Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • En ucuz akıllı saat 2020: herkes için uygun fiyatlı akıllı saatler

En ucuz akıllı saat 2020: herkes için uygun fiyatlı akıllı saatler

En ucuz akıllı saatleri mi arıyorsunuz? O zaman doğru yere geldiniz. Çoğu bütçe akıllı saat, oldukça dayanıksız teklifler olsa da, kullanışlı özelliklerden yoksundur ve düşük dereceli performans sağlarken, kaba olarak bazı elmaslar vardır. Ve hepsini sizin için tek bir gönderide bir araya getirdik.


Bizi yanlış anlamayın, bunlar smartwatchgenel olarak, uzun bir yoldan değil. Ancak biraz para biriktirmeyi tercih ediyorsanız ve en son özelliklere veya moda görünümlerine ihtiyacınız yoksa, bu bütçe modelleri sizin için daha uygun olabilir.

Hepsi sağlık ve fitness özellikleri açısından güçlüdür ve GPS ve kalp atış hızı izleme gibi araçları kullanarak hedefler belirlemenize ve ilerlemenizi izlemenize olanak tanır. Bununla birlikte, ilgilendiğiniz tek şey buysa, seçimlerimize göz atmanız daha iyi olabilir.en iyi fitness takipçileri.

Bununla birlikte, saatinizin bildirim ayarlamanıza, uygulamaları indirmenize veya temassız ödeme yapmanıza izin vermek gibi daha fazlasını sunmasını istiyorsanız, ardından okumaya devam edin. Aşağıdaki akıllı saatlerin hepsinin hem iOS hem de Android akıllı telefonlarla çalıştığını, hepsinin bir miktar su geçirmezlik sunduğunu ve hepsinin yazarken 150 £ (200 ABD Doları) altında geldiğini unutmayın.

En ucuz akıllı saatler: Ticwatch E2 Smartwatch


(Resim kredisi: Ticwatch)

1. Mobvoi Ticwatch E2

Genel olarak en ucuz akıllı saat

Teknik Özellikler
Boyut: 46,9 x 46,9 x 12,9 mm Ağırlık: 35 g Pil ömrü: 2 gün GPS: Dahili Kalp atış hızı izleme: Evet Su geçirmezlik: 5ATM
Satın alma nedenleri
+ Google uygulamaları + Yüzme izleme
Kaçınılması gereken nedenler
-Ödemeler için kullanılamaz-İki günlük pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 124,09 Amazon'da Görüntüleyin145,99 Mobvoi'de görüntüle£ 258,07 Amazon'da Görüntüleyin

Ucuz bir akıllı saat olmasına rağmen, Mobvoi Ticwatch E2, normalde çok daha pahalı modellerde bulmayı umduğunuz çeşitli özelliklere sahiptir. Google'ın Wear OS işletim sistemini temel aldığından, yalnızca sesi kullanarak etkileşim kurmanıza olanak tanıyan Google Fit ve Google Asistan gibi araçlardan yararlanabilirsiniz. Bunun ötesinde, özel ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uyacak şekilde binlerce Google Play uygulamasından herhangi birini indirebilirsiniz.

Ticwatch E2 ayrıca 7/24 kalp atış hızı izleme ve koşu takibi için yerleşik GPS içerir. 50 m derinliğe kadar suya dayanıklı olması ve tur sayısı, kulaç sayısı ve yüzme stili gibi verilerle yüzme takibi sunan yüzücüler için özellikle iyidir.

En şık saat olmasa da hafif, rahat ve bilekte oldukça iyi görünüyor. Daha kalın ve daha sağlam bir yapı tercih ediyorsanız, ABD askeri sınıf dayanıklılığı sunan (ve başka türlü tam olarak aynı şekilde çalışan) sadece biraz daha pahalı olan Ticwatch S2'yi tercih edebilirsiniz.


Bu saatin en büyük dezavantajları, listedeki en cömert olmaktan uzak olan iki günlük pil ömrü ve NFC eksikliği; Dolayısıyla, kullanamayacağınız tek Google uygulaması Google Pay'dir. Bunlar anlaşmayı bozmadıkları sürece, bu saatin bu kadar düşük bir fiyata olağanüstü bir değer sunduğuna inanıyoruz. Ve bu, genel olarak en ucuz akıllı saat için net seçimimiz olmasını sağlıyor.

En ucuz akıllı saatler: Fitbit Versa Lite

(Resim kredisi: Fitbit)

2. Fitbit Versa Lite

Spor ve fitness aktiviteleri için en ucuz akıllı saat

Teknik Özellikler
Boyut: 35 x 35 x 11mm Ağırlık: 38g Pil ömrü: 4 gün GPS: Evet, ancak yerleşik değil Kalp atış hızı izleme: Evet Su geçirmezlik: 5ATM
Satın alma nedenleri
+ Egzersiz modu aralığı +4 gün pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-Dahili GPS yok-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Fitbit Pay'i kullanamazsınız £ 108.99 Amazon'da Görüntüleyin134,99 Ebuyer'de görüntüle 149,99 H Samuel'de görüntüle1 Amazon müşteri incelemesi

Fitbit, fitness takibinde devrim yaratan markaydı ve o zamandan beri yenilik yapmayı bırakmadılar. Düşük fiyatına rağmen ciddi şekilde akıllı, yetenekli ve zengin özelliklere sahip bir cihaz olan Fitbit Versa Lite tarafından açıkça gösterilen bir gerçek.

Tasarım açısından, şık kuzeni daha pahalı olan Fitbit Versa ile neredeyse aynıdır: tek fark, bu modelin sağ taraftaki iki düğmeyi sol taraftaki bir düğme ile değiştirmesidir. Bu arada ekran güzel bir şekilde minimalisttir, ancak yine de anlaşılması ve kullanılması kolaydır.


Hedefler belirlediğiniz ve aktivitelerinizle ilgili gerçek zamanlı istatistikleri geri aldığınız, altimetre ve kronometre arasından seçim yapabileceğiniz 15 egzersiz modu vardır. Dört günlük pil ömrü çok etkileyicidir ve saat 50 metreye kadar suya dayanıklıdır (yüzme takibi olmamasına rağmen). Ayrıca her zaman açık bir kalp atış hızı monitörü vardır, böylece gün boyunca kalp atış hızınızı izlemek için Fitbit uygulamasını kullanabilirsiniz.

Fitness aktiviteleri bir yana, bu genel olarak çok sağlam bir akıllı saattir ve telefonunuzdan arama, takvim, metin ve uygulama uyarıları almanıza ve bir Android kullanıcısıysanız mesajlara hızlı yanıtlar göndermenize olanak tanır. Ayrıca, sadece fitness için değil, finans, spor ve haberler gibi şeyler için de Fitbit veya üçüncü taraf geliştiricilerden indirilecek çok sayıda uygulama var.

Olumsuz tarafı, yerleşik GPS yoktur: Koşu takibi için bunu telefonunuzun GPS'ine bağlamanız gerekir. Ve saat NFC sunarken, Fitbit Pay yoktur. Bu hafif kıkırdamalara rağmen, spor ve zindelik için en ucuz akıllı saati arıyorsanız, bu bizim en iyi seçimimiz olmaya devam ediyor.

En ucuz akıllı saatler: Fossil Men

(Resim kredisi: Fossil)

3. Fosil Gen 4 Explorist İK

Erkek moda tarzları için en ucuz akıllı saat

Teknik Özellikler
Boyut: 45 x 45 x 13mm Ağırlık: 20g Pil ömrü: 1-2 gün GPS: Dahili Kalp atış hızı izleme: Evet Su geçirmezlik: 3ATM
Satın alma nedenleri
+ Erkek modası görünümü + Ödemeleri destekler + Çok sayıda Google uygulaması
Kaçınılması gereken nedenler
Sınırlı pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 208,27 £ Amazon'da görüntüleyin

Erkek moda markası Fossil tarafından yaratılan Gen 4 Explorist HR, listemizdeki ucuz akıllı saatlerin en şık görünümlerini sunuyor. (Maalesef, bir kadın moda markasından tavsiye edecek ucuz bir akıllı saat bulamadık; en yakın geldiğimiz 199 sterlin (250 ABD doları) olan Michael Kors Sofie oldu.

Görünüşe göre, Explorist HR, kaputun altında da oldukça etkileyici. Ticwatch E2 gibi, Wear OS'ye dayalıdır, bu nedenle Google uygulamalarına bolca erişebilirsiniz. Dahası, E2'nin aksine Google Pay'i destekler, böylece onu mağazalarda, barlarda, restoranlarda ve başka yerlerde bir şeyler satın almak için kullanabilirsiniz.

Bunun ötesinde, uygulamalardan, takviminizden, e-postanızdan, sosyal medyadan vb. Uyarılar alabilir ve müziğinizi kontrol edebilirsiniz. Akıllı saat ayrıca müzik depolama, kalp atış hızı takibi ve yerleşik GPS sunar. Yerleşik bir fitness takipçisi, çalar saat ve LED el feneri vardır ve 30 metreye kadar su geçirmezdir.

Dezavantajı olarak, pil ömrü kullanıma bağlı olarak 1-2 gün ile oldukça sınırlıdır, ancak zayıf olduğunuzda pili korumak için Yalnızca Süre modu vardır ve yalnızca zamanı takip etmeniz gerekir.

En ucuz akıllı saatler: Amazfit Bip

(Resim kredisi: Amazfit)

4. Amazfit Bip Sesi

En iyi süper ucuz akıllı saat

Teknik Özellikler
Boyut: 39 x 34 x 9.5mm Ağırlık: 32g Pil ömrü: 45 gün GPS: Dahili Kalp atış hızı izleme: Evet Su geçirmezlik: 3ATM
Satın alma nedenleri
+ Çok ucuz + 45 günlük pil ömrü + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-En hızlı işlemci değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,99 £ Amazon'da görüntüle 74,65 £ Amazon'da görüntüle 76 £ Amazon'da görüntüle 71 Amazon müşteri yorumu

Bu Amazfit Bip oldukça harika bir fiyata oldukça iyi bir saat. Yaklaşık 50 £ (70 ABD Doları) karşılığında, oldukça dikkat çekici özellikler sunan bir cihaz alabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için, şaşırtıcı bir 45 günde bu listedeki en iyi pil ömrüne sahip. (Dürüst olmak gerekirse, tüm akıllı özellikler devre dışı bırakılmıştır, ancak her şey tam hızda olsa bile, yine de iyi bir pil ömrü elde edeceksiniz.) Yansıtıcı ekran güçlü güneş ışığı altında okunabilir ve ekran her zaman -on, Apple Watch'un bazı sürümlerinin bile yönetemediği. Ayrıca 30 metreye kadar su geçirmezdir ve yerleşik GPS, sürekli kalp atış hızı izleme ve uyku takibi sunar.

Dürüst olacağız: Plastik görünümlü görünüm o kadar da iyi değil ve bu akıllı saat listemizdeki en hızlı çalışan saat değil. En yüksek çözünürlüklü ekrana da sahip değildir. Ancak genel olarak, bu çok düşük bir fiyata bir akıllı saattir.

En ucuz akıllı saatler: Huawei Watch GT 2E

(Resim kredisi: Huawei)

5. Huawei Watch GT 2e

Özel antrenmanlar için en ucuz akıllı saat

Teknik Özellikler
Boyut: 53 x 46,8 x 10,8 mm Ağırlık: 43g Pil ömrü: 14 gün GPS: Dahili Kalp atış hızı izleme: Evet Su geçirmezlik: 5ATM
Satın alma nedenleri
+ Çok çeşitli özel modlar + Farklı etkinlikleri otomatik olarak algılar + İki haftalık pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı akıllı saat, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI özellikleri 99 £ Amazon'da görüntüle 99,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin99,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Huawei Watch GT2e’nin tavsiye edilen perakende fiyatı 159,99 £ (200 ABD Doları), ancak bir süredir piyasada olduğu için çok daha ucuza bir tane alabilmelisiniz. Öyleyse yatırıma değer mi?

GT 2e, uygulama bildirimleri, zamanlayıcı, alarm uygulaması, hava durumu güncellemeleri, özelleştirilebilir saat yüzleri ve müzik depolama (yalnızca Android kullanıcıları) dahil olmak üzere birkaç temel akıllı saat özelliği ile birlikte gelir. Ancak net olmalıyız: Bu cihazın temel amacı, öncelikle bir sağlık ve fitness takipçisi olarak hizmet etmektir. Öyleyse hayatınız kanepede Netflix izlemek etrafında dönüyorsa, bu sizin için en ucuz akıllı saat olmayacak.

Yine de aktif insanlar, koşmak, yüzmek ve bisiklete binmekten kaya tırmanışı, sokak dansı ve sörf gibi daha egzotik eğlencelere kadar her şeyi kapsayan 85 özel egzersiz modu tarafından cezbedilecek. Ayrıca altı tür antrenmanı otomatik olarak algılayabilir ve hareket etmeye başladığınız anda verilerinizi izlemeye başlayabilir, bu da spor salonuna gidenler için çok kullanışlıdır. Saat, sürekli kalp atış hızı izleme içerir ve iki haftaya kadar olan pil ömrü de koklanmamalıdır.

Dahası, saatin yuvarlak tasarımı şık ve şıktır, 50 metreye kadar su geçirmezdir ve görüntülediği bilgiler tamamen özelleştirilebilir. Olumsuz tarafı, ödeme yapma veya navigasyon için harita kullanma gibi çok çeşitli sportif olmayan akıllı saat özellikleri istiyorsanız, başka bir yere gitmeniz gerekir. Bununla birlikte, bir akıllı saate sahip olmanın birincil nedeni fitness ise, burada hoşunuza gidecek çok şey bulacaksınız.

En ucuz akıllı saatler: Garmin Forerunner 30

(Resim kredisi: Garmin)

6. Garmin Öncüsü 30

Koşucular için en ucuz akıllı saat.

Teknik Özellikler
Boyut: 41 x 36 x 13mm Ağırlık: 20g Pil ömrü: 5 gün (saat modu); 8 saat (GPS modu) GPS: Dahili Kalp atış hızı izleme: Evet Su geçirmezlik: 5ATM
Satın alma nedenleri
+ Koşucular için optimize edildi + Kullanımı kolay + Niş eğitim araçları
Kaçınılması gereken nedenler
-Koşucu olmayanlar için püf noktasız BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199 £ Amazon 118 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Akıllı saat ile fitness takipçisi arasındaki sınırda bir yerde oturan Garmin Forerunner 30, doğrudan koşuculara yöneliktir. Bu dar odak, çok fazla özelliğe sahip olmadığı anlamına gelir, ancak artı tarafta bu, onu almanın ve kullanmaya başlamanın çok kolay olduğu anlamına gelir.

Çağrılar ve metinler için bildirimlerin yanı sıra, bu akıllı saatteki hemen hemen her şey çalışmaya yöneliktir. Yerleşik GPS, ne kadar uzağa, ne kadar hızlı ve nerede koştuğunuzu izler. 24/7 kalp atış hızı monitörü, dinlenme kalp atış hızınız hakkında bilgi sağlar ve yakılan kalorilerin yanı sıra VO2 max değerinizi (temel olarak, oksijeni metabolize etme yeteneğiniz) tahmin eder. Koşucular ayrıca Otomatik Duraklatma, Otomatik Tur ve hız / hız seçimi gibi özel eğitim programlarından da yararlanabilir.

Move IQ özelliği koşma, yüzme veya bisiklete binme gibi bir etkinlikle meşgul olduğunuzu otomatik olarak algılarken, yalnızca koşuyla ilgili gerçekten yararlı istatistikler elde edebilirsiniz. Tek istisna, yatakta olduğunuz zamandır, çünkü çok iyi bir uyku takip cihazı da vardır.

Bunun yanı sıra (açıklığa kavuşturmadıysak), bu akıllı saat koşucular içindir. Aslında, genel olarak koşucular için en ucuz akıllı saat olduğunu söyleyebiliriz. Ancak koşucu değilseniz, satın almak tamamen anlamsız bir şey olacaktır.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın