Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • En İyi DSLR Kamera 2020: Yeni başlayanlardan profesyonele nihai Dijital SLR'ler

En İyi DSLR Kamera 2020: Yeni başlayanlardan profesyonele nihai Dijital SLR'ler

Üreticilerin DSLR'den neredeyse tamamen vazgeçtiklerini varsaymak kolay olurdu. Sonuçta, yeni bir modelin piyasaya sürüldüğünü görmek oldukça alışılmadık bir durum - son yıllarda sadece bir avuç var.


Bu, daha geleneksel bir çekim yöntemini tercih edenler için hala sağlıklı bir pazar olmadığı anlamına gelmiyor. İster ilk 'uygun' kameranızı arıyor olun, ister yükseltme yapmak isteyen deneyimli bir profesyonel olun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kamera var.

Fotoğraf makinelerini tavsiye ederken sık sık bulduğumuz gibi, tek bir 'en iyi' DSLR seçmek, iki fotoğrafçının tam olarak aynı olmadığını veya iş için aynı türden bir aracı aramadığını düşünürsek, zor bir iştir.

Yeni başlıyorsanız, teknik özelliklere ve buna uygun bir fiyata sahip birinci sınıf bir DSLR istemeniz (veya ihtiyacınız olması) pek olası değildir. Aynı şekilde, bir süredir etrafta olan biri, daha basit bir modelle kolayca hayal kırıklığına uğrayacaktır. Belki de ikisinin arasında bir yerdesiniz - bir sonraki adımı sizin için istiyorsunuz, ancak çok fazla yatırım yapmak istemiyorsunuz.

Çok yönlü iyi bir arayanlar için iki bariz seçenek var. Canon EOS 90D, çok sayıda farklı türde nesnenin fotoğrafını çekmeyi sevenlere hitap edecek çok çeşitli özelliklere sahip sağlam bir performans sergiliyor. Nikon kampında daha kararlıysanız, bunun yerine dikkate almanız gereken Nikon D500 var.


Son aylarda, pek çok yeni DSLR piyasaya sürülmemişken, aynasız modeller her iki haftada bir çıkacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu yıl üreticilerin bunları kullanmayı tercih edenlerden yararlanmaya istekli olduğu bazı yeni gelenler oldu. 2020'nin başında duyurulan Nikon D780 böyle bir örnektir - mükemmel bir tam çerçeve, çok yönlü. Aynasız Nikon Z6 ile birçok aynı teknolojiyi kullanır, bu nedenle eski ve yeni teknolojilerin iyi bir karışımı olarak da adlandırılabilir.

Benzer şekilde, Canon EOS 90D, bir sensörü paylaştığı aynasız kuzeni Canon EOS M6 Mark II ile oldukça kolay karşılaştırılabilir.


Daha önce hiç 'gerçek' bir kameraya sahip olmadıysanız, genellikle varsayılan olarak çekeceğiniz DSLR olacaktır. Geleneğe bağlı kalmak için söylenecek çok şey var, en azından bu listedeki bu eski modellerden bazılarına gitmenin maliyet avantajları değil. Yeni başlayanlar için ideal olan bazı uygun fiyatlı modeller arasında Canon EOS 250D ve Nikon D5600 bulunur.

  • Bu yüzden enstantaneleri bizim seçimimizle dönüştürünen iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları 2020

En iyi DSLR nasıl alınır

Dikkatinizi ilk kez DSLR alışverişine yönelttiğinizde, muhtemelen fotoğraflarınızla neyi başarmayı umduğunuzu düşüneceksiniz. Kompakt bir fotoğraf makinesi veya akıllı telefon gibi daha temel bir kamera türünden geliyorsanız, muhtemelen aradığınız giriş seviyesi DSLR'dir.


Bununla birlikte, bir süredir DSLR kullanıyorsanız ve biraz daha gelişmiş bir şey istiyorsanız, o zaman size fotoğrafçılık hakkında daha fazla bilgi edinme ve büyüme fırsatı verecek harika orta menzilli seçenekler var.

Son olarak, çok deneyimli bir amatörseniz veya çalışan bir profesyonelseniz, en iyinin en iyisini arıyor olacaksınız.

DSLR'lerde yeniyseniz ve yeni başlayanlar için uygun bir seçenek istiyorsanız, bu derlemedeki en yeni model olan Canon EOS 850D'ye bir göz atın. Çoğu DSLR'ye kıyasla tatmin edici derecede düzgün ve kompakt bir model olan Canon EOS 250D de var. Nikon'u tercih edenler için dikkate alınması gereken Nikon D5600 var.

Biraz daha karmaşık bir şey arayanlar için Nikon D500, Canon EOS 7D Mark II ve Canon EOS 90D'ye bakın. Bunların hepsi, çok sayıda farklı türde nesneyi çekmeyi seven insanlar için iyi çalışan, çok yönlü, harika kameralardır.


Tam çerçeve DSLR'ler, bir süredir DSLR kullananlara ayrılma eğilimindedir. Bu alanda, ilk full frame cihazınız için iyi bir seçenek olan 6D Mark II'ye sahipsiniz. Creme de la creme'yi gerçekten isteyenler için Nikon D850 var - biraz ilerlemiş olabilir, ancak yine de piyasadaki en iyi kameralardan biri. Canon kampında olup olmadığınızı düşünmeniz gereken Canon EOS 5D Mark IV de var.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi DSLR'ler:

En İyi DSLR: Nikon D850

1. Nikon D850

Hala dünyanın en iyi kameralarından biri

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel AF + Mükemmel kullanım + Harika pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-SnapBridge (bluetooth bağlantısı) her zaman çalışmıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 1,654 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüle 2.299 £ Park Kameralarında Görüntüle Düşük Stokta 2.510,63 £ Amazon'da Görüntüle