Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Denge için en iyi egzersizler: Yeni başlayanlardan ileri seviyelere ve yaşlılara kadar denge ve dengeyi geliştirmek için egzersizler

Denge için en iyi egzersizler: Yeni başlayanlardan ileri seviyelere ve yaşlılara kadar denge ve dengeyi geliştirmek için egzersizler

Bunlar denge için en iyi egzersizlerdir. İster dengeniz üzerinde çalışmak isteyen normal bir spor salonu oyuncusu olun, ister düşmeyi önlemek için egzersiz yapan bir kıdemli olun, işte birkaç basit egzersizle dengenizi nasıl geliştireceğiniz


Dengenizi iyileştirmek, özellikle yaşlandıkça düşmeleri ve yaralanmaları önlemek için çok önemlidir. Güç oluşturmak kadar çekici gelmese de, her yaşta egzersiz rutininize dahil etmeye değer.

Denge egzersizlerini günlük yaşama sığdırmanın birçok yolu vardır - eğer yapmayı hatırlayabilirsen! Dişlerinizi fırçalamak, kuyrukta beklemek veya yıkanmak gibi görevleri yaparken tek ayak üzerinde durmak, dengeniz üzerinde çalışmaya başlamanın kolay bir yoludur. Yoga, tai chi ve dans gibi egzersiz biçimlerinin tümü yol boyunca bir yerde denge için egzersizler içerir, ancak bunlardan herhangi birini yapmıyorsanız, dengenizi geliştirecek bazı egzersizler burada verilmiştir.

Özetle: Denge için bu egzersizleri bugün egzersiz rutininize ekleyin!

Egzersizinize eklemek için en iyi denge egzersizleri

Denge için en iyi egzersizler


(Resim kredisi: Tüm / Pexels'e Güven)

Bu daha gelişmiş hareketler, günlük hareketlerinizde dengenizi sağlamanıza ve yaralanmaları da önlemenize yardımcı olacaktır. Egzersiz veya denge konusunda yeniyseniz, yeni başlayanlar için kılavuzumuz için aşağı kaydırın.

Tek bacaklı deadlift


Bu deadlift'i mükemmelleştirmek için bir kettlebell veya halter kullanın.

Teknik ipuçları


Yavaş başlayın. Kararlılık kararlılık için daha iyidir, bu yüzden acele etmeyin.

Bu egzersiz çekirdeğe meydan okuyor, bu yüzden her zaman meşgul olun.

Ayağınızı esnetin ve sırtınızı düz tutun.

İleriye bakmak yerine ağırlığın yere olan yolculuğuna odaklanın.


Denge topu üzerinde tahta

Tahtanızın daha sıkı çalışması için BOSU'yu veya denge topunu getirin.

Teknik ipuçları

Bu, plankınızı bir sonraki seviyeye taşır, böylece daha fazla çekirdek gücüne ihtiyacınız olacak - kalça kaslarınızı sıkın ve normal bir plank sırasında yaptığınız gibi merkezinizi meşgul edin.

Başlangıç ​​için 30 saniyeyi deneyin, ardından bir dakikalık beklemeye alın.

Derin nefes almayı unutma!

Sıra üzerinde tek bacak bükülmüş

Bu, eğilmenizi ilerletmek ve stabilite eklemek için iyi bir yoldur. Çekirdeğiniz bacaklarınız kadar iyi çalışıyor, artı kollarınızda ve omuzlarınızda güç oluşturuyorsunuz. Dengenizi de geliştiren çok yönlü harika bir ürün.

Teknik ipuçları

Dengenizi korumak için yavaş ve sabit gidin - bu aceleye getirilecek bir şey değil.

Kendinize güvenene kadar ağırlık eklemek için bir dambıl veya kettlebell kullanın veya hareketi sıkılı bir yumrukla uygulayın.

Arka bacağınız esnek bir ayakla kıvrılırken, destekleyici bacağınızı güçlü ve hafifçe bükülü tutun.

Alkışla ayakta çatırtı

Çekirdeğinizi çalıştırmanın ve aynı zamanda dengenizi geliştirmenin harika bir yolu.

Teknik ipuçları

Destek ayağınızı güçlü ve merkezinizi meşgul tutun. Çalışma bacağınız 90 derecede olmalıdır.

Bunu bedeninizi stabilize etmek için çok çalışan özünüzde hissedeceksiniz.

Bunu daha da zorlaştırmak istiyorsanız, birkaç dambıl ekleyin - 3kg ile başlayın.

Yeni başlayanlar için denge

Denge için en iyi egzersizler


(Resim kredisi: Alexy Almond / Pexels)

Spor salonunda düzenli değil misiniz? Sorun değil. Bu basit denge egzersizlerini evde yapabilirsiniz ve düşmeyi önlemek için dengesini güçlendirmek isteyen yaşlı insanlar için harikadır.

İp yürüyüşü

Düz durun ve dengenizi sağlamak için bu topuktan ayağa yürüyüşün on adımını deneyin.

Teknik ipuçları

Ne kadar iyi dengeleyebileceğinizden emin değilseniz bir duvarın yanından başlayın.

Çekirdeğinizi birleştirin ve size yardımcı olmak için kollarınızı genişletin.

Sallanıyor mu? Kendinizi sabit tutmak için hareket etmeyen bir nesneye odaklanın.

Yanal bacak kaldırma

Bu, dengenizden emin değilseniz ayakta durmayı veya uzanmayı deneyebileceğiniz bir egzersizdir. Stabilitenize yardımcı olan gluteus mediusunuzu çalıştırır. Her bacak için on tekrarla başlayın.

Teknik ipuçları

Yavaş başlayın - bacağınızı yalnızca rahat hissettiğiniz kadar hareket ettirin ve dengenizden endişe duyuyorsanız bir sandalye kullanın.

Bu egzersizi uzanarak denemek de sorun değil. Yan yatıyorsan daha fazla tekrar yapabileceğini fark edebilirsin.

Tek ayak üzerinde durmak

Evet, kulağa basit geliyor, ancak tek ayak üzerinde durmak denge için en iyi temel egzersizlerden biridir. Günde birkaç kez pratik yapın ve kendinizi güvende hissettiğinizde, gözlerinizi kapatmayı deneyin (düşmemek için duvara yakın olduğunuz sürece) Gözlerinizi kapattığınızda çok farklı bir deneyim olur. - sallanmaya başlayacaksın, ama pratik yapmaya devam edeceksin.

Teknik ipuçları

Hareketsiz bir nesneye odaklanın ve kendinizi sabitlemek için çekirdeğinizi meşgul edin.

Gözlerinizi kapattıktan sonra sallanmaya başlarsanız şaşırmayın ama denemeye devam edin.

Pingtwitter'te Sağlık Haftası
Yeni kardeş sitemiz Fit & Well ile birlikte Wellness Week'i sizlere sunuyoruz.Salla. Yeni bir sağlık çağı için yeni bir standart olan Fit & Well, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bugün şu adresten kontrol edin:www.fitandwell.comve sağlıklı yaşam yolculuğunuzu hızlandırın.

Tercih sırasına göre güncel en iyi Fitbit fitness takip cihazlarında bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Fitbit SenseFitbit SenseREI.com329,95 ABD doları 279,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Health & ... Fitbit Versa 3 Amazon $ 229.95 $ 198.95 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Charge 4 Fitness ve ... Fitbit Charge 4 Amazon $ 149.95 $ 118.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit İyonik Spor ...Fitbit İyonikAdorama149 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Inspire 2 - siyah -...Fitbit Inspire 2Lenovo ABD69,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Bugünün en iyi fiyatları en eski Fitbit fitness takipçilerinde tercih sırasına göre Fitbit Versa 2 Health ve ... Fitbit Versa 2 Amazon $ 159.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa Lite Mavi Kayış ... Fitbit Versa Lite Macy's $ 159.95 $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Charge 3 Unisex Siyah ... Fitbit Charge 3 Macy's $ 99.95 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Fitbit Inspire HR ...Fitbit Inspire HRAdorama74 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Inspire Sangria Askı ... Fitbit Inspire Macy's $ 59.95 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Blaze Special Edition, ... Fitbit Blaze Amazon $ 236.98 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Alta HR, Black, Large ... Fitbit Alta HR Amazon 115 $ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Digital Surge Fitness ... Fitbit Surge Macy's $ 199.95 $ 124.99 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Flex 2, Donanma ... Fitbit Flex 2 Amazon $ 64.95 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Alta - Black Fitbit Alta Macy's $ 99.99 $ 74.99 İnceleTüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Fitbit ayrıca bu kaliteli banyo tartılarını, kulaklıkları ve çocuklar için fitness takip cihazlarını da yapıyor Fitbit Aria 2 Wi-Fi Smart ... Fitbit Aria 2 Amazon $ 284.70 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit El İlanıFitbit El İlanıWalmart129,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Ace 2 Activity Tracker ... Fitbit Ace 2 Amazon $ 69.95 $ 49.95 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Ace Power Purple & ... Fitbit Ace Macy's $ 99.99 $ 74.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz