Close
 • Ana
 • /
 • Açık Havada
 • /
 • En iyi pusula 2020: Harika açık havada güvenilir, pilsiz navigasyon

En iyi pusula 2020: Harika açık havada güvenilir, pilsiz navigasyon

En iyi pusulalar hangileridir ve gerçek bir pusulayı nasıl okuyacağınızı biliyor musunuz? Telefonunuzdaki GPS olandan bahsetmiyoruz, ancak cihazınıza yerleştirdiğinizde ihtiyacınız olan türdenen iyi yürüyüş botları, sizinen iyi su geçirmez ceketve elinde bir kağıt harita ile. Evet, özellikle tepelerde ve dağlarda olmak üzere yoldan çıkarken, gezegenle uyumlu eski bir okul pusulasına gerçekten hayati bir ihtiyaç vardır.


Pusulayı okuyamıyorsanız, uygun bir maceraya ne kadar hazır olduğunuzu sormanız gerekir mi? Kendinizi puslu bir dağda, şarj edilmesi gereken veya sinyali olmayan bir telefonla, esintiyle çırpınan bir kağıt haritayla ve gerçek dünyadaki yer işaretleri üzerinden navigasyonla hayal edin. Telefon olmadan gezinebiliyorsanız, daha ileri gidebilir, daha uzun süre kalabilir ve teknolojiye güveniyor olmanızdan daha iddialı olabilirsiniz.

Yine de tüm pusulalar aynı şekilde yapılmamıştır - okuldan hatırlayabileceğiniz ucuz ve neşeli şeffaf plastik modeller vardır, ancak grev içindeyken pizza siparişi dışında hemen hemen her şeyi yapacak her şeyi söyleyen ve dans eden modeller de vardır. evin mesafesi.

Sizin için en iyi pusulayı nasıl seçersiniz

Kalplerinde, tüm pusulalar aynı şeyi yapar - nerede olursanız olun (hemen hemen; buradaki pusulaların çoğu kuzey yarımkürede kullanılmak üzere ayarlanmıştır) sizi kuzeye doğru gösterir. Bu şekilde, nerede olduğunuza dair makul ölçüde kesin bir fikir vermek için pusulanızı yanınızdaki haritayla veya gerçek dünyadaki yer işaretleriyle veya her ikisiyle hizalayabilirsiniz.

Pusulanın homojen özellikleri burada sona eriyor - peki en iyi pusulalara nasıl karar vereceksiniz? Aklınızda ne tür bir yürüyüşe sahip olduğunuza bağlı, ancak ödemeye değer birkaç başka özellik daha olduğunu gördük.


 • Kırılmaz:Dayanıklılık en önemlisidir. Çok fazla saçma olmasanız bile, kazalar olur ve pusulanız bir noktada sağlam zemine kavuşur.
 • Su geçirmez:Daha da büyük olasılıkla, suyla karşılaşır, bu da metalden yapılmışsa paslanmaması gerektiği anlamına gelir ve iğnenin dışındaki hareketli parçalar (iğne yüzerken zaten su geçirmezdir) serbestçe hareket etmeye devam eder.
 • Katlama:Katlanan tasarım, pusulanızı uzaktaki yer işaretleriyle daha doğru bir şekilde hizalamanızı sağlar.
 • Büyütme:Küçük ölçekli bir harita kullanıyorsanız, içinde büyüteç bulunan bir pusulayı takdir edeceksiniz.
 • Gece görüşü:Gece seyrüsefer, herhangi bir keşif seferine fazladan bir zorluk katmanı ekler ve bir kerteriz almak için meşalenizi kullanmanız gece görüşünüze zarar verir, bu nedenle karanlıkta parlayan bir pusula, geri dönmeyi bekleyenler için bilet olacaktır. gün batımından sonra.
 • Küresel iğne:Son olarak, gerçekten küresel fikirli olanlar, küresel iğneli bir pusulaya bakmak isteyecektir. Bunlar, Dünya'nın manyetik alanının bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı şekilde eğildiğini hesaba katmak için hassas ağırlıklı bir iğne kullanır; bu, yalnızca bir yarım küre için kalibre edilen pusulaların, 'yanlış' konumda olduklarında genellikle yanlış sonuçlar vereceği anlamına gelir. yarım küre.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi pusula

en iyi pusula: Silva Ranger SL pusulası

(Resim kredisi: Silva)

1. Silva Ranger SL

Çoğu insan için en iyi pusula

Teknik Özellikler
Her 5 derecede bir derece işaretleri: Evet Parlak işaretler: Evet Yarı şeffaf taban: Evet Büyüteç: Evet Gözetleme aynası: Evet
Satın alma nedenleri
+ Çok iyi özellikli + Uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük ölçüde opak taban-Sadece bir ölçek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 34.99 Amazon'da Görüntüle

Silva Ranger SL, çoğu insan için en iyi küçük pusuladır. Bütçenizdeki neredeyse akla gelebilecek en küçük çöküntüyü yaratacak, ancak beraberinde gerçekten kullanışlı özellikler de getirecek. İster bir Edinburgh Dükü ödülü veriyor olun, ister oldukça hırslı bir serseriye gidiyor olun, idealdir. Etkileyici bir şekilde, fiyatına göre, daha kolay gezinme için bir ayna görüşü, ışıklı kadran işaretleri, bir kordon ve bir emniyet pimi sistemi ile birlikte gelir (böylece pusulanızı tutmanıza gerek kalmadan erişilebilir durumda tutabilirsiniz). 40 mm (1,5 inç) cetvel, haritalardan doğru ölçümler almanızı sağlar.


Küçüktür - genişliği 4 cm'nin (1,5 inç) altında - ve tamamen plastik yapı, felakete dayanıklılık hissi vermeyebilir, ancak kırılacak çok az şeyle sağlam bir küçük sayıdır. Diğer bazı pusulaların aksine, taban tamamen şeffaf değildir. İğneyi içeren pencere her iki tarafta da saydamdır ve aynı zamanda büyüteç görevi görür, ancak sonuçta opak bitlerin önemli bir şeyi kapatıp kapatmadığını görmek için pusulanızı harita üzerinde hareket ettirebilirsiniz.

en iyi pusula: Macera Deposu Navigasyon Pusulası


(Resim kredisi: Macera Deposu)

2. Macera Deposu Navigasyon Pusulası

En iyi bütçe pusulası

Teknik Özellikler
Her 1 derecede bir derece işaretleri: Evet Lüminesan işaretler: Evet Tam şeffaf taban: Evet Büyüteç: Evet Gözetleme aynası: Hayır
Satın alma nedenleri
+ İnsanların ihtiyaç duyduğu her şey + Anında satın alma fiyatı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Gözetleme aynası yok Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Macera Deposu Navigasyon Pusulası, tıpkı İzciler, Rehberler veya Yaz Kampı'nda olmanın çocukluk anılarınızdan gelmiş gibi görünüyor. Birisi mümkün olan en uygun fiyatlı pusulayı yapmaya başladığında neler olduğunu gösterir. Bu, aynı zamanda süper uygun fiyatlı olduğu anlamına gelir, bu nedenle, daha iyi telefon kullanmayan gezginler olmak isteyenler için harika bir kittir. Aynı zamanda Edinburgh Dükü Ödüllerini almaya yeni başlayan çocuklar için en iyi pusulalardan biridir.

Endişelenmeyin, bu sadece Noel krakeri sınıfı bir ekipman değildir. Macera Deposu Navigasyon Pusulası çanlardan ve daha pahalı pusulalardan yoksun olabilir, ancak A'dan B'ye çoğu rotayı izlemek için ihtiyacınız olan her şeyi yapar.İğnenin ucu parlaktır, daha kolay harita okuması için bir büyüteç vardır ve şeffaf bazı daha pahalı modellere göre kullanımı daha kolay hale getirir.

Suunto MC-2 NH Ayna Pusulası

(Resim kredisi: Suunto)

3. Suunto MC-2 NH Ayna Pusulası

En iyi yüksek kaliteli pusula

Teknik Özellikler
Her 2 derecede bir derece işaretleri: Evet Parlak işaretler: Evet Tamamen şeffaf taban: Evet Büyüteç: Evet Gözetleme aynası: Evet
Satın alma nedenleri
+ Evye seçeneği + Süper hassas
Kaçınılması gereken nedenler
-Çoğundan daha fazla özellik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINA ihtiyaç duyacak 42,98 ABD doları Amazon'da görüntüleyin 52,99 ABD doları Amazon'da görüntüleyin

Suunto MC-2 NH Mirror Compass, buradaki en ucuz ünite değil, ancak 2020'nin en iyi pusulaları için Pingtwitter kılavuzumuzdaki en iyi özellikli pusula kesinlikle. MC-2, mümkün olduğunca doğru bir şekilde gezinmek için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahiptir . Karanlıkta parlıyor, haritaya daha az özenle yerleştirilmesi için tamamen şeffaf bir tabana sahip ve bir görüş aynasını ortaya çıkarmak için kapağı açılıyor. Hem İmparatorluk hem de metrik ölçümlerde ölçekleri vardır ve hem 1: 2500 hem de 1: 5000 haritalardan çalışmanıza olanak tanır ve ince ayrıntıların daha iyi görünmesini sağlamak için iğnenin sol alt tarafında bir büyüteç vardır. Tüm bunlar yeterli değilmiş gibi, Suunto paranızı ağzının olduğu yere koyar ve ömür boyu garanti verir. Yani bu, zamanın testine gerçekten dayanacak bir pusula.


en iyi pusula: Brunton 9077 Lensatic pusula

(Resim kredisi: Bruton)

4. Brunton 9077 Lensatic

Eski okul için en iyi pusula

Teknik Özellikler
Her 5 derecede bir derece işaretleri: Evet Lüminesan işaretler: Evet Şeffaf taban: Hayır Büyüteç: Hayır Gözetleme aynası: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Eski tarz tasarım çekiciliği + Pratik yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI başka yerlerde daha pratik tasarımlar var11,99 Bass Pro Mağazalarında Görüntüle12,37 $ Amazon'da Görüntüle

Brunton 9077 Lensatic pusulası, eski tip Lensatic pusulalarının bir örneğidir; düzgünce katlanan askeri tarzda birimler. Neredeyse her şeye dayanacakmış gibi hissettiren kompakt, sert bir metal kasaya düzgün bir şekilde katlanıyor. Brunton 9077 Lensatic pusulası kapalıyken yaklaşık 7,5 x 5,5 cm (3 inç x 2 inç) boyutlarındadır ve bu son derece cep boyutundadır ve neredeyse kare şekli cebinizde takılacak uzun bir kenar olmadığı anlamına gelir. Katlandığında, düz kenar cetvel görevi görür ve 1: 2500 ölçekli haritalarda çalışmak için kullanışlıdır. Katlamaya başladığınızda, nişan pusulası olarak kullanmak için, kadranı daha doğru bir şekilde görmenizi sağlayan kullanışlı bir büyüteç vardır. Işıklı kadran işaretleri sağlam bir şekilde iyi bir artı noktadır. Diğer pusulaların aksine, 9077 Lensatic'in hiçbir parçası şeffaf değildir, bu da onu haritadan çalışıyorsanız daha kolay bir dokunuş haline getirir.

en iyi pusula: Core Survival Paracord Survival Bracelet

(Resim kredisi: Core Survival)

5. Core Survival Paracord Hayatta Kalma Bileziği

Afete meyilli olanlar için en iyi pusula

Teknik Özellikler
Sayısal derece işaretleri: Hayır Lüminesan işaretler: Evet Şeffaf taban: Hayır Gözetleme aynası: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Noel kraker fiyatı + Çok sayıda özellik
Kaçınılması gereken nedenler
-Hassas navigasyon için kullanışlı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Pusulanızdan ne kadar ihtiyacınız var? En iyi pusulalar için Pingtwitter rehberimizdeki diğer pusulalar, Galler'de patlayan bir tepenin üzerinde, 1: 2500 dönümlük Mühimmat Araştırma haritasıyla savaşmaya hazır olanlar içindir. Paracord Hayatta Kalma Bileziği ise, en iyi planlarının ciddi şekilde ters gitmesini bekleyen ve yaptıkları zaman için bir yedek plan isteyenler içindir. Bir haritayı yönlendirmenize yardımcı olacak şeffaf bir tabanı, ayarlanabilir bir klinometreyi ve hatta sayısal yönleri unutun. Paracord Hayatta Kalma Bileziği size hangi yönün kuzey olduğunu söyler - başka bir şey değil.

Neyse ki, yaptığı tek şey bu değil: tokanın üzerinde bir ıslık ve gerçekten ormanda kaybolanlar için entegre bir ateşleme cihazı var. Bileğinize taktığınız Paracord aynı zamanda dayanıklıdır - 550 lb'ye (250 kg) kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Hemen hemen her şey için kullanabilirsiniz. Ebeveynlerin maceracı genç çocukları için bu pusulayı aldıklarını hayal edebiliyorum. Herhangi bir (kazaya meyilli) kaşifin bileğine fevkalade kullanışlı bir eklentidir.