Close

En iyi elektrikli bisiklet 2020: işe gidip gelmek için en iyi e-bisikletler

En iyi elektrikli bisiklet, hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ya da hızlı yağları tercih ediyorsanız en iyi e-bisiklet. Toplu taşıma potansiyel bir sağlık tehlikesidir, ancak kilitlenmenin azalmasıyla birlikte, giderek artan sayıda insanın işe koyulması gerekmektedir. Aslında, hem bisiklet sürmeye yeni başlayanlar hem de fermuarını kaybetmeye başlayan deneyimli bisikletçiler için en iyi elektrikli bisikleten iyi bisiklettam dur.


Elektrikli bisiklet satışları hızla arttı ve yakın gelecekte e-bisikletler, insanlar karbon ayak izlerini azaltmaya, para biriktirmeye ve biraz daha fit olmaya çalıştıkça daha popüler hale gelecek. Evet senyapmakelektrikli bisikletle egzersiz yapın; pil hiçbir şekilde tüm işi sizin için yapmaz, sadeceasistDeğiştirmek yerine pedal çevirmeniz.

E-bisiklet fikriyle flört ettiyseniz ve bir şans vermek istiyorsanız, şimdi tam zamanı, özellikle deİş şemasına geçişbu bisikletleri çok daha ekonomik hale getiriyor.

Elektrikli bisikletlere karşı tavırlar son yıllarda değişti. Uzun bir süre bisikletliler tarafından 'hile' olarak ve bisiklet kullanmayanlar tarafından da bisiklet gibi, ancak daha çirkin ve çok daha pahalı olarak görüldüler. Sınıfının en iyisi elektrikli bisikletlerin bu yeni türü, daha doğal hissettiriyor, daha normal görünüyor, çok daha az ağırlaşıyor ve insanlar, bir bisikletin rahatlığıyla, ancak tüm ter ve çaba sarf etmeden bir sürüşün Çok İyi olduğu fikrine geliyorlar. Şey.

Çaba göstermemek, kendinizi ısınmazsanız kış aylarında biraz üşüyebileceğiniz anlamına gelir, ancak burada yaz için bu daha az endişe kaynağıdır. Elektrikli bisikletler, arabalara ilişkin vergilendirme ve kurallar daha sıkı hale geldikçe ve toplu taşıma daha pahalı hale geldikçe daha da popüler hale gelecek.


En iyi elektrikli bisiklet pazarının daha sağlam ucunda, tepeleri, patikaları ve genel kaba işleri zahmetsizce üstlenmek için harika modeller de var - ve işte şimdi bir listemiz var.en iyi elektrikli dağ bisikletleriçok. Hafif bir alternatif arayanlar, birelektrikli scooter,bisikletler daha uzun ömür (ve stabilite) sunmalıdır.

En iyi elektrikli bisiklet hangisidir?

Bu, elbette neyin peşinde olduğunuza bağlı, ancak her kategoride çok şiddetle tavsiye edilen bisikletlerimiz var.


En iyi elektrikli bisiklet VanMoof Elektrikli S3. Bu model bir rüya gibi sürüyor ve bir dizi hırsızlık önleme önlemi var: GPS izleme, bir immobilizer, alarm… Ve eğer çalınırsa, VanMoof gidip onu geri alacağına söz veriyor.

En ucuz e-bisiklet1000 sterlin altındaki Gtech eBike City, birçok kullanıcının ihtiyaç duyacağı her şeye sahiptir.


Brompton sevenler için en iyi katlanır elektrikli bisikletBrompton Elektrik. Bu, normal bir Brompton gibi garip bir şekilde hissediyor, aynı görünüyor ve tamamen aynı parlak şekilde katlanıyor.

Tepeler ve arazi koşulları için en iyi elektrikli bisikletÖzel Turbo Levo SL. Süper otomobil performansı ve fiyat etiketi ile piyasadaki en hafif elektrikli dağ bisikleti.

  • Haibike Sduro Trekking incelemesi

Sizin için en iyi elektrikli bisiklet nasıl seçilir

Bisiklete binme birkaç nedenden dolayı harika bir eğlencedir: ücretsizdir (ilk bisiklet satın alımından sonra), sağlığınız için iyidir ve çoğu durumda arabalardan ve toplu taşıma araçlarından daha hızlı olabilir.

İşe gidip gelmek için elektrikli bisikletle bisiklete binmek tüm bunlar, artı sizi daha az terletiyor - sevmeyecek ne var?


Farklı elektrikli bisiklet markaları, elektrikli bisiklet üretiminde farklı yaklaşımlar benimsiyor. Bazıları, kranklara yerleşik pillere tekerleklere güç göndermesini söyleyen bir tork sensörü ile arka tekerlek göbeğine bir elektrik motoru yerleştirmeyi seçiyor.

Diğerleri - özellikle Bosch ve Yamaha - motosikletin kranklarının etrafına yerleştirilmiş tüm motor ve sensör ünitesi ile daha yüksek güçlü bir yaklaşımı tercih ediyor, bu da görsel olarak daha çekici ve aerodinamik olarak gelişmiş çerçeve stilleri oluşturulabileceği anlamına geliyor.

Artan sayıda yeni, premium e-bisiklet, motoruönMotorsuz bisikletlere alışkınsanız çok daha doğal bir sürüş deneyimi sunan tekerlek poyrası.

Elektrikli olmayan döngülere alışkınsanız, e-bisikletlerin ağır olduğunu ve 25 km / s veya 15.5 mph'de kapandığını unutmayın. Çoğu durumda bu, pedal çevirerek hızı bundan daha yükseğe çıkarmaya çalışırsanız, bisikletin aktif olarak size karşı savaşıyormuş gibi hissetmeye başladığı anlamına gelir. Bu, bariz nedenlerden ötürü daha ağır bisikletler için özellikle doğrudur ve alışması biraz zaman alabilir.

Bununla birlikte, gerçekçi iseniz, 15mph kasabaya giderken veya tepelere çıkarken çok iyi bir ortalama hızdır. Bu neye rağmenherşeybisikletçiler size ortalama hızlarının olduğunu söyleyecekler - kimseyi kandıramazsınız beyler!

Yine, daha yeni, daha pahalı e-bisikletlerden bazıları, daha yumuşak bir eğri ile güç uygulayarak, pedal çevirdiğiniz hıza daha doğru yanıt veren algoritmalar kullanarak ve ayrıca daha hafif ağırlık vererek 'mücadele etme' sorununu çözmeye başlıyor. Bir inek.

Daha ucuz veya daha ağır bisikletlerde bile, gerçekten nazikçe pedal çevirmeniz gerektiğini kabul ettiğinizde ve işi motorun yapmasına izin verdiğinizde, hız tutkunu olmayanlar ona girecektir. İpucu: Bacaklarda daha kolay fark edilir hale getirmek istiyorsanız, lastikleri güçlü bir şekilde pompalayarak yuvarlanma direncini ve dolayısıyla ortalama hızı iyileştirebilirsiniz. Tamamen şişirilmiş lastikler, çoğu yoldaki kalıntıyı pıhtılaştırdıkları için delinme olasılığı daha düşüktür.

E-bisikletler işe gidip gelmek ve pankek düz olmayan yerler için harikadır. Sizi ışıklardan hızla uzaklaştıracaklar, tepeleri ütüleyecekler ve terlemenizi önleyecekler, böylece Likrayı atıp kot pantolon, takım elbise veya kışlık mont giyebilirsiniz.

Ancak, elektrikli bisiklet sürmenin hiç egzersiz yapmayacağınız anlamına geldiğini düşünmeyin. Özellikle 15.5mph'yi geçmek istiyorsanız, sizin için otobüse binmekten çok daha iyidirler.

Satın alabileceğiniz en iyi elektrikli bisikletler

En iyi elektrikli bisiklet: VanMoof S3

(Resim kredisi: VanMoof)

1. VanMoof S3

En iyi elektrikli bisiklet: hızlı hareket etmesine rağmen her anlamda çok güvenli hissettiriyor

Teknik Özellikler
Ağırlık: 19kg Menzil: 60 mil Şarj süresi: 8 saat Dişliler: 4 vitesli, otomatik vites değiştirme Güç: 250W (ABD'de 500W)
Satın alma nedenleri
+ Sürmek harika + Olağanüstü güvenlik özellikleri + Harika görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Otomatik vites değişimi biraz gereksiz görünüyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• VanMoof'tan 1978 £ 'a satın alın

VanMoof S3 ile bu Hollandalı yenilikçi marka, mükemmel ve daha iyi hale getiren S2'yi aldı. Oh, ve fiyatından 1.000 £ / 1.000 $ / 1.000 € düşürüldü. Nasıl yapabilirdikdeğilen iyi elektrikli bisiklet yapmak?

• OkuyunVanMoof S3 incelemesi

S3, son derece iyi sürüş sağlayan, sağlam bir şekilde inşa edilmiş bir şeydir. Dairede minimum çabayla 20 mil / saate kadar çıkabilirsiniz ve tepeleri bir muamele yapar. Hidrolik disk frenler onu tamamen durdurur.

Kazaların yanı sıra, suçla dolu şehirlerimizde bisiklet sürmenin en büyük endişesi, her zaman mevcut olan hırsızlık tehdididir. Buna karşı savaşmak için VanMoof S3 entegre bir manyetik kilit içerir -çokÇıkarılması zor - entegre bir alarm ve herhangi biri bisikleti çalacak kadar aptalsa onu bulmak için kullanılabilecek bir GPS izleyici. Daha da dikkat çekici olanı, VanMoof daha sonra birinibulmakBisikletinizi ve nazikçe iyi adamdan onu geri vermesini isteyin.

S3'ün dört, otomatik vites değiştirme dişlisi, S2'ye göre büyük bir gelişme. Bunda sadece iki tane vardı ve çoğu zaman oldukça rahatsız edici bir şekilde yer değiştirdiler. Bu bisikletle ilgili tek sorunum, kimsenin kendi başına yukarı ve aşağı vites değiştirmek için dört vitesli bir göbeğe ihtiyacı olmaması ve potansiyel olarak yanlış gitmesi gereken bir şey daha var.

Neyse ki, VanMoof bisikletleri son derece iyi yapılmış ve bu yüzden bunun uzun vadede bir sorun haline gelmeyeceğini umuyorum. Şehir içi ulaşımda, 21. yüzyıl tarzı VanMoof S3'ü yenmek imkansız. İşe gidip gelirken katlanabilir bir bisiklet gerektirmedikçe, bu durumda okumaya devam edin…

En ucuz elektrikli bisiklet: Gtech eBike City


2. Gtech eBike City

En ucuz ebike

Teknik Özellikler
Ağırlık: 16kg Menzil: 30 mil Şarj süresi: 3 saat Dişliler: yok Güç: 200W
Satın alma nedenleri
+ Pedal çevirirken hızı ayarlamak için izlenen bilgisayar + Paranızın tam karşılığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük ve yüksek güç arasında pek bir fark yok-Biraz rahatsız edici sele ve kulplar-Uzun ömürlülük konusunda güven uyandırmıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 995 £ Gtech.co.uk adresinde görüntüleyin 995 £ Pure Electric Check Amazon'da Görüntüleyin

Bu Gtech Şehir Bisikleti, buradaki bisikletlerin çoğundan çok daha ucuz ve basittir ve şimdi çok eski olmasına rağmen, satın alabileceğiniz en ucuz e-bisiklettir ve yeni başlayanlar veya düşük bütçeli olanlar için idealdir. Dışarıda kesinlikle bundan daha güçlü elektrikli bisikletler var ve birkaç tane daha ucuz, ancak en iyi elektrikli süpürgeleri ve çit düzelticileriyle tanınan Gtech, bununla sürpriz bir kazanan elde etti.

Bir binlikten utanmak için, aslında bir bisiklete benzeyen, 30 mil maksimum menzile sahip ve karmaşıklık olarak tanımlanabilecek her şeyden mahrum kalan bir e-bisiklet alırsınız.

Düşük güç için bir kez ve yüksek için iki kez pil üzerindeki yeşil düğmeye basarak açarsınız, ancak dürüst olmak gerekirse aralarında çok fazla fark yoktur. Bundan sonra sadece pedal çevirirsin. Vites yok, pantolonunuzu kirletecek zincir yok (bunun yerine motosiklet tarzı karbon fiber kayış kullanılıyor) ve normal bir bisiklete binmekten çok farklı bir his yok.

Buradaki önemli nokta, bilgisayarın pedal çevirmek için ne kadar çalışmanız gerektiğini izlemesi ve elektrik motorunu gerektiği gibi uygulamasıdır. Yani ışıklardan uzaklaşırken, köşelerden çıkarken ve tabii ki yokuş yukarı çıkarken onun yardım elini hissediyorsunuz.

Tüm bu bisikletlerde olduğu gibi, destekli hız 15mph'de sınırlandırılmıştır, ancak bazılarının aksine, Gtech eBike City veya eBike Sport'un özdeş (özel) kardeşi (bu, adım adım yerine standart bir çerçeveye sahiptir. ), ağırlığın 15 mil / saate kadar geri adım attığını hissetmeden daha fazla pedal çevirebilmeniz için yeterince hafif ve çeviktir. Hatta, bir itme ile, onu motor olmadan daha düz yollarda kullanabilirsiniz.

Bunu Tour de France'ın dağlık bir bölümüne götürmeye çalışmayız, ancak kentsel tepeler ve daha yumuşak kırsal eğimler için, gerçekten işin üstesinden geliyor.

Para için ve özellikle bir çit düzeltici markasından geldiğini düşünürsek, eBike harika bir küçük tekerlek setidir. Sele ve kulpların rahatlığında fedakarlıklar yapıldı ve frenler onları biraz daha fazla ısırabilir, ancak bunlar bizim için kabul edilebilir tavizler gibi görünüyor.

Bazı yönlerden, lansman sırasında gerçek USP'si sadece bir bisiklet gibi görünmesiydi. Neyse ki, diğer markalar artık bu alandaki Gtech'in liderliğini takip ediyor.

  • OkuyunGtech eBike City incelemesi

En iyi elektrikli bisiklet: Brompton Electric

3. Brompton Electric

En iyi katlanır elektrikli bisiklet

Teknik Özellikler
Ağırlık: 16,6 veya 17,3 kg Menzil: 25-50 mil Şarj süresi: 3-5 saat (şarj cihazına bağlı olarak) Dişliler: 2 veya 6 vitesli Güç: 250 W
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir, katlanır tasarım + Çok iyi uygulanmış yardım + Daha kolay taşıma için ayrı pil takımı
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağırlık, taşınabilirliği olması gerekenden daha zor hale getirir, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 2,850 £ Pure Electric'te Görüntüleyin2.980 £ Evans Cycles'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Bu bisikletin stokları oldukça aralıklı olduğundan, yukarıdaki widget'ın olması gerektiği gibi çalışmadığını görebilirsiniz. Eğer öyleyse, bunları deneyinbağlantılar.
• Evans şimdi satın almanıza veya ön sipariş vermenize izin verecek

• Doğrudan Brompton'dan deneyin

Bu yüzden şimdilik en üst noktadan düşürüldü, ancak E-Brompton ciddi şekilde etkileyici. Günlük işe gidip gelirken toplu taşıma ve ardından bisiklete binmeyi içeriyorsa, toplam 'park etme' kolaylığı sunar, GX'e göre bir bagaj rafına daha kolay yerleştirilebilir ve yine de elektrik sayesinde bozulmamış ve terli olmayan bir durumda ulaşmanıza olanak tanır. yardım.

William Advanced Engineering'deki F1 eğitimli mühendisler, elektrikli parçalara yardım ettiler ve sonuç, ön göbek aracılığıyla pedal yardımı sağlayan 250W'lık bir motor oldu - ki bu hala çok alışılmadık bir yaklaşım. Bir çantada oturan ve Brompton bagaj rafının normalde oturacağı yere giden 300Wh'lik bir pil paketinden güç alıyor. Her iki pili de tutan daha büyük bir çantayı da tercih edebilirsiniz.veyedek takımınız veya dizüstü bilgisayarınız veya her neyse.

Brompton, kuşkusuz GX kadar olmasa da kentsel ortamlarda sürmek için eğlencelidir. Asgari çabayla tepelere tırmanacak kadar güçlü, ancak düzlükte çevik hissediyor. Herhangi bir Brompton'da olduğu gibi, muhtemelen yarım millik bir sprint kazanamayacaksınız, ancak pedal yardımı sayesinde kesinlikle hızlı bir başlangıç ​​yapacaksınız.

Diğer elektrikli bisikletlerin üzerinde durmasının nedeni, Brompton'un pedal çevirmenize nasıl güç yardımı uygulayacağını ve böylece doğal bir his uyandırmasıdır. Maksimum, 15.5mph destekli hıza ulaştığınızda sizinle savaşmaya çalışıyormuş gibi hissettirmiyor.

Düzgün bir akıllı telefon uygulaması mevcut şarj seviyelerini gösterir ve yardım ayarlarını özelleştirmenize izin verirken, kadans ve tork sensörleri güç dağıtımının sorunsuz olduğu ve yalnızca gerçekten gerekli olduğunda devreye girdiği anlamına gelir. Brompton ayrıca uygulama aracılığıyla bir servis veya pil değişiminin gerekli olabileceğine dair tanılama ve uyarılar sunmayı planlıyor.

Brompton, standart atlarına göre daha az seçenek sunar, ancak istediğiniz herhangi bir renkte gelirken, siyah veya beyaz olduğu sürece, 20 litrelik bonus bagaj seçeneği olan iki veya altı vites seçeneği de vardır ve Sadece 90 dakikada yüzde 80 pil doldurma sağlayan hızlı şarj sistemi için ekstra para kazanabilirsiniz.

Elektrikli Brompton, güçsüz Brompton ile tamamen aynı şekilde katlanır. Bu çok basit ve bahsedebileceğimiz bazı katlanır bisikletlerin aksine, bıraktığınız şey gerçekten küçük bir şey, ön tekerleği çıkarılmış bir bisiklet boyutunda olan bir şey değil. Bununla birlikte, elektrikli aktarma organlarının ekstra ağırlığı, onu standart bir Brompton'un kolaylığıyla taşıyamayacağınız anlamına gelir.

Düz üzerinde dönerken hiç de fena değil - katlandığında devreye giren küçük, bavul tarzı ek tekerleklere sahip. Ancak, işe gidip gelirken, örneğin bir demiryolu platformuna ulaşmak için bir köprüden geçmek zorunda kalmanız gerekiyorsa,değilbu deneyimin tadını çıkarın.

Bunun yanı sıra, elektrikli Brompton ile ilgili tek sorun standart olanla aynı - pahalı ve biraz titriyor gibi görünüyorsunuz. Ama üstesinden geleceksin.

En iyi elektrikli bisikletler: Orbea Gain F40

(Resim kredisi: Orbea)

4. Orbea Kazanç F40

Tıpkı favori fikriniz gibi, ama daha hızlı

Teknik Özellikler
Ağırlık: Listelenmemiş Menzil: Şarj Olmama Süresi: 4 saat Dişliler: Shimano 9 hız Güç: 450Wh
Satın alma nedenleri
+ Şık görünüm + Keskin yol tutuşu + Uyarlanabilir sürüş stili
Kaçınılması gereken nedenler
Dijital ekran yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bunun yakışıklı bir eBike olduğunu inkar etmek mümkün değil ve genellikle hantal tüpler ve devasa eyerlerin hakim olduğu bir dünyada bu kadar şık ve hızlı görünen bir şey görmek canlandırıcı.

Orbea Gain serisi, günlük kamçı görevi görecek şekilde tasarlandı, aynı zamanda açık saçık alüminyum çerçeve, karbon çatal ve güçlü disk frenleri ile aksama süreniz sırasında kilometrelerinizi yükseltmek için sağlam bir durum oluşturan hafta sonu spor makinesi olarak da iki katına çıktı.

Bu nedenle, tıknaz bir dijital ekran yoktur (geleneksel bir bisiklet bilgisayarını monte etmek için bol miktarda alan bırakır), yalnızca kullanımı kolay ve bisikletin genel hatlarını bozmayan entegre bir sistem arayüzü vardır.

En iyi elektrikli bisiklet: Gocycle GX

5. Gocycle GX

Başka bir harika katlanır elektrikli bisiklet

Teknik Özellikler
Ağırlık: 17,8 kg Menzil: 40 mil Şarj süresi: 7 saat (4 isteğe bağlı hızlı şarj cihazıyla) Dişliler: 3 vitesli Güç: 250 W (ABD'de 500 W)
Satın alma nedenleri
+ Sürmek için harika + Uygulama aracılığıyla kullanışlı ayarlamalar + Hızlı ve kolay bir şekilde katlanır
Kaçınılması gereken nedenler
-Brompton kadar küçük katlanmaz-… Ve daha da ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 2.898,99 £ Rutland Cycling'te Görüntüle 2.898,99 £ Rutland Cycling Check Amazon

Gocycle GX, katlanan bir elektrikli bisiklet testidir ve Brompton'dan daha da eğlencelidir ve daha sağlamdır. Bunun ters tarafı, en azından yeterince ve yeterince hızlı bir şekilde toplu taşıma araçlarına yasal olarak götürmek için Brompton kadar düzgün bir şekilde katlanmamasıdır. İnsanlar sana tutsa da.

Üç vites, değişken destek - telefonunuzun temel bir bisiklet bilgisayarı olarak hizmet vermesini de sağlayan Gocycle'ın kullanışlı uygulamasıyla ne zaman ve ne ölçüde devreye gireceğini değiştirebilirsiniz - ve küçük boyutlu ama kalın, sportif tekerlekler, GX sadece bir sürmek için patlama. Gocycle'ın güç dağıtım algoritmaları ve tork sensörleri, eski F1 mühendisleri tarafından ayarlandı, bu nedenle sürüş, en sorunsuz olanlardan biri. Tiksindirici, manevra kabiliyeti yüksek ve eğlencelidir ve benzer şekilde küçük tekerleklere rağmen Brompton'dan biraz daha 'uygun bir motosiklet' gibi hissettirir.

Aydınlatma, ana pil sisteminden güç çeken süper parlak bir ön LED ışık çubuğu ve arka lamba ile halledilir, böylece AAA piller için etrafta dolaşmanıza veya şarj etmek için bir USB kablosuna takmayı hatırlamanıza gerek kalmaz.

En iyi şehir içi elektrikli bisiklet: Ampler Curt

(Resim kredisi: Ampler)

6. Yükseltici Perde

Hafif, sinsi ve bakımı son derece kolay

Teknik Özellikler
Ağırlık: 13,5 kg Menzil: 44 mil Şarj süresi: 2,5 saat Dişliler: Tek hızlı veya 10 vitesli Güç: 250 W
Satın alma nedenleri
+ Süper şık + Çevresindeki en hafif e-bisikletlerden biri + Entegre pil tasarımı
Kaçınılması gereken nedenler
-Silly name-Levers çok kısa GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'a bakın

Ampler Curt'ü doğrudan Ampler Bikes'ten satın alın

Ampler Curt'ü bir arkadaşınıza verin ve elektrikle desteklendiğini bilmedikleri için iyi parayla bahse gireceğiz. Akıllı 48V LG Lityum-iyon pil takımı, alt borunun içine düzgün bir şekilde saklanırken, güçlü bir motor arka göbeğe gizlice yerleştirilmiştir.

Koltuk borusunun en altındaki bir yuvaya takılan dizüstü bilgisayar tarzı manyetik disk ile maksimum ninja noktaları için şarj ve güç sistemine bile dikkatlice yaklaşılır. Gidon anahtarları ve ekranları, tek tuşla dağınıklık olmadan kullanım için çöp kutusuna atılır.

Basitlik, keskin hatlar, entegre çamurluklar, mat siyah boya işi ve sele direğine ustalıkla yerleştirilmiş temiz arka LED'ler ile buradaki ana tema. Hatta test ettiğimiz versiyon, yağlı bir zincir olan bakım cehenneminin aksine, bir karbon kayış tahrikine sahipti.

Kabul edelim ki, buna Curt deniyor olması bizi biraz utandırıyor ama göründüğü kadar sürüyor. Evet, kullanıcılar ısmarlama bir akıllı telefon uygulamasına girebilir ve inekler eve gelene kadar elektrik motoru ayarlarıyla oynayabilir, ancak motordan gelen yardım o kadar iyi değerlendirilir ki çoğu kutudan çıkar çıkmaz mutlu olacaktır.

Bisikletle geçirdiğimiz süre, tek hız oranının ve akıllı tork algılayan elektrik desteğinin çoğu tepeden kıyma yapmak için yeterince iyi olduğunu kanıtladığından, 10 vitesli bir varyant da gereksiz hissediyor. Pedallara ne kadar çok tork uygularsanız, Curt yardımcı olmak için o kadar çok adım atar.

Ter içermeyen seyir, motosikletin şaşırtıcı derecede hafif yapısının bir sonucu olarak gelir, terazi yalnızca 13 kg işaretini devreder. Bu kısmen tam bir karbon fiber çatal sayesinde, ancak aynı zamanda bazı son teknoloji akü teknolojisi ve düzgün arka göbek motoru sayesinde.

Birden bire, bir e-bisikleti toplu taşıma araçlarında ve dışında taşıma ya da üst kattaki birinci kattaki daireye sürükleme düşüncesi o kadar da göz korkutucu görünmüyor.

Talihsiz adını görmezden gelin ve Ampler Curt, gömleğinizi kirletmeden şehir içi yolculukları göndermek için harika bir araçtır. Bulduğumuz tek hata, mükemmel derecede güçlü olan Shimano hidrolik disk frenleriydi, ancak kollar genişletilmiş gidonlar için komik bir şekilde kısa geliyordu. Nitpicking en iyi haliyle.

En iyi elektrikli bisikletler: FuroSystems Furo X

(Resim kredisi: Furo Systems)

7. FuroSystems Furo X

Çarpıcı, hafif katlanır bir ebike

Teknik Özellikler
Ağırlık: 15kg Menzil: 35 mil Şarj süresi: 4,5 saat Dişliler: 9 vitesli Güç: 500W
Satın alma nedenleri
+ Diğerlerinden daha hafif + Mükemmel sürüş + Bol ekstralarla birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
- Ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• Furo X'i FuroSystems'ten 1.900 £ karşılığında satın alın

Ebikeler doğaları gereği motorsuz kardeşlerinden çok daha ağırdır ve evde veya toplu taşıma araçlarında çıkmanız gereken bir kat merdiveniniz varsa bu dikkate alınması gereken bir şeydir. Pekala, burada 'sadece' 15kg ağırlığında gerçekten iyi donanımlı bir katlama modeli geliyor - tamam bu hala biraz ağır - dışa monte edilmiş 36v Tesla özellikli pil, 500w BAFANG arka göbek motoru, ön ve arka disk frenler, çamurluklar , arka bagaj rafı, yan sehpa ve entegre göstergeli LED aydınlatma sistemi. Ekstraların bolluğu göz önüne alındığında, Londra merkezli tasarımcılarının ağırlığı bu kadar düşük tutmayı başardığını açıkçası şaşkına çevirdik.

Furo X ayrıca havacılık sınıfı karbon fiber çerçeve, daha hızlı seyahat için 20 inç jantlar ve çok çeşitli eğimler için 9 vitesli Shimano vites değiştirici ile donatılmıştır. Ama en çok seveceğiniz o 500w güçlü motor. Birleşik Krallık'taki tüm ebiklerde olduğu gibi, motorun yardımı 15.5mph ile sınırlıdır, ancak motosikletin çoğu rakibinden daha hafif olması nedeniyle, motor devre dışı kaldığında veya batarya çalıştığında çok fazla sürdüğünüzü hissetmez. düz.

Bu arada gidona monte edilmiş bilgisayar ekranı, lastik tuşlara yukarı ve aşağı dokunarak toynakta değiştirilebilen beş pedal destekli güç seviyesi sağlar. Özetle, güç desteği ne kadar yüksekse, motor ön koşulda 15.5mph'de kesilene kadar o kadar uzun süre çalışacaktır. Sensör pedallarda optimum basıncı tespit eder etmez, motorun kendisinin oldukça hızlı bir şekilde devreye girdiği söylenmelidir, bu yüzden kalkışta veya U dönüşü yaparken dikkatli olun ve kontrolü kaybetmemek için parmaklarınızı frenleri kapattırın.

20 inçlik tekerleklere sahip olduğu göz önüne alındığında, Furo X, Brompton (çok az kişinin yaptığı gibi) kadar düzenli bir pakete katlanmıyor, ancak süreç gerçekten basit ve katlandığında, telaşa neden olmadan bir trene binmek için yeterince kompakt. . Üçgen sele direği özellikle belirtilmeye değer çünkü eyeri düzeltmek zorunda kalmadan kaldırıp indirmeyi gerçekten kolaylaştırıyor.

Pekala, yolumuzdaki ana teknoloji bu, o zaman binmek nasıl bir şey? İki kelimeyle, kanlı harika. Her hızda mükemmel bir şekilde çalışır ve tek bir şarjla 35 mile kadar yokuş yukarı ve aşağı kayar. Gidon düzeneği ayrıca çok çeşitli sürücü yüksekliklerine uyacak şekilde ayarlanabilir.

Brompton'dan daha büyük tekerleklere sahip katlanır bir ebike peşindeyseniz, ancak bütçeyi GoCycle’ın en iyi köpeği GX'e uzatamazsanız, o zaman bu mükemmel tasarlanmış girişi kesinlikle alışveriş listesine koyun. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

En iyi elektrikli bisikletler: Raleigh Centros Crossbar

8. Raleigh Crossbar Merkezleri

En iyi premium hibrit elektrikli bisiklet

Teknik Özellikler
Ağırlık: 26kg Menzil: 60+ mil Şarj süresi: 6 saat Dişliler: 10 vitesli Güç: 250W
Satın alma nedenleri
+ Sürmesi gerçekten eğlenceli + Sağlam bir şekilde inşa edilmiş ancak rahat + Oynamak için 10 vites
Kaçınılması gereken nedenler
- Aşırı derecede ağır. Pil gücünüz bitmek istemiyor - Biraz pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 2.299.99 Rutland Cycling'te görüntüleyin 2.350 £ Pure Electric'te görüntüleyin2.550 £ Evans Cycles'ta görüntüleyin

Centros nasıl bir yer? Büyük ve ağır, ama temelde üstesinden gelmek için yeterli güce sahip. Daha ağır olan e-bisikletlerin, mutlak en fazla saatte sadece 20 mil (saat 15 mil / saate kadar) yapmanıza rağmen, daha fazla hız hissi verdiğini keşfetme eğilimindesiniz. Bu tuhaf hıza ulaşmak için aşağı doğru eğim).

Centros'un 'Turbo' veya 'Sport' moduna (4 elektrik yardım seviyesinin en üst 2'si) yapıştırıp orta viteste bırakarak, tam uçuş halindeyken zahmetli hissettiğini, ancak araçtan uzaklaşabildiğini buldum. sorunsuz ışıklar. Aslında benden daha az tembel biniciler isteyebilirkullanım10 vites ve en üst viteste, zorunlu 15.5mph elektrik sınırını aşmanın kolay olduğunu göreceksiniz.

Ön süspansiyon ve hoş rahat sele, Londra'nın çukurlu cehennem manzarasını da çok başarılı bir şekilde düzeltir. Raleigh ayrıca, pilin çerçevenin alt borusunda 'gizli' olduğu gerçeğini harika bir şekilde oynuyor, ancak tamamen dürüst olmak gerekirse, bir filin üzerine bir battaniye attığınızda 'gizli' olması gibi 'gizli'.

En iyi elektrikli bisikletler: Triumph Trekker

(Resim kredisi: Triumph)

9. Triumph Trekker

Klasik Triumph rozetli şık ama abartısız e-bisiklet

Teknik Özellikler
Ağırlık: 24kg Menzil: 93 mil Şarj süresi: 5 saat Dişliler: 10 ileri Güç: 250W
Satın alma nedenleri
+ Verimli pil + Mükemmel menzil + Ön RockShox + Shimano bileşenleriyle birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük ve ağır-Motor yeterince destek sağlamıyor

• Yerel Triumph bayinizden hemen satın alın

İngiliz amiral gemisi motosiklet şirketi Triumph, klasik Bonneville ile en çok eşanlamlı olsa da, aslında 1889'dan 1932'ye kadar pedallı iki tekerlekli araçlar üreten bir bisiklet üreticisi olarak başladı. Birkaç on yıl boyunca hızla ilerleyin ve şirketin klasik logosu geri döndü. bir pil ve elektrik motoru ile donatılmış olsa da bisiklet.

Yeni Triumph Trekker oldukça sıradan bir görünüme sahip (ama çekici bir şekilde) ve logo da çok abartılı değil, tüp üzerinde çok az yer kaplıyor. Bu yazara bağlı olsaydı, logo tüm tüp boyunca 150 punto harflerle süslenirdi.

Gezgin Kamera, üç boyutta (küçük, orta ve büyük) mevcuttur ve ortam için önemli ölçüde 24 kg (yaklaşık 53 lb) ağırlığındadır. Bu, 27,5 inç jantlara sahip bir e-bisiklet için oldukça normaldir, ancak 2,950 £ 'dan perakende satış yapan bir e-bisiklet için belki o kadar normal değildir. Başka bir deyişle, istasyonda bir kat merdiven çıkmayı düşünüyorsanız, tuğla bina dışı gibi inşa etseniz iyi olur.

Bu motosikletin gerçekten mükemmel olduğu bir alan, baştan sona örnek niteliğinde olan yapının kalitesidir. Güzel bir şekilde işlenmiş alaşım çerçeve, daha hızlı sürüş için ateşli bir duruşu teşvik eden çağdaş bir yol bisikleti tarzı geometriye sahiptir. Bisiklet aynı zamanda, zorlu şehir yollarında 65 mm seyahat sağlayan Rockshox Paragon Silver ön amortisörlerle donatılmıştır - asfalt düzleştiğinde, daha sert, daha hızlı bir sürüş için amortisörü kilitlemeniz yeterlidir.

Gezgin Kamera, büyük çıkarılabilir 504 Wh pilden (aşağı borunun bir parçasını oluşturur) Deore disk frenlerine ve 10 vitesli Deore vites değiştirici sistemine kadar neredeyse tamamen Shimano bileşenleri ile donatılmıştır. Bataryanın kendisinin 150 km'ye (93 mil) kadar bir menzil için iyi olduğu söyleniyor ve bu gerçekten mükemmel.

Orta göbek yuvalı Shimano Steps E6100 250w motor, hafif bir bisiklette gerçek bir Bonneville'e binmekle eşdeğer olan yaklaşık 60 Nm tork üretir. Ancak bu bisiklette, pedal çevirmek için fazladan çaba göstermediğiniz sürece, motor istediğiniz kadar yardım etmekte isteksiz görünüyor. Başka bir deyişle, yukarıda incelenen nispeten hafif Furo X klasörü, marjinal olarak daha az güçlü bir motora (50Nm) sahiptir, ancak ivmesi ve genel girişi çok fazladır.

Ve bu şu soruyu akla getiriyor - biraz ekstra çalışma gerektiren (kötü bir şey değil) 24 kg'lık bir e-bisiklete 2,950 £ harcamayı mı yoksa ağırlığa sahip ince karbonlu Cervelo R3 Ultegra 8000 standart yol bisikletine 200 £ daha mı az harcamayı tercih ediyorsunuz? sadece 7,48 kg (16,5 lb) ve pedal çevirmek çok daha zor değil mi?

Hiç şüphe yok, Triumph’un ilk e-bisikleti son derece iyi yapılmış ve yolda güven verici derecede sağlam. Aynı zamanda ön ve arka ışıklar, entegre bir Abus arka tekerlek kilidi ve iş donanımınız için bir raf ile iyi bir şekilde donatılmıştır.

Yoldaki en gösterişli bisiklet olmasa da, en azından sizi A noktasından B noktasına şık bir şekilde ve büyük olasılıkla yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle götürecektir. Ne de olsa bir Triumph'a biniyorsun.

En iyi elektrikli bisikletler: Özel Turbo Levo SL

En iyi elektrikli bisikletler: S-Works Turbo Levo SL

(Resim kredisi: Uzmanlaşmış)

10. Özel Turbo Levo SL

Biraz pahalıysa en iyi elektrikli dağ bisikleti

Teknik Özellikler
Ağırlık: 16,9 kg Menzil: Yok Şarj süresi: 2,5 saat Dişliler: SRAM XX1 Güç: 240 W
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü görünüyor + Uygun bir MTB gibi kulplar + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 10.499,99 £ Rütland Cycling'te görüntüle 12.499,99 £ Cyclestore'da Görüntüle 12.499,99 £ Rutland Cycling'te Görüntüle

EMTB, zorlu yokuş aşağı ve iz bırakan dağ bisikleti hayranları arasında kirli bir kelimeydi, ancak teknoloji o kadar hızlı ilerledi ki, artık neredeyse kendi liglerinde yer alıyorlar.

Bu Uzmanlık numarasının en yüksek özellikli sürümünü test ettim. Temelde elektrikli dağ bisikleti dünyasının Porsche'sidir, seçim bileşenleri ve en son batarya ve motor teknolojisi bir araya gelerek tepenin tepesine geri dönme zamanı geldiğinde bacakları zedelemeyen bir çamur tıkayıcı silah oluşturmak için bir araya gelir. .

Kabul edelim, herhangi bir dağ bisikleti yolculuğunun en eğlenceli kısmı, virajlı bir bölümde parıldamaktır ve bu eMTB, daha fazla eğlenceli şey sağlar. Yapanlara göre hafif SL 1.1 motor, 240 watt'a kadar sessiz ve güçlü yardımla sürücünün çabasını iki katına çıkarırken, motorun duyarlı tork eğrisi, normal bir sürüş ritmiyle mükemmel uyum içinde güç sağlar ve hiçbir direnç bırakmaz. güç yardımı olmadan sürerken.

Maksimum hız 20 mph'de zirveye çıkıyor, bu yüzden bunu şehrin sokaklarında yıkarken yasalara dikkat edin. Kilitlenmemiş olmasına rağmen 30 saniyeden fazla sürmez.

• Bu bisikletin sınırlı sürüm S-Works sürümünü istiyorsanız, en iyi fiyatlar, ne zaman / varsa burada görünecektir…

Günümüzün en iyi Specialized S-WORKS Turbo Levo SL fırsatları