Close
 • Ana
 • /
 • Bisiklet
 • /
 • En iyi bisiklet ayakkabısı 2020: her tür pedal itici için en iyi yol, triatlon, MTB ve banliyö bisiklet ayakkabısı

En iyi bisiklet ayakkabısı 2020: her tür pedal itici için en iyi yol, triatlon, MTB ve banliyö bisiklet ayakkabısı

En iyi bisiklet ayakkabısı, yeteneğiniz ne olursa olsun, binmeyi tamamen daha zevkli bir deneyim haline getirecektir. Neden bisiklete binmek için özel ayakkabılar almalısınız? Ana çekicilik pedallara takılır ve bu da siz krankları çevirirken verimliliği artırır, ancak en iyi bisiklet ayakkabıları da rahattır, bu da herhangi bir sürtünmeden daha uzun süre sürüş yapmanızı sağlar.


Bisiklet ayakkabılarına özel değildiryol Bisikletikullanıcılar da. İçin bisiklet ayakkabıları vardağ bisikletibinicilerin yanı sıratriatlon bisikletPedallılar, taşıtlardan bahsetmeye gerek yok. İkinci grup biniciler için bisiklet ayakkabıları yeterince göze çarpmıyor, bu yüzden onları halka açık yerlerde giymekten utanmanıza gerek yok.elektrikli bisiklet. Sonuçta, yalnızca pedal çevirme verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Bisiklet ayakkabıları aynı zamanda kapalı alan eğitimi için de kullanılabilir. Bisikletini birturbo eğitmenve evinizde pedal çevirin, hava şartlarından koruyun. Ya da terbiyeli olkapalı egzersiz bisikleti, gibiWattbike Atomve pedallarınızı üzerine koyun, böylece yarın yokmuş gibi içeride de sürebilirsiniz.

Şimdi seninlebisiklet çoraplarıve gidip satın alınabilecek en iyi bisiklet ayakkabılarını bulalım. Aslında, okumaya başlamadan önce,en iyi Black Friday fırsatlarıveSiber Pazartesi fırsatlarıBiraz para biriktirmek istemeniz durumunda kesinlikle bazı mükemmel bisiklet ayakkabısı fırsatlarını içerecektir. AyrıcaWiggle Black Friday indirimi: Bisiklet kıyafetlerinde şimdiden yapılacak tasarruflar var.

En iyi bisiklet ayakkabısı nasıl alınır

Tüm bütçeler için geniş bir ayakkabı yelpazesi vardır ve doğru çifti bulmak mayın tarlası olabilir - çünkü herkesin ayakları biraz farklı şekil ve boyutlardadır, satın almadan önce denemek en iyisidir.


Giriş seviyesi bisiklet ayakkabısı tipik olarak naylon bir tabana sahip olacak ve orta seviye seçenekleri burulma sertliğini artırmak için az miktarda karbon fiber ekliyor. En pahalı bisiklet ayakkabısı, tüm eforunuzu ileri harekete dönüştürmeye yardımcı olan ilave sertlik ile tam karbon bir tabana sahip olacaktır.

Eski tarz bağcıklardan cırt cırtlı kayışlara, cırcırlara ve uyumu milimetreye kadar ayarlamanıza izin veren süslü kadranlara kadar değişen bir dizi kapatma sistemi de mevcuttur.


 • En iyi bisiklet sırt çantası
 • En iyi bisiklet su şişesi
 • En iyi bisiklet jile

Sırayla en iyi bisiklet ayakkabıları

en iyi bisiklet ayakkabısı: Fizik Transiro Infinito R1

(Resim kredisi: Fizik)

1. Fiziksel Geçiş Sonsuz R1 Örgü

En iyi bisiklet ayakkabısı, triatlonlar için de mükemmel bir seçimdir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 503g (42 beden) Döngü Pabucu Tipi: Üç cıvatalı Dış Taban: R1 dış taban - tam karbon tek yönlü Mevcut bedenler: 37-48 (yarım boylarda 37 ila 47) Diğer özellikler: Değiştirilebilir topuk koruma plakası
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yapı kalitesi + Çok amaçlı + Ayarlanabilir uyum
Kaçınılması gereken nedenler
-Hafty fiyat etiketi BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 283,04 Amazon'da Görüntüle 342 £ Amazon'da Görüntüle 359,99 £ Amazon'da Görüntüle

Fizik Transiro Infinito R1 Knit, yol ayakkabısının sert, yarış odaklı hissini, geçişte hızlı ve kolay ayak girişini kolaylaştıran bir tasarımla birleştiriyor - sonuçta Fizik Transiro Infinito R1 Knit, kalbinde bir triatlon ayakkabısı. Onu en iyi bisiklet ayakkabısı yapan şey, bu ayakkabıların tam olarak çok amaçlı doğasıdır: Bir triatlon yarışında olduğu kadar bir yol yarışında da giyilebilir. Ve oldukça harika görünüyor.


Kesin olan bir şey var: hangi bisiklet prensibini izlediğinize bakılmaksızın, özellikle uzun yolculuklarda, tam oturmayan ayakkabılardan kaçınmak istersiniz. Fizik Transiro Infinito R1 Knit, triatletlerin kulaklarına müzik sesi çıkarabilecek bir özellik olan çorapsız rahat bir sürüş sağlamak için tasarlanmıştır.

Burada detaylandırmak için Fizik Transiro Infinito R1 Örme'ye giren çok fazla teknoloji var, bu yüzden temel faydalara bağlı kalacağız; zaten bu yüzden buradasın. Ön ayak alanı, plastik dantel kılavuzların yerine tekstil dokuma olan ve uygun şekilde adlandırılan Infinito sistemi kullanılarak sonsuz hassasiyete ayarlanabilir. Bu kapatma sistemi, daha destekleyici ve rahat bir oturuş için göz desteklerini her yönden tutarlı bir şekilde içe doğru çeker.

Üst kısım, her sürücünün ayağına uyum sağlayan makinede örülmüş bir malzemeden yapılmıştır, böylece tüm 112 mil boyunca Ironman bisiklet mesafesinin tamamını aşmak isteseniz bile kendinizi kilitli hissedersiniz.

Dış tabana gelince, R1 tam karbon taban plakası, siz pedal çevirirken ayaklarınızı serin tutmak için tabandan hava akışını yönlendiren havalandırma açıklıkları ile maksimum güç çıkışı için serttir.


Bununla birlikte, tüm premium özellikler premium bir fiyat etiketi ile gelir: Fizik Transiro Infinito R1 Knit, yarışmanın geri kalanından daha hafif ve daha hızlı olması için ekstra para ödeyecek profesyonel sporcular için tasarlandı ve onlar tarafından kullanıldı.

Ancak, çok da aşırı olmayan bir fiyat karşılığında, bir triatlon yarışında veya bir yol yarışında şampiyonların setine erişebilir ve pelotonun geri kalanına göre avantaj elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

 • Her bütçe için en iyi Zwift kurulumu- kapalı alanda bisiklet sürmeyi tekrar eğlenceli hale getirin
 • Zwift: nihai rehberdışarıya ayak basmadan formda kalmak
 • Kapalı alanda bisiklet sürerek evde nasıl hızlı fit olunur?

en iyi bisiklet ayakkabısı: Giro Savix Women

(Resim kredisi: Giro)

2. Giro Savix Kadın Yol Ayakkabısı

Kadın yol yarışçıları için hafif ve sert ayakkabılar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 305g (beden 39) Döngü Pabucu Tipi: Üç cıvatalı / İki Cıvatalı Taban: Enjekte edilmiş naylon Mevcut bedenler: 36-42 Diğer özellikler: Boya kesim tabanlık
Satın alma nedenleri
+ Rahat bir uyum için Boa arama sistemi + Kadınlara özel uyum
Kaçınılması gereken nedenler
-Kullanıcı raporları, normal ayakkabı numaranızın biraz altında olabileceğini gösteriyor BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 86 £ Wiggle Low Stock'ta Görüntüleyin 86 £ Chain Reaction Cycles'da Görüntüleyin UK 106,90 £ Amazon'da Görüntüleyin

Giro Savix Kadın yol ayakkabısı, yol (3 cıvatalı) veya dağ bisikleti (2 cıvatalı) kramponlarla kullanılabilir, ancak bunların hepsinin MTB'ler için ideal olduğunu söyleyemeyiz, ancak acil bir durumda olduğunuzda Giro Savix'i bir dağ bisikletinde kullanmanız gerekebilir, yapabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Enjekte edilen naylon dış taban, Giro Savix'i sertleştirir, böylece krankı sertçe çevirdiğinizde güç kaybetmezsiniz. Kalıp kesim tabanlık rahatlık sağlarken sentetik üst kısım nefes alabilirliği artırır ve ağırlığı minimumda tutar.

Üst kısım, Boa L6 bağcık sistemi sayesinde 1 mm'lik artışlarla hassas bir şekilde ayarlanabilir ve ayrıca daha hızlı bir çıkış için bir makro serbest bırakma işlevi de vardır. Üst kısım sentetik, örme değil, ancak Giro Savix yine de iyi uyuyor. Bazı kullanıcı incelemeleri, bedenlemenin% 100 doğru olmadığından bahsediyor, ancak bu, herhangi bir koşu / bisiklet ayakkabısı için geçerli: Bir ayakkabının her tür ayağa tam olarak uyması imkansız.

en iyi bisiklet ayakkabısı: Specialized S-Works 7 Road Shoes

(Resim kredisi: Uzmanlaşmış)

3. Uzmanlaşmış S-Works 7 Yol Ayakkabısı

Tek bir şık pakette maksimum konfor ve güç aktarımı

Teknik Özellikler
Ağırlık: 450g (42 beden) Döngü Pabucu Tipi: Üç cıvatalı Dış Taban: Karbon Mevcut bedenler: 36-49 Diğer özellikler: Boa sabitleme, titanyum alaşımlı kilit somunları
Satın alma nedenleri
+ Sert karbon taban plakası + Asma Kilit topuk yapısı sağlam bir şekilde tutunur
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 254,99 £ Cyclestore'da Görüntüle 325 £ Tredz Limited'de İzle Rutland Cycling'te 360 ​​£ Görünüm

Specialized S-Works 7 Road Shoe, maksimum güç aktarımı için yapılmıştır. Powerline karbon tabanı hafif ancak serttir ve Asma Kilit topuk sistemi topukları sıkıca tutar, ancak çok sıkı değildir, böylece daha da uzun mesafeler rahatlıkla gidebilirsiniz.

Üst kısımda, Dyneema malzemesi çekildiğinde gerilmez ve ayağınızın olması gerektiği yerde - ayakkabı içinde - kalmasını sağlar. Boa S3 Snap kadranları, binicilerin istediğiniz her dakika detayına uyumu ayarlamasına olanak tanır.

Hızlı Specialized ayakkabılar kesinlikle pahalı ama fiyatı ödemekten memnunsanız, piyasadaki en hızlı ayakkabılardan birini, aynı zamanda terlikler kadar şık ve rahat olacak şekilde alacaksınız.

en iyi bisiklet ayakkabısı: Fizik R5B Yol Ayakkabısı

(Resim kredisi: Fizik)

4. Fizik R5B Yol Ayakkabısı

Para için değer

Teknik Özellikler
Ağırlık: 250g (42,5 beden) Döngü Pabucu Tipi: Üç cıvatalı Dış Taban: Karbonla güçlendirilmiş naylon dış taban Mevcut bedenler: 36-48
Satın alma nedenleri
+ Özellikler ve fiyat arasında iyi denge
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınıfının en iyisi ayakkabılardan daha az serttir-Normal ayakkabı numarasından yarım numara yukarı çıkması önerilir BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 113,86 £ Amazon'da görüntüle 125,98 £ Cyclestore'da İncele139,99 AW Cycles'da görüntüleyin

Fizik R5B, üst düzey özellikler ile uygun fiyat arasında mükemmel bir denge kurarak bu terliği, yol sporları için en iyi çok yönlü tercihimiz haline getiriyor.

Lazerle delinmiş üst kısım, deriden daha hafif olduğu söylenen Microtex adlı bir malzemeden yapılmıştır. Gerçekte, ayağın etrafına yakın, göze batmayan bir uyum sağlar - tam da bir bisiklet ayakkabısından istediğiniz gibi - ve kirli koşullarda bir sürüşten sonra silerek temizlenmesi kolaydır.

Mikro ayarlanabilir Boa kadranı, otururken ince ayar yapabileceğiniz anlamına gelirken, karbonla güçlendirilmiş taban, sertlik ve rahatlık arasındaki o çok önemli tatlı noktaya oturur. Elbette, üst düzey bir yarış ayakkabısı kadar düpedüz sert değil, ancak çok yönlü bir araç olarak hedefi vuruyor.

en iyi bisiklet ayakkabıları: Mavic Allroad Elite Shoes

(Resim kredisi: Mavic)

5. Mavic Allroad Elite Ayakkabıları

İşe gidip gelen en iyi bisiklet ayakkabıları

Teknik Özellikler
Ağırlık: 295g (42 beden) Döngü Pabucu Tipi: İki Cıvatalı Taban: Enerji Karbon Komp. Mevcut bedenler: 36-48 Diğer özellikler: Dantel kapama, Ortholite tabanlık
Satın alma nedenleri
+ Bisikletin içinde ve dışında rahat + Ortholite tabanlık + SPD uyumlu
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün en iyi havalandırmalı ayakkabı değil, 127,25 £ Alpinetrek İngiltere'de İncele Amazon'u Kontrol Et

Etkili güç aktarımı söz konusu olduğunda bisiklet ayakkabılarının sert tabanı harikadır, ancak bisikletten çıkıp dolaşmanız gerektiğinde ideal değildir. Daha önce bisiklet ayakkabısı giyen insanlar gördüyseniz, eklenen katılığın yürümeye o kadar da yardımcı olmadığını biliyorsunuzdur.

Mavic Allroad Elite Ayakkabılarına girin. Kauçuk dış taban sadece daha az sert olmakla kalmaz, aynı zamanda kaygan beton veya kaldırım üzerinde yürümek için kaymayı önleyen bir sırtı vardır. Konfor, Mavic Allroad Elite Ayakkabılarını daha az göze çarpan hale getiren üst kısımdaki (Boa tarzı sabitlemenin aksine) bağcıklı kapatma ile daha da artırılmıştır.

Ayakkabılarda, ayağınızın tabanında rahatlık sağlayan OrthoLite iç tabanı bulacaksınız - tıpkı ayakkabınızda olduğu gibiSalomon Alphacrosspatika koşu ayakkabıları.

Alt kısımda, kompozit taban, iyi bir enerji transfer indeksi (İndeks enerji transferi: 80) sağlamak için ek sertlik sağlamak için cam elyafı ve naylon kombinasyonundan yapılmıştır, ancak çok sert hale getirilmemiştir.

en iyi bisiklet ayakkabısı: dhb Dorica MTB Ayakkabı

(Resim kredisi: dhb)

6. dhb Dorica MTB Ayakkabısı

Bu dağ bisikleti ayakkabılarıyla retro olun

Teknik Özellikler
Ağırlık: 270g (42 beden) Döngü Pabucu Tipi: İki Cıvatalı Taban: Energy Carbon Comp Mevcut bedenler: 36-48 Diğer özellikler: Dantel kapama, Ortholite tabanlık
Satın alma nedenleri
+ Harika fiyat noktası + Retro görünümler
Kaçınılması gereken nedenler
-Dış katman oldukça hızlı giyiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 68 Wiggle'da görüntüle 68 £ Wiggle'da görüntüle £ 68 Chain Reaction Cycles UK'de görüntüle

Bağcıklı bisiklet ayakkabısı, son birkaç yıldır tüm ilgi odağı oldu ve hafta sonu grup gezisi için bir parça eski okul havası sağladı. Dorica, dhb'nin giriş seviyesi ayakkabısı olabilir, ancak şüphesiz parçaya bakıyor ve eşleşecek performansla destekleniyor.

Bağcıklar sadece görünüm için değildir. Bazı sürücüler, tüm ayakkabının ön kısmına oturmasını ayarlayabileceğiniz için sunulan doğal ayarlanabilirliği tercih eder. Bir kez yaptıktan sonra, dilde bağcıkları sokmak için küçük bir çıkıntı var.

Aksi takdirde, yarı delikli üst kısım, bunaltıcı yaz ortasında sürüşler için havalandırma sağlamaya yardımcı olurken, naylon taban, üç cıvatalı yolu veya iki cıvatalı dağ bisikleti kramponunu kabul edebilir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Fizik Transiro Infinito R1 ... Fizik Transiro R1 Infinito Örgü Amazon £ 283,04 GörüntüleTüm fiyatları görün