Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En İyi Nem Alma Cihazı 2020: Evinizdeki İstenmeyen Nem ve Küfleri Önleyin

En İyi Nem Alma Cihazı 2020: Evinizdeki İstenmeyen Nem ve Küfleri Önleyin

Banyonuzda, yardımcı odanızda veya daha da kötüsü, nemli, küflü duvarlarda yoğuşma varsa, piyasadaki en iyi nem gidericilerden birini seçmek çok akıllıca bir harekettir. Bu her zaman bir kış sorunu değildir, çünkü iyi havalandırılan evler bile yoğuşmadan muzdarip olabilir ve daha sonra duvarlarda ve tavanlarda küf oluşabilir. Bu özellikle çamaşırlarınızı kuruması için radyatörlerin üzerine veya yakınına asarsanız geçerlidir.


Ya da belki de şunlardan birini abartmışsınızdır:en iyi nemlendiricilergeçen hafta satın almanızı söylemiştik. Şaka yapıyoruz; evinizi bu şekilde nemli yapamazsınız. Nem gidericiler, havadaki bakteri miktarını azaltmaya yardımcı olabilir, ancak asıl amaçları nemi yenmektir.

İşi çoğundan daha iyi yapan en iyi nem gidericilerin derli toplu bir seçimini bir araya getirdik. Bu nem alma cihazlarının tümü son derece iyi performans gösterir ve hem kullanıcılar hem de profesyonel gözden geçirenler tarafından oldukça beğenilir.

Ancak paramız için yeni, kompakt MeacoDry ABC, olağanüstü, düşük maliyetli nem ekstraksiyonu için en üst sırada yer alıyor ve onu daha büyük stabil arkadaşı Meaco 25L Ultra Düşük Enerji izliyor. Yine de uygun fiyatlı ve çok verimli Electriq CD12LE'yi indirmeyin. Kim bilir, pazarlıklarımıza göz kulak olursanız daha da yüksek fiyatlı olabilirler.En iyi Black Friday fırsatlarıhub.

En iyi nem giderici nasıl alınır

Nem gidericiler, cihazlar arasında en popüler veya göz alıcı değildir, ancak en kullanışlıları arasında olabilirler. Banyonuzda veya çamaşır odanızda zaten iyi bir aspiratör fanınız varsa, büyük olasılıkla buna asla ihtiyacınız olmayacak, ancak bazı insanlar bunları çamaşır kurutmak için kullanıyor.çamaşır kurutucu.


Ancak nemli bir sorununuz varsa - ve özellikle de pullanan boya ve ufalanan alçıyı içeren küf kanıtınız varsa - en azından gerekli bina onarımlarını karşılayana kadar bir nem giderici çok önemlidir.

Endişelenmeniz gereken sadece çökmekte olan duvarlarınız değil, sağlığınızdır. Küf ve mantar, içeride tutulduğunda kötü bir şeydir ve göğüs enfeksiyonları, alerji ve astım gibi solunum problemlerinin bilinen bir nedenidir. Bir nem giderici nihai tedavi değildir, ancak sorunlu bölgeyi kurutur. Aynı zamanda küf sporlarının havaya karışmasını önlemeye ve işleri biraz daha yaşanabilir hale getirmeye yardımcı olur.


Bir nem gidericinin gerçekten iyi yanı, çalıştığına dair kanıtları kolayca görebilmenizdir. Su toplama kabına bakın ve muhtemelen ince havadan ne kadar nem çıkardığına şaşıracaksınız (bazı modellerde günde 25 litreye kadar). Bu modellerin tümü dolduğunda kendi kendine kapanmasına rağmen, sık sık su kabını boşaltmanız gerekecek.

Bana daha fazlasını anlat, Derek, daha fazlasını söyle, ağlıyorsun.


İki ana nem giderici türü vardır: kompresör veya soğutucu akışkan ve kurutucu. Bir sonraki Scrabble oyununuz için bazı güzel sözler var.

Uzmanlardan oluşan bir gruba göre, kurutucu modeller 1 ° C ila 30 ° C arasındaki sıcaklıklarda tutarlı bir şekilde çalışabilir, ancak en iyi 20 ° C civarında çalışan kompresörlerden daha fazla enerji kullanır - ancak o zaman, iyi şansa sahip olduğu gibi, Birleşik Krallık'taki ortalama hane halkı sıcaklığı.

İngiliz iklimi için en popüler nem alma cihazı olma eğiliminde olduklarından, kompresör modellerine yoğunlaştık.

Bir satın alma işlemine rastgele tıklamadan önce, ihtiyaçlarınızı görüşmek için öncelikle olası web sitesinin satış departmanına başvurmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu karmaşık bir konudur ve bazı profesyonel rehberliklere burnunu sokmamak gerekir.


En iyi nem giderici Cyber ​​Pazartesi fırsatları

Kara Cuma, çoğu insanın bir nem giderici almayı düşündüğü ilk gün değildir, ancak bir nem giderici almayı düşünüyorsanız, mevcut Kara Cuma satışları ihtiyacınız olanı içerebilir - fiyatlandırma araçlarımız size bildirir! Kontrol eten iyi Siber Pazartesi fırsatlarıaklınıza gelebilecek her şey hakkında…

Sırayla en iyi nem gidericiler

En iyi nem alma cihazı 2019: MeacoDry ABC 10LPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Meaco)

1. MeacoDry ABC 10L

Daha küçük evler için en iyi nem alma cihazı

Teknik Özellikler
Tip: Kompresör Emiş oranı: 10,26 litre Tank: 2,6 litre Çamaşır modu: Evet İyonlaştırıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Düşük işletme maliyetleri + Makul ekstraksiyon oranı + Küçük banyolar için ideal
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI - Anlaşılamayacak kadar küçük su kabı134,98 £ Appliances Direct'te görüntüle 134,98 £ Aircon Direct'te görüntüleyin139,99 £ Amazon'da Görüntüleyin

• Meaco Dry ABC'yi Amazon'dan satın alın

Uzun süredir devam eden bir numaralı yarışmacımız nihayet, küçük kardeşlerinden biri tarafından gasp edildi. Bu yeni 10 litrelik model aslında bir nem giderici için oldukça çekici ve biz kesinlikle basit üste monte arayüzü seviyoruz. Sadece 46 cm yüksekliğinde ve 30 cm genişliğinde, çok büyük değil ve bu da onu banyo ve duş odaları gibi daha küçük odalar için mükemmel kılıyor - görünüşte bunun için tasarlandı.

Bu özel kompresör modeli, günde 10,26 litre nem çekme oranına sahiptir ve zaman zaman boşaltılması gereken 2,6 litrelik bir kapla birlikte gelir (neyse ki ünite dolduğunda kendi kendine kapanır). Ancak 12 litrelik ve yeni20 litrelik versiyondaha büyük odaları olanlar için de mevcuttur.

Arayüz gezinmek için bir engeldir ve bir hedef nem, iki fan hızı, bir zamanlayıcı, bir çocuk kilidi ve kendi kendini kapatmadan önce üniteyi altı saat boyunca tam olarak çalıştıran bir çamaşır kurutma modu seçmek için bir nem ölçer düğmesi içerir. Çalıştırma maliyeti ve gürültü konusunda çok fazla endişelenmeyin çünkü kompresör çeşidi olduğundan, saatte yalnızca 2,45p değerinde elektrik yakmakla kalmaz, aynı zamanda inanılmaz derecede sessizdir (40dB'ye kadar), yüksek fanla bile hız.

Çok sayıda olumlu yorum almış küçük, çekici ve son derece verimli bir nem giderici arıyorsanız, o zaman burada durun. Ancak odanız çok daha yüksek bir ekstraksiyon oranı talep ediyorsa, daha büyük ödüllü ahır arkadaşına aşağıdan göz atın.

en iyi nem alma cihazı 2019: Meaco 25L Ultra Düşük Enerjili Nem Alma Cihazı

2. Meaco 25L Ultra Düşük Enerji Nem Alma Cihazı

En iyi büyük nem giderici

Teknik Özellikler
Tip: Kompresör Emiş oranı: 25 litre ** Tank ** 5 litre ** Çamaşır modu ** Evet İyonlaştırıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel ekstraksiyon oranı + Son derece ekonomik
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük bir canavar-Oldukça pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI279,98 £ Appliances Direct'te görüntüleDüşük Stok £ 296,95 Amazon'da İncele299,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin101 Amazon müşteri yorumu

• Meaco 25L Ultra Düşük Enerji Nemlendiriciyi doğrudan Meaco'dan satın alın

• Benzer Meaco Platinum'u John Lewis'te 260 £ karşılığında satın alın

Bu İngiliz aile şirketi, hem kompresör hem de kurutucu üniteleri üretir ve bu, ödüllü amiral gemisi kompresör modelidir. En güzel cihazlar değil, kabul edilebilir, ama daha çirkin olan ne biliyor musunuz? Duvarlarınızı şekillendirin.

İstatistikler kesinlikle etkileyici. Başlangıç ​​için bir DC inverter modelidir ve bu, son derece düşük işletme maliyetleri anlamına gelir. Aslında, Maeco, onu ne kadar çalıştırırsanız, o kadar çok su toplar ve o kadar az elektrik kullanır der. Klima kullanmaya benzer - 7/24 çalışıyorsa daha ekonomiktir.

Bu şey sadece günlük rutubet sorunlarının üstesinden gelmek için de değil, aynı zamanda giysilerinizi de kurutacağı için, belki de bu kadar çabuk olmayacaktır.çamaşır kurutucuama neredeyse kesinlikle çok daha az wonga için.

Boyutuna rağmen (64cm x 38 x 29), gerçek bir çok yönlüdür. Garaj, kiler, banyo ve çamaşır odası dahil, evin hemen hemen her yerine yerleştirebilirsiniz (beş yatak odalı bir evin nemini giderir). Görünüşe göre müzelerde kullanıma da uygun.

Meaco'nun dört ana çalışma modu vardır: Humidistat, hedef neminizi% 30 ila% 80 bağıl nem (bağıl nem) arasında seçmenizi sağlar; Çamaşır, çamaşırları kurutmak için 280 m & sup3; / saat fan hızından yararlanır; Sessiz, sesli uyarı cihazını kapatır ve fan hızını düşürür; ve Otomatik mod, ideal% 50 nem dengesini korumak için kompresörü ve fan hızını düzenler. Hatta havayı temizlemeye yardımcı olmak için yerleşik bir iyonlaştırıcıya sahiptir.

Tüm nem gidericilerde olduğu gibi, 25L'nin ekstraksiyon hızı odadaki sıcaklık ve neme bağlı olarak değişir, ancak uç bir örnek vermek gerekirse, 30˚C'de oldukça boğucu ve% 80 nemde 24 saat içinde 24,96 litre emer. dönem. Görünüşe göre hiçbir yerden çok fazla su çıkarılıyor. Beş litrelik su tankındaki şamandıra tepeye ulaştığında kapanacağı için taşması konusunda da endişelenmeyin.

Meaco, piyasadaki en ödüllü markalardan biridir ve personel işlerini bilir, bu nedenle şirketin web sitesinde & rsquo; s & rsquo; s & rsquo; satın almadan önce bağlantı kurun, yalnızca nemli ihtiyaçlarınız için doğru modeli satın aldığınızdan emin olmak için.

en iyi nem alma cihazı 2019: Electriq CD12LE PRO

3. Electriq CD12LE PRO

150 £ altındaki en iyi nem alma cihazı

Teknik Özellikler
Tip: Kompresör Emiş oranı: 12 litre Tank: 4 litre Çamaşır modu: Evet İyonlaştırıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ İyi tasarım + Wi-fi bağlantısı + İyi operasyonel geri bildirim + Düşük enerji tüketimi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI122,40 £ Appliances Direct'te görüntüle 122,40 £ Aircon Direct'te görüntüleyin£ 139,97 Amazon'da Görüntüleyin

• Electriq CD12LE Pro'yu Appliances Direct'ten satın alın

Bu özellikte güzel bir şey görmeyeceksiniz, ancak bu wifi özellikli kompresör modeli en azından çoğundan biraz daha şık görünüyor. Kesinlikle kullanıcılar arasında oybirliğiyle alınan bir isabet.

Electriq çok az enerji kullanır (180 watt) ve ekstra hava temizleyici pizzazz için plazma iyonlaştırıcı ve UV sterilizasyonuyla dolu bir hava temizleyici işlevi ile birlikte gelir. Electriq'e göre, aynı zamanda 'çamaşırları bir tambur kurutucudan daha verimli bir şekilde kurutur'. Bosch bardaktan daha iyi olduğuna ikna olmadık, ancak bir çift kotu yaklaşık 90 dakika içinde kuruttu, bu yüzden sorun değil.

Ama bu kadar yeter, bazı istatistiklere bakalım: Electriq'in su toplama tankı kapasitesi dört litredir; ekstraksiyon hızı günde 12 litreye kadar; 24 saatlik zamanlayıcıya ve 5˚C ila 35˚C çalışma sıcaklık aralığına sahiptir.

Ünitenin ön tarafı aynı zamanda odadaki nem seviyesini de gösterir - nem ayarında herhangi bir değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini bilmenizi sağlayan kullanışlı ve görülebilir bir özellik. Ve aynı odada olmasanız bile, iOS veya Android uygulamasını telefonunuzda veya tabletinizde başlatabilir ve evdeki nem seviyelerini kontrol edebilir ve hepsini Karayipler'deki bir plajdan kontrol edebilirsiniz. Elbette yapacağından değil.

Electriq, üç yatak odasına kadar daire ve evler için uygundur ve bu toplamadaki en ucuz ve en sessiz modellerden biridir. Parlayan kullanıcı incelemelerinin fazlalığıyla, belki de bu, ortalama büyüklükteki evlerin ihtiyaç duyabileceği tek nem gidericidir.

en iyi nem alma cihazı 2019: Ecoair DD122

4. Ecoair DD122

En iyi kompakt nem alma cihazı

Teknik Özellikler
Tip: Kurutucu Emme oranı: 7 litre Tank: 2 litre Çamaşır modu: Evet İyonlaştırıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Küçük, taşınabilir, basit + Geniş bir sıcaklık aralığında çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
- Bariz nedenlerle küçük su deposu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 128,54 Appliances Direct'te görüntüle £ 128,54 Aircon Direct'te görüntüleyin£ 140 Amazon'da 194 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Bu taşınabilir, iki litre kapasiteli nem alma cihazı, merdivenlerin altındaki nemli depolama alanı, dar teknenizin nemli ucu veya sızdıran çamaşır makinesinin yanındaki küflü mutfak dolabı için idealdir. Yalnızca 29x48,5x17,5 cm boyutlarındadır ve hiçbir şeyin ağırlığına yakın olmadığından depolama ve yerleştirme sorunu olmaz.

Nem alma özelliği olan (bu sayfadaki tüm kompresör türlerinin aksine) EcoAir'i 1˚C ile 35˚C arasındaki herhangi bir ortam sıcaklığında çalıştırabilirsiniz. Ortalama olarak, günde yaklaşık yedi litre nem emer, bu da iki litrelik rezervuarı en az üç kez boşaltmak için poponuzdan kalkmanız gerektiği anlamına gelir - dolduğunda otomatik olarak kesilir - ancak bu nem gidericiler için pek alışılmadık bir durumdur. Daha küçük tankın daha hafif olduğu ve daha sık boşaltmanız gerekse bile daha kolay boşaltıldığı görüşüne sahip olabilirsiniz.

Bu yeni model, kedinizin bile kullanabileceği, açıkça etiketlenmiş ayarlara sahip sezgisel bir döner nem ölçer lehine selefinin (bkz. # 6) biraz garip balonlu düğme fasyasını kaldırıyor: Lo, Med, Hi ve çamaşır kurutma makinesi, Çamaşırhane yok. Ayrıca, gece çalışması için oldukça sessiz bir ayara ve tam ıslak örnekleme verimliliği için bir turbo fonksiyonuna sahiptir. Usta bir mini nem çırpıcı.

en iyi nem alıcı 2019: DeLonghi Tasciugo Ariadry DX 10

5. DeLonghi DX 10

Başka bir taşınabilir nem alma seçeneği

Teknik Özellikler
Tip: Kompresör Emiş oranı: 10 litre Tank: 2 litre Çamaşır modu: Evet İyonlaştırıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel çalışma aralığı + Birlikte verilen atık hortumu ile kullanılabilir + Küçük boyutlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük ekstraksiyon oranı-Wee su deposu Bugünün en iyi Delonghi Tasciugo Ariadry DX 10 fiyatları 149,99 £ Amazon'da 498 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Bu kompakt DeLonghi girişi, bazı iyi istatistiklere ve bir dizi olumlu kullanıcı incelemesine sahiptir.

Lavaboya gidip gelmekle uğraşamayanlar için iki litrelik küçük bir su deposu ve ayrı bir çıkış hortumu ile birlikte gelir. Optimum çalışma sıcaklığı aralığı 2˚C ile 30˚C arasındadır ve günde 10 litreye kadar nem emer.

Küçük bir banyonuz, bodrumunuz, kabininiz veya dar tekneniz varsa, çok az yer kapladığından ve kolayca hareket ettirilebildiğinden bu modeldir.

en iyi nem alma cihazı 2019: EcoAir DC18

6. EcoAir DC18

İyi bütçe seçeneği

Teknik Özellikler
Tip: Kompresör Emiş oranı: 18 litre Tank: 3,5 litre Çamaşır modu: Evet İyonlaştırıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Makul çıkarma oranı + Harika fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Clumsy arayüzü-Çıkarma hızı için oldukça uzun-Küçük tank BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 477 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Bu kompresör modeli 50 cm yüksekliğindedir ve günde 18 litrelik bir emiş kapasitesine sahiptir, bu nedenle üç yatak odasına kadar olan evlerde gayet iyi çalışacaktır. Normalden daha küçük 3,5 litrelik su deposu, lavaboya gidip gelmek için birkaç ekstra çalışma anlamına gelebilir.

Bu modelin çirkin LED kontrol panosunun biraz hayal kırıklığına uğradığını söylemeliyim, çünkü eski moda balon pres çeşidi ve neredeyse kesinlikle el kitabına ulaşmanızı sağlayacak kafa karıştırıcı simgeler. Yine de, birimin mahzende saklanmasını garanti edecek kadar çirkin değil.

EcoAir, çamaşırları iki ila dört saat içinde kurutduğu söylenen bir Çamaşırhane modu da dahil olmak üzere olağan işlevler yelpazesiyle birlikte gelir - bir çamaşır kurutma makinesine sahip olacak yeriniz veya mali imkanınız yoksa kullanışlıdır.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın MeacoDry Nem Giderici ... MeacoDry ABC 10L Amazon £ 139.99 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok Meaco 25L Düşük Enerji ... Meaco 25L Ultra Düşük Enerjili Nem Alma Cihazı Amazon £ 296,95 İnceleTüm fiyatları görünGRADE A1 - electriQ CD12LE ...Electriq CD12LE PROAletleri Doğrudan122,40 £ Görünüm Tüm fiyatları görünEcoAir | DD1 Basit Mavi | ... EcoAir DD122 Amazon £ 140 GörüntüleTüm fiyatları görün