Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi fan 2020: en iyi soğutma fanlarıyla yanan yaz sıcağında buzlu tutun

En iyi fan 2020: en iyi soğutma fanlarıyla yanan yaz sıcağında buzlu tutun

İnsanlık için mevcut en iyi hayranı aramak için birdenbire çaresizce mi oldunuz? Öyle düşünmüştüm. Birleşik Krallık başka bir ılık yaz için hazırlanıyor ve bu sıcak ve yapışkan yaz günlerine ve serin kalmak için türbin kanadı olmadan uykusuz gecelere katlanmaktan daha kötü bir şey olamaz. İşte bu nedenle şu anda en iyi iç mekan fanları ve soğutucuları listesini bir araya getirdik - bunlar hâlâ en iyi yollardan biri.yazın serin kal.


En iyi Siber Pazartesi hayran fırsatları

Böyleceen iyi Siber Pazartesi fırsatları çok soğuk bir günde serin bir esinti gibi içeri koştu. İndirimli fiyatlarla satışta çok sayıda hayran olmalı - listemizdeki Dyson'lardan bazıları kesinlikle indirim alıyor. Kontrol eten iyi Dyson fırsatlarıyerel bölgenizde…

Satın alınacak en iyi hayran hangisi?

Hala en iyi hayranların Dyson Pure Cool olduğunu düşünüyoruz (ki bu da bizimen iyi Dyson hayranıliste de) veMeacoFan 1056 Hava Sirkülatör.İlki, hem hayranlık uyandıran hem de havayı arındıran oldukça güzel bir yapıdır. İkincisi, şu anda iki varyantta, masa ve kaide olarak mevcut olan bir hava taşıyıcısının bir kaba.

Aşağıdaki listemizde göreceğiniz gibi, orada pek çok seçenek var. Sainsbury's'de işi mükemmel bir şekilde yapan ucuz bir ayaklı vantilatör kapabilir veya küçük masaüstü Swan gibi retro tarzı bir fan seçebilirsiniz. Alternatif olarak, sıçrayabilir ve kendinize yenisi gibi WiFi özellikli bir kaide modeli alabilirsiniz.AirGo Akıllı Fan. Ya da biraz daha sınıf ve hatta daha fazla wonga için, yakışıklı bir bıçaksızDyson Cool Masa fanı. Şüphesiz bunlardan en azından bazıları önümüzdeki günlerde olacakAmazon Prime Günüolay da.

En iyi fanı nasıl satın alabilirim?

Doğru fanı seçmek için önce soğutmak istediğiniz alanın boyutunu düşünün. Daha küçük odalar için bir masaüstü vantilatörü iyi olabilirken, ayakta veya zemin vantilatörü daha geniş alanlar için daha etkili olacaktır. Kule vantilatörleri (dikey ve dikdörtgen), ayaklı vantilatörlerden (üstte büyük kanatlı standlar) daha kompakt, sağduyulu ve şıktır, ancak ikincisi genellikle çok daha güçlüdür.


Ayrıca ayarları da dikkate alın - daha yüksek hız ayarları daha düşük bir sıcaklık yaratabilir - ve özellikler. Daha fazla esneklik için salınımlı bir kafa ve eğim hareketi mi istiyorsunuz? Bir zamanlayıcıya ihtiyacınız var mı? Veya uzaktan kumanda? Ya da wi-fi? Son olarak, çocuklarınız varsa kanatsız hayranlar iyi bir seçimdir ve temizlenmesi daha kolay olabilir.

Paramız için, yine de hiçbir şey vücudu su bazlı bir hava soğutucu gibi soğutamaz. Bu cihazlar, taşınabilir klima sistemlerinden daha ucuzdur ve çok daha fazla enerji verimlidir.


Bununla birlikte, bir hava soğutucunun veya hatta bir hava soğutucunun etkisini kolayca kopyalayabilirsiniz.taşınabilir klimakendinizi suya batırarak ve herhangi bir bataklık fanının önünde oturarak. Bu yöntem o kadar etkilidir ki, beş dakika sonra tekrar ısınmak için güneşe geri döneceksiniz.

Her neyse, bu kadar yeter - işte şu anda en iyi fanlar ve soğutucular.


Bugün satın alabileceğiniz en iyi hayranlar

En iyi soğutma fanı: Dyson Pure CoolPingtwitter Best Buy logosu

1. Dyson Pure Cool (TP04)

Sadece en iyi fan değil, aynı zamanda mükemmel bir hava temizleyici ve önyükleme yapmak için akıllı ev aygıtı

Teknik Özellikler
Fan tipi: Hava temizleme fanı Format: Tower Hız sayısı: 10 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Son derece etkili + Havayı da temizler + Çekici tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
- Ucuz değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 529 £ Amazon Düşük Stokta Görüntüle 649 £ Amazon'da Görüntüle 649,26 £ Amazon'da Görüntüle 366 Amazon müşteri incelemeleri

• Dyson Pure Cool kulesini John Lewis & Partners'tan satın alın

Bu Dyson Pure Cool kule fanı (TP04), basitçe satın alabileceğiniz en iyi fanlardan biridir. Dyson'dan tipik olarak zarif bir yerde duran fan, aynı zamanda etkili bir hava temizleyici olduğu için kılıfında ek bir numara var.

Bunun havanızı etkili bir şekilde temizlemek için fazla çekici olduğunu düşünebilirsiniz (bu tür cihazların çoğu, üstte düğmeler bulunan bodur dikdörtgenlerdir), ancak Dyson, 0,1 mikron olanlar da dahil olmak üzere ultra ince parçacıkların% 99,95'ini gidermek için tasarladı. Aslında, ön kapıyı açmak veya yemek pişirmek, vücut üzerindeki ekranının havadaki kirlilik konusunda uyarıda bulunmasına neden olduğu için, ilk başta kullanmak için belirsiz bir şekilde korkunç bir cihaz bulduk, çok kullanışlı iOS ve Android uygulama ekranı kırmızıya dönüyor ve sorunlar var. ÇOK KÖTÜ hava kalitesi hakkında ciddi uyarılar. Elbette, daha sonra odanızı (27 metrekareye kadar) zehirsiz bir duruma geri döndürmeye başlar, bu yüzden bu güzel.


Aynı zamanda birçokiyi bir esinti toplayan kullanışlı bir fan, ancak yaklaşık yüzde 60 güç ayarına kadar sessiz kalıyor. Daha yüksek hızlarda, tahmin edebileceğiniz gibi biraz gürültü olur. Hızı artırmak aynı zamanda hava temizleme gücünü de artırır, ancak aynı zamanda mikro partiküllerin ve gazların güçlü dalgalanmalarına tepki veren bir Otomatik modu da vardır.

Uygulama ve uzaktan kumanda aynı zamanda planlama ve sessiz ve enerji tasarrufu sağlayan bir gece modu eklediğinden ve size hava kalitesi ve sıcaklıkla ilgili her türlü grafiği gösterdiğinden, Pure Cool'un fiyatını haklı çıkardığını düşünüyoruz. Uygulama aracılığıyla ayarlanabilir salınım bile var.

Bununla birlikte, finansal olarak biraz test ederseniz korkmayın. Bunun yerine, aynı teknolojiye sahip ancak daha küçük bir fiyat etiketine sahip bu kule modelinin daha küçük bir versiyonu olan Dyson Pure Cool masa fanını (DP04) tercih edebilirsiniz.

• John Lewis, Pure Cool'un daha ucuz masaüstü sürümüne 399 £ karşılığında sahip

Ancak, daha da meraklı bir şey istiyorsanız, nedenDyson Pure Nemlendirme + Soğuk? Adından da anlaşılacağı gibi, bu Dyson Pure Cool'un yaptığı şeyi yapar, ancak ek olarak güvenli ve sterilize edilmiş nemlendirme bonusu da vardır.

• John Lewis'ten Dyson Humidify + Cool'u 600 £ karşılığında satın alın

En iyi soğutma fanı: MEACOFAN 1056 PEDESTAL AIR CIRCULATOR

(Resim kredisi: Meaco)

2. MeacoFan 1056 Hava Sirkülatör

İkinci en iyi hayranımız Dyson'dan daha ucuz ama o kadar hoş görünmüyor

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Zemin veya masa Hız sayısı: 12 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Son derece güçlü ve acayip sessiz + Yaklaşık 360 & ordm; salınım + Mükemmel fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
Dyson kadar güzel görünmüyor

Meaco’nun tıknaz zemin ve masaüstü fanı olan 1056 Air Circulator, hala satın alabileceğiniz en iyi hayranlardan biridir. 1056, 12 fan hızı, bir açma / kapama zamanlayıcısı ve hem dikey hem de yatay salınımla birlikte gelir. Aslında gereken salınım türünü seçebilirsiniz, ancak hava akımını tüm duvarlara etkili bir şekilde yansıtarak yüzünüzde daha az soğutma deneyimi yarattığı için her iki sistemde de en iyi sonucu verdiğini gördük.

En yüksek hıza ayarlandığında, saatte 1.056 metreküp havayı hareket ettirir, ancak bilmeniz gereken tek şey, birkaç metre uzaklıktan büyük ölçüde rüzgarlı olduğu hissidir. Kanepeden kalkmaktan rahatsız olmadığınız zamanlarda kullanışlı olan bir uzaktan kumandayla birlikte gelir. Uzaktan kumanda ayrıca, fanın yörüngesini her zaman yanınızda olacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır; hava akımının yönünüze doğru hareket etmesini bekleyin ve salınımı kapatın.

Çoğu hayran en yüksek ayarlarında oldukça dinlenir, ancak bu ikisi tam eğimde bile kilise fareleri kadar sessizdir, bu da ikisini de mükemmel bir yatak odası veya salon arkadaşı yapar. Belki de DC motor veya yapısal tasarımdır (veya her ikisi), ancak her iki model de dönerken çok daha düşük bir frekans üretir ve bu, bir odanın ambiyansında büyük bir fark yaratır.

Meaco'daki vücutlar şu anda açıkça sallanıyor çünkü bu, cephaneliğindeki tek büyük hayran değil - aşağıdaki üç hayranına daha ayrıntılı olarak bakıyoruz.

• 1056 artık bir kaide versiyonu ile birleştirildiYaklaşık 40 sterlin daha fazla aynı özelliklere sahip. Tercihimiz yine de zeminde veya bir masa üzerinde mükemmel şekilde çalışan daha kısa boylu masaüstü modelidir, ancak ihtiyacınız ve alana sahipseniz, yeni teleskopik ayaklı versiyon - 82-95,5 cm yüksekliğinde - kesinlikle Git.

Bugünün en iyi MeacoFan 1056 Kaide Hava Sirkülatör fırsatları MeacoFan 1056 Air ... Amazon Prime £ 99.99 MeacoFan 1056 Air ... John Lewis & Partners99,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

en iyi soğutma fanları: MeacoFan 260c Kablosuz Hava Sirkülatör

(Resim kredisi: Meaco)

3. MeacoFan 260c Kablosuz Hava Sirkülatör

Kişisel soğutma için mükemmel USB ve pille çalışan masaüstü seçeneği

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Masaüstü Hız sayısı: 4 Salınım: Zamanlayıcı Yok: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Son derece taşınabilir + Yalnızca pil gücüyle 14 saat çalışır + Dahili gece lambası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 29.99 Amazon'da Görüntüleyin

• MeacoFan 260c Kablosuz Hava Sirkülatörünü doğrudan Meaco'dan satın alın

Bu yeni kişisel hava değiştirici, soğutma araçlarının panteonunda bir Kutsal Kase gibidir. Yalnızca 26 cm uzunluğunda ve 16 cm genişliğinde olan 260c, yakın alanlarda masaüstü kullanımı için mükemmel bir boyuttur, ancak bu küçük fanı diğerlerinden ayıran şey, yalnızca pil gücüyle ve 14 adede kadar pil gücüyle çalıştırılabilmesidir. bir seferde saat. Ayrıca başucu kullanımı için yumuşak bir gece lambası vardır.

Dört hızlı 260c, herhangi bir USB çıkışıyla çalışır. Çalıştırmak ve şarj etmek için basitçe bir bilgisayara takın. Bu kadar taşınabilir olması, onu tatile götürebileceğiniz veya bahçede kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ve Meaco kökenli olduğu için, en yüksek hızı, süreçte bir raket oluşturmadan gerçekten etkileyici bir esinti üretir. Şu anda, bu yazar bunu bir Mac masaüstü bilgisayarı mevcut sıcak dönemde soğuk tutmak için kullanıyor ve CPU sıcaklıklarını düşürmek için büyük bir iş yapıyor.

Verimli çalışan ve satın alması ucuz olan, taşınabilir, pille çalışan küçük bir fanın peşindeyseniz, bunu alışveriş listesine koyun.

En iyi soğutma fanı: Dyson Pure Cool Me

(Resim kredisi: Dyson)

4. Dyson Pure Cool Me

Dahili hava temizleyicili yüksek kaliteli kişisel fan

Teknik Özellikler
Fan tipi: Hava temizleme fanı Format: Masaüstü Hız sayısı: 10 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Şık tasarım + Etkili soğutma + Havayı da temizler
Kaçınılması gereken nedenler
- En yüksek ayarlarda gürültü - Yalnızca kişisel soğutmanız için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 299 Currys PC World'de görüntüleyin£ 299 Appliances Direct'te görüntüle£ 369 Amazon'da görüntüleyin 70 Amazon müşteri yorumu

• John Lewis & Partners'tan Dyson Pure Cool Me'yi satın alın

House of Dyson'dan 'Harrier Jump Jet'in aerodinamik özelliklerinden esinlenen' bu fütüristik kişisel masaüstü fanı, görünüşte yüzü ve gövdeyi sadece birkaç metre uzaktan soğutmak için tasarlanmıştır. Pure Cool Me’nin kapladığı alan, yukarıdaki titchy Meaco 260c’den çok daha büyüktür (25 cm’ye karşı 14 cm) ve fiyatının neredeyse on katıdır. Bununla birlikte, bu silindirik alüminyum kaplı fan sadece yüzünüze hava üflemekle kalmaz, önce onu arındırır, her yönden tozu, akarları, poleni ve küçük savaş filolarını emer ve küçük serserilerin% 99,95'ini affetmez hale getirir. HEPA filtresi, temizlenmiş oksijen, nitrojen ve diğer yararlı gazların soğuk bir taslağını hortumunuza kadar dışarı atmadan önce.

Pure Cool Me ayrıca 70˚ salınım, dikey akış açısını kontrol etmek için çok soğuk bir silindir hareketli kubbe ve neredeyse algılanamayan bir dalgalanmadan (yatak başında kullanım için mükemmel) tam bir mikro fırtınaya kadar on fan hızına sahiptir. Buradaki hava akışı diğerlerinden daha yönlü olduğundan, fan gürültüsü bazı kullanıcılar için sorun olabilir. Beşinci hıza kadar sorun yok, ancak bunu sekiz ile on arasına çıkardığınızda, türbinin gürültüsü, sadece birkaç adım ötede oldukça rahatsız edici olan tiz bir vınlama yaratıyor.

Arkadaki açma / kapama düğmesinin yanı sıra, bu fan tamamen ana alüminyum muhafazaya manyetik olarak bağlanan küçük bir uzaktan kumanda kullanılarak çalıştırılır. Maalesef mıknatıs çok güçlü değil, bu yüzden kaybetmediğinizden emin olun, aksi takdirde kontrollerin hiçbirine erişemezsiniz.

Bu vantilatörün 'kişisel' çeşitlilikte olduğunu göz önünde bulundurarak, bütün bir odayı, hatta küçük bir odayı bile soğutmak için ona güvenmeyin ve kesinlikle etrafınızdaki havadan başka bir şeyi arındırmak için ona güvenmeyin. Ancak, iyi performans gösteren ve rolünü iyi gören kişisel bir üst düzey fan-arıtıcının peşindeyseniz, o zaman bu, pahalı olsa da değerli bir yarışmacıdır.

En iyi soğutma fanı: Swan Retro Masaüstü Fan

5. Swan Retro Masaüstü Fanı

Masanız için en iyi retro fan

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Masaüstü Hız sayısı: 3 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Geniş soğutma etkisi + Şık retro görünümler + Birçok renkte kaplamalar
Kaçınılması gereken nedenler
-Iffy yapı kalitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 44,99 £ Amazon'da 44,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 49,99 £ Currys PC World'de görüntüleyin 234 Amazon müşteri incelemeleri

Bu bir hayran. Masanıza oturur. Açarsın. Bıçak dönüyor ve kendinizi biraz daha serin hissediyorsunuz. Gereksinim duyduğunuz tek şey geleneksel bir masaüstü fanıysa, Swan'ın bu retro tarzı teklifi, her şey kadar iyi bir bahis.

Dokuz doğal pastel renkte mevcut olan bu 12 inçlik masaüstü modeli, Swan'ın pazarlama ekibi tarafından 'bir dizi işleve' sahip olarak tanımlanıyor, ancak beklendiği gibi yalnızca üç tane bulabildik: salınımlı bir işlev, üç hava akışı hızlar ve eğim işlevi. Belki de uygulama kontrollü, sensörle dolu bir sürüm boru hattındadır. Yine de, daha ucuz bir hayran arıyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir.

en iyi soğutma fanları: Woozoo Uzaktan Kumandalı Kompakt Küre

(Resim kredisi: Iris USA)

6. Iris USA Woozoo Globe Hava Sirkülatör Fanı

Amerikan pazarı için cazip masaüstü hava sirkülatörü

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Masaüstü Hız sayısı: 5 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Meaco'ya bir Amerikan alternatifi + Keskin bir rüzgar estiriyor + Çok sessiz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Iris USA Woozoo Globe Hava Sirkülatör Fanını Amazon'dan satın al

Amerika'da yaşıyorsanız ve bir Meaco modeline sahip olamıyorsanız, çok yönlü salınım, uzaktan kumanda ve zamanlayıcı dahil olmak üzere Meaco 1056 Hava Sirkülatörüyle aynı özelliklerin çoğunu paylaşan bu Stateside alternatifini düşünün.

Woozoo, Meaco kadar artımlı fan hızı ayarlarına sahip değildir (tam olarak beş tane), ancak etkileyici derecede güçlü bir rüzgar üretir ve gerçekten de sessizdir.

Bu fan siyah veya beyaz renkte mevcuttur. Bu yazar genel olarak beyazı tercih ederken, siyahı tercih etmek için iyi bir argüman var çünkü birkaç ay boyunca bıçakların üzerinde kaçınılmaz olarak birikecek yüksek toz seviyelerini gizleme olasılığı daha yüksek.

En iyi soğutma fanı: Voxon TurboForce Air Circulator

(Resim kredisi: Amazon)

7. Voxon TurboForce Hava Sirkülatör

En ucuz fan

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Masa veya duvara monte Hız sayısı: 3 Salınım: Zamanlayıcı Yok: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Ucuz ama iyi inşa edilmiş + Ayarlanabilir fan kafası + Şaşırtıcı derecede güçlü
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24,99 £ Amazon'da görüntüle

Voxon TurboForce Hava Sirkülatör (KYT09), bu bütçe fiyat noktası dahilinde satın alabileceğiniz en iyi hayranlardan biridir. Üç hıza ve mükemmel performansa sahip, iyi inşa edilmiş, nispeten sessizdir ve güçlü bir hava akışı sağlar. Ayarlanabilir fan kafası ayrıca eğilebilir, dönebilir ve 90 derecelik bir açıya ulaşabilir.

Son derece taşınabilir olması ve masanızda veya yerde veya duvara monte edilmesinde mükemmel bir şekilde çalışmasını seviyoruz. Bu listedeki en iyi fanlardan bir uzaktan kumanda veya herhangi bir ekstra özellik alamazsınız - ancak 30 poundun altında iyi bir soğutma fanı arıyorsanız, Voxon TurboForce Hava Sirkülatör bir göz atmaya değer.

En iyi soğutma fanı: MeacoFan 650 Hava Sirkülasyonu

(Resim kredisi: Meaco)

8. MeacoFan 650 Hava Sirkülatör

Meaco'nun büyük 1056'sına mükemmel orta büyüklükte bir alternatif

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Masaüstü Hız sayısı: 12 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Çok fazla güç + Yan salınım + Uzaktan kumanda
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam 360˚ salınım yapmasını diliyorum BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• MeacoFan 650 Hava Sirkülatörünü doğrudan Meaco'dan satın alın

Yukarıda incelenen büyük 1056 modelinin odanız için çok büyük olduğunu ve 360'ın (yukarıda da incelenmiştir) çok küçük olduğunu düşünüyorsanız, neden yarı yolda buluşmayasınız ve bu mükemmel orta boy modeli masaüstünüze veya zemine yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.

650, esasen 1056'nın küçük bir sürümüdür ve 12 fan hızı, düşük gürültü seviyeleri için DC teknolojisi (20dB'den) ve ucuz çalıştırma maliyetleri dahil olmak üzere bu modelin birçok özelliğini paylaşır. 1056'da gösterildiği gibi tam dikey salınım görmeyi çok isterdik, ancak dilenciler seçemezler ve ayrıca sağladığı yatay salınım bu boyuttaki bir hayran için mükemmel derecede yeterli.

Ve boyuttan bahsetmişken, 650 sadece 34 cm boyunda ve 26 cm genişliğindedir, bu nedenle masaüstü ve mutfak tezgahı kullanımı için mükemmeldir, ayrıca birlikte verilen uzaktan kumanda da onu yatak odaları için pratik bir fan yapar. Normdan daha büyük hacimlerde hava çıkaran ve bir pakete mal olmayan bir hayranın peşindeyseniz, o zaman bu bir fırtına değer.

En iyi soğutma fanı: Dyson Cool Desk AM06

9. Dyson Cool Desk AM06

Masanız için çok sayıda harika teknoloji içeren harika bir fan

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Biçim: Masaüstü Hız sayısı: 10 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım ve görünüm + Birden fazla hava hızı + Temizlemesi kolay + Çocuklar için güvenli
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Havayı da arındırmaz.224,10 £ Appliances Direct'te görüntüle 224,10 £ Aircon Direct'te görüntüleyin245 £ Amazon'da Görüntüleyin

• Dyson Cool Desk AM06'yı John Lewis & Partners'tan satın alın

İngiliz tasarımının duayeni Dyson Cool Desk'in etrafında dönen görünür fan kanatları yok. Aslında, hiçbir görünür hava üfleme aracı olmayan boş bir dairesel tünele benziyor. Ancak sizi kısa sürede soğutacak ve bu süreçte bir raket yapmayacaktır.

Şimdi, konsantre misin? Dyson, ünitenin tabanında 90˚ dikey yukarı bakacak şekilde hızlı dönen bir bıçak içeren 'Air Multiplier' teknolojisini kullanır. Hava, tabandan içeri çekilir ve fanın arkasında ve çevresinde düşük basınç dalgası oluşturmak için gizli bir kanat şeklindeki rampadan dışarı çıkarılır. Havayı çevreleyen basınç kuvvetlerindeki bu değişiklik, hava akışına çekilecek ve bu da önemli bir vücut soğutma dalgası ile sonuçlanmaktadır.

Cool Desk aynı zamanda bir salınım işlevine ve on hava akış hızına sahiptir ve tümü akıllı manyetik uzaktan kumanda kullanılarak kanepeden kontrol edilebilir. Estetik öncelikliyse, bunu ilk aradığınız yer yapın.

En iyi fan: MeacoFan 360 Personal Air Circulator

(Resim kredisi: Meaco)

10. MeacoFan 360 Kişisel Hava Sirkülatör

Kilise faresi kadar sessiz, güçlü başucu vantilatörü

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Format: Masaüstü Hız sayısı: 12 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Etkileyici esinti üreteci + On iki hız + Yatay salınım + Kompakt boyut
Kaçınılması gereken nedenler
-En güzel hayranlar değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• MeacoFan 360 Kişisel Hava Sirkülatörünü Amazon'dan satın alın

Sadece 30 cm uzunluğunda ve 20 cm genişliğindeki bu DC fan, küçültülmüş boyutunun önerdiğinden çok daha büyük bir esinti üretir ve bu süreçte çok az elektrik tüketimiyle (sadece 2,5 watt'tan).

Yukarıdaki büyük kardeşleri gibi, 12 fan hızına sahiptir ve gerçekten çok sessizdir; aslında, en düşük ayarda gürültü seviyesi sadece 15dB'dir. Ayrıca, yan salınım ve maksimum altı saate kadar çalışan 12 adımlı bir zamanlayıcıya sahiptir. Fanın kafası da dört önemli adımda manuel olarak yukarı ve aşağı eğilebilir.

Bu fan, 1056 modelleri kadar güçlü ya da teknik özelliklere sahip değildir ancak daha küçük odalar ve kişisel masaüstü kullanımı için mükemmel bir seçimdir.

Bize göre, Meaco’nun mevcut hayran yelpazesi piyasadaki diğerlerinden daha verimli, belki de Dysons. İnanılmaz derecede sessiz, uygun fiyatlı, son derece yetkin ve enerji açısından çok verimli.

En iyi soğutma fanı: Uzaktan Kumanda BT19 ile Bionaire Tower Fan

11. Uzaktan Kumandalı Bionaire Tower Fan (BT19)

Bu güç kulesi, etraftaki en ucuz hayranlardan biridir

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Biçim: Kule Hız sayısı: 3 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Uzaktan kumanda edilebilir + Salınır
Kaçınılması gereken nedenler
-En iyi görünümlü değil-Oldukça uzun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 156,70 £ Amazon 6 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Dyson çok uzak bir mali adımsa ve isteyeceğiniz son şey büyük, çirkin bir kaide hayranıysa, o zaman bu Dubai gökdelen tarzı kule seçeneğine ne dersiniz? Bionaire 71 cm uzunluğunda ve 22 cm genişliğindedir, bu nedenle muhtemelen onu yerleştirmek için bir dizi uygun yer bulmanız olasıdır.

Siyah ve odun kömürü renk düzeniyle donatılan BT19, üç hız ayarına, bir salınım işlevine, sessiz geceler için bir Esinti moduna, sekiz saatlik bir zamanlayıcıya ve daha fazla rahatlık için bir uzaktan kumandaya sahiptir.

En iyi soğutma fanı: JML Chillmax Air

(Resim kredisi: JML)

12. JML Chillmax Hava

Etkili masaüstü hava soğutucusu

Teknik Özellikler
Fan tipi: Evaporatif soğutucu Biçim: Masaüstü Hız sayısı: 3 Salınım: Zamanlayıcı Yok: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Yakın mesafede çok etkili + Masaüstü bilgisayarlar için iyi
Kaçınılması gereken nedenler
-Kağıt filtresi küfleri çeker-Sadece hafif bir soğuk esinti yaratır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 39,99 £ Amazon'da 39,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin £ 49,99 Littlewoods'ta görüntüleyin

Bu kişisel buharlaştırmalı hava soğutucusu yalnızca 16,5 cm karedir ve kullanıcının hava soğutma teknolojisinin avantajlarını hissetme olasılığının daha yüksek olduğu bir bilgisayar masaüstünde veya masada oturmak için mükemmeldir. Gerçekten sessiz olduğundan ve yerleşik bir gece lambasına sahip olduğundan uyku vakti için de harika bir seçenektir.

Bu sayfadaki bir odadaki havayı basitçe yeniden dolaştıran modellerin çoğundan farklı olarak, bu, hafif bir soğuk esinti oluşturmak için küçük bir 600 ml hazneden su kullanan su emici bir kağıt filtre ve buharlaştırıcı ile donatılmıştır. nazik.

En iyi soğutma fanı: Igenix White Tower Fan DF0038

(Resim kredisi: Igenix)

13. Igenix White Tower Fan DF0038

Küçük ayak izine sahip yakışıklı kule fanı

Teknik Özellikler
Fan tipi: Soğutma fanı Biçim: Kule Hız sayısı: 8 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ İyi çıktı + Gizli bakıcı + Sekiz fan hızı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 79,99 £ Amazon'da 99,99 £ Robert Dyas'ta görüntüle 99,99 £ Robert Dyas'ta görüntüle

• Igenix White Tower Fan DF0038'i Amazon'dan satın alın

91 cm yüksekliğinde ve sadece 20 cm genişliğinde, cömertçe parlak ve zengin özelliklere sahip Igenix, uzun kule modellerini seçtik. Bu havada hareket eden sütunu bir odanın köşesine patlatın ve onu fark etmeniz çok zor olacaktır. Bununla birlikte, etkisini fark edeceksiniz çünkü yeterli miktarda havayı değiştiriyor ve bunu hem enerji verimli hem de dikkat çekici derecede sessiz bir DC motor aracılığıyla yapıyor. Ayrıca, tozu ve diğer büyük parçacıkları temizleyen bir hava filtresi ve zahmetsiz kontrol için bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Igenix, üç farklı 'rüzgar' modu, sekiz hız ayarı, bir salınım işlevi, uyku modu, sekiz saatlik zamanlayıcı, LED sıcaklık okumalı dahili bir dijital termostat ve bir uzaktan kumanda ile donatılmıştır. Yalnızca 25 watt güç kullanır, bu nedenle çok yüksek bir elektrik faturası yapmadan günün büyük bir bölümünde onu çalışır durumda bırakabilmelisiniz. Diyelim ki Dyson'a bakmak (çok az hayranı var) kadar hoş değil ve oldukça pahalı, ancak çok yönlü özellikleri onu hala değerli bir alternatif yapıyor.

En iyi soğutma fanı: Honeywell Uzaktan Kumandalı Evaporatif Hava Soğutucu

14. Honeywell Uzaktan Kumandalı Evaporatif Hava Soğutucu

Su bazlı soğutma sistemine sahip en iyi fan

Teknik Özellikler
Fan tipi: Evaporatif soğutucu Biçim: Masaüstü Hız sayısı: Değişken Salınım: Zamanlayıcı Yok: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Soğutma etkisi yaratmak için su kullanır + Çok etkili + Air-con'dan daha ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikle cazip değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 162,01 Amazon'da görüntüle 179 £ PRC Direct 623 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Standart bir fan, sadece etrafındaki sıcak havayı dolaştırmada iyidir. Gerçekten serinlemek için, ya pencereden çıkan büyük bir sıcak hava egzoz borusu olan portatif bir klimaya, bir kova buza - ya da Honeywell'in evinden bu çok verimli model gibi bir hava soğutucusuna ihtiyacınız olacak.

Bu makine, iç ortam sıcaklıklarını 8˚C'ye kadar düşürebilir. Kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak iki veya üç derecelik bir azalma bile büyük bir fark yaratabilir. Peki nasıl çalışıyor? Üniteye ılık hava çekilir ve ıslak bir bal peteği üzerinden geçirilerek suyun buharlaşmasına ve ısı kaybetmesine neden olur. Bu soğutulmuş, nemlendirilmiş hava daha sonra odaya üflenir. Basit değil mi?

Sistem en iyi kurutucu ortamlarda çalışır, ancak verimli soğutma etkisi göz önüne alındığında, Amazon havzasında yaşıyor olsak bile birini kullanmaktan mutlu oluruz (şu anda böyle hissettiriyor). CS10XE 80 cm'dir ve 8,4 kg ağırlığındadır, bu nedenle mobilyalarla uyumlu bir cihaz değildir. Bununla birlikte, piyasadaki daha iyi görünen hava soğutuculardan biridir ve kesinlikle çirkin bir taşınabilir klimadan daha az dikkat çekicidir.

CS10XE, 16 m2'ye kadar bir alanı soğutma kapasitesine sahiptir ve bir uzaktan kumanda, salınım işlevi, bir toz filtresi ve düşük su alarmına sahip 10 litrelik bir su deposu ile birlikte gelir. Aynı zamanda sıradan bir hayran olarak da çalışır. Paranız varsa ve büyük bir portatif klima ile yeri karıştırmaktan hoşlanmıyorsanız, o zaman bu güçlü hava soğutucusu tam da doktorun emrettiği şey olabilir.

en iyi soğutma fanları: AirGo Smart Fan

(Resim kredisi: GeoSmartPro)

15. AirGo Akıllı Fan

Teknoloji meraklıları için akıllı bir wi-fi fanı

Teknik Özellikler
Fan tipi: Wi-fi soğutma fanı Format: Kat Hız sayısı: 3 Salınım: Evet Zamanlayıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Wi-fi etkin + Etkili soğutma + Çok sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikle çekici değil-Yakında wi-fi yeteneklerinden sıkılabilirsiniz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 99,99 £ Amazon'da görüntüleyin

• AirGo Smart Fan'ı Amazon'dan satın alın

Kalabalık tarafından finanse edilen bu modelin dokunmatik kontrol arayüzü biraz eski moda bir görünüme sahip ve jüri, tüm o parlak siyah plastiğin görünüşünden memnun değil. Bununla birlikte, fanın kendisi, daha büyük ayaklı Swan modeliyle aynı düzeyde performans gösterir. Yani, her büyüklükteki odalar için uygun geniş, bol bir hava akımı üretir, bar belki Buck House'daki misafir odası.

Benzersiz bir şekilde, bu wi-fi donanımlıdır, bu da onu mobil cihazınız üzerinden kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. İlk başta bu yazar, diğer hayranların çoğu basit bir uzaktan kumandayla gelirken, muhtemelen başka bir odada bulunan bir telefon veya tableti kullanarak, yalnızca birkaç adım ötedeki bir fanı kontrol etmek isteyecek herhangi bir geçerli neden bulamadı. Evet, üç fan hızını kontrol edebilir (fan kanadını hızlandırıp yavaşlatarak doğal bir esintiyi simüle eden bir ayar içerir), salınımı açabilir, Alexa veya Google Assistant'tan onu açıp kapatmasını isteyebilir ve hatta bir program oluşturabilirsiniz. , ancak GeoSmartPro uygulamasına biraz daha derinlemesine dalmazsanız, koz kartını kaçırabilirsiniz - bölgenizin sıcaklığı, örneğin 25˚C'nin üzerine çıktığında otomatik olarak açılacak şekilde ayarlama yeteneği. Bu aslında oldukça kullanışlıdır, özellikle evde değilseniz ve evcil hayvanlarınızın ısınacağından ve telaşlanabileceğinden endişeleniyorsanız.

AirGo, makul fiyatlı, verimli, çok sessiz ve halihazırda birbirine bağlı akıllı donanımlarla dolu bir eve sahip olan teknoloji meraklısı tipler için bir nimettir. Ancak gerçekten, gerçekten tüm işlevlerini kullanacağınızı düşünmüyorsanız, bu sayfadaki diğerleri gibi bataklık standart bir seçenekle daha iyi durumda olabilirsiniz.

Dyson Pure Cool Fan ve ... Dyson Pure Cool (2018) Amazon £ 529 GörüntüleTüm fiyatları görünMeacoFan 260C Taşınabilir ... MeacoFan 260C Amazon £ 29.99 İnceleTüm fiyatları görünDYSON Pure Cool Me Air ... Dyson Pure Cool Me Currys PC World £ 299 GörüntüleTüm fiyatları görün