Close
 • Ana
 • /
 • Dronlar
 • /
 • En iyi drone 2020: gökyüzüne uçun, 4K video çekin ve en iyi drone'larla yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekin

En iyi drone 2020: gökyüzüne uçun, 4K video çekin ve en iyi drone'larla yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekin

Şu anda satın almak için en iyi dronu bulmaya mı çalışıyorsunuz? İyi ve kötü haberlerimiz var. İyi haber şu ki, son yıllarda, insansız hava araçları (veya kesinlikle ordunun dışında hiç kimsenin dediği gibi insansız hava aracı / İHA) tüm tanımanın ötesinde bir evrim geçirdi. Kötü haber şu ki, doğru olanı bulmak biraz mayın tarlası olabileceğinden seçim yapabileceğiniz çok fazla kişi var.


İşte tam da bu yüzden bu kılavuzu bir araya getirdik. Her tür el ilanı ve tüm bütçeler için modeller dahil olmak üzere, şu anda mevcut olan en iyi dronları - veya daha spesifik olarak, en iyi kameralı drone - seçimimiz için okumaya devam edin. Ancak en iyi önerilerimize göz atmadan önce, bir drone alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalara ilişkin kısa kılavuzumuza göz atın.

En iyi Cyber ​​Monday Drones fırsatları

Bir drone pazarlığı mı arıyorsunuz? Bir göz atın bizimen iyi Siber Pazartesi fırsatlarıİnanılmaz bir hırsızlığı yakalamak için en iyi yerleri listeleyen merkez. Alternatif olarak, doğrudan Amazon, Currys PC World, DJI, Argos veDrones Directbazı en iyi drone pazarlıkları için.

En iyi drone nedir?

En iyi dronlara, özellikle de kameralı dronlara gelince, diğerlerinin çok üzerinde duran marka hala DJI. Bu, DJI'nin aşağıdaki listemizdeki çok sayıda pozisyonu doldurması ve en üst sıraların çoğunu belirgin şekilde doldurması ile yansıtılıyor.

DJI yeniyse, fazlasıyla uygun fiyatlıMini 2senin için yeterince harika değil, marka daha büyükMavic Air 2daha yüksek kaliteli videolar ve fotoğraflar çeken en düşük maliyetli bir seçimdir. Bununla birlikte, hem video hem de görüntü kalitesinde en üst düzey için, hiçbir tüketici dronu sınıfının lideri için bir mum tutmazDJI Mavic 2 Pro.


Su üzerinde güvenle uçmak ister misiniz? İhtiyacın varPowerVision PowerEgg X Sihirbazı, etrafta uçmaktan daha fazlasını yapan kompakt bir drone.

Daha 'oyuncak benzeri' markalardan,Ryze Robotics Telloyeni liderdir. Uçması kolaydır, düzgün videolar çeker ve hatta kendiniz programlayabilirsiniz.


Bir drone satın almak: bilmeniz gerekenler

Hangisinin sizin için en iyi drone olduğunu bulmak için, farklı drone türlerinin nasıl çalıştığını biraz anlamak gerçekten yardımcı olur. Özetle, dronlar tahrik ve kontrol için rotorlara güveniyor. Bu rotorlar ne kadar hızlı dönerse, yukarı doğru kaldırma o kadar büyük olur. Bir dronun hareketi, bir veya daha fazla rotorunun hızı değiştirilerek değiştirilebilir.

Bu rotorlar, 'fırçalanabilen' veya 'fırçasız' olabilen motorlarla çalıştırılır. Fark? Fırçalanmış motorlar, rotorları döndüren manyetik alanı hareket ettirmek için mekanik bir işlem (bir 'komütatör') kullanır. Genellikle daha pahalı dronlarda bulunan fırçasız motorlar genellikle tercih edilir ve güç üretmek için komütatörlerdeki fırçalar gibi ek fiziksel parçalar yerine elektroniklere daha çok güvenir. Bu, daha az sürtünme ürettikleri (ve sürtünmenin motoru yavaşlattığını unutmayın), daha az ısı ürettikleri ve daha iyi genel performans sağladıkları anlamına gelir.


Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör de beceri seviyesidir. Yeni başlayanlar daha sağlam modellerin yanı sıra rotor koruyucuları ve tek dokunuşla geri çağırma kontrolleri gibi özellikler aramalıdır. Ancak daha küçük, daha hafif insansız hava araçlarının yeni başlayanlar için daha iyi olduğunu varsayma hatasına düşmeyin - bu dronlar genellikle karmaşık hava manevraları yapmak isteyenler için tasarlanmıştır ve kontrol etmesi daha zor olabilir.

Son olarak, özellikle ilgilendiğiniz özelliklere sahip dronları aramayı unutmayın, daha fazlasını değil. İhtiyaç duymadığınız ve kullanmayacağınız özelliklere sahip bir drone tercih etmek, daha ağır olacak ve istediğiniz şekilde performans göstermeyecek bir drone için daha fazla harcayacağınız anlamına gelir.

Daha fazlasını, çok daha fazlasını bilmek ister misiniz? Bizim ayrı göz atınDrone Nasıl Satın Alınırkılavuz.

Tercih sırasına göre en iyi kamera dronları

en iyi kamera drone: DJI Mini 2Pingtwitter Best Buy logosu


(Resim kredisi: DJI)

1. DJI Mini 2

Taşınabilirlik, performans ve fiyat açısından en iyi kamera drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 31 dakika WiFi Menzili: Yok Verici Menzil: 6.21 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 12 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Katlanabilir ve avuç içi boyutunda + Kayıt gerekmez + Üstün 4K video ve 12 MP fotoğraflar çeker + İyileştirilmiş video aktarımı + 31 dakika uçuş süresi + Mükemmel fiyat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 419 £ Amazon'da görüntüleyin419 £ DJI'da görüntüle£ 419,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin

Tanrım, droneland'daki yaşam kesinlikle hızlı ve güçlü bir hızda ilerliyor. Tam geçen yıl satın aldığınız çığır açan DJI Mavic Mini'nin 12 aydan daha kısa bir sürede geliştirilemeyeceğini düşündüğünüzde, tahmin edin ne oldu? Evet, ne olduğunu tahmin ettiniz, küçük Mini'nin halefi ve bir çok yönden daha iyi, bazıları diğerlerinden daha dramatik.

İlk Pingtwitter Ödülü kazanan yinelemede olduğu gibi, cep boyutundaki Mini 2 (DJI, bu model için Mavic adını düşürmüş görünüyor), kitleler için mükemmel kalitede kamera taşıyan drone. Sadece 419 £ (Mavic Mini'den 50 £ daha fazla) fiyatıyla, tatil öncesi ani bir satın alma için mükemmel bir fiyat noktasında ve şaşırtıcı derecede iyiNoelsevilen biri için hediye. Bu küçük kuş o kadar küçük ki katlandığında onu bir iPhone'un arkasına saklayabilirsiniz. Ve yolculuk sırasında her şeyi düzenli tutmak için (takılan aksesuarlar dahil), drone'nun orta kısmını saran yüksek kaliteli bir kordonla donatılmış olarak gelir.

Mini 2, CAA’nın 250 g yönetmeliğine göre biraz utangaç olan, tam yüklü 249 g ile aynı ağırlıkta.bunun hakkında daha fazlasını okuyun). Ve bu, kayıt olmanıza, çevrimiçi bir sınavı geçmenize, drone'nuza bir kimlik numarası yapıştırmanıza veya CAA'ya her yıl £ 9 ödemenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Burada özellikle etkileyici olan şey, DJI'nin akıllı takozlarının, şirketin ünlü OcuSync 2.0 teknolojisini kullanarak kamerayı 4K özelliğine yükseltmeyi ve video aktarım mesafesini 10 km'ye (6.21 mil) çıkarmayı nasıl başardığıdır (önceki sürüm WiFi kullanıyordu ve bir iletim aralığı vardı. 4km), dronun ultra düşük ağırlığını etkilemeden. Bu yazar bundan sonra ne planladıklarını hayal edemez.

Kayıt için, kameranın kendisi artık saniyede 30 kareye kadar, 2,7K'dan 30 fps'ye ve 1080p'den 60 fps'ye kadar 4K çekim yapabiliyor. Bir mobil cihazda görüntülendiğinde 2,7K ve 4K arasında çok büyük bir fark yoktur, ancak 5K 27 inç iMac'te ekstra keskinliği fark edeceksiniz. Bir başka harika şey ise, 4K modunda çekim yaparken 4x yakınlaştırmayı devreye alabilmenizdir, bu da ilk modelde yapamayacağınız bir şeydir. Kamera hala güzel ayrıntılara sahip 12 MP fotoğraflar çekiyor, ancak bu sefer çok daha dinamik uçuş sonrası Photoshopping için RAW'ı da kullanabilirsiniz.

Boyutuna ve aynı düşük ağırlığa rağmen Mini 2, Seviye 5 rüzgar direnciyle donatılmıştır (önceki model Seviye 4'tür) ve bu, uygun bir şekilde sert bir esintide kendine hakim olacağı anlamına gelir. Aynı zamanda bir dakika daha uzun süre (toplamda 31 dakika) uçacak ki bu kulağa çok fazla gelmeyebilir, ancak bu fazladan dakika, dronu düşük bir pille bir su kütlesi üzerinden eve götürmek ile değil arasındaki fark olabilir. Daha önce olduğu gibi, Mini 2'de engellerden kaçınma özelliği yok, ancak sağduyu hakim olursa bunun bir anlaşmayı bozacağını düşünmüyoruz.

Oh, bir şey daha… Mavic Mini'nin yalnızca Dronie, Circle, Helix ve Rocket gibi temel otonom hızlı çekim işlevlerine sahip olduğu yerlerde, bu aynı zamanda Boomerang, 4K Hyperlapse ve üç tür panorama da yapabilir.

Mini 2 iki paket halinde mevcuttur: temel paket - el kumandası, uçuş bataryası, şarj cihazı, yedek aksesuarlar ve bir dizi farklı telefon kablosu - ve ayrıca dahili keseli muhteşem bir omuz çantasıyla birlikte gelen Fly More Combo, üç piller, üç pili aynı anda şarj etmek için bir şarj cihazı ve üç set yedek aksesuar.

Her zaman en kaliteli kameralı drone peşinde koştuysanız ancak bir servet fırlatma fikrinden hoşlanmadıysanız, o zaman bu model tam size göre. Gelişmiş rüzgar direnci, daha iyi video aktarımı, biraz daha uzun uçuş süresi ve geliştirilmiş kamerası ile bu, şu anda gökyüzündeki en ince, en küçük drone.

 • OkuyunDJI Mavic Mini incelemesi
Resim 1/4

DJI Mavic Hava 2
(Resim kredisi: DJI)
Resim 2/4

DJI Mavic Hava 2
(Resim kredisi: DJI)
Resim 3/4

DJI Mavic Hava 2
(Resim kredisi: DJI)
Resim 4/4

DJI Mavic Air 2 denetleyici
(Resim kredisi: DJI)

2. DJI MAVIC AIR 2

Yüksek çözünürlüklü görüntüler ve videografi için en değerli drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 34 dakika Verici Menzil: 6 mil Kamera çözünürlüğü: 4K / 48 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz 48 MP fotoğraflar çeker + 60 fps'de 4K çeker + Üç yollu engellerden kaçınma + Yeni el kumandası + Ağacın üstündeki sincaptan daha hızlı
Kaçınılması gereken nedenler
- Eskisinden daha büyük - Çok daha ağır - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 749 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 769 Drones Direct'te görüntüleyin £ 769 Apple UK'de görüntüleyin

GidenDJI Mavic Havahala her bölümde üstün olan gerçek bir cep roketi - aynı zamandaPingtwitter Ödülleri 2019'da En İyi Drone- ama Çin insansız hava aracı devinin halefi hava sahası için rekabet edebilir mi?

Tüm beklentilerin aksine, yeni Mavic Air 2 aslında daha büyük kardeşlerine --Mavic 2 Pro ve Zoom - öncekinden daha yakın ve biraz daha ağır. O kadar güzel de değil, tabii ki yayına girdikten sonra sorun olmaz. Bazıları için sorun olabilecek şey, Mavic 2'den yalnızca birkaç santimetre daha kısa ve Mavic Mini'den çok daha büyük ve bu nedenle o kadar taşınabilir olmamasıdır. Bize inanın, boyut, insansız hava araçlarıyla ilgili önemli bir husustur ve drone almak veya evde bırakmak arasında bir seçim söz konusu olduğunda genellikle belirleyici bir faktördür.

Kıkırdamalar bir yana, bu drone ile ilgili diğer her şey, düşük satış fiyatı (769 £) dahil olmak üzere 'BENİ AL' diye bağırıyor. Kamera bir krakerdir ve 60 fps'de 4K çekim yapabilen yarım inçlik bir sensöre sahiptir. Mavic Air 2’nin fotoğraf çekme kapasitesi daha da etkileyici - eşi görülmemiş keskinlik, netlik ve ayrıntı için 48mp'ye kadar çözünürlük. Ayrıca Sahne Tanıma, pilot uçarken kamerayı bir konuya kilitleyen Spotlight 2.0 ve hareketli nesneleri takip etmek için zorunlu ActiveTrack dahil olmak üzere ekstra fotoğraf ve video geliştirme teknolojisinin bir smorgasbord'u ile birlikte gelir.

Tamamen yeniden tasarlanan el kumandası bir başka önemli gelişmedir. Evet, öncekinden daha büyük ama elde gerçekten rahat ve mevcut modelden çok daha iyi bir telefon montaj sistemine sahip.

Mavic Air 2'nin de daha uzun bir pil ömrü var (34 dakika) ve Spor modunda gökyüzünde 42,5 mil / saate kadar hızla ilerliyor! Ayrıca, üç yönlü engellerden kaçınma, engeller etrafında daha yumuşak manevra kabiliyeti için geliştirilmiş APAS (Gelişmiş Pilot Yardım Sistemi) ve drone pilotunu çevredeki herhangi bir hava aracı hakkında bilgilendiren AirSense adlı yeni bir yakında eklenecek uçuş güvenliği önlemi sunuyor.

Bu yazar için, küçük Mavic Mini hala bir numara çünkü düzenli olarak ulaşma olasılığım daha yüksek olan drone ve lisans gerektirmiyor, ancak tamamen video ve fotoğraf kalitesi açısından bu tartışmasız model. almak. Yalnızca 769 sterlinlik gerçek bir pazarlık.

 • Tam okuyunDJI Mavic Air 2 incelemesi

En iyi drone

3. DJI Mavic 2 Pro

En iyi profesyonel drone: DJI'nin bugüne kadarki en eksiksiz taşınabilir sinema paketi

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 31 dakika Verici Menzil: 5 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 20 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel Hasselblad kamera + Çarpıcı 4K video ve 20 megapiksel fotoğraflar + Taşınabilirlik için katlanır + Kaya gibi sağlam broşür
Kaçınılması gereken nedenler
-Diğer modellerden daha ağır-Çok daha pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.249 £ Amazon'da görüntüle 1.299 £ Currys PC World'de görüntüle 1.779 £ very.co.uk adresinde görüntüle

Her yöne bakan 10 engel sensörüne sahip olduğu için bu profesyonel özellikli dronun düşmesi neredeyse imkansızdır. Bu çok yönlü sensörleri test etmek için, sonsuza kadar etkileyici DJI Go 4 uygulamasında otonom 'Aktif Parça' beni takip et modunu seçtim, Samsung S10'un ekranında vücudumun etrafına bir dikdörtgen çizdim (iOS ile de çalışıyor), Go'ya basıp küçük ağaçların arasında yavaş bir yürüyüşe çıktık. Sonuçlar açıkçası inanılmazdı, hatta ürkütücüydü - 'Terminatör' den çıkmış bir şey gibi. Drone, yapraklı dallar arasında bir patika yol alırken otomatik olarak eğildi ve daldı, birkaç yaprak kesme anına rağmen asla üzülmedi. Daha da şaşırtıcı olanı, çektiği görüntüde sarsıntı belirtisi göstermemesiydi - sanki sabit bir kamera tutan biri tarafından izlenmiş gibiydim. Yani, bir tane satın almak için ilk nedeniniz budur.

İkinci neden, Sony RX100 ve RX10 serisinde olduğu gibi bir inçlik CMOS sensör ve f / 2,8'den f / 11'e kadar değişen ayarlanabilir bir diyafram açıklığına sahip, çarpıcı üç eksenli gimbal monte Hasselblad kamera. . Bu, saniyede 30 kareye kadar 4K, 60 fps'ye kadar 2.7K ve 120 fps'ye kadar 1080p dahil olmak üzere çeşitli video çözünürlüğünde çekim yapabilen mükemmel bir kit parçasıdır. Ayrıca çarpıcı derecede net 20 megapiksel RAW fotoğraflar çekiyor. Mavic 2 Pro’nun kamera sistemi, profesyonel tarzda post prodüksiyon renk derecelendirme için 10 bit Dlog-M renk profilini ve çarpıcı hiper gerçek çekimler için 10 bit HDR videoyu destekler.

Uçuş konusunda Mavic 2 Pro, beklediğimiz kadar sağlam ve güven uyandırıcıdır; Hiçbir noktada kendi başına gün batımına uçacağından, bir daha asla görülmeyeceğinden korkmayacaksınız. Dört koluna takılan yeni, daha büyük motorlarla, drone artık Spor modunda 44mph hıza ulaşabiliyor ve - daha büyük bir batarya yardımıyla - bir seferde 31 dakikaya kadar havada kalabiliyor. Aynı zamanda gerçekten sessiz - o kadar sessiz ki, sadece 30 metre uzaklıktan neredeyse hiç duyamıyorsunuz. Bu arada Occusync 2.0 iletimi, beş mil uzaklığa kadar net 1080p canlı akış sunar. İlk Mavic gibi, bu da zorunlu Micro SD kart yuvası ile birlikte 8GB dahili depolama ile birlikte geliyor. El kumandası orijinaliyle hemen hemen aynıdır, ancak ekstra rahatlık için ek bir üç yollu hız anahtarı (yavaş sinematik çekimler için normal, spor veya tripod) vardır.

DJI Go 4 uygulamasına doğru ilerleyen Mavic 2 Pro, bir dizi akıllı uçuş modunun yanı sıra uygulama içinde hepsini bir araya getirmeden önce geniş bir alanda durma çerçevesi görsellerini yakalayan bir Hyperlapse işlevinin eklenmesi ile birlikte gelir. Aslında, burada eksik olan tek akıllı uçuş modu, aldatıcı 'jest' el kumandasıdır.

Resim 1/3

PowerVision PowerEgg X
(Resim kredisi: PowerVision)
Resim 2/3

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı
(Resim kredisi: PowerVision)
Resim 3/3

PowerVision PowerEgg X
(Resim kredisi: PowerVision)

4. PowerVision PowerEgg X Sihirbazı Sürümü

Suya inen güzel görünümlü hava şartlarına dayanıklı drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 30 dakika WiFi Menzil: Yok Verici Menzil: 3,5 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 12 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Harika görünümlü + Sudan iner ve kalkar + İyi bir otonom mod yelpazesi + Çok iyi idare eder + Ayrıca stabilize bir arazi kamerası görevi görür
Kaçınılması gereken nedenler
-Kamera, DJI özelliklerine uygun değil-DJI Mini ve Air 2 kadar taşınabilir değil

Sert havalarda ve su üzerinde kaybetme korkusu olmadan güvenle uçabilen her şeyi yapabilen bir drone için pazardaysanız, bu model biraz dayak alır.

En iyi görünen drone için bir ödül olsaydı, PowerVision PowerEgg X onun yerine geçerdi - havadayken tek kelimeyle harika görünüyor. Yine de, piyasadaki diğer modellerin ötesine geçen bir özellik setiyle, PowerEgg X sadece akıllı görünmekle kalmaz, aynı zamanda oldukça zekidir. DJI kadrosunun hava görevlerinin çoğunu gerçekleştirir - ön engellerden kaçınma ve eve dönüş, beni takip et, yörünge ve zaman atlama gibi otonom uçuş modları dahil - ancak elde tutulan stabilize bir kameraya dönüşerek iki aşama daha ileri gider ve hareket izleme özelliğine sahip tripoda monte edilmiş bir video kaydedici; her iki konfigürasyonun da üç saatin üzerinde çalışma süreleri vardır. Tripod modu harika çalışıyor, ancak jüri avuçiçi modunda kullanıldığında gimbalin düzgünlüğünden emin değil. Aynı zamanda elde çok şişkin hissediyor. Aslında, el kayışına rağmen, daha küçük eller için çok büyük gelebilir.

Taşıma modunda, PowerEgg X bir devekuşu yumurtası gibi görünür ve aynı zamanda bir devekuşu yumurtası kadar büyüktür. Drone modunda kullanmak için, kamerayı ve gimbali ve katlanır ayakların klipsleneceği iki portu ortaya çıkarmak için muhafazanın alt yarısını çekip çıkarın. Şimdi tıknaz el kumandasını alın, iOS veya Android telefonunuzu klipsleyin, iyi tasarlanmış Vision + 2 uygulamasını başlatın ve uçun. PowerEgg X, test ettiğimiz DJI drone'ların çoğu gibi uçuş sırasında stabildir ve 30 dakikaya kadar havada kalacaktır ki bu mükemmel bir özelliktir. En yüksek hızı övgüye değer bir 40mph'dir ve uçuş menzili yaklaşık 3.5 mildir.

Defalarca söylediğimiz gibi, bir video ve fotoğrafçılık drone yalnızca taşıdığı kamera kadar iyidir. Bu, 1 / 2,8 inç CMOS sensörlü sabit odaklı bir 4K kamera ve harika görünen kağıt üzerinde geliyor. Bununla birlikte, ürettiği çekim inkar edilemez derecede çok iyi olsa da, yine de DJI tarafından belirlenen ölçütlere bağlı değil. Görüntünün merkezi son derece keskin olsa da, yüksek rakımlardan yapraklar videosu çekilirken en çok dikkat çeken, çerçevenin kenarlarında garip bir yumuşama var. Yaklaşık 80 fitlik daha alçak irtifalardan çekilen video çok daha keskin, akıl ve aynı şey genellikle mükemmel olan 12 MP fotoğraflar için de geçerli. PowerVision bir sonraki modelini DJI’nin Mavic serisine takılanlar kadar iyi olmasa da bir kamerayla donatırsa, ellerinde ciddi bir DJI katili olabilir.

Şimdi gerçekten, gerçekten iyi kısım geliyor. İnsansız hava aracıyla uçan Kutsal Kase'nin muhtemelen bir tür su geçirmezlik ve yüzdürme cihazı olduğunu söylemek doğrudur çünkü su üzerinde uçmak normalde Mars büyüklüğünde toplar gerektirir. Çoğu modern insansız hava aracı uçuşta son derece güvenilir olsa da, su üzerindeyken neler olabileceğine dair hiçbir bilgi yoktur - kuş çarpması, motor arızası, bitmiş pil, şiddetli yağmur vb. Burada incelediğimiz Sihirbaz versiyonu iki sağlam kayışla birlikte gelir. yüzer ve tüm vücudu ve kamerayı koruyan tamamen su geçirmez bir muhafaza. Evet, kameranın bazı ince video ve fotoğraf sapmaları yaratan şeffaf plastik bir kubbeden çekim yapması gerekecek, ancak yüzebilen bir drone'a sahip olmanın ekstra güvencesi koklanmaması gereken bir şey. Bir başka harika şey de, rüzgar hızının izin verdiği ölçüde sakin sudan inip kalkabilmesi ve hem yağmurda hem de karda uçabilmesidir.

İşte yumurta kabuğundaki PowerVision PowerEgg X budur. Güzel bir görünüme sahip, uzun süre güvenilir bir şekilde uçuyor, kontrolü kolay ve hatta onu sabit kamera veya tripoda monte edilmiş bir video izleyici olarak bile kullanabilirsiniz. Kötü havalarda ve büyük su kütlelerinin üzerinde güvenle uçmak için gerekli malzemeleri ekleyin ve ilk gerçek çok yönlü olana sahip olun. Ancak, video kalitesi çoğu hava sinematografı için yeterince iyi olsa da, kameranın kendisi biraz hayal kırıklığı yaratıyor. PowerVision bir sonraki modeli için bu kadar küçük ama önemli yüzünü ararsa (ne zaman olursa olsun), DJI'ya parasının karşılığını gerçekten verebilir.

en iyi dronlar 2020: Ryze Tello

5. Ryze Tello

En ucuz drone: Bu bütçe kamera drone, havaya uçacak bir pazarlık

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 13 dakika WiFi Menzili: 100 metre Maks. Kamera çözünürlüğü: 720p / 5 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Kompakt boyut + Sabit uçucu + Programlayabilirsiniz
Kaçınılması gereken nedenler
-GPS yok-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI katlamıyor £ 99 Currys PC World Low Stokunda Görüntüle 99 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüleyin99 £ Argos.co.uk adresinde görüntüleyin

Bir seferde 13 dakika havada kalan, sert ama çok iyi donanımlı & lsquo; selfie 'tipi bir drone arıyorsanız, dijital görüntü sabitleme özelliğine sahip, oldukça iyi 720p video çekiyor, 5 MP fotoğraflar ve havada geziniyorlar. GPS yardımı olmadan tespit edin, sonra Ryze'nin bu dikkat çekici küçük yarışmacısını düşünün. KazanmadıEn İyi Bütçe Uçağı için Pingtwitter Ödülühiçbir şey için.

Tello'nun bu sayfanın daha yüksek kademelerine ulaşan ve DJI ile bağlantısı olmayan ilk drone olduğunu düşünüyorsanız, o zaman tekrar düşünün çünkü bu dikkat çekici giriş seviyesi modelin içindeki elektroniklerin çoğu sizden başkası tarafından üretilmiyor. tahmin, DJI. Bu çok iyi bir şey, çünkü belki Parrot dışında DJI’nin uçuş kontrolörleri ve diğer elektronik gubbinler verimlilik ve güvenilirlik için endüstri ölçütüdür.

Tello sadece 80 gram ağırlığında ve en geniş noktasında 98 mm'dir. Diğer bir deyişle, DJI Mavic serisi gibi katlanabilir olmamasına rağmen bir ceket cebine sığacak kadar küçüktür. İç mekanda uçmak için tasarlanmasına rağmen, bu küçük tekne, çok rüzgarlı olmadığı sürece açık havada uçmakta da ustadır (gemide GPS yoksa, esintiyle sürüklenebilir ve size geri gelmeyebilir).

Uçurmak için telefonunuzda Tello uygulamasını başlatın, elle başlatmayı seçin, havaya atın ve sanal kumanda kollarını kullanarak yönlendirin. Kameranın gördüğü her şey telefona aktarılıyor ve dijital sabitlemeye sahip olduğu için, çektiği görüntüler oldukça pürüzsüz (Mavic pürüzsüz değil, yine de yeterince kararlı). Benzer şekilde tasarlanmış DJI Spark gibi, uygulama da daire ve dronie (aynı anda otomatik olarak çekim yaparken pilottan uzaklaşarak) dahil olmak üzere önceden programlanmış birkaç 'EZ Shots' ile birlikte gelir. Tello'nun 100 metrelik bir menzili var - çoğu videografi ve fotoğrafçılık amacı için yeterli mesafe - ve akrobasi yapan bir drone isteyenler için de bunu yapacak.

Ama işte gerçekten akıllıca olan kısım. Ayrı Tello EDU uygulamasını (iOS ve Andoird) kullanarak, Tello'yu pilottan gerçek zamanlı giriş olmadan bir dizi manevra gerçekleştirecek şekilde programlamak mümkündür. Bir dizi adlandırılmış renk kodlu 'blok' u ('kalkış', ileri uç ',' iniş ') belirli bir sıraya sürüklemeniz yeterlidir ve Tello komutları takip edecektir. Bu inanılmaz bir gelişme çünkü aslında çocuklara (ve yetişkinlere) robotik biliminin temellerini kolay ve eğlenceli bir şekilde öğretiyor.

Bu drone hakkında gerçekten harika olan diğer şey ise sadece 99 sterline mal olması. Bu, uçması çok kolay olan, sabit 720p çekimler yapan ve düzgün fotoğraflar çeken programlanabilir bir drone için yüzden daha azdır. Şimdi bu sizin için ilerleme.

en iyi dronlar 2020: DJI MAVIC 2 ZOOM

6. DJI MAVIC 2 ZOOM

Uzun menzilli video çekmek için en iyi drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 31 dakika Verici Menzil: 5 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 12 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ 2x optik yakınlaştırma + Kusursuz 4K video + Engellerden kaçınma
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük çözünürlüklü fotoğraflar-Yakınlaştırmayı çok fazla kullanmayabilirsiniz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI849,95 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan GörüntüleDüşük Stok 1.049 £ Amazon'da Görüntüle 1.099 £ very.co.uk'de görüntüleyin 54 Amazon müşteri yorumu

Aynı modelin farklı varyantlarını piyasaya süren bir otomobil üreticisi gibi, DJI’nin Mavic 2 Zoom'u, kararlı arkadaşı Mavic 2 Pro ile aynı DNA'ya sahip. Her iki kuş da aynı boyuttadır ve hemen hemen aynı ağırlıktadır (Pro, biraz daha ağırdır) ve her ikisi de aynı çok yönlü engellerden kaçınma sistemleri ve aynı iç parçalarla donatılmıştır. Aslında ikisi arasındaki tek fark, sahip oldukları kamera.

Pro, profesyonel, yüksek kaliteli hava fotoğrafçılığı için bir inçlik sensörle dolu bir Hasselblad kamera ile birlikte gelirken, Zoom, 24-48 mm'lik 35 mm format eşdeğer odak uzunluğuna sahip 2x optik yakınlaştırma lehine görüntü çözünürlüğünü kaybediyor. Bununla birlikte, 4K video söz konusu olduğunda, her iki model de aynı pembe özelliklere sahiptir (30 fps'ye kadar 4K, 60 fps'ye kadar 2.7K, 120 fps'ye kadar 1080p), bu yüzden uzak çekim yapmayı planlıyorsanız satın alacağınız model budur. fotoğraflardan daha fazla video.

Yakınlaştırma özelliğini çok fazla kullanmayabilirsiniz, unutmayın, ancak hayvanları korkutmadan veya özel hava sahasına girmeden ilginç bir konuya yaklaşmadan - ya da sadece bir para çekimi yaparak onları vurmak istediğinizde kesinlikle kendine gelir. görüş alanının ötesine uçmak zorunda kalmadan (olduğu gibi yasadışı).

Tabii ki, çoğu yeni sahibin yapacağı ilk şeylerden biri, Mavic 2 Zoom'un alt menüsünden DollyZoom işlevini seçmek ve YouTube kullanıcılarınıVertigoBir anıt ya da dağ gibi büyük bir nesnenin önünde dururken, tüm arka plan steroidlere pompalanmış gibi arkalarında öne doğru hareket ederken, kendilerinin stil parçacıkları. Bu Hitchcock, Spielberg ve diğer yönetmenler tarafından kullanılan harika bir efekt ama zayıflayacak.

Mavic 2 Zoom ile ilgili belki de en çekici şey fiyatıdır. Pro'dan 250 £ daha ucuzdur ve yine de aynı mükemmel uçuş özelliklerini paylaşırken aynı kalitede video çeker. Bununla birlikte, kitleleri Flickr, Pexels ve 500px'de etkilemek için bazı büyüleyici RAW yüksek çözünürlüklü hava fotoğrafları çekmek istediğiniz bir zaman gelebilir. Durum buysa, bunun yerine Mavic 2 Pro'yu seçmenizi öneririz.

Resim 1/3

en iyi drone: Autel Drones Evo

(Resim kredisi: Altar)
Resim 2/3

en iyi drone: Autel Drones Evo

(Resim kredisi: Altar)
Resim 3/3

en iyi drone: Autel Drones Evo

(Resim kredisi: Altar)

7. Autel Evo

Cazip bir fiyata mükemmel kalitede prosumer drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 30 dakika Verici aralığı: 7km Maks. Kamera çözünürlüğü: 4k / 21 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Yüksek teknoloji ürünü drone + Entegre 3,3 inç OLED ekran, bir mobil cihaza gerek olmadığı anlamına gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Pricey BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR Amazon'a göz atın

Bu özelliklerle dolu, yüksek teknoloji ürünü drone, her ne kadar kesinlikle orta düzeyde gelişmiş fotoğrafçılar düşünülerek tasarlanmış olsa da hepsini yapıyor - 3 eksenli stabilize edici bir gimbal üzerine monte edilmiş dronun kamerası saniyede 60 kareye kadar 4k çözünürlükte video kaydediyor (orada yeni DJI Mavic Air 2 ile) ve H.264 veya H.265 codec'inde 100mbps'ye kadar kayıt hızına sahip. Kamera, bu fiyat noktasında bir drone üzerinde gördüğümüz en iyilerden biri, yüksek hızda çekim yaparken bile daha fazla ayrıntı ve renk yakalamayı kolaylaştırıyor ve cömert sayıda sensör, diğer nesnelerden kaçınmanıza yardımcı olurken aynı zamanda bunu yapmanıza yardımcı oluyor. İnmesi çok kolay.

Ayrıca, denetleyiciye entegre edilmiş 3,3 inç OLED ekrandan da özellikle etkilendik. Bu, dronun kompakt, katlanabilir tasarımıyla birleştiğinde (böylesine etkileyici bir teknoloji yelpazesiyle dolu biri için alışılmadık), bir an önce dronlarıyla kapıdan fırlatmayı sevenler için ideal hale getiriyor.

Ucuz olmasa da, birlikte gelen çok sayıda aksesuar, bu prosumer drone'nun paranızın tam karşılığı olduğu anlamına gelir.

En iyi drone

8. DJI Mavic Air

4K video için en değerli kamera drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 21 dakika WiFi Menzili: 80 metre Verici Menzili: 2,48 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 12 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel 4K video ve 12 megapiksel fotoğraflar + Son derece taşınabilir + Parlak küçük el ilanı + Uygun Fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI519,97 £ Drones Direct'te görüntüleyin£ 599 Amazon'da Görüntüleyin785,99 Sterlin Ebuyer'de görüntüle65 Amazon müşteri yorumu

Yukarıda gözden geçirilen değiştirilmesine rağmen, DJI Mavic Air hala her bölümde üstün olan gerçek bir cep roketi - aynı zamanda 2019 Pingtwitter Ödülleri'nde En İyi Drone ödülünü kazandı. DJI Mavic Pro 2'lerden çok daha hafif ve daha küçük ve çok daha büyük değil küçük kardeşleri, Mini ve önceki Spark.

Air’in sağlam 3 eksenli kamera sisteminden gelen 4K video kalitesi çok etkileyicidir ve 12mp fotoğrafları bu kadar küçük bir kamera için oldukça ayrıntılıdır. Ayrıca dört stil panorama görüntüsü alabilir.

Air, avuç içi hareketleriyle veya bir cep telefonuyla kontrol edilebilir; Verilen el kumandasını kazmaktan rahatsız olmayacağınız zamanlar için kullanışlı eklemeler. Bununla birlikte, el kumandası ile uçmak, onu çalıştırmanın en tatmin edici yoludur. Ayrıca, yaklaşık 21 dakika süren bir pille 4 km'ye (2,48 mil) kadar uzağa ve tekrar geri gitmenize olanak tanır. İnanın bize, bu bir yapıt çekmek için fazlasıyla yeterli.

Mavic Air’in el kumandası Mavic Pro’dan daha küçüktür ve bir LCD ekrana sahip değildir, bu nedenle yalnızca akıllı telefonunuza veya mini tabletinize (iOS veya Android) giden veri ve resim beslemesine güvenmeniz gerekir. Ancak, cep telefonunuzda yeterli pil olduğu sürece bu büyük bir sorun değildir.

Yine de en sevdiğimiz unsur, arkadaki engellerden kaçınma sensörlerinin yanı sıra aracın önüne ve altına eklenmesidir; Bu kadar çok güvenlik özelliğine sahip olmak, özellikle kapalı alanlarda uçmayı her zamankinden daha fazla güven verici hale getiriyor. Bununla birlikte, seyrek yapraklı ağaçların yakınında uçuyorsanız, sensörler yoldan çıkan bir dalı algılamayabileceğinden, engellerden kaçınma konusunda dikkatli olun.

Air ile ilgili tek gerçek sorun çıkardığı rahatsız edici yüksek tiz sestir - daha çok kızgın sivrisinek sürüsü gibi. Ama neyse ki, fantastik bir şekilde adlandırılan Master Airscrew'in bazı üçüncü taraf pervaneleri şeklinde bir çözüm var. Üç parlak renkte mevcuttur - siyah, pembe ve gök mavisi - Master Airscrew’in Gizli Pervaneleri, sadece DJI’nin standart aksesuarlarından daha sessiz olmakla kalmaz, aynı zamanda yaydıkları ses frekansı daha düşüktür ve kulaklar için çok daha kolaydır. Paketle birlikte gelen talimatları izledik ve Mavic Air’in 'kazanım' ayarlarını değiştirdik ve sonuç, aracın kullanım ve stabilitesinde sıfır etkiyle çok daha sessiz bir uçuş oldu.

Mavic Air 2'nin yerini almasına rağmen, bu hala uçması eğlenceli ve çok iyi donatılmış, güvenilir bir seyahat paketidir. Fiyatlara dikkat edin, çünkü önümüzdeki haftalarda ve aylarda büyük ölçüde indirim yapılması muhtemeldir.

 • Tam okuyunDJI Mavic Air incelemesi

En iyi drone 2020: Parrot ANAFI

(Resim kredisi: Parrot)

9. Papağan ANAFI

Neredeyse giden Mavic Air kadar iyi ve biraz daha ucuz

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 25 dakika Menzil: 2,4 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 21 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Harika 4K video ve 21 megapiksel fotoğraflar + Çok taşınabilir + Sabit broşür + Mükemmel kamera yakınlaştırma
Kaçınılması gereken nedenler
-Yavaş pil şarjı-Engellerden kaçınma BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 549 £ Amazon'da Görüntüle 549 £ Currys PC World Low Stokunda Görüntüle 629,99 £ Wex Photo Video'da Görüntüle 66 Amazon müşteri yorumu

KatlanabilirPapağan ANAFIDJI'nin birinci sınıf tüketici kameralı drone filosunu ele geçiren ve vurulmayan ilk drone. Giden Mavic Air'den daha ucuz ve kullanımı ve uçması biraz daha az zevkli olduğunu kanıtlıyor.

Mavic serisi gibi, bu drone kolay taşıma için çöker, ancak katlandığında 244 mm uzunluğundan dolayı o kadar cebe sığmaz. Yine de küçük bir omuz çantasına kolayca sığabilecek harika bir taşıma çantasında gelir. Sadece 320 gram olan Anafi, Mavic Air'den 110 gram daha hafiftir. Gökyüzünden düşmesi durumunda, büyük hasar görme olasılığı daha düşüktür. En azından teorik olarak.

Yusufçuk gibi görünmesine rağmen, Anafi görünüşe göre alçakgönüllü arıdan ilham almıştı. Buna göre, doğrudan dronun önüne monte edilmiş üç eksenli gimbal ve 4K / 21 megapiksel kamerası var. Bu, drone yüksek hızda ilerlerken sahne öğelerinin çekimde asla görünmeyeceği anlamına gelir. Aynı zamanda, diğer birkaç insansız hava aracının sunduğu benzersiz bir perspektif için kameranın 90 ° yukarı bakabileceği anlamına gelir.

İOS ve Android için yeni Parrot FreeFlight 6 uygulaması çok iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır. Kabul edilirse, DJI Go 4 uygulaması kadar çok kamera, uçuş ve gimbal ayarlarına izin vermez, ancak ilk kez kullananlar için tamamen kabul edilebilir. Drone'dan telefona HD görüntü kalitesi akışı oldukça etkileyici.

Uçuşta Parrot ANAFI, Mavic Air kadar güven uyandırıcı değil - herhangi bir engelden kaçmadığı için hemen birkaç puan kaybediyor. Yine de, sert bir esintide bile uçuş sırasında kontrolü kolaydır ve çok stabildir. Mavic Air üzerinde çok dikkat çekici bir gelişme, ne kadar sessiz olduğu. Aslında o kadar sessiz ki, başınızın sadece 20 metre yukarısında gezinirken hiçbir şeyi zorlukla duyabilirsiniz. 33mph'de de oldukça neşeli ama sadece Sport modunda.

Artı tarafta, pil 25 dakikaya kadar uçuş süresi sağlar ve herhangi bir uyumlu taşınabilir şarj cihazından USB-C ile şarj edilebilir. Eksi tarafta, şarj olması saatler sürüyor, bu nedenle yedek bir pile 90 sterlinlik yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

Sahada test ettikten sonra (kelimenin tam anlamıyla), hem video hem de fotoğraf kalitesi Mavic Air 1 ile aynı görünüyor ve düşük ışıkta çekimde tartışmasız biraz daha iyi. Mavic Air kadar yüksek bir kare hızı sunmuyor (4K'da 30 fps'ye karşı Mavic Air'ın 2.7K'da 60 fps'si) ancak 1 / 2.4 inç Sony CMOS sensörünün ürettiği 4K video ve 21 megapiksel görüntüler keskin ve keskin. mükemmel ayrıntı ve kontrast. Kamera ayrıca daha verimli post-prodüksiyon düzenleme için HDR (Yüksek Yoğunluklu Aralık) çekimi ve Adobe DNG / RAW formatlarını destekler.

Kumandanın gimbal rocker anahtarı, gimbalin yavaş, nazikçe eğilmesini son derece zor hale getiren Mavic Air’in parmak çarkı kadar dokunsal değildir. Yine de pratik mükemmelleştirir.

Genel olarak, Anafi, DJI tarafından belirlenen kıyaslama ölçütüne bağlı değil, ancak Parrot'un rekabetçi fiyatlandırması, çok iyi olduğu anlamına gelmeli - ve hak ettiği gibi.

 • Tam okuyunPapağan ANAFI incelemesi
Resim 1/4

En iyi drone: MenKind Red5 Hawk

(Resim kredisi: menKind)
Resim 2/4

En iyi drone: MenKind Red5 Hawk

(Resim kredisi: menKind)
Resim 3/4

En iyi drone: MenKind Red5 Hawk

(Resim kredisi: menKind)
Resim 4/4

En iyi drone: MenKind Red5 Hawk

(Resim kredisi: menKind)

10. MenKind Red5 Hawk GPS özellikli katlanır drone

Şu anda piyasadaki en iyi kompakt drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 17 dakika Wi-Fi aralığı: 150 metre Maks. Kamera çözünürlüğü: HD 1280 x 720p
Satın alma nedenleri
+ Kolayca kontrol edilebilir + Son derece taşınabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en sağlam değil Amazon'a bakın

• MenKind Red5 Hawk'ı Menkind'den satın alın

RED5, Menkind'in şirket içi markasıdır, ancak özel bir drone markası olmadığı gerçeğinin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin - bu model benzer bir fiyat etiketine sahip olanların çoğuyla rekabet eder ve her iki pil ömrü ile de iyi bir yumruk atar (17 dakika ) ve iletim aralığı (150 metre). Bu, drone fotoğrafçılığı becerilerini test edenler için harika olan başka bir drone - yerleşik kamera net HD 1280 x 720p video üretir ve irtifa tutma, kritik dönüş, rota planlayıcı ve beni izle modları gibi özellikler fotoğrafçılığınıza konsantre olmanızı sağlar dronunuzun o uzak tepede kaybolması konusunda endişelenmek yerine beceriler.

Bir dezavantajı, en sağlam dronlar olmamasıdır, ancak kısa sürede drone'larıyla evden dışarı fırlamayı seven bir pilotsanız, bu muhtemelen bir sorun değildir. İnanılmaz derecede hafif ve kompakttır ve kolay taşıma için kendi içine katlanır. İyi değer.

en iyi drone 2020 - papağan anafi fpv

(Resim kredisi: Parrot)

11. Papağan ANAFI FPV

Kuşbakışı görünümün ve rakipsiz yanıt hızının keyfini çıkarın

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 25 dakika Menzil: 4 km Maks. Kamera çözünürlüğü: 4K / 21 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ FPV'ye yeterince iyi bir giriş + ANAFI çok sağlam bir uçuş
Kaçınılması gereken nedenler
-Gözünüzü şaşırtabilir -Goggles mide bulandırıcı hissetmenize neden olabilir-Ekran görselleri çok keskin değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 729 Amazon'da Görüntüle 729 £ Currys PC World'de Görüntüleyin

Uçan FPV'ye (First Person View) girmek istiyorsanız, ancak aşağıda incelenen uygun fiyatlı Parrot Bebop 2 modelinden çok daha iyi hava görüntüleri çeken bir drone istiyorsanız, bu paketi bir koşuşturma vermek isteyebilirsiniz.

ANAFI FPV paketi, dronun kendisini (gözden kaçırmanız durumunda yukarıda ve daha ayrıntılı olarak gözden geçirilmiştir), bir Skycontroller 3 el kumandasını ve bir çift Parrot's Cockpitglasses 3'ü içerir. Her üç öğe de küçük ve muazzam derecede iyi tasarlanmış bir paket içinde özenle paketlenmiştir. gri balıksırtı sırt çantası.

Konsepte aşina olmayanlar için FPV, drone'nun öne monte edilmiş kamerasından gelen görüntülerin canlı olarak bir cep telefonuna aktarıldığı normal uçuşa biraz benzer. Bununla birlikte, bu durumda, telefon, açıkça başınıza taktığınız verilen gözlüklerin içine klipslenir. Bu, dronun kamerasının gösterdiği şeyden başka bir şey göremeyeceğiniz anlamına gelir. İlk başta çok garip, kafa karıştırıcı bir his ama buna alıştığınızda, muhtemelen bu süreçte kendinizi öldürmeden gerçekten uçma deneyimini hissetmeye en yakın olanıdır.

Bununla birlikte, FPV'nin bazı uyarıları vardır: 1) mide bulantısı hissedebilirsiniz; 2) derinlik hissiniz etkilenebilir, bu nedenle ilk uçuşlarınız her zaman etrafta hiçbir engel olmadan geniş bir açık alanda olmalıdır; 3) yalnızca ileriyi görebilirsiniz, bu nedenle bir seferde birkaç metreden fazla geriye doğru uçmaktan kaçının; 4) o karga filosunun arkadan indiğini göremezsiniz; ve 5) birisinin eşyalarınızı çalmak için size yaklaşıp yaklaşmadığı konusunda hiçbir fikriniz olmaz.

649 £ 'da ANAFI FPV oldukça iyi bir değerdir ancak jüri, kamera bağlantı noktalarının ekrana giden görsellerin kalitesi konusunda çıktı - bence biraz fazla bulanık ve pikselliydi ve bu bir iPhone 11 kullanıyordu. Evet, onlar Arazinin önünden ve altından uçmak ve görmek tamamen kabul edilebilirdi, ancak biraz 3 boyutlu gözlük takmak gibiydi (yan yana duran iki görüntü, lens mesafe kontrolleriyle uğraştıktan sonra bile hiçbir zaman tam olarak birbirine tam oturmadı). Sonuç olarak, neredeyse kesinlikle gözlükleri çıkarmanıza ve gözlerinizi birkaç dakika dinlendirmenize neden olacak bir çift görme hissi yaşayabilirsiniz.

FPV uçuşu edinilmiş bir tattır ve bu paket ona çok adil bir yumruk atar. Ancak, ekstra harcamayı yalnızca ilk birkaç uçuşunuzdan sonra gözlüğü bırakmak için harcayacağınızdan, tuzakların farkında olmanız gerekir. Öte yandan, aşağı inmek istediğiniz yol olduğundan eminseniz, o zaman gidin. Ne ters gidebilir ki?

en iyi dronlar 2020: DJI Inspire 2 drone

12. DJI Inspire 2

Profesyonel kalitede sinematografi için en iyi drone

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 27 dakika Verici Menzil: 4 mil Maks. Kamera çözünürlüğü: 5,2K / 24 megapiksel
Satın alma nedenleri
+ Sansasyonel kamera sistemi + Çift kumanda seçeneği + 58mph en yüksek hız
Kaçınılması gereken nedenler
-Kaçınılmaz olarak pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 3.058 £ Wex Fotoğraf Videosu Görüntüle 4.491,86 £ Amazon'da Görüntüle5,208,99 £ Ebuyer'de görüntüle

En iyi sinema kalitesinde hava görüntülerini üretmeye gelince, Inspire 2'ye dokunacak hiçbir şey yok. Aslında, bu drone'nun grafiğimizde daha yüksek olmamasının tek nedeni, büyük harf P ile pahalı olmasıdır. ve büyük L ile büyüktür. Ayrıca ağır bir 4,25 kg'dır, böylece el çantanıza koymayı unutabilirsiniz.

Inspire 2, karbon fiber ve magnezyumdan yapılmıştır ve çift batarya sistemi, dört büyük motor ve 13 inçlik pervaneler, onu 58 mil hıza ve 27 dakikaya kadar uçuş süresine götürecektir. İniş takımı geri çekilebilir ve pilotların veya ikinci bir kamera operatörünün tam 360 & ordm çekim yapmasına izin verir; panorama. Ayrıca zorlu yerlerde uçarken ekstra güven için ileri, aşağı ve yukarı bakan engellerden kaçınma sensörleri ile birlikte gelir.

Inspire 2’nin pro-spec CineCore 2.0 görüntü işleme sistemi, teknenin burnunda yer alır, bu da yalnızca kameranın lensi ve sensörünün gimbala takıldığı anlamına gelir.

Bu, ağırlığı azaltır ve kolay kamera değişimine izin verir. Ve kameralardan bahsetmişken Inspire 2, kompakt Micro 4/3 Zenmuse X5'ten 5.2K Apple ProRes'te çekim yapabilen bir Super 35 Sensör içeren ultra yüksek kaliteli Zenmuse X7'ye kadar beş farklı model seçeneğiyle geliyor. Söylemeye gerek yok, bu çarpıcı sinematik sistemin ürettiği görüntüler en üst düzeydedir. Ama phew, kesinlikle pahalı.

En iyi drone 2020: Potensic D80

(Resim kredisi: Potensic)

13. Potensic D80 Dual GPS Fırçasız drone

Yetişmekte olan kameramanlar için uygun fiyatlı bir seçenek

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 20 dakika Verici Menzil: 300 metre Maks. Kamera çözünürlüğü: 2k HD
Satın alma nedenleri
+ Drone fotoğrafçılığına alışanlar için harika bir seçenek + Harika verici aralığı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 239,99 Sterlin Amazon'da Görünümü biraz daha ucuza mal olan benzer özelliklere sahip dronlar var

Potensic'in D80 Dual GPS Brushless Drone'u, drone fotoğrafçılığına alışmak isteyenler için harika bir seçenektir. Yeni başlayanlar için ideal kılan özelliklerle doludur, ister dronu tek bir nokta etrafında saat yönünde uçacak şekilde programlayan ve etrafında döndüğü nesnenin kapsamlı bir görüntüsünü sağlayan İlgi Çekici Nokta işlevi veya özel olarak tasarlanmış ayarlama seçeneği olsun. uçuş yolları. İkincisi, Potensic'in uygulamasını kullanarak drone'nuzu önceden belirlenmiş rotaları takip edecek şekilde programlamanıza olanak tanır ve drone'nizin yeteneklerini test etmenin harika bir yoludur.

Ancak, bu dronun yalnızca yeni başlayanlar ve orta düzeyler için olduğunu düşünme hatasına düşmeyin - daha başarılı el ilanlarını eğlendirmek için birçok özellik vardır ve etkileyici 300 metrelik iletim aralığı ve 20 dakikalık pil ömrü ile, keyfine varacaksınız. bol uçuş zamanı. Ayrıca, daha sağlam ve daha uzun ömürlü olan fırçasız bir motora sahip olduğu gerçeğini de seviyoruz - drone'nuzu adım adım ilerletmeyi planlayanlar için ideal.

En iyi drone 2020

(Resim kredisi: DJI)

Drone düzenlemeleri: bilmeniz gerekenler

Sivil Havacılık Otoritesi (CAA), drone sahipliği ve uçuşla ilgili bazı düzenlemelere sahiptir. Özetle, 250 g ile 20 kg arasındaki tüm dron sahiplerinin, yasa gereği, bir dron operatörü olarak çevrimiçi kayıt yaptırması ve bir çevrimiçi eğitim testine girip geçmesi gerekir. Kayıt ücreti £ 9 ve her yıl yenilenmesi gerekiyor.

Kılavuzun tamamını okuyun ve bir drone operatörü olarak kaydolun.register-drones.caa.co.uk.

Yani kendinizi halka açık bir yerde bir turşuya kaptırmazsınız, uymanız gereken bazı temel kurallar da vardır:

 • Havaalanlarına veya hava alanlarına yakın uçmayın
 • 400ft (120m) altında kalmayı unutmayın
 • Drone'nuzu her zaman gözlemleyin - insanlardan ve mülklerden 150ft (50m) uzakta durun
 • Asla uçağın yanına uçmayın
 • Sorumlu bir şekilde keyfini çıkarın

Yukarıdakilerin hiçbirinin söylenmesine gerek olmadığını düşünmek isteriz. Ve gerçekte, uçağın yakınında drone uçuran herkes muhtemelen hapse girmeyi hak ediyor. Elbette yapmayızbilmekBir insansız hava aracının bir 747'yi düşürebileceğinden eminiz, ancak teoriyi de test etmek istemediğimizden eminiz. Hiç.

Drone düzenlemeleri konusunda şüpheniz varsa ve drone'nuzu nerede uçurup uçuramayacağınız konusunda kafanız karıştıysa,sivil Havacılık Otoritesiweb sitesi ve mevcut drone düzenlemeleri hakkında bilgi edinin. Ayrıca kontrol edebilirsinizDrone Kodu İngiltere, drone uçuş kuralları hakkında temel bilgiler içeren kullanışlı bir indirilebilir PDF'ye sahiptir.

Şimdi, bu sert sözlerle, şu anda mevcut olan en iyi kamera drone'ları için mükemmellik sırasına göre listelenen uzman rehberimize geri dönebilirsiniz. Ya da sadece bu drone'ların en ucuz fiyatlarının bu kullanışlı listesini inceleyin.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın DJI Mini 2 - Ultralight ve ... DJI Mini 2 Amazon £ 419 GörüntüleTüm fiyatları görünDJI Mavic Air 2 + Filtreler Seti DJI Mavic Air 2 Amazon £ 749 GörüntüleTüm fiyatları görünDJI Mavic 2 Pro (İngiltere) - Dron ... DJI Mavic 2 Pro Amazon £ 1,249 GörüntüleTüm fiyatları görünRYZE Tello Drone - White Ryze Tech Tello Currys PC World £ 99 GörüntüleTüm fiyatları görünDJI Mavic 2 Zoom - SINIF A1DJI Mavic 2 BüyütDoğrudan Dizüstü Bilgisayarlar849,95 £ Görünüm Tüm fiyatları görünDJI Mavic Air Arctic Beyaz -...DJI Mavic HavaDrones Direct519,97 £ Görünüm Tüm fiyatları görün