Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • 2020'nin en iyi dalış saati: her bütçeye uygun şık saatler

2020'nin en iyi dalış saati: her bütçeye uygun şık saatler

Dalış saatlerinin piyasadaki en havalı görünümlü saatlerden bazıları olduğunu ve herkesin koleksiyonunun temelini oluşturması gerektiğini düşünüyoruz.


Tamam, 1000 metreden fazla bir dalışta hayatta kalabilen bir saate bağlamayı biliyoruz.veBir helyum tahliye valfiyle övünmek yüzde 99'umuz için gereksiz görünebilir, ancak o zaman bir Ferrari sahibine gururunun ve sevincinin en yüksek hızının anlamsız olduğunu söylemezsiniz, değil mi?

Dalış saatleri, net bir amaca hizmet etmek için hayata başladı - doğru, aydınlatılmış zaman ve dönen bir çerçeveyle derinliği ölçmek için bir araç sağlarken, büyük derinliklere daldırılmanın baskısını kaldıracak kadar sağlamdı.

Ayrıca, wetsuitinizin dışına uyacak şekilde ekstra geniş açılan kayışlara sahiptirler ve genellikle Seamaster, Aquadive ve Sea Dweller gibi temalı isimlere sahiptirler.

Bir an için teknik bilgi almamıza izin verirseniz, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) bir dalış saatinin gerçekten bir dalış saati olarak adlandırılması için gereken tüm özelliklerin bir listesini sunar.


Bunlar arasında en az beş dakikada bir işaretlenmiş tek yönlü bir çerçeve, saatin tamamen karanlıkta çalıştığına dair bir göstergenin varlığı (aydınlatılmış bir saniye ibresi gibi), manyetik, şok ve kimyasal direnç ve 25 cm uzaktan okunabilme özelliği bulunur. tamamen karanlıkta.

Ama şimdi dalgıcın saati bir moda ifadesi olduğu kadar hassas bir su altı ekipmanıdır. İster denize dalın ister dolup taşan bir gelen kutusu, işte her bütçeye uygun en sevdiğimiz dalış saatlerimiz.


Bir dalış saatini 'dalış saati' yapan nedir?

Tüm kol saati türleri arasında dalış saati belki de en popüler olanıdır. Elbette James Bond'un cevaplayacağı çok şey var. Sean Connery'nin ilk filmlerde kendi kişisel Rolex Submariner'ını takması, ardından Omega'nın bir pazarlama fırsatı yakalaması ve 1996'dan beri her gezide 007'nin bileğine bir Seamaster bağlaması sayesinde, dalış saati bilinçaltımıza çoğundan daha fazla damgalanmıştır.

Ancak, sert görünümlü paslanmaz çelik kasası, bileziği ve dalışla ilgisi olduğunu en çok bildiği markörleri olan dönen bir çerçeveye sahip bir saati bulmak kolay olsa da, geleneksel olarak bir saatin uyması gereken bir dizi özellik vardır. notu gerçek bir dalış saati yapmak için.


Paslanmaz çelik kasanın yanı sıra (genellikle uyumlu bilezikle birlikte, ancak diğer malzemelerden kayışlara izin verilir), bir dalış saatinin işaretlerinin hepsinde olmasa da çoğunda karanlıkta parlayan ışık vardır. Bu şekilde, ne kadar süredir oksijen tankına batırıldığınız gibi zaman ve diğer önemli bilgiler, deniz dibinde zifiri karanlıkta görüntülenebilir.

Yeterince uzun süre daldığınızda, genellikle saat 10 konumunda bulunan bir helyum tahliye vanası yerine oturacaktır.

Helyum atomları en küçük doğal gaz parçacıkları olduğundan, derin deniz dalışının baskısı altındayken saatin su geçirmez contalarından sızabilirler.

Başlangıçta bir sorun olmamakla birlikte, yüzeye döndüğünüzde saatin içinde ve dışında bir basınç farkı oluşur ve saatinizin hassas hareketinde potansiyel olarak önemli hasara veya kristalin tam anlamıyla fırlamasına neden olur.


Helyum tahliye vanası, helyum parçacıklarının kaçmasına izin vererek, iç ve dış basıncı dengeleyerek ve hasarı önleyerek beklediğiniz şeyi yapar.

Dalış saatlerini diğerlerinden ayıran bir diğer önemli özellik ise genişleyen bilekliktir. Bu, saatin bir dalgıç giysisinin dışına takılabilmesi ve oksijen kaynağınızdaki sekmeleri tutmak için kullanıma hazır olabilmesidir.

Doğası gereği, çoğu dalış saati büyük ölçüde aşırı mühendislikten geçmiştir. Omega Seamaster'ınızın helyum tahliye vanası için 'doygunluk dalışı' adı verilen bir şeyi yapmanız gerekecekti ve biz de kaç kişinin gerçekten tek yönlü döner çerçeveyi, nefes alma cihazı bir yana, herhangi bir şeyi ölçmek için kullandığını merak ediyoruz.

Bunu söyledikten sonra, saatinizin gezegendeki en sert koşullardan bazılarına dayanacak şekilde yapıldığını bilmenin belli bir rahatlığı var.

ISO 6425 nedir?

Çoğu dalış saatinin yüzme havuzunun ötesinde derinliklere ulaşma olasılığı düşük olmasına rağmen, gerçekten dalış saati olarak adlandırılmaları için karşılamaları gereken uluslararası bir teknik standart vardır. Bu standarda ISO 6425 adı verilir ve mektuplar Cenevre merkezli Uluslararası Standardizasyon Örgütü'nü temsil eder. Çok sayıda tescilli, endüstriyel ve ticari standartla ilgili olarak görmüş olabileceğiniz ISO derecelendirmesini belirleyen aynı gruptur.

En son 2018'de güncellenen ISO 6425, bir dalış saatinin en az 100 metreye kadar suya dayanıklı olması gerektiğini ve dönen bir çerçeve, dijital bir ekran veya hassas olan başka bir zamanlama komplikasyonu ile dalış süresini kaydetme yöntemi içermesi gerektiğini soruyor. 60 dakikalık bir süre içinde en az bir dakika.

Bir dalış saatinin ISO 6425 standardını geçmesi için görünürlük anahtarıdır. Bu, net dakika işaretleri ve tam karanlıkta en az 25 cm'den görülebilecek yeterli ışık anlamına gelir. Saat ayrıca zifiri karanlıkta çalıştığını sürekli olarak göstermelidir (en kolay şekilde parlak uçlu, sürekli hareket eden bir saniye ibresine sahip olmaktır).

Bir dalış saati için ayrıca önemli olan, en az 4.800 A / m'lik bir doğru akım manyetik alana dirençtir, bu süre boyunca saat artı veya eksi 30 saniyeye kadar doğru kalmalıdır.

Dalış saati, bir şok testi yapıldıktan sonra da doğruluğunu (günde 60 saniyeye kadar) korumalıdır. Bu, kasanın saat 9 yönünde, ardından tekrar kristal üzerinde saniyede 4,43 metre çarpma hızına sahip 3 kg sert plastik bir çekiçle vurulmayı içerir.

Daha sonra, saatin 24 saat boyunca deniz suyuna eşdeğer, litre başına 30 g tuz çözeltisine batırıldıktan sonra paslanmadan kalması gereken tuz testi geliyor.

Kayış veya bileklik de sert olmalıdır ve bunu test etmek için kayışı kasadan çıkarmak amacıyla her yay çubuğuna 200 Newton (45 pound) kuvvet uygulanır.

Son olarak, pille çalışan dalış saatleri, kullanıcının pilinin ne zaman bittiğini bilmesi için bir kullanım ömrü göstergesi içermelidir.

Dalış izle su geçirmezlik derecelendirmeleri açıklandı

Son olarak dalış saatlerinin suya dayanıklılığına bir göz atın. ISO 6425 standardı minimum 100 metre gerektirir ve bu 10 ATM'de veya on kat atmosfer basıncında da ifade edilebilir. 1 ATM 1.01325 bara eşit olduğundan, bu da kabaca 10 bara eşittir.

100 metre sertifikalı bir saat genellikle yüzmenin yanı sıra şnorkelli yüzme ve diğer su sporları gibi aktiviteler için güvenlidir, ancak tüplü dalış için güvenli değildir.

100 metrenin (veya 10ATM'nin) altındaki herhangi bir şey dalış için kesinlikle tavsiye edilmez. 5ATM (50 metre) dereceli bir saat yüzmeye takılabilirken, 3ATM (30 metre) suya batırılmamalıdır ve yalnızca yağmura ve sıçramalara karşı dayanıklıdır.

Dalış saatleri için yaygın bir derecelendirme 300 metre su geçirmezliktir (veya 30 ATM); bu derinlikte scuba ve saturation dalışları güvenlidir.

Bazı dalış saatleri de 3.900 metre olarak derecelendirilen Rolex Sea-Dweller Deepsea gibi 1.000 metre veya daha fazla dayanıklılığa sahiptir.

Şu anki derin dalış şampiyonu, 2019'da Mariana Çukuru'na (10.928 metre) bir yolculuktan kurtulan ve 15.000 metre yüksekliğe sahip olan ticari olmayan Omega Ultra Deep Professional'dır.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi dalış saatleri

En iyi dalış saati: Rolex SubmarinerPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Rolex)

1. Rolex Submariner

Gerçekten ikonik - günlük kullanım için mükemmel dalış saati

Satın alma nedenleri
+ İkonik tasarım + Tarih + Güvenilir + Üstün marka bilinci oluşturma
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için çok bariz Chronext'ten bir Rolex Submariner satın alın

Bu yıl Rolex, ikonik dalış saatini 2012'den beri ilk kez güncelledi. Bu, artık üretimden kaldırılan selefinden bir milimetre daha büyük ve yedi referansla sunuluyor.

Yeni Submariner 41'in tüm referansları, PVD altın veya platin işaretli Cerachrome'dan yapılmış çerçevelere sahiptir ve tüm saatler ayrıca Rolex'in 70 saatlik güç rezervine ve tescilli bir Chronergy eşapmanına sahip yeni kalibre 3235 otomatik mekanik mekanizması ile desteklenmektedir. . Su direnci 300 metredir.

İkonik kelimesi çoğu zaman fazla kullanılsa da, Submariner'ı tanımlamanın uygun bir yolu olduğu inkar edilemez ve herkes için olmasa da, bunun en çok aranan ve şehvete layık saatlerden biri olduğuna şüphe yok.

En iyi dalış saati: Omega Seamaster 300 Master Co-axial

2. Omega Seamaster 300 Master Koaksiyel

Hayır Bay Bond, dalmanızı bekliyorum ...

Satın alma nedenleri
+ Safkan bir saatçiden klasik tasarım + James Bond ile olan ilişkiler küçümsenemez + 60 saatlik uzun güç rezervi
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugün Seamaster için Fiyat 3,750 £ Chronext UK'de Görüntüle 4,170 £ Beaverbrooks'ta Görüntüle 4,972 £ Amazon'da Görüntüle

Seamaster gibi bir adla, bu saatten iyi şeyler beklersiniz ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kökeni 1957'ye kadar uzanan Omega, Seamaster serisini özellikle su altında çalışan dalgıçlar ve profesyoneller için tasarladı.

Bu nedenle, 300 metre su geçirmezlik, vidalı kurma kolu, tek yönlü çerçeve, tüm elemanlarda aydınlatma, manyetik alanlara dayanıklılık ve uyumlu kayışlı sert, hafif titanyum kasa bulunuyor. Eş eksenli isim, bileğiniz hareket ettikçe her iki yönde de dönen otomatik bir hareketi ifade eder. Güç rezervi sağlıklı bir 60 saattir.

En iyi dalış saati: Tudor Black Bay Heritage

3. Tudor Black Bay Mirası

Zengin bir mirasa sahip süper şık bir retro dalgıç

Satın alma nedenleri
+ Retro stil + Harika soy ağacı + Ev içi hareket
Kaçınılması gereken nedenler
-Chunky BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 2.495 £ Goldsmiths'te Görüntüle 2.910 £ Chronext UK'de Görüntüle2.990 £ Ernest Jones'ta görüntüle

İlk 'uygun' saatinizi arıyorsanız, Tudor Black Bay mükemmel bir başlangıç ​​noktası olabilir. Premium ama çok pahalı değil, geçmişi var ve teknolojiyi ana şirketi Rolex ile paylaşıyor. Tabii ki, aynı zamanda çok çekici, giyilebilir, günlük bir saat.

Black Bay, siyah kadranlı ve çerçeveli çelik kasa (yukarıda resmedilmiştir) dahil olmak üzere çeşitli renk gruplarında mevcuttur. Biraz daha öne çıkan bir şey arıyorsanız, marka ayrıca kırmızı bezelli, mavi bezelli veya çarpıcı bronz modelli çelik kasayı da sunuyor.

Tudor'dan biraz daha modern bir şey arıyorsanız, o zaman neden Tudor Pelagos'a bir göz atmıyorsunuz? Çağdaş, okunaklı bir tasarıma ve 500 metre su geçirmezliğe sahiptir.

En iyi dalış saati: Rolex Deepsea D-Blue Kadran

4. Rolex Sea Dweller Deepsea

Rolex Submariner 11'e çıktı

Satın alma nedenleri
+ Muazzam derin deniz dalış yeteneği + Rolex olduğu için değerini iyi tutmalı
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz aşırılık için fazla tıknaz olabilir mi? Muhtemelen ... BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Chronext'ten bir Rolex Deepsea satın alın

Tam 3.900 metreye (12.800 fit) kadar su geçirmez olan Rolex Sea Dweller Deepsea, tamamen ismine layıktır. 44 mm genişliğindeki çelik saat, bir dalgıç derin bir doygunluk dalışından sonra dekompresyondan geçtiğinde gaz çıkışı sağlayan bir helyum tahliye valfine sahiptir.

Resimde görülen özel saat, yavaş yavaş maviden siyaha geçen ve James Cameron'ın dünyanın en derin yeri olan Mariana Çukuru'na tek başına dalışını anan bir D-Blue Kadranına sahiptir. Güç rezervi yaklaşık 44 saattir.

En iyi dalış saati: Certina DS Action Diver Powermatic 80

5. Certina DS Action Diver Powermatic 80

Bu dalış saati paranızın tam karşılığını verir

Satın alma nedenleri
+ Harika fiyat + 80 saat güç rezervi + 300 metreye kadar su geçirmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu listedeki diğerleri kadar şık değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI WatchShop.com'da Amazon Shop Certina saatlerine bakın

Gerçek bir dalgıç saati olarak Certina DS Action Diver Powermatic 80, ISO 6425 standardının tüm gereksinimlerini karşılar. 300 m'ye kadar su geçirmez ve 80 saate kadar devasa bir güç rezervine sahiptir.

Saatin 700 £ / 900 $ 'ın altındaki maliyetleri göz önüne alındığında bu çok istenen bir paket.

En iyi dalış saati: Doxa Sub 1500T Professional

(Resim kredisi: Doxa)

6. Doxa Sub 1500T Profesyonel

Doxa'nın bu dalış saati gerçek anlaşma

Satın alma nedenleri
+ Uygun alet saati + Okunabilir kadran + 1500M su geçirmezlik
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam olarak günlük bir saat değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Doxa Sub 1500T Professional'ı Jura Watches'dan satın alın

Sub 1500T, 1969'da piyasaya sürülen, helyum tahliye valfiyle basınç sorununu karşılayan ilk halka açık dalış saati olan SUB 300T Conquistador'un ruhunu takip ediyor. En zorlu zorluklara dayanacak şekilde tasarlanmış uygun bir dalış saati. Yastık şeklindeki 45 mm kasası, 1500 metreye kadar olan derinliklerdeki dalışlar için 150 ATM olarak derecelendirilmiştir.

En iyi dalış saati: Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver Chronograph

7. Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver Chronograph

AP'den pahalı (ve pahalı) bir dalış saati

Satın alma nedenleri
+ Sağlam, kalın tasarım + Uzun güç rezervi + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın Chronext'te Audemars Piguet Royal Oak Offshore satın alın

Evet, bu saatin diğerlerinin tek yönlü dönen çerçevesine sahip olmadığını biliyoruz, ancak Royal Oak Offshore Diver'ın nükleer bir denizaltı gibi yapılmış gibi görünmesi nedeniyle bir istisna yapacağız.

Çok çeşitli renk ve yüzey seçenekleriyle sunulan Diver, 42 mm genişliğinde bir kasaya, etkileyici 60 saatlik güç rezervine sahip otomatik bir mekanizmaya ve 300 metreye kadar su geçirmezliğe sahiptir.

En iyi dalış saati: Seiko SKX173

8. Seiko SKX173

Efsanevi bir markadan uygun fiyatlı dalış saati

Satın alma nedenleri
+ Gün ve tarih komplikasyonu + Otomatik hareket
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük kauçuk kayış herkesin zevkine göre olmayacak-Sıradışı taç pozisyonu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Goldsmiths 336 Amazon müşteri değerlendirmesinde Amazon Mağazası Seiko saatlerine göz atın

Klasik tasarımlı bir dalış saati olan bu otomatik Seiko, siyah poliüretan kayışlı paslanmaz çelik kasaya sahiptir. Kasa 41 mm genişliğindedir ve tek yönlü dönen çerçeve, aydınlatılmış ibreler ve saat işaretleri ve 200 metreye kadar su geçirmezlik gibi olağan dalış özelliklerinin tümü vardır.

En iyi dalış saati: Longines Sport HydroConquest Gents Watch

9. Longines Sport HydroConquest Gents İzle

Tarihi bir markanın klasik görünümlü dalış saati

Satın alma nedenleri
+ Harika görünüm + Kompakt tasarım + 300 metreye kadar su geçirmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Herkes, Omega mı yoksa Rolex mi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Goldsmiths'te £ 1.010 Görüntüle Goldsmiths'te 1.300 £ Goldsmiths'te Görüntüle

HydroConquest’in klasik güzel görünümü, onu bu listedeki en çekici saatlerden biri yapar ve 39 mm genişliğindeki kasası, hacimli olma eğiliminde olan çoğu dalış saati kadar korkutucu değildir. Saat 300 metreye kadar su geçirmez ve 64 saatlik güç rezervine sahip otomatik kurmalı mekanizmaya sahip.

En iyi dalış saati: Rado Captain Cook MKII

10. Rado Kaptan Cook MKII

Rado'dan 70'lerin yetenekleri

Satın alma nedenleri
+ Farklı, retro tasarım + Küçük boyut + İçten dönen çerçeve
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için çok küçük £ 1,987,29 Amazon'da Görüntüleyin

Kalabalıktan sıyrılacağı kesin olan retro bir dalış saati mi arıyorsunuz? Rado Captain Cook MKII'yi boyut olarak deneyin. Klasik tonneau (namlu) şeklindeki kasa, bir konuşma başlatıcıdır ve iç döner çerçeve, bu parçanın yakışıklı olduğu kadar işlevsel olduğu anlamına gelir.

Rado, orijinal Kaptan Cook modelini uyandırmak için çok çalıştı ve harika bir iş çıkardıklarını düşünüyoruz. 37 mm ölçüsü, çok büyük değil, bu da vintage oranların yanı sıra vintage tasarımları tercih edenler için ideal.

En iyi dalış saati: Ulysse Nardin Diver 42mm

11. Ulysse Nardin Diver 42mm

Satın alma nedenleri
+ Prestij marka + Kompakt (ish) boyut + Harika görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için hala çok büyük 4.998 £ Amazon'da Görüntüleyin7.200 £ Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin

Ulysse Nardin'in yeni 42 mm & ldquo; üç el & rdquo; Diver, evin yeni giriş seviyesi alet saatidir. İçbükey çerçeve ve kubbeli safir cam, bu parçaya gerçekten vintage bir his vermek için düzenli bir kadran, retro bej dokunuşlar ve altın bir merkezi saniye ile birlikte çalışır.

İlham, evin 1964 dalış saatinden, 'Diver Le Locle' dan geliyor. 1846'dan beri Manufacture'ın memleketi olan Le Locle'nin GPS koordinatları kadranı süslüyor.

En iyi dalış saati: Blancpain Fifty Fathoms

12. Blancpain Fifty Fathoms

Orijinal dalış saati

Satın alma nedenleri
+ Güzel retro yüz + Çok fazla miras
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için fazlasıyla vintage 6,230 £ Chronext UK'de Görüntüle 7,850 £ Goldsmiths'te Görüntüle 10,700 £ Selfridges

Fifty Fathoms ilk olarak 1953'te piyasaya sürüldüğünde, ilk dalış saatlerinden biriydi. Evet, hatta Rolex Submariner ve Omega Seamaster'ı yenmek. Rekor kıran 200m su direnci ile ünlendi. Oh, çok güzeldi.

Blancpain'in modern Fifty Fathoms koleksiyonu, markanın sualtı dünyasına olan tutkusunu somutlaştırıyor, orijinal kadar güzel ve ikonik.

En iyi dalış saati: Alpina Seastrong

13. Alpina Seastrong

Uygun fiyatlı ve işlevsel dalış saati

Satın alma nedenleri
+ Dalış sırasında büyük, cesur ve okunması kolay + Dört farklı çerçeve rengi mevcuttur
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı rakipler kadar suya dayanıklı değil BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Düşük Stok 556,01 £ C.W. Satıcıda Görüntüle Düşük Stok 556,01 £ Jura Watches'da Görüntüleyin 1.077,72 £ Amazon'da Görüntüleyin

Bu 44 mm dalış saati, cesur yüzü, yansımayı önleyen safir kristal camı, büyük aydınlatmalı ibreleri ve saat işaretleri ve tabii ki dalgıcın dostu, tek yönlü 60 mm dalış çerçevesi sayesinde mümkün olduğunca okunaklı olmayı hedefliyor. .

Vidalı kurma kolu ve kasa arkası, saatin 300 metreye kadar su geçirmez olmasını ve deri kayışın suya dayanıklı olmasını sağlar. Arka cam, kuru karaya döndüğünüzde otomatik hareketi hayranlıkla izleyebileceğiniz anlamına gelir.

En iyi dalış saati: Glycine Combat Sub Aquarius

14. Glisin Savaş Alt Kova

Mükemmel renk seçenekleri seçimi

Satın alma nedenleri
+ Aralarından seçim yapabileceğiniz cesur ve mahrem görünümler + Gizli siyah çerçeve, işletmenizi yansıtır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 1.499,71 £ 46mm'de Büyük Amazon'da Görüntüleyin

Beyaz, mavi ve turuncu dahil olmak üzere en az beş farklı renk seçeneğiyle sunulan Combat Sub Aquarius by Glycine, 46 mm'lik büyük bir çerçeveye, 50 atmosfere (500 metre) kadar suya dayanıklı ve 38 saatlik otomatik bir harekete sahiptir. güç rezervi.

Kayışta, wetsuitinizin üzerine düzgün bir şekilde oturması için entegre bir dalış uzantısı vardır ve saat sekizde bir helyum tahliye vanası vardır - ancak çoğu kişi bunun pubda gösterilmesi gereken bir özellikten çok bir hile olduğunu savunacaktır. Yine de, sahip olabileceğiniz zaman, neden olmasın?

En iyi dalış saati: Bell & Ross BR03-92 Diver

15. Bell & Ross BR03-92 Dalgıç

Geleneksel bir şekil değil, baştan aşağı bir dalgıç

Satın alma nedenleri
+ Alternatif yuvarlak kare kasa tasarımı + Kalın tasarıma rağmen 42 mm'de oldukça kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 2,700 £ 'luk görünümü göz önünde bulundurarak ortalama su direnci Amazon Low Stock'ta görüntüle 2,800 £ C.W.'de görüntüleyin Satıcılar Düşük Stok 2,800 £ Jura Watches

Bell & Ross, uçak enstrümanlarından esinlenen saatlerle tanınır, ancak bunun yerine ayak parmağını dalış saati pazarının sularına daldırır. RB03-92 Diver, şirketin ikonik kare tasarımına sahiptir, ancak üstünde dönen bir dalgıç çerçevesi vardır. İçeride, manyetizmaya dayanıklı ve 38 saatlik güç rezervine sahip otomatik bir mekanizma bulunuyor.

Suya dayanıklılık 300 metre olarak listelenir ve tıpkı ISO'nun uygun bir dalış saati olmasını gerektirdiği gibi, ibrelerin ve saat yüzünün tüm unsurları aydınlatılır. Diver’ın kayışı siyah dokuma kauçuktan yapılmıştır ve B&R tarafından 'ultra dayanıklı sentetik elyaf' dediği şeydir.

En iyi dalış saati: MB&F Horological Machine No. 7

16. MB&F Horolojik Makine No. 7 & lsquo; Aquapod '

Tamam, belki bu saatle dalmamalısın

Satın alma nedenleri
+ Tamamen benzersiz + Zamanı söylemekten çok bir mekanik sanat eseri
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece 50 metreye kadar suya dayanıklı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Ve şimdi daha farklı bir şey için ... MB&F Aquapod muhtemelen şimdiye kadar gördüğünüz hiçbir kol saatine benzemiyor - ve kesinlikle hiçbir dalış saatine benzemiyor.

Başlangıç ​​için çok büyük. Saat 53,8 mm genişliğindedir ve 21,3 mm yüksekliğindedir ve yoldan geçenlerin horolojik güzelliğine hayran kalması için bileğinizle neredeyse gurur duymaktadır. Yüzde oturan tek yönlü çerçeve yerine Satürn'ün halkaları gibi dönüyor ve dikkatinizi içindeki benzersiz yüze ve otomatik harekete çekiyor.

Denizanasından esinlenen bir tasarıma sahip Aquapod, dünya çapında sadece 99 parça ile sınırlıdır; bunların 33'ü 5. derece titanyum ve 66'sı pembe altın olacak - ikincisi 100.000 £ civarında.

En iyi dalış saati: Aquadive Bathysphere 100GMT Turkuaz

17. Aquadive Bathysphere 100GMT Turkuaz

Muazzam su geçirmezlik derecesi ve çarpıcı renkler

Satın alma nedenleri
+ Etkileyici turkuaz detaylar + 1.000 metreye kadar su geçirmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Renk, 43 mm çapa kadar yüzünüzde fazla görünebilir, onu bugünün en iyi satışlarından biraz daha büyük yapar Amazon'a bakın

İpucu ismin içindedir, ancak bu Aquadive Bathysphere'deki turkuaz detaylar ona güçlü ve benzersiz bir görünüm verir. Saatin resmi kullanımda biraz fazla öne çıkmasına neden olabilir - ve böyle durumlarda lastik kayışı kaybetmek isteyebilirsiniz - ancak biraz 1970 karakterine sahip bir dalış saati olarak yenmek zor.

Saat, otomatik bir mekanizmaya sahiptir ve 1.000 metreye kadar su geçirmezdir. Merak ediyorsanız, turkuaz ibre ve kadran, günün saatinin 24 saat okunmasını sağlar.

En iyi dalış saati: Casio MDV106-1A

18. Casio MDV106-1A

Mükemmel, uygun fiyatlı bir dalış saati

Satın alma nedenleri
+ Klasik dalış saati görünümü + 200 m / 656 fite kadar suya dayanıklı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Resmi kıyafetlerle uygun olmayabilir Goldsmiths 5 Amazon müşteri incelemesinde Amazon Shop Casio saatlerini kontrol edin

Dalış saatlerinin dört rakamdan fazla olduğunu düşünüyorsanız, hoş bir sürpriz için hazırlanın. Bu 40 mm Casio, 100 sterlinin biraz üzerinde olmasına rağmen, dönen numaralı çerçeve, aydınlatmalı saniye ibresi ve dayanıklı bir kauçuk kayış ile tamamlanan klasik dalış saati görünümüne sahiptir. Daha da şaşırtıcı olan bu bütçe girişinin 200 metrelik suya dayanıklılığıdır.

En iyi dalış saati: Hugo Boss 1513229 Deep Ocean Watch

19. Hugo Boss 1513229 Derin Okyanus İzle

Bu moda markanın fonksiyonel tasarımı

Satın alma nedenleri
+ Çekici parça + 150 £ 'dan az
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI yapan saatle ilişkili bir marka değil 254,31 £ Amazon 4 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Şimdi 135 poundun altında bir fiyata satılan bu Hugo Boss dalış saatinin dönen bir kadranı ve aydınlatmalı ibreleri ve saat işaretleri vardır. 100 metreye kadar suya dayanıklıdır ve 46 mm bu özellikte sergilenen en büyük saatlerden biridir. Saat büyük, basit ve saat altı konumunda bir tarih komplikasyonuna sahip.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Omega Seamaster Diver 300M ... Omega Seamaster 300 Master Co-Axial Chronext İngiltere £ 3,750 GörüntüleTüm fiyatları görünİkinci El Tudor Mirası ... Tudor Black Bay Mirası Kuyumcular 2.495 £ GörüntüleTüm fiyatları görünLongines HydroConquest 44mm ... Longines Sport Hydroconquest Gents İzle Goldsmiths £ 830 İnceleTüm fiyatları görünRADO Geleneği Kaptan Aşçı ... Rado Kaptan Cook MKII Amazon £ 1.987,29 GörüntüleTüm fiyatları görünUlysse Nardin Diver 42 mm ... Ulysse Nardin Diver 42mm Amazon £ 4.998 İnceleTüm fiyatları görünBlancpain Fifty Fathoms ... Blancpain Fifty Fathoms Chronext UK 6,230 £ GörüntüleTüm fiyatları görünAz stok