Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: bu akülü çim biçme makineleri kullanışlı ve yuvarlanmaya hazır

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: bu akülü çim biçme makineleri kullanışlı ve yuvarlanmaya hazır

Yaz geldi, çimler tüm hızıyla devam ediyor ve biçmek için en iyi akülü çim biçme makinesine ihtiyacınız var. Bahçe merkezleri ve yapı marketlerinde stoklar olabilir, ancak satın almak daha mantıklıdır.en iyi çim biçme makinesiçevrimiçi, fiyatların genellikle daha iyi olduğu ve bunu bir minibüsle size getiriyorlar. Bir göz atın bizimAmazon Prime Günühub sayfası da - bu kablosuz biçme makinesi fiyat etiketleri daha düşük olabilir.


En iyi akülü çim biçme makinesi, birçok bahçıvanın aklındaki ilk ilkbahar / yaz satın almalardan biri olmalıdır, çünkü eğer yorgun, eski bir itme makinesinin veya kablolu bir elektrikli çim biçme makinesinin etrafını dolaşırsanız çimleri kesmek gerçek bir acıdır. Aksine, paranın satın alabileceği en iyi akülü çim biçme makinelerinden biriyle donatılmış olmanız gerçekten oldukça eğlencelidir.

Burada, özellikle pille çalışan çim biçme makinelerinden bahsediyoruz. Yaz boyunca çimleriniz yılın geri kalanında olduğundan daha fazla kullanılır, bu nedenle ona bakmak önemlidir ve bu tür biçme makineleri bunu kolaylıkla yapmanıza yardımcı olabilir. Özellikle küçük ila orta büyüklükteki çimler için iyidirler, ancak bu, daha büyük alanlara sahip olanların burunlarını yukarı çevirmesi gerektiği anlamına gelmez.

Akülü çim biçme makinesi Amazon Prime Day fırsatları

İleAmazon Prime Günübu yıl Ekim ortasında olmak - yani: biçme sonrası sezon sizbelkiakülü çim biçme makinelerinde bazı iyi fırsatlar görün. En iyilerinin çoğunu yaz boyunca bulmak zordu, ancak eski modellerde ve daha az rağbet gören modellerde pazarlık yapılabilir.

Neden akülü çim biçme makinesi genellikle en iyi çim biçme makinesidir

Çoğu çim adam için (çim biçme makinesi?), Şimdi burada listelenenlere benzer kablosuz bir çim biçme makinesini öneriyoruz.


Bunun nedeni, 240 voltluk bir elektrik kablosu ve hızlı dönen bir bıçaktan daha az uyumlu çiftlerin olması ve İngiltere'deki bahçe boyutlarının giderek küçülmesiyle, benzinli çim biçme makinelerinin, özellikle şehirlerde çoğu insan için tamamen OTT olmasıdır.

Standart elektrikli çim biçme makineleri yalnızca potansiyel olarak tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda kabloyla boğuşmak için harcanan zaman nedeniyle çimleri kesmek çok çok daha uzun sürer. Öte yandan, pille çalışan modern akülü çim biçme makinelerinin çoğu, kablolu muadilleri kadar güçlüdür, ancak kullanımı çok daha az zahmetlidir. Aslında, onu kulübeden çıkarmadan işi bitirmeye kadar tüm kablosuz biçme işleminin kablolu bir model kullanmaya kıyasla neredeyse iki kat daha hızlı olduğunu tahmin ediyoruz.


Bununla birlikte, bazı akülü modeller ekstra uzun çimenlerde mücadele edebilir, bu yüzden en iyisi herhangi bir evcilleşmemiş otlakla uğraşmaktan kaçının (burada gerçekten uzun bir çim biçme makinesi görmemiş olan türden bahsediyoruz).

Yaklaşık on beş santim uzunluğundaki çimleri kesiyorsanız, kablosuz modelinizin onu dengesiz bir şekilde kesip ardında düzleştirilmiş çim parçaları bırakmasından korkmayın. Bu, sezonun ilk kesimini yapan çim biçme makinesi için normaldir. İşin sırrı, kesme donanımını en yüksek ayara getirmek ve çimler üzerinde ters yönde tekrar koşmaktır. Daha da iyisi, ilk kesimden sonra bırakın ve ikinci kesimi için yaklaşık bir gün sonra geri dönün. Ardından, bir golf sahası çim alanı gibi görünene kadar sonraki oturumlar için kesme donanımını kademeli olarak indirin.


Akülü çim biçme makinelerinin lityum-İyon pilleri nispeten hızlıdır ve ortalama İngiltere bahçesi için yeterince uzun olan 25 ila 60 dakika arasında sorunsuz çim biçme sağlar.

En iyi pille çalışan çim biçme makinesi hangisidir?

Ev işlerini olabildiğince kolaylaştırmaya inanıyoruz, bu nedenle çoğu bahçe sahibi için kablosuz, elektrikli çim biçme makinelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Küçük kentsel çimler için yeni mevcut en iyi seçimimiz, uygun fiyatlıKärcher'den LMO 18-33, ardından mükemmel tek kulpluStihl RMA 339 C. Yeni geniş gövdeliCobra MX4340VveKärcher LMO 18-36Sırasıyla 3. ve 5. yerleri alın.

Ancak, aşağıda göz atmanız için birçok harika seçenek var.


Sırayla en iyi akülü çim biçme makineleri

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Kärcher LMO 18-33Pingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Kärcher)

Kärcher LMO 18-33

Küçük çimler için en iyi akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 18v Güverte boyutu: 33cm Kesme yüksekliği: 35-65mm Çim toplayıcı: 35L Ağırlık: 11,3kgs Ortalama çalışma süresi: 40 dakika
Satın alma nedenleri
+ İyi tasarlanmış + Harika gidon + Mükemmel batarya + Son derece iyi keser + Malçlama da yapar
Kaçınılması gereken nedenler
-Pil ile etkileşime geçmek için sıkı bir dürtü gerekiyor-Yellow herkesin beğenisine olmayabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 233,80 Amazon'da Görüntüleyin

• Kärcher LMO 18-33'ü Kärcher'den satın alın

Test ettiğimiz çim biçme makinelerinin çoğunun çimleri olağanüstü derecede iyi biçtiğini gördük, sonuçta bunun için tasarlandık. Evet, bazıları kenarlarda biraz daha başarılıyken diğerleri daha kolay manevra yapabiliyor. Ancak esas olarak, en büyük farklılıkların - ve neden aynı fiyat aralığındaki bir çim biçme makinesinin nihayetinde diğerinden daha iyi olduğunu - gidon arayüzünün, kesme yüksekliği mekanizmasının ve motorun gücünün yapımında ve tasarımında yattığını bulduk. , pil sistemi, biçicinin ağırlığı ve fiyatı.

Bize göre, bu yeni Kärcher - en iyi basınçlı yıkama makineleri ile tanınan Alman şirketi için bir ilk - yukarıdaki tüm kriterleri karşılıyor. Yeni başlayanlar için, tüm bu parlak sarı dış görünümde oldukça sevimli görünüyor - kesinlikle kaybetmeyeceksiniz - ama daha da önemlisi, bu nispeten düşük fiyat aralığında kablosuz bir model için çok iyi bir şekilde monte edilmiş.

Gidon sistemi, sıkmak için standart bütçe-fiyatlı kelebek somun sistemini benimsese de, piyasadaki diğerlerinden çok daha sağlam bir kurulumdur ve ayrıca bir dereceye kadar yüksekliği ayarlanabilir. Gidon sisteminin tamamı saklama için katlanabilir veya daha kompakt bir paket için tamamen çıkarılabilir. Ayrıca süngerimsi tutacağın ve güç kollarının hissini de seviyoruz. Bu arada, dört seviyeli kesme yüksekliği kolu daha ucuz bir çeşittir, ancak mükemmel bir şekilde çalışır.

Büyük 18v 5ah pil, başka bir parlak yüzdür çünkü kenarları, plastik muhafazanın düşük bir yükseklikten düşürüldüğünde çatlamasını teorik olarak engellemesi gereken kauçuksu bir doku ile kaplanmıştır (olur, dostum). Benzersiz bir şekilde, kalan pil suyunu şarj olurken yüzde olarak ve dakika içinde geri sayım olarak görüntüleyen kullanışlı bir LCD ekrana sahiptir. Bu yazıcı yaklaşık 40 dakikalık kullanım süresi elde etti (dört kesme seansı), ancak tamamen şarj olması yaklaşık iki saat sürdü. Bir klik sesi duyana kadar pilin sıkıca itilmesi gerektiğini eklemeliyim. Hatta angaje olmak için ona eski bir itici güç vermeniz gerekebilir. Bunu aklınızda bulundurun, çünkü bazı kullanıcılar çalışmadıklarını düşünerek birimlerini iade ettiler.

Kärcher'in 33 cm'lik kesme donanımı, 35 litrelik çim tutucu ve iniş kesme yüksekliği aralığı, çim biçme makinesini küçük ila orta büyüklükteki çimlere uygun hale getirir. Dahası, azot bakımından zengin kesimleri çimlere geri beslemek isteyenler için bir malçlama tapasıyla birlikte gelir. Bu yazar, bu küçük Kärcher'in ne kadar iyi kesmesinden çok etkilendi. Daha uzun çimlerde bile asla batmaz ve çoğu Bosch modelinin yaptığı gibi kenarı keser. Ayrıca arkasında güzel bir şekilde bakımlı bir görünüm bıraktı.

Son derece iyi performans gösteren hafif ve verimli bir çim sörfçüsü arıyorsanız, bunu listenizin en üstüne koymayı düşünün. Sağlam bir kraker.

Orta büyüklükte çim alanlar için Kärcher ayrıca daha büyük 36 cm'lik bir model üretir. Sadece ilgilenirseniz diye.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Stihl RMA 339 C

(Resim kredisi: Stihl)

2. Stihl RMA 339 C

Eşsiz tek kollu bahçe haydutu

Teknik Özellikler
Güç: 36v Güverte boyutu: 37cm Kesme yüksekliği: 20-70mm Çim toplayıcı: 40L Ağırlık: 16kgs Ortalama çalışma süresi: 40 dakika
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel mono çubuk tasarımı + Üstün performans + Stihl güvenilirliği + Üç seferde katlanır
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI birleştirmek kolay değil £ 541,32 Amazon'da Görüntüleyin

• Stihl RMA 339 C'yi doğrudan Stihl'den satın alın

Stihl, bu incelemecinin daha önce görmediği başka hiçbir biçme makinesine benzemeyen muazzam bir makineyle çimlerin üzerine sallanıyor. Katlanması zor ve biraz cılız olan standart iki dikmeli gidon yerine, RMA 339 basitçe mandalı açıp kendi üzerine katlanan gözü kara bir mono çubukla birlikte gelir. Bir açılma ve katlanma testini zamanlayacak kadar bilgiç olsaydım, bu model onu yürütürdü. Çubuk ayrıca basit bir mandal hareketiyle iki yüksekliğe kolayca ayarlanabilir.

Bununla birlikte, bu gidon düzenlemesini o kadar benzersiz kılan katlama yönü çok fazla değildir, çim tutucuyu kaldırma zamanı geldiğinde sol tarafta sağladığı büyük miktarda boş alandır. Diğer çim biçme makinelerinde, çim kutusunu çıkarma eylemi iki hareket içerir: biri kutuyu gidon arasından açmak için, diğeri ise onu almak için gidonun arkasına uzanmak. Aksine, bu modelle sadece eğilirsiniz, kollektörün mandalını açar ve kaldırırsınız. Hepsi tek bir düzenli harekette. Kabul edelim ki, bu şimdiye kadar icat edilmiş en uygun şey değil - ve hatta bazı güney pençeleri için bir engel bile olabilir - ama gerçekten de çim kutunun kaldırılmasını daha zevkli bir deneyim haline getiriyor - eğer bir çim kutuyu çıkarmak zevkli kabul edilebilirse. Bir başka kullanışlı özellik ise, tamamı plastik olan 40 litrelik çim toplayıcının, yukarı ve aşağı sallamak zorunda kalmadan hepsini bir kerede boşaltmak için arka tarafındaki menteşelerin açılabilmesidir. Oh, ve çim biçme makinesinin yuvasına hiçbir titreme olmadan sığar - büyük bir bonus!

Biçme bakış açısından - sonuçta en çok ilgilendiğiniz şey budur - Stihl bir çim virtüözüdür, çimleri eşit bir şekilde ve biraz telaşla neredeyse en uç noktaya kadar keser. Oldukça ağırdır ancak manevra yapması kolaydır ve geniş 37cm kesme donanımı orta büyüklükteki çimler için harika bir boyuttadır. Yükseklik ayarlayıcı şimdiye kadarki en iyilerden biridir - tutamağı birkaç santimetre dışarı çekin ve neredeyse sıfır çabayla kesme donanımını kaldırın veya indirin.

Gtech ve bu listenin altındaki daha küçük Stihl modeli gibi, bu model de otomatik bıçak hızı ayarına sahiptir. Bu, standart uzunluktaki çimde motorun düşük devirlerde uğultu yaparak bu süreçte pil gücünden tasarruf sağladığı anlamına gelir. Ancak uzun bir çim kesiti algıladığında, gücü neredeyse ikiye katlıyor gibi görünüyor ve beyazın içinden bıçak gibi geçip gidiyor. Geçer geçmez, motor tekrar daha sakin hızına geri döner. Tam şarjla yaklaşık 40 dakikalık bir kesim süresi bekleyebilirsiniz.

Çoğu Stihl ürününde olduğu gibi, bu çim biçme makinesi genellikle pil veya şarj cihazı olmadan satılır, ancak halihazırda 36v sistemini kullanan herhangi bir Stilh ürününe sahipseniz, aletler arasında kolayca anında geçiş yapabilirsiniz.

Güvenilir, verimli ve mükemmel tasarımlı ve gerçekten kullanmaktan zevk alan bir çim biçme makinesi arayan iyi topuklu çim ustaları için, bu Cermen modeli, kutudan çıkar çıkmaz bir araya getirme mücadelesi olsa bile olabildiğince etkileyici. Bununla birlikte, daha yüksek fiyatı, vatandaşı olan titchy Kärcher'in biraz gerisinde kaldığı anlamına geliyor.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Cobra MX4340V

(Resim kredisi: Cobra)

3. Cobra MX4340V

Daha büyük çim alanlar için çok uygun fiyatlı geniş gövdeli akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 40v Güverte boyutu: 43cm Kesme yüksekliği: 25-75mm Çim toplayıcı: 50L Ağırlık: 18 kg Ortalama çalışma süresi: 50 dakika
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel fiyat + Büyük 43 cm kesme donanımı + 50 litrelik çim kutusu + Harika performans + Uzun çalışma süresi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Cobra MX4340V'yi doğrudan Cobra'dan satın alın

Küçük şehir arabaları ve büyük arabalar gibi, daha büyük çim biçme makineleri daha lüks hissetme ve görünme eğilimindedir. Ayrıca, fantezi teleskopik gidon sistemleri ve kaygan kesme yüksekliği ayarlayıcıları ile donatılmış olmaları muhtemeldir. Sonuç olarak, büyük gövdeli çim biçme makineleri de orantılı olarak küçük kardeşlerine göre daha pahalıdır. Peki ya geniş bir banliyö çimenliğiniz varsa ve bunu kaldırabilecek büyüklükte kablosuz bir çim biçme makinesine bir servet harcamak istemezseniz?

Aşağıda incelenen Pingtwitter ödüllü MX3440V'nin bu yeni geniş gövdeli ahır arkadaşına girin. MX4340V, tümü Ego, Gtech ve Greenworks gibi premium fiyatlı modellerle aynı seviyede olan 43 cm (17 inç) geniş bir kesme donanımı, 50 litrelik kumaş çim toplayıcı ve fırçasız bir motora sahiptir. Ancak bu model 40v 5Ah pil ve şarj cihazı ile birlikte neredeyse yarı fiyatına mal oluyor. Benzersiz bir şekilde, ne kadar su kaldığını size bildirmek için gidon tertibatında bir pil gücü göstergesi bile vardır. Ve meyve suyundan bahsetmişken, bu boyutlardaki bir çim biçme makinesi için örnek teşkil eden, bundan 50 dakikaya kadar çalışma süresi elde etmelisiniz.

Evet, katlanır gidon sistemi daha pahalı modellerden bazıları kadar lüks değil ama çocuklar, bu bir biçme makinesi, bir durum sembolü değil. Harrods çevresinde dolaşmayan otları kesmek içindir. Bu nedenle, işi sıfır güçlükle son derece iyi yapan daha geniş bir çim için çok değerli bir seçenek istiyorsanız, o zaman tercih etmeniz gereken model budur.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Greenworks GD60LM46SP

4. Greenworks GD60LM46SP

Büyük bahçeler için en iyi kendinden tahrikli akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 60v Güverte boyutu: 46cm Kesme yüksekliği: 25-80mm Çim toplayıcı: 55L Ağırlık: 28kgs Ortalama çalışma süresi: 80 dakika
Satın alma nedenleri
+ Değişken hızlı kendinden tahrik + Metal kesme donanımı + Geniş gidon ayarı + Üst yapı kalitesi + Mükemmel değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük çimler için çok büyük-Çok ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 632 Amazon'da görüntüleyin 8 Amazon müşteri incelemeleri

İşte 'beni satın al' diye bağıran bir model ve görünüşünden daha fazla nedenden ötürü, bu açıkçası harika. Yarım dönüm ve muhtemelen daha fazlası için mükemmel bir boyut olan dayanıklı, uzun ömürlü 46 cm çelik kesme donanımına sahip olmanın yanı sıra, bu son derece güçlü 60v model ayrıca değişken hızlı kendinden tahrikli, uzun ömürlü fırçasız bir motorla donatılmıştır. çim öğütme tapası ve yan oluk ve 55 litrelik büyük kumaş çim toplayıcı. Pil veya şarj cihazıyla birlikte gelmediğinden, sipariş verirken bunu aklınızda bulundurun.

Greenworks & rsquo; kendi kendine itme hızı, her iki yanında iki küçük simgeye sahip bir külbütör gazı kullanılarak ayarlanır - yavaş, rahat bir yürüyüş hızı için bir salyangoz ve yalnızca tempolu yürüyüş olarak tanımlanabilecek bir tavşan için bir tavşan. Testimizde, gerçekten uzun çimlere çarptığında bile, bir çimi zahmetsiz bir hassasiyetle kesip, bir kez bile batmaz.

Yedi kesme yüksekliği (25 mm ila 80 mm), sağdaki büyük bir kolu kullanarak ayarlamak için zahmetsizdir ve iki yönlü katlanan gidon sistemi mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ve biri beş yaşın altındaki biri için yeterince alçak olan üç farklı yükseklik konumunda kullanılabilir. ayak boyunda. Devasa 60v batarya, en yavaş kendi kendine itme ayarında 60 ila 80 dakika arasında kesme süresi sağlar.

Greenworks GD60LM46SP'nin boyutu ve ağırlığına (28 kg) rağmen, çok fazla yer kaplamadan saklaması şaşırtıcı derecede kolaydır - sadece gidon grubunu katlayın ve dik konumda saklayın.

300 metrekareyi aşan bir çime sahipseniz ve biçmekten kesinlikle nefret ediyorsanız, bu havalı görünümlü çim berber sizi kıçınızdan kaldırıp çimlere götürmek için sadece bir bilet olabilir.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Kärcher LMO 18-36

(Resim kredisi: Kärcher)

Kärcher LMO 18-36

Orta büyüklükteki çimler için mükemmel akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 18v Güverte boyutu: 36cm Kesme yüksekliği: 30-70mm Çim toplayıcı: 45L Ağırlık: 14,2kgs Ortalama çalışma süresi: 40 dakika
Satın alma nedenleri
+ Eşsiz akü sistemi + İyi sürüş yüksekliği kolu + Ayarlanabilir gidon + Mükemmel performans BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• John Lewis & Partners'tan Kärcher LMO 18-36 satın alın

Yukarıda incelenen mükemmel küçük Kärcher, otunuz için çok küçük bir modelse, avuç içlerinizi 36 cm'lik bir kesme tablasına sahip bu eşit derecede mükemmel daha büyük modelin etrafına yerleştirmeyi düşünün. Elbette, fazladan 3 cm'lik bıçak genişliği kulağa pek bir şey ifade etmiyor, ancak ortalama bir kesim sırasında kesinlikle birkaç dakika tıraş olacak. Daha büyük 45 litrelik kumaş çim toplayıcı (10 litre daha fazla) ayrıca kompost yığınına daha az gidilmesini gerektirecektir. Daha küçük model gibi, bu da bir malçlama tapasıyla birlikte gelir.

Daha büyük gövde ve daha büyük çim kutusunun yanı sıra, 18-36 daha geniş bir şekilde ayarlanabilen katlanır bir gidondan da yararlanır, bu nedenle daha kısa boylu kullanıcılar için tartışmasız daha iyi bir seçimdir. Ancak daha küçük modele göre belki de en büyük gelişme yükseklik ayarlama yöntemidir. 18-33, kuşkusuz biraz zor olan kısa bir bükülebilir plastik kolu içerdiğinde, bu, devreye girmesi çok kolay olan kocaman bir dört seviyeli vites çubuğuna sahiptir. Kesme yüksekliği aralığı da küçültülmüş stabil eşinden biraz daha geniştir.

18-36, tam olarak aynı kauçuklaştırılmış 18v 5aH pili kullanıyor ve bu yazıcı yukarıda anlatıldığı gibi, şimdiye kadar kullandığım en iyi kablosuz pil sistemidir. LCD'si yalnızca doğru pil seviyesini yüzdelerde göstermekle kalmıyor, aynı zamanda sürekli devam ediyor gibi görünüyor. Daha küçük modelde olduğu gibi, tahminimce 40 dakikalık bir kesim süresi elde edeceksiniz. Pili takarken sağlam bir şekilde ittiğinizden emin olun, aksi takdirde bağlantı pimleri düzgün bir şekilde oturmaz.

18-36, 18-33'ten daha ağırdır ve o kadar zahmetsizce manevra kabiliyeti yoktur, ancak orta büyüklükte bir çim alanınız varsa, zahmetsizdir.

Kärcher daha çok basınçlı yıkayıcılarıyla tanınmasına rağmen, Alman şirketi ödevini yapmış ve daha köklü markalarla çok uygun bir şekilde rekabet eden bir çift parlak çim biçme makinesi ürettiği görülüyor. Biraz şansla, 46 cm kesme donanımı ve arkadan çekişli daha da büyük 36v modelini İngiltere pazarına tanıtacak. O zamana kadar bu iyi iş çıkaracak.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

6. Gtech Akülü Çim Biçme Makinesi 2.0

Mükemmel özelliklere sahip en iyi hafif çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 48v Güverte boyutu: 42cm Kesme yüksekliği: 30-80mm Çim toplayıcı: 50L Ağırlık: 13.5kgs Ortalama çalışma süresi: 40 dakika
Satın alma nedenleri
+ Çok iyi keser + Şaşırtıcı derecede hafif + Değişken hızlı motor + Mükemmel pil
Kaçınılması gereken nedenler
- Tutamak yüksekliği ayarlanamaz - Oldukça pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 500 Argos.co.uk adresinde görüntüleyinAmazon 2 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

42 cm'lik orta büyüklükte bir kesme tablasına sahip bir çim biçme makinesi için bu, şimdiye kadar test ettiğimiz en hafiflerden biridir - o kadar hafif ki, içine bir motor koymayı unuttuklarını düşünebilirsiniz.

Çoğu çim biçme makinesinin aksine Gtech 2.0, farklı türde bir bıçak kullanır. Aslında, diğer ucunda bir karşı ağırlık olan yarım bıçaktır. Karbon çeliğinden yapılan bıçağın, daha az enerji gerektirirken aynı derecede verimli olduğu söyleniyor. Tek bildiğimiz, test çimlerimizi fevkalade iyi ve sınırın kenarına kadar kestiği. Oldukça tuhaf bir şekilde, diğer çim biçme makinelerinin çoğundan çok daha ince olan tamamen farklı bir kesim dokusu da üretti.

Otomatik değişken hıza sahip olduğu için motordan da bahsetmeye değer: kısa ve orta çimde bıçak, çok az gürültüyle sabit bir hızda döner, ancak daha uzun çimlerin direncini hissettiği anda çarpıcı bir şekilde hızlanır ve keser zahmetsiz aplomb ile rahatsız edici cepheler. Önceki modelin pek iyi olmayan pilinin şarj olması beş saat sürerken, bu pilin yaklaşık 40 dakikalık çalışma süresi sadece 60 dakika sürüyor.

Herhangi bir çim biçme makinesi satın alırken gürültü seviyesi bir başka önemli husustur. Orijinal Gtech Falcon çim biçme makinesinin oldukça gürültülü olduğu yerde, bu, diğer modellerden oldukça farklı olan, alçak, göze batmayan bir hırıltı yayar. Bunun yarım bıçak montajının bir sonucu olduğundan şüpheleniyoruz çünkü biçicinin gidonu diğerlerinden biraz daha fazla titriyor, ancak partiyi bozmaya yetmiyor.

Teleskopik gidon sistemi yerine, bu iki kez katlanır ve hızlı açılan mandallar kullanır. Tek gerçek dezavantajı, yükseklik için ayarlanamaması ve bulunduğu haliyle, bu 5 & rsquo; 6 & rdquo; için neredeyse çok uzun hissetmesidir. çim ustası.

Diğer karşılama özellikleri arasında, kaybolmayan sabit bir pil anahtarı, her zaman görülebilen bir pil gücü göstergesi ve son derece kolay bir şekilde açılıp kapanan 50 litrelik büyük bir çim toplayıcı bulunmaktadır.

Küçük ila orta büyüklükte bir çim alanınız varsa ve para sorun değilse, bu konuda hazırlıklarınızı yapın çünkü test ettiğimiz en hafif ve en verimli akülü çim biçme makinelerinden biridir.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Cobra MX3440V

7. Cobra MX3440V

Kentsel çimler için mükemmel uygun fiyatlı kablosuz çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 40v Güverte boyutu: 34cm Kesme yüksekliği: 25-75mm Çim toplayıcı: 35L Ağırlık: 16,3 Ortalama çalışma süresi: 30 dakika
Satın alma nedenleri
+ Manevra yapması kolay + Etkili kesim + Sessiz motor
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜYÜK ÇİMLER İÇİN DEĞİL BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 189.99 Amazon'da Görüntüleyin

Birleşik Krallık'ta tasarlanan bu Pingtwitter Ödüllü kablosuz Cobra, 34 cm'lik küçük bir kesme donanımı ve 35 litrelik bir kumaş çim toplayıcı ile donatılmıştır ve bu da onu ortalama büyüklükte bir kentsel otlak için mükemmel bir küçük biçme makinesidir. O kadar küçük ve neredeyse tamamen plastikten yapılmış olduğundan, taşımak için yeterince hafif ve saklamak için bir serseri. Aynı zamanda takdire şayan derecede sessiz.

Daha pahalı fırçasız bir motor yerine fırçalanmış bir motor kullanmasına rağmen, bu sert çim biçme makinesi, nispeten uzun nemli çimlerde bile kesme verimliliğiyle bizi gerçekten etkiledi. Samsung pilinin bir saatlik tek bir şarjında ​​yaklaşık 30 dakikalık kullanım olduğunu tahmin ediyoruz - küçük bir 10m x 8m çim üzerinde üç ayrı oturumu kapsayacak kadar yeterli güç. Daha fazla rahatlık için, gidondaki başlat düğmesinin hemen altında bir pil gücü göstergesi vardır.

Cobra, beş kesme yüksekliğine (25 mm ila 75 mm), tüm gövdeyi yükselten ve alçaltan basit bir yükseklik ayar koluna ve fiyat için, garip vida dişleri yerine hızlı açılan klipsleri içeren çok iyi bir katlanabilir gidon sistemine sahiptir. Biçme makinesi, pil ve şarj cihazı için £ 190'ın altındaki bir gölgede, bu, verimli, manevra yapması kolay ve kolay saklama için yeterince kompakt olan çok değerli bir modeldir.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Greenworks G40LM35

(Resim kredisi: Greenworks)

8. Greenworks G40LM35

Küçük ve orta ölçekli çimler için uygun fiyatlı başka bir akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 40v Güverte boyutu: 35cm Kesme yüksekliği: 20-70mm Çim toplayıcı: 40L Ağırlık: 15kgs Ortalama çalışma süresi: 25 dakika
Satın alma nedenleri
+ Manevra yapması kolay + Etkili kesim + Sessiz motor
Kaçınılması gereken nedenler
-Standart kanat somunlu gidon BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199,95 £ Amazon'da £ 199.95 Görüntüle Amazon'da £ 229 Görüntüle Amazon'da 625 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

İşte küçük ve orta büyüklükteki şehir çimleri için başka bir üst düzeltici. Testimizde Greenworks çok iyi bir performans gösterdi ve her bir çim tutamını toplarken çok pürüzsüz bir yüzey bıraktı. 35 cm (14 inç) kesme donanımı, 40 litrelik katlanabilir ağ biçimli çim toplayıcı, beş kesme yüksekliği (20 mm ila 70 mm) ve son derece sessiz fırçalanmış motorun tam eğimde çalışmasını sağlayan değiştirilebilir 40v Li-ion pil ile birlikte gelir son damla meyve suyuna.

Greenworks itmek için bir çocuk oyuncağı ve 15 kg'da taşıması yeterince kolay. Tek bir şarjla yaklaşık 30 dakikalık sürekli kullanıma eşit olan pilden üç ayrı kesinti yapmayı başardım. Bataryalı veya bataryasız temin edilebilen Greenworks, daha küçük çimlerin zahmetsiz kablosuz biçilmesi için uygun fiyatlı harika bir seçenektir.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: FlyMo Mighti Mo 300Li

9. FlyMo Mighti Mo 300Li

Bijou bahçeleri için harika biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 40v Güverte boyutu: 30cm Kesme yüksekliği: 25-65mm Çim toplayıcı: 30L Ağırlık: 9.94kgs Ortalama çalışma süresi: 25 dakika
Satın alma nedenleri
+ Küçük çimler için harika + Kompakt ve hafif + Kulakta kolaylık
Kaçınılması gereken nedenler
-Dar bir kesim yerine-Küçük çim toplayıcı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 206,95 £ Tooled Up'ta Görüntüleyin Amazon 554 Amazon müşteri incelemelerini inceleyin

Bu kablosuz Flymo, bu sayfadaki (30 cm) en dar kesme donanımına sahiptir, bu nedenle, çoğu kasabada olduğu gibi, sert bir çim alanınız varsa, kesinlikle düşünün. Sadece karşılaştığımız en küçük katlanır çim biçme makinesi değil, aynı zamanda 9,9 kg ile de en hafif olduğu için saklamada herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Hatta kolay kaldırma için bir tutamakla birlikte gelir.

Kullanışlı yükseklik ayarlayıcısını bir veya iki çentik aşağı ittim ve çim biçme makinesini üç inçlik çimlerde bir dönüş yaptım. Küçük adam dümdüz oradan geçti, burayı kıstırdı, ter dökmeden orayı paramparça etti ve arkasında birkaç tekerlek izi bırakmasına rağmen oldukça iyi bir iş çıkardı. Aynı zamanda kenara oldukça yakın bir yerde kesiyordu ve komşunun tavşanlarını korkutmayacak kadar sessiz olan sadece küçük bir avuç biçme makinesinden biriydi.

Mighti Mo'nun 40 voltluk Li-Ion pili güçlü bir etkiye sahiptir ve iki saatlik tek bir şarjla yaklaşık 250 m2 çimi keser. Bununla birlikte, plastik çim toplayıcı nispeten küçüktür (30 litre), bu nedenle kompost yığınına yarı düzenli geziler bekleyin.

en iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Bosch CityMower 18-300

(Resim kredisi: Bosch)

10. Bosch CityMower 18-300

Küçük çimler için harika bir küçük hafif akülü çim biçme makinesi

Teknik Özellikler
Güç: 18v Güverte boyutu: 34cm Kesme yüksekliği: 30-60mm Çim toplayıcı: 31L Ağırlık: 9.9kgs Ortalama çalışma süresi: 25 dakika
Satın alma nedenleri
+ Bosch yapı kalitesi + Motor yönetimi + Çalışır durumda değiştirilebilir pil
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 179,52 Amazon'da görüntüle

Yeni Bosch CityMower sadece 9,9 kg ağırlığındadır, bu nedenle çim alanları arasında itmek ve taşımak gerçekten çok kolaydır. Hem sağ hem de solcular için mükemmel olan Bosch & rsquo; nun rahat Ergoflex gidon sistemine sahip olması çok önemlidir.

Tipik bir kentsel çim alana sahip olanlar için (ortalama bir Londra meskeninizi düşünün), bu şey çok daha iyi geçer. Yüksekliği ayarlanabilir 34 cm kesme donanımı ve 31 litrelik çim toplayıcı, 300 metrekarelik bir çim için optimum boyuttadır ve genişletilmiş çim tarakları ile donatıldığından, çimin kenarını da keser. Ve bu daha az kısaltma anlamına gelir.

CityMower ayrıca, bıçakların herhangi bir çim uzunluğu boyunca sabit bir hızda kalmasını sağlayan ve böylece 18v pilin kapasitesini% 20'ye kadar artırdığı iddia edilen akıllı bir işlemciye sahiptir. Bu güçlendirme ile bile, biçme makinesi, bu boyuttaki bir çim biçme makinesi için ortalama olan bir saatlik bir şarjla yaklaşık 25 dakika çalışacaktır.

CityMower bir batarya ile birlikte gelir, ancak 18v sistemini kullanan bir Bosch elektrikli alet setine zaten sahipseniz, o zaman & lsquo; solo & rsquo; modelleyin ve bunun yerine şimdi pillerinizden birini kullanın.

Bu küçük kompakt çim biçme makinesi son derece iyi keser ve en zayıf diz çimçisinin bile itip taşıması için yeterince hafiftir. Ve bir Bosch olarak, birçok yaz çalışacağından emin olabilirsiniz.

En iyi akülü çim biçme makinesi 2020: Ego LM1701E-SP

(Resim kredisi: Ego)

11. Ego LM1701E-SP

Daha büyük bahçeler için bir başka mükemmel kendinden tahrikli model

Teknik Özellikler
Güç: 56v Güverte boyutu: 42cm Kesme yüksekliği: 25-95mm Çim toplayıcı: 55L Ağırlık: 27kgs Ortalama çalışma süresi: 15 - 50 dakika
Satın alma nedenleri
+ Kendinden tahrik + Mükemmel performans + Mükemmel yapı + Güzel gidon sistemi
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır Ürünle Verilen pil hızla bitiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Ego LM1701E-SP'yi Çevrimiçi Biçme Makinelerinden satın alın

27 kg ağırlığındaki yeni Ego, ağır bir canavardır, ancak daha sonra Halo'dan bir güç artışı gibi görünen devasa bir 56 voltluk Li-Ion pil ile donatılmıştır.

Ne yazık ki, sağlanan 2.5Ah pil, biçicinin tasarladığı çim boyutu için yeterince uzun olmayan, yalnızca yaklaşık 15 dakikalık kesme süresi sağlar. Çok daha kullanışlı bir 35 dakika çalışan isteğe bağlı 5Ah pil veya daha geniş bir aralık için biçme makinesini tek bir şarjla önemli ölçüde 50 dakika çalıştıran 7.5Ah versiyonunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yukarıda incelenen daha büyük Greenworks gibi, bu çim biçme makinesi de değişken hızlı kendinden tahrik özelliğine sahiptir, bu nedenle orta ila büyük bir çim alanınız varsa ancak itme ile mücadele edemiyorsanız, bu sizin için modeldir. Ve karanlıkta çim biçmeyi tercih ederseniz (hayır, biz de bunu yapan kimseyle tanışmadık), bu model muhtemelen LED farlarla donatılmıştır, bu yüzden muhtemelen başınızın kesilmesini önleyebilirsiniz.

Ego'nun 42 cm genişliğindeki bıçağı her şeye güvenle tırmandı ve gerçekten yavaş bir yürüyüş hızından adımda özel bir yaya kadar kolayca ayarlanabilen değişken hızlı kendinden tahrik sistemini sevdik. Bu arada 55 litrelik devasa çim toplayıcı, kompost yığınına daha az gidilmesini sağlar.

Ego, üç yüksekliğe ayarlanabilen mükemmel bir teleskopik gidon sistemine sahiptir. Ayrıca, dik bir şekilde saklamak için şaşırtıcı derecede küçük ve düzenli bir paket halinde katlanır.

En uzun ve en yağışlı çimlerle bile başa çıkma gücüne sahip, iyi tasarlanmış orta büyüklükte bir çim biçme makinesi için pazardaysanız, o zaman bu işi oldukça iyi yapar. Bununla birlikte, alışveriş sepetinize fazladan 5aH veya 7,5aH pil eklemenizi tavsiye ederiz çünkü onunla birlikte satılan düşük kapasiteli pil sizi çok uzağa götürmez.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın