Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • 2020 koşusu için en iyi kompresyon çorapları: bu spor için diz üstü çoraplar, daha uzun süre sakatlanmadan kalmanıza yardımcı olur

2020 koşusu için en iyi kompresyon çorapları: bu spor için diz üstü çoraplar, daha uzun süre sakatlanmadan kalmanıza yardımcı olur

Koşu için en iyi kompresyon çorapları diğer sporcular için de iyidir, ancak daha çok antrenmanları sırasında bacaklarını kullanan sporcular için (şaşırtıcı değil). İster ultra koşucu olun, ister haftalık park koşusu yapın, bir çift kompresyon çorabı daha iyi koşmanıza ve daha hızlı iyileşmenize yardımcı olabilir.


Araştırmalar, doğru çift çorap giymenin kaslarınızın daha uzun süre daha sıkı çalışmasına ve koşudan sonra daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Öyleyse, bu tür marjinal kazançlar istiyorsanız, işte şu anda ayağınıza koyabileceğiniz en iyi çiftler.

Koşu sırasında alt bacaklarınızın daha oksijenli hissetmesine yardımcı olmanın yanı sıra, koşu için kompresyon çorapları bileğinizi daha sıkı bir pozisyonda tutarak ayak bileği burkulma riskini azaltabilir. Bu, koşu tekniğinize dikkat etmeyi unutabileceğiniz anlamına gelmez, ancak biraz ekstra koruma asla zarar vermez.

Bu arada, ayaklarınız için daha az sıkıştıran bir şey istiyorsanız, ayrıca bir rehberimiz var.en iyi koşu çoraplarıdaha standart bir çeşittir.

en iyi Black Friday fırsatlarıveSiber Pazartesi fırsatlarıkesinlikle bazı mükemmel sıkıştırma çorapları içerecektir ve başlamak için çok pahalı olmasalar da, her küçük yardımcı olur, değil mi? AyrıcaWiggle Black Friday indirimi: Şimdiden şasiden yapılacak tasarruflar var.


Koşu için en iyi kompresyon çorapları

(Resim kredisi: CEP)

Koşu ve spor için en iyi kompresyon çorapları nasıl alınır

Bir çift kompresyon çorabı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. En azından hangisi aslındavardırve nasıl çalıştıklarını.


Kompresyon çorapları fikri, vücutta ekstra bir koruma katmanı görevi görerek, kanın kalbe geri dönmesine yardımcı olmak için belirli bölgelere basınç uyguladıklarıdır. Bunun, laktik asit üretimini düşürme ve hatta VO2 Max'i artırma yan etkisine sahip olduğu iddia ediliyor.

Bu bize ne ifade ediyor? Alt bacaklarınızın ekstra renkli görünmesine ek olarak, kompresyon çorapları kan akışını daha verimli hale getirir - bu, insanların uçuş sırasında DVT'yi (veya derin ven trombozunu) önlemeye yardımcı olmak için bunları giymesinin nedenidir.


Çoğu çorap, gradyan basıncı dediğimiz şeyi uygular; bu, yükseldikçe bacağınıza daha az basınç uygulandığı anlamına gelir. Ancak farklı kişilerin farklı şekilli bacak ve ayaklarının yanı sıra farklı dolaşım seviyeleri olduğu için size yardımcı olacak bölgelere doğru seviyede basınç uygulayan çoraplar aramanız gerekir.

Sıkıştırma seviyesi de değişir. Bir markanın sıkıştırma derecesini (mmHg olarak derecelendirilmiş) listelemesi, biraz daha sıkı bir şey yerine gerçek sıkıştırma aldığınızın iyi bir işaretidir. Birçok marka bu bilgiyi sağlamaz

Bir dizi farklı kumaş bulacaksınız. Bazıları ayaklarınızı sıcak tutmak için sıkıştırmayı termal katmanlamayla birleştirir, diğerleri ise tam tersini yapmak için nem emme teknolojisini kullanır. Bu nedenle, onları en çok ne zaman ve nerede kullanacağınızı düşünmek önemlidir.

Ayrıca kalınlık ve koşu ayakkabılarınızda nasıl hissedecekleri hakkında da düşünmeye değer. Kabarcıklarınız varsa dünyadaki tüm kompresyon size yardımcı olmaz çünkü ayakkabı-çorap kombinasyonunuz ayak parmaklarınız için tüm kıpır kıpır odayı yemiştir.


En iyi uyumu elde etmek için, baldırınızın çevresini en geniş açıyla ölçün; bacaklarınıza en iyi uyan varis çorabını bulmak için bu sayıya (santimetre veya inç cinsinden) ihtiyacınız olacaktır.

Sırayla koşmak için en iyi sıkıştırma çorapları

Koşucular için en iyi kompresyon çorapları: 2XU

1. 2XU Vectr Yastık

Çok yönlü antrenman için en iyi kompresyon çorapları

Satın alma nedenleri
+ Çok çeşitli aktiviteler için harika + Bir çift çorap içine yerleştirilmiş çok sayıda teknoloji
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçekten daha soğuk koşullar için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 27,22 £ Amazon'da görüntüle 27,32 £ Amazon'da görüntüle 27,41 £ Amazon'da görüntüle

2XU, uzun süredir kompresyon teçhizatının liderlerinden biridir. Bunun nedeni, ürünlerine muazzam bir miktar koymalarıdır. Plantar fasya, ark ve ayak bileği optimizasyonu için özel olarak tasarlanmış destekle birlikte kabarcık önleme, itme ve topuk etkisini desteklemek için yastıklama ve ayrıca antibakteriyel ve koku önleyici teknolojiyle, Vectr Cushion çoraplarının neden harika bir seçenek olduğunu görebilirsiniz. akla gelebilecek tüm sıkıştırmayla ilgili kutuları işaretlemek için.

Koşu için en iyi kompresyon çorapları: Rockay Vigor Compression Socks

(Resim kredisi: Rockay)

2. Rockay Vigor Dereceli Kompresyon Çorapları

İhtiyacınız olan tüm sıkıştırma

Satın alma nedenleri
+ Sıkı sıkıştırma + Polygiene koku önleyici teknoloji (daha az yıkama) + İpliklerde geri dönüştürülmüş okyanus plastiği kullanır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI listesindeki en pahalı model Amazon'a bakın

• Rockay Vigor Dereceli Sıkıştırma Çoraplarını doğrudan Rockay'den satın alın

Gezegeni ayaklarınız kadar önemsiyorsanız, Rockay çorapları almalısınız. Örneğin Rockay Vigor, tüm doğru alanlarda (kademeli sıkıştırma 16-23 mmHg) yeterli miktarda basınç uygulamakla kalmaz, aynı zamanda Econyl Rejenere Naylon iplikler kullanılarak da yapılır. Bu iplikler geri dönüştürülmüş okyanus plastiğinden yapılmıştır ve bu nedenle süper sürdürülebilirdir.

Sürdürülebilirliğe yardımcı olmak için Rockay Vigor Sıkıştırma Çoraplarında başka bir teknoloji kullanılır: Polygiene uygulanmış çoraplar, kullanım arasında kuruması için yerleştirildikleri sürece daha az yıkamaya ihtiyaç duyar. Polygiene, kokuya neden olan bakterileri emer ve çoraplar kuru olduğu sürece işini yapar. Daha az yıkama = daha çevre dostu çoraplar.

Rockay Vigor Dereceli Sıkıştırma Çoraplarının sıkıştırma seviyesi sıkı tarafta, ancak kötü bir şekilde değil. Ayrıca ölçeğin yüksek tarafındadırlar, bu nedenle çoraplar diz boyu kadar uzanır. Çok fazla sıkıştırma sunmasına rağmen, Vigor hala ekstra nefes alabilirlik için nefes alabilir ağ bölgelerine sahiptir. Bu çoraplar gerçekten her şeye sahip.

Koşucular için en iyi kompresyon çorapları: CEP Run Socks 3.0

(Resim kredisi: CEP)

3. CEP Run Çorap 3.0

Bu çoraplar iyileşmeye yardımcı olur ve ayaklarınızı en iyi formda tutar.

Satın alma nedenleri
+ Geliştirilmiş nem yönetimi + İyileştirilmiş dayanıklılık + Mükemmel uyum BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 34,99 Amazon'da görüntüle 38,25 £ Wiggle'da görüntüle 43,95 £ Alpinetrek İngiltere'de görüntüle

• CEP Run Socks 3.0'ı doğrudan CEP'den satın alın

Koşucular için özel olarak geliştirilen CEP Run Socks 3.0, önceki yinelemesine kıyasla tüm özelliklerde iyileştirildi: Gelişmiş sıkıştırma profili, yukarı çıktıkça daha az sıkı hale gelir ve ayakları / bilekleri en çok tutar.

Ayrıca nem emmeyi destekleyen Feran ICP kaplama sayesinde geliştirilmiş nem yönetimine sahiptir. Nefes alabilen birkoşu ayakkabısı, gibiCloudflow 2019'daCEP Run Socks 3.0, ayaklarınızı etkili bir şekilde kuru tutabilir.

Konfor, Smart Dry Yarn ve ayakları yalıtımlı ancak serin tutan HeiQ akıllı sıcaklık teknolojisi kullanılarak daha da geliştirilmiştir. CEP Run Çorap 3.0,% 85 poliamid ve% 15 spandeksden yapılmıştır, bu nedenle bu bir merinos yünü giysisi değildir, ancak bu çoraplar yine de ayaklarınızın kilometrelerce tazelenmesini sağlar.

CEP Run Socks 3.0, ayrıca gelişmiş dayanıklılık için filament lifleri kullanır. Bu mükemmel çorapların tek dezavantajı fiyatıdır: Premium özellikler maalesef yine de yüksek bir fiyata geliyor.

koşu için en iyi kompresyon çorapları: Swiftwick Aspire 12

(Resim kredisi: Swiftwick)

4. Swiftwick Aspire 12

Ekstra sıkıştırma için

Teknik Özellikler
Malzeme:% 46 Olefin /% 43 Naylon /% 11 Spandex Beden: Küçük - Ekstra Büyük
Satın alma nedenleri
+ Süper sıkı + Çorap boyunca bile destek
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI için fazla sıkı olabilir Amazon'a bakın

• Swiftwick Aspire 12'yi doğrudan Swiftwick'ten satın alın

Kademeli kompresyon çeşitliliği yerine diz boyu kompresyon çoraplarınız boyunca kompresyonu bile tercih ediyor musunuz? Stabilizasyon ve daha iyi kan akışı mı arıyorsunuz? Bir 10 bin koştuktan sonra bile bu buzağıların bir sprint için hazırlanmasına ihtiyacınız var mı?

Yukarıdaki soruların cevapları yankılanan bir evet ise, Swiftwick Aspire 12'yi seversiniz. Swiftwick çorapları nem yönetimi ve ter tutmama özellikleriyle ünlüdür - dolayısıyla 'Swiftwick' adı - ve Aspire 12 gerçekten de öyle. Alt bacaklarınızdan teri uzaklaştırmak için bir yemek işi.

SayesindeçokSwiftwick Aspire 12'nin sıkı bir şekilde sıkıştırılmasını sağlar, bu çoraplar yorgunluğu verimli bir şekilde azaltabilir ve performansı artırabilir, ancak çoraplardaki yüksek basınç göz önüne alındığında, daha önce kompresyon çorapları kullanmamış kişiler onu biraz fazla sıkı bulabilir.

Swiftwick Aspire 12, özellikle uzun mesafeli koşu için ve hatta uçuş gibi performansla ilgili olmayan faaliyetler için bile tavsiye edilir.

Koşucular için en iyi kompresyon çorapları: Runderwear

5. Runderwear Sıkıştırma Çorapları

Minimum sürtünme için mükemmel uyacak şekilde tasarlanmış çoraplar

Satın alma nedenleri
+ Doğru yerlerde optimum konfor için güçlendirilmiş kumaş + Kabarcıkları en aza indirmek için iyidir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 30 TL Amazon'da 30 TL Görüntüle Amazon'da 30 TL Görüntüle Amazon'da 3 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

• Runderwear Sıkıştırma Çoraplarını doğrudan Runderwear'dan satın alın

Koşu için kullanılan Runderwear Sıkıştırma Çorapları, hızlı toparlanmaya yardımcı olan ve performansı artıran kan akışını uyarmaya yardımcı olmak için ayaktan yukarıya doğru kademeli kompresyonu kullanır - ultra maratona kadar olan mesafeler için idealdir.

Bu çoraplar ayrıca mükemmel destek sağlar ve daha fazla konfor için yüksek oranda nem emici teknik kumaşa sahiptir.

En iyi çalışan kompresyon çorapları: Falke Impulse

6. Falke Impulse Koşu Çorapları

Koşu formuna yardımcı olmak için en iyi kompresyon çorapları

Satın alma nedenleri
+ Gelişmiş teknoloji aslında BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 36,78 £ Amazon'da görüntüle 36,84 £ Amazon'da görüntüle 37,29 £ Amazon'da görüntüle

Sıkıştırma aşınmasının çoğu vücutta dolaşıma yardımcı olmak için tasarlanmıştır, ancak Falke Impulse aynı zamanda genel duruşunuzu etkilemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İster pronasyon ister supinasyon yapın, çoraplar, koşma şeklinizi etkileyebilecek cilt altındaki reseptörleri uyaran hedefli sensörlere sahiptir. Ayak tabanındaki nodüller genel duruşunuzu düzeltmek için çalışırken, dış baldırdakiler supinasyona ve pronasyona karşı koruma sağlar. Ayrıca optimum konfor için nem regülasyonu, hızlı kuruma ve desteğe sahiptirler. Her anlamda birinci sınıf bir seçenek.

En iyi sıkıştırmalı koşu çorapları: X-Socks Energizer

7. X-Socks Enerji Verici

Ayaklarınızı terletmek için en iyisi

Satın alma nedenleri
+ Ayaklarınızı serin tutmak için gelişmiş teknoloji + Soğuk renk yelpazesi BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 17,14 £ Amazon'da görüntüleyin 18,04 £ Amazon'da görüntüleyin 18,46 £ Amazon'da görüntüleyin 12 Amazon müşteri incelemeleri

X-Socks'ın arkasındaki ekip olan X-Bionic, sıcaklık kontrolü için teknik kumaşlar yaratmada ustadır, bu nedenle bu çorabın - ayak bileğinden dize orta düzeyde kademeli sıkıştırma ile - akıllı bir soğutma tasarımına sahip çok yönlü iyi bir çorap olması şaşırtıcı değildir. kumaştan geçen hava akışını artırmaya özellikle dikkat eder. Ayakları terleyen veya çoğunlukla sıcak koşullarda koşan koşucular için mükemmeldir, eğer çorabın içindeki nemi kesebilirseniz su toplanması riskini azaltırsınız.

İhtiyaç duyduğunuz alanlarda iyi bir yastıklama seviyesine sahip olmanın yanı sıra, ürün yelpazesi, renk eşleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz her koşu kulübü / yarış kitine uyacak etkileyici bir renk yelpazesine sahiptir.

Koşu için en iyi kompresyon çorapları: Vitalsox

8. Vitalsox

Ayaklarınızı hijyenik tutmak için en iyisi

Satın alma nedenleri
+ Anti-bakteriyel teknoloji + Harika renk aralığı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 15,50 Amazon'da görüntüleyin 4 Amazon müşteri incelemeleri

SüreceherşeyKoşu çoraplarınız kompresyon çorapları, yatırım yaptığınız çoraplar muhtemelen çok fazla kilometre görecek ve bu da bazı kokulu ayakkabılar için yeterli olabilir. Vitalsox, bu kötü kokulara neden olan bakteri üremesini engelleyen DryStat kumaşı ile bu rahatsızlıkların önüne geçmek istiyor.

Diğer çorapların aksine, sıkıştırma ayak bileğinden değil ayaktan da başlar ve alt ekstremitenizin tümünde dolaşım faydalarını en üst düzeye çıkarmak için çorap boyunca değişen basınç seviyeleriyle. Ayrıca, tüm koşucuları barındıran dört yönlü esnek kumaş sayesinde baldırınızı mükemmel uyum için ölçmenizi gerektirmez.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın 2XU Unisex Vectr Light ... 2XU Unisex Vectr Yastık Tam Boy Çorap Sıkıştırma Amazon £ 27,22 GörüntüleTüm fiyatları görünCEP - Kadınlar için ÇORAP 3.0 ÇORAP ... CEP Run Çorap 3.0 Amazon 34,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünRunderwear Sıkıştırma Çorapları ... Runderwear Sıkıştırma Çorapları Amazon £ 30 İnceleTüm fiyatları görün