Close
 • Ana
 • /
 • Oyuncaklar
 • /
 • En ucuz masa oyunları: 20 poundun altındaki en iyi 12 oyun ve en yeni masa oyunu indirimleri

En ucuz masa oyunları: 20 poundun altındaki en iyi 12 oyun ve en yeni masa oyunu indirimleri

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
En iyi masa oyunu indirimleri
En ucuz tahta oyunları hızlı özeti
£ 20'nin altındaki en iyi masa oyunlarının tam listemiz

En ucuz tahta oyunlarından küçük bir kutuda ne kadar eğlenceli olduğuna şaşıracaksınız. Listemizde bulacağınız etli oyunlardan daha kısa deneyimler olma eğilimindedirler.en iyi masa oyunlarıgenel olarak, ancak daha az keskin ve yenilikçi değiller.

Bu daha ucuz tahta oyunlarının öğretilmesi ve öğrenilmesi genellikle daha pahalı oyunlardan biraz daha kolaydır, bu da büyük bir bonus olabilir, eğer akşamları boşluğu dolduracak bir şey arıyorsanız ve bir bütün olarak devralmayacaksanız gün.

En iyi ucuz masa oyunları, anlaşılır maliyet nedenleriyle kart oyunlarıdır, ancak normal 52 kartlık bir desteyle oynayabileceğiniz bir şey gibi hissetmekten bir milyon mil uzakta. Bazıları haritalar oluşturmak için kartlar kullanırken, diğerleri hassas ve yaratıcı bir şekilde etkileşime giren özel güçlere sahip kartlara sahiptir. Ve hala geleneksel bir tahtaya ve diğer önemli bileşenlere sahip oyunlar var - cehennem, burada inşa edeceğiniz bir 3D zeplin var.


Burada bulacağınız şeyler, masa oyuncuları için ideal hediyeler olabilir veya bir kitap rafını ele geçirmeden arkadaşlarınızla oynamak için harika oyunlar istiyorsanız harikadır. Bizim için çok daha ayrıntılı (ve pahalı) oyunlara sahip olsak da, arkadaşlarımızın müdavimi.

20 sterlin altındaki en ucuz masa oyunları

İşte en çok sevdiğimiz £ 20'nin altındaki oyunların hızlı bir incelemesi ve hepsi hakkında daha fazla bilgi ve daha birçok seçenek için okumaya devam edebilirsiniz.


 • En ucuz strateji masa oyunu:Ticket to Ride: London - olduğundan daha büyük bir oyun gibi geliyor, ancak yarım saatin altında oynuyor
 • İki oyuncu için en ucuz tahta oyunu:Jaipur - iki oyuncunun birbiriyle savaşması için mükemmel şekilde tasarlanmış bir bulmaca
 • En ucuz kooperatif masa oyunu:Letter Jam - kelime yapma ve sonuç çıkarma konusunda akıllıca bir oyun
 • Aileler için en ucuz tahta oyunu:Suşi Git! - anlaşılması kolay, çok güzel sanat eserleri var ve en yüksek değerde
 • En iyi süper küçük ucuz oyun:Aşk Mektubu - sadece 16 kartta, bu herkesin cebine sığar, ancak tam ve zengin bir oyun
 • Altı oyuncuya kadar en ucuz tahta oyunu:Celestia - bir hava gemisini birlikte çalışarak uçurmaya çalışan güzel tasarlanmış bir oyun (ancakçokişbirliği yaparak)

En ucuz tahta oyunları

Londra(Resim kredisi: Amazon)

1. Binmek İçin Bilet: Londra

Daha büyük bir strateji oyunu gibi hissettiren en ucuz tahta oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-4 Oynama süresi: 30 dakika Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Yalnızca 20 dakikada tatmin edici strateji + Öğrenmesi gerçekten kolay + Renkli ve davetkar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 39,95 £ Amazon'da görüntüleyin 12 Amazon müşteri yorumu

Ne kadar zekice tasarlanmış, kompakt bir oyun paketi. Bu, tüm zamanların en popüler tahta oyunlarından biri olan Ticket To Ride'ın mini bir versiyonudur, ancak oynadığınızda kesinti hissetmez - sadece daha kısa.

Oyunu öğrenmesi ve oynaması kolaydır: Londra Otobüsü renginizle Londra'dan geçen rotaları talep ederek puan kazanırsınız. Size iki hedef gösteren kartlar çekeceksiniz ve bunları birbirine bağlayabilirseniz büyük puanlar alacaksınız. Yapamazsan, yapacaksınkaybetmekbüyük puanlar. Sorun şu ki, diğer insanlar da panonun her tarafında bağlantılar kurmaya çalışıyorlar ve eğer siz onu yakalamadan önce ihtiyacınız olan bir rotayı iddia ederlerse, uzun yoldan gitmeniz gerekecek… ya da belki sadece tıkanmışsınızdır.

Kartları toplayarak rotaları talep edersiniz: Pembe bir rota talep etmeyi planlıyorsanız, tüm pembe kartlara ihtiyacınız olacak. Yine de, bir dönüşte yalnızca iki kart alabilirsiniz ve herkes hangi kartların mevcut olduğunu görebilir, böylece diğer insanların neyin peşinde olduğunu tahmin etmeye çalışabilirsiniz (eğer dikkat ediyorsanız).

Önemli olan, panonun ne kadar sıkı hissettiğidir - yeterince yakın bir yer yok, bu yüzden insanlar kartları topladıkça yavaş bir birikim gibi geliyor, ta ki aniden ihtiyacınız olan rotaları gitmeden önce almak için çılgınca bir telaş. İyi bir ağa doğru ilerledikçe keskin dirsekler - hedeflenmiş veya kötü niyetli hissetmeden şiddetle itiraz edilir.


Ve hepsi tatmin edici bir sonuçla yaklaşık 20 dakika içinde oynuyor! Tahtayı temizleyip tekrar gitmek isteyeceksiniz - bu çok eğlenceli bir sprint.

En ucuz tahta oyunları: Letter Jam

(Resim kredisi: Çek Oyunları Sürümü)

2. Mektup Sıkışması

En ucuz kooperatif tahta oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-6 Oyun süresi: 45-60 dakika Önerilen yaş: 10+
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten işbirliğine dayalı bir oyun + Her zaman yeni bir meydan okuma + İyi bir oyuncu sayısı aralığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün EN İYİ FIRSATLARI 14,99 TL'yi ilk kez açıklamak için biraz uğraşın Amazon'da görüntüleyin

Diceanddecks.com'dan 12,74 £ karşılığında Letter Jam satın alın

Bu ortak bir sonuç çıkarma ve kelime üretme oyunudur. İşbirlikçi olduğu için, kelime / yazım oyunlarının en büyük tuzaklarından birinden büyük ölçüde kaçınır; bu, bazı insanların karmaşık bir kelime karmakarışıklığından diğerlerinden daha kolay seçmeleridir. Letter Jam'de, bir kelime çıkarabileceğiniz bir harf karmaşasına sahip olacaksınız, ancak diğer insanların tahmin etmesi gereken kelimeleri bulmaya çalıştığınız için, daha uzun veya daha belirsiz kelimelerin doğasında bir değer yoktur.

Kurulumun açıklaması biraz karmaşıktır (ve bu, başkalarına öğretirken de doğrudur - oynaması son derece kolay olsa da, açıklamada biraz sabır olması gerekecektir), ancak esas şudur: her biri oyuncunun önünde bir kelime ortaya çıkaran beş kapalı kartı vardır. Oyunun nihai amacı, her oyuncunun kartlara bakmadan sözlerinin ne olduğunu söyleyebilmesidir.

Bunu başarmanın yolu, her turda, tüm oyuncuların beş kartından birini dik ve oyuncu tarafından görülebilmesidir.diğeroyuncular masada. Bir oyuncu daha sonra bir kelimeyi hecelemek için görebildikleri harf kartlarını kullanır ve her harfin geldiği yeri belirten jetonlar yerleştirir (1., 2., vb.). Bu kelime daha sonra diğer tüm oyuncular için önlerinde bulunan harfin ne olabileceğine dair bir ipucu olur - eğer 'CR' ile başlayan bir kelimeyi yazdığımı ve ardından üçüncü ve son harfin öndeki kart olduğunu görürseniz Göremediğinizden, bunun bir 'Y' olduğunu güvenle varsayabilirsiniz. Bununla birlikte, üçüncü bir oyuncunun önünde 'C' vardır, bu nedenle 'RY' ile biten üç harfli bir kelimeye bakarlar ve ilk harfin 'C' veya 'W' olup olmadığını merak edeceklerdir. '. Ama sorun değil - çünkü bir sonraki turda, bu iki seçenekten hangisinin olduğunu pekiştirecek yeni bir kelime yapılacak.

Anagramlarda kimin en iyi olduğu veya en büyük sözlüğe sahip olmadığı hakkında oyun hakkında kastettiğimiz şey budur - belirli bir sırayla gerçekten işe yarayan şey, insanlara harflerinin ne olduğunu anlamalarına yardımcı olduğu sürece en basit kelime olabilir.

Şu anda önünüzde duran mektubun ne olduğunu bildiğinizden emin olduğunuzda, onu tekrar yüz üstü yerleştirebilir ve bir sonraki mektubunuzu, ilerledikçe ne olduklarını düşündüğünüzü not ederek getirebilirsiniz. Oyundaki zorluk, grubun genel olarak yalnızca sınırlı sayıda tahminde bulunmasıdır. Bittiğinde, herkesin kartlarının hangi kelimeyi yazdığına dair bir tahmin yapması gerekir - elbette bunun için her harfi tek tek çalışmış olmanıza gerek yoktur!

Bu oyunu seviyoruz çünkü gerçekten işbirliğine dayalı - hiç kimse herhangi bir zamanda ihtiyaç duyulan tüm bilgilere sahip değil ve herkes onlara yardım etmek için başkalarına güveniyor. Otoriter kişilikler, diğer bazı kooperatif oyunlarında oynayabilecekleri gibi oynayamazlar. Ayrıca, her oyuncunun önünde yüzüstü kelimenin uzunluğunu değiştirerek gerektiğinde daha da zorlaştırabilir veya kolaylaştırabilirsiniz.

En ucuz tahta oyunları Love Letter

(Resim kredisi: Amazon)

3. Aşk Mektubu

Çorap doldurucu olarak en ucuz tahta oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-4 Oynama süresi: 20-30 dakika Önerilen yaş: 10+
Satın alma nedenleri
+ Yalnızca 16 kartla doğru strateji! + Her dönüş çok kolay + Ancak taktiklerinde ustalaşabilirsiniz 11,79 £ Amazon'da görüntüleyin 14,74 £ Amazon'da görüntüleyin 152 Amazon müşteri yorumu

Love Letter'ın teması (bir prensese talip olma) çok dayanıksız ve yumuşaktır, belki de bu oyunun gerçekte ne olduğunu tasvir etmek kadar çekici olmayacağından: iki dakikalık bıçak kavgalarından oluşan acımasız bir seri.

İlk etapta oynanabilecek yalnızca 16 kart vardır ve aslında her turda rastgele bir kart kalır. Her kart, sahadan kendisine atfedilen bir değeri olan bir figürü tasvir eder ve hepsinin, ya diğer insanları oyundan düşürmek ya da kendi kendinizin eline geçmekten kaçınma eğiliminde olan özel bir gücü vardır. Herkes tek bir kartla başlar ve sıranız geldiğinde desteden tek bir yeni kart çekersiniz ve ikisinden hangisinin oynayacağına (gücünü kullanarak) ve bir sonraki turda hangisinin tutulacağına karar verirsiniz. Amaç, ya diğerleri elendiğinde kalan son kişi olmak ya da deste bittiğinde hala birden fazla kişi varsa, elinizde en yüksek değere sahip karta sahip olmaktır.

Oyunun parlaklığı, kartlardaki tüm güçlerin nasıl birlikte çalıştığı ve devre dışı bırakılmasının ne kadar kolay olduğu. En yaygın kart, başka birinin elinde hangi kartı tuttuğunu düşündüğünüzü tahmin etmenizi sağlar ve eğer haklıysanız, aynen öyle. Diğer kartlar, başka birinin hangi karta sahip olduğuna bakmanıza izin vermek veya bir başkasını kartını atmaya ve yeni bir tane çekmeye zorlamak gibi şeyler yapar: oldukça zararsızdır, ancak sonunda sahip olunacak en iyi kart olan Prenses kartını anında ortadan kaldırır. oyun, o zamana kadar sizi çok savunmasız yapmadıysa.

Bir oyunu bitirmek için her biri gerçekten hızlı olan birkaç tur oynarsınız. Kısa ve keskin bir çıkarım, kurnazlık ve az miktarda şans oyunudur, ancak tekrar tekrar oynayabilirsiniz ve her zaman taze hissedersiniz. Hepsi ufacık bir kutuda.

En ucuz tahta oyunları Sushi Go

(Resim kredisi: Coiledspring Games)

4. Suşi Git!

Aileler için en ucuz tahta oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-5 Oynama süresi: 20 dakika Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Sevimli tema + Basit ve hızlı + Bekleme süresi yok BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 12,99 Amazon'da görüntüle 20,53 £ Amazon'da görüntüle 551 Amazon müşteri incelemeleri

Bu, yüzleri olan sevimli yiyecek parçalarından lezzetli bir suşi yemeği oluşturma oyunudur! Son derece sevimli (çok fazla düşünmüyorsanız) ve süper basit. Herkes, bir tane alacağınız büyük bir el kartıyla başlar ve gerisini yanınızdaki oyuncuya aktarır. Diğer her oyuncu da aynısını yapacaktır, bu yüzden size yeni, biraz daha küçük bir el verilecektir ve onu aktarmadan önce tekrar bir kart alacaksınız - bu, kartlarınız bitene kadar devam edecek, sonra Önünüzdeki kartlardan puanları toplayın ve başka bir tura geçin.

Taktikler, hangi kartları alacağınıza karar verir. Bazı suşi türleri kendi başlarına iyi puanlara değer, bazıları eğer bir tane varsa çok az değerlidir, ancak birçoğunuz aynı suşi türüne sahipseniz, bazıları yalnızca o türden en çok sahipseniz puan verir, bazıları daha sonraki turlarda takılıp kalır oyunun sonunda işaret ediyorsunuz… bir sürü olasılık var. Büyük zaferlere ve sizden önceki kişinin siz yapmadan önce istediğiniz şeyi almaya devam ettiği bazı turlara yol açar - bunun yerine kapmak için başka birçok şey yaparken planınızı ayarlamanız gerekir.

Bu oyunun Sushi Go Party adında daha büyük bir sürümü var, her patlattığınızda oyuna girip çıkabileceğiniz çok sayıda ekstra suşi türü var, taze tutuyor (… anladınız mı?). Ayrıca sekiz oyuncuya kadar destekler! Ne yazık ki, buradaki £ 20 fiyat limitimizin biraz üzerinde.

Ayrıca, gerçekten sevdiğimiz Sushi Roll adında yeni bir zar tabanlı sürüm var: Her seferinde attığınız zarlar yerine geçecek kartlar yerine. Oyuncular arasında biraz daha etkileşimlidir, çünkü diğer oyunculardan onları alma şansı bulamadan zar atabilirsiniz, ancak yine bizim 20 £ limitimizden daha pahalıdır.

En ucuz tahta oyunları Oyundan Çık

(İmaj kredisi: Kosmos)

5. Çıkış: Oyun

Evde oynayabileceğiniz bir pazarlık kutusunda bir kaçış odası

Satın alma nedenleri
+ Harika tatmin edici bulmacalar + Çok sayıda tematik seçenek
Kaçınılması gereken nedenler
-Her bir kutuyu yalnızca bir kez oynayabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 12,99 365games.co.uk'de görüntüleyin £ 13 Amazon'da görüntüleyin £ 14,78 Amazon'da görüntüleyin 3 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Çıkış: Oda, size evinizde kaçış odası deneyimi yaşatmak için tasarlanmış bir dizi oyundur (toplamda 13 vardır) - her biri 'Terkedilmiş Kabin', 'Kutup İstasyonu' dahil olmak üzere farklı bir temaya dayanmaktadır. ve 'Batık Hazine'. İçeride kod çarkları, kartlar, ipuçları ve ilerlemeniz gereken her türden bulmaca gibi bileşenleri bulacaksınız.

Bunlar hakkında diğer oyunlarda olduğu kadar ayrıntıya girmeyeceğiz, çünkü gerçek deneyimi elde etmek için açıkçası bunları kendiniz keşfetmeniz gerekiyor. Bunun yerine, bulmaca seviyelerinin mükemmel bir şekilde ayarlandığını, bir sonraki aşamaya geçmenin gerçekten tatmin edici olduğunu ve her şeyin birkaç saatliğine arkadaşları veya aileyi bir araya getirmek için ideal olduğunu söyleyeceğiz. Zaman veya herhangi bir şey hakkında endişelenme, gerçek bir kaçış odasından daha az stresli hale getirir.

Her kutu yalnızca bir kez oynanabilir, çünkü bazen oyunun bölümlerini gerçekten değiştirmeniz gerekir. Bu, onları buradaki birçok tekrarlanabilir oyundan daha az değerli gibi gösterebilir, ancak bu, altı kişiyi birkaç saat boyunca eğlendirmeli, sadece 13 £ falan. Bu kadar insanı sinemaya götürmek ne kadara mal olur?

Yukarıdaki fiyat bulucumuz sizi The Abandoned Cabin setine götürecek, ancak tüm Exit: The Game serisini Amazon'da görebilirsiniz.

En ucuz tahta oyunları Celestia

(Resim kredisi: Amazon)

6. Celestia

Birlikte çalışmanın bir oyunu, ama aynı zamanda pek de değil

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-6 Oynama süresi: 30 dakika Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Harika prodüksiyon kalitesi + Akıllı şans getirme sistemi + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ile yarışırken bile birlikte tezahürat yapın £ 24,99 Amazon'da görüntüleyin

Bu, tahta oyunlarındaki en büyük pazarlıklardan biridir - kartondan yapılmış güzel bir 3B gemi, büyük bir kart yığını ve gerçekten önemli olan gerçekten eğlenceli bir oyun elde edersiniz.

Hepiniz adadan adaya giden fantastik bir uçan gemide bulunuyorsunuz ve her turda bir oyuncu, yolculukta karşılaşacağınız engelleri görmek için biraz zar atan kaptan. Bir sonraki adaya gidebilmek için, kaptanın elinde zardaki sembollerle eşleşen kartlar olması gerekir - yapabiliyorlarsa ilerlemek için onları atarlar, aksi takdirde gemi çöker. Zarlar atıldıktan sonra, ancak kartlar oynanmadan önce, gemideki herkes gemiden inip adadan bir hazine alıp almayacağına karar verir; ya da kalıp kalmayacağını ve kaptanın zarları yenip yenemeyeceğini riske atacağını. Gemi ne kadar uzağa giderse, her adanın hazinesi o kadar değerli olacaktır.

Önemli olan şudur: kaptanlık, niteliklere olan ihtiyacı aşikar bir göz ardı ederek, her dönüşten sonra döner. Ve kaptanın inmesine izin verilmiyor. Ayrıca insanların oynayabileceği, mevcut kaptana hem yardım edebilen hem de engelleyebilen veya hatta sizi (ve yalnızca sizi) bir kazadan kurtarabilecek güçlendirme kartları da vardır.

Her kazadan sonra adaların başlangıcına geri dönersiniz ve birisi kazanmak için yeterli puanı alana kadar yolunuza devam edersiniz. Oynaması çok kolay, saçma bir eğlence ve istenmeyen hiçbir şey olmadan kumar oynamanın heyecanını yaşıyor.

(Resim kredisi: Amazon)

7. Jaipur

İki oyuncu için en ucuz tahta oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2 Oyun süresi: 20-30 dakika Önerilen yaş: 12+
Satın alma nedenleri
+ İki kişilik mükemmel dengeli + Akıllı koleksiyon oyunu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 17.99 365games.co.uk'de görüntüleyin Amazon 185 Amazon müşteri incelemesine göz atın

İki oyuncu için bu mükemmel bir küçük paket. Kompakttır, sıkıdır ve özündeki temel bulmacayı çözmek hiç bu kadar kolay olmaz, bu yüzden her oynadığınızda ilginçtir. Buradaki fikir, satmak için aynı türden malları toplamanız gerektiğidir, bu da size puan verir. Ortada her iki oyuncunun da görebileceği bir kart pazarı var ve her bir şey aldığınızda yeni kartlarla değiştiriliyor, bu nedenle rakibiniz çok sayıda kart alsa bile, bu sizin için seçebileceğiniz yeni bir mal yığını anlamına geliyor.

İkilem, mallarınızı puanlara dönüştürmeden önce ne kadar beklediğinizdir. Belirli bir türdeki kartları ilk takas eden sizseniz, bunu daha sonra yapan birinden daha fazla puan alırsınız. Ancak tek seferde daha fazla kart takas edebilirseniz, bonus puan kazanırsınız. Bu yüzden oyun sizi her zaman bir veya iki tur daha beklemeye davet ediyor, çünkü belki - sadece belki - daha yüksek ilk hareket eden puanları elde edebilirsinizHem deçok sayıda kart satmak için bir bonus. Eğer çıkarsa, gülüyor olacaksın. Ama belki - muhtemelen - rakibiniz önce bu tür bir karttan küçük bir satışla devreye girer, en büyük puanları yakalar ve sonra yeni bir şeye geçer.

Harika, hızlı tempolu şeyler ve taktikleri değiştirmenize izin vermenin ne kadar esnek olduğunu gerçekten seviyoruz - eğer isterseniz piyasadaki her bir kartı alabilirsiniz, ancak onları değiştirmelisiniz, böylece yalnızca etkili bir şekilde daha başarılı olacakmış gibi geliyorsa tüm el ve ortasından sulu yenilerini al.

En ucuz tahta oyunları Hamamböceği Poker

(Resim kredisi: Coiledspring Games)

8. Hamamböceği Poker

Blöfçüler için mükemmel bir ucuz parti oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-6 Oyun süresi: 20-30 dk Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Harika çizimler + Sizi yanlış bir güvenlik duygusuna kaptırır + 64 karttan çok fazla tekrar oynanabilirlik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 11,99 £ Amazon'da görüntüleyin

Çok ucuz, çok basit, çok iyi. Bu oyunda tek yaptığınız, onları en çok hangisinin kandıracağını düşündüğünüze bağlı olarak, ya yalan söyleyerek ya da doğruyu söyleyerek arkadaşlarınızı kandırmak.

64 kart herkes arasında eşit olarak bölünmüştür ve eşit olarak sekiz farklı tür haşere (sıçanlar, sinekler, hamamböcekleri vb.) Haşerelerin illüstrasyonları mükemmel - onlara bir tür kaba, çılgınca & rsquo; 90'ların Nickelodeon gösterisi görünümü var.

Sıra sizdeyse, tek yapmanız gereken elinizden bir kart almak, yüzü aşağı bakacak şekilde bir başkasının önüne koymak ve onlara 'Bu bir [haşere adı]' demek. Hangi haşere türünü söyleyeceğinizi seçebilirsiniz - yalan söyleyin veya dürüst olun. Bu kişinin artık üç seçeneği var: doğruyu söylediğinizi düşündüklerini söyleyebilirler; yalan söylediğini düşündüklerini söyleyebilirler; ya da kartı alır, ona bakar ve aynı şeyi masadaki bir başkasına da yaparlar, bu süreçte sizi yalancı (ya da değil) olarak markalaştırarak iddia ettikleri şeyi değiştirme seçeneği ile.

Size inanıp inanmadıklarına cevap verirlerse ve yanılıyorlarsa, kart sürekli olarak önlerinde görünür. Cevap verirlerse ve doğru anlarlarsa, o zaman karşısına çıkar.sen. Oyunun amacı, önünüzde aynı türden dört haşere bulundurmaktan kaçınmaktır, çünkü bu anında bir kayıptır ve oyun bitmiştir - burada kazanan yoktur, sadece kaybeden vardır.

Bu basit çerçeve çalışması içinde, kurnaz düşünme için çok fazla alan vardır - birisine, önünde üç fare açıkken fare olduğunu iddia ettiğiniz bir kartı uzattığınızda, zihnini aşırı hızda çalıştırırsınız. Bunun doğru olduğunu söylemeli mi, çünkü o zaman yanılıyor olsalar bile, bu dönüşte hala bir fare bulamayacaklar mı? Bunu aktarmalılar mı, çünkü bu biraz daha güvenli mi? Tabii ki, bu kadar hızlı ve aptalca bir oyun, bunu düşünmek zorunda değilsiniz… yine de harika çalışıyor.

En ucuz tahta oyunları Honshu

(Resim kredisi: Amazon)

9. Honshu

En şirin küçük Japon kasabasını inşa etmek için arkadaşlarınıza yüksek teklif verin

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-5 Oynama süresi: 40 dakika Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten güzel oyun + Deneyimli oyuncular için kutuda çok fazla varyasyon + İyi derinlik, ancak çok uzun değil BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon 19 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Bu kutuda çok fazla oyun var! Honshu, oldukça küçük bir Japon kasabası inşa etmek için oldukça küçük bir oyun. Her tur iki aşamada gerçekleşir: birincisi, elinizden, üzerinde farklı bölgeleri temsil eden altı kare bulunan bir kart seçeceksiniz: konut, kaynaklar, fabrikalar, parklar, göller ve boş kahverengi arazi. Herkes kartlarını ortaya koyar ve kimin kartı en yüksek değere sahipse, hangi kartlardan istediğini seçer.herkesinseçenekler - sonra en yüksek ikinci vb.

Herkes bir karta sahip olduğunda, o kartı daha önce yerleştirmiş olduğunuz kartların yanına yerleştirerek, size kaç puan kazandıracağını en üst düzeye çıkarmaya çalışarak şehrinizi inşa edeceksiniz. Evler size her biri küçük miktarlarda puan kazandırır, ancak onları büyük bir kümeye dönüştürürseniz, gerçekten artar. Göller, birkaç tanesini birbirine dokunacak şekilde zincirlerseniz tonlarca puan değerindedir, ancak kendi başlarına neredeyse hiçbir şeye değmezler. Fabrikalar, eşleşen bir kaynak kareniz olması koşuluyla size puan verir… her şeyin bir faydası vardır.

On iki turdan sonra, belki de istediğiniz kartları kullanarak ya da belki de alabildiğiniz her şeyi kullanarak genişleyen bir kasaba inşa ettiniz. Nihayetinde kaybetseniz bile, inşa ettiğiniz şeye bakmanın derin bir memnuniyeti vardır.

Bunların hepsi zaten onu oldukça geri ödenebilir hale getiriyor - aldığınız kartlara bağlı olarak her seferinde taktiklerinizi değiştirmeniz gerekecek - ancak aynı zamanda kutudaki oyunu değiştirmenin birkaç yolu da var. Her şehre tamamen farklı bir başlangıç ​​kartı verir (hepsi normalde aynıdır), taktiklerinizi daha da değiştirir; bir başkası, normal yolların üzerine puan vermenin bonus yollarını ekleyerek size daha da fazla geliştirme yolu sunar.

En ucuz tahta oyunları Deep Sea Adventure

(Resim kredisi: Oink Games)

10. Derin Deniz Macerası

Hazine için dalın, ama geri dönmeden oksijensiz kalmamaya çalışın ...

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-6 Oyun süresi: 20-30 dk Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten muhteşem tasarım + Küçük, minik kutu + Harika riskli oyun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 12,99 £ Amazon'da 31,14 £ Görüntüle Amazon 447'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Denizaltınızdan aşağıya swag kapmak için dalan okyanus tabanındaki hazine avcılarısınız. Sorun şu ki, ucuz patenlersiniz, bu yüzden herkes (altı oyuncuya kadar) aynı oksijen kaynağını paylaşıyor. Ve sandığınızdan çok daha hızlı bitiyor.

Denizaltından aşağı bakacak şekilde fayanslardan oluşan bir yol çiziyorsunuz ve ardından fayanslar boyunca ne kadar ilerleyeceğinizi görmek için zar atıyorsunuz. Taşındıktan sonra, hangi taşı üzerindeyseniz onu alma ve onu hazine olarak alma seçeneğiniz vardır - alt tarafına basılmış bir puan değeri vardır. Daha sonra isterseniz yol boyunca ilerlemeye devam edebilirsiniz (daha sonra fayanslar daha değerlidir) veya bir noktada geri döndüğünüzü duyurup denizaltıya doğru hareket edebilirsiniz. Denizaltıya ulaşırsan, hazineni alırsın. Sorun şu ki, aldığınız her hazine, oksijen sayacının sıranız geldiğinde bir aşağı hareket etmesini sağlıyor -veattığınız her ne olursa olsun bir hareket noktası alır. Ve unutmayın, herkes için bir oksijen sayacı vardır, bu yüzden açgözlü insanlar ne kadar zamanınız kaldığını kendileri kadar kısaltırlar. Denizaltının dışında sadece bir boşluk, bir tur daha için yeterli oksijenle, içeri girmeyi umarak umutsuzca dışarıya vurmak ... ve hareket etmek için çok alçak yuvarlanmak yaygındır.

Her turdan sonra, şimdiye kadar alınan hazineden kalan yoldaki boşluklar sıkıştırılır ve daha yüksek değerli karoları erişilebilir hale getirir ... tehlikeli dalışları daha da cazip hale getirir.

Bu ufacık bir kutuda geliyor ve şimdiye kadar yapılmış en güzel oyunlardan biri - tasarım, kutu sanatından denizaltı tasarımına ve küçük ahşap dalgıç figürlerine kadar muhteşem. Yıllardır Pingtwitter'ün favorisiydi - oradaki yerel oyun sahnesinde bir hit olduktan sonra Japonya'dan ithal etmek zorunda kaldık ve bu da çok pahalıya mal oldu. Bir şarkı için Amazon'dan alabilirsiniz, şanslı hazine avcıları.

(Resim kredisi: Amazon)

11. Sabotajcı

Büyük gruplar için en ucuz tahta oyunu

Teknik Özellikler
Oyuncular: 3-10 Oynama süresi: 30 dakika Önerilen yaş: 8+
Satın alma nedenleri
+ Harika maden inşa konsepti + Entrika etrafında akıllıca inşa edin + Kısa ve keskin BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 13,99 £ Amazon'da görüntüleyin 24,51 £ Amazon'da görüntüleyin

Başka bir çok küçük oyun, bu hepinizi altın külçeleri bulmak için maden kazan cüceler olarak atıyor. Hepinizin üzerinde yollar çizilen kartlar var ve sıranız geldiğinde girişten üç bitiş kartına bir rota yapmak için mevcut yol kartlarının yanına koyabilirsiniz - bunlardan biri tüm önemli altını taşıyor, ancak siz kazandınız İlk başta hangisi olduğunu bilmiyorum. Bununla birlikte, biriniz sabotajcı olabilirsiniz, sadece herkes kaybederse kazanır ve sizi çıkmazlar ve kaya düşmeleri ile engellemeye çalışacak ve kartlarınızı koyamamanız için aletlerinizi kırarak.

Sabotajcının kim olduğunu bulmaya çalışırsanız, onları etkisiz hale getirmeyi deneyebilirsiniz ... ancak bazı insanlar sabotajcı olmasalar bile şüpheli davranmaya başlayacaklar çünkü altına ilk ulaşan herkesten daha fazlasını alacak - belki İnsanların aletlerini sadece onları yavaşlatmak için kırarsınız, böylece son kartı vermiş olursunuz.

Küçük bir kutudan 10 oyuncuya kadar oynar ve sabotajcıların sayısı da artar, bu yüzden aslında en ilginç olanı, bazı sabotajcıların herkesin gününü açıkça mahvederken, diğerleri hala arkadaş gibi davranırken, daha yüksek oyuncu sayılarında, yasal oyuncuları açmak için beklemek zamanı.

Hızlı oynuyor, müthiş bir entrika var ve öğrenmesi yaklaşık iki dakika sürüyor. Herhangi bir masa oyunu koleksiyonuna layık bir ektir.

En ucuz tahta oyunları Dungeon

(Resim kredisi: Coiledspring Games)

12. Zindan'a Hoş Geldiniz

Kendi aptalca cesaretine karşı bir savaş

Teknik Özellikler
Oyuncular: 2-4 Oynama süresi: 30 dakika Önerilen yaş: 10+
Satın alma nedenleri
+ Oynaması çok hızlı + Büyük tezahüratlarla dolu + Blöf ve zekice planlamanın harika karışımı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 13 £ Amazon'da görüntüle 13,99 £ Amazon'da görüntüle

Oh, sen en sert maceracısın, bunu hepimiz biliyoruz. Canavarlarla dolu bir zindanı kesinlikle yenebilirsin, endişelenme. Ama bunu kalkanın olmadan yapabilir misin? Evet? Tamam, kılıcın olmadan? Peki, maaaaybe?

Bu oyun kabadayı bir dengeleme hareketidir. Her turda, oyunculardan biri, canavarlarla dolu bir kart destesinin içinden bir maceraperest almak zorunda kalacak ve sağlıklarını kaybetmeden sonuna kadar gidebilecekler mi diye bakacak. Başarılı olun ve bir puan kazanın - kazanmak için sadece iki puan! Başarısız olursan bir can kaybedersin - sadece iki kayıp ve çıkarsın! Ama tüm bunlar bir turun sonunda oluyor ve ne olduönceçalışıp çalışmayacağını belirler.

Turun ilk kısmı, sırayla bir desteden bir canavarı almaya giden, ona gizlice bakan ve sonra o canavarı zindana mı koyacağına yoksa zindanın dışında mı tutacağına karar veren oyunculardır - ama bunu yaparsanız ikincisi, ayrıca maceracıdan bir ekipman parçasını çıkarmanız gerekir. Bazı teçhizatlar onlara daha fazla can verir, bazıları hasar almadan bazı canavarları öldürür, bazılarının ise başka güçleri vardır. İşlerin çok kıllı göründüğünü düşünüyorsanız, istediğiniz zaman geçebilirsiniz, kendinizi turdan çekebilirsiniz - bu turda hiçbir şey kazanmazsınız, ancak hiçbir şey kaybetmezsiniz. Geçmeyen son kişi, maceracıyı zindandan geçiren, canavar kartlarını çeviren, her biri maceracıya zarar veren veya öldürülen kişi olacaktır.

Şaşırtıcı derecede taktiksel ve heyecan verici, bu kolay bir kombinasyon değil. Çok yüksek hasarlı bir canavarı zindandan uzak tutarak ve o canavarı öldürebilecek tek ekipman parçasını kaldırarak blöf yapabilirsiniz - diğer herkes için maceracıyı çok savunmasız yapıyormuşsunuz gibi görünecek, ama aslında dengelendiğini biliyorsunuz.

Ve sonra hepiniz birinin kaçışını seyredersiniz, gerçekten zayıf bir kahraman bir sağlık puanı kaldıktan sonra bir şekilde başarırsa bağırırsınız ya da kandırılmış bir kahraman bir ejderha tarafından yere indirildiğinde tezahürat yaparsınız ve geri çektiğiniz kendini beğenmiş hissedersiniz. turdan tam doğru anda.

Günün en iyi fırsatlarını toplayın Wonder Days of Wonder DOW720061 ... Days of Wonder Ticket to Ride: London Amazon £ 39.95 GörüntüleyinTüm fiyatları görün