Close
  • Ana
  • /
  • Evcil Hayvanlar
  • /
  • En iyi köpek DNA testi 2020: Bu evde test kitleriyle köpeğinizin mirasını keşfedin

En iyi köpek DNA testi 2020: Bu evde test kitleriyle köpeğinizin mirasını keşfedin

İnsan DNA testi kitleri birkaç yıldır büyük bir iş kolunda yer alıyor ve insan pazarının olduğu yerlerde, genellikle dışarıda bir köpek eşdeğeri vardır.


Köpek DNA kiti öne çıkın. Bu testlerden birini elinize almaya istekli olmanızın birkaç farklı nedeni vardır. Belki de köpeğiniz ırkların bir karışımıdır ve hangisi olduğundan tam olarak emin değilsiniz. Bu genellikle köpekleri kurtardığınızda olabilir ve köpeğinizin içerdiği belirli ırklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, belirli özellikler ve özellikler konusunda yardımcı olabilir.

Bir yetiştiriciden aldığınız safkan bir köpeğiniz olsa bile, DNA testleri yine de yardımcı olabilir. Ne tür bir köpeğiniz olduğunu tam olarak bilseniz de, köpeğinizin yatkın olabileceği herhangi bir genetik mutasyonun veya gene özgü bozuklukların zaten farkında olmanız daha az olasıdır.

Köpek DNA testi, bir köpeğinizin geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için tartışmasız biraz eğlenceli olsa da, sizi gönül yaralamasından kurtarabilecek paha biçilmez bilgiler de sağlayabilir.

Köpek test kitleri genellikle aynı basit kurulumu izler. Köpeğinizin DNA'sının bir kısmını alabilmeniz için bilgi içeren bir paket ve bir pamuklu çubuk alırsınız. Ardından, değerlendirilmek üzere swabı gönderecek ve arkanıza yaslanıp sonuçların gelmesini bekleyeceksiniz.


En iyi köpek DNA testi: Wisdom Panel 2.0 Canine DNA Test

(Resim kredisi: Wisdom Panel)

1. Bilgelik Paneli 2.0 Köpek DNA Testi

Satın alabileceğiniz en iyi köpek DNA testi

Satın alma nedenleri
+ Veritabanında 350'den fazla ırk, tür ve çeşit + Basit sürüntü kiti
Kaçınılması gereken nedenler
-Sonuçlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI değişebilir Amazon'a bakın

Wisdom Panel, köpek ırkları için sektördeki en büyük veritabanı olduğunu iddia ettiği şeyle övünüyor. Bu nedenle, ne tür bir köpeğiniz olduğunu belirlemek söz konusu olduğunda en doğru olanı olmalıdır - eğer bir köpeği kurtardıysanız ve geçmişinden emin değilseniz, o zaman bunu bulmak için iyidir.


Süreç sadece üç kolay adımda gerçekleşir. Öncelikle köpeğinizin yanağına yerleştirilen pamuklu çubukla köpeğinizin DNA'sını toplamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra kitinizi çevrimiçi olarak etkinleştirebilirsiniz. Ardından, önceden ödenmiş nakliye zarfını laboratuvara postalayacaksınız.

Alındıktan ve işlendikten sonra, köpeğinizin cinsi (veya ırkları, yüzdeye göre) hakkında daha fazla bilgi veren kapsamlı bir rapor, beslenme rehberliği için tahmini bir ağırlık profili ve bulunan her cins veya grup için ayrıntılı cins bilgileri alacaksınız.


Kullanıcılar, sonuçların geri gelmesinin yaklaşık iki-üç hafta sürdüğünü ve müşterilerin büyük çoğunluğunun sonuçlardan memnun olmasına rağmen, bazıları & ldquo; belirtilmemiş & rdquo; gösteren yüzdeler bildirdi. biraz sinir bozucu olabilecek türler.

En iyi köpek DNA testi: Veteriner Köpek DNA Testine Başlayın

(Resim kredisi: Embark)

2. Veteriner Köpeği DNA Testine Başlayın

350'den fazla cins ve hastalığı tanımlayabilir

Satın alma nedenleri
+ Irkları tanımlar + Hastalıkları tanımlar + Hızlı sonuçlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek fiyat BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 140,16 £ Amazon'da Görüntüleyin

Embark DNA testi 350'den fazla ırktan oluşan bir veritabanı kullanır, bu nedenle doğru cins tanımlama vaat eder - bu da mirasından emin olmadığınız bir kurtarma köpeğiniz varsa harika kılar.

Ayrıca, köpeğinizde meydana gelebilecek belirli koşullar ve problemler hakkında göz önünde bulundurmanız gereken bilgileri verecek olan Embark testi ile 160'tan fazla hastalık test edilir. Test edilen hastalıklar arasında glokom, dejeneratif miyelopati ve köpeklerde en yaygın yetişkin başlangıçlı hastalıklardan üçü olan dilate kardiyomiyopati bulunur.


Yeni bir yavru köpeğiniz varsa, kit size ne kadar büyük olma ihtimalleri, beklenen tüy döküntüleri gibi bilgileri söylemeye yardımcı olabilir.

Kit, Cornell Üniversitesi Veteriner Hekimliği Koleji ile ortaktır ve 2-4 hafta arasında sonuç almayı bekleyebilirsiniz.

En iyi köpek DNA testi: Healthy Stuff Online - Pet Sensitivity and Intolerance Test

(Resim kredisi: Sağlıklı Şeyler)

3. Sağlıklı Şeyler Çevrimiçi - Evcil Hayvan Duyarlılığı ve Hoşgörüsüzlük Testi

Köpeklerinizin beslenme intoleransları hakkında bilgi edinin

Satın alma nedenleri
+ Sorunlu yiyeceklerin belirlenmesine yardımcı olur
Kaçınılması gereken nedenler
- Bir cins tanımlayıcı kiti değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 32.95 Amazon'da görüntüle

Belki de köpeğinizin cinsi ve geçmişi hakkında bilmek istediğiniz her şeyi zaten biliyorsunuzdur, ancak onlarla ilgili bir sorun olduğunu fark etmişsinizdir.

Bu testle, glüten, buğday, süt, örneğin peynir, sığır eti, tavuk, karaciğer, yulaf, pirinç, çavdar ve daha fazlası gibi herhangi bir diyet intoleransı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kan veya idrar örneğine değil, daha ziyade HealthyStuff’ın laboratuvarına göndereceğiniz ve sonuçlarınızı 7-10 gün içinde geri alacağınız bir saç / kürk örneğine ihtiyacınız olacak. Bundan sonra, köpeğinizin sahip olduğu hoşgörüsüzlükleri gösteren ve sorunlu olabilecek her şeyi daha kolay kesmenize yardımcı olan bir rapor alacaksınız.

En iyi köpek DNA testi: Affinity DNA Dog Degenerative Myelopathy (DM) DNA Test

(Resim kredisi: AffinityDNA)

4. Afinite DNA Köpek Dejeneratif Miyelopati (DM) DNA Testi

Köpek Dejeneratif Miyelopati Testi

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + Hızlı geri dönüş
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece tek bir amaç için (cins tespiti için değil) BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 59 £ Amazon'da Görüntüle

Bu DNA testi oldukça niş bir ürün, ancak hiçbiri de önemli değil. Sonunda paraplejiye neden olabilen omuriliğin yıkıcı dejeneratif bir hastalığı olan Köpek Dejeneratif Miyelopatisini (DM) test eder.

Test tüm cinsler üzerinde gerçekleştirilebilir ve köpeğinizin DM için genetik belirteçlerden, bir taşıyıcıdan ya da onu geliştirme riski altında olup olmadığını belirlemek için kullanılabilir. Köpeğinizi çiftleştirmeyi planlıyorsanız veya bir noktada bu hastalığa yakalanma riski altında olabileceğini düşünüyorsanız, bunu bilmek idealdir.

DNA örneği toplama kiti 4x steril ağız swabları, örnek toplama talimatları ve kayıt zarfı içerir. Sonuçları sadece yedi gün içinde bekleyebilirsiniz.

Pingtwitter'te Pet Tech Week
Pet Tech Week, yeni kardeş sitemiz PetsRadar.com ile birlikte size sunuldu. PetsRadar.com, güvenilir tavsiye ve en iyi evcil hayvan ürünlerinde en iyi fırsatların benzersiz bir kombinasyonunu sunan sağlıklı, mutlu evcil hayvanlara giden yeni bir yoldur - bugün göz atınwww.petsradar.com.

Bunu beğendin mi?

  • En iyi evcil hayvan kamerası: evcil hayvanlarınıza evde yalnız kaldıklarında göz kulak olun
  • En iyi kedi GPS izci: Maceracı kedicikler için GPS izleyiciler