Close
 • Ana
 • /
 • Diğer
 • /
 • Daha koyu cilt tonları için en iyi kapatıcı 2020

Daha koyu cilt tonları için en iyi kapatıcı 2020

Daha koyu ciltler için en iyi kapatıcı mı arıyorsunuz? Beyaz olmayan bir kadın olarak, mükemmel kapatıcı gölgenizi bulmak için bir makyaj tezgahına gitmenin sizi sorgulamaya bırakmasının ne kadar zor olduğunu anlayabilirim, neyi seçersiniz? Bazıları sıcak alt tonlu, bazıları soğuk alt tonlu ve bazıları sadece nötr olan bir dizi renkle karşı karşıyasınız. Güzellik endüstrisinin çeşitlilik / kapsayıcılık ve zengin pigmentli cilde sahip kadınlara (ve erkeklere) nasıl hitap edeceği konusunda hala yetişmesi şaşırtıcı değil.

Kapatıcı gölgenizi seçtiğinizde genellikle tüketicilere kapatıcının nasıl oksitlendiği söylenmez - yani hava ile temas ettiğinde bir gölge koyulaşır, bu yüzden bunun farkında olmak önemlidir. Bunu azaltmak için, kapatıcıyı cildinizde yaklaşık 20-25 dakika bekleyin (beklerken diğer ürünlere göz atabilirsiniz) nasıl değiştiğini ve sonuçtan memnun olup olmadığınızı görün.

 • En iyi vakıf
 • En iyi makyaj fırçaları
 • En iyi parfümler

Bununla birlikte, daha derin cilt tonları için, cildinizin alt tonuna girmeniz gereken ilk şey. Bu kılavuzu takip ederek bunu belirleyebilirsiniz:

 • Sıcak alt ton:Bu, cildinizin temel renklerinin altın, şeftali ve / veya sarı olduğu anlamına gelir.
 • Soğuk alt ton:Bu, cildinizin altında mavi ve kırmızı vuruşların olduğu anlamına gelir
 • Nötr:Bu, yukarıdakilerin, sıcak ve soğuk ikisinin bir kombinasyonuna sahip olduğunuz anlamına gelir.

Genel olarak, kapatıcılar veya hatta temeller bulmaya gittiğinizde, ambalaj genellikle alt tonlu harfler biçiminde, yani W, C ve N ve ardından gölge numarası biçiminde bir cilt alt tonunu işaretler. Muhtemelen bunu daha önce görmüşsünüzdür, ancak ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirsiniz.


Ayrıca mücevher denemenin eski usul hilesini deneyebilirsiniz. Gümüş size daha iyi geliyorsa, bu, serin bir alt tonunuz olduğu anlamına gelir ve altın size daha iyi görünüyorsa, bu, sıcak bir cilt tonunuz olduğunu gösterir ve farkı gerçekten söyleyemezseniz, bu sadece nötr bir alt tonunuz olduğu anlamına gelir.

Çok uzun süredir cilt rengimin kapatıcılarını araştırıyorum ve araştırıyorum ve mükemmel tonlarımı bulmuş olsam da (cilt tonuma uyan bir kapatıcı ve daha fazla cazibe için kullanabileceğim bir kapatıcı) Etkisi) Problemlerin temelde oluşumlarda yattığını buldum, yani çok kuru olma, kolayca parçalanma veya yarı saydam tozlarla uyumlu olmama.


Daha derin tenli diğer kadınlarla da konuştum ve derin tenli kadınlara hitap eden ve iltifat eden en iyi beş kapatıcıdan oluşan bir liste hazırladım.

Daha koyu cilt tipleri için en iyi 5 kapatıcı:

Koyu ten tonları için en iyi kapatıcı: Fenty Beauty Pro Filt’r Anında Rötuş Kapatıcı


(Resim kredisi: Fenty)

1. Fenty Beauty Pro Filt’r Anında Rötuş Kapatıcı

Bu kapatıcı, yeni başlayanlar ve yağlı cilde sahip olanlar için idealdir.

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Yeni başlayanlar için uygun + Çok sayıda renk
Kaçınılması gereken nedenler
-Kurutma olabilir-Hızla ayarlandığı için harmanlamak için gerçekten hızlı çalışmanız gerekir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Fenty Beauty, Rhianna 50 kapsamlı renk tonu içeren bir fondöten yelpazesiyle çıktıktan sonra makyaj endüstrisini değiştirdi. Bu serideki kapatıcılar hafiftir ve beğendiğiniz kapsama alanına bağlı olarak oluşturmanıza açıktır. İncelemelerdeki çoğu insan, bu ürün yelpazesi çıkana kadar cilt tonları için bir kapatıcı tonu bulamadıklarını ve piyasaya sürüldüğünden bu yana kaç kapatıcı satın aldıklarını belirtti. Şahsen, Fenty Beauty'den birkaç tane satın aldım ve geçen senedir kullanıyorum. Daha koyu ten tonları için mükemmel alt tonlara sahip bir kapatıcı serisi görmediğimi itiraf etmeliyim.

Koyu ten tonları için en iyi kapatıcı: Pat McGrath: Skin Fetish: Sublime Perfection Concealer

(Resim kredisi: Pat McGrath)

2. Pat McGrath: Skin Fetish: Sublime Perfection Kapatıcı

Influencer favori kapatıcı ve kuru ve normal ciltler için ideal

Satın alma nedenleri
+ İyi gölge aralığı + Uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Herkesin istemediği yüksek kapsama formülü -Yapılabilir formül her zaman tam kapsama sözü vermez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu ürün, ince çizgilerle mücadele eden bir canlı serum kompleksi ile aşılanmış yüksek kapsamlı bir formüldür. Ayrıca 36 renkte mevcuttur, bu da gerçek cilt teninizin kapatıcı rengini ve vurgulamak için birini bulabileceğiniz anlamına gelir. İnceleme bırakan diğerleri, bu ürünün kırışıklıklara veya ince çizgilere girmeden gözlerin altına pürüzsüz bir şekilde uygulandığını söylerken, diğerleri bunun tereyağı gibi pürüzsüz olduğunu ve bir kapatıcı fırça veya güzellik karıştırıcısı ile karıştırılmasının kolay olduğunu söyledi. Sadece kapatıcıdan daha fazlasını ve yüzünüzü şekillendirecek bir şey arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok renk var ki, bu ürünü nasıl kullanmak istediğinizi gerçekten seçebilirsiniz.

Koyu ten tonları için en iyi kapatıcı: Beauty Bakarie InstaBake 3


(Resim kredisi: Beauty Bakarie)

3. Güzellik Bakarie InstaBake 3'ü 1 Arada Nemlendirici Kapatıcı

Hareket halindekiler için çok amaçlı kapatıcı ve kuru cilde sahip olanlar için ideal

Satın alma nedenleri
+ Nemlendirici + Şekillendirme ve şekillendirme için kullanılabilir + Uzun ömürlü + Leke tutmaz
Kaçınılması gereken nedenler
-Ürün, 1 BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINDA 3 şeye ulaşma konusunda iyimser Amazon'u kontrol edin

Çoğu insanın kapatıcıları sevmediğini düşünürsek, bu kapatıcının iyi yanı, cildi kolayca kuruyabileceği için onun nemlendirici unsurudur. Botanik'in su bağlama güçlerinden gelen üründe aktif bileşen Manyok içerir, bu nedenle bu, kuru cilde sahip olanlar, her zaman hareket halindeyken ve sadece her şeyi bu şekilde yapan tek bir ürünle çalışmak isteyenler için idealdir. cilt bakımı ve makyajı bir araya getirme. Web sitesinde bırakılan incelemeler, hafif olması ve süngerle kolayca karışması ve kolayca kırışmaması nedeniyle insanların çoğunun bu ürünü sevdiğini gösteriyor. Leke tutmaz ve uzun ömürlü olduğu için sevilir.

Koyu ten tonları için en iyi kapatıcı: BlackUp: Transfer Kapatıcı Yok

(Resim kredisi: BlackUp)

4. BlackUp: Transfer Kapatıcı Yok

Transferin önlenmesi için yazın ve nemli iklimlerde idealdir

Satın alma nedenleri
+ Ürün giysilere bulaşmaz veya güneşte ovalanmaz + Mükemmel göz altı koruma sunar
Kaçınılması gereken nedenler
-Kurutma olabilir -Renkler her zaman doğru olmayabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu ürün, koyu halkaları nötralize etme, kusurları örtme ve ürünün giysilere geçmesini engelleyen doğal bir mat yüzeye sahip olmasıyla bilinir. Bu ürünü, sıcağa dayanabilmesi ve sıcak iklimlerde neme / tere dayanıklı bir görünüm sunması nedeniyle bana biri tarafından tavsiye edildikten sonra kişisel olarak kullandım. Tatildeyken ve akşamları ışıltılı görünmek istediğinizde makyaj çantanızda bulundurmanız gereken ideal bir üründür. Bu ürünle ilgili tek olumsuzluk, birçok asa sahip kapatıcı gibi, ürünü yüzünüze yerleştirip ardından tekrar tüpe yerleştirip tekrar etmenin hijyenik olmamasıdır.

Koyu ten tonları için en iyi kapatıcı: Mac Pro Longwear Concealerv

(Resim kredisi: MAC)

5. Mac Pro Uzun Giyim Kapatıcı

Herkesin sahip olması gereken istikrarlı makyaj ürünü

Satın alma nedenleri
+ Tam kapsama ve koyu halkaları gizler + Ten tonuna sadık renkler
Kaçınılması gereken nedenler
-Formül kuru cilde sahip olanlar için kalın -Bugünün en iyi teklifleri Amazon'u kontrol edin

Bu kapatıcıyı daha önce kim kullanmadı? Aslında gençken satın aldığım ilk kapatıcıydı ve renk aralığı nedeniyle MAC'a çekildim. Bu eski ama birçokları için tüm zamanların favorisi. Size sadece mükemmel bir kapsama alanı sunmakla kalmaz, aynı zamanda ten renginizin ne kadar derin olduğuna bakılmaksızın gölgenizi her zaman bulabileceksiniz. Çoğu makyaj sanatçısı ve etkileyicisi bunu her zaman kitlerinde bulundurur ve sahip olunması harika bir elyaftır. Bu ürünle ilgili tek olumsuzluk, oldukça ağır hissetmesidir, ancak istediğiniz kapsamı, yani hafiften orta veya tam kapsama alanını seçerek bunu kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Bunu beğendin mi?