Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi polar ceketler 2020: açık havada sıcak kalmanıza yardımcı olacak rahat katmanlar

En iyi polar ceketler 2020: açık havada sıcak kalmanıza yardımcı olacak rahat katmanlar

Dışarıda yaşamak harika olabilir ... o kadar soğuk değilseniz, dışarıda o muhteşem temiz havada olmanın tadını çıkaramazsınız. Nefes alabilen üzerinize giymek için en iyi polar ceketlerden birini hazırlayarak bununla mücadele edinTaban katmanlarıve hava durumuna bağlı olaraksu geçirmez ceket.


Kadınlar ve erkekler için polar ceketler çeşitli tasarımlara sahiptir. Bazıları tam boy fermuarlı ceketler, diğerleri orta boy fermuarlı ve birkaçı da kapüşonlu dolgulu sürgülü stil. Tüm bunların örneklerini aşağıda en iyi polar ceketlere ilişkin rehberimizde bulacaksınız.

Başparmak ilmekleri ve su yalıtımı veya rüzgar geçirmez membranlar gibi ek tasarım öğeleri gibi farklı kumaş ağırlıkları da önemli bir farklılaştırıcıdır. En iyi polar ceketler, serin yaz akşamlarında ekstra bir katman olarak veya ilkbahar / sonbaharda bağımsız bir ceket olarak ve kışın orta katman olarak yıl boyunca kullanılabilir.

Yürüyüşlerde ve kısa yürüyüşlerde kullanışlıdırlar ve kamp yaparken veya dışarıda çalışırken bir nimettirler. Kısacası, bu mütevazı (ve kuşkusuz pek de şık olmayan) giysi, dışarıdaki kişinin sahip olabileceği çok yönlü bir parçadır.

En iyi polar seçimlerimizi açıklamadan önce, sizin için doğru olanı nasıl seçebileceğinize bakalım ...


Sizin için en iyi polar ceketi seçmek

Bir polar ceket alırken en büyük soru, ne kadar sıcak olması gerektiğidir ve bu nedenle onu gerçek bir ceket olarak mı yoksa nefes alabilen bir orta katman olarak mı giymeyi planlayacağınızdır. Daha ağır yünler kendi başlarına hoş ve sıcaktır, ancak orta katman olarak giyilirlerse çok ısınabilirler, ayrıca hantal ve kısıtlayıcı hareket hissedebilirler.

Daha hafif yünler, mükemmel kış ağırlıklı taban katmanlarının yanı sıra kullanışlı sonbahar ceketleri oluşturur. Bir davlumbazın gerekli olup olmadığını da düşünmeye değer. Davlumbaz en soğuk günlerde sıcaklık katarken, yüksek yoğunluklu arayışlarda kullanılırsa aşırı ısınmaya neden olabilir. Kullanılmadıklarında, boyun çevresinde rahatsız edici bir ekstra katmana neden olabilirler ve bu da bir kabuk başlığının önüne geçebilir.


Son olarak, yünlü kumaşınızı orta katman olarak kullanmayı planlıyorsanız, bunlar nefes alabilenin çöp torbası ucunda olma eğiliminde olduklarından, en sağlam su geçirmez ve rüzgar geçirmez membranlardan kaçının. Bununla birlikte, dış softshell tarzı bir cekette her ikisi de kullanışlı özelliklerdir.

En iyi polar ceket: Berghaus Pravitale MTN 2.0 Hooded Fleece Jacket


(Resim kredisi: Berghaus)

1. Berghaus Pravitale MTN 2.0 Kapüşonlu Polar Ceket

Dağcılık ve yamaçlara çıkmak için en iyi polar ceket

Teknik Özellikler
Ağırlık: 480g Cepler: Üç Su Geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Uyumlu cepler + Son teknoloji + Başparmak ilmekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,93 £ Amazon'da görüntüle 81 £ Go Outdoors'da Görüntüle 81 £ Go Outdoors'da Görüntüle

Berghaus Pravitale, masaya çok şey getiriyor. Berghaus'un yıllardır yinelediği bir poların en son evrimi olan bu orta ağırlıktaki ceket aynı zamanda bir kış orta tabakası olarak da kullanılabilir ve cıvanın gerçekten düştüğü zamanlar için bir başlık ve başparmak halkalarına sahiptir.

Başparmak halkaları, orta katman kollarını sabitlemek için mükemmeldir, bileği soğuktan korur, aynı zamanda hızlı hareket ettiğinizde acil durum parmaksız eldivenleri kadar harikadır. İki kayış uyumlu cep de gerektiğinde havalandırma görevi görür ve bir omuz cebi kayak pasosu için idealdir, ancak aksi halde bu basit ama etkili bir kış ısıtıcısıdır.

En iyi polar ceket: Patagonia Better Sweater Fleece Jacket

(Resim kredisi: Patagonia)

2. Patagonia Daha İyi Kazak Polar Ceket

Çevre dostu bir seçim isteyenler için en iyi polar ceket

Teknik Özellikler
Ağırlık: 638g Cepler: Üç Su Geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmıştır + İyi görünüyor + Düz dikişli yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 109,59 £ Amazon'da İncele 110 £ Amazon'da Görüntüleyin160,31 £ Italist'te Görüntüle

Patagonya, birkaç yıldır güçlü bir etik oyunu oynadı ve bu yün, bu taahhüdün en son kanıtı. % 100 geri dönüştürülmüş polyester keçenin yanı sıra, düşük etkili boyalar ve Adil Ticaret Sertifikalı dikişler alıyorsunuz ve tüm kumaş Bluesign onaylıdır.


Bu son derece övgüye değer çamaşır listesinin yanı sıra, yapağı, ana kumaşı aşınmadan koruyan manşetlerdeki mikro polyester jarse trim ve sürtünmeyi ortadan kaldıran düz dikiş yapısı gibi düşünceli küçük dokunuşlarla dolu, sade bir klasik tasarımdır. her ikisi de bir polar orta tabakada oldukça arzu edilen hacimleri işaret eder ve azaltır.

Genel olarak, etik kurallarınızı kolunuza takarsanız, o zaman kolun bu olduğundan emin olun - sizi soğukta da yarı yolda bırakmaz ...

En iyi polar ceket: Arc’teryx Fortrez Hoody

(Resim kredisi: Arc’teryx)

3. Arc’teryx Fortrez Hoody

Kadınlar ve erkekler için bu akıllı polar ceket, yerleşik bir buff / boyun ısıtıcısına sahiptir.

Teknik Özellikler
Ağırlık: 375g Cepler: Üç Su Geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Sağlam + Kaput ve AR paneli BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Arc’teryx Fortrez, HardfaceTechnology ile Polartec Power Stretch adı verilen klasik polar malzemenin ustaca bir varyasyonuyla hem dış hem de orta katmanda istediğiniz tüm varlıklara sahiptir. Sert Yüz biti, su tutan ve aşınmaya normal Power Stretch keçeden daha iyi direnç gösteren daha sağlam bir dış 'yüzdür'.

Bir kapüşon önemli bir sıcaklık katarken, Arc’teryx Fortrez'in 'entegre Phasic AR paneli' şeklinde başka bir numarası veya kaputu var. Bu, esasen kaputun içinde yer alan hafif bir malzeme halkasıdır ve bu, çıkarılabilir ve buff tarzı bir boyun ısıtıcısı olarak veya bir yün gibi yüzün üzerinde kullanılabilir. En soğuk koşullarda bu şekilde ısıyı yakalayabilmek gerçek bir nimettir ve çok az ağırlık için gerçek esneklik sağlar.

Kadınlar ve erkekler için en iyi polar ceket: Paramo Bentu Men

(Resim kredisi: Bentu)

4. Paramo Bentu Erkek Polar Ceket

Yaz ara katmanı artık daha kolay

Teknik Özellikler
Ağırlık: 403g Cepler: Üç Su Geçirmez: Su geçirmez
Satın alma nedenleri
+ Suya dayanıklı + Pratik cepler + Rüzgar geçirmez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 131,25 Amazon'da görüntüle

Paramo’nun Bentu Fleece ürünü orta katman konseptinin harika bir örneğidir, çünkü hava koşullarına dayanıklı bir katmanlama sistemi oluşturmak için firmanın Bentu Windproof ile birleştirilerek özel olarak tek olması için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, aynı zamanda yönlü Nikwax Fleece + kumaştan yapılmış sağlam, bağımsız bir polar. Bu, standart yünlü kumaşa su tutmaz bir unsur ve mükemmel nefes alabilirlik sağlar.

Son derece pratik bir cep seti (bir harita için boyutlandırılmış göğüs), eklemler ve hafif esneme ile birlikte, sizi hemen hemen her durumda görecek çok yönlü bir polar sağlar.

En iyi polar ceketler: Jack Wolfskin Gibside Women

(Resim kredisi: Jack Wolfskin)

5. Jack Wolfskin Gibside Kadın Polar Ceketi

Soğuk günlerde dış ceketi sıkıştırılabilen çok yönlü bir katman

Teknik Özellikler
Ağırlık: 360g Cepler: İki Su Geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Tam fermuarlı tasarım + PFC içermeyen malzemeler

Jack Wolfskin ve National Trust işbirliğinden yeni çıkan Gibside Women’s Fleece Jacket, tam fermuarlı tasarıma sahip hafif (360g) bir katmandır. Yüzde 100 geri dönüştürülmüş membran ve PFC içermeyen kumaşlar kullandığından, aynı zamanda iyi bir eko sertifikasına da sahiptir.

Bu en iyi polar ceket yarışmacısı, National Trust'ın Gibside Georgian peyzaj bahçesinden adını almıştır ve Nanuk 200 yün yalıtımı sayesinde sizi hem vahşi yaşamda hem de kumsal yürüyüşlerinde sıcak tutmaya (ancak aşırı ısınmadan) iyi bir şekilde yararlanır.

Alaşımlı (gri) ve Rhododendron (bordo kırmızısı) renklerde bulunan Gibside, soğuk aylarda uyumlu Jack Wolfskin su geçirmez ceketlere de sıkıştırılabilir.

Gibside Fleece, Jack Wolfskin web sitesinde 49 £ 'a satın alınabilir.

En iyi polar ceket: Columbia Titan Pass 2.0

(Resim kredisi: Columbia)

6. Columbia Titan Pass 2.0

Köpek gezdirme ve genel dış mekan kullanımı için en iyi polar ceket

Teknik Özellikler
Ağırlık: 375g Cepler: Üç Su Geçirmez: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Harika temel ürün + Geri dönüştürülmüş malzeme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Çoğu zaman, dış mekan teçhizatının en sevdiği öğelerde, oldukça alçakgönüllü, sadece işleriyle başa çıkan düşük anahtar şeylerdir. Bu onlardan biri - başlık yok, üç cepli, Polartec 200 polar.

Elbette, zil ve ıslık yoktur, ancak bu, ister puslu yaz sabahlarında köpeği gezdirirken tek başınıza takılsın, ister pist dışı Alp heyecanı için bir orta katman olarak olsun, size iyi hizmet edecektir.

Columbia burada da% 100 geri dönüştürülmüş polyester kullandı ve bu yapağı hangi kullandıysanız ona sıcak bir parlaklık kattı.

En iyi polar ceket: Keela Genesis Su Geçirmez Polar Ceket

(Resim kredisi: Keela)

7. Keela Genesis Su Geçirmez Polar Ceket

Yağmurda ve karda kuru kalmanızı sağlayan en iyi polar ceket

Teknik Özellikler
Ağırlık: 840g Cepler: İki Su Geçirmez: Evet
Satın alma nedenleri
+ Su geçirmez + Nefes alabilir + Kötü hava koşulları için ideal BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Adından da anlaşılacağı gibi, Keela Genesis gizli bir süper güce sahiptir: aslında su geçirmezdir. En son hidrofilik film teknolojisini Innovation XL astar sistemine dahil ederek, Keela nefes alabilen ancak su geçirmez bir polar ceket üretti - muhtemelen bu yüzden Dağ Kurtarma Ekiplerinin favorisi.

Dış yün, DWR kaplamalı dayanıklı orta ağırlıkta Zetland 100'dür ve güçlendirilmiş omuzlar ve derin cepler ile bu, her tarafına 'kötü hava koşullarına hazır' yazmıştır ...

En iyi polar ceket: Salomon Pulse Hybrid Hoodie

(Resim kredisi: Salomon)

8. Salomon Pulse Hybrid Kapşonlu

Bu orta ağırlıktaki polar ceket soğuğu savuşturmak için mükemmeldir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 513g Cepler: İki Su Geçirmez: Yok
Satın alma nedenleri
+ Hibrit giysi + Tam kapüşon + Çok yüksek teknoloji BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Hibrit kapüşon kavramı kesinlikle yeni değil, ancak ilginç bir kavram, teorik olarak daha az ağırlık için daha fazla sıcaklık ve önemli ölçüde hacim veriyor. Salomon, orta ağırlıkta bir yün alarak ve ısıyı gerçekten yükseltmek için 60 g / m² Elyaf dolgulu elyaflarla pompalanmış% 50 geri dönüştürülmüş Pertex Quantum katmanı ekleyerek, Salomon'un Nabzı gerçekten teslim ettiği yerdir.

Bu aynı zamanda Salomon'un uyumu gevşetmesine ve değerli ısıyı kaybetmeden daha kentsel bir tarzı hedeflemesine olanak tanır; bu da, biraz teknik de olsa, daha çok yönlü bir gardırop ürünü elde edeceğiniz anlamına gelir. Tam kapüşon, tam ön fermuar ve zorunlu iki büyük el cebi gibi daha fazla sıcaklık seçeneği ekler. Her yerde daha serin günler için ideal olmanın yanı sıra, soğuğun gerçekten ısırdığı zamanlar için bir kayak orta tabakası ...

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın