Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi kablolu matkap 2020: delme işlemi ciddileştiğinde için

En iyi kablolu matkap 2020: delme işlemi ciddileştiğinde için

Kablosuz kullanmak, mütevazı DIY-er'i garip kablolardan ve tehlikeli yolculuk tehlikelerinden kurtarır, ancak pille çalışan rakipler tipik olarak fişli kardeşlerinin verdiği güçle baş edemez.


Ayrıca, batarya teknolojisindeki büyük ilerlemelere rağmen, bu dünyanın kablosuz matkapları, özellikle inatçı maddeleri delip geçtiklerinde veya ekstra geniş banyolarda fayanslardan kurtulduklarında yakında güç kaynaklarının tükendiğini görecekler.

İş ağır iş ise, tipik olarak standart bir 240V ev elektrik prizinden gelen sabit ve güvenilir bir elektrik kaynağına takılabilen bir matkap gerektirecektir.

En iyi akülü matkaplar hangileridir?

Biraz ağız dolusu ama yeni DeWalt D25033K-LX SDS + Darbeli Matkap, eski botlar kadar sağlamdır, 4-22 mm çaplı beton ve duvarda delik açabilir ve 3 kg'dan daha hafiftir. Aynı zamanda çok da pahalı değil.

DeWalt serisi, profesyoneller düşünülerek tasarlanmıştır ve haftanın her günü kullanılabilir ve kötüye kullanılabilir.oev tadilatı konusunda takıntılı.


Sırayla en iyi matkaplar

DeWalt D25033K-LX SDS +

1. DeWalt D25033K-LX SDS +

Thor'un bu tarafında en iyi çekiç hareketi ile en iyi matkap, pound için pound

Teknik Özellikler
Watt: 710 W Ağırlık: 2.50kg Dakikada Darbe: 5680bpm
Satın alma nedenleri
+ Ciddi derecede güçlü + Güvenilir + Çok Yönlü
Kaçınılması gereken nedenler
- Ödün vermeden sarı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Üç farklı delme modu ile, profesyonel kalitede alet satıcısı DeWalt'ın bu kalın darbeli matkap, en zorlu ev projelerinin bile üstesinden gelebilecek güce sahiptir.


Döndürme Durdurma modu, mucizevi bir şekilde güçlü bir keskileme aletine dönüştüğünü görür; Darbe Durdurma Modu, yalnızca ahşap ve metalin dönerek delinmesi için mükemmeldir; son bir tam çekiç modu ise 22 mm çapa kadar beton ve duvarda delik açmak için yeterince güçlüdür.

Ufak fiyat etiketini haklı çıkaran bir dizi ek dokunuş var, buna mekanik bir debriyajın eklenmesi, eğer bit takılırsa herhangi bir garip sarsıntıyı önlemeye yardımcı oluyor. Hava yuvaları tozları gözünüzden uzak tutar, ancak bu kadar gürültülü bir duvarda gidiyorsanız, gerçekten de güvenlik özellikleri giymelisiniz.


Ozito 900W SDS Döner Darbeli Matkap RHD-4100U

2. Ozito 900W SDS Döner Darbeli Matkap RHD-4100U

En ucuz matkap

Teknik Özellikler
Watt: 900 W Ağırlık: 4.5kg Dakikada Darbe: 3000bpm
Satın alma nedenleri
+ İyi değer + İşi yap
Kaçınılması gereken nedenler
-Temel AF-Düşük BPM BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Bu bir ev adı değil - benim evim dışında - ama Ozito, 'giriş seviyesi' fiyat etiketleri göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede sağlam olan sağlam elektrikli aletler ortaya koyuyor. Bu endüstri standardı, SDS + ayna uyumlu darbeli matkap, daha pahalı rakipleri gibi kırabilir, delebilir ve keski yapabilir ve kereste, duvarda 28 mm ve çelikte 13 mm çapında delikler açabilir.

Tek dezavantajı, bu matkabın uzun ömürlülüğünü sağlamak için yağlama gerektirmesi ve bu nedenle küçük bir kap gres ile birlikte gelmesidir. Bu 21. yüzyılda biraz rahatsız edici geliyor.

Bosch Easyimpact 550, Matkap Asistanı ile


3. Bosch Easyimpact 550, Matkap Asistanı ile

Yeni başlayanlar için en iyi matkap

Teknik Özellikler
Watt: 550 W Ağırlık: 1.9kg Dakikada Darbe: Yok
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Kullanışlı asistan
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok güçlü değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Evde basit bir DIY delme göreviyle uğraşmaktan hoşlanacak, ancak bir su borusuna bir delik açmaktan veya alt kattaki tuvalet ile oturma odası arasındaki bölme duvarını yanlışlıkla kırmaktan kaçınan pek çok insan var.

Onlar için Bosch, bu son derece ulaşılabilir Easyimpact kompakt matkabı yarattı. Hafiftir, kullanımı kolaydır ve tam delme derinliğini ayarlayan ve küçük bir kapta fazla toz ve döküntülerin toplanmasına yardımcı olan kullanışlı bir asistanla birlikte gelir.

Bu, gerçekten daha az maço DIY-ustası düşünülerek tasarlandı, bu nedenle betonda yalnızca 10 mm çapında bir delik açabilir.

Einhell 900 W 26 mm SDS-Plus

4. Einhell 900W 26mm SDS-Plus Döner Çekiç

Ciddi güç, ciddi olmayan fiyat

Teknik Özellikler
Watt: 900 W Ağırlık: 3.9kg Dakikada Darbe: 4000bpm
Satın alma nedenleri
+ Büyük değer + Güçlü
Kaçınılması gereken nedenler
-Plastik tutamaç, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol et

26 mm'lik duvar delme çapı ile Einhell'in bu mutlak canavarı, betona ankraj yaparken, sağlam duvarlarda büyük delikler açarken veya büyük yenileme projelerini keserken aradığınız deliktir.

Büyük, ağır ve çok gürültülü ama 100 £ 'dan daha ucuza ve iki yıllık üretici garantisiyle birlikte geliyor. Zor bir kurabiye.

Makita HR2630X7 / 1 SDS Artı

5. Makita HR2630X7 / 1 SDS Plus Döner Çekiç

Taşınabilir ve güçlü

Teknik Özellikler
Watt: 800W Ağırlık: Dakikada 2.9kg Darbe: 4600bpm
Satın alma nedenleri
+ Profesyonel kalite + Son derece güçlü
Kaçınılması gereken nedenler
Gürültülü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Ciddi bir uzun ömür ve işi profesyonel bir şekilde bitirmek isteyenler için, Makita'yı ve yüksek performanslı elektrikli el aletlerini görmezden gelmek zordur.

Bu ünite ilk bakışta rakip gibi görünse de aslında betonda 80 mm'lik devasa delikler açabileceği anlamına gelen elmas karot gibi bazı ciddi matkap uçlarıyla uyumludur.

Elbette, çok sayıda farklı modu sayesinde delmek, sürmek ve keski yapmaktan çok mutluyken, gelişmiş bir tork sınırlayıcı da kilitlenme ve takılma durumunda motoru ve kullanıcıyı korur. Aynı zamanda bu kadar güçlü bir ünite için son derece hafif ve fiyatı burada diğerlerinden biraz daha yüksek olsa da, ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz.