Close
 • Ana
 • /
 • Oto
 • /
 • En İyi Çizgi Kam 2020: Denenmiş ve Test Edilen En İyi Araç Çizgi Kameraları

En İyi Çizgi Kam 2020: Denenmiş ve Test Edilen En İyi Araç Çizgi Kameraları

Hangisinin en iyi araç kamerası olduğunu bilmek ister misiniz? İyi haber, en iyisini bulmak için düzinelerce araç içi kamerayı test ettik ve size orada en güvenilir tavsiyeyi verdik. Ayrıca kısa bir cevap ve uzun bir cevap var, bu yüzden kemerinizi bağlayın ve yolculuğa çıkın.


Kısa cevap, Nextbase 622GW'nin şu anda satın alabileceğiniz en iyi araç kamerası olduğudur.

622GW, yalnızca temel bilgileri (olağanüstü görüntü kalitesi ve sağlam akıllı telefon bağlantısı kaydetme gibi) değil, aynı zamanda Alexa ses kontrolü ve WhaPingtwitterWords entegrasyonu gibi bir araç içi kamerada daha önce hiç görülmemiş özellikler sunan oldukça etkileyici bir araç içi kamera. Hepsi bir arada, çok çekici bir araç içi kamera paketi!

Garmin Dash Cam 66W, çok yakın bir saniyedir, Nextbase'den daha ince, daha şık bir tasarım sunar, ancak daha düşük görüntü kalitesi ve daha az kullanışlı güvenlik özellikleri sunar veya önünüzün arkasına gizlice oturan görünmez bir araç içi kamera arıyorsanız dikiz aynası, Thinkware F800 veya Mio MiVue J60'a bakın.

En iyi bütçe gösterge kamerasını arıyorsanız, Mio MiVue C330 veya Nextbase 222'yi deneyin.


Uzun cevap, araç içi kamerayı nasıl kullanmayı planladığınızı, hangi belirli özelliklerin sizin için yararlı olabileceğini ve bütçenize uyacak farklı seçenekleri içerir.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi araç içi kameralar

En İyi Araç Kamerası: Nextbase 622GWPingtwitter Best Buy logosu(Resim kredisi: Nextbase)

1. Nextbase 622GW

Oldukça basit, 2020'de Çizgi Kameraların Kralı

Teknik Özellikler
Kamera: 4K Görüş alanı: 140 ° Ekran: 3 inç HD dokunmatik ekran GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü görüntü kalitesi + Dahili Alexa + WhaPingtwitterWords entegrasyonu + Kompakt montaj
Kaçınılması gereken nedenler
-Uygulama hantaldır-Nispeten büyük birim BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI549 ABD doları Camera House'da GörüntüleAmazon'u kontrol edin

Bunu yalnızca bir önceki serinin en iyisi 522GW'nin yerine geçme olarak görmeyin, Nextbase'in en yeni araç kamerası, çok daha iyi video kalitesi, gelişmiş sabitleme ve oldukça akıllı WhaPingtwitterWords coğrafi konum hizmetlerinin ve bir grup Amazon Alexa Becerisinin dahil edilmesiyle övünüyor.


30 fps video çözünürlüğünde 4K için dolgun ve ortaya çıkan görüntüler, günümüzün önde gelen aksiyon kameralarından çok uzak değil, bir dizüstü bilgisayarda veya PC'de görüntülendiğinde inanılmaz derecede ayrıntılı, canlı ve pürüzsüz olduğunu kanıtlıyor.

Zayıf aydınlatmada bile ayrıntıları ve özellikleri seçmek kolaydır; özel Süper Ağır Çekim modu (120 fps'de 1080p), hızlı hareket eden araçlarda plakaları okumanın artık her zamankinden daha kolay olduğu anlamına gelir.

Ön camlardan gelen parlamayı azaltmak için kameranın ön tarafındaki yerleşik bir polarize filtre döndürülebilirken, dijital görüntü sabitleme, araç içi kamera pazarı için bir başka ilktir ve çukurların ve zayıf yol yüzeylerinin neden olduğu çarpma ve sarsıntıları gidermeye yardımcı olur.

522GW kardeş gibi, bu model de Alexa Skills ile ses yoluyla kontrol edilebilir, ancak en iyisi olmayan beraberindeki akıllı telefon uygulamasının çalışmasını gerektirir. Yeni çift 2.4GHz + 5GHz Wi-Fi'ye rağmen, fotoğrafları ve video klipleri aktarmak için telefonlara bağlanmada hala sorun yaşıyor.


Neyse ki 3 inçlik arka dokunmatik ekran net, net ve kullanımı çok kolayken WhaPingtwitterWords'ün dahil edilmesi akıllıca, çünkü Wi-Fi veya mobil veri olmadığında bile tam bir konumun acil durum ve arıza hizmetlerini uyarabiliyor. mevcut.

Kurulumu kolay, şık bir şekilde paketlenmiş ve çalıştırılması bir doddle olan Nextbase 622GW, bir araç içi kamera için gereken her şeyi yapan ve iyi yapan, ancak aynı zamanda bazı yararlı ek özellikler de sunan en iyi seçimimizdir.

 • Nextbase 622GW incelemesi

En iyi araç kamerası: Garmin Dash Cam 66W

(Resim kredisi: Garmin)

2. Garmin Çizgi Kam 66W

Şık tasarım, yüksek kaliteli video ve geniş açılı lens

Teknik Özellikler
Kamera: 1440p Görüş alanı: 180 ° Ekran: 3 inç HD dokunmatik ekran GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ İnce, kompakt tasarım + İyi video kalitesi + Montajı kolay + Ekstra geniş görüş alanı
Kaçınılması gereken nedenler
-Video ve uygulama Nextbase ile eşleşemez-Oldukça sıcak çalışır-Ses kontrolleri hatalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 337,85 $ Amazon'da görüntüleyin340 ABD doları Appliances Online'da Görüntüle 349 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Garmin'in bu fantastik küçük araç kamerası, iyi görüntü kalitesi, bir dizi ekstra özellik ve aslında oldukça çekici tasarımıyla bu listede ikinci sırada yer alıyor. Buradaki en kompakt kameralardan biridir (bu nedenle daha az ön cam alanı kaplar) ve bir GoPro'ya benzer, bu da onu en çekici kılar. Bunu söylemek komik bir şey gibi görünebilir, ancak bu listedeki diğerleri olurken bir Range Rover veya Mercedes için yerinde görünmeyecektir.

Küçük olmasına rağmen Garmin 66, GPS ve Garmin Virb uygulamasıyla akıllı telefon entegrasyonu gibi birçok ekstra özelliği bir araya getirmeyi başarır. Şeritten Ayrılma ve Önden Çarpışma uyarısının yanı sıra Hız Kamerası uyarıları da var. İlk ikisi, sonrakinden biraz daha az kullanışlıdır.

Video görüntüleri de harika. Ultra geniş 180 derecelik görüş alanıyla 1440p'de kayıt. Nextbase 522GW'de video kalitesi o kadar iyi olmayabilir, ancak yeterince iyi.

Montaj, küçük bir 3M mıknatıs montajı ile mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ve gösterge kamının çıkarılmasını ve yerleştirilmesini inanılmaz derecede kolaylaştırır. Dezavantajı, yan taraftaki dört düğme ve tutarsız ses kontrolü ile kontrol edilen biraz kurnaz menü sistemidir.

 • Garmin Dash Cam 66W incelemesi

En iyi araç içi kamera: Thinkware F800 Pro

3. Thinkware F800 Pro

Neredeyse görünmez tasarım, video kalitesi iyi ve gece modu çok etkileyici

Teknik Özellikler
Kamera: 1080p Full HD Görüş alanı: 140 ° Ekran: Ekran Yok GPS: Var
Satın alma nedenleri
+ Müdahaleci olmayan tasarım + Otopark ve Gece Modları + Bulut özellikleri ilginç
Kaçınılması gereken nedenler
-Uygulama ve bağlantı sorunları-Neredeyse kalıcı olarak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 340,30 $ Amazon'da görüntüle 394,84 $ Amazon'da görüntüle 676,50 $ Amazon'da görüntüle

Thinkware F800, muhtemelen en uzun süredir kullandığımız araç içi kameradır - esas olarak o kadar düşük profilli olduğu için unutursunuz (bu, bu cihazlarda istediğiniz şey budur).

F800, arabanızın ön camına yapışkan 3M bantla sabitlenmiştir ve ekran olmadığı için esasen dikiz aynasının arkasına gizleyebilirsiniz. Bunun onlar için en iyi yer olduğunu düşünüyoruz.

F800, GPS izleme, ömür boyu güvenlik kamerası ve hız uyarılarının yanı sıra önden çarpışma ve şeritten ayrılma farkındalığı gibi Güvenlik Uyarıları ile birlikte gelir. Bununla birlikte, bunlar araç içi kameralarda marjinal olarak yararlı olsa daileekranlar, sıfır kullanımolmadanekran.

HD video kalitesi iyi ve gece modu (şimdi ikinci neslinde) çok etkileyici (şaşırtıcı derecede keskin ve neredeyse hiç gürültü yok). Yerleşik Wi-Fi var, böylece akıllı telefonunuza bağlanabilirsiniz, ancak bazı bağlantı sorunları yaşadık ve çok eski görünüyor.

48 saat boyunca park etmiş arabanızı kaydeden Hızlandırılmış Çekim Modu. Gece giderken aracın zarar görmesinden endişeleniyorsanız bu harika.

Bu son özellik, kameranın arabaya bağlanmasını gerektirir. Thinkware ile yapmak isteyeceğiniz şeyin bu olduğunu düşünüyoruz. 12V bağlantı noktasını serbest bırakan çok zor değil ve aynı zamanda en zarif görünümlü seçenek.

F800 Pro'da bulunan en ilginç özellik Thinkware'in yeni Bulut hizmetidir. Bu, arabanız coğrafi çitle çevrili bir alandan çıktığında veya aracınızda bir darbe meydana geldiğinde bildirim alma yeteneğini içerir. Park halindeyken aracınızın yerini belirlemek için de kullanabilirsiniz.

Bunlar potansiyel olarak çok kullanışlı özelliklerdir, ancak onları çalıştırmayı çok zor bulduk ve diğer çevrimiçi incelemeleri okurken tek olanlar biz değiliz.

F800 Pro'nun düşük profilli tasarımını seviyorsanız, ancak daha da iyi video kalitesine ihtiyacınız varsa, o zamanQ800 Pro'nun incelemesi, 2K çözünürlükte kayıt yapar.

En iyi araç içi kamera: Nextbase 522GWPingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Nextbase)

4. Nextbase 522GW

Özellikle fiyat göz önüne alındığında harika bir çizgi kamerası

Teknik Özellikler
Kamera:: 1440p Görüş alanı :: 140 ° Ekran :: 3 inç HD dokunmatik ekran GPS :: Evet
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü görüntü kalitesi + Alexa yerleşik + Acil SOS + Kompakt montaj + İyi fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Menu UI, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI tarihli görünüyor399 ABD doları Camera House'da Görüntüle718,94 $ Amazon'da Görüntüleyin

522GW, yalnızca temel özellikleri (olağanüstü görüntü kalitesi kaydetme gibi) değil, aynı zamanda bir araç kamerasında daha önce hiç görülmemiş özellikler sunan, son derece etkileyici bir araç içi kamera.

Bu, Birleşik Krallık'ta yerleşik Alexa'ya sahip ilk araç içi kamera, böylece gözlerinizi yoldan ayırmadan müzik dinleyebilir, park yeri bulabilir, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir ve istediğiniz zaman arama yapabilirsiniz. Şaşırtıcı derecede faydalı bulduk.

Ayrıca, bir kaza durumunda acil durum hizmetlerini bulunduğunuz yere bildirecek olan Acil SOS gibi etkileyici güvenlik özellikleri de vardır. Bu özellik potansiyel olarak hayat kurtarıcıdır ve onu 2019'daki en iyi araç kamerası olarak değerlendirmemizin ana nedenlerinden biridir.

Hepsi bu kadar değil, ancak 522GW, gözetimsiz bırakıldığında araç üzerindeki herhangi bir çarpma veya fiziksel hareketi kaydeden bir 'Akıllı Park Modu'na da sahiptir.

DeğilsadeceEtkileyici özellikler listesi, bunun en iyi araç kamerası olduğu anlamına geliyor, ancak daha önce bahsettiğimiz gibi, Nextbase 522GW, temeller söz konusu olduğunda da bir ustadır. İnanılmaz derecede net, mükemmel aydınlatılmış 1440p video kaydediyor, Click & Go montajı gerçekten düzgün bir çözüm ve akıllı telefon uygulaması MyNextbase, karşılaştığımız en parlak deneyim.

 • Nextbase 522GW çizgi kam incelemesi

En iyi araç kamerası: Mio MiVue J60

5. MiVue J60'ım

Etkileyici bir özellik setine sahip ayrı bir araç içi kamera

Teknik Özellikler
Kamera: 1080p Full HD Görüş alanı: 150 ° Ekran: Ekran Yok GPS: Var
Satın alma nedenleri
+ Kompakt montaj + Aynanın arkasına gizlenebilir + GPS + Uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Mini USB gücü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 197,43 $ Amazon'da görüntüleyin

Mio MiVue J60, birçok teknolojiyi sıkıştırmayı başaran kompakt bir gövdeye sahip, gerçekten küçük bir cihazdır.

Burada anahtar olan şık tasarımdır, çünkü kameranın şekli ve küçük montaj, dikiz aynanızın arkasına dikkat çekmeyecek şekilde oturacağı anlamına gelir. MiVue J60, küçük boyutuna rağmen, 150 derecelik geniş bir görüş açısıyla saniyede 30 kare hızında 1080p net görüntü yakalayabilen bir sensöre sahiptir.

Ayrıca, çoğu aydınlatma koşulunda kayıt plakalarının ve küçük ayrıntıların yakalanmasını sağlayan özel bir gece moduna sahiptir.

J60 yalnızca net videolar çekmekle kalmaz; aynı zamanda bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla video oynatmak ve kamera ayarlarını güncellemek için Wi-Fi özelliğine sahiptir; ve aracınızın konumunu ve hızını izleyen GPS.

MiVue J60, Gelişmiş Sürüş Yardımı Sistemi, Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, Önden Çarpışma Uyarı Sistemi ve Yorgunluk Uyarısı dahil olmak üzere güvenlik özellikleriyle dolu (ancak bunlar hakkında ne düşündüğümüzü biliyorsunuz).

Bunları açmaya karar verirseniz (uygulama aracılığıyla kapatılabilirler), yol işaretlerinin üzerinden kaymaya başlarsanız veya hız sınırını aşarsanız gösterge kamerası bir bip sesi çıkarır.

Cihaz aynı zamanda güvenlik kamerası verileri ve cihazın kullanım ömrü boyunca ücretsiz veri güncellemeleri ile birlikte gelir, böylece sürücüler korkunç hız cezalarından kaçınabilir. Sürüş tarzınıza bağlı olarak bu potansiyel olarak çok yararlıdır.

En iyi araç kamerası: Garmin Dash Cam Mini

6. Garmin Çizgi Kam Mini

Şüphesiz incelediğimiz en küçük araç kamerası

Teknik Özellikler
Kamera: 1080p Full HD Görüş alanı: 140 ° Ekran: Ekran Yok GPS: Yok
Satın alma nedenleri
+ Küçük tasarım + Hızlı çıkarılabilir montaj + Dikkat dağıtıcı ücretsiz + Uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI GPS yok145 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 145 ABD doları Dick Smith'te GörüntüleAmazon'da 148 $ Görüntüleyin

Mümkün olan en küçük araç içi kamerayı arıyorsanız, gerçekten küçük olan ve dikiz aynanızın arkasına rahatça sığacak olan Garmin Dash Cam Mini'yi isteyeceksiniz.

Elbette, küçük boyut, Garmin Dash Cam Mini'nin güzel bir barebone cihazı olduğu anlamına gelir, tam olarak beklediğinizi yapar ve daha fazlasını yapmaz. Burada fazladan özellik yok ve GPS'den yoksun, ancak mükemmel 1080p çekimler kaydediyor ve kullanımı çok basit.

Kurulumunu ve kullanımını çok kolay bulduk ve 100 £ / 130 $ 'ın altında, hata yapmanın zor olduğunu düşünüyoruz.

 • Garmin Dash Cam Mini İncelemesi

En İyi Araç Kamerası: Nextbase 222

(Resim kredisi: Nextbase)

7. Nextbase 222

Nextbase'in bu çizgi kamerası, paranızın tam karşılığını veriyor

Teknik Özellikler
Kamera: 1080p Full HD Görüş alanı: 140 ° Ekran: 2,5 inç GPS: Yok
Satın alma nedenleri
+ Düşük fiyat + Full HD 1080p video + Park Modu + Kompakt montaj
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ SATIŞI GPS yok 167 $ Amazon'da Görüntüle179 ABD doları Camera House'da Görüntüle

Nextbase 222, temel bilgileri doğru anlayan, uygun fiyatlı ve akıllıca tasarlanmış bir araç içi kamera. Dikiz aynanızın arkasına düzgün bir şekilde sığacak kadar küçüktür, ayarları yapmak ve kaydedilen videoyu izlemek için iyi boyutlu bir ekrana sahiptir ve akıllı manyetik bir yuva ile birlikte gelir.

Bluetooth, GPS, sürücü destek özellikleri ve daha kullanışlı bir park modu gibi araç kameralarından daha fazlasını isteyenler, başka bir yere bakmak isteyecekler, ancak bunu yaparken her zaman daha fazla harcayacaklar. Full HD video kaydına sahip basit, sorunsuz bir araç kamerası istiyorsanız, Nextbase 222 sağlam bir seçenektir.

 • Nextbase 222 çizgi kam incelemesi

En iyi araç kamerası: Mio MiVue C330

8. MiVue C330'um

Süper ucuza GPS'li harika bir Full HD araç kamerası!

Teknik Özellikler
Kamera: 1080p Full HD Görüş alanı: 130 ° Ekran: Evet GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Küçük + Tam HD video ile tam özellikli
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük dağ

Atlamadan önce araç içi kamera sularını test etmek istiyorsanız, Mio'nun bu uygun fiyatlı modeli başlamak için harika bir yerdir.

MiVue C330, arabanızı çalıştırır çalıştırmaz saniyede 30 kare hızında 1080p'de çekime başlayacaktır. Bu listedeki daha pahalı seçenekler kadar iyi olmasa da video kalitesi iyidir.

C330, güvenlik kamerası uyarıları ve yerleşik GPS izleme dahil olmak üzere birçok ekstra özelliğe sahiptir. Fiyatı göz önüne alındığında bu özellikle etkileyici.

Bu kamerayı gerçekten kapatan tek şey gece modu - bu harika değil, bu yüzden çok fazla gece araba kullanıyorsanız, bu sizin için değil.

En iyi araç kamerası: Viofo A129 Pro Duo

(Resim kredisi: Viofo)

9. Viofo A129 Pro Duo

Üstün değerli 4K ön ve arka kamera paketi

Teknik Özellikler
Kamera: 4K Görüş alanı: 140 ° Ekran: 2 inç ekran GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Uzun ömürlü piller + Gece görüşü + Park Modu
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük ekran-Nispeten bilinmeyen marka BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI299 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 299 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle346,20 $ Amazon'da Görüntüle

Viofo'yu duyduğunuza çok benzemiyor, ancak bu onu reddetmek için bir neden değil, çünkü 4K çözünürlüklü Pro Duo modeli, paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Daha tanınmış rakiplerinden bazıları kadar şık değil ama bu paket hem ön hem de arka kameralarla birlikte geliyor.

Bu, tavan döşemelerinin altında saklanacak çok sayıda arka kablo anlamına gelir, ancak aynı zamanda çok yönlü kapsama için daha fazla gönül rahatlığı sağlar. Önde görkemli 4K (3840 x 2160p) video kaydı seçeneği vardır ve ortaya çıkan görüntü, her türlü hava koşulunda zengin renkler için çok sayıda ayrıntı ve Geniş Dinamik Aralık sunar.

Gece görüşü, park modu, hareket algılama, otomatik acil durum kaydı, GPS izleme ve çift kanal 1080p'nin 200 £ / 250 $ 'ın altında olması, çok fazla kilometre kat ediyorsanız ve toplam kamera istiyorsanız bunu dikkate almaya değer bir paket haline getiriyor. küçük bir servete mal olmayan kapsam.

En iyi araç kamerası: Zenfox Pingtwitter

(Resim kredisi: Zenfox)

10. Zenfox Pingtwitter

Ön, iç ve arka görünümler için üç kanallı kayıt

Teknik Özellikler
Kamera: 1440p Görüş alanı: 140 ° Ekran: 2 inç LCD GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Sony Görüntü Sensörleri + Kızılötesi İç Kamera + GPS + Mükemmel kapsama alanı
Kaçınılması gereken nedenler
-Kullanılması zor-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'nı ayarlama Amazon'u kontrol edin

Bu kameradan önceki Viofo'ya çok benzeyen Zenfox Pingtwitter, araç içi kamera oyununda az bilinen bir isimdir, ancak mükemmel üç kanallı kaydı ile kapsanan profesyonel sürücülere sahip olduğunu iddia ediyor.

Bu, standart ön cam kamera birimine monte edilmiş bir iç kamera ve aracın arkasında olup biten her şeyi kapsayan ayrı bir arka kameradan oluşur.

Harika Sony görüntü sensörlerine ve en yeni video işleme çiplerine kolay erişim, elde edilen görüntülerin büyük ölçüde mükemmel olduğu ve bu listedeki birçok kamerayla aynı seviyede olduğu anlamına gelir. Net, yüksek kaliteli 4K çekimler 30 fps'de seçilebilir ve sonuçta bol ayrıntı ve iyi renk işleme içeren görüntüler elde edilir.

Kızılötesi bir iç kamera, kabini yakalamak isteyen profesyonel sürücüler için de zarif bir dokunuş, ancak Zenfox'un tam olarak anlamadığı çevresel bitler. Düğmelerin kullanımı zor ve genel yapı kalitesi çok hantal ve dokunması ucuz. Yine de, teneke üzerinde yazdığı şeyi aynen yapıyor.

En iyi araç kamerası: Garmin Dash Cam 55

(Resim kredisi: Garmin)

11. Garmin Çizgi Kam 55

Garmin'den şık, birinci sınıf araç içi kamera

Teknik Özellikler
Kamera :: 1440p Görüş alanı :: 122 ° Ekran :: 2 inç LCD GPS :: Evet
Satın alma nedenleri
+ Aksiyon kamerası benzeri tasarım + Kolay kullanım + İyi tasarlanmış montaj + Ses kontrolü
Kaçınılması gereken nedenler
-Karmaşık menüler-Ses kontrolü mükemmel değil-Uygulama GÜNÜMÜZÜN EN İYİ FIRSATLARI244,99 Gadget Şehrinde Görüntüle459,97 $ Amazon'da Görüntüle

Garmin 55, piyasadaki diğerlerinden daha kompakt ve şık olan fantastik küçük bir araç kamerasıdır. İyi video kalitesi, ses kontrolü ve kullanışlı sürücü asistanı özellikleri sunar. Ayrıca, küçük boyutu ve mütevazı tasarım, kamerayı arabamıza kalıcı olarak takılı bırakırken rahat hissedeceğimiz anlamına geliyor.

Bu listedeki diğerlerinden biraz daha eski, ancak bu, harika bir fiyata mükemmel bir araç kamerası alabileceğiniz anlamına geliyor.

 • Garmin Dash Cam 55 incelemesi

En iyi araç kamerası: NextBase 122

(Resim kredisi: Nextbase)

12. NextBase 122

Ekranlı kompakt araç içi kamera

Teknik Özellikler
Kamera: 720p HD Görüş alanı: 120 ° Ekran: 2.0 inç LCD GPS: Var
Satın alma nedenleri
+ Küçük + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Fiddly ekran-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI değil 95.07 $ Amazon'da görüntüleyin99,95 ABD doları Camera House'da Görüntüle

Buradaki en ucuz, en küçük birim olan 122, 120 derecelik bir kamera ve pürüzsüz fırçalanmış plastik kasaya sahiptir. Bu dokunmatik ekran çağında iki inçlik ekran biraz karışık, rakipler daha keskin görüntülere sahip ve aşırı ışık ve gölge biraz atıyor, ancak 122 işi yapıyor ve üç dakikalık parçalar halinde 32 GB SD karta kayıt yapıyor.

Ayrıca bir mikrofon ve 30 dakikalık çarpma sonrası kayıt için bir pil var - araba kapattığında kamera kapanmıyor. Bir gösterge kamerasının acil durumlar için olduğunu, günlük etkileşimde bulunduğunuz bir şey olmadığını ve 112'nin harika bir bütçe seçeneği olduğunu düşünün, ancak biraz daha fazla harcama yapmanızı öneririz.Nextbase 222.

 • Nextbase 122 araç kamerası incelemesi

En iyi araç içi kamera: Garmin DriveAssist 51

13. Garmin DriveAssist 51 LMT-S

Dahili bir araç içi kamera ile harika bir uydu navigasyonu

Teknik Özellikler
Kamera: Bilinmeyen Ekran: 5.0 inç LCD GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Büyük ekran + Uydu navigasyonu da
Kaçınılması gereken nedenler
-Sürücü can sıkıcı uyarılar -BÜYÜK BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI266 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 266 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle338,85 $ Amazon'da Görüntüle

DriveAssist 51, hem bir gösterge kamerası hem de bir uydu navigasyonudur. Beş inçlik ekran, kamera konumunu kontrol etmenizi sağlar ve her zaman veya bir çarpışma anında üzerine kayıt yapabileceğiniz 4 GB'lık bir kart vardır.

Görüntüler yüksek kalitededir ve bir dakikalık parçalar halinde kaydedilir. Bir mikrofon gibi saat, tarih, hız ve konum dahil edilmiştir (bunların her biri kapatılabilir) ve size hayati önem taşıyan cırtlak bilgileri sağlar. Ayrıca Bluetooth ve şeritten ayrılma ve önden çarpışma uyarıları gibi sürücü yardım özellikleri bulunurken, Git Uyarısı telefon meraklılarına trafiğin hareket ettiğini söyler.

En iyi araç kamerası: RoadHawk Vision

14. RoadHawk Vizyonu

Bu uygun fiyatlı araç içi kamera birkaç düzgün püf noktası barındırır

Teknik Özellikler
Kamera: 1296p Super HD Görüş alanı: 160 ° Ekran: Yok GPS: Yok
Satın alma nedenleri
+ Ayrık + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
- Ucuz inşa kalitesi - Hız veya konum yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

RoadHawk Vision biraz ucuz görünüyor, ancak kompakt tasarımı bazı güzel numaralar içeriyor. Ekran yok, ancak Wi-Fi, telefonunuzdaki kamera konumunu kontrol etmek için ücretsiz uygulamayı kullanabileceğiniz ve ayrıca rakipler bunu daha iyi yapsa da en sevdiğiniz kazaları izleyebileceğiniz anlamına gelir.

160 derecelik, 5MP kamera, kavşakların harika bir görünümünü sağlar - çoğu 120 derecedir - ve görüntüleri nettir. Sabit döngülü kayıt, hiçbir şeyi kaçırmamanız ve 'etkinlik' kliplerinin 8 GB karttaki bir klasöre kaydedilmesi anlamına gelir. Hız ve konum gösterilmiyor, ancak 'Ben Ronnie Pickering' YouTube altını için bir mikrofon alıyorsunuz.

En iyi araç içi kamera: Cobra CDR 900 E

15. Cobra CDR 900 E

İyi kalitede çekimler üreten ve bir aksiyon kamerası olarak ikiye katlanan düzgün bir araç içi kamera

Teknik Özellikler
Kamera: 1296p Super HD Görüş alanı: 160 ° Ekran: 2,0 inç LCD GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Düzgün tasarım + Kaliteli kayıt
Kaçınılması gereken nedenler
-Zayıf mikrofon-Faffy arayüzü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

CDR 900 E, akıllı, sağlam bir gövde ve bazı birinci sınıf detaylarla harika bir başlangıç ​​yapıyor. 160 derecelik lens, 3 MP kamera ve 1296P Süper HD kayıt, harika bir görüş alanıyla yüksek kaliteli çekime çevirir ve Wi-Fi aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanmak ve ücretsiz uygulamada görüntüleri incelemek çocuk oyuncağıdır.

CDR 900 E hakkında beğenilecek çok şey var, ancak faffy bir arayüz ve pencereden dışarı asmışsınız gibi ses veren bir mikrofonla kendini hayal kırıklığına uğratıyor. Çok pahalı olmasına rağmen hızı veya konumu kaydedememesi çekişmeden dönüyor.

Araç içi kameraları nasıl test ettik

Bunlar, Birleşik Krallık'ta bulunan en iyi araç içi kameraların bir seçkisidir, hepsi bir çarpışma algıladıklarında görüntüleri otomatik olarak kaydeder, ancak bazılarının birkaç ekstra yeteneği vardır.

Kesinlikle değerli bir yatırımdır (özellikle kışın) ve bir kaza durumunda veya sigorta primlerinde size çok para kazandırabilir (örneğin, bazı şirketler size yüzde 15 verir. Bu kameraların çoğu ile indirimli araba sigortası).

Bir araç kamerası satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır, ancak en önemli faktör görüntü kalitesidir. Bir kaza görüntülerini gözden geçirmeye gelince, merceğe Vazelin bulaşmış gibi görünüyorsa ve gri bir Vauxhall Corsa tarafından mı yoksa bir bebek fil tarafından mı kesildiğinizi anlamakta güçlük çekiyorsanız, bu cihazlar kesinlikle anlamsızdır.

Yepyeni bir yardım aldıkLand Rover Keşfibu araç içi kameraları adım adım ilerletmek için. Tüm kameraların aynı ışık koşullarına sahip bir dizi farklı, zorlu senaryoda, örneğin güneşe doğru ve geceleri sürüş gibi test edilmesi.

Görüntü kalitesinden memnun değildik, bu listede başaramadılar.

Sizin için en iyi araç kamerası nasıl seçilir

En az 1080p kayıt istiyorsunuz, 720p hardalı tam olarak kesmiyor ve 4K güzel bir seçenek olsa da dosya boyutları çok büyük ve eski bilgisayarlar bunları oynatmak için mücadele edecek.

Ardından, ekranlı bir araç kamerası mı yoksa bir model mi istediğinize karar vermeniz gerekecek. Ekranlı araç kameralarının kurulumu ve görüntülemesi daha kolaydır, ancak ekranı olmayanlar çok daha az müdahaleci. İkisi de kullanışlıdır, ancak birini seçerdikileara sıra kayıt için bir ekran (günler ve manzara sürüşleri), ancak birolmadanbir ekran kurulumu ve günlük sürüş için unutun.

Montaj tipi de önemlidir. Ön cama bir emme yuvası olan çoğu çubuk, aynı oturmuş nav, oysa bazı daha kalıcı kamlar yapışkan 3M bağlantılara sahiptir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik Wi-Fi akıllı telefon bağlantısıdır; bu, görüntüleri görüntülemeyi, indirmeyi ve paylaşmayı çok daha kolay hale getirir.

Ayrıca şeritten ayrılma ve ileriye doğru çarpışma uyarısı gibi hileler de var - bunlar potansiyel olarak ilginç eklemeler olsa da, pratikte çok iyi çalışmıyorlar, bu yüzden satın alma kararınızı sallamamalısınız.

Hile olmayan bir özellik GPS'dir - bu, aracın hızınızı ve seyahat yönünüzü kaydetmesine olanak tanır ve bu, bir sigorta durumunda ekstra kanıt olarak kullanılabilir.

Ayrıca, bunlar pille çalışırken, hepsinin çok küçük, otuz dakikanın altında pil ömürleri olduğunu gördük. Bu, bir güç kablosuna ihtiyaç duyacakları anlamına gelir.

Tüm şirketler, aracınızın çakmağına takılan bir şarj cihazı içerirken, bazıları araç içi kamerayı arabanızın sigorta kutusuna sabitlemenizi sağlayan kitler sunar.

İşte göz önünde bulundurmanız gereken her şey:

 • Montaj tipi - kalıcı veya vantuz
 • Tasarım - ekranlı veya ekransız
 • Kurulum - çakmak veya sigorta kutusu

İşte dikkat etmeniz gereken özelliklerin bir listesi:

 • 1080p video
 • Küresel Konumlama Sistemi
 • Kablosuz internet
 • Ses kontrolü
 • Kompakt tasarım
 • Park modu

Ve işte görmezden gelmeniz gereken özellikler:

 • Şerit kalkış uyarısı
 • Çarpışma uyarısı
 • 4K
 • Diğer gereksiz özellikler

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Nextbase 622GW Araç KamerasıNextbase 622GWKamera Evi549 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünGarmin Çizgi Kam 66W, ... Garmin Çizgi Kam 66W Amazon $ 337.85 GörüntüleTüm fiyatları görünThinkware F800 PRO Araç İçi Kamera ... Thinkware F800 Pro Amazon $ 340,30 GörüntüleTüm fiyatları görünNextbase 522GW Araç KamerasıNextbase 522GWKamera Evi399 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünMio MiVue J60 Çizgi Kam ile ... Wi-Fi ve GPS Amazon ile Mio MiVue J60 Araç İçi Kamera $ 197,43 GörüntüleTüm fiyatları görün