Close

En iyi festival çadırları 2020: Sorunsuz festival kampı burada başlıyor

Tüm dünyada, akla gelebilecek hemen hemen her sosyal, sportif ve müzikal nişi kutlayan, kelimenin tam anlamıyla binlerce festival var. Seçiminizi yaptıktan sonra hemen bir konaklama sorusu vardır ve kamp genellikle en iyi seçenektir, genellikle yerinde sağlanır ve istediğiniz gibi gelip gitmenize izin verir. Bu, en iyi festival çadırlarından birine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Festival sahnesi şu anda duraklamış olsa da, işler düzgün bir şekilde düzelip çalışmaya başladığında seçilebilecek çok sayıda çadır var.


Hemen hemen her çadırı bir festivale götürebilir ve harika vakit geçirebilirsiniz, ancak uygun bir üst düzey dağ çadırına sahip olmak gereksizdir, ölçeğin diğer ucu ise rahatsızlık için bir reçetedir (daha genel bir kullanım seçeneği, rehberimize gidin.kamp için en iyi çadırlar). Muhtemelen buradaki en kötü günah, ucuz bir çadır seçmek ve onu yerinde terk etmek, çok büyük kaynakları ve zor kazandığınız parayı boşa harcamaktır. Bu nedenle, işin püf noktası, orta sınıf maliyeti, makul kaliteyi ve taşıyabileceğiniz kadar çok alanı hedeflemektir - tüm özellikler, yılın geri kalanında da size sağlam bir hafta sonu kamp seçeneği bırakacak.

Peki en iyi festival kamp çadırları neye benziyor, ne tür özelliklere sahipler ve bir tanesine ne kadar harcamalısınız? Bu ne tür festivallere gittiğine, kaçınızın çadırda uyuyacağına ve yapmanız gereken diğer birkaç şeye bağlı. Aşağıdakilere daha yakından bakacağız…

İyi bir festivali kamp çadırı yapan nedir?

Karartma kumaş, karartma kumaş, karartma kumaş. Karartma kumaşından bahsetmiş miydik? Sabah 5'de parıldayan güneş ışığında uyanmaktan daha fazla emecek bir şey yok ... özellikle de bir önceki geceden ağrıyan bir başınız varsa.

Yeni tür festival çadırlarının birçoğu, küçük saatlere kadar uyanık kalmayı planlıyorsanız - ve planlamıyor olsanız bile - mükemmel bir program olan karartma malzemesi sunar! Bir çadırda gün doğumu sadece çok erken değil (sabah 5 öncesi), aynı zamanda şaşırtıcı derecede parlak ve sıcaktır, bu yüzden bunu engellemek uyku için hayati bir unsurdur. İyi bir uyku, akşamdan kalmayla daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olur ve festivalin geri kalanında kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar (biz buradayken, ayrıca makul bir bütçeye yatırım yapmanızı öneririz.kamp minderiveya hatta birien iyi kamp yatakları... onsuz yapabileceğini düşünebilirsin, ama senniyetpişmanım).


Planladığınız festival türünü de göz önünde bulundurmaya değer, konum (ve en yakın otoparktan uzaklık) ne kadar uzaksa, taşımak isteyeceğiniz çadır o kadar küçük ve hafif olur. Çekmeye çalışıyorsanız işler biraz zorlaşabiliruyku tulumları, giyim ve belki birkamp soğutucuÇadırınızla birlikte tarlalarda serinletici içeceklerle dolu. Aynı şekilde, çok günlü bir festival boyunca fazladan alan (özellikle hava dönerse), yalnızca yedek kostümler ve birayı saklamak için olsa, süper kullanışlıdır.

Son olarak, festival sezonunda tam muson tarzında görünebilen bir festival çadırının yağmurla başa çıkacak kadar su geçirmez olması gerekir. Bu aynı zamanda iyi bir zemin örtüsünün önemli olduğu ve eşyalarınızın ıslak bir köpek gibi kokmasını önlemek için iyi bir havalandırma olduğu anlamına gelir. Kötü hava durumundayken, hava durumu uzmanına asla güvenmeyin vesu geçirmez ceket- şiddetli yağmur ve acayip fırtınalar festivallerde parti yapmayı sizin kadar seviyor.


en iyi festival çadırı: Coleman OctaGo

(Resim kredisi: Coleman)

Size en uygun festival çadırını seçmek

En iyi seçimlerimizi incelemeden önce, aklınızda bulundurmanız gereken başka şeyler var. İhtiyaçlarınız için en iyi festival çadırını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken belki de en önemli şey boşluktur, ancak çadırınızı - sadece otoparktan da olsa - taşımanız ve nispeten kolay bir şekilde kurmanız gerektiği gerçeğiyle dengelenmiştir.


Festival kamp alanları, özellikle en iyi noktaların bulunduğu alanlarda, her zaman saha alanı açısından dardır. Bazı festivaller ayrıca maksimum bir çadır boyutu belirler, bu nedenle bir çadır satın almadan önce bunu seçtiğiniz festivalin web sitesinde kontrol ettiğinizden emin olun, böylece ne büyüklükte aradığınızı bilirsiniz.

Cömert bir sundurma alanı veya tente, rahatlama alanı sağlar ve daha sağlam versiyonlar, yağmur veya yoğun güneş gelse bile partinin devam etmesini sağlar. Neden güneş? Gittiğiniz festival bunaltıcı sıcak bir haftasonuna denk gelebilir. Bir sundurma alanı serin kalmanıza ve sonunda festival ekibinizle konuşmaya devam etmenize yardımcı olur.

Dünyada festival sayısının artması nedeniyle festival çadırları artık tuvalet kağıdı satın almak kadar kolay. Kötü haber şu ki, hangilerinin iyi hangilerinin sahte olduğunu söylemek zor. Araştırma sürenizi kısaltmak için - vücut ışıltısı veya LED welli'lerin nasıl satın alınacağı gibi daha acil konulara bakmak için harcayabileceğiniz zamandan - yaz için en iyi festival çadırlarının yıldızlarla dolu bu listesini hazırladık ...

Şimdi satın almak için en iyi festival kamp çadırları

en iyi festival çadırı: Octagon BlackOut


(Resim kredisi: Coleman)

1. Coleman Blackout Octagon çadırı

Uzanmayı seven aileler ve gruplar için en iyi festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: Sekizgen Uyku Sayısı: 8 Ağırlık: 20,6kg Kumaş: Polyester, PU kaplı
Satın alma nedenleri
+ Güneşi engelleyen Karartma iç + Hava koşullarına dayanıklı + Kolay hareket kabiliyeti + Huuuuge iç alanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 512,76 ABD doları

Coleman Octagon, nakit para için çok fazla çadır ve muhteşem bir festival deneyimi sunuyor - festivalinizin bu ayak izine sahip çadırlara izin verdiğini varsayarsak (çoğu yapar, ancak kontrol etmeye değer). Octagon'un dehası, gerçekten herkes için bir festival deneyimi olmasıdır - çiftler, gülünç derecede lüks bir evden eve yatak odası yaratmak için 15,7 m2'lik mağarayı kullanabilir, gruplar toplu halde dağılabilir ve aileler birkaç tanesini seçebilir her iki taraf. Temelde hareketli bir glamping yurt olan sekizgen boşluk, gündelik alanı gün ışığına ve manzaraya açmanıza izin veren, ancak geceleri karmaşayı kapatmanıza izin veren kafes pencerelere ve dış sineklik 'perdelerine' sahiptir.

Blackout teknolojisi sadece sabahın erken saatlerinde güneş ışınlarını körfezde tutmakla kalmaz, aynı zamanda güneşli günlerde sıcaklığı 5 dereceye kadar daha düşük tutar, bu da bir sıcak hava dalgası sırasında bir festivalde olacak kadar şanslıysanız hoş bir numara. Tamamen su geçirmezdir, bu nedenle eğer yağmur oynamayı durdurursa güvenilir bir barınak arayabilir ve bol miktarda tavan boşluğu ile şık bir şekilde oturabilirsiniz, rüzgar yükselirse sağlam çelik direklere oldukça güvenebilirsiniz. Düzgün bir dokunuş, yükü hafifletmek için veya en azından kaçınılmaz festival çamuru gelene kadar yerleşik tekerlekleri olan taşıma çantasıdır. Genel olarak, standart festival çadırlarında hoş bir varyasyon, herhangi bir kamp gezisine biraz sihir ve festival kurulumunuza bol miktarda stil katıyor.

En iyi festival çadırları: Decathlon Quechua 2 Seconds XL Tent

2. Decathlon Quechua 2 Saniyelik XL Çadır

En iyi festival çadırı nedir? Sen buldun

Teknik Özellikler
Tür: Yarı jeodezik Uyku Sayısı: 2 Ağırlık: 4.3kg Kumaş: Polyester, PU kaplı
Satın alma nedenleri
+ Yerleştirmek için süper hızlı + Güneşi engelleyen Blackout malzemesi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI azaltmak zor olabilir Amazon'u kontrol edin

Birçok yönden, iki saniyelik şimşek hızında atış süresi nedeniyle nihai festival çadırıdır ve geç saatlere kadar sallanmak ve yine de festival kamp alanında harika bir adım atmak isteyenler için bir çadırdır. Gerçekten aceleniz varsa, çiviler olmadan bile atış yapacaktır, ancak bunu yapmanızı tavsiye etmemize rağmen, aksi takdirde çadırınız hafif bir esintiyle uçup gidebilir. Bu tür bir anlık sihirbazlığın dezavantajı, özellikle bir akşamdan kalma durumunda, süreci tersine çevirmenin biraz pratik gerektirmesidir. Ve sert rüzgarlarda çadır şekli biraz dengesiz olabilir. Decathlon için adil olmak gerekirse, Quechua 2 Seconds XL düzgün bir şekilde tasarlandığında, oldukça sağlam bir iddia olan bir Force 6 fırtınasına dayanabilir.

Burada da pek çok ekstra pozitif var; Fresh & Black kumaş, yükselen güneş ışınlarının en kötüsünü (tam gün ışığında bile yüzde 99 karanlık) ve gece eğlencesini engelliyor. Yanınızda bu tür bir teknoloji varken, umarım fazladan birkaç saat daha kaliteli erteleme yapabileceksiniz ...

en iyi festival çadırı: Vango Kruger 300 çadır

(Resim kredisi: Vango)

3. Vango Kruger 300 çadırı

En iyi çok yönlü festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: Jeodezik Uyku Sayısı: 3 Ağırlık: 5,05kg Kumaş: ProTex Shield
Satın alma nedenleri
+ Süper sağlam + Esnek alan + İç ilk adım

Vango Kruger 300, karşılaşabileceğiniz en sıcak koşullarda sizi rahat görecek, ayrıca hava koşullarında iyi bir sundurma alanı olan geniş bir alan sunan gerçekten esnek bir çadırdır. Kruger 300, mukavemet ve rüzgar direnci için mükemmel olan klasik bir jeodezik kubbedir, her ikisi de Birleşik Krallık'ta bir festival kampında bile yararlı özelliklerdir. Vango, son derece su geçirmez (3000 mm HH) olan ve yoğunlaşmayı ortadan kaldırmak için çatıdaki ve duvarlardaki büyük havalandırma delikleri ile birleştiğinde sizi her koşulda kuru ve sıcak tutacak olan ProTex Kalkanı kullandı.

İki kapı ve sundurma ile burada festival maceraları için ideal olan ve aynı zamanda diğer kamp alanları için ideal olan çok sayıda depolama odası vardır ve çok işlevli kapılar, sıcak günlerde de genişletilmiş bir güneşlik oluşturmak için dikilebilir. İç mekan, Vango'nun & lsquo; Nightfall 'karartma kumaşı ile korunuyor, özellikle bir veya iki gece geç saatten sonra her sabah içinde uyuduğunuz takdir edilecek bir şey. Kısacası, bu, Vango'nun geleneksel olarak sağlam bir teklifidir ve gelecek yıllar boyunca festivalden kamp alanına kadar size iyi hizmet edecektir.

Regatta Malawi Açılır Çadır

4. Regatta Malawi Açılır Çadır

En iyi bütçeli festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: açılır Uyku Sayısı: 2 Ağırlık: 2.5kg Kumaş: Hydrafort 190T
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz hızlı adım süresi + İçeride rahat ve rahat
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 52,66 $ 'da sonsuza kadar sürmeyecek Amazon'da 117,20 $' da görüntüle Amazon'da 121,72 $ Amazon'da görüntüle 202 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

Lüks konusunda telaşlanmadıysanız ve uzun bir parti gününden sonra başınızı eğmek için bir yere ihtiyacınız varsa, bu ucuz festival çadırı tam da size göre. Hemen hemen sıfır atış süresiyle, Regatta'nın Malawi Pop-up Çadırı çantadan çıkar ve sadece sabitlemeye ihtiyaç duyar ... sizi ve sevdiklerinizi festivalin tüm manzaralarının ve seslerinin tadını çıkarmanız için bırakır. En iyi festival çadırlarımız için bir başka kompakt ve hafif seçenek olan Regatta, nefes alabilirliğe yardımcı olmak için spor örgü havalandırma noktaları sunuyor. Zemin örtüsüne dikilmiş bir şey sizi ve eşyalarınızı serin ve kuru tutacaktır.

en iyi festival çadırı: Decathlon Quechua Arpenaz 8.4 XL

(Resim kredisi: Decathlon Quechua)

5. Decathlon Quechua Arpenaz 8.4 XL

Gruplar için en iyi festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: Yarı jeodezik Uyku Sayısı: 8 Ağırlık: 23,9kg Kumaş: Polyester, PU kaplı
Satın alma nedenleri
+ Destansı boşluk + İyi hava direnci + Akıllı tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINA dokunurDecathlon'da Görüntüle

Büyük, uzay gemisi boyutundaki Arpenaz 8.4, her birinde dörde kadar uyuyan iki ayrı yatak odasıyla grup festivalleri için mükemmel bir seçimdir. Buradaki en büyük satış noktası, ertesi sabah birkaç sarniyi tekmelemek, parti yapmak veya devirmek için mükemmel olan önemli bir kapalı dinlenme odası alanını koruyan iki büyük erişim kapısı ile merkezi alan.

Diğer bir önemli artı, uzatılmış yapının, benzer havadar tavan boşluğuna (2,1 m maks.) Sahip engelleyici çadırların aksine, onu hava şartlarına karşı çok dayanıklı hale getirmesidir, bu nedenle kötü hava vurursa, en azından rüzgarlara kadar en son ayakta kalanlardan olacaksınız - Force 6 veya 50 km / s. Beş renk kodlu direk sayesinde perdeleme hızlıdır ve pencereler üzerinde yerleşik yıkama hatları gibi birçok kullanışlı pratik tasarım ince ayarı vardır, ancak bunları kullanmak daha uzun festival dönemlerinde evrensel olarak popüler olmayabilir.

En iyi festival çadırları: Vango Sky 300

6. Vango Skye 300

Bu akıllı festival çadırı, organize kampçılar için bir rüya

Teknik Özellikler
Tür: Tünel Yatakları: 3 Ağırlık: 5,65kg Kumaş: Polyester, PVC
Satın alma nedenleri
+ Dikili zemin örtüsü + Kapalı sundurma alanı + Tamamen hava şartlarına dayanıklı + İçeride ışıklar Dışarı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI

Vango Skye 3 kişilik çadır, araba ile seyahat eden yoğun festivalciler için küçük bir mücevherdir ve size nispeten sağlam bir hava koşullarına dayanıklı pakete sarılmış tüm önemli festival kamp noktalarını (tam boy, karartma yatak odası alanı, bir sundurma) verir. Sadece bu da değil, aynı zamanda çok yüksek fiyatlı.

Yandan giriş biraz hantal görünebilir, ancak aslında pencereli sundurma alanı içinde maksimum alan sağlar, bu nedenle içeride birkaç kamp sandalyesi atmak, eğer hava sizi zorlaştırırsa tamamen yapılabilir. Oynamak için Coleman Pinto'da bulacağınızdan daha az yer var, ancak burada uzun bir hafta sonu partisinin ardından çadır arkadaşlarınızla arkadaş olmaya yetecek kadar yer var. 15 dakikalık bir konuşma süresi yeterince iyi ve renk kodlu direkler ve hepsi bir arada bir satış, festival hafta sonunun başında ve sonunda oluşan stresi azaltır. Uygun zemin örtüsü ve bantlanmış dikişler (Vango'dan beklediğiniz gibi) yağmurun ve toplanan yer altı suyunun dışarıda kaldığı anlamına gelir.

Her şeyin düzgün bir şekilde yerinde olmasını seven bir festival kampçısı iseniz, fener, çamaşır torbası ve peri ışıkları asma noktalarının yanı sıra telefonlarınızın ve diğer küçük eşyalarınızın çiğnenmesini önlemek için kullanışlı yerleşik cepleri seveceksiniz. ve gözden uzak.

En iyi festival çadırları: Snugpak Journey Trio

7. Snugpak Journey Trio

Bu dayanıklı çadır, birçok festivalde size hizmet edecek

Teknik Özellikler
Tür: Yarı jeodezik Uyku Sayısı: 3 Ağırlık: 4kg Kumaş: Polyester
Satın alma nedenleri
+ Hızlı montaj + Hafif ama sağlam + Tamamen su geçirmez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 220,40 $ Amazon 3 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Journey Trio, tek kullanımlık çadır kültürüne ideal bir çözümdür. Sizi her kamp alanında sıcak, kuru ve mutlu tutacak sağlam ve geniş 3 kişilik bir çadır, bu yıllarca sürecek. Hepsinden iyisi, bu uygun çadır tasarımı, ucuz olanlar şiddetli rüzgarlarda düzleştikten sonra uzun süre ayakta kalacak ve bir musonu silkeleyecek - yani standart Glastonbury festival koşulları, esasen.

4000 mm dereceli sağlam bir hidrostatik kafa ve küvet tarzı zemin örtüsü, suyun dışarıda sıkıca kalması gerektiği anlamına gelirken, yer tabakasının hasarını en aza indirmek için dahil edilen bir ayak izi de bir festival alanında çok kullanışlı olacaktır. Ancak burada karartma yok, bu yüzden göz maskesini unutmayın!

Bir çift ayarlanabilir havalandırma deliği, güneş doğarken sizi serin tutmaya yardımcı olacaktır (mümkün olan en iyi yatma için hayati öneme sahiptir) ve geniş bir sundurma alanında, welli'ler ve gereçler için bolca yer vardır. Tüm bunlar, yürüyüş ağırlıklı bir çadırda, tüm durumlar için ihtiyacınız olan tek çadır olabileceği anlamına gelir ...

en iyi festival çadırı: Skandika Teepee Wigwam Style Indiana Pyramid Desert Tent

(Resim kredisi: Skandika)

8. Skandika Teepee Wigwam Tarzı Indiana Piramidi Çöl Çadırı

Yatmayı seven çiftler için en iyi festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: Teepee Uyku Sayısı: 9 Ağırlık: 8,2kg Kumaş: 150DPolyester, PU kaplı
Satın alma nedenleri
+ Sonsuz eğlence + Cüzdan dostu + Bir kalabalığın içinde öne çıkıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Siteyi Ziyaret Edin

Muhtemelen nihai festival çadırı şekli olan teepee, gruplar ve aileler için idealdir, sağlamdır, hava koşullarına dayanıklıdır ve bu durumda da nispeten cüzdan dostudur. Uzun ve ayırt edici şeklin çok da gizli olmayan bir yararı, düşük profilli pop-up'lardan oluşan bir denizde öne çıkmasıdır, bu nedenle onu bir eğlence gecesinden sonra bulmak daha kolay olmalı, özellikle de içindeki parlak bir ışık tüm çadırı dönüştürürken dev bir fener.

250 cm uzunluğunda devasa bir tavan boşluğu var, ancak çoğu teepee şekli verilmese de, 4.6m çapında bir daireye yayılan. Pitch süresi sadece 15 dakikadır ve çelik direkler sağlamlığın yanı sıra ağırlık da katar, ancak genel paket cüzdanda hafiftir ve paranın karşılığını fazlasıyla verir.

Yine de bu bohem fantezinin dezavantajları var - Skandia Teepee'nin ayrı bir zemin tabakası var, bu yüzden soğuk boşluklardan kaçınmak için atış noktasında olmalı ve tek bir kaplama tasarımı, bu nedenle gecede yoğunlaşma iyi hava sirkülasyonu olmadan bir sorun olacaktır. Bununla birlikte, bu her şeyden önce gerçekten bir parti çadırı, bu nedenle uzun ve rahat bir gece uykusu planlayanlar daha küçük, daha samimi seçeneklere bakmak isteyebilir.

ProAction 4 Kişilik Kubbe Çadır

9. ProAction 4 Man Dome Çadır

En ucuz festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: Dome Sleeps: 4 Ağırlık: 3,8kg Kumaş: Polyester
Satın alma nedenleri
+ Mega ucuz fiyat + Daha iyi su direnci için bantlanmış dikişler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Tamam, bu bir bakıcı değil, karartma teknolojisine sahip değil ve kesinlikle şişirilebilir değil. Ama standart bir festival kamp çadırı isteyenler için ve hafta sonu boyunca yıkılıp yıkılması umrunda değil, bu işi gayet iyi yapıyor.

Hafif ProAction 4 Man Dome Çadır, çamurlu çukurları saklamak için bir sundurma alanı ve ayrıca böcekleri ve canavarları dışarıda tutmak için yerleşik bir cibinlik sunar. Karanlık sineklik, çok sayıda festival zemini günahını da kapsayacak.

Bu siyah ve kırmızı renk şeması, geri dönüş yolunda kaç tane cin yemiş olursanız olun, onu bir yeşil çadır denizinden seçmenize yardımcı olacaktır. Gecenin zifiri karanlık olmasına rağmen, bu tamamen farklı bir konu olabilir. Belki de üstüne viski bayrağı yapıştırırsın, değil mi?

En iyi festival çadırı: Coleman Pinto Mountain 5 Plus XL

10. Coleman Pinto Mountain 5 Plus XL

Büyük arkadaş grupları için en iyi festival çadırı

Teknik Özellikler
Tür: Tünel Yatakları: 5 Ağırlık: 23.5kg Kumaş: Polyester, PU kaplı
Satın alma nedenleri
+ Daha uzun festivaller için kovalar + Karartma yatak odaları + Ayrı yaşam alanı + Kapalı sundurma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

En iyi festival çadırlarımızdaki diğer modellerle karşılaştırıldığında, Pinto Mountain 5 Plus XL çok büyük ve bu nedenle araba kampı için uygundur. Ama bir festivalde bu aslında çok faydalı bir şey. Tam yüksekliktedir, bu yüzden içine girmek için eğilmenize veya eğilmenize gerek kalmaz ve beş kişiyi rahatça uyuyacak kadar büyüktür.

Bu konfor, ışığı% 99,9 oranında engelleyen ve gündüzleri 5⁰C daha soğuk ve geceleri 1⁰C daha sıcak tutan BlackOut yatak odaları ile de artırılmıştır. Hava kapandığında parti yapmak ve serinlemek için genişletilmiş kapalı bir sundurma ve ayrıca tamamen düz bir giriş sağlayan oldukça düzgün bir aşağı açılan bölüm vardır. Bu, tüm o festival elma şarabından sonra biraz neşeli hissettiğinizde takılıp kalmamak için oldukça ideal. Teknik özellik sayfasında başka bir yerde standart olarak bantlanmış dikişler ve selleri dışarıda tutmak için ek yağmur etekleri bulacaksınız.

Bugünün en iyi fırsatları Coleman Tent Octagon ... Coleman Blackout Octagon Amazon $ 512,76 GörüntüleyinTüm fiyatları görün