Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi elektrikli tornavida 2020: matkaptan daha kompakt, manuel tornavidalardan daha az bilek ağrısı

En iyi elektrikli tornavida 2020: matkaptan daha kompakt, manuel tornavidalardan daha az bilek ağrısı

Düz paket yapımı, dolap çalışması ve aslında duvarlara veya çok dar alanlara vidalamak dışında hiçbir şey en iyi elektrikli tornavidayı geçemez. Gerçek iri yarı inşaatçı beyler, elektrikli tornavidayla asla ölü görülmeyeceklerini söylerlerdi, ama biz farklı olmak için yalvarıyoruz. En iyi elektrikli tornavidalarla RSI'yi ortadan kaldırabilir ve basit vidalama işlerinden kıyma yapabilirsiniz. Matkap sürücülerinden daha dar alanlara girerler ve bilekte manuel olanlara göre daha kolaydır.


Gerçek şu ki, ahşap, alçı ve düz ambalajlı mobilyalara elle vidalamak kollarda bir katil olabilir. Manuel tornavidalar, mobilyaların arkasındaki sonsuz boşluklara düşüyor, matkaplar çok kullanışsız ve küfürler, yorgun ağızlardan kaydıraktan aşağı tavşanlar gibi yuvarlanıyor.

Elektrikli bir tornavida, sıradan kullanışlı insanlara rahatlık sağlar ve en iyileri, sayısız tornavida ucunu tutmak için tabanca benzeri namlulara sahiptir, bu da iş için doğru sürücüyü bulmaya gerek olmadığı anlamına gelir.

Bu yüzden, elbette, bir elektrikli tornavida sizi şantiyeden alıkoyabilir. Ama o kurt ıslığı çalan tiplerden herhangi birine monte etmeleri için bir Ikea Billy Kitaplığı verin ve yakında bir elektrikli tornavidanın sunabileceği mekanik yardım için yalvaracaklar ...

  • Pingtwitter'ün DIY hub'ı bu iş için gerekli araçlara sahiptir. İş ne olursa olsun…

En iyi elektrikli tornavida nedir?

Çağrılması zor bir tanesidir ancak saf profesyonel yapım kalitesi ve güçlü performans için Hitachi DB3DL2 3.6V Tornavidayı görmezden gelmek çok zordur.


Tepe gücü, 21 farklı aşamayla ayarlanabilen güçlü bir 5Nm torktur, esnek tutuşu ise tabanca şeklinde veya standart düz tornavida şeklinde kullanılabileceği anlamına gelir.

Bu tür birinci sınıf bitirmenin bir bedeli var ve Hitachi sayısı bazı yakın rakiplerinin iki katı fiyatına sahip, ancak test edildiğinde rekabetin üzerine çıktı.


Daha az zorlu koşullarda kullanmak için ucuz bir alternatif istiyorsanız, Black & Decker AS6NG'yi deneyin. Veya bizim aracılığımızla bir pazarlık yapınAmazon Prime Günühub.

En iyi elektrikli tornavida nasıl alınır

Görünüşe göre nispeten basit bir işle uğraşan bir şey için, mütevazı elektrikli tornavidanın fiyatları, marka önbelleğine, yapı kalitesine ve performansa göre çılgınca değişiyor.


Bazı çevrimiçi satış mağazalarından 10 £ kadar düşük bir fiyata bir şeyler almak mümkündür, ancak gerçekten bütçeye uygun şeylerden kaçınmanızı öneririz, çünkü vida uçları vidaları kırma veya yuvarlama eğilimindedir, tork çıkışı genellikle çoğu kişinin üstesinden gelmek için yeterli değildir işler ve piller dayanmaz.

Elektrikli tornavida, herhangi bir alet çantasına kullanışlı bir kablosuz eklenti olduğu için pil ömrü oldukça önemlidir.

Bunun yerine, biraz daha fazla harcayın ve Lityum-iyon piller ve en az 3 Nm tork üreten bir motorla bir şeyler elde edin, bu da en zorlu düz paket işlerinin bile üstesinden gelmek için yeterli olmalıdır.

Sırayla en iyi elektrikli tornavidalar


1. Hikoki DB3 DL2

En iyi elektrikli tornavida

Teknik Özellikler
Ağırlık: 0.45kg Maksimum tork: 5Nm Pil tipi: Lityum-iyon Şarj süresi: 30 dakika
Satın alma nedenleri
+ Üstün performans + Hızlı şarj + Dayanıklılık için tasarlandı
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok korkutucu görünüyor

İlk olarak, karışıklığı önlemek için, Hitachi elektrikli el aletleri artık Hikoki olarak biliniyor. Hayır, neden bilmiyorum. Kutudan çıkar çıkmaz bu Hikoki modeli, buradaki rakiplerinden daha profesyonel bir teklif gibi geliyor. Çift Lityum-iyon pilleri, düzenli kullanım taleplerine dayanacak şekilde tasarlanmış bir aletin çığlığını atarken, tasarım şık veya havalı görünmek için hiçbir girişimde bulunmaz.

Temel özellikler arasında düz veya tabanca benzeri tutuş için ayarlanabilir tutamak, hızlı uç değişimleri için hızlı kilitli altıgen uç tutucu (çoğu standart vida ucuna uyan) ve istenmeyen başlatmayı önleyen bir kilitleme anahtarı bulunur.

5Nm tork çıkışı ile, inatçı kereste ve duvar işlerini üstlenecek kadar güçlüdür ve doğru uca sahipseniz çok temel bazı delme görevlerini yerine getirebilir. Sonuç olarak, listedeki çoğu kişiden çok daha sert, daha sağlam ve bir ömür boyu sürmesi gereken bir teklif.

2. Bosch PSR Seçimi

En uygun elektrikli tornavida

Teknik Özellikler
Ağırlık: 1,26kg Maksimum tork: 4,5Nm Pil tipi: Lityum-iyon Şarj süresi: 3 saat
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda bit ile birlikte gelir + Son derece kullanışlı + Fazere benzer
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ile dar alanlara erişmek daha zor Amazon'a bakın

Doğru tornavidayı bulmak için alet çantanızda dolaşmaya devam etme ihtiyacı, bu James Bond tarzı DIY harikası aletiyle büyük ölçüde reddedilir.

Bu elektrikli sürücünün namlusunun içinde, namluyu çevirerek kolayca seçilebilen en az 12 farklı, yaygın olarak kullanılan bit bulunur. Ünite ayrıca, eldeki işi aydınlatmak için öne bakan bir ışığa, bir batarya durum göstergesine ve inatçı vidalara manuel olarak tork uygulamak için otomatik bir mil kilidine sahiptir.

Ikea dostu bir Allen anahtarı da dahil olmak üzere hemen hemen her durum için bir vida ucu bulunurken, Lityum-iyon pillerin yeniden şarj edilmeden önce en az 90 standart vida işi için iyi olması garanti edilir.

3. Worx WX252 V XTD

En ucuz elektrikli tornavida

Teknik Özellikler
Ağırlık: 0,5kg Maksimum tork: 3Nm Pil tipi: Lityum-iyon Şarj süresi: 3 saat
Satın alma nedenleri
+ Zor noktalara girmek için yeterince küçük + Çok uygun fiyatlı ve hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI O kadar güçlü değil Amazon'a bakın

Diğer hantal elektrikli tornavidaların özellikle zor işlerle uğraşırken çözülme eğiliminde olduğu yerlerde, Worx'in bu ileri görüşlü modeli, daha zorlu noktalar için düzgün bir uzanan şaft içerir.

Bu dar alanları aydınlatmak için bir LED lamba ve torku manuel olarak uygulamak için bir otomatik mil kilidi ve ders kitabı ucuz bir tornavidanız var. İkinci özellik, kuşkusuz büyük ölçüde memnuniyetle karşılanmaktadır çünkü 3Nm motor tam olarak korkutucu derecede güçlü değildir.

  • Yeni başlayanlar için en iyi bütçe araçları

4. Ryobi Ergo 4V Akülü Tornavida

Başka bir harika 'yarı profesyonel' seçenek

Teknik Özellikler
Ağırlık: 0,47 kg Maksimum tork: 5 Nm Pil tipi: Lityum iyon Şarj süresi: 10 saat
Satın alma nedenleri
+ Sağlam + Güçlü + İyi değer
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Şarj etmek yavaş Amazon'a bakın

Ryobi serisinin çoğunda olduğu gibi, bu küçük akülü tornavida, bankayı bozmadan hem sağlam hem de güçlüdür.

Pakette 10 farklı 25 mm vidalama ucu ve dayanıklı bir saklama kutusu bulunurken, sürücünün kendisi de konfor için özel olarak kalıplanmış bir tutamağa ve uzun ömürlü bir Lityum-iyon pil paketine sahiptir.

Söz konusu paketin şarj olması biraz zaman alıyor, ancak daha sonra Ryobi'nin pilleri mükemmel ve şarjlarını rakiplerinden çok daha iyi tutuyor gibi görünüyor.

5. Black & Decker AS6NG

En iyi ultra ucuz elektrikli tornavida

Teknik Özellikler
Ağırlık: 0,29 kg Maksimum tork: 5 Nm Pil tipi: AA Şarj süresi: N / A
Satın alma nedenleri
+ Kompakt + Ucuz + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 18.77 $ 'a AA pil gerektirir Amazon'da Görüntüle

Herkes maksimum tork ve herkesin bildiği gibi zor yüzeylere vidalama becerisi aramıyor. Daha sakin bir şekilde düzüşmeyi düşünenler için, Black & Decker'ın bu daha geleneksel, oldukça uygun fiyatlı teklifi var.

Standart bir manuel tornavida gibi görünür, ancak küçük bir motor ve dönen kafa ünitesi, daha sıkıcı sürüş işlerinin yükünü ortadan kaldırdığını görür.

Elbette burada bahsedilen diğerlerinden bazıları kadar güçlü değil ve daha büyük DIY işleriyle uğraşırken çözülecek. Ancak düz paket görevleri ve basit sikişme işlerini üstlenmek için bir pazarlık