Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • En iyi kulak tıkaçları 2020: işitme duyunuzu koruyun ve sağlıklı uyuyun

En iyi kulak tıkaçları 2020: işitme duyunuzu koruyun ve sağlıklı uyuyun

Kulaklarınıza bakmak, gözlerinize bakmak kadar aynı derecede önemli görülmelidir. Yine de, muhtemelen kulak sağlığımızı kontrol ettirmek için yaptığımız gözlükçülere daha fazla yolculuk yapıyoruz!


Neyse ki, kulak tıkaçlarını elde etmek sadece kolay değildir, aynı zamanda herhangi bir şekilde kişiselleştirmeye de ihtiyaç duymazlar, bu nedenle kulaklarınıza çok fazla yaygara yapmadan uyacak bir çift satın almak oldukça kolaydır.

Sizin için doğru kulak tıkacı nasıl alınır

Bununla birlikte, kulak tıkaçları birçok nedenden dolayı kullanılabilir ve ihtiyaç duyduğunuz aktiviteye bağlı olarak farklı türler mevcuttur, bu nedenle içeri girmeden ve bir satın alma işlemi yapmadan önce eşyalarınızı bilmeye değer.

Öncelikle, işitme duyunuzu korumak için ses seviyeleri 85 desibele kadar yükseldiğinde kulak tıkacı takmanız gerektiğini unutmayın. 'Normal' bir konuşma yaklaşık 60 desibeldir ve bu, gürültüyü engelleyen bir kulak tıkacının yüksek gürültüyü azaltmayı amaçlaması gereken şeydir.

Kulak çınlamasının gelişmesini önlemek için, uçma, yüzme ve inşaat alanları dahil olmak üzere kulak tıkaçlarının önerildiği ortak aktiviteleri duymak sizi şaşırtabilir. Ayrıca evde veya seyahat ederken daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için de kullanılabilirler.


Sizin için doğru kulak tıkaçlarını seçerken, bunları nereye takacağınızı düşünün ve gürültülü bir yerdeyse, uygun gürültü azaltma derecesine (NRR) sahip bir çift seçin, böylece istediğiniz huzur ve sessizlik düzeyini elde edebilirsiniz.

Bu, özellikle bir müzik konseri veya gürültü seviyesinin oldukça yoğun olduğu herhangi bir etkinlik için kulak tıkacı arıyorsanız önemlidir. Bir rehber olarak, 20-30db'lik bir NRR derecesi bir konser için iyidir, oysa 30bd'nin üzerindeki NRR, gürültülü ortamlar için aramanız gereken sayıdır.


Ayrıca, ne kadar süreyle giymeniz gerektiğine bağlı olarak rahatlığı da düşünmek isteyeceksiniz; Kulak tıkaçları, kulaklarınıza uyacak şekilde tüm farklı stillerde gelir ve normalde köpük veya silikon gibi kulak kanalınıza rahatça oturan bir malzemeden yapılır.

Eğer uyumanıza yardımcı olacak kulak tıkaçları arıyorsanız, o zaman yüksek bir NRR alakalı olmayabilir, ancak malzeme olacaktır, silikon tercih etmek kulak tıkaçlarının kulaklarınıza iyi bir şekilde kalıplanmasını sağlarken aynı zamanda biraz gürültü koruması da sağlayacaktır. Aynı şekilde yüzme için de çocuk havuzunun gürültüsünü bastırmak isteyebilirken, kalıplanmış ve su geçirmez olduğundan emin olmak daha önemli olacaktır.


Sizin için hangisinin en iyi olduğunu seçebilmeniz için, piyasadaki yeniden kullanılabilir ve çeşitli NRR'lere ve malzemelere sahip en iyi kulak tıkaçlarından bazılarını seçtik.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi kulak tıkaçları

1. Devrimci Katı Alüminyum Kulak Tıkaçlarını İzole Edin

Bu kulak tıkaçlarıyla müzik kalitesini artırın ve kulak zarınızı koruyun

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Konserler Malzeme: Köpük NRR: 35db
Satın alma nedenleri
+3 boyut dahildir + Taşıma çantası
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en ucuz değil Amazon'a bakın

Rock ve heavy metali sevenler için kulak zarlarınız gerçekten darbe alıyor. Ve muhtemelen bir konserde kulak tıkaçlarının mantıksız göründüğünü düşündüğünüzü biliyoruz, ancak bu havalı görünen alüminyum kulak tıkaçları aslında ses kalitesini artırabilir ve aynı zamanda kulaklarınızı koruyabilir. Neredeyse her kulağa sığabilecekleri anlamına gelen 3 farklı kulak köpüğü ile birlikte gelirler ve kullanışlı bir taşıma kesesine sahiptirler, böylece metal kafalar nereye giderse gitsinler sallanmaya her zaman hazır olabilirler.


2. Just Pure Hut Kulak Tıkacı - 3 Parçalı Set

Hareket halindeyken kullanım için kullanışlı kulak tıkaçları

Teknik Özellikler
En iyisi: Seyahat Malzemesi: Silikon NRR: 28db
Satın alma nedenleri
+ 3 Set + Sesi azalt, kaliteyi değil
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en yüksek NRR değil Amazon'a bakın

Bu silikon kulak tıkaçları, çevrenizin hacmini ince bir şekilde azaltırken, aynı zamanda kullanımı da süper rahattır. Vidalı kapaklı ve anahtarlık eki ile tamamlanmış kullanışlı bir minyatür kutuda bulunan bu Just Pure kulak tıkaçları, seyahatlerine çıkan herkes için veya aslında sadece havai fişek gecesine götürmek için mükemmel bir aksesuardır. Konser sırasında bir müzisyenin kulaklarını korumak için yeterince uygun olmayacaklarsa da, 28db'lik oldukça saygın bir NRR'ye sahipler, bu nedenle müziği tamamen iptal etmeden festivallerde dinlemeyi azaltmak için iyi çalışacaklar. Anahtarlığınızı klipsleyin ve gidin.

3. Müzik için Sonic Akıllı Kulaklıklar

Tüm gün ve tüm gece mutlu kulaklar için rahat silikon kulak tıkaçları

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: İşçiler Malzeme: Silcone NRR: 21db
Satın alma nedenleri
+ Müziği güvenli bir seviyeye indirir + Gizli giymek
Kaçınılması gereken nedenler
- Bazıları için biraz sıkı

Etkinliklerde veya inşaat sektöründe çalışıyorsanız, oldukça sık bir şekilde yüksek düzeyde ses duyarsınız. Kulaklarınızın bedelini ödememesini sağlamak için, bu kulak tıkaçları ses seviyesini güvenli ve rahat olana indirecektir. En iyi pozisyonu bulmak için biraz manevra yapabilirler, ancak bu silikon kulak tıkaçları bir kez takıldığında, kulaklarınıza dikkat çekmeyecek şekilde yerleşir, böylece birçok kulak tıkacının verdiği kaşıntılı hissi duymadan tüm gün takabilirsiniz. Bu, şık bir taşıma kapsülü ve iş kıyafetlerinize anında takmanız için bir karabina ile birlikte gelen başka bir kulak tıkacı setidir.

4. Zoggs Aqua Kulak Tıkacı

Kulaklarınızı su altında korumak için kulak tıkaçları

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Yüzme Malzemesi: Silikon NRR: n / a
Satın alma nedenleri
+ Kulağınıza kalıplayın + Kullanışlı taşıma çantası
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI Fiddly koymak Amazon 167 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

Hevesli yüzücüler için, tıkalı bir kulağı veya enfeksiyonu önlemek için suyu kulaklarınızdan uzak tutmak önemlidir. Bu kulak tıkaçları ekonomiktir ve su geçirmez bir taşıma çantasıyla yeniden kullanılabilir, böylece kit çantanızda kaybolmaz veya kirlenmez ve yerine takılması biraz zor olsalar da, takıldıktan sonra inanılmaz derecede rahat olurlar. Kulaklarınızı şekillendirecek şekilde şekillendirilmişlerdir ve kulağınıza tam otururlar, böylece yüzme sırasında düşmeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Göllerde ve nehirlerde eğitimin kaçınılmaz olduğu bir triatlona girmek isteyenler için, kirli suyu dışarıda tutmak için bunlardan bir çift alın.

5. Decibullz Özel Kalıplı Kulak Tıkaçları

Size özel oturması için bu kulak tıkaçlarını kulaklarınıza göre şekillendirin

Teknik Özellikler
En iyisi: Özel uyum Malzeme: Termoplastik NRR: 31 db
Satın alma nedenleri
+ Farklı renkler + Evde kalıp
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 22.09 $ 'a biraz sert Amazon'da 22.09 $' da görüntüleyin Amazon'da görüntüleyin25,99 Walmart'ta görüntüle1 Amazon müşteri incelemesi

Genel kulak tıkaçlarının asla kulaklarınızda kalmadığını fark ederseniz, o zaman bu özel kulak tıkaçları bu sorunu çözmelidir. Termoplastikten yapılmıştır, bu da onları sadece suda ısıtmanız ve ardından kulağınızın şekline kalıplamanız anlamına gelir. Bazı insanlar bu malzemeyi köpük veya silikondan biraz daha rahatsız bulmaktadır, ancak yüksek bir NRR'ye sahiptirler ve huzur ve sessizliğe ihtiyaç duyduğunuzda gürültü seviyelerini minimumda tutmak için iyidirler. İşitme duyunuzu korumak için düzenli olarak takmak için bir çift kulak tıkacı arayan bir müzisyenseniz, bunlar sadece parçaya bakmakla kalmaz, aynı zamanda biraz çalışmayla da mükemmel uyum sağlar.

Sesi kısmak yerine yükseltmek istiyorsanız; rehberimize göz atınen iyi çok odalı hoparlörler.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın