Close
  • Ana
  • /
  • Diğer
  • /
  • En iyi temeller 2020: tam kapatmadan yumuşak renklere

En iyi temeller 2020: tam kapatmadan yumuşak renklere

Kabul edelim, aylarca süren kilitlenme yüzümüze zarar verdi. Donuk ve yorgun cildimizden kurtulmanın ve parıldamayı geri kazanmanın zamanı geldi. Kışın derinliklerine doğru ilerlerken, iç mekanda geçirilen haftalardan sonra tabana dokunmak ve cildin yumuşak ve ışıltılı görünmesini sağlamak her zamankinden daha önemli. Ve işte burada en iyi temel devreye giriyor.


Bir zamanlar ofiste size mükemmel bir şekilde uyan şey, yalnızca temelin zorluğunu vurgulamakla kalmayıp, aynı zamanda ekran ışığının parlaması altında yanlış bir renk tonu veren günlük yakınlaştırma toplantıları için artık uygun görmeyebilir.

Nihai hedef, kendi cildinize benzeyen bir temeldir - ancak daha iyi. Tam kapatmadan yumuşak renklere kadar, bu fondötenler makyajınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak, ciltte rahat hissedecek, çizgileri kapatacak ve ciltte gözle görülür bir iyileşme sağlamaya yardımcı olacaktır.

En iyi fondöten nasıl alınır

En iyi fondöten için alışveriş yaparken, belirli bir tip, marka veya renk tonunu taahhüt etmeden önce dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Cilt tipinize en uygun fondöteni nasıl satın alacağınıza dair en iyi ipuçlarını okuyun.

Cilt tonunuzu kontrol edin


En önemlisi cilt tonunuzdur. Bazı kişilerde 'soğuk' bir ton vardır ve bazılarının 'sıcak' bir alt tonu vardır ve sizin için doğru rengi seçerken bunu bilmek önemli olacaktır.

Hangi cilt tonuna sahip olduğunuzdan emin değilseniz, ya bir makyaj sanatçısından tavsiye isteyebilir (bunun için zamanınız ve paranız varsa) ya da damarlarınıza bir göz atabilirsiniz! Doğal ışıkta, kolunuzdaki damarlara bir bakın - mavi / mor damarlarınız varsa, o zaman serin bir alt tonunuz var ve damarlarınız daha yeşil-mavi görünüyorsa, o zaman sıcak bir alt tonunuz var. Emin değilseniz ve ikisinden de biraz görünüyorlarsa, nötr bir cilt tonunuz var demektir.

Satın almadan önce deneyin


En iyi fondöten satın almak için satın almadan önce cildinizde test etmelisiniz. Varsa, ürünü doğal ışıkta ön kolunuza veya boynunuza uygulamak için mağaza test uzmanlarından birini kullanın. İdeal olarak fondötenin doğal cilt tonunuzdan bir gölge daha açık olmasını istersiniz, çünkü bu en doğal görünümü elde eder. Yazın biraz daha sıcak bir renk tonu seçmek isteyebilirsiniz, ancak yine de iyi bir eşleşme olduğundan emin olmak için önce cildinizde test ettiğinizden emin olun.

Kapsamınızı seçin

Bir tane satın almadan önce vakfınızdan ne istediğinizi anlayın. Gündelik süper doğal bir görünüm için ışık kapsamı mı istiyorsunuz yoksa daha makyajlı bir görünüm için tam kapsama mı istiyorsunuz? Kuru cildiniz veya yağlı cildiniz mi var? Sivilceye yatkın mısınız? Vakfınızın tutarlılığını ve formülünü seçerken tüm bu sorular gerçekten önemlidir.

Malzemeler ve tutarlılık için etiketi kontrol ettiğinizden emin olun. Daha ince sıvı ürünler, daha hafif kaplama sunma eğilimindedir, ancak daha fazla kaplama için oluşturulabilir, oysa daha kalın, daha kremsi fondötenler çok fazla kaplama sağlar ve biraz uzun bir yol kat eder. Ara sıra dışarı çıkmak için sadece fondöten kullanan biriyseniz, bu sizin için en iyi seçenek olabilir.


Vakıf nasıl uygulanır

Şimdi zor kısım geliyor! En iyisini yapabileceğinizi ve en iyisini umabileceğinizi düşünseniz de, o mükemmel pürüzlü yüzeyi elde etmenizi sağlamak için kullanılabilecek bir dizi teknik ve araç vardır. Aşırı karmaşık olması gerekmez, ancak burada temelin nasıl uygulanacağına dair birkaç ipucu ...

Başvuru yönteminizi seçin

Temel uygulamak için en yaygın seçenek, bir temel fırçadır (aşağıdaki makalemize bakın.en iyi makyaj fırçaları). Bu, iyi bir kaplama elde etmenin kolay bir yoludur ve çoğu sıvı fondötenle iyi çalışır. İstediğiniz görünümü elde etmek için kapsama alanınızı oluşturmak için bir fondöten fırçası kullanabilirsiniz.

Fondöten uygulamak için bir başka popüler seçenek de bir sünger veya 'güzellik karıştırıcısı' olarak bilinen şeydir. Bunlar, çok düzgün ve tamamen kusursuz bir yüzey elde etmenize yardımcı olduklarından, daha geniş kapsam isteyenler için harikadır. Güzellik karıştırıcıları, fırçalamak yerine yüzü lekeleyerek kullanılır, böylece fondöten cilt üzerinde çok ağır görünmeden alanlarda kolayca kapsama alanı oluşturabilirsiniz.

Ancak, evde makyaj fırçalarınız yoksa ve bazılarına yatırım yapmak istemiyorsanız parmaklarınızla uygulayabilirsiniz. Temiz ellerle ürünü yüzünüze sürün. Bu yöntem, hafif kapatıcı fondötenler veya renkli nemlendiriciler, BB krem ​​ve CC kremleri için iyi çalışır. Ancak bu uygulama yöntemi daha ağır ürünler için yeterli olmayacak ve sizi ciddi şekilde lekeli bırakabilir!

Uygulama tekniği

Başlamak için az miktarda ürün kullanın ve gerekirse daha fazlasını ekleyin. Burundan dışarıya doğru leke veya fırçalama yaparak tüm yüze uygulayın. Göz altı gibi alanlara ve lekeleri örtmek istediğiniz yerlere daha fazla fondöten ekleyin. Ürünü karıştırmak bir zorunluluktur ve bu nedenle doğru gölgeye sahip olmanız çok önemlidir. Cildinizin geri kalanına tam ve eşit bir uygulama için ürünü çene kemiğinizden aşağı ve boynunuza doğru çekin.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi vakıflar:

En iyi temeller: Bobbi Brown Skin Uzun Süreli Ağırlıksız Fondöten SPF 15

(Resim kredisi: Bobbi Brown)

1. Bobbi Brown Skin Uzun Süreli Ağırlıksız Fondöten SPF 15

Bobbi Brown, mükemmel gölgenizi bulmanızı kolaylaştırır

Satın alma nedenleri
+ 16 saatlik, tam kapsamlı mat formül + Çok sayıda renk tonu + Rahat + Karıştırılabilir
Kaçınılması gereken nedenler
- Biraz yapışkan olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 28,80 allbeauty.com UK'de görüntüleyin28,90 £ Debenhams İngiltere'de Görüntüle£ 32 LOOKFANTASTIC UK'de Görüntüleyin

Yaklaşık 16 saat aşınma ve orta ila tam kapsama alanı ile bu hafif formül, hem harika hissetmek hem de harika görünmek için tasarlanmıştır. Rahat, nefes alabilen ve ağırlıksız mat bir yüzey sunar. Weightless Foundation, cildi seven içerikler, yağ kontrol edici aktifler ve cilde gerçek pigmentlerin bir karışımına sahiptir. Belki de en iyisi, cildin alt tonlarına göre ustalıkla kalibre edilmiş bir dizi renkte mevcuttur.

En iyi vakıflar: 3INA 24h Vakfı

(Resim kredisi: 3INA)

2. 3INA 24h Vakfı

Bu vakıf günün her saati tam dayanma gücüne sahiptir

Satın alma nedenleri
+ Akşam karanlığından şafağa kadar sürer + 26 renk çok büyük renk seçeneği
Kaçınılması gereken nedenler
-Pompa, gerekenden daha fazla sıvı dağıttı GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI18,70 £ Feelunique'de görüntüleyin24,95 £ Amazon'da Görüntüle 24,95 £ Amazon'da Görüntüle

En iyi fondöteni seçmek söz konusu olduğunda, uzun ömürlü ve zamana - ter, gözyaşı ve diğer bedensel işlevlere - dayanacak bir fondöten istersiniz - bu tüm kutuları işaretler. Ve buradaki gerçek satış bu - gerçekten kalıcı bir güce sahip. Kuşkusuz, onu denediğimiz 16 saatlik bir gündü - sabah erken saatlerde yapılan bir okul koşusu, iş, spor salonu ziyareti ve akşam dışarı - ve temel kusursuz kaldı.

En iyi temeller: Tropic Beauty Booster

(Resim kredisi: Tropic)

3. Tropic Beauty Booster Sheer Foundation

En iyi ağırlıksız formül temeli

Satın alma nedenleri
+ Güzel tutarlılık + Cilt ipek gibi hissettiriyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece sekiz renkte mevcut, bu yüzden diğerleri kadar büyük bir seçenek değil Bugünün en iyi Modelsiz fırsatları Tropic'ten £ 22'a satın alınFiyat bilgisi yok Tropic'den £ 22'ye satın alınEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Yaz giyimi için kalın ve ağır bir şey istemezsiniz, bu nedenle bu fondötenin sağladığı hafif koruma mükemmeldir. O kadar hafif ki, aslında hiçbir şey giymiyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Ürün cilde kolayca kayar ve hafif kusurları kapatabilen nemli bir görünüm verir. Daha olgun ciltler için ya bunu daha kalın uygular ya da daha ağır bir formülü tercih ederim. Haftalarca makyajsız kaldıktan sonra, bu da geri dönmek için mükemmel bir fondöten sağladı ve hafif dokusu nedeniyle cildin çizgilerine veya kırışıklıklarına oturmadı, sadece üzerlerinden süzüldü.

En iyi temeller: Chantecaille Future Skin Foundation

(Resim kredisi: Chantecaille)

4. Chantecaille Future Skin Foundation

Tüm hava koşulları için tam kapsamlı fondöten

Satın alma nedenleri
+ Saf lüks + Ufak bir parça bile çok işe yarar
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI PAHALI£ 70 Space NK UK'de görüntüle £ 70 Harvey Nichols'da görüntüleyin £ 70 Harvey Nichols'da görüntüleyin

Bir vakıf + 50 £ / 60 $ 'a geldiğinde, gerçekten fiyat etiketine değip değmediğini sorgulamanız gerekir. Kuru veya hassas cildi olan biri için evet demeliyim. Haftalarca kapalı mekanda kalmanın ve güneş ışığına çok az maruz kalmanın getirdiği koyu halkalar ve kurumuş cilt, alabileceğimiz tüm TLC'ye ihtiyaç duyar ve bu ürün tencerede söylediği şeyi yapar - tam anlamıyla gelecekteki bir cilt sağlar. İhtiyacınız olan tek şey, tam kapsama için fırçanıza birkaç dokunuş olduğundan ve fondöten cilde yerleştiğinde nemlendirme faktörü neredeyse anında olduğundan, idareli kullanın. Daha dramatik bir gölge veya görünüm için bükülebilir ve oluşturulabilir, sıfır kekleşme etkisi ile uygulaması süper kolaydır.

En iyi temeller: IL MAKIAGE Vakfı böyle uyandı

(Resim kredisi: IL Makiage)

5. IL MAKIAGE Bu Kusursuz Temel Temel Gibi Uyandı

Yılın en heyecanlı makyaj markalarından biri

Satın alma nedenleri
Tüm cilt tonları için +50 ton +% 100 zulüm içermez
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüklenebilir kapsama alanı için oldukça fazla ürün kullanmanız gerekir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Il Mackiage'den £ 36'ya satın alın

İşte oradalar. Kötü bir gece uykusundan kaynaklanan derin çizgiler ve kırışıklıklar ve önemli bir Yakınlaştırma çalışması toplantınız var. Ne yaparsın? Bu kadar hafif bir dokuya sahip olan bu fondöten için kuşkusuz, orta ila yüksek kapsama sağlamak için üzerine inşa edebilirsiniz. Tüm cilt kusurları herhangi bir kek veya kireçli fondöten izi bırakmadan kapatılır. Bu ürün, doğal mat bir görünüm sağlamanın yanı sıra yaşlanmayı geciktirici faydalar için E Vitamini ve nemlendirme, koruma ve kırışıklıkları doldurma için hyaluronik asit ile dolu olduğu için olgun ciltler için idealdir.

En iyi temeller: Morphe akışkanlığı tam kapsamlı fondöten

(Resim kredisi: Morphe)

6. Morphe akışkanlığı tam kapsamlı fondöten

Cildinize güzelce oturan uygun fiyatlı bir fondöten

Satın alma nedenleri
+ Güneşte kalır + çok sayıda gölge
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı stokçular BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Selfridges'de £ 16 Görüntüle Selfridges'da Amazon'da İncele

Uygun fiyata iyi bir ürün arıyorsanız, bu fondöten iyi oturur (hem fiyat hem de cildiniz için). Cilt tonunuzu doğru tonla eşleştirme zor görevini bir kez geçtikten sonra, diğer her şey güzelce karışır. Seçim bölgesi biraz kalın çıkıyor, bu yüzden idareli kullandığınızdan emin olun. Yağlı bir cilde sahipseniz, mat kurur ve her şeyi yatıştırırsa mükemmel bir satın alma.

En iyi temeller: Clarins Everlasting Youth Fluid Foundation

(Resim kredisi: Clarins)

7. Clarins Everlasting Youth Fluid Foundation SPF15

Güçlü bir cilt bakım öğesi olan makyajı seviyorsanız bonus!

Satın alma nedenleri
+ SPF15, UVA ve UVB koruması sağlar + Kolay karıştırılır
Kaçınılması gereken nedenler
-Glass şişe bu nedenle kolayca taşınamaz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI29,75 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 29,75 allbeauty.com'da görüntüleyin İngiltere £ 31,50 Amazon'da görüntüleyin

Clarins, cilt bakımıyla en iyi bilinen bir marka için kredisine göre, bu harika kusursuz temeli oluştururken tüm engelleri (ve noktaları) karşıladı. Ebedi gençlik vaat eden bir ürün çok büyük bir olaydır, ancak yaşınız ne olursa olsun, cildinizin susuz kalması durumunda bu, cildi nemlendirirken ve dolgunlaştırırken anında tüm bazları kapsar. Parlaklık için hindiba özleri ve kırmızı jania özleri ile, genel etki cildi nemli ve parlak bıraktı ve ciltte canlandırıcı bir şekilde hafif hissetti. 24 renk seçeneği mevcuttur.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın