Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • En ucuz tam kare kamera 2020: az para için büyük sensörler

En ucuz tam kare kamera 2020: az para için büyük sensörler

Bir zamanlar, tam çerçeve bir kameraya sahip olmak, profesyonellerin - ya da belki de harcayacak çantalarıyla nakit olanların - korumaydı. Günümüzde fiyatlar düşüyor ve piyasada giderek daha fazla seçenek, onu her zamankinden çok daha erişilebilir bir format haline getiriyor.


Tam çerçeve, sensörün 35 mm formatlı film ile aynı boyutta olduğu anlamına gelir. Bu, onu piyasadaki en büyük sensörlerden biri yapar - yalnızca orta ve büyük formatta yenilebilir, bu da çoğu sıradan fotoğrafçının fiyat aralıklarının (ve çanta boyutlarının) dışında kalır.

  • En iyi aynasız kamera
  • En iyi kompakt kamera
  • En iyi aksiyon kamerası
  • En iyi DSLR

Çok sayıdadeğiştirilebilir lensli kameralartam çerçeveden daha küçük olanı kullanın & ldquo; APS-C & rdquo; format, whilesıkıştırırve akıllı telefonlar bir inç veya daha küçük sensörler kullanır.

Ortalamadan daha büyük bir sensöre sahip olmak, birkaç nedenden dolayı iyi bir haber. Daha büyük bir sensör, daha fazla ışık toplama kapasitesi anlamına gelir; bu, ışık düşük tarafta olduğunda çekim için mükemmeldir. Dinamik aralık ve renkler de daha iyi olma eğilimindeyken, alan derinliği üzerinde daha iyi kontrol vardır.

Aynı zamanda, tam çerçeve sensörlerin yalnızca seyahat dostu olmaktan uzak çok büyük kameralarda bulunduğu durumdu. Geçtiğimiz on yılda aynasız modellerin gelişmesiyle birlikte, artık (nispeten) küçük kameralarımız var ve hala büyük bir sensör barındırıyor ve bu da size mümkün olduğunca sık bir şeye sahip olmanız için harika bir seçenek sunuyor.


En ucuz tam çerçeve fotoğraf makinesi nasıl satın alınır

Tam çerçeve bir kamera arıyorsanız, fotoğrafçılık yolculuğunuzda zaten bir yol kat etmişsinizdir. Bununla birlikte, fiyatların şu anda olduğu kadar düşük olduğu için, oraya nispeten az deneyimle geldiğiniz de doğru olabilir.

Buradaki tüm kameralar, fotoğraf çekme konusunda daha önce hiç olmadığı kadar ciddiye almak istediklerini bilenler için harikadır, ancak çalışmak için çok büyük bir bütçesi olması gerekmez. 1500 £ / 2000 $ 'ın altında bir tam çerçeve kamera bulmakta zorlanacaksınız, bu doğru, ancak 5 yıl öncesinin fiyatları ile karşılaştırıldığında, yine de onu hobiler ve meraklılar için uygun fiyatlara sığdırıyor.


Belki de bir APS-C aynasız fotoğraf makinesi veya DSLR ile bir süre çekim yaptıktan sonra tam kareye geçmeye karar vermişsinizdir. Bu durumda, muhtemelen zaten bildiğiniz ve güvendiğiniz markaya bağlı kalmak isteyeceksiniz - bunda yanlış bir şey yok, ancak lenslerin APS-C ve tam çerçeve modeller arasında her zaman% 100 uyumlu olmadığını unutmayın. Çok sayıda APS-C lensiniz varsa, yeni bir set satın almanız gerekebilir - bu durumda markaları değiştirmeye karar verirseniz biraz daha az önemlidir.

Şu anda, aynasız arenadaki yeniliklerin son yıllarda işleri büyük ölçüde genişlettiği tam çerçeve pazarında çok fazla rekabet var. Aynasız pazar, 2018'in ortasına kadar sadece bir tam çerçeve oynatıcıya sahipti - Sony. Ancak şimdi, Canon, Nikon ve diğerlerinden temin edilebilen modeller de var.


Uygun fiyatlı tam çerçeve modeller açısından, buradakilerin tümü sağlam 'çok yönlüdür'. Esasen bu, onları çeşitli konularda kullanabileceğiniz ve size sağlam sonuçlar verecekleri anlamına gelir, ancak belirli alanlarda ödün vermeniz gerekebilir. Örneğin, bunların hiçbiri spor veya aksiyon çekimlerinde mükemmel değildir, ancak süper yüksek çözünürlüklü hiçbir şey bulamazsınız (ancak bunlardan hiçbirine ihtiyacınız yoksa, aslında yapmadığınız özelliklerden tasarruf etmiş olursunuz. ihtiyaç).

Ayrıca herkesin & ldquo; uygun fiyatlı & rdquo; veya & ldquo; ucuz & rdquo; farklı. Bunu göz önünde bulundurarak, farklı fiyat noktalarında bir dizi model ekledik, böylece bütçenize uygun bir şey olmasını umuyoruz. Her zaman eski modelleri veya üzerinde çalışacak çok şeyiniz yoksa ikinci el alabileceğiniz modelleri de düşünmeye değer.

Uygun fiyat ve çok yönlü kalite arasında bir denge kurmak açısından, Nikon Z6 muhtemelen en iyi seçiminiz, son derece yakından onu Sony A7 III takip ediyor. İkincisi artık üçüncü neslinde olduğu için, en yeniye tam olarak esneyemiyorsanız, size eski modellere gitme olanağı da sağlar. Ayrıca mükemmel bir değer sunan ve markayla çekim yapan herkesi cezbedecek olan Canon EOS RP de dikkate değerdir.

Aynasız pazara yönelmek yerine geleneksel DSLR'lere bağlı kalmaktan memnunsanız, harika pazarlıklar elde edebilirsiniz. Canon EOS 6D Mark II, güvenilir çıktı sunan harika bir iş gücüne sahipken, Nikon D750 daha eski bir fotoğraf makinesi olmasına rağmen yine de iyi bir özellik yelpazesi sunuyor. Son olarak, Pentax K1 II herkese hitap etmeyecektir - ancak büyük markaların sizi etkilemediğini hissetmiyorsanız, dikkate alınması gereken bir şeydir.


Bahsedilenlerin her birini nasıl derecelendirdiğimizi öğrenmek için okumaya devam edin.

En ucuz tam çerçeve fotoğraf makinesi: Nikon Z5

(Resim kredisi: Nikon)

1. Nikon Z5

Muhtemelen şu anda piyasada bulunan en ucuz tam kare kamera

Teknik Özellikler
Sensör: 24,5 CMOS Yuvası: Z Video: 4K Kare hızı: 4,5 fps Pil Ömrü: 470 çekim Hafıza Kartı: Çift SD kart yuvası
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel kullanım + Eğilebilir, dokunmatik ekran + Çift SD kart yuvası + Kompakt kit lens
Kaçınılması gereken nedenler
-Spor ve aksiyon için sınırlı kare hızı-4K video kırpıldı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.529 £ Amazon'da görüntüleyin1.549 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin1,549,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin

Nikon Z5 hakkında beğenilecek çok şey var. Tam çerçeve bir kamera için etkileyici derecede küçüktür ve özellikle yeni 24-50 mm kit lensiyle birleştirirseniz, harika bir seyahat veya günlük fotoğraf makineniz olur.

İyi performans gösteren bir sensör, hoş bir şekilde çalışan dokunmaya duyarlı eğimli ekran ve giriş seviyesi bir kamerada bulmayı beklemeyeceğiniz harika bir vizör ile iyi bir dizi özelliğe sahiptir.

Yine de yapılması gereken bazı tavizler var. Hayal kırıklığı yaratan bir kare hızına (4,5 fps) sahipken, 4K'ya uygulanan bir ürüne sahip olmak, kameramanlara ve vlogger'lara da zarar verecektir.

Durduğu gibi, 24-70 mm'lik bir Z6'ya 24-50 mm'lik Z5'ten biraz daha fazlasını alabilirsiniz. Bu ekstra harcama için, çeşitli durumlar için daha çok yönlü olan, genel olarak daha iyi performans gösteren bir kamera ve lens kombinasyonu elde edersiniz.

Ancak genel olarak, Nikon Z5'in sunabileceği çok şey var ve ilk tam çerçeve fotoğraf makinesini almak isteyenler için harika bir küçük paket. Nikon, mükemmel kullanım ve serinin bazı üst düzey özelliklerini kaybetmeden onu daha da küçültmeyi başardı.

  • TamNikon Z5 incelemesi

En ucuz tam çerçeve fotoğraf makinesi: Canon EOS RP

(Resim kredisi: Canon)

2. DSC RP

Harika görüntüler sunan küçük ve hafif tam çerçeve model

Teknik Özellikler
Sensör: 26,2 MP CMOS Yuvası: RF Video: 4K Kare hızı: 5 fps Pil Ömrü: 250 çekim Hafıza Kartı: SD
Satın alma nedenleri
+ Mevcut EF lenslerle uyumlu + Dokunmaya duyarlı tam eklemli ekran + Küçük ve hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Hareket için harika değil -4K video sınırlı -GÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Görüntü sabitleme yok Düşük Stok 795 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüle 1.219,99 £ Canon'da (İngiltere) Görüntüle1.399 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin