Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi kahve makinesi 2021: çekirdekten bardağa her zevke ve bütçeye uygun en iyi kahve makineleri

En iyi kahve makinesi 2021: çekirdekten bardağa her zevke ve bütçeye uygun en iyi kahve makineleri

En iyi kahve makinesi için alışveriş yapmak oldukça zor olabilir. Kahve yapmanın sayısız farklı yolu vardır ve sonuç geniş bir fiyat, tat, stil ve işlevsellik yelpazesidir. Doğru kahve makinesini veya kahve makinesini seçmek - terminoloji İngiltere ve ABD arasında değişir - neredeyse bazı insanların çok fazla kahve içmekten aldığı kadar şiddetli bir baş ağrısına neden olabilir.


Kısa, güçlü bir espresso mu yoksa sütlü bir kapuçino mu tercih edersiniz? Kahve telvesi kullanarak kendin mi yapmak istersin yoksa çekirdekten bardağa otomatik olarak mı yoksa sorunsuz bir kapsül espresso makinesinden mi verilmesini tercih edersin? Espresso palet için çok güçlü ve çok küçük bir porsiyon ise, bir fincan filtrelenmiş veya üzerine dökülen kahveye, hatta bir Fransız basınında yapılmış bir kahveye ne dersiniz? Bunun nereye gittiğini görebiliyor musun?

Hangi bütçeye sahip olursanız olun ve aradığınız şey ne olursa olsun, uygun bir şey olacaktır. En pahalı makineler mutlaka daha düşük fiyatlı modellerden daha iyi değildir. AeroPress veya basit bir Melitta hunisi ve kağıt filtre gibi en iyi geleneksel kahve makinelerinden bazıları en ucuzudur.

Cok sevgilikahve severler, çok fazla müzakere, araştırma ve oldukça fazla aşırı dozda kafein aldıktan sonra, güçlü bir demleme yolunu çeken, filtreleyen, demleyen, presleyen ve damlayan bu mutfak kahramanları grubuna geldik.

En iyi kahve makinesi: dizin

Bugün satın almak için en iyi kahve makineleri

En iyi kahve makinesi 2020


(Resim kredisi: Pixabay | Pexels)

En iyi espresso makinesi

En iyi kahve makinesi: Sage Bambino Plus

(İmaj kredisi: Adaçayı)

1. Adaçayı Bambino Plus

Çoğu insan için en iyi kahve makinesi

Satın alma nedenleri
+Muhteşem görünümlü+Muhteşem espressolar ve ipeksi mikro köpük+Kompakt boyut
Kaçınılması gereken nedenler
-Hafif ağırlık, sepette güreşirken onu sabit tutmanız gerektiği anlamına gelir

Sage'in kahve makinelerinin çoğu, birçok insan için birkaç sterlin fazla veya bir ayak fazla büyük olabilir, ancak bu kompakt küçük kardeşin takılması kolaydır ve Sage'in flaship makinelerinin daha iyi niteliklerinin çoğunu korurken, önyüklemesi nispeten ekonomiktir. .


Adaçayı (Breville, Birleşik Krallık dışında) Bambino Plus oldukça çekicidir ve ahır arkadaşları gibi, kadifemsi mikro köpükle dolu, mükemmel bir şekilde ölçülmüş bir espresso sunar.

Fırçalanmış çelik, füme hickory, siyah, fildişi ve lacivert olmak üzere beş şık görünümde mevcuttur - Bambino Plus, açıkçası olağanüstü olan üç saniyelik bir ısınma süresine ve yalnızca iki ana çıkarma düğmesi içeren sorunsuz bir arayüze sahiptir - bir bir fincan espresso için ve diğeri iki kişilik. İki düğme daha, özelleştirilmiş sıcaklık kontrolü ve köpük tutarlılığı ve hacmi sağlar.


200 Sterlin/200 Dolar gibi düşük bir fiyata bu küçük makine, tüm cephelerde etkileyici örnek bir performans sergiliyor.

En iyi kahve makinesi: Sage Dual Boiler

(İmaj kredisi: Adaçayı)

2. Çift Kazanı Adaçayı

Paranın satın alabileceği en iyi manuel espresso makinelerinden biri

Satın alma nedenleri
+Eşzamanlı espresso ve köpüklü süt için iki kazan+Kullanımı kolay+Enfes espressolar üretir
Kaçınılması gereken nedenler
-Süt tekstüre etme biraz ustalık gerektirir

İlk olarak, bunu Birleşik Krallık dışında ve Avrupa'nın belirli bölgelerinde arıyorsanız, Sage Dual Boiler Breville Dual Boiler olarak bilinir. Uzun Hikaye. Bu, bu listedeki diğer tüm 'Adaçayı' ürünleri için geçerlidir.

Sizin için her şeyi yapan - ama kuşkusuz küçük bir pakete mal olan - barista tarzı manuel bir espresso makinesinin peşindeyseniz, o zaman Sage'nin evinden bu yakışıklı mamut için tombul olun. Adını fırçalanmış metal cephesinde gizlenmiş iki kazandan alır; biri espresso yapmak, diğeri süt köpürtmek için. Bu, aynı anda iki iş birden yapabileceği anlamına gelir, aynı anda iki tane daha cappuccino veya latte yaparsa, zamanı önemli ölçüde kısaltır.


Espresso hazırlama ve özütleme bir sanattır ama neyse ki bu makine tüm işi sizin yerinize yapıyor. Elle kullanılan köpürtme çubuğu, çoğu ticari makineyle aynı olan ve kişinin kendi cappuccino sanatını yaratması için mükemmel olan süper ipeksi bir mikro köpük üretebilir. Bununla birlikte, en iyi sonuçları elde etmek için biraz pratik yapmanız ve potansiyel olarak birkaç sıcaklık ayarını değiştirmeniz gerekecektir. Yine de, bir şey yapmaya değerse, iyi yapmaya değer. Bunun ayrıca listenin aşağısındaki Sage/Breville Oracle Touch'tan çok daha ucuz olmasının nedeni de budur – sizin için tüm tekstüre, dozlama vb. işlemleri yapmak için bilgisayar gücünü kullanır.

Bu, şu anda piyasadaki en iyi premium, yerli espresso makinesidir.

En iyi elle çalıştırılan espresso makinesi

En iyi kahve makinesi: Flair Pro 2

(İmaj kredisi: Yetenek)

3. Yetenek Pro 2

Meraklılar için en iyi manuel çektirme makinesi

Satın alma nedenleri
+Enfes bir çekim sağlar+Masaüstünde harika görünüyor+Kolay taşıma için katlanabilir+Elektrik gerekmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Kullanımı oldukça zahmetli-Dik bir öğrenme eğrisi-Kas gücü gerektirir

Bu, incelediğimiz estetik açıdan en hoş manuel espresso makinelerinden biri ve en eğlenceli görünenlerden biri. Ayrıca, çalışması için elektriğe ihtiyaç duymaz, sadece bir miktar sıcak suya erişim sağlar. Diğer elle çalıştırılan espresso makineleri gibi - örneğin La Pavoni ve ROK - Flair Pro 2, bir atış yapmak için kas gücüne ve ilk kullanım sırasında iyi bir deneme yanılma dozuna ihtiyaç duyar.

Başlangıç ​​olarak, bu çekme makinesini paketlenmiş önceden çekilmiş kahve (hatta etiketli espressolar bile) ile kullanmayı düşünmeyin, çünkü zeminler büyük olasılıkla yeterince iyi olmayacaktır ve kolu aşağı çekmeye geldiğinizde, piston olacaktır. neredeyse sıfır direnç ve alacağınız tek şey bir bardak siyah bulaşık suyu.

Flair'dekiler yenisini denememi önerdiler.Niş Sıfıroldukça olağanüstü olduğu ortaya çıkan kahve değirmeni (bu güzellik kahveyi talk pudrası kıvamına kadar öğütür). Birkaç deneysel öğütme seansından sonra sonunda Flair için mükemmel kıvamı buldum ve toplamda dört denemeden sonra nihayet, gördüğüm sayısız tanıtım videosundakiler kadar çekici görünen bir espresso çıkardım. Gerçek bir eureka anıydı - inanılmaz derecede derin ve ipeksi bir krema ile tepesinde piyano siyahı sıvı altın akışı. Harika tadı uygun barista şeyler.

Flair Pro 2 taşınabilir olarak kabul edilebilir, çünkü hepsi bir naylon taşıma çantasında düz duran birkaç parçaya sahiptir. Yukarıda incelenen Minipresso kadar taşınabilir değil (başlangıç ​​için çok daha büyük ve daha ağır), ancak daha sonra çıkarma kalitesi farklı bir seviyede.

Flair'in montajı kolaydır, ancak espresso yapma işlemi için bir basınç göstergesi de dahil olmak üzere birkaç farklı gevşek parça kullanır. Gerçekten de, sadece bir espresso isteyen ve çabucak isteyen herkese hitap etmeyecek, her şeyi ayarlayan oldukça hileli bir şey. Ağır hizmet tipi portafiltreyi en sevdiğiniz karışımla dikkatlice yüklerken demleme haznesinin kaynamış suyla önceden ısıtılması gerekir. Daha sonra güzel tasarlanmış çelik kurcalamayı kullanarak hafifçe bastırmanız gerekir - kahve telvesi üzerine çok fazla baskı uygular ve kolu yavaşça aşağı çekerek çıkarmaya geldiğinizde su geçmeyebilir.

Elbette, bu modelin öğrenme eğrisi dik ama bir kez çevirdiğinizde, inekler eve gelene kadar barista tarzı çekimler yapacaksınız.

En iyi Nespresso kahve makinemiz (Vertuo)

En iyi kahve makinesi: Magimix Vertuo Plus M600

(Resim kredisi: Magimix)

4. Magimix Vertuo Plus M600

Ekstra ısırık ile daha büyük formatlı Nespressos

Satın alma nedenleri
+Geniş kapsül boyutları ve aromaları+Olağanüstü espressolar yapar+Derin, zengin bir krema üretir

Nespresso'nun mevcut kapsüllerinin makul bir kafein vuruşu için çok küçük olduğunu düşünüyorsanız, espressodan ekstra büyük Alto'ya kadar çok çeşitli tatlara uyacak daha büyük, farklı boyutta kapsüller kullanan bu farklı sistem türünü düşünün. Oldukça akıllıca, her bölme, makineye gereken su miktarını ve çıkarma uzunluğunu söyleyen benzersiz bir barkodla donatılmıştır.

Kahve aromasını ve beraberindeki kremayı çıkarmak için basınç altında buharlı su kullanan standart espresso makinelerinden farklı olarak, Vertuo sistemi, aynı güçlü tadı yaratan, ancak biraz da olsa çok daha derin olan santrifüj eğirme teknolojisini (kabın olağanüstü 7.000 rpm'de döner) kullanır. köpüklü krema.

Her makine, ayrı aromalar içeren 12 Nespresso Vertuo kapsüllü bir karşılama seti içerir. Bölmeler, Alto harmanı için oldukça dik bir 62p'ye yükselen fiyatlar ile oldukça makul bir 39p'den başlıyor.

• Yazımızın tamamını okuyunNespresso Vertuo Plus incelemesi

Pingtwitter'ün Nespresso kahve makinelerini seçmesi (standart kapsüller)

En iyi kahve makinesi: Sage Creatista Uno

(İmaj kredisi: Adaçayı)

5. Adaçayı Creatista Uno

Entegre buharlı pişiricili kapsamlı Nespresso makinesi

Satın alma nedenleri
+Küçük ayak izi+Zarif tasarım+Kullanmak için bir oyuncak+Mmm, güzel kahve dostum

Bakmaya değer başka bir Sage espresso makinesi. Yukarıda bahsedilen manuel espresso modellerinden farklı olarak, bu Nespresso kapsülleri kullanıyor ve bu da çok güzel. Creatista Uno, yapımında kullanılan güven verici derecede büyük miktarda metal ile mükemmel bir şekilde inşa edilmiştir, ancak burada en çok etkileyen şey, kısa vuruşlu ristrettodan kapuçinoya kadar sekiz farklı kahve stiline izin veren tipik Adaçayı benzeri sezgisel arayüzdür. Latte macchiato. Aslında, kullanımı o kadar kolay ki, Labrador'um kullanım kılavuzuna bile bakmadan bir ristretto oluşturmayı başardı.

Nespresso'nun sunduğu rahatlık ve geniş karışım seçeneklerinden hoşlanıyorsanız, bunu listenizin en üstüne yakın bir yere koyun. Sizin için yeterince pahalı olmadığını düşünüyorsanız - bu durumdaAdaçayı Creatista Pro incelemesi- hayal kırıklığına uğramayacaksın.

En iyi kapsül kahve makinesi (Nespresso tarafından DEĞİL)

En iyi kahve makinesi: Lavazza A Modo Mio Deséa

Kredi: Lavazza

6. Lavazza A Modo Mio Deséa

Çoğunlukla kompostlanabilir kapsüllerden zahmetsiz otantik espresso

Satın alma nedenleri
+Küçük ayak izi+Otomatik buharlı pişirici+En kaliteli espressoları yapar

Lavazza'nın Modo Mio kapsül sistemi Nespresso kadar popüler değil, ancak bu yazarın parası için kahve karışımları daha otantik ve tipik bir Avrupa kafesinde yudumlayabileceğinize daha yakın.

Mükemmel bir tek veya çift espresso yapmanın yanı sıra, bu makine ayrıca fazladan yer kaplamayan ve kullanıcıdan herhangi bir girdi gerektirmeyen mükemmel bir otomatik süt köpürtme sistemine de sahiptir. Sadece bir kapsüle koyun ve süt, karışıma otomatik olarak tek bir doz espresso eklenmeden önce tüm köpürme ve ısıtma sürecinden geçer. Şimdi içeriği en sevdiğiniz bardağa dökün, arkanıza yaslanın ve mutfaktan çıkmadan otantik bir İtalyan espressosunun tadını çıkarın.

En ucuz kapsül kahve makinesi (Nespresso DEĞİL)

en iyi kahve makinesi: Lavazza A Modo Mio Jolie Plus

Kredi: Lavazza

7. Lavazza A Modo Mio Jolie Plus

En iyi kompakt kapsül bazlı espresso makinesi

Satın alma nedenleri
+Tatil yapmak için yeterince küçük+Kullanımı basit+Mükemmel bir espresso üretir

Temel sorunsuz kapsül teslim Lavazza için, bu bütçe fiyatlı seçenek çok fazla toplanıyor. Başlangıç ​​için küçük olduğundan, süzülmüş çamur sunan bir otele gidiyorsanız, hem tezgahta hem de belki bagajınızda bunun için yer bulacaksınız.

Biri kısa çekimler, diğeri uzun çekimler için olmak üzere yalnızca iki düğmesi olduğundan kullanımı daha kolay olamazdı. Evet, kullanılmış kapsül kutusu gülünç derecede küçüktür ve yaklaşık altı kullanımdan sonra boşaltılması gerekecektir, ancak, hey, çöp kutusuna birkaç adım yürümek o kadar da zor değil. Bidonlardan bahsetmişken, çoğu Lavazza kapsülünün gübrelenebilir olduğunu ve dolayısıyla çok daha çevre dostu olduğunu bilmekten memnun olacaksınız.

En iyi çekirdekten fincana kahve makinesi

En iyi kahve makinesi: Sage The Oracle Touch

(İmaj kredisi: Adaçayı)

8. Sage The Oracle Touch

Farkına varmak için en iyi yüksek kaliteli fasulyeden bardağa

Satın alma nedenleri
+Etkileyici yapı kalitesi+Mükemmel tasarım+Sorunsuz birinci sınıf espressolar

Tecrübelerimize göre, çoğu çekirdekten bardağa makine, özellikle güçlü olmayan espresso dağıtır. Bu değil. Kafe sınıfı Oracle Touch bir servete mal olabilir, ancak öğütme ayarı en iyi şekilde ayarlanırsa çoraplarınızı havaya uçuracak sürekli olarak mükemmel espressolar yapar.

Dürüst olmak gerekirse, Oracle Touch, diğer modellerin çoğu gibi gerçek, tam otomatik bir çekirdekten fincana makine değildir, çünkü kullanıcıdan bazı girdiler gerektirir. Gerçek modellerin taşlamadan kurcalamaya ve ekstraksiyona kadar her şeyi gerçekleştirdiği durumlarda, bu model, otomatik kurcalama aşamasından hemen sonra insan girdisi gerektirir. Bu pek önemli bir görev değil, çünkü tüm içerdiği portafiltreyi kurcalamadan çıkarmak ve onu grup başlığına çevirmek.

• Yazımızın tamamını okuyunSage Oracle Touch incelemesi

Testlerde, jüri, meraklılar için biraz fazla köpüklü olabilen süt köpüğünün ipeksi olmasına rağmen, bu makine defalarca enfes espressolar verdi. Bunun dışında, mutfak tezgahında geçirdiğimiz üç aylık süre boyunca gerçekten mükemmeldi.

Daha geleneksel bir fasulyeden fincana seçim

En iyi kahve makinesi: Melitta Barista TS Smart

(İmaj kredisi: Melitta)

9. Melitta Barista TS Akıllı

Aileler için en iyi fasulyeden bardağa makinesi

Satın alma nedenleri
+21 farklı kahve çeşidi yapar+İki çekirdek haznesi+Kapsamlı arayüz

Farklı kahve karışımı tercihleri ​​olan haneler için, bu yakışıklı orta fiyatlı çekirdekten bardağa, biri koyu, güçlü kızartmalar ve diğeri daha hafif karışımlar için olmak üzere iki çekirdek haznesiyle birlikte gelir. Ayrıca, çekirdekler bittiğinde yedek olarak hizmet edebilecek, önceden çekilmiş kahve için ayrı bir kaba sahiptir.

Barista TS Smart, kaygan bir dokun ve kaydır arayüzü ile gelir ve ekstra yumuşaktan ekstra güçlüye kadar beş farklı güçte 21 farklı kahve çeşidi yapabilir. Bununla birlikte, sekiz adede kadar ayrı tercih kaydedebilirsiniz, böylece ailenin farklı üyeleri tek bir düğmeye dokunarak kendi güçlerinin keyfini çıkarabilirler.

Farklı kahve çeşitlerini ve kahve stillerini yudumlamaktan hoşlanıyorsanız ve buna sığacak kadar büyük bir tezgahınız varsa, o zaman bu şekilde vals yapın.

Pingtwitter'ün favori filtre kahve makinesi (veya kahve makinesinin üzerine dökün)

En iyi kahve makinesi: Sage Precision Brewer

(İmaj kredisi: Adaçayı)

10. Adaçayı Hassas Brewer Termal

Zeki acemiler için otomatik kahve filtreleme

Satın alma nedenleri
+SCA'nın 'Gold Cup' standardını karşılar+En kaliteli filtre kahve+Tam otomatik

Bu olağanüstü filtre kahve makinesi, Specialty Coffee Association'ın 'Altın Kupa' standardını karşılayan barista tarzı filtre kahve üretir. Yani kullandığı su, çoğu filtre kahve meraklısının önerdiği optimum sıcaklık olan yaklaşık 93˚C'de dikkatlice dağıtılır.

Precision Thermal Brewer'ın kullanımı son derece kolaydır çünkü tüm süreçte tahminde bulunmayı ortadan kaldıran bir dizi kullanıcı ön ayarı ile birlikte gelir. Hızlı, güçlü veya Altın standart arasından tercih ettiğiniz stili seçin ve başlat düğmesine basın. Alternatif olarak, sıcak bir yaz gününde daha serin bir şeyler seviyorsanız, 'Over Ice' veya 'Cold Brew' ayarlarını düşünün. İkincisi, genellikle farklı bir ekipman seti gerektiren bir işlevdir, bu nedenle tüm bu seçeneklerin tek bir makinede olması büyük bir avantaj olarak kabul edilebilir.

Düzenli olarak tutarlı sonuçlar veren bir kahve filtresi makinesi arıyorsanız, bu sizin için olabilir.

En mükemmel manuel kahve makinesi üzerine dökün

En iyi kahve makinesi: Melitta Porselen Dökme Seti

(İmaj kredisi: Melitta)

11. Melitta Porselen Döküm Seti

Kahve seti üzerine basit ama etkili dökün

Satın alma nedenleri
+İlginç yazlık tasarımı+Kullanımı çok basit+Çok iyi filtre kahve yapar

İyi bir filtre kahve yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir huni, bir filtre konisi ve bir kupadır. Ya da filtre kahvenin mucidi Melitta'dan bu ilginç porselen masa üstü seçeneğini biraz daha sıçratabilirsiniz.

Melitta Pour Over Set, porselen filtre tutucu, küçük bir sürahi (0,6 l kapasiteli) ve kahveyi sıcak tutmak için bir kapaktan oluşur. Alternatif olarak, filtreyi bunun yerine iki fincan üzerine yerleştirebilirsiniz. Aşırı doldurmayı önlemek için, tutucunun her iki yanındaki yuvalar, kahve seviyelerini takip etmenizi sağlar.

Mavi, gül, sarı ve gri renklerde mevcut olan Melitta, kuşkusuz görünüşte biraz twee ama yine de plastik bir huni ve eski bir kupadan çok daha çekici.

En iyi kahve presi

En iyi kahve makinesi: Aerobie AeroPress

12. Aerobie AeroPress A80

Ustaca basit bir kahve yapma konsepti

Satın alma nedenleri
+Espresso tarzı harika bir demleme yapar+Çok taşınabilir+Cipslerden daha ucuz

Son derece popüler, bire dört fincan AeroPress, kahve demlenmiş suyu bir kağıt filtreden geçirmeye zorlamak için hafif hava basıncını kullanan ustaca basit bir konsepttir. Kamp alanında, otel odasında veya bir dağın tepesinde olduğu kadar ev kullanımı için de mükemmeldir. Tek ihtiyacınız olan biraz çekilmiş kahve ve bir fincan sıcak su.

En lezzetli demleme için, ana hazneye iki kepçe kaliteli ince ila orta öğütme karışımı ve bir miktar önceden kaynatılmış su doldurun, içindekileri bir süre karıştırın ve pistonu bir süre boyunca yavaşça aşağı itmeden önce bir dakika bekleyin. yaklaşık 30 saniye.

Buraya, üstte yüzen bir krema ipucu ile espresso benzeri demleme şapırdayan bir palet. AeroPress tartışmasız buradaki en çirkin görünümlü ürün ama kesinlikle çok iyi bir kahve yapıyor.

Çok ince, portatif, elle çalıştırılan bir espresso makinesi

En iyi kahve makinesi: Wacaco Nanopresso

(İmaj kredisi: Wacaco)

13. Wacaco Nanopresso

Mükemmel taşınabilir espresso makinesi pil gerektirmez

Satın alma nedenleri
+Son derece taşınabilir+Gerçek espressolar üretir+Sadece pistonu pompalayın
Kaçınılması gereken nedenler
-Açıkçası biraz çaba gerektiriyor

Gerçek espressoyu bir kez tattığınızda, en azından hazır kahveden başka hiçbir şey yapmayacaktır. Yani, bir dahaki sefere seyahatinizde, bu olağanüstü küçük parmakla çalışan buluşu bavulunuza koyun ve bir daha asla iğrenç otel kahvesine katlanmak zorunda kalmayacaksınız.

Nanopresso ilk başta karmaşık görünebilir, ancak ele alınması kolaydır. Uygun krema ile şaşırtıcı derecede otantik bir espresso yapmak için, kahve haznesine en sevdiğiniz karışımdan bir kepçe koyun, küçük 0,80 ml'lik rezervuarı sıcak suyla doldurun (çoğu otelin odasında bir su ısıtıcısı vardır ve kamp yapıyorsanız, sadece gaz ocağında biraz kaynatın), her şeyi sıkın ve parmaklarınızı kullanarak pistonu birkaç kez pompalayın. Dağınık olmayan espresso için bu model, Nespresso kapsüllerini kullanmak için de uyarlanabilir.

Espresso, basınçlı sıcak su kullanılarak yapıldığı için, basıncın bir elektrikli pompa veya kas gücü tarafından oluşturulup oluşturulmadığı önemli değildir. Sonuçlar aynı olmalı - ve bu küçük cep titanı ile öyleler. Şiddetle tavsiye edilir.

Kahve demliği #1

En iyi kahve makinesi: Fellow Duo Coffee Steeper

14. Dost İkili Kahve Daha Dik

Her yere götürün (temizleyebilmeniz şartıyla)

Satın alma nedenleri
+Benzersiz çift filtre sistemi+Sıfır tortu

Bu dört fincanlı cihaz, iki aşamalı bir filtreleme sistemi ve yerçekimi gücünden yararlanarak çamur veya irmik içermeyen pürüzsüz, berrak bir demleme sağlar. Sadece üç parçadan oluşur: paslanmaz çelik üst kısım, demleme haznesi ve borosilikat cam kap.

Hazneyi biraz kaba kahve tozu ile doldurun, kaynamış su ekleyin, karıştırın ve yaklaşık dört dakika bekleyin. Şimdi kapağı çevirin ve aşağıdaki tencereye tortusuz saf fasulye suyunun biriktiğini hayretle izleyin.

İçmek için, üste monte edilen musluktan ucup dökmeniz yeterlidir. Duo Coffee Steeper elektrik gerektirmez, bu nedenle onu sıcak suya erişimi olan her yere götürebilirsiniz. Ancak temizlemesi biraz zor.

Ooh la la: prömiyer Fransız basını veya kafeterya

En iyi kahve makinesi: Bodum Jesper

15. Bodum Jesper

Bunun nasıl olduğunu biliyorsun, değil mi?

Satın alma nedenleri
+Güçlü, zengin, koyu bir demleme yapar+Birden fazla kahve için iyi bir seçim

Fransız pres sistemi, Bodum tarafından ünlü hale getirilen popüler bir kahve yapma yöntemidir. Muhtemelen bir noktada bu cam sürahilerden birini kullanmayı hatırlıyorsunuzdur. Birini düşürdüğünüz ve milyonlarca parçaya ayrıldığı zamanı da hatırlayabilirsiniz.

Bazılarınız, pistona çok fazla bastığınız zamanı ve ardından masanın her tarafına fışkıran sıcak kahve volkanını bile hatırlayabilir.

Kullanıcı hatası sorunları bir yana, Bodum sistemi iyi ve güçlü bir demleme yapmanın basit bir yoludur ve bu üç fincanlı Jesper modeli mükemmel bir giriş niteliğindedir. Sadece birkaç kaşık iri öğütülmüş kahve koyun, biraz kaynar su dökün ve yaklaşık beş dakika bekleyin.

Şimdi piston durana kadar kolu yavaşça aşağı bastırın. Presto, katır gibi bir tekme ile şaşırtıcı derecede zengin, siyah bir karışım. Sadece son santim kadar sıvıyı içmekten kaçındığınızdan emin olun çünkü aşağısı oldukça çamurlu olabilir. Bodum Jesper bir seferde sekiz fincan yapabilir, bu yüzden daha büyük bir ölçekte eğlenceliyse düşünün.

Percolators seçimi

En iyi kahve makinesi: Dualit 84036 Kahve Percolator

16. Dualit 84036 Kahve Percolator

Dualit'in evinden harika görünümlü süzücü

Satın alma nedenleri
+Kafayı tekmelemek güçlü+Serin bir cıvıl cıvıl ses çıkarır

Süzme, kahve yapmanın en eski biçimlerinden biridir ve 50'li ve 60'lı yıllarda filtrelenmiş damlama yöntemi ve espressonun yaygınlaşmasından önce oldukça popülerdi.

Dualit'in bu dokunsal ve şık görünümlü percolatörü, yaklaşık on dakikada 10 fincana kadar siyah altın üretir ve hatta çay demlemek için bile kullanılabilir.

Aynı eski süzme yöntemini kullanır: kaynamış su, işlemin tekrarı için geri damlatılmadan önce kahveyi metal bir filtreye yaydığı dar bir tüpe itilir.

Bu, kahvenin birkaç kez ekstrakte edildiği anlamına gelir, sonuç genellikle bir kazın kafasını uçuracak kadar güçlü bir kahve olur. Demlendikten sonra, sürahiyi kaidesinden kaldırın ve masaya götürün.

• Rehberimizin tamamını okuyun.en iyi kahve süzücü

En iyi soğuk demleme kahve makinesi

… Ve bilim adamları için mükemmel bir kahve makinesi

En iyi kahve makinesi: Wilfa Precision

17. Wilfa Precision kahve makinesi

Kahvenizle bilimsel olun

Satın alma nedenleri
+Harika modernist görünüm+Sürekli pürüzsüz bir demleme üretir

Saygın Norveçli barista Tim Wendelboe'nun bu estetik açıdan hoş tasarımıyla mutfağınızı bir laboratuvara dönüştürün. Presisjon, ayrılabilir boru şeklinde bir su deposundan, standart 4 No.lu Melitta tarzı kağıt filtre kullanan plastik bir huniden ve basit bir cam sürahiden oluşur.

Kahve bilenler, birinci sınıf bir fincan filtrelenmiş siyah altın için ön koşulların temiz su, taze çekilmiş kahve, tutarlı bir demleme sıcaklığı ve doğru demleme süresi olduğunu söyleyecektir. Bu makine tüm bu kriterleri karşılamaktadır.

Ancak işlem, yalnızca kahve ve su arasındaki kesin oranları değil, aynı zamanda hem fincan sayısını hem de tercih edilen aromayı ayarlayan ayrı bir akış kontrol valfi içerdiğinden diğer makineler kadar kolay değildir. Bununla birlikte, doğru yapın ve Presisjon, tutarlı bir şekilde aromatik ve ince aromalı bir fincan sunar.