Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • 2020'nin en iyi mutfak robotu: dilimleyen, doğrayan, doğrayan, rendeleyen ve hatta pişiren işlemciler

2020'nin en iyi mutfak robotu: dilimleyen, doğrayan, doğrayan, rendeleyen ve hatta pişiren işlemciler

En iyi gıda işlemcileri? Evet kesinlikle. Bugünlerde herkes bir mutfak sihirbazı: Two Fat Ladies'den The Hairy Bikers'a, şefler her yemeği bir başyapıt haline getirmeye çalışmamızı istiyor. Maalesef yemek pişirmenin çoğu sıkıcı: tüm bu doğrama ve rendeleme, dilimleme ve soteleme. Yaşasın, yiyecek mikseri için; İsviçre Çakısı'ndan daha fazla işlevi olanlara dediğimiz gibi mutfak robotu.


En iyi mutfak mikseri veya mutfak robotu, pişirme işindeki angarya işini ortadan kaldırır, böylece sosyal medyada gösteriş yapmaya konsantre olabilirsiniz. En iyi yiyecek mikserisenin içinancak ne yapmak istediğinize bağlıdır. Kendini bir sonraki Mary Berry olarak istiyorsanstand mikserdaha iyi bir seçenek olabilir, ancak sadece biraz meyve veya sebze ezmek istiyorsanızblenderideal olabilir.

Daha maceracı aşçılar için, mutfak robotları her türlü görev için her türlü özelliği ve ataşmanı sunar. Makinede yıkanabilir olduklarından emin olun: En çok nefret ettiğimiz yemek pişirme işleminin ardından temizlemek. En iyi mutfak robotu hayatınıza uyacak, mutfağınıza hakim olmayacak ve mutfak kreasyonlarınızı çok daha kolay hale getirecek. Bunlar, her mutfak ve her bütçe için favori yemek işlemcileridir.

Siparişe göre en iyi gıda işlemcileri

En iyi mutfak robotu: Ninja BL682UK2

1. Ninja BL682UK2

En iyi mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 1500W Kapasite: 2.1L Aşçılar: Boyut Yok: H45 x D18 x W24cm Malzeme: Plastik / Çelik
Satın alma nedenleri
+ 3 aletin işini yapar + Güçlü motor ve kaliteli yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Güçlü, biraz gürültülü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Çeşitli işler yapabilen bir cihaz istiyorsanız çok mantıklı. Bu model söz konusu olduğunda, harmanlama ve sıvılaştırma gibi mutfak görevlerini etkin bir şekilde üstlenirken, aynı zamanda birçok ve çeşitli gıda işleme görevlerini de kapsar. Cömert bir 2,1 litrelik kapasiteye sahiptir ve 16 aksesuara sahip olmanın avantajlarından yararlanarak, yere koşarak koşabilirsiniz.


Elbette, üniteden ve bir dizi araçtan en iyi sonucu almak için biraz sabra ihtiyacınız olacak, ancak her türlü yemek hazırlama işini üstlenebilecek bir makine ile ödüllendirileceksiniz. 1500W motor, Ninja BL682UK2a'yı biraz kaba yapar ve bu, tam eğimde çıkardığı ek sese yansır. Yine de, bu ekstra güç ve bu aksesuarlar iyi bir kombinasyon oluşturuyor.

Kilitli sürahi tasarımını kesinlikle seviyoruz, bu da işlenmiş yiyeceklerin ve sıvıların kapların içinde sıkıca kalması anlamına geliyor. En önemlisi, sürahiyi çevirip kilitlemiş olmanız gerekir, aksi takdirde makine çalışmaz, bu basit ama akıllıdır. Bu arada, Auto-IQ'nun sabırsız tipler için bir dizi otomatik program sunduğunu gördük.

Ninja BL682UK2'nin çok yönlülüğünü de gerçekten seviyoruz. Her türlü sebzeyi veya meyveyi doğranacak, dilimleyecek, doğrayacaktır ve hatta püre haline getirecektir, ancak ünite ayrıca kek karışımları ve hamur üretiminde çok iyidir. Aslında, kontrollerde ustalaştıktan sonra, Ninja çok yönlüdür. Ayrıca etkileyici, kolay temizlenen tasarımıdır. Kapsamlı kullanım kılavuzu için de Ninja'ya kadar başparmak.


KitchenAid 5KFP1335BOB

2. KitchenAid 5KFP1335BOB

En iyi premium mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 300W Kapasite: 3.1L Aşçılar: Boyut Yok: H41.5 x D28 x W26cm Malzeme: Plastik / Çelik
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Oldukça sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI renkler kadar tasarım da retro215,19 £ Appliances Direct'te görüntüle259,99 £ PRC Direct'te Görüntüleyin £ 279 Amazon'da Görüntüleyin 26 Amazon müşteri değerlendirmesi

Bu KitchenAid, oldukça küçük sesli 300W motorla donatılmış olabilir, ancak bu 3.1 litrelik mutfak robotu kendi başına tutabilir. Bunun nedeni, daha az hareketli parça anlamına gelen Dual Drive sistemi sayesinde verimli olmasıdır. Ve KitchenAid kampından geldiğimiz için, buradaki yapı kalitesinin çok sağlam olduğunu düşünüyoruz. Ana kase, ısırık büyüklüğünde yemek hazırlama gereksinimleri için süper kullanışlı olan, eşleşecek şekilde küçük bir bıçakla tamamlanır.

Ayarları kontrol eden büyük temel düğmeler sayesinde KitchenAid 5KFP1335BOB ile başa çıkmak hiç zaman almaz. So Off, Low, High ve Pulse, gerçekten uğraşmanız gereken tek şey. Bunun üzerindeki Kalın'tan İnce'ye kaydırıcı, ortaya çıkan sebze parçalarınız için kendi kendini açıklayıcıdır. Ve aldatıcı bir şekilde basit tasarımı düşünüldüğünde işlemci, dört ataşmanını, yumurtaları çırpmaktan - ki bu gerçekten çok iyi yapıyor - en sevdiğiniz sebze türlerini rendelemeye kadar her türlü mutfak görevine çevirmede harikadır. Cips için kalın kesilmiş patatesleri seviyoruz.

Cihazı Onyx Black, Empire Red'in Badem Kreması renginde de alabilirsiniz, böylece hemen hemen her mutfak alanına uyan bir kaplama vardır. Ayrıca, birlikte verilen ataşmanların kendi kutusunda gelmesinden de memnunuz, böylece onları bir arada tutabilir ve parmaklarınızı kesmekten kaçınabilirsiniz. Çok mantıklı.


3. Thermomix TM5

En iyi pişirme mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 500W Kapasite: 2.2L Aşçılar: Evet Boyut: H33.5 x W33.3 x D32.6cm Malzeme: Plastik / Çelik
Satın alma nedenleri
+ Kesinlikle her şeyi yapar + Hayatınızda devrim yaratabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Geliştirilmiş TM6 modeli BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI geldi Amazon 1 Amazon müşteri incelemesini kontrol edin

Thermomix, bir yaşam biçimi olarak bir mutfak robotu değildir: Sahipler, onun hakkında korkunç tonlarda konuşurlar ve Thermomix'lerini kaybetmektense bir uzvunu kaybetmeyi tercih ederler. Kesinlikle her şeyi yapan tuhaf görünümlü bir şey. Tartı terazisi, etkili bir doğrama bıçağı ve ısıtması, ısıtması, pişirmesi, buharlanması ve sotelenmesi için bir ısıtma elemanı vardır. Pirzola, harmanlama, yoğurma, öğütme ve rendeleme. Kırbaçlar. Karışıyor. TM5'e alıştığınızda - başlangıçta oldukça yasaklayıcıdır - kendinizi onunla yeni tarifler hazırlarken ve çevrimiçi olarak mevcut olan birçok şeyi kullanırken bulacaksınız.

Aslında merhemdeki tek sinek, yeni TM6 - Pingtwitter incelemesinin yakında çıkacak - şimdi de mevcut olmasıdır. Bu bile yemek yapıyor ve hazırlıyorDahafarklı yollar (et, buharda pişirme ve - evet! - yoğurt yapma yeteneği dahil), geliştirilmiş bir dokunmatik ekrana ve arayüze ve ayrıca Wi-Fi bağlantısına sahiptir, böylece Thermomix'in binlerce öğün için adım adım talimatları alabilirsiniz. Cookidoo veritabanı, tam orada cihazda.

Magimix 5200XL Premium Mutfak Robotu

(Resim kredisi: Magimix)

4. Magimix 5200XL Premium Mutfak Robotu

Cilt hazırlığı için en iyisi

Teknik Özellikler
Güç: 1100W Kapasite: 3.6L Aşçılar: Boyut Yok: H26.0 x W21.0 x D44.5cm Malzeme: Plastik / Paslanmaz Çelik
Satın alma nedenleri
+ Çok fazla kapasite + Premium modelde meyve suyu / dilimleme kiti var
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz ağır sıklet

Magimix 5200XL Premium Mutfak Robotu, yalnızca bu modelin göz kamaştırıcı bir saten cilaya sahip olması nedeniyle değil, aynı zamanda içerdiği ekstra kit nedeniyle de serideki diğer modellerden bir adım ileride. Beklediğiniz gibi, cihazın kendisi, mükemmel bir tasarım da dahil olmak üzere tüm alışılagelmiş Magimix ayırt edici özelliklerine ve buna uygun bir yapı kalitesine sahiptir. Aslında, şık makinede paslanmaz çelik ve plastiğin kombinasyonu, başlığına göre gerçek bir premium ünite gibi hissettiriyor. Yine de 11 kg ağırlığındadır, bu yüzden kelimenin tam anlamıyla biraz ağırdır.

Ne olursa olsun 5200XL, onu kurup çalıştırdıktan sonra kullanmak bir zevktir. Bir aileniz varsa veya tek seferde toplu halde bol miktarda yemek üretmeyi seviyorsanız, Magimix idealdir. Bol miktarda güce ve oldukça büyük bir kapasiteye sahip. Aslında, bu özel çok işlevli mutfak robotu dilimleme, rendeleme, doğrama, çırpma, harmanlama gibi işlerin üstesinden gelebilir ve hepsini hazırlarken gücü ayarlayarak çok akıllıca yapar. Makine akıllı olsa da, üç düğmeli bir arayüzle (Durdur, Otomatik, Darbe) aynı zamanda basittir, yani teknolojiden uğruna sıkılmanız durumunda idealdir.

Premium sürümü tercih etmek, aksesuar cephesinde çok daha fazlasına erişebileceğiniz anlamına gelir. Her türlü hazırlık görevi için üç kase, farklı bıçaklar ve ayrıca küp küp doğrama ve meyve suyu şekerlemeleri vardır. 5200XL'den daha fazla üretkenlik elde etmenize olanak tanıyan gerçekten kapsamlı bir seçimdir. Bu üç çalışma kasesi, büyük şeyler için bir ana kase, dilimleme ve ızgaralama gereksinimleriniz için bir orta kase ve daha küçük hacimli malzemeler için özel bir bıçağı olan küçük bir mini kase ile gerçek bir nimettir. Mükemmel.

5. Kenwood Multi-Pro Klasik FDM790

Çok yönlü başka bir büyük mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 1000W Kapasite: 3L Aşçılar: Yok Boyut: 21,3 x 38,7 x 21,9 cm Malzeme: Plastik / Cam
Satın alma nedenleri
+ Hemen hemen her şeyi yapar + Çoğu bit bulaşık makinesinde yıkanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Pişirme için ideal değil-Kilitleme mekanizması biraz karmaşıktır Bugünün en iyi Kenwood FDM790 fırsatları199,97 £ Appliances Direct'te görüntüle199,99 £ Amazon'da Görüntüle 265,97 £ Amazon'da Görüntüle 96 Amazon müşteri incelemeleri

Kenwood, ucuz ve neşeli karıştırıcılardan son teknoloji ürünü dijital gıda işlemcilere kadar pazarın her sektörü için mutfak aletleri üretiyor. Multi-Pro, en başarılı modellerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır: 200 £ 'nun biraz altında bir çok özellik elde edersiniz. Ana hazne 3 litredir, küçük işler için 0,5 litrelik bir hazne ve sıcak veya dondurulmuş malzemeler için bir Thermoresist 1,5 litrelik cam blender ve ayrı bir tartım tepsisinin yanı sıra yerleşik bir tartım sistemi vardır. Döner kadran size değişken hız ve darbe programları sunar ve çeşitli bıçaklar hemen hemen her şeyi dilimlemenize, püre haline getirmenize, karıştırmanıza, rendelemenize, yoğurmanıza, doğramanıza ve çırpmanıza olanak tanır. Eğer hevesli bir ekmek yapımcısıysanız, muhtemelen bir stand mikser ile daha iyi durumda olacaksınız, ancak elini neredeyse her şeye çevirebilen bir mutfak robotu istiyorsanız, Kenwood para için iyi bir değerdir ve uzun ömürlüdür.

6. Kenwood FPP225

En ucuz mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 750W Kapasite: 2.1L Aşçılar: Boyut Yok: 19 x 19 x 32 cm Malzeme: Plastik / Cam
Satın alma nedenleri
+ Yerden tasarruf sağlayan tasarım + Temel özellikleri kapsar
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük kapasite-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Biraz sınırlı Amazon 953 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

FP225 mükemmel bir çok yönlüdür ve özellikle Amazon'un gümüş model fiyatına göre iyi bir değerdir: beyaz FPP220 55 sterlin iken gümüş FP225 39,99 sterlin. 2,1 litrelik bir kase ve 1,2 litrelik bir cam sıvılaştırıcı, bir kaba parçalama ve dilimleme diski ve bir emülsifiye edici alet, bıçak bıçağı ve spatula vardır. Pek çok işlemciden daha küçüktür - ve daha büyük Kenwood'ların aksine, hepsini saklamak için ikinci bir mutfağa ihtiyacınız olacak kadar fazla bit ile gelmez - bu yüzden gerçekten büyük aileler yerine bireyler ve çiftler için en uygun olanıdır, ancak çorbalar için harikadır , smoothie'ler, dip soslar, tatlılar, sebzeler ve soslar. İsteğe bağlı bir ataşmanla da olsa et bile yapabilir. Motorun 750W ve döner hızlı kadranı da çok önemli Darbe özelliğini içerir.

Cuisinart FP1300U Uzman Hazırlık Pro

(Resim kredisi: Cuisinart)

7. Cuisinart FP1300U Uzman Hazırlık Pro

Rahatlık için en iyisi

Teknik Özellikler
Güç: 550W Kapasite: 3.0L Aşçılar: Boyut Yok: H25.0 x W20.0 x D40.0cm Malzeme: Plastik / Çelik
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite ve çok yönlü + Hamur da yapar
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük güçlü motor

Gıda işlemcileri harikadır, ancak bazıları hantal olabilir. Bu nedenle Cuisinart FP1300U Expert Prep Pro, çok fazla kapasite, çok sayıda özellik ve biraz da taşınabilirlik arıyorsanız harika bir seçimdir. İşiniz bittiğinde bu mutfak robotunu paketlemek kolaydır, ki bu piyasadaki bazı ağır modeller için söylenemez. İşte burada işaretli kolaylık kutusu budur. Cuisinart aslında oldukça güçlü olduğundan, motordan ve 550 watt'lık kimlik bilgilerinden korkmayın, bu muhtemelen daha taşınabilir bir hisse katkıda bulunur.

Daha hafif olmasına rağmen, FP1300U Expert Prep Pro işleyebileceği bileşen hacmi açısından kesinlikle dikkat çekicidir. Bu model, 3 litrelik bir ana hazne ile birlikte gelir ve bunu tamamlamak için daha küçük bir hazne vardır. Sonuç olarak, kolayca erişilebilen dilimleme, rendeleme, spiralleştirme ve dilimleme gibi birçok işi üstlenebilir. Küçük, büyük ve hamur bıçakları, bu serideki bazı küçük modellerden biraz daha çok yönlü olduğu anlamına gelir, bu nedenle, mümkünse Uzman modu modelini seçmeye değer.

Bu motor, özellikle hamur yapmak gibi kaslı mutfak işleri söz konusu olduğunda, onu ne kadar çok kullanırsanız gerçekten etkiliyor. Ayrıca, bu makinenin doğrama ve spiralleştirme yönüne de meraklıyız ve ikinci özellik olması durumunda, bazı garip görünümlü yiyecek şekilleriyle yemeklerinizi canlandırmak kolaydır. Bu küçük kase, minimal bir şeye ihtiyacınız varsa ve ana kabı kullanmak istemiyorsanız mükemmeldir. Alçak, yüksek ve nabız şeklindeki üçlü kontroller ile Cuisinart makinesi işi sorunsuz bir şekilde hallediyor ve aynı zamanda oldukça sessiz.

8. Magimix Pastane Çok Fonksiyonlu

Pişirme için en iyi mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 1500W Kapasite: 4.9L Aşçılar: Yok Boyut: H37.8 x W31.4 x D27.6 cm Malzeme: Çelik
Satın alma nedenleri
+ Pişirme için mükemmel + Büyük kapasite
Kaçınılması gereken nedenler
- Ucuz değil - Stand mikserler daha güzel görünüyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 589 Amazon'da görüntüleyin

Patissier, her iki dünyanın en iyisini sunmak için tasarlanmıştır: bir mutfak robotunun esnekliği ve bir stand mikserinin pişirme parlaklığı. Bunu yapmak için, 12 yumurta akını çırpabilen veya 1,6 kg hamur yoğurabilen 4,9 litrelik muazzam bir Pastane kasesinin yanı sıra standart mutfak robotu kaseleri sunar. Çeşitli kaseler arasında bu, geleneksel bir mutfak robotunda yapabileceğiniz çorbalar, tatlılar, soslar ve diğer her şeyi pişirebileceğiniz gibi pişirebileceğiniz anlamına gelir.

Pahalı tarafta, ancak iki farklı cihazı bir tane ile değiştiriyorsunuz ve kullanıcılar bir uzlaşmanın olmadığı için mutlu görünüyor: Çok İşlevli, gerçekten iyi bir stand miksere dönüşen gerçekten iyi bir mutfak robotudur.

9. Cuisinart Mini

Küçük mutfaklar için en iyi kompakt mutfak robotu

Teknik Özellikler
Güç: 900W Kapasite: 0.6L Aşçılar: Yok Boyut: H16 x D12 x W20 Malzeme: Plastik
Satın alma nedenleri
+ Küçük + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu küçük-Temel Bugünün en iyi Cuisinart Mini Mutfak Robotu fiyatları 38,94 TL Amazon'da görüntüle 40 £ Amazon'da görüntüle£ 45 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin675 Amazon müşteri değerlendirmesi

Sadece 16 cm yüksekliğinde ve 20 cm genişliğinde oturan bu Cuisinart biraz harika. Zahmetsizce doğrar, püre yapar ve öğütür ve 900W motor daha büyük işlemciler kadar güçlü olmasa da, çift bıçaklı sistem sert sebze doğrama ve öğütülmüş fındık veya kahve ile takdire şayan bir şekilde baş eder. Kase makul bir 600 ml kapasiteye sahiptir ve temizlenmesi kolaydır ve daha büyük ailelerin yemek pişirmeleri için çok küçük olsa da, yer sıkıntısı çekiyorsanız veya küçük miktarlar için daha büyük bir işlemci kullanma (ve temizleme) çabasından nefret ediyorsanız idealdir. Düşmanlarınızın kalıntılarını öğütmek veya bir akıllı telefonun yapım kalitesini test etmek için kullanacağınız türden bir şey değil, ama humustan oldukça memnun ve kahve çekirdekleriyle gayet iyi başa çıkıyor.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın SINIF A1 - KitchenAid ...Kitchenaid 5KFP1335BOBAletleri Doğrudan215,19 £ Görünüm Tüm fiyatları görün