Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi uçucu yağ difüzörü 2021: yatıştırıcı kokularla moralinizi yükseltin

En iyi uçucu yağ difüzörü 2021: yatıştırıcı kokularla moralinizi yükseltin

Biraz desteğe ihtiyacınız varsa, en iyi uçucu yağ difüzörleri gerçekten yardımcı olabilir. Koku güçlü bir uyarıcı olabilir - çok sayıda araştırmaya göre, uçucu yağlar sakinlik, rahatlama ve genel refah duygularını geliştirmeye yardımcı olabilir ve doğru koku sizi uyandırabilir, odaklanmanıza veya sakinleştirmenize yardımcı olabilir.


Ve şimdi evinizde küçük bir aromaterapi ile kendinizi şımartmak mümkün. En iyi yağ difüzörleri, bu yenileyici kokuları sıfır karışıklık veya karışıklık olmadan ve havaya iç mekan hava kirliliğinizi kötüleştirebilecek herhangi bir kötü toksin veya parçacık eklemeden evinizin etrafına dağıtmanın harika bir yoludur. Modern aroma difüzörleri, hiçbir şey ısınmadan veya yanmadan koku üretmek için ultrasonik teknolojiyi kullanma eğilimindedir. Hatta bazıları tam, çok duyusal bir etki için ses veya ışık efektlerine sahiptir.

Şu anda çoğumuzun normalden daha fazla evde kaldığı göz önüne alındığında, uçucu bir yağ difüzörü, bir alanın havasını değiştirmek için iyi bir yol olabilir - örneğin, ev ofisinizi daha sonra kullanmanız gerektiğinde sakin hissettirmek - iş yoga seansı. Biraz mum ve belki bir tanesini ekleyin.en iyi masajcılar, ve neredeyse kendi ev spa'nız olacak.

Yağ difüzörleri nasıl çalışır?

Çoğu difüzör, suyla doldurmanız gereken küçük bir hazne içerir. Ardından, difüzörü açmadan önce birkaç damla uçucu yağ (sayı rezervuarın boyutuna bağlı olacaktır) ekleyeceksiniz. Hangi kokuyu seçeceğiniz konusunda bir fikir edinmek içinen iyi uçucu yağlar.

Bir fan daha sonra (yağı içeren) suyu bir buğuya dönüştürerek evinizin her yerine dağıtır. Bununla birlikte, bazı difüzörlerde rezervuar yerine küçük bir ped bulunur. Uçucu yağ, fan tarafından dağıtılmadan önce bu pede basitçe serpilir. Genellikle taşınabilir olacak şekilde tasarlanan USB'lerden güç alan difüzörler, büyük olasılıkla rezervuar yerine pedlere sahiptir.


Hangi kokuyu kullanmalıyım?

Başlamak için en az iki farklı yağ satın almaya değer - ideal olarak lavanta gibi bileşenlerle yapılan rahatlatıcı bir yağ ve narenciye veya baharat gibi daha canlı notalar içeren enerji verici bir yağ. En güçlü kokulardan bazıları şunlardır:lavanta, beynimizin GABA reseptörlerini aktive ettiği kanıtlanmıştır ve bu da kaygı üreten beyin sinyallerini engeller.

Ve sonra varlimon, greyfurt ve portakal- sayısız araştırma, narenciye kokularının odaklanma yeteneğimizi artırarak konsantrasyona yardımcı olabileceğini göstermiştir.YaseminAlmanya'nın Ruhr Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından yakın zamanda yürütülen bir araştırma, yasemin koklamanın, 'dövüş ya da kaç' tepkilerimizi azaltan amino asitlerin etkilerini artırdığını ve sakinlik hissini artırdığını buldu.


Son olarak, herhangi bir marka yağı herhangi bir difüzörle kullanabileceğinizi unutmayın, ancak rezervuar yerine pedli bir difüzör kullanıyorsanız, kokuyu her değiştirdiğinizde pedi değiştirmeniz gerekecektir.

En iyi yağ difüzörü 2021

en iyi uçucu yağ difüzörü: Beurer LA 40 aroma difüzörü


(İmaj kredisi: Beurer)

1. Beurer LA 40

Şimdi satın almak için en iyi aroma difüzörü

Özellikler
Boyut: Ø12.9 x Y16.7cm Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+Zamanlayıcı işlevi+Sıcak ışıma dahil ışık efektleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Düğmeler biraz kafa karıştırıcı

Çok yönlü mükemmel bir ürün olan Beurer LA 40, şimdi satın alınabilecek en iyi yağ difüzörleri listemizin başında geliyor. Sade ama şık bambu ve porselen tasarımın hoş bir 'doğal' havası var ve biraz canlandırmak istediğinizde ışık efektleri ekleme seçeneği var. Gökkuşağı renk tonlarında geçiş yapacak şekilde ayarlayabilir (bir disko yerine yavaş, yatıştırıcı bir şekilde), istediğiniz bir gölgede süresiz olarak duraklatabilir veya sıcak, sabit bir parıltıyı tercih edebilirsiniz (tercihimiz). ). Zamanlayıcı işlevleri ve boşken otomatik kapanma özelliği, açık bıraktıysanız endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. bizim başımızaBeurer LA 40 incelemesiDaha fazla bilgi edinmek için.

en iyi yağ difüzörü: Homedics Ellia Adore uçucu yağ difüzörü

(İmaj kredisi: Homedics)

2. Homedics Ellia Adore

Her şeyi yapan en iyi aroma difüzörü

Özellikler
Boyut: TBC Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+Işık ve ses efektleri+Uzaktan kumanda sezgisel ve kullanışlıdır
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük tarafta

Uçucu yağ difüzörünüzden daha fazlasını istiyorsanız, Ellia Adore sizin için olabilir. Sadece etkili koku dağılımı elde etmekle kalmaz, aynı zamanda paketi tamamlayacak ışık ve ses efektleri de vardır. Bir gökkuşağı tonu arasında geçiş yapacak şekilde ayarlayın veya ruh halinize uygun olanı seçip duraklatın. Ayrıca yatıştırıcı veya canlandırıcı fon müziği seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Son olarak, sürekli sis veya aralıklı (30 saniye açık, 30 kapalı) seçebilirsiniz. Bütün bunlar kullanışlı bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir. bizim başımızaHomedics Ellia Adore incelemesiDaha fazla bilgi edinmek için.

en iyi yağ difüzörleri: Stoneglow Modern Classics Parfüm Mist Difüzörü


(İmaj kredisi: Stoneglow)

3. Stoneglow Modern Classics Parfüm Mist Difüzörü

Şu anda en iyi özel yağ difüzörü

Özellikler
Boyut: H15 x G9 x D9cm Işık efektleri: hayır
Satın alma nedenleri
+Ultra sessiz+Bir dizi zaman ayarı+Şık tasarım ve renk yelpazesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Işık veya ses efekti yok

Stoneglow, güzel mumlarıyla tanınır ve Modern Classics Parfüm Mist Difüzörü, difüzörlere ilk girişidir. Bu zarif, vazoya benzer tasarım, dört zamanlayıcı ayarına (30 dakika ile dört saat arasında değişen) sahiptir ve isteğe bağlı bir aydınlatma ayarıyla birleştiğinde, her odada her durumda kullanılmasına olanak tanır. Bu elektrikle çalışan difüzörün kullanımı da inanılmaz derecede kolaydır - seramik kapak 100 ml'lik bir hazne ortaya çıkarmak için basitçe bükülür. Dekorunuza uygun dört farklı nötr ton arasından seçim yapın.

Uçucu yağ difüzörleri: Equsupro Esansiyel Yağ Difüzörü

(Resim kredisi: Equsupro)

4. Equsupro Esansiyel Yağ Difüzörü

Aroma difüzörü gibi görünmeyen en iyi aroma difüzörü

Özellikler
Boyut: belirtilmemiş Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+İnce ve kozmik arasında geçiş yapın+Kullanılmadığında bir süs gibi görünüyor

Equsupro'nun bu ultrasonik difüzör ve nemlendiricisi ile bir fiyatına iki görünüm elde edersiniz. Gün ışığında güzel bir gümüş vazoya benziyor, ancak akşamları açtığınızda yedi renk seçeneğiyle kozmik görünümlü bir LED ekran elde edersiniz. 120 ml su kapasitesi ile kompakt ve portatiftir, bu da üç ila beş saat arasında mutlu bir şekilde çalışacağı anlamına gelir ve ultrasonik tasarımı, fısıltı kadar sessiz olduğu anlamına gelir. Yarım saatten üç saate kadar üç zamanlayıcı modu vardır ve bunu difüzör kapalıyken gece lambası olarak da kullanabilirsiniz.

Uçucu yağ difüzörleri: Maxcio Alexa WiFi Uçucu Yağ Difüzörü

(Resim kredisi: Maxcio)

5. Maxcio Alexa WiFi Uçucu Yağ Difüzörü

En iyi akıllı uçucu yağ difüzörü

Özellikler
Boyut: belirtilmemiş Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+Alexa ve Google Home ile çalışır+İsteğe bağlı uygulama kontrolü+Sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
-Tasarım herkes için olmayacak

Uçucu yağ difüzörünüzü elle açmak sizin için çok fazla çaba gerektiriyorsa, Alexa'ya bağırarak etkinleştirebileceğiniz bir tane var. Maxcio Alexa WiFi Essential Oil Difüzör, kablosuz ağınıza bağlanır ve hem Alexa hem de Google Home ile uyumludur ve ayrıca güç, renk ve parlaklık ayarı, sis modları üzerinde tam kontrol ile Smart Life uygulamasıyla telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. ve dahası. Altı ila 12 saat arasında herhangi bir şey için devam etmesini sağlayacak 400 ml'lik bir su deposuna ve uygulama aracılığıyla belirli saatler arasında çalışacak şekilde ayarlayabileceğiniz standart zamanlayıcılara sahiptir. Süper sessizdir, 30 db'nin altında çalışır ve burada bulunan difüzörlerin çoğu gibi su biterse kapanır.

En iyi yağ difüzörleri: Neom

(İmaj kredisi: Neom)

6. Neom Organics Sağlık Pod Difüzörü

Uzun süre kalıcı koku için şık bir yağ difüzörü

Özellikler
Boyut: 14.3x9.2cm Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+ Güvenilir marka + Şık tasarım + Ek ışık

Neom mumlarıyla ünlüdür, bu da eviniz için de en iyi kokulu deneyim için güvenilir bir seçenek olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, şık Neom Organics Wellbeing Pod Difüzörü, markayı daha önce satın almış olanlar için mükemmel bir hediye olacaktır. Bu difüzör, evinizi dakikalar içinde harika kokularla doldurmak için 12 saatlik uzun süreli bir koku sunar ve hafif bir seçeneği de vardır. Ayırt edici tasarımı ve cam kasası ile en iyi yağ difüzörleri listemizdeki en şık seçeneklerden biridir.

En iyi yağ difüzörü: Ellia Gather

(İmaj kredisi: Ellia Topla)

7. Homedics Ellia Topla

Koku, ışık ve ses ile tam bir duyusal deneyim

Özellikler
Boyut: H13,5 x G27,5 x D17,5 cm Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+ Sesleri çalar + Farklı ışık renkleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı

Kalabalığın arasından sıyrılan bir difüzör arıyorsanız, Homedics'in yuvarlak seramik tasarımlı bu ayırt edici cihazı tam size göre. Yukarıdaki Ellia Adore'un kardeş modeli olan Ellia Gather yağ difüzörü, eviniz için tam bir duyusal deneyim sağlar. 10 saate kadar hızlı koku yayma özelliğine, renk değiştiren bir lambaya ve siz dinlenirken dalgalar da dahil olmak üzere yatıştırıcı sesleri çalmak için bir hoparlöre sahiptir. Listedeki diğer bazı yağ difüzörlerinin aksine, Elia Gather, başlamanız için iki adet 2 ml'lik şişe saf uçucu yağ ile birlikte gelir.

en iyi aroma difüzörü: Bu Works Seyahat Difüzörü

(Resim kredisi: Bu Çalışıyor)

8. Bu Çalışır Seyahat Difüzörü

Seyahat için en iyi kompakt aroma difüzörü

Özellikler
Boyut : belirtilmemiş Işık efektleri: hayır
Satın alma nedenleri
+Fişi prizden çekildiğinde 4 saat koku +Kompakt ve taşınabilir tasarım+Basit, tek dokunuşla kontroller
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz gürültülü

Bu, This Works'ün ikinci seyahat difüzörüdür ve zarif, çakıl benzeri şekli, minimalizm tutkunu olanlara anında hitap edecektir. USB bağlantılı difüzör, açıldığı andan itibaren kokuyu hızlı ve verimli bir şekilde dağıtacaktır. En iyi parça? Fişten çekildiğinde de (dört saate kadar) çalışmaya devam edecektir. Tek dezavantajı, bir su deposuna değil, yağ damlalarının eklendiği yeniden doldurma pedlerine dayanmasıdır. Yalnızca iki tane sağlanmıştır ve beraberindeki talimatlar, bu pedlerin birden fazla yağ kokusuyla kullanılmaması gerektiği konusunda uyarır. Bununla birlikte, değiştirmeler nispeten ucuzdur - üçü için sadece 5 sterlin. Seslere karşı da duyarlıysanız dikkatli olun: bazı yorumcular hayranların gürültülü tarafta olduğunu tespit etti.

En iyi uçucu yağ difüzörü: Innogear Real Bamboo Essential Oil Difüzör

(İmaj kredisi: Innogear)

9. Innogear Gerçek Bambu Esansiyel Yağı Difüzörü

Bu uçucu yağ difüzörü tamamen doğal bir görünüme sahiptir.

Özellikler
Boyut: H16.5 x Ø10cm Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+Daha kompakt şekil+Farklı yayılma ayarları+Güvenli otomatik kapanma modu

Evinizde çok fütürist veya minimal bir şey yerine doğal ürünlerin görünümünü seviyorsanız, o zaman sizin için en iyi yağ difüzörü, Innogear'ın bambudan yapılmış bu cihazıdır. Sürekli sis, aralıklı sis, 2 saatlik sis zamanlayıcı veya 10 saatlik sis zamanlayıcı dahil olmak üzere size ve evinize uygun dört farklı yayma ayarı sunar. Cihaz, yağınızı dağıtmak için yeterli su kalmadığını tespit ederse, bir otomatik kapanma modu da vardır. Evinizin harika kokmasını sağlamak için en iyi yağ difüzörlerinden sadece biri değil, aynı zamanda Innogear'ın bu cihazında evinizde mükemmel rahatlatıcı ortamı yaratmak için yedi renk değiştiren LED ışığı vardır.

En iyi yağ difüzörü: Tenswall Ahşap Tahıl Esansiyel Yağı Difüzörleri

(İmaj kredisi: Tenswall)

10. Tenswall Ahşap Tahıl Esansiyel Yağı Difüzörü

En ucuz yağ difüzörü

Özellikler
Boyut: Ø16.5 x 12.3cm Işık efektleri: evet
Satın alma nedenleri
+Büyük odalarda iyi çalışır+Benzersiz tasarım+Seçim için farklı zamanlayıcılar

Her zaman güzel kokmasını sağlamak istediğiniz büyük bir odanız varsa, o zaman Tenswall'dan buna benzer daha büyük kapasiteli en iyi yağ difüzörlerinden birine ihtiyacınız olacak. Bu benzersiz görünümlü yağ difüzörü, en sevdiğiniz uçucu yağ kokularını 40 metrekareye kadar büyük odalara taşır. Ayrıca ihtiyaçlarınıza bağlı olarak 1 saat, 3 saat, 6 saat ve sürekli difüzyon dahil olmak üzere bir dizi farklı zamanlayıcı ayarına sahiptir. 10 saate kadar dayanır, bu nedenle büyük oturma odaları, resepsiyon alanları ve hatta küçük işletmeler gibi sürekli bakım ve dikkat gerektirmeyen büyük alanlar için harika bir seçenektir.