Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • En iyi kompakt fotoğraf makinesi 2020: profesyonel düzeyde fotoğrafçılık için birinci sınıf kompaktlar

En iyi kompakt fotoğraf makinesi 2020: profesyonel düzeyde fotoğrafçılık için birinci sınıf kompaktlar

Bugünlerde çoğu insan yalnızca zaten ceplerinde bulunan kameraya güveniyor (yani akıllı telefonunuz). Akıllı telefonların bu günlerde kendinizi bulacağınız çekim durumlarının çoğu için büyük olasılıkla iyi olacağı doğru olsa da, yalnızca özel bir kameranın işe yarayacağı zamanlar da olacaktır.


Ekstra performans getireceğine güvenebileceğiniz bir şey arıyorsanız, ancak çantanıza çok fazla hacim ve rahatsızlık katmak istemiyorsanız, kompakt bir fotoğraf makinesi doğru yol olabilir.

İster daha büyük bir sensörün, ister kapsamlı manuel kontrolün veya uzun bir yakınlaştırma lensinin peşinde olun, kompakt kamera pazarında akıllı telefonunuzu geride bırakması gereken çok sayıda seçenek mevcuttur. Video çalışması veya vlog oluşturma için çok uygun bir şey arayanlar için bazı iyi seçenekler de var.

Mükemmel fotoğraflar ve videolar sunabilen nihai kompakt fotoğraf makinesinin peşindeyseniz, Sony RX100 VII'den daha iyisi yoktur. Sony, kompakt kamera arenasında uzun süredir bir yenilikçidir ve bu model pahalı olsa da, gerçekten malları teslim ediyor. Biraz para biriktirmek istiyorsanız, RX100 serisindeki eski modellerden birine bakın, bu hala harika.

Listemizde Sony'nin yanı sıra daha birçok marka var. Panasonic, Canon, Fujifilm ve hatta Leica'dan seçim yapabileceğiniz iyi modellere sahip seçenekleriniz var.


En iyi kompakt fotoğraf makinesi nasıl alınır

Önerilerimizi bir araya getirirken, kameraları çok çeşitli farklı ayar ve senaryolarda kullandık. Onları hareketli nesnelerle düşük ışıkta test ettik ve görüntü ve video kalitesinin ne kadar iyi olduğunu değerlendirdik. Ancak, sezgisel ve eğlenceli olsun, kameranın ne kadar iyi işlediğini öğrenmek de istiyoruz.

Bu faktörler göz önünde bulundurularak, 2020'nin en iyi kompakt fotoğraf makinesini satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli faktörler vardır.


Çoğu insan için boyut, kompakt bir fotoğraf makinesi için genellikle en önemli veya belirleyici faktördür. Cebinize düzgün bir şekilde sığmasını istiyorsanız, bu seçeneklerinizi bir şekilde daraltmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, boyuttan ödün verebilir ve biraz daha büyütebilirseniz, başka avantajlarla da ödüllendirileceksiniz - örneğin, daha uzun bir yakınlaştırma.

Yakınlaştırma, akıllı telefonunuzu tamamlayacak bir şey almak isteyebileceğiniz nedenlerden biridir. Ancak elinizi tam manuel kontrole veya ham formatta çekim yapmaya da hevesli olabilirsiniz.


Yukarıdakilerin hepsini akılda tutarak, her kutuyu işaretleyecek çok fazla seçenek yoktur. Ancak Sony RX100 VII'yi tercih etmemizin nedeni, belki de mükemmel kompakt fotoğraf makinesi olmaya en yakın olanı olmasıdır. Kesinlikle cebinize sığacak, zum aralığı yeterli, geniş bir sensöre sahip, manuel kontrol sunuyor ve hızlı çekim, 4K video ve daha fazlası gibi bir dizi harika özellik ile birlikte geliyor.

Bununla birlikte, bu mükemmellik düzeyi için, yüksek bir fiyat istemeniz gerekir - şaşırtıcı olmayan bir şekilde. Bu durumda, muhtemelen sizin için en önemli olan spesifikasyonu seçip bu satırlara bakmak akıllıca olacaktır.

Bu önemli özellik yakınlaştırma özelliğiyse, en uzun olanı Panasonic TZ95 veya Canon PowerShot SX740'tır. Buradaki uzlaşma daha küçük bir sensördür, bu nedenle de büyük bir sensör istiyorsanız, o zaman bir köprü kamerası muhtemelen arkadaşınız olacaktır. Burada Panasonic FZ2000, Sony RX10 IV veya Panasonic FZ1000 II'yi kolayca önerebiliriz.

Büyük bir sensör ve manuel kontrol isteyen ancak çok uzun bir yakınlaştırmaya ihtiyaç duymayanlar için, bazı iyi çok yönlü cihazlar arasında Panasonic LX100 Mark II ve Canon PowerShot G7X Mark III bulunur. İkisi arasında makul bir uzlaşma olan bir şey, büyük bir inçlik bir sensöre ve uzun (ish) bir yakınlaştırmaya sahip Panasonic TZ200'dür.


İstediğiniz daha da büyük bir sensörse, Fujifilm X100V ideal bir seçimdir - özellikle sokak fotoğrafçıları için. Ayrıca, niş bir seçenek olmasına rağmen harika olan Leica Q2'ye de sahipsiniz.

Sizin için en iyi kompakt fotoğraf makineleri

En iyi kompakt kamera: Sony RX100 VIIPingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Sony)

1. Sony RX100 VII

Sony bunu en iyi kompakt fotoğraf makinesiyle tekrar yapıyor - ancak size maliyeti olacak

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü kalitesi + Dahili vizör ve eğilebilir ekran + 4K video + Hızlı kare hızı
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok yüksek fiyat-BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI£ 792 EBay'de görüntüle1.116,82 £ Amazon'da Görüntüleyin1.199 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin8 Amazon müşteri yorumu

Cep dostu bir gövdede mümkün olan en iyi görüntü kalitesini arayanlar için Sony, buradaki en iyi adaydır. En son model, Sony’nin yüksek kaliteli birinci sınıf kompakt fotoğraf makinesi konusundaki itibarını geliştirmeye devam eden RX100 VII’dir. Buradaki büyük yeni eklenti, sonunda RX100 serisini vlogger'lara çekici kılan bir mikrofon soketi.

Aksi takdirde, günlük senaryoların çoğuna uyması gereken 24-200 mm (eşdeğer) bir lens tarafından sunulan bir inçlik bir sensöre sahip olursunuz. Önceki RX100 modellerinden farklı olarak, lens süper geniş bir diyafram açıklığı sunmuyor - bu, genellikle düşük ışıkta çekim yapıyorsanız sorun olabilir.

Geri çekilebilir vizör ve eğilebilir ekran, çekici özellikler listesini tamamlıyor - ancak hepsinin fiyatı çok yüksek. Bütçeniz biraz daha mütevazı ise, eski RX100 modellerine bir göz atın - tümü satışta, bütçenize uygun bir tane bulmanız muhtemeldir.

  • Sony RX100 VII incelemesi

(Resim kredisi: Fujifilm)

2. Fujifilm X100V

Bu birinci sınıf kompakt fotoğraf makinesinin en son sürümü sokak fotoğrafçıları için idealdir

Satın alma nedenleri
+ Güzel tasarım + Eğilebilir ekran + Büyük sensör
Kaçınılması gereken nedenler
-Tek odak uzaklığı-Yüksek soran fiyat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1,295 £ Amazon'da Görüntüleyin1.299 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinCurrys PC World'de 1,299 £ Görüntüleyin

Bir dizi gelişmiş özellikle harmanlanmış güzel bir retro tasarıma sahip olan X100V, son derece saygın birinci sınıf kompakt kameranın beşinci neslidir. Yıllar sonra ucuz ve neşeli nokta ve çekimlerin yaratıcıları olarak zayıflayan Fujifilm'i ciddi fotoğrafçılık alanına geri getiren orijinal X100'dü.

X100V, öncekiler gibi, 23 mm f / 2 sabit uzunluklu bir lensle eşleştirilmiş DSLR boyutlu (APS-C) bir sensöre sahiptir. Bu size 35 mm'lik eşdeğer bir odak uzaklığı sağlar - sokak fotoğrafçılığı için mükemmel uzunluk. Yalnızca tek bir odak uzaklığına sahip olmak kısıtlayıcı görünebilir, ancak birçok yönden sizi fotoğrafçılığınızla daha yaratıcı olmaya zorlar ve bu kötü bir şey değildir.

En yeni nesil için burada yeni olan şey daha keskin bir lens, geliştirilmiş bir vizör, daha yüksek bir çözünürlük ve eğilebilir bir ekranın eklenmesidir. Eski X100F hala iyi bir satın alma, ancak çok yönlü en iyisini istiyorsanız, X100V için ekstra harcamayı düşünmeye değer.

En iyi kompakt kamera: Panasonic TZ200

3. Panasonic TZ200

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi seyahat amaçlı zoom kompakt fotoğraf makinesi

Satın alma nedenleri
+ Uzun yakınlaştırma uzunluğu + Bir inç sensör + Manuel kontrol
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Sabit ekran BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 519 £ Amazon'da Görüntüle519,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin 519,99 EBay'de görüntüle26 Amazon müşteri yorumu

Panasonic’in TZ100’ü etkileyici, küçük, kompakt bir seyahat kamerasıydı, ancak TZ200 ile ante'yi artırarak zoom lensini 15 kata kadar artırdı. Panasonic, her iki TZ kameranın da serisinde kalacağını söyleyerek size bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde tasarlanmış iki seçenek sunuyor.

Tasarım açısından, iki kompakt kamera birbirine çok benziyor, bu nedenle hala TZ serisi için eğilebilir bir ekranın olmamasından yakınıyoruz, ancak aksi halde seyahat ihtiyaçlarınız için kesinlikle ideal olan şık, cep dostu bir kamera. Bir inçlik sensör, onu diğer seyahat kompakt fotoğraf makinelerinin üzerinde bir alana yerleştirirken, uzun zum, Sony RX100 V'den daha iyi performans gösterdiğini görüyor.

Modeldeki diğer iyileştirmeler arasında daha iyi bir elektronik vizör ve daha iyi renk üreten yeni bir sensör yer alıyor. Biraz düştüğü bir alan düşük ışıktadır, bu nedenle çok fazla karartma yapmaktan hoşlanan biriyseniz, bu sizin için uygun olmayabilir.

En iyi kompakt kamera: Canon G5X Mark II

(Resim kredisi: Canon)

4. Canon G5X Mark II

Sony’nin eski modelleriyle rekabet eden çok yönlü harika bir ürün

Satın alma nedenleri
+ Dahili vizör + Geniş diyaframlı lens + Eğilebilir ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok yüksek fiyat-Makul ölçüde sınırlı yakınlaştırma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 849 £ Amazon'da Görüntüleyin849 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin849,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin

Selefinden dört yıl sonra gelen bu Mark II sürümü, kademeli bir yükseltmeden daha fazlasıdır - tam kapsamlı bir revizyondur.

Çok uzun olmasa da, düşük ışıkta çekim için geniş diyafram açıklığı sunan dahili bir geri çekilebilir vizör (Sony'den görmeye alıştığımız gibi), bir inç 20 megapiksel sensör ve 5x optik zoom elde edersiniz.

Diğer kullanışlı özellikler arasında 4K video kaydı, USB-C pil şarjı (hareket halindeyken şarj için harika) ve 30 fps'ye kadar seri çekim bulunur.

Kısacası bu, Sony RX100 VII serisiyle daha uygun bir fiyata iyi rekabet eden çok yönlü harika bir ürün. Sony'nin sunduğu kadar ileri teknolojiye sahip değilsiniz, ancak artı tarafta, biraz daha iyi işliyor.

Bir vlogger iseniz, bunun yerine daha iyi ses için harici bir mikrofonla eşleştirebileceğiniz Canon G7X Mark III'e bakın.

En iyi kompakt fotoğraf makinesi: Canon G7X Mark III

(Resim kredisi: Canon)

5. Canon G7X Mark III

Vlogger'lar arasında popüler olan G7X Mark III, mikrofon bağlantı noktası sayesinde artık daha da iyi

Satın alma nedenleri
+ Kesilmemiş 4K video kaydı + Dahili mikrofon bağlantı noktası + Cep dostu
Kaçınılması gereken nedenler
-Vizör yok-Sınırlı yakınlaştırma aralığı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 659 Amazon'da Görüntüleyin699 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 699,99 very.co.uk'de görüntüleyin

G7X Mark III, cebinize tam olarak sığan ve hem fotoğraflara hem de video çekicilere hitap eden harika, küçük bir kompakt fotoğraf makinesidir.

Selefi vlogger'lar arasında popülerdi, ancak en yeni model, bir mikrofon soketi dahil ettiği için ekstra hayranlar alıyor. 4K video kaydı da kesilmemiş, bu da kutudaki başka bir işaret.

Bir 4x optik zoom lensle birleştirilen bir inçlik sensör var - bu dünyadaki en uzun değil, ancak çoğu sıradan duruma uygun olmalıdır.

Öncelikle bir fotoğraf atıcısıysanız, muhtemelen G5X Mark II'yi seçmeniz daha iyi olacaktır, ancak bütçeniz tam olarak gerilemiyorsa - veya çok fazla video çekiyorsanız - G7X Mark III harika bir yatırımdır.

6. Sony RX10 IV

Sizi harekete daha da yaklaştıran mükemmel bir köprü kamerası

Satın alma nedenleri
+ Uzun yakınlaştırma + Bir inç sensör + Eğilebilir, dokunmaya duyarlı ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Hacimli inşaat1.099 £ EBay'de görüntüle1.699 £ Amazon'da Görüntüleyin1.699 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin103 Amazon müşteri değerlendirmesi

Sony RX10 IV, Sony’nin süper kaliteli köprü fotoğraf makineleri serisinin en yenisidir. & Ldquo; köprü kamerası & rdquo; terimini kullanmak standart bir köprü sunumundan çok daha fazlasını sunduğundan, bu kalitede bir kamera için biraz yanlış bir isim.

Düşük ışıkta çalışırken size geniş kapsam sağlayan f / 2,4-4 diyafram aralığı ile 35 mm'de 24-600 mm sağlayan önceki modelle aynı 25x optik zoom lensi korur. Artık daha iyi görüntü kalitesi için tasarlanmış bir yığın kullanan 20,1 megapiksel bir inçlik sensörde iyileştirmeler yapıldı.

Diğer harika özellikler arasında, vahşi yaşam fotoğrafçıları için mükemmel olan devasa bir 24 fps'de çekim yapma seçeneği, fantastik bir EVF, eğilebilir dokunmatik ekran ve 4K video kaydı yer alıyor. RX10 IV'ün ana dezavantajı, çok yüksek fiyat istemesidir - ancak seyahat dostu bir paketteki tüm bu özelliklerle, nakit paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

7. Panasonic LX100 II

Meraklı fotoğrafçılar için mükemmel bir kompakt fotoğraf makinesi

Satın alma nedenleri
+ Büyük sensör + Küçük gövde + İyi kullanım
Kaçınılması gereken nedenler
-Ekran eğilmiyor-Küçük yükseltme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 511 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüle 749 £ Amazon'da Görüntüleyin799,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Panasonic'in dört yıl önceki popüler LX100'üne yükseltme yapması için oldukça uzun bir süre beklemek zorunda kaldık. Ortaya çıkan & ldquo; Mark II & rdquo; tam anlamıyla bir devrimden daha fazla kademeli bir yükseltmedir, ancak tartışmalı bir şekilde bunun nedeni ilk modelin çok iyi olmasıdır.

Pantolon cebinize neredeyse sığdırabileceğiniz bir gövdede Four Thirds sensörünü kullanan LX100 II, çok fazla görüntü kalitesinden ödün vermeden hafif seyahat etmek isteyen seyahat ve sokak fotoğrafçıları için idealdir.

İyileştirmeler, ekrana dokunma duyarlılığı ekleme, ek 4K Fotoğraf modları, daha yaratıcı modlar ve ayrıca kamerayı USB üzerinden şarj etme şeklinde gelir. Ekranın eğilmemesi gerçeği, tam anlamıyla sokak fotoğrafçılarını hedef alan bir kamera için büyük bir hayal kırıklığı oluştururken, bazıları nispeten kısa odak uzaklığı nedeniyle kısıtlanmış hissedebilir.

Genel olarak, LX100 II, bir dizi farklı koşullarda harika görüntüler üretebilen birinci sınıf, birinci sınıf bir kompakt fotoğraf makinesidir.

En iyi kompakt kamera: Fuji X100F

8. Fuji X100F

Sokak fotoğrafçılığı için mükemmel olan bu retro premium kompakt fotoğraf makinesiyle işe bakın

Satın alma nedenleri
+ Muhteşem görünüm + Çok büyük sensör
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek fiyat-Sadece bir odak uzaklığı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 899 Park Kameralarında Görüntüleyin 1.106,82 £ Amazon'da Görüntüleyin1,200 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin133 Amazon müşteri değerlendirmesi

Fuji X100F, yapabildiği kadar güzel. Retro görünüm teknenizde yüzüyorsa, Fuji’nin etkileyici ahırındaki hemen hemen her kamera gibi X100F de görülmesi gereken bir şeydir.

X100F kompakt bir kameradır ancak DSLR (APS-C) ile aynı boyutta sensöre sahiptir. Hoş bir 35mm f / 2.0 sabit uzunluklu lens ile eşleştirilmiştir - ve bu kulağa kısıtlayıcı gelse de, deklanşöre rastgele basmadan önce ne fotoğrafladığınızı gerçekten düşünmenizi sağlayan sokak yaşamını ve seyahat görüntülerini yakalamak için mükemmeldir.

Her iki dünyanın da en iyisi için optik ve dijital teknolojiyi birleştiren harika bir hibrit vizör de var. Ekranın eğilmemesi utanç verici, yoksa kamera neredeyse mükemmel olurdu.

En iyi kompakt kamera: Panasonic FZ2000

9. Panasonic FZ2000

Bir köprü kamerası, ama belki de bildiğiniz gibi değil - FZ2000, ideal bir seyahat arkadaşıdır

Satın alma nedenleri
+ Yüksek görüntü kalitesi + Mükemmel kontroller
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek fiyat-Cep dostu değil BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Düşük Stok 492 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüleyin £ 690 Park Kameralarında Görüntüleyin £ 778,64 Amazon'da görüntüleyin 132 Amazon müşteri yorumu

Köprü kameralarının biraz tehlikeli bir üne sahip olduğu zamandı. Yüksek bir yakınlaştırma teklif ettiler, ancak görüntü kalitesi biraz ropeydi. FZ2000 gibi iyi performans gösteren ve çok çekici birinci sınıf köprü kameralarının mevcut ürününde artık durum böyle değil.

Bu, DSLR değişimi için gerçek bir rakiptir ve size bir gövdede 20x optik yakınlaştırma sağlar, bu da fazladan lens taşımanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Ayrıca çatlayan bir vizöre, harika bir serbest açılı ekrana ve çeşitli 4K Video ve Fotoğraf seçeneklerine sahiptir.

Seyahat için çok yönlü bir cihaz arıyorsanız ve bir cepten daha fazla alana sahipseniz, FZ2000 mükemmel bir seçimdir.

En iyi kompakt fotoğraf makinesi: Canon G1X Mark III

10. Canon G1X Mark III

Cebinizde bir DSLR

Satın alma nedenleri
+ Büyük sensör + Değişken açılı ekran + Küçük boyut
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Sınırlı yakınlaştırma aralığı-Sınırlı diyafram aralığı-Kısa pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 819 EBay'de görüntüle1,119 £ Amazon'da Görüntüleyin1.119 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Canon’un G serisi son zamanlarda biraz arka koltukta kaldı, ancak G1X Mark III eski favoriyi tekrar ilgi odağına (ve en iyi kompakt kamera listesine) koyuyor. Minyatürleştirmenin bu ciddi derecede etkileyici başarısı, ufacık, minicik bir gövdenin içine yerleştirilmiş DSLR boyutlu (APS-C) bir sensör görüyor. Süper dar skinny kot pantolon giymediğiniz sürece cebinize bile girecek.

Elbette burada bazı tavizleriniz var, en önemlisi kısa yakınlaştırma aralığı - yalnızca 3x optik yakınlaştırma mevcuttur. Bu, böylesine büyük bir sensöre sahip kompakt bir fotoğraf makinesi için yine de mükemmel - bu kategorideki diğerlerinin çoğu sabit uzunlukta bir lensle yetiniyor. Buradaki en büyük dezavantaj, yüksek fiyat istemesidir, ancak DSLR görüntü kalitesini cebinize koyan bir şey için, paranın buna değdiğini düşünebilirsiniz.

11. Nikon P1000

Tüm süper yakınlaştırmaların kralı

Satın alma nedenleri
+ Büyük yakınlaştırma + Harika vizör + Manuel kontroller ve ham çekim
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok hantal-Yüksek fiyat-Küçük sensör BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 899 £ Amazon'da Görüntüleyin899 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinSelfridges'de £ 999 Görüntüle 177 Amazon müşteri yorumu

Arada bir, birçok insanın satın alacağı bir şeyden çok bir kavram kanıtı gibi hissettiren bir kamera geliyor. P1000 böyle bir modeldir - 999 sterlinlik bir & ldquo; köprü & rdquo; Bu türde o kadar aşırıya giden bir kamera ki parktaki yoldan geçenlerden bazı ilginç bakışlar çekebilirsiniz.

125x zumla paketlenmiş - yani 24-3000 mm, P1000 ile tam anlamıyla ayı çekebilirsiniz. Bunu kutudan çıktığı ilk gün yaptıktan sonra, çok uzaktaki nesneleri çekebilen, ancak bunda mükemmel olmayan çok hantal bir fotoğraf makinesiyle baş başa kalırsınız.

P1000 ile ilgili hoşunuza gidecek başka şeyler de var - harika bir vizörü var, manuel kontrol ve ham formatlı çekim sunuyor ve ekran tam olarak ifade ediliyor. Tüm bunlar, etrafta canavar bir kamera taşımak zorunda olmanın bedeli olarak karşımıza çıkıyor - ancak zum yapmak size göreyse, kesinlikle bir bakmaya değer.

12. Panasonic TZ95

Cep dostu bir gövdede çok çeşitli özellikler sunan kompakt seyahat kamerası

Satın alma nedenleri
+ Uzun yakınlaştırma + 4K Video / Fotoğraf + Dokunmatik ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük ışık performansı harika değil-Çok küçük vizör BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 379 £ Wex'te Görüntüleyin Fotoğraf Videosu Düşük Stok 379 £ Wex Fotoğraf Videosu £ 399 Görüntüle Amazon'da Görüntüle 33 Amazon müşteri yorumu

TZ90'ın yerini alan TZ95, Panasonic’in & ldquo; seyahat zum & rdquo; serisinin başarısı üzerine inşa etmeye devam ediyor. kameralar. Pantolon cebinize rahatça sığdırabileceğiniz bir gövdeye 30x optik zoom sığdırır. Şimdilik, en azından akıllı telefonunuzdan bu tür bir yakınlaştırma mümkün değil ve bu tür kameralar tatiller ve günlük geziler için avantaj sağlıyor.

Bu, TZ90'ın kapsamlı bir revizyonu değil, ancak aynı sensör ve lens kombinasyonunun yanı sıra, artık ek Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı elde ederek, seyahat çekimlerinizi olay yerinden canlı olarak paylaşmanızı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Diğer kullanışlı özellikler arasında, parlak ışık ekranın kullanılmasını engellediğinde kullanışlı olan küçük ama kullanışlı bir elektronik vizör, Panasonic’in fantastik 4K Fotoğraf modları ve ham formatta manuel kontrolde çekim yapma yeteneği bulunmaktadır.

Olumsuz tarafı, düşük ışık performansı arzulanan bir şey bırakıyor - esas olarak TZ95'i bir tatil kamerası olarak düşünüyorsanız, bu daha az önemli olabilir.

13. Canon SX740 HS

Şu anda piyasada bulunan en büyük yakınlaştırma, ancak birkaç çekici özellikle daha iyi olabilir

Satın alma nedenleri
+ Harika zum aralığı + Kullanımı kolay + İyi değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Dokunmatik ekran yok-Düşük ışıkta yetersiz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 309 Amazon'da Görüntüleyin359,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 359,99 very.co.uk'de görüntüleyin 126 Amazon müşteri değerlendirmesi

SX740, seyahat dostu bir kompakt fotoğraf makinesi arayanlar için harika bir bas-çek.

Manuel kontrol seçeneklerine sahip olmasına rağmen, özellikle ham formatta çekim olmadığı için, ileri düzey meraklılar için açıkça önerebileceğimiz bir şey değil. 40x optik zooma sahip olmak, aksiyona yaklaşmak için harikadır, ancak bu kadar uzun bir lens küçük bir sensör gerektirir - bu kamerayı çoğunlukla tatillerinizin parlak gün ışığı çekimleri için kullanacaksanız, bu bir sorun olmamalı ancak düşük ışıkta ve gece çalışması için dünyadaki en iyi performans göstericisi değil.

Büyük artı tarafta, 350 sterlin, özellikle listemizdeki diğer bazı modellerle karşılaştırıldığında çok büyük bir nakit harcamasını temsil etmiyor.

14. Leica Q2

Kompakt bir kamera gövdesi içinde tam çerçeve sensör - ancak bütçeye duyarlı olanlar için değil

Satın alma nedenleri
+ Tam çerçeve sensörü + Harika kontroller + Optik olarak stabilize edilmiş lens
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-Çok esnek değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4,375 £ Selfridges'te görüntüle 4,500 £ Park Kameralarında Görüntüle 4,603,67 £ Amazon'da Görüntüle

Leica Q2, 4 yaşındaki Leica Q için bir yükseltmedir. 'Bütçe satın alımları' listesinin tam olarak başında değil, hazır olanlar için hiçbir zaman çok arzu edilen bir ürün değildir.

Harika sonuçlar elde etmek için bir araya gelen süper boyutlu tam çerçeve sensör (47,3 megapiksel) ve sabit 28 mm f / 1,7 lense sahiptir. Çok çeşitli doğrudan erişim kontrolleri ve kadranları içeren selefi güzel gövde ile karşılaştırıldığında, çok benzer.

Ancak, kaputun altında bazı önemli gelişmeler oldu. Bu sensör çözünürlüğü neredeyse iki katına çıkardı - eski model 24,2 megapiksel sunarken, daha yüksek hızlar vaat eden yeni geliştirilmiş bir Maestro II görüntü işlemcisi var.

Buradaki özellikler sayfasında bir dizi başka gelişmiş teknoloji var, ancak 4250 £ üzerindeki fiyatıyla, bu kompakt fotoğraf makinesinin en bariz müşterisinin, ne üretebilir olursa olsun, Leica red dot tutkunu olanlar olduğunu varsaymak kolaydır. .

En iyi kompakt kamera: Sony RX100 VI

15. Sony RX100 VI

Bu birinci sınıf kompakt fotoğraf makinesinde yüksek görüntü kalitesi ve cepte kullanımın mükemmel kombinasyonu

Satın alma nedenleri
+ Yüksek görüntü kalitesi + Dahili vizör ve eğilebilir ekran + 4K video
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 899 Amazon'da görüntüle959 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 959,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin

Cep boyutunda en üst düzeyde görüntü kalitesi istiyorsanız, RX100 VI ile çok fazla yanlış gidemezsiniz. Bu artık son nesil model, bu yüzden ilk yüksek fiyattan daha uygun, yani en iyi kompakt kamera listesindeki yerini hala kazanıyor.

Bir inçlik büyük bir sensöre, 35 mm eşdeğeri 24-200 mm sunan harika bir lens eşlik ediyor - klasik bir yürüyüş uzunluğu. Ayrıca dahili bir geri çekilebilir vizör ve eğilebilir bir dokunmatik ekran gibi bir dizi başka kullanışlı özellik de vardır.

İstenilen yüksek fiyatı haklı çıkarmak için mücadele ediyorsanız, Mark V ve Mark IV gibi RX100'ün hala modellerin kırılmasına neden olan eski sürümlerine bir göz atın.

  • Pingtwitter'ün tamamını okuyunSony RX100 VI incelemesi

En iyi kompakt kamera: Canon G7X Mark II

16. Canon G7X Mark II

DSLR sahiplerine hitap eden, iyi özellikli ve akıllı birinci sınıf kompakt fotoğraf makinesi

Satın alma nedenleri
+ Sezgisel kullanım + Yüksek görüntü kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-Vizör yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 429 EBay'de görüntüle£ 489 Amazon'da Görüntüle £ 539.99 Canon'da (UK) Görüntüle 91 Amazon müşteri yorumu

Canon’un PowerShot G serisi kompakt fotoğraf makineleri, boyut ve ağırlık son derece önemli olduğunda DSLR'nize harika bir alternatiftir. Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir yelpaze var, ancak G7X Mark II, küçük boyut ve bir dizi özellik arasında mükemmel bir denge ile ortada güzel bir şekilde oturuyor.

4x optik yakınlaştırma, eğilebilen dokunmatik ekrana ve bir inçlik büyük bir sensöre sahiptir. Ham formatta çekim yapabilir ve tam manuel kontrolü ele alabilirsiniz, ancak vizörün olmaması bazı gelenekselciler için rahatsız edici olabilir. Biraz daha büyük bir kamera için yer bulabilirseniz, Canon G5X daha çekici bir seçim olabilir.

17. Panasonic FZ1000 II

Makul bir fiyata mevcut iyi bir çok yönlü köprü kamerası

Satın alma nedenleri
+ İyi görüntü kalitesi + Esnek yakınlaştırma uzunluğu + Mükemmel kontroller
Kaçınılması gereken nedenler
-FZ1000'den çok fazla yükseltme yok-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 729 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüle 729 £ Park Kameralarında Görüntüle 784,99 £ Amazon'da Görüntüleyin

FZ2000 veya diğer en iyi kompakt fotoğraf makinelerinden biri için tam bütçeniz yoksa, bunun yerine FZ1000 II'yi düşünün. Orijinal FZ1000'in yenilenmesi için tasarlanan bu, 16x optik zoom lense ihtiyacınız yoksa ve biraz para tasarrufu yapmak istiyorsanız iyi bir seçenektir.

Bir inç büyüklüğünde 20,1 milyon piksel sensör, 4K Video ve Fotoğraf modları, tam çözünürlükte 12 fps çekim ve tamamen eklemli, dokunmaya duyarlı bir ekrana eşlik eden bir elektronik vizöre sahiptir.

Düğme düzeni biraz yenilendi ve şimdi & ldquo; Yakınlaştırma Oluşturma Yardımı & rdquo; işlevi uzaktaki konuları takip etmenize yardımcı olur, ancak aksi halde selefinden büyük bir revizyon değildir. Bluetooth bağlantısı da eklendi, bu da akıllı telefonunuz ile kamera arasında sürekli bir bağlantı kurabileceğiniz anlamına geliyor.

Daha fazla para biriktirmek istiyorsanız, hala düzgün bir performans sergileyen eski FZ1000'e dikkat edin.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Yeni Sony Cyber-shot DSC-RX100 ...Sony RX100 Mark VIIeBay£ 792 Görünüm Tüm fiyatları görünAnlaşma 17 Aralık Perşembe günü sona eriyor Fujifilm X100V Compact ... Fujifilm X100V Park Kameraları 1,136 TL GörüntüleTüm fiyatları görün