Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • En iyi ergonomik klavye 2020: Bu duruşu destekleyen çevre birimleriyle kas gerginliğiyle savaşın

En iyi ergonomik klavye 2020: Bu duruşu destekleyen çevre birimleriyle kas gerginliğiyle savaşın

Hayatımızın büyük bir kısmını, beğenip beğenmeyerek yazarak geçiririz ve duruşumuz ne kadar doğru olursa o kadar iyi olur - en iyi ergonomik klavyelerin kesin listelerimiz burada devreye girer.


Kötü formda yazın ve kendinizi kronik ağrıya veya en azından gergin, ağrılı ve rahatsız olan ekstremitelere hazırlıyorsunuz. Piyasadaki en iyi ergonomik klavyeler, yollarında el, bilek ve omuz ağrısını durdurmanın yanı sıra Tekrarlayan Zorlanma Yaralanması gibi durumların olasılığını azaltmak için adımlar atıyor.

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

Ergonomik bir klavye satın almak genellikle bir klavye ikiye bölünmüş veya bir konfor eğrisi içinde tasarlanmış bir klavye arasında seçim yapma durumudur - klavyeyi Salvador Dali'nin hayal ettiği gibi düşünün. Her ikisinin de sağlık açısından yararları vardır, bu nedenle bu, hangi düzeni tercih ettiğiniz ve parmaklarınıza ve ellerinize en iyi uyan bir durumdur.

Mac ve PC için en iyi ergonomik klavyeler ellerinizin etrafına uyacak şekilde tasarlanmıştır ve doğal bir şekilde uzanmalarını sağlar. Daha fazla uzatmadan, 2020'deki favori seçimlerimizi okuyun.


İşte kullanılacak en iyi ergonomik klavyeler

En iyi ergonomik klavye

Matias Ergo Pro

Sessiz mekanik tuşlar ve parçalı tasarım

Satın alma nedenleri
+ Matias Quiet Click mekanik anahtarlar + Hareketli bileşenler
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı yatırım Amazon 1 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Matias'ın en son tasarımlarından biri, ikiye bölünmüş, ALPS'den ilham alan bir tasarım için çekim yapan Ergo Pro'dur, bu model gezinme tuşlarını geleneksel modellerinde düzenledi, ancak yatay olarak yerleştirdi. Ayrıca, onları daha çok bir dizüstü bilgisayar klavyesi gibi alt sıraya yerleştirerek, başlamak için biraz garip hale getiriyor.


Bununla birlikte, bir kez alıştığınızda, bu tasarım seçimleri tamamen mantıklı hale gelir ve uzun yazma seanslarının önünde durmaz. Ayrıca Matias & rsquo; ısmarlama Quiet Click mekanik anahtarlar size bu clacky geri bildirimi verir, ancak bazı kauçuk anahtarlar sayesinde sesin çoğunu kaldırır.

En iyi ergonomik klavye


Microsoft Ergonomik Yüzey Klavyesi

Big M'den ince, şık bir teklif

Satın alma nedenleri
+ Kablosuz desteği + Dayanıklı ve leke tutmaz
Kaçınılması gereken nedenler
-Microsoft Surface BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI ile en iyisi 119,95 £ Amazon'da Görüntüleyin119,95 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 130,33 Amazon 426 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Microsoft'un Surface serisine mükemmel bir şekilde uyar (ancak marka ne olursa olsun Windows için en iyi ergonomik klavyelerden biridir), bu kablosuz bir meseledir ve Bluetooth'un büyüsü sayesinde 32 fit uzakta çalışır. Klavyenin düzeni, standart QWERTY kurulumunuzdur, ancak kavisli geometrisi, bir gün süren öfkeli yazımdan sonra sizi üzmeyecek gerçekten rahat bir deneyim sağlar.

Kol dayanağındaki çift dolgu, fazladan küçük bir lüks katmanı sağlarken, bölünmüş boşluk çubuğu gibi basit bir şey dokunarak yazmayı çocuk oyuncağı haline getirir. Bu istirahatler ayrıca, işteyken biraz fazla kahve bulandırırsan diye leke tutmaz.

En iyi ergonomik klavye

MoKo Evrensel Katlanabilir Klavye

Hareket halindeyken bilgisayar kullanımı için en iyi ergonomik klavye

Satın alma nedenleri
+ Paketleyin ve yanınıza alın + Telefonunuzla da kullanabilirsiniz
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok sağlam değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 25.99 Amazon 188 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

Sizinle her yere ve her yere gidebilen ergonomik klavyeler için, Windows, Android ve iOS ile çalışan mükemmel Moko Evrensel Katlanabilir Klavye'den başkasına bakmayın (böyleceyepyeni iPadve aynı zamanda bileğin zorlanmasından kaçının).


Katlandığında yalnızca 6,37 inç (16,18 cm) olduğundan, cebinize sığacak kadar küçüktür. Bunun yanı sıra, klavyenin iki yarısı ellerinizi ve parmaklarınızı doğal bir konumda tutmak için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir.

En iyi ergonomik klavye

Vitalitim 2.4Ghz Tam Boy Ergonomik Kablosuz Klavye

Düşük fiyat, yüksek özellikler

Satın alma nedenleri
+ Çok uygun fiyatlı + Ultra ince tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Diğer modeller kadar sağlam değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 127 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

PC çevre birimi pazarının ergonomik klavye köşesi, tıpkı diğerleri gibi, ultra pahalı ve orta sınıf modellerden adil bir paya sahiptir, ancak bu, 'bütçe' aralığındaki her şeyin bir tat yükü olarak göz ardı edilebileceği anlamına gelmez.

Vitalitim'in ultra ince cihazı, 10 metreye kadar mesafeden çalışan 2,4Ghz, kablosuz bağlantıyla en ucuz ergonomik klavyelerden biridir. Hafiftir ve ince, düşük bir profile sahiptir, ancak aynı zamanda etkileyici bir 110 tuşa da sahiptir (tüm önemli kısayollar için 12 kısayol tuşu ile). Birkaç dezavantajı var, ancak düşük fiyat istemesi göz önüne alındığında harika.

En iyi ergonomik klavye

Barok Mistel

Yalnızca Cherry MX Anahtarları ne zaman işe yarar?

Satın alma nedenleri
+ Standart olarak Cherry MX Anahtarları + Ergonomik bölünmüş tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-RGB aydınlatma, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI herkes için değildir Amazon 101 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Mistel'in en son teklifi, geleneksel ergonomik klavyeler (konfor lehine özellikleri ortadan kaldıran) ve clacky geri bildirimleriyle tam yağlı mekanik klavyeler arasındaki ayrımı aşmayı hedefliyor. Barocco, genel olarak, standart olarak Cherry MX Switch'ler ve çoğu cezaya dayanabilmesini sağlayan sıcaklığa dayanıklı bir yapı ile ikisini oldukça iyi bir şekilde evlendiriyor.

Bölünmüş tasarım iyi çalışıyor ve normal bir klavyeyi çok uzun süre kullanmanın genel zorluğunu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. RGB arka aydınlatma 11 farklı mod sunarken, makro tabanlı kısayol tuşlarının dahil edilmesi tüm bu önemli kısayolları özelleştirmek için size olanak sağlar. En iyi ergonomik klavye listemize layık bir katılım.

Logitech K350

Logitech K350

Çok sayıda ekstra özelliğe sahip orta sınıf bir seçim

Satın alma nedenleri
+ Rahat tasarım + Teknik özelliklere göre harika fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
-Kötü medya anahtar yerleştirme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 37,50 £ Amazon'da görüntüleyin 50,22 £ Amazon'da görüntüleyin 55,27 £ Amazon'da görüntüleyin 276 Amazon müşteri incelemeleri

Logitech'in pazarın orta ila pahalı aralığına katkısı, görünüşte uyumsuz iki unsuru bir araya getirmeyi amaçlayan başka bir modeldir - daha yüksek kaliteli bir klavyenin sağlam özellik setine sahip daha küçük özellikli bir model için uygun fiyat.

Sonuç, hem kısa hem de uzun seanslarda kullanımı son derece rahat ve kavisli 'dalga' klavye düzeni ve bir dizi özelleştirilebilir makro tuş sayesinde çok yönlü olmayı başaran K350'dir. Maalesef, bu multimedya düğmelerinin yerleştirilmesi arzulanan çok şey bırakıyor ve bu da, gerilimi azaltmak için tasarlanmış bir model için kullanımlarını biraz garip hale getiriyor.

En iyi ergonomik klavye

Şimdi Tru-Form 150

Bölünmüş tasarıma farklı bir bakış

Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda multimedya tuşu + Rahat bölünmüş tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün EN İYİ FIRSATLARI 56,67 £ 'luk bitirişte biraz plastik Amazon'da 92,41 £ Görüntüle Amazon 5 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüle

En iyi ergonomik klavye listemizdeki daha pahalı modellerden biri olsa da, Adesso'nun Tru-Form 150'si, etkileyici bir dizi yerleşik özellik ile paranızın tam karşılığını vermeye devam ediyor. Bir dizi multimedya tuşu, bir 'dalga' düzeni ve ellerinizi ortadaki rahat bir çıkıntının her iki tarafına yerleştiren bölünmüş tasarım dahil.

Anahtarlar ayrıca daha büyük, 2x yazı tipine sahiptir ve bu da onları görme güçlüğü çeken kullanıcılar için ideal hale getirir. Tasarım, mekanik olmayan bir klavye için tüm tuşlar biraz gürültülü olsa da, biraz plastik hissi verebilir, ancak yine de ev veya ofis kurulumunuz için uygun bir çevre birimidir.

En iyi ergonomik klavye

Microsoft Şekillendirici

Microsoft ergonomik için her şeyi yapıyor

Satın alma nedenleri
+ Rahat başlıklı tasarım + Ergonomik fare dahildir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 83,99 £ 365games.co.uk adresinde görüntüle 89,99 £ Amazon'da görüntüle91,98 £ Ebuyer'de görüntüle770 Amazon müşteri değerlendirmesi

Microsoft Surface, Microsoft Surface cihazları düşünülerek tasarlandı - tahmin ettiniz - Big M, ergonomik kitle için daha çok yönlü bir klavye daha olmasını sağladı. Heykel, hem bölünmüş hem de geleneksel düzenlerden tasarım öğelerini birleştirerek estetik açıdan çekici olmasa da sağlam bir model ortaya çıkarır.

Tuşlarının eğimi çok rahat bir deneyim sağlarken, birlikte verilen ergonomik fare ve ayrı sayısal klavye, hemen hemen her tür oyun dışı görev için mükemmel bir kurulum sağlar. Tam bir klavye ve fare kombinasyonuyla RSI'yi azaltmak istiyorsanız, bu kolay bir satıştır.

En iyi ergonomik klavye

Kinesis Serbest Stil2

Bölünmüş tasarıma ekstra ince bir görünüm

Satın alma nedenleri
+ Bölünmüş, kablo tasarımı süper ergonomiktir + Ekstra ince yapı rahatlığa katkıda bulunur
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz pahalı 127,01 £ Amazon'da görüntüle 251,27 £ Amazon'da 193 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Kinesis'in ikinci nesli Freestyle, birkaç ekstra dokunuş eklerken, onu ergonomik merkezli bir tasarım haline getiren aynı parçalı tasarımı koruyor. Yeni model gözle görülür şekilde daha incedir, düşük profili ilk Freestyle'dan biraz daha rahattır.

Bağlantı kablosu 9 inç uzunluğundadır, ancak klavye bileşenleriniz arasında daha fazla boşluk istiyorsanız 20 inçlik bir versiyonu da vardır. Modelin anahtarları, özellikle uzun süreli kullanımdan sonra en güzel geri bildirimi sunmuyor, ancak Bluetooth bağlantısı ve hem PC / Linux hem de Mac sürümleri ile, pahalı olsa da iyi bir paket.

En iyi ergonomik klavye

Razer Ornata Chroma Devrimci

Ekstra rahatlığa sahip üst düzey bir oyun klavyesi

Satın alma nedenleri
+ Mekanik düğmeler + Çok rahat ergonomik bilek desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam bir ergonomik tasarım değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 81,87 £ Amazon'da 101,47 £ Görüntüle Amazon'da 323 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Oyun odaklı klavyeler söz konusu olduğunda, konfor neredeyse her zaman performanstan sonra ikinci sırada gelir, ancak bu, ergonomik kullanıcılar için bir miktar desteği olan bazı modellerin olmadığı anlamına gelmez. Razer Ornata Chroma Revolutionary, özelleştirme için mekanik anahtarlar, anti-gölgelenme ve her tür makro anahtarla birlikte gelir.

Daha rahat bir deneyim isteyen kullanıcılar için en büyük satış noktası, ellerinizi yükselten ve uzun süreli kullanımdan kaynaklanan yükün çoğunu ortadan kaldıran dayanıklı bir bilek desteği. Her şeyden önce ergonomi ile tasarlanmış bir klavye olmasa da, kesinlikle oyun alanında kullanımı en rahat olanlardan biridir.

En iyi ergonomik klavye

PERIXX PERIBOARD 2-512

Ergonomiye zarar vermeyen uygun fiyatlı bir klavye

Satın alma nedenleri
+ Split-key / 3D mashup iyi çalışıyor + Beyaz arkadan aydınlatmalı tuşlar hoş bir dokunuş
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 34.99'da fark edilir derecede ucuz bitirir Amazon 376 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Hem bölünmüş anahtar tasarımını 3B yapının dış hatlarıyla birleştiren Perixx Periboard-512 II biraz tuhaf görünebilir (ve aynı derecede çirkin bir isme sahiptir), ancak uygun fiyatlı, alt £ 'sini inkar eden sağlam bir klavye oluşturur. 30 fiyat etiketi. Bu listedeki diğer klavyelerden biraz daha büyüktür, bu yüzden alışması biraz zaman alacaktır, ancak konturları konusunda rahat olduğunuzda, onu hoş ve duyarlı bir kit parçası bulacaksınız.

Yedi multimedya kısayol tuşu ile bazı USB 2.0 hub'ları ekleyin ve bu Perixx çevre birimini bulacak ve RSI semptomlarından endişe duyanlar veya halihazırda durumdan muzdarip olanlar için kolay satış yapacaksınız. Aslında, bilek ağrısı için en iyi ergonomik klavyelerden biridir.

En iyi ergonomik klavye

Microsoft Natural Ergonomik Klavye 4000

Her şeyi yapan bu klavye ile farenize daha az zaman ayırın

Satın alma nedenleri
+ Hızlı komutlar + Rahat dalga tasarımı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en iyi görünen değil Amazon 46 Amazon müşteri incelemesine bakın

Daha fazla Microsoft? Emin ol. Bill Guides tarafından inşa edilen imparatorluğun bu ergonomik seçeneği, hem yapı hem de işlevler açısından listemizdeki diğer iki marka teklifinden biraz daha güçlüdür ve geleneksel yükseltilmiş anahtarları neredeyse düz olanlara tercih edenler için daha iyi bir bahis yapar, ancak ergonomik bir klavyenin daha rahat bilek ve kol hizalamasından ödün vermek istemeyin.

Klavye kısayolu meraklıları için bu, sezgisel bir yakınlaştırma kaydırıcısı, Aç ve Yanıtla gibi tek dokunuşlu komutlar ve medya tuşları ile gerçek bir işlevselliktir.

En iyi ergonomik klavye

Kinesis Advantage2 LF

Garip görünümlü ama buna değer

Satın alma nedenleri
+ Gülünç derecede rahat + Mac kullanıcıları için kolay geçiş
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'na alışmak birkaç hafta sürer Düşük Stok 356 £ Amazon'da görüntüleyin 22 Amazon müşteri yorumu

Kinesis Advantage2 LF, iki tuş takımı arasındaki derin içbükey ve büyük uçurum ile bölünmüş klavye tasarımını bir sonraki seviyeye taşıyor. Ancak, oldukça dik bir öğrenme eğrisine rağmen, yorumcular, bu benzersiz düzen sayesinde şimdiye kadar denedikleri en rahat klavye olduğunu söylediler. Eh, ve muhtemelen en azından biraz pelüş yükseltilmiş avuç içi dayanaklarıyla ilgisi var.

Mac kullanıcıları, görünürde Tercihler menüsü olmadan hızlı bir kurulum için dahili ekstra tuş başlıkları ve basit bir tuş vuruşu komutuyla kolayca geçiş yapabilirler ve tuşlar hem yeniden programlanabilir hem de mekaniktir, Cherry MX Kırmızı Anahtarların inanılmaz derecede tatmin edici bir clack izniyle.

En iyi ergonomik klavye


PERIXX PERIBOARD 2-506

Satın alma nedenleri
+ Çekici tasarım ve stil + Entegre bir iztopuyla birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
-Mac'larla çalışmıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 58,45 Amazon'da görüntüle 82,76 £ Amazon'da görüntüle 11 Amazon müşteri incelemeleri

En iyi ergonomik klavye listemizdeki başka bir Perixx girişi ve bu tam boyutlu bir sayısal tuş takımı, bölünmüş bir klavye ve entegre bir izleme topu ile birlikte gelir - fareyi ve klavyeyi kullanmakta zorluk çekiyorsanız mükemmeldir, çünkü elleriniz asla çok uzağa gitmek zorunda kalmayacak.

Kurulum basit bir tak ve çalıştır meselesidir ve 1.8 metre (71 inç) uzunluğunda bir kablo elde edersiniz, bu nedenle bu klavyeyi istediğiniz yere hemen hemen yerleştirebilmelisiniz. 512 II modelinde olduğu gibi havalı görünümlü bir dizi medya düğmesi ve üstte gösterge ışığı yanıyor.

En iyi ergonomik klavye

GameSir Tek elle Mekanik Oyun Tuş Takımı

Ek oyun pirzolalarına sahip ergonomik bir klavye

Satın alma nedenleri
+ Ekstra rahat tasarım + Mükemmel paketleme / seyahat
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok garip görünen BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 236 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Oyun klavyeleri harikadır, ancak genellikle ya iyi paketlenmeyen ya da bileklerinizi uzatan ve uzun süreli kullanımdan sonra ağrıma eğilimli kalın tasarımlarla doludur. GameSir Tek Elle Mekanik Oyun Klavyesi, ihtiyacınız olabilecek tüm ana tuşları alıp bunları tek bir ergonomik düzende toplayan kompakt bir tasarımla bununla savaşmayı amaçlamaktadır.

Sonuç, bir fare ile birlikte kullanımı rahat ve aynı zamanda hareket halindeyken oyun oynarken paketlemek için ideal olan bir çevre birimidir. 29 Cherry MX Red Key Switch'e, RGB aydınlatmaya ve daha fazlasına sahiptir, bu yüzden hala kendi başına uygun bir küçük oyun klavyesidir.

Bugünün en iyi fırsatlarını bir araya getirin Microsoft Surface Ergonomik ... Microsoft Ergonomik Yüzey Klavyesi Amazon £ 119,95 GörüntüleyinTüm fiyatları görünMoKo Evrensel Katlanabilir ... MoKo Evrensel Katlanabilir Klavye Amazon £ 25.99 İnceleTüm fiyatları görün