Close

En iyi fitness takviyeleri: ne destekler dostum? Bunlar!

Gülünç derecede şişkin bir kişi amino asitler hakkında konuşmaya başladığında spor salonunda kendi işinize mi bakıyorsunuz? Bu, en iyi fitness takviyelerinin ne olduğunu bilen bir adam, ister hacim arttırmak için olsun, ister sadece ona üzerinde duracağı bir şeyler vermek için.


Ya da belki birisi egzersiz yapmadan önce yüksek miktarda kafein alımını önermiş ve ardından en son parçalanmış vücudu işlerken kreatinin faydalarını övmüştür. Ve her şeyin sadece hakkında olduğunu düşündünprotein tozu...

Terli başınızı kaşıyarak bırakıldıysanız sizi suçlamıyoruz, çünkü spor takviyeleri dünyası son derece kafa karıştırıcı bir konudur ve uygun şekilde anlamak için tipik olarak kimya ve ileri biyoloji alanında derece gerektiren bir konudur.

Neyse ki, klinik ve spor diyetisyeni www.rick-miller.co.ukitibaren www.iseh.co.uktakviyelerle ilgili tüm önemli soruları atmaya hazır.

Atletik performansı iyileştirmek, kas büyümesine yardımcı olmak, spor salonunda enerjiyi artırmak ve iyileşme süresini hızlandırmak için piyasada bulduğumuz en iyi spor takviyelerinden bazılarını toplarken tam olarak yaptığımız da buydu.


Amino asitler pek çok şekil, boyut ve tatta gelir


Dallı Zincirli Amino Asitler (BCAA)

Genellikle karbonatlı spor içecekleri, tozları ve tablet formunda bulunan bu amino asitler, proteinin yapı taşlarıdır ve bu nedenle kas boyutunu artırmak için sözde harikadır.

Onlarla uğraşmam gerekiyor mu?


'Pek sayılmaz. BCAA'lar, İzolösin, Lösin ve Valin gibi amino asitler adı verilen proteinin sadece üç spesifik yapı taşıdır. Temel Amino Asit takviyeleri, kas dokusu yapımı için gerekli olan 20 temel amino asidin tamamını içerecektir. Kullanıcı eğitimleri sırasında yeterli protein yiyor ve bir protein takviyesi veya gıda protein kaynakları tüketiyorsa, BCAA'lara veya EAA'lara gerek yoktur.

Ayrıca, örneğin yarım litre süt içerken elde edeceğiniz kalsiyum, iyot ve B12 vitamini gibi bütün yiyecekleri tüketmekten alabileceğiniz diğer besinleri de içermezler.

Ne zaman almaya değer?

Vegan bir diyet uygularsanız, kas protein sentezini ortaya çıkarmak için anahtar 'tetikleyici' amino asit olan yeterli lösin almak zor olabilir.


Soya proteini dışında çoğu bitki bazlı kaynak lösin bakımından düşüktür. Bu koşullar altında, lösini 'doldurmak' için vegan protein kaynaklarınızla birlikte BCAA'lar almaya değer olabilir.

EAA'lar için de benzer şekilde, egzersiz sırasında intoleranslar veya mide rahatsızlığı nedeniyle düzenli protein kaynaklarını tüketemeyen kişileri destekleyebilirler, EAA'lar ve BCAA'lar neredeyse hiç sindirime ihtiyaç duymadığından hızla emilir.

Öyleyse neden varlar?

BCAA'lar ve EAA'lar, birisi normal yollarla beslenemediğinde kas protein sentezinin bozulmasını önlemeye yardımcı olmak için intravenöz olarak infüze edildikleri yoğun bakımda kullanılır.

Ek şirketlerin çoğu, ürünün iddialarını desteklemek için bu araştırmaya güveniyor. Araştırmacılar, BCAA'lar ve EAA'lar enerji salım reaksiyonlarının bir parçası olarak kullanıldığından, özellikle yoğun egzersiz sırasında profesyonel sporcularda bazı faydalar da gördüler. Ancak tam bir diyet bağlamında ele alındığında, BCAA'lar ve EAA'lar o kadar yararlı veya gerekli değildir.

Kreatin

Toz, tablet ve içecek formunda bulunan kreatin, çoğu protein karışımında ve 'boyut kazandırıcı' ürünlerde ek bir bileşen olarak bulunur, çünkü yığın eklemenin hızlı bir yoludur.

Kullanıcıların rahatsız olması gerekiyor mu?

Evet. Kreatin monohidrat, en iyi araştırılmış spor performans yardımcılarından biridir ve ucuzdur ve çok sayıda sporcu için işe yarar.

Ne zaman almaya değer?

Kreatin monohidratın güç, güç ve kas yapımına yardımcı olabileceğini gösteren çeşitli yaş gruplarında değişen uzunlukta (bir seferde yıllara kadar) çok sayıda çalışma vardır. Yani hedef buysa, böbreğin alınmasını engelleyecek tıbbi bir sorun olmadığını varsayarak kreatin almak mantıklıdır.

Öyleyse neden var?

Kreatin fosfat bir 'hücre içi yüksek enerjili bileşik' olarak bilinir, bu da temelde vücudun enerji birimi olan adenozin trifosfat (ATP) sağlamak için kas kasılmasının ilk birkaç saniyesinde parçalandığı anlamına gelir.

Diyete daha fazla kreatin soktuğunuzda, kas dokusu içinde birikir ve bu, kasın biraz daha uzun süre daha sert kasılmasını sağlayarak daha fazla güç ve güce yol açar.

Bu yüzden birçok vücut geliştiricinin ve sporcunun egzersizden hemen önce, egzersiz sırasında veya hemen sonra kullandığını göreceksiniz.

Dengeli beslenmenin yerini hiçbir şey tutmaz

Vitaminler ve mineraller

Bunun çok fazla açıklamaya ihtiyacı yok, ancak yoğun egzersiz veya zorlu bir kas geliştirme programı yürütenleri desteklemek için tasarlanmış dikkatle seçilmiş vitamin ve mineral tabletlerinin popülaritesinde bir patlama oldu.

Kullanıcıların rahatsız olması gerekiyor mu?

Evet. Hepimizin mikro besinler (vitaminler ve mineraller) açısından farklı gereksinimleri vardır ve bazılarının diyet yoluyla elde edilmesi neredeyse imkansızdır, örneğin D vitamini gibi, esas olarak güneşe maruz kalma yoluyla elde edilebilir.

Ayrıca, mikro besinleri gıdalardan sindirmek ve emmek için veya kısıtlayıcı vegan veya vejeteryan diyetleri takip ediyorsanız, farklı yeteneklerimiz var, bu nedenle çoğu için takviye yararlıdır ve hatta gerekli olabilir.

Ne zaman almaya değer?

İdeal olarak, bir beslenme uzmanı gördükten sonra, diyetinizi değerlendirip, mümkünse, ne kadar ihtiyacınız olduğunu anlamak için daha fazla analiz yaptırmak.

Ancak fitness meraklıları ve sporcularda gördüğüm tipik eksiklikler D vitamini, çinko, demir, B12 vitamini, iyot, kolin ve kalsiyumdur, özellikle de süt ürünleri tüketmiyorlarsa.

Çoğu insan genellikle 'daha fazlası daha iyidir' yaklaşımını benimser ve mikro besinleri 'mega dozlamayı' dener, ancak vitamin ve minerallerin aşırı dozda toksik hale gelebileceğinin ve vücut üzerinde çok zararlı etkilere sahip olmaya başladığının farkında değildirler. İyi bir örnek C vitamini tabletleridir, çünkü bunlar yüksek dozlarda alındığında böbrek taşlarına neden olabilir.

Yağ brülörleri: hepsi çatlak değil

Tipik olarak tablet şeklinde satılan bu haplar, çeşitli şekillerde daha hızlı yağ yakmak için tasarlanmıştır. İştahı kesebilir, enerjiyi artırabilir ve hatta kullanıcıları yağ atmaya teşvik edebilirler. Brüt.

Kullanıcıların rahatsız olması gerekiyor mu?

Hayır. Yağ yakıcıların büyük çoğunluğu, depolanan dokulardan daha fazla yağ asidi salınmasına yardımcı olan ve bu da iştahı daha da bastıran kafein gibi uyarıcı bileşenlere dayanmaktadır. Yağ kaybı, kas kütlesini korumaya ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olmak için diyet modifikasyonu ve doğru egzersiz türü, yoğunluğu ve hacmi dengesi ile tamamen ilgilidir. Yağ yakıcılar bunu değiştirmek için çok az şey yapar.

Ne zaman almaya değer?

Asla. Kafein bazı durumlarda yağ kaybına yardımcı olmak için yararlıdır, çünkü lipolitik bir etkiye işaret eden bazı araştırmalar vardır, ayrıca kullanıcıların daha sıkı çalışmasına ve motive olmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, her zaman kişi için doğru dozda kullanımını ve kullanımını kişiselleştiririm, hiçbir şey yapmayan veya çok az içerik içeren harmanlanmış bir yağ yakıcı kullanmazdım.

Sırayla en iyi fitness takviyeleri

1. USN Blue Lab% 100 Whey Proteini

Proteini paketlemenin lezzetli bir yolu

Satın alma nedenleri
+ Kolayca karışır + Tadı güzeldir + Protein ve BCAA'lar
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Pahalı Amazon'u Kontrol Edin

Yerli beslenme uzmanımız Rick Miller proteinden sadece biraz daha fazla kas almak isteyenler tarafından satın alınan ve tüketilen en popüler takviyelerden biri olduğu için bahsetmedi.

Bunun nedeni, yoğun bir egzersizden sonra yaşanan yırtık kas liflerini oluşturmak ve onarmak için proteinin gerekli olmasıdır.

Tabii ki, kahvaltıda bir biftek, öğle yemeğinde bir tavuk ve yatmadan hemen önce birkaç somon filetosu yiyerek günlük alımınızı alabilirsiniz, ancak bazıları midede bir miktar tozu suyla karıştırıp çırpmayı biraz daha kolay buluyor. tatlı salla.

USN'nin Blue Lab serisi, vücut tarafından kolayca emilen en kaliteli peynir altı suyu proteininden yapılmıştır, böylece en çok ihtiyaç duyulan yere hızlı bir şekilde ulaşır.

Aynı zamanda soğuk suyla son derece kolay karışır ve bu Karamelli Çikolata aroması, uzun zamandır bir protein tozunda denediğimiz en ikna edici lezzetlerden biridir.

NOCCO BCAA: kısaltmalar üzerinde yoğun

2. NOCCO BCAA

Ekstra özellikli bir enerji içeceği

Satın alma nedenleri
+ Enerji için kafein ile pompalanır + BCAA'lar iyileşmeye yardımcı olabilir + Tadı güzel
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI pek bir şey yapmayabilir Amazon'a bakın

Yerleşik beslenme uzmanımız, BCAA'ları quaffing'in faydalarının tam olarak net olmadığını iddia ediyor, ancak bu spor içecekleri, antrenmanın ortasında verebilecekleri 'kaldırma' nedeniyle spor salonuna gidenler arasında son derece popüler hale geldi.

Yeşil çay özünden elde edilen kafein, 3000 mg BCAA ve altı farklı vitaminle dolu olan bu lezzetli içeceklerin, spor salonu düşük noktalarından geçmek ve iyileşmeye yardımcı olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğu iddia ediliyor.

Onları son derece lezzetli bulduk, ancak kafeinli ürünlerde bulunan 180 mg'lık kafein, özellikle de bizim gibi sabahları birkaç kahveye düşkünseniz, yutulması zordu.

Kesinlikle egzersiz sırasında ek bir destek sağlarlar, ancak huzursuz bacaklar ve uyumakta zorluk, gün içinde bunlardan çok fazla düşüyorsanız bazı ciddi yan etkiler olabilir.

3. El Bombası Erzak Paketi

Ateşli sporcular için hayati önem taşıyan kaplar ve mineraller

Satın alma nedenleri
+ Temel vitamin ve minerallerden oluşan kapsamlı bir formül + bir pakette + 30 gün
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok fazla hap -Bunun çoğunu dengeli bir diyetle alın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 38 $ Chain Reaction Cycles'da görüntüle 57,11 $ Amazon'da 94 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Ambalaj o kadar erkeksi ki, ilk gözlerimizi çırptığımızda bizi neredeyse güldürüyordu, ancak gülünç bir şekilde başlıklı El Bombası Ration Paketi, sıkı antrenman yapan sporcuları desteklemek için 30 günlük gerekli vitamin ve mineralleri içeriyor.

Rick'in daha önce de bahsettiği gibi, sağlıklı diyetlerde bazı vitamin ve mineralleri bulmak zordur, bu nedenle haplarla takviye etmek iyi bir fikir olabilir, özellikle diyetiniz çok yönlü değilse.

Multivitamin ve Mineral tablet, Essential Fatty Acid yumuşak jel kapsül, Antioksidan tablet ve Bifidex (Acidophilus ve Bifidus) sert kabuklu kapsül içeren günlük şerit, atletik olarak kendini zorlayan herkesi desteklemek için tasarlanmıştır.

Yine de diyette bunun çoğunu alıyor olabilirsiniz, bu nedenle belirli bir vitamin veya mineralden yüksek dozlarda almadığınızdan emin olmaya değer, ancak bu, temel besin maddelerine ulaşmanızı sağlamanın kolay (tembel okuma) bir yoludur.

4. Zerdeçal Şirketi Çekimleri

Süper bağışıklık sistemi güçlendirici

Satın alma nedenleri
+ Tüketimi kolay + Antiinflamatuar özellikler
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Düzenli olarak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI almalısınız Amazon'a bakın

Uluslararası futbolcu Thomas Hal Robson-Kanu'nun beyni olan The Turmeric Co., düzenli alım için doğrudan kapınıza teslim edilen taze zerdeçal içeceklerini akıllıca şişeler.

Neden zerdeçal? Şirket, Curcumin adlı güçlü bir bileşiği paketlediğini iddia ediyor ve araştırmalar doğal anti-enflamatuar görevi görüyor, enfeksiyonla savaşmaya yardımcı oluyor ve bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.

Robson-Kanu, ağır bir yaralanmadan muzdarip olduğu zaman bunu denemeye karar verdi ve iyileşmeye yardımcı olmada reçeteli ilaçlarından daha etkili olduğunu iddia etti.

Bundan emin değiliz, ancak sabah ilk iş olarak içilmesi kolay ve zencefil ile aşılanmış şişeler, bağışıklık sistemini en iyi durumda tutmak için her şeye sahip olduklarını hissediyorlar.

İçecekler taze yapıldığından, bir abonelik paketine kaydolmak iyi bir fikirdir, ancak bu pahalı olabilir ve her küçük şişede bulunan tek kullanımlık plastik miktarı konusunda o kadar istekli değildik.

5. MyProtein Kreatin Monohidrat

Patron toplu eklemede

Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Tüketimi kolay + Sonuçlar alır
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI toplu olarak ekler Amazon'da $ 19,99 Görüntüle Pro Bike Kit'te Görüntüle 33,99 $ Amazon'da 82 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Düzenli bir diyetten yüksek miktarlarda kreatin almak zordur, bu nedenle kas ve güç eklemek isteyenler arasında hızla en popüler takviyelerden biri haline gelmiştir.

Kısacası, ek kreatin, yüksek yoğunluklu egzersizler sırasında kullanılmak üzere enerjiyi serbest bırakır, bu da kullanıcıların genellikle daha uzun süre daha çok çalışabileceği ve dolayısıyla sonuçları daha hızlı görebileceği anlamına gelir.

Web'de kreatin kullanımının yararları ve dezavantajları hakkında çok şey var, bu yüzden düşünüyorsanız biraz araştırma yapmanız gerekiyor.

MyProtein'den elde edilen bu basit tozu suyla karıştırmanın ve spor salonuna gitmeden hemen önce almanın son derece kolay olduğunu gördük.

Kaliteli bir protein içeceği ve temiz, çok yönlü bir diyetle eşleştirildiğinde, kullanıcılar sonuçları oldukça hızlı göreceklerdir.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Düşük Stok