Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi uçucu yağ difüzörleri 2020: Rahatlatıcı kokularla moralinizi artırın

En iyi uçucu yağ difüzörleri 2020: Rahatlatıcı kokularla moralinizi artırın

Biraz desteğe ihtiyacınız varsa, en iyi uçucu yağ difüzörleri gerçekten yardımcı olabilir. Koku, güçlü bir uyarıcı olabilir; Sadece belirli kokuların sizi nasıl anında hayatınızın önemli anlarına geri getirebileceğini düşünün. Ve şimdi kendi evinizde küçük bir aromaterapinin tadını çıkarmak mümkün. Tütsü çubuklarını ve korkunç eklentileri unutun; modern difüzörler, hiçbir şey ısınmadan veya yanmadan koku üretmek için ultrasonik teknolojiyi kullanma eğilimindedir ve aynı zamanda kompakt, şık ve taşınabilirdirler.


Doğru koku, ruh haliniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve birçoğumuzun şu anda normalden daha fazla kaldığını düşünürsek, evinize uygun kokusuyla daha sakin ve sıcak bir ortam sağlamak harika bir fikirdir. Yağ dağıtıcılar, evinizi derme çatma bir spaya dönüştürür ve ihtiyacınız olan şeye bağlı olarak herhangi bir odayı yatıştırıcı, enerji verici veya iyileştirici aromalarla doldurabilir.

Esansiyel bir yağ difüzörü, gün içinde evden çalışmaktan akşamları dinlenmeye geçmenize yardımcı olabilir ve daha basit, pratik bir düzeyde, evinizin çok daha iyi kokmasını sağlar (daha yatıştırıcı satın alımlar için, kılavuzlarıen iyi mumlarya daen iyi masajcılar).

Çok sayıda araştırmaya göre, uçucu yağlar sakinlik, rahatlama ve genel refah duygularını geliştirmeye yardımcı olabilir. En iyi yağ difüzörleri, bu tazeleyici kokuları evinizin etrafına sıfır telaş veya karmaşa ile ve havaya iç mekan hava kirliliğinizi kötüleştirebilecek kötü toksinler veya parçacıklar eklemeden yaymanın harika bir yoludur.

Artan sayıda işletme, müşterilerinin deneyimini yükseltmek için koku biliminden yararlanmaya başladı. Birkaç yüksek kaliteli otel, lobilerinde ve kaplıcalarında özel harmanlanmış kokuları dağıtmak için difüzörler kullanmaya başlarken, çeşitli kruvaziyer hatları artık ortak alanlarda ısmarlama kokuları kullanıyor. Yerler bile harekete geçiyor - York dahil çeşitli şehirleri ve bölgeleri temsil eden turist panoları geçmişte kendi özel harmanlanmış kokularını yarattı.


Sizin için en iyi yağ difüzörünü seçmek

Çoğu difüzör, suyla doldurmanız gereken küçük bir rezervuar içerir. Ardından, difüzörü açmadan önce birkaç damla - genellikle iki ila beş arasında - uçucu yağ ekleyeceksiniz (hangi kokuyu seçeceğiniz konusunda bir rehber için,en iyi uçucu yağlar).

Bir fan daha sonra suyu (yağı içeren) bir buhara dönüştürür ve evinizin her tarafına dağıtır. Ancak bazı difüzörlerde hazne yerine küçük bir ped bulunur. Uçucu yağ, fan tarafından dağıtılmadan önce bu pedin üzerine serpilir. Genellikle taşınabilir olacak şekilde tasarlanan USB'lerle çalışan difüzörlerin büyük olasılıkla rezervuar yerine pedleri vardır.


Hangi kokuyu kullanmalıyım?

Başlamak için en az iki farklı yağ satın almaya değer - ideal olarak lavanta gibi malzemelerle yapılan rahatlatıcı bir yağ ve narenciye veya baharat gibi daha canlı notalar içeren enerji veren bir yağ. En güçlü kokulardan bazıları şunlardır:lavantaBeyinlerimizin GABA reseptörlerini harekete geçirdiği ve bunun da anksiyete üreten beyin sinyallerini engellediği kanıtlanmıştır.

Ve sonra varlimon, greyfurt ve portakal- sayısız çalışma, narenciye kokularının odaklanma yeteneğimizi artırarak konsantrasyona yardımcı olabileceğini göstermiştir.YaseminAlmanya'nın Ruhr Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırma, yasemin kokusunun amino asitlerin etkilerini artırarak 'dövüş ya da kaç' yanıtlarımızı artırdığını ve sakinlik hissini artırdığını buldu.


Son olarak, herhangi bir marka yağı herhangi bir difüzörle kullanabileceğinizi unutmayın, ancak rezervuar yerine pedli bir difüzör kullanıyorsanız, kokuyu her değiştirdiğinizde pedi değiştirmeniz gerekecektir.

Şimdi satın alınabilecek en iyi yağ difüzörleri

en iyi yağ difüzörleri: Stoneglow Modern Classics Parfüm Mist Difüzör

(Resim kredisi: Stoneglow)

1. Stoneglow Modern Classics Parfüm Mist Difüzör

Şu anda en iyi aromaterapi yağı difüzörü

Satın alma nedenleri
+ Ultra sessiz + Çeşitli zaman ayarları + Şık tasarım + Özelleştirilebilir koku BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 60 £ Amazon'da görüntüleyin£ 60 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin £ 60 Amara UK / APAC'da görüntüle

Stoneglow, güzel mumlarıyla tanınır ve Modern Classics Parfüm Sis Difüzörü, difüzörlere ilk baskısıdır. Bu zarif, vazo benzeri tasarım, isteğe bağlı bir aydınlatma ayarıyla birlikte dört zamanlayıcı ayarı (30 dakika ila dört saat arasında değişen) içerir ve her durumda herhangi bir odada kullanılmasına izin verir. Şebekeden güç alan bu difüzörün kullanımı da inanılmaz derecede kolaydır - seramik kapak, bu boyuttaki bir difüzörde gördüğümüz en büyüklerinden biri olan 100 ml'lik bir rezervuarı ortaya çıkarmak için basitçe bükülür. Dekorunuza uyması için dört farklı nötr ton arasından seçim yapın.

en iyi uçucu yağ difüzörü: Zen Mercura Aroma Mist Difüzör Tarafından Üretilmiştir


(Resim kredisi: Zen Tarafından Üretildi)

2. Zen Mercura Aroma Mist Difüzör Tarafından Yapılmıştır

Gördüğümüz en iyi görünen difüzörlerden biri

Satın alma nedenleri
+ Zevkli görünüm + Kompakt + Yumuşak LED aydınlatma GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI57,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

İşlevsel görünmekle biraz fazla süslü olmak arasında ince bir çizgi var ve bizim için Made By Zen'den Mercura Aroma difüzörü tatlı noktayı vuruyor. Yanardöner bir dış cepheye sahip alacalı bir cam kubbeye yerleştirilmiş, ona zevkli bir süs görünümü veriyor ve düşük enerjili LED'lerle açıldığında yumuşak, ortam ışığı yayacak. Aynı zamanda hoş ve kompakt; Bunun tek dezavantajı, yeniden doldurmaya ihtiyaç duymadan önce yalnızca yaklaşık üç saat çalışacak olmasıdır, ancak estetik, difüzör seçiminizde belirleyici bir faktörse, bu rahatsızlığa katlanmaya istekli olacağınızı düşünüyoruz.

Uçucu yağ difüzörleri: Urpower 700ml Aromaterapi Uçucu Yağ Difüzörü

(Resim kredisi: Urpower)

3. Urpower 700ml Aromaterapi Esansiyel Yağı Difüzörü

Günün büyük bölümünde devam edecek kesin bir ifade parçası

Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı tasarım + Büyük 700 ml tank + Otomatik kapatma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 34,01 £ Amazon'da 34,01 £ Amazon'da görüntüleyin 2 Amazon müşteri incelemeleri

İşte çarpıcı görünüme sahip başka bir uçucu yağ difüzörü. Çoğu difüzör mum veya vazo gibi görünme eğilimindeyken, Urpower'ın bu modeli kare tasarımı, yedi LED rengi seçeneği ve tabana uyan ilginç ahşap damarlı köşesi ile öne çıkıyor; Daha modern bir dekora uyması için bir difüzöre ihtiyacınız varsa idealdir.

Tasarımın ötesinde de tavsiye edilecek çok şey var. Hem difüzör hem de nemlendirici olarak çalışır ve 700 ml kapasitesi, düşük sis modunda 20 saatten fazla çalışabileceği anlamına gelir (yüksek bir sis modu da vardır). Ayrıca, bir, üç veya altı saat (veya tercih ederseniz sürekli kullanım) çalışmasını sağlayan ayarlanabilir bir zamanlayıcı vardır ve su biterse otomatik olarak kapanacaktır.

Uçucu yağ difüzörleri: Equsupro Uçucu Yağ Difüzörü

(Resim kredisi: Equsupro)

4. Equsupro Uçucu Yağ Difüzörü

Geceleri gerçekten canlanan sade bir difüzör

Satın alma nedenleri
+ İnce ve kozmik arasında geçiş yapın + Kompakt ve taşınabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 30.99 Amazon'da görüntüleyin

Equsupro'nun bu ultrasonik difüzörü ve nemlendiricisi ile, aslında bir fiyatına iki görünüm elde edersiniz. Gün ışığında güzel bir gümüş vazoya benziyor, ancak akşamları açtığınızda yedi renk seçeneğiyle kozmik görünümlü bir LED ekran elde edersiniz. 120 ml su kapasitesi ile kompakt ve portatiftir, bu da üç ila beş saat arasında mutlu bir şekilde çalışacağı anlamına gelir ve ultrasonik tasarımı, fısıltı kadar sessiz olduğu anlamına gelir. Yarım saatten üç saate kadar üç zamanlayıcı modu vardır ve bunu difüzör kapalıyken gece lambası olarak da kullanabilirsiniz.

Uçucu yağ difüzörleri: Maxcio Alexa WiFi Uçucu Yağ Difüzörü

(Resim kredisi: Maxcio)

5. Maxcio Alexa WiFi Esansiyel Yağ Difüzörü

'Alexa, güzel kokular yap.'

Satın alma nedenleri
+ Alexa ve Google Home ile çalışır + İsteğe bağlı uygulama kontrolü + Sessiz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Esansiyel yağ difüzörünüzü elle açmak sizin için çok fazla çaba gerektiriyorsa, işte Alexa'ya bağırarak etkinleştirebileceğiniz bir şey. Maxcio Alexa WiFi Essential Oil Difüzörü, kablosuz ağınıza bağlanır ve hem Alexa hem de Google Home ile uyumludur ve ayrıca güç, renk ve parlaklık ayarı, sis modları üzerinde tam kontrole sahip Smart Life uygulamasıyla telefonunuzdan da kontrol edebilirsiniz. ve dahası. Altı ila 12 saat arasında herhangi bir şeye devam edebilecek 400 ml'lik bir su haznesine sahiptir ve standart zamanlayıcıların yanı sıra, uygulama aracılığıyla belirli saatler arasında çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Süper sessizdir, 30db'nin altında çalışır ve burada gösterilen difüzörlerin çoğu gibi, su biterse kapanacaktır.

En iyi yağ difüzörleri: Neom

(Resim kredisi: Neom)

6. Neom Organics Wellbeing Pod Difüzörü

Uzun süre kalıcı koku için şık bir yağ difüzörü

Satın alma nedenleri
+ Güvenilir marka + Şık tasarım + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI eklendi90 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Neom mumlarıyla ünlüdür, bu da eviniz için de en iyi kokulu deneyim için güvenilir bir seçenek olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, çarpıcı Neom Organics Wellbeing Pod Difüzörü, markayı halihazırda satın almış olanlar için mükemmel bir hediye olacaktır. Bu difüzör, evinizi dakikalar içinde harika kokularla doldurmak için 12 saatlik uzun ömürlü bir koku sunmanın yanı sıra hafif bir seçeneğe de sahip. Ayırt edici tasarımı ve cam kasasıyla, aynı zamanda en iyi yağ difüzörleri listemizdeki en şık seçeneklerden biridir.

Uçucu yağ difüzörleri: Homasy 500ml Uçucu Yağ Difüzörü

(Resim kredisi: Homasy)

7. Homasy 500ml Uçucu Yağ Difüzörü

Yatıştırıcı orman temasına sahip uzun ömürlü difüzör

Satın alma nedenleri
+ Süslü metal kabuk + Çok sayıda aydınlatma seçeneği + Gerçekten sessiz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

İnternet, ekranınızda güzel görünen uçucu yağ difüzörlerinden oluşan bir mayın tarlasıdır, ancak ortaya çıktıklarında korkunç plastikten yapıldıklarını görürsünüz. Bu Homasy 500ml Uçucu Yağ Difüzörü değil; Güzel görünümlü orman temalı dış cephesi, özel olarak tasarlanmış bir metal kabuktur ve 14 LED renk seçeneği, her dekorla mükemmel uyum sağlaması gerektiği anlamına gelir. Adından da anlaşılacağı gibi, yatıştırıcı aromaları tek seferde 16 saate kadar dışarı pompalamasını sağlayacak kolay doldurulan 500 ml'lik bir depoya sahiptir ve 23db'de gördüğümüz en sessiz difüzörlerden biridir. Yüksek ve düşük sis modları, ayarlanabilir bir zamanlayıcı, her zaman açık mod ve LED renkleri ve parlaklığı üzerinde tam kontrol seçeneği vardır.

En iyi yağ difüzörleri: Homedics Ellia Dream Ultrasonik Aromaterapi Aroma Difüzörü

(Resim kredisi: Homedics)

8. Homedics Ellia Dream Ultrasonik Aromaterapi Difüzörü

Bol ışık seçeneklerine sahip uygun fiyatlı bir yağ difüzörü

Satın alma nedenleri
+ Birçok farklı açık renk + Nemlendirici olarak çalışır + Uygun Fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 29.99 Amazon'da Görüntüleyin

Eviniz için en iyi yağ difüzörlerinden birini almak için bir servet harcamanıza gerek yok. Homedics'in bu seçeneği, her türlü alana sığacak basit, yuvarlak bir tasarımdır. Evinizdeki hava kuruysa yalnızca nemlendirici olarak kullanabilirsiniz, ancak en iyi sonucu, geniş alanlara nem ve harika koku getiren birkaç damla uçucu yağ eklendiğinde verir. Listemizdeki diğer pek çok difüzör gibi bir ışığı var, ancak bunun bir dizi farklı renk arasında geçiş yapabilmesini seviyoruz.

En iyi yağ difüzörleri: Ellia Gather

(Resim kredisi: Ellia Gather)

9. Homedics Ellia Gather

Koku, ışık ve ses ile tam bir duyusal deneyim

Satın alma nedenleri
+ Sesler çalar + Farklı açık renkler + Ayırt edici tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,99 £ JD Williams'ta görüntüleyin 79,99 £ Currys PC'de görüntüleyin World Check Amazon

Kalabalıktan sıyrılan bir difüzör arıyorsanız, Ellia'dan yuvarlak seramik tasarıma sahip bu farklı cihaz tam size göre. Ellia Gather yağ difüzörü, eviniz için tam bir duyusal deneyim sağlar. 10 saate kadar süren hızlı koku yayma özelliğine, renk değiştiren bir lambaya ve dinlenirken dalgalar dahil yatıştırıcı sesleri çalmak için bir hoparlöre de sahiptir. Listedeki diğer bazı yağ difüzörlerinin aksine, Elia Father, başlamanıza yardımcı olmak için iki adet 2 ml'lik saf uçucu yağ şişesiyle birlikte gelir.

en iyi yağ difüzörü: Bu Seyahat Difüzörü Çalışır

(Resim kredisi: Bu Çalışıyor)

10. Bu Seyahat Difüzörü Çalışır

Kullanımı son derece kolay, bütçe dostu bir difüzör

Satın alma nedenleri
+ Büyük değer + Şık tasarım + Basit, tek dokunuşla kontroller BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI24 £ Feelunique'de görüntüleyin£ 30 Amazon'da Görüntüle£ 30 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Bu, This Works'ün ikinci seyahat difüzörüdür ve şık, çakıl taşı benzeri şekli, minimalizm tutkunu olanlara anında hitap edecek. USB bağlantısı olan difüzör şaşırtıcı derecede sessizdir ve açıldığı andan itibaren kokuyu hızlı ve verimli bir şekilde dağıtır. En iyi parça? Çıkarıldığında da çalışmaya devam edecektir (dört saate kadar). Tek dezavantajı, bir su rezervuarına değil, yağ damlalarının eklendiği doldurma pedlerine dayanmasıdır. Yalnızca iki tanesi sağlanmıştır ve eşlik eden talimatlar bu pedlerin birden fazla yağ kokusuyla kullanılmaması gerektiği konusunda uyarmaktadır. Bununla birlikte, değiştirmeler nispeten ucuz - üç kişi için sadece 5 sterlin.

En iyi yağ difüzörleri: Innogear Real Bamboo Essential Oil Difüzör

(Resim kredisi: Innogear)

11. Innogear Gerçek Bambu Esansiyel Yağı Difüzörü

Bu uçucu yağ difüzörü muhteşem, tamamen doğal bir görünüme sahiptir.

Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım + Farklı yayma ayarları + Güvenli otomatik kapanma modu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 23,99 Amazon 323 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Evinizdeki doğal ürünlerin görünümünü çok fütüristik veya minimal bir şeyden çok seviyorsanız, sizin için en iyi yağ difüzörü Innogear'ın bambudan yapılmış bu cihazıdır. Sürekli sis, aralıklı sis, 2 saatlik buğu zamanlayıcı veya 10 saatlik buhar zamanlayıcı dahil olmak üzere size ve evinize uyacak dört farklı yayma ayarı sunar. Cihaz, yağınızı dağıtmak için yeterli su olmadığını algılarsa, bir otomatik kapanma modu da vardır. Evinizin güzel kokmasını sağlamak için en iyi yağ difüzörlerinden biri değil, aynı zamanda Innogear'ın bu cihazı, evinizde mükemmel rahatlatıcı ortamı yaratmak için yedi adet renk değiştiren LED ışığa sahiptir.

En iyi yağ difüzörleri: Tenswall Wood Grain Essential Oil Difüzörleri

(Resim kredisi: Tenswall)

12. Tenswall Wood Grain Essential Oil Difüzörü

Geniş alanları koklamak için en iyi yağ difüzörü

Satın alma nedenleri
+ Büyük odalarda iyi çalışır + Benzersiz tasarım + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI arasından seçim yapabileceğiniz farklı zamanlayıcılar £ 24.99 Amazon'da görüntüleyin

Her zaman güzel kokmasını sağlamak istediğiniz büyük bir odanız varsa, Tenswall'daki gibi, daha büyük kapasiteli en iyi yağ difüzörlerinden birine ihtiyacınız olacak. Bu benzersiz görünümlü yağ difüzörü, en sevdiğiniz uçucu yağ kokularını 40 metrekareye kadar büyük odalara iter. Ayrıca ihtiyaçlarınıza bağlı olarak 1 saatlik, 3 saatlik, 6 saatlik ve sürekli yayılma dahil olmak üzere bir dizi farklı zamanlayıcı ayarına sahiptir. 10 saate kadar dayanacağından, geniş oturma odaları, resepsiyon alanları ve hatta küçük işletmeler gibi sürekli bakıma ve ilgiye ihtiyaç duymayan büyük alanlar için harika bir seçenektir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Stoneglow Modern Klasikleri ... Stoneglow Modern Classics Parfüm Mist Difüzör Amazon £ 60 GörüntüleTüm fiyatları görünmadebyzen Mercura Aroma Mist ...madebyzen MercuraJohn Lewis ve Ortakları57,99 Görünüm Tüm fiyatları görünURPOWER 700ml Aromaterapi ... URPOWER Square Aromaterapi Esansiyel Yağı Difüzör Nemlendirici Amazon £ 34.01 GörüntüleTüm fiyatları görünEsansiyel Yağı Difüzör Aroması ... Equsupro Uçucu Yağ Difüzörü Amazon £ 30.99 İnceleTüm fiyatları görünNeom Organics Londra ...Neom Organics London Wellbeing Pod DifüzörJohn Lewis ve Ortakları90 £ Görünüm Tüm fiyatları görün