Close
 • Ana
 • /
 • Bisiklet
 • /
 • En iyi elektrikli dağ bisikleti 2020: en iyi E-MTB ile yokuş yukarı çıkmak kolaydır. Yokuş aşağı size kalmış…

En iyi elektrikli dağ bisikleti 2020: en iyi E-MTB ile yokuş yukarı çıkmak kolaydır. Yokuş aşağı size kalmış…

En iyi elektrikli dağ bisikletleri artık neredeyse dehşet verici ama her zaman böyle değildi. Pille çalışan dağ e-bisikletlerinin, bisiklete binmeyi 'ciddiye' alanlar tarafından hoş karşılanmadığı bir zaman vardı. Yoğun bir Pazar sabahı yerel tırmanışınızı zahmetsizce hızlandırın ve 'Hile!' Mırıltılarını duymak alışılmadık bir durum değildi. e-MTB'niz zahmetsizce geçerken nefes nefese pedal gücü meraklılarından.


Zaman değişti ve dağ bisikleti topluluğunun büyük bir kısmı -yol Bisikletikullanıcıların hala ikna etmeye ihtiyacı var - en iyi elektrikli dağ bisikletlerinin yalnızca insan tahrikli birimlere tamamen farklı bir sürüş deneyimi sunduğunu fark ettiler.

Ek güç tipik olarak, özellikle daha düz, teknik koşularda daha fazla hıza eşit olurken, güçlü bir elektrik motorunun ek gücü, tatlı bir yokuş aşağı yolun tepesine geri gitmeyi çok daha kolay hale getirir. Bu yüzden, çeşitli bütçelere, yeteneklere ve disiplinlere uyması için en sevdiğimiz elektrikli dağ bisikletlerinden (kısaca e-MTB diyelim) bir seçki topladık.

en iyi Black Friday fırsatlarıveSiber Pazartesi fırsatlarıkesinlikle bazı mükemmel e-MTB fırsatlarını da içerecektir. Bahsetmiyorum bileWiggle Black Friday indirimi: eğer herhangi bir yerdeyse, burada büyük alışveriş etkinliğinde bazı iyi fırsatlar bulabileceksiniz.

En İyi Elektrikli Dağ Bisikleti: Uzman Seçimimiz

Özel Turbo Levo Comp FSR


Bizim için, çeşitli dağ bisikleti disiplinlerini mükemmel bir çerçevede harmanlamayı başarırken, neredeyse kurşun geçirmez güvenilirlik ve tereyağlı bir bebek kadar pürüzsüz motor destekli sürüş sunan bir bisiklet var.

SRAM PG-1130, 11 vitesli vites, SRAM Kılavuz hidrolik disk frenleri, bir Praxis krank, Roval Traverse 29 inç alaşım jantlar ve Kasap lastiklerini içeren cömert bir özellik listesi öne çıkan özelliklerden sadece birkaçıdır.


Elbette, dışarıda biraz daha sert makineler var, ancak Özel Turbo Levo Comp FSR, yokuş aşağı savaş baltası ile rahat dağ kruvazörü arasındaki mükemmel orta zeminde oturuyor.

 • Özel Turbo Levo Comp FSR incelemesi
 • En iyi yol bisikleti
 • Yeni başlayanlar için en iyi BMX bisikletleri

Sizin için en iyi elektrikli dağ bisikletini seçmek

Normal dağ bisikletlerinde olduğu gibi, çerçeve geometrisi, süspansiyon tipi ve özellikleri söz konusu olduğunda, tümü tipik olarak belirli bir disiplini destekleyecek şekilde tasarlanmış çok çeşitli seçenekler vardır.


Bu disiplinler tipik olarak Trail, Enduro ve Downhill olmak üzere üç kategoriye ayrılır ve satın alma taahhüdünde bulunmadan önce en çok ne yapacağınız hakkında düşünmeniz gerekir.

Trail bisikletleri çok yönlü mükemmeldir ve genellikle zorlu teknik parkurların üstesinden gelmek, birkaç engelin üzerinden tırmanan tepelere çıkmak için kullanılırken, Enduro bisikletleri yarışlarını ciddiye alanlar için daha sert ve daha hafiftir.

Son olarak, yokuş aşağı bisikletler, hızlı yokuş aşağı inişler ve devasa atlayışlar sırasında bir dayakla başa çıkmak için tüm alanlarda kasıtlı olarak güçlendirildikleri için, motokros pistinde göreceğiniz bir şeye daha çok benziyorlar (eksi küçük egzoz notu). Buradaki dezavantaj, daha ağır olma eğiliminde olmaları ve yaylı süspansiyon sayesinde kranktan tekerleğe güç aktarımının zayıf olması ve bu da tepeye tırmanmayı bir acı haline getirmesidir.

 • En iyi hidrasyon paketi
 • En iyi denge bisikleti

Ama en azından ikincisi, kramp başladığında sizi zorlayacak güzel bir elektrik motorunuz olduğu için çok da endişe verici değil.


Elbette, bütçe bir endişe kaynağı olacak ve fiyatlar, E-MTB dünyasında çılgınca değişiklik gösterebilir; daha pahalı modeller, genellikle üstün pil ve motor teknolojisinin yanı sıra uzun süre dayanacak şekilde üretilmiş en kaliteli bileşenleri bir araya getirir.

Şu anda satın alınabilecek en iyi elektrikli dağ bisikletleri

En iyi elektrikli dağ bisikleti: Özel Turbo Levo Comp FSRPingtwitter Best Buy logosu


1. Özel Turbo Levo Comp FSR

Ölçeğin daha premium ucunda en iyi elektrikli dağ bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve malzemesi: Alaşım Çatal: RockShox Revelation Charger Arka Şok: RockShox Deluxe RT Tekerlek boyutu: 29 inç Motor: Özelleştirilmiş 2.1 Rx Pil: Özelleştirilmiş Entegre 500 Wh
Satın alma nedenleri
+ Hızlı + Hassas + Verimli e-motor
Kaçınılması gereken nedenler
-Dijital ekran eksikliği-Bazı ergonomik zorluklar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 6,299,99 £ Rutland Cycling'te Görüntüle 6,299,99 £ Rutland Cycling'de Görüntüle 6,299,99 £ Rutland Cycling'te Görüntüle

Specialized, Turbo Levo Comp FSR'sinde makul (ish) fiyat etiketi, mükemmel yapı kalitesi ve mükemmel kullanımın gerçekten cazip bir karışımını sunarken, kit listesi zorlu arazilerin üstesinden gelmeyi sevenler için oldukça çekici olacaktır.

250 W motordan gelen yardım akıllıdır ve 'her yere gitme' yaklaşımı büyük ölçüde bağımlılık yapar. Bu, sürücülerin hareket halindeyken yardım seviyelerini dengelemelerine, pili bir sürüşü sürmeye ayarlamalarına veya menzile uyacak şekilde rotaları haritalamalarına olanak tanıyan mükemmel bir uygulama tarafından desteklenir.

Geometri ve süspansiyon kurulumu, Dağ Bisikleti Yokuş aşağı kitabından çıkmıştır, ancak keskin yol tutuşu ve akıllı yardım, bunun, çok sayıda farklı sürüş için kullanılabilecek kadar anlayışlı (ve hafif) bir bisiklet olduğu anlamına gelir.

Kabul edildiğinde, dijital ekranın olmaması ve biraz naff kullanıcı kontrolleri burada biraz aşağıya inmesine izin veriyor, ancak bunlar çok küçük kıkırdamalar ve bu makine bazı ciddi ateş gücünün ek bonusuyla gerçek bir dağ bisikleti deneyimi sunuyor.

En iyi dağ bisikletleri 2020

2. Merida EOne-Altmış 800

Çoğu insan için en iyi elektrikli enduro dağ bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve: Üç uçlu, hidro-şekillendirilmiş Prolite alüminyum Çatal: 160 mm RockShox Yari RC Boost Şok: 160 mm RockShox Super Deluxe R Tekerlek Boyutu: 27,5+ inç
Satın alma nedenleri
+ Sizi her yere götürebilecek ve her türlü patikanın üstesinden gelebilecek bir e-bisiklet + İyi enduro geometrisi ve teknik özellikler + Artı boyutlu tekerlekler ve lastikler, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4.700 £ Tredz Limited'de İncele Amazon

Merida & rsquo; s EOne-Sixty 800, şirketin standart enduro bisikletinin elektrikli versiyonu. Buradaki güçlü noktaları - 160 mm seyahat, uzun, düşük tasarım ve bol miktarda çekiş ve kavrama için 2.8 Maxxis DHRII lastiklerde Boost genişlikli tekerlekler - burada Shimano'nun mükemmel Steps 8000 motoru ile destekleniyor, 250 W'a kadar güç ve üç sürüş yardımı seviyeleri.

Menzil, araziye ve Eco, Trail veya Boost yardım seviyesini kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır, ancak çoğu durumda birkaç saatlik iyi bir mutluluk elde etmeyi bekleyebilirsiniz. EOne-Sixty 800 sizi kelimenin tam anlamıyla her yere götürebilir ve sürmek için bir BLAST. Motor ve batarya her zamanki gibi çok fazla ağırlık katıyor, ancak bisiklet hala çok eğlenceli.

En iyi elektrikli dağ bisikleti: Cannondale Trail Neo

3. Cannondale Trail Neo

En ucuz elektrikli dağ bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve malzemesi:: Alaşım Çatal:: RockShox Judy Gold RL Arka Şok:: Yok Tekerlek boyutu: 29 inç ** Motor: ** Bosch Performance CX Pil: Bosch PowerTube 500W
Satın alma nedenleri
+ Denenmiş ve test edilmiş elektrik motoru + Hardy çerçeve + Yaklaşılabilir sürüş
Kaçınılması gereken nedenler
-Cog değiş tokuşu en gevrek değil - BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ yok Arka süspansiyon yok 2.199,99 £ Leisure Lakes Bisikletlerinde Görüntüle 3.166,94 £ Amazon'da Görüntüleyin3.200 £ Evans Cycles'ta görüntüleyin

Müstehcen bir yokuş aşağı parkurda koşmak yerine birkaç zorlu parkurun üstesinden gelmeyi tercih edenler için, Cannondale Trail Neo başlamak için harika bir yerdir. Elektrik motoru ve pil takımları, diğer bileşenlerden bazıları yana düşse bile listedeki en iyilerden bazıları ile orada.

Ön süspansiyonda 100 mm'lik hareketle, ara sıra bir veya iki zıplamayı kaldırmaya yetecek kadar güç var, ancak bu bisiklet esas olarak tepeleri ütülemek ve binicileri daha uzun süre mutlu tutmakla ilgili.

Daha büyük 29 inç jantlar ve tıknaz lastikler, hız, kavrama ve sarsma yeteneğinin harika bir karışımını sunar.

En iyi elektrikli dağ bisikleti: Haibike xDuro NDURO 3.0

4. Haibike xDuro NDURO 3.0

Müstehcen binmeyi sevenler için hafif ve hızlı

Teknik Özellikler
Çerçeve malzemesi:: Alüminyum Çatal:: RockShox Yari RC Arka Şok:: RockShox Super Deluxe RC3 Tekerlek boyutu: 27,5 inç ** Motor: ** Bosch Performance CX Pil: Bosch PowerTube 500W
Satın alma nedenleri
+ Hızlı ama çok yönlü + Güzel tarz
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikler ortalama BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın3,499 £ karşılığında doğrudan Haibike'den satın alın

Adından da anlaşılacağı gibi, bu makine, satışa sunulan tamamen bacakla çalışan Enduro modellerine ayak uydurarak, ancak kitleyi yokuş yukarı kaydırma zamanı geldiğinde sürücüye yardımcı olacak şekilde sert ve hızlı bir şekilde sürmek üzere tasarlanmıştır.

Bosch CX motor ve akü kurulumu piyasadaki en popülerler arasında yer alsa da, Sram NX 11 dişli ve Magura MT5 frenleri sadece orta düzeydedir. Çoğu sürücü için mükemmel derecede iyi, ancak daha deneyimli Enduro delileri muhtemelen onlardan önce pes edecekler.

En iyi elektrikli dağ bisikleti: Mondraker Crusher XR +

5. Mondraker Kırıcı XR +

Bu listedeki en sert makine SIFIR mahkum alıyor

Teknik Özellikler
Çerçeve malzemesi:: Karbon fiber Çatal:: Fox 36 29 Float FIT GRIP2 EVOL Fabrikası Kashima Arka Şok:: ox Float DPX2 LV EVOL Factory Kashima Tekerlek boyutu: 27,5 inç ** Motor: ** Shimano Steps E-8000 Pil: Shimano 504W entegre
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel süspansiyon kurulumu + Yumuşak sürüş + Rapido
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için aşırı öldürme Amazon'a göz atın

• GÜNCELLEME: Bu ürün tükenmiş gibi görünüyor, üzgünüm

İspanyol markası Mondraker, dağ bisikleti yelpazesinin yalnızca en üst noktasında gerçekten ilgileniyor ve çılgın Crusher XR +, bugün piyasadaki yalnızca en iyi bileşenlere sahip. Bu nedenle, sürüşü tahmin edilebileceği gibi harikadır ve Shimano Steps E-8000 elektrik motoru kurulumu ipeksi yumuşak bir yardım sağlarken, ağırlık merkezine ve sürüş kabiliyetine yardımcı olmak için ek ağırlığı doğru alanlarda tutar.

Hızı ve kalan pili kontrol etmek için sevimli küçük bir dijital ekran var, oysa o ciddi Fox süspansiyonu küçük bir motokros bisikletinde yerinde görünmüyordu. En azından söylemek sert, ancak bu açıkça oldukça sert bir fiyat etiketi taşıyor.

En iyi elektrikli dağ bisikleti: Trek Powerfly FS 7

6. Trek Powerfly FS 7

Parça kalitesinde cimri olan yakışıklı bir makine

Teknik Özellikler
Çerçeve malzemesi:: Alüminyum Çatal:: RockShox Revelation RL Arka Şok:: RockShox DebonAir Tekerlek boyutu: 27,5 inç ** Motor: ** Bosch Performance CX Pil: Bosch PowerTube 500W
Satın alma nedenleri
+ Güçlü pil aralığı + Şık kontroller + Şık görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Zayıf süspansiyon-Daha ucuz bileşenler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4.850 £ Leisure Lakes Bisikletlerinde Görüntüleyin 4.850 £ Leisure Lakes Bisikletlerinde Görüntüleyin 4.850 £ Leisure Lakes Bisikletlerinde Görüntüleyin

• GÜNCELLEME: Bu ürün tükenmiş gibi görünüyor, üzgünüm

Trek Powerfly FS 7, ciddi şekilde zorlu yokuş aşağı koşular için tasarlanmış bir çerçeve ve bu listedeki diğer birçok e-MTB'den daha uzun ömürlü bir pil aralığı ile kesinlikle parçaya benziyor.

Ne yazık ki, biraz cimri teknik özellik (en önemlisi süspansiyon) gerçekten zorlu yokuş aşağı işlerle başa çıkma görevine gerçekten bağlı değil, ancak diğer dağ bisikleti kullanımlarının çoğu için mükemmel.

 • Sam Pilgrim, serbest sürüşteki en iyi dağ bisikleti donanımını ortaya çıkardı
 • En iyi bisiklet eldivenleri