Close
  • Ana
  • /
  • Diğer
  • /
  • En iyi dolma kalemler 2020: Masanıza zamansız bir tarz getirin

En iyi dolma kalemler 2020: Masanıza zamansız bir tarz getirin

Bir tükenmez kalemin ucuna ulaşmak yerine, yazınızı bitirmek için kaliteli bir dolma kalem kullanmak gibisi yoktur. Birini satın almaktan ve paketini açmaktan ilk kez kullanmaya kadar tüm deneyim ödüllendiricidir. Kendinize birinci sınıf bir dolma kalem satın alın ve yıllarca hizmet alabilmelisiniz.


Parker, dolmakalemler söz konusu olduğunda başvurulacak markalardan biridir, ancak aslında çok sayıda üreticinin arasından seçim yapabileceği gelişen bir pazar var. Ve bunun anlamı, sadece zevkinize değil, her türlü ele uyacak ergonomik tasarım stiline sahip bir dolma kalem bulabileceğiniz anlamına gelir.

İsviçre yapımı Caran d'Ache Ecridor, anlık vay faktörü, şaşırtıcı kullanımı ve karakteristik olarak Tötonik detaylara gösterilen ilgiyle en üst noktamızı alıyor, ancak evinize daha yakından bakıyorsanız, ellerinizi özel Kingsman versiyonunu almanızı öneririz. Conway Stewart'ın Churchill kalemi.

Bir dolma kalemin temel konsepti oldukça basit görünse de, aşağıda bulduğumuz modeller tema üzerinde pek çok harika varyasyon sunuyor. Çeşitli malzemelerden yapılmış variller vardır ve uç seçenekleri yazı stilinize uyacak şekilde uyarlanabilir, ancak alışveriş yaparken belirli tasarım ve yapı noktalarına dikkat etmek isteyeceksiniz.

Dolmakalem ararken ağırlık ve boyutlara dikkat edin. Ardından, yazma stilinize uyması için sivri ucu - ucu - seçin. XF'den 2B'ye kadar daha geniş seçeneklere kadar değişen süper ince uçlar vardır. İlki daha ince, küçük el yazısı için iyi bir bahis iken, ikincisi daha gösterişli bir stil için uygundur.


Uçlar ayrıca, kalemin maliyetine, ne kadar uzun süre dayanmasını istediğinize ve kendi kişisel tercihinize bağlı olarak bir dizi farklı malzemede gelir. Ayrıca yeniden doldurmaları ve bunların zaman içinde size ne kadara mal olabileceğini de düşünmek isteyeceksiniz. Yine de, kaliteli bir dolma kalem, bir yığın plastik tükenmez kalemden çok daha uzun süre dayanacağı için yine de uygun maliyetli bir seçenektir.

Kaliteli bir dolma kalem, üst düzey bir saatin yaptığı gibi gerçek bir stil ifade eder ve eğer piyasadaysanız, satın almak için daha iyi bir zaman olamaz. İşte 2018'in en iyi dolma kalemleri seçimimiz.


Satın alabileceğiniz en iyi dolma kalemler

En iyi dolma kalem

1. Caran D'ache Ecridor Retro Paladyum Kaplı Dolma Kalem

Harika görünüyor, güzel yazıyor - çok yönlü bir kazanan

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Zahmetsizce güzel Uç malzemesi: Paladyum kaplı metal Namlu malzemesi: Paladyum kaplı metal
Satın alma nedenleri
+ Yakışıklı, sıradışı tasarım + Güzel yazıyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Grip biraz kaygan olabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Çikolata ve peyniri ne kadar iyi işlediklerine bakalım, tamamen arzu edilen ve güzelce tasarlanmış bir dolma kalem yapmak için işi daima İsviçre'ye bırakmalıydık.


Paladyumla kaplanmış ve her yerine girift bir guilloche tasarımıyla oyulmuş (bu, bir tür kalıp yapan loncaya ait olmayanlar için 'örgülü'), hem sert hem de güzel ve ömür boyu uluslararası garantiyle birlikte geliyor. yedekleyin. Ama nasıl yazıyor? Bir yorumcu, kalemlerin yanı sıra yazdıklarını da iki katına çıkardığını ve diğerlerinin denge, ağırlık ve pürüzsüz çizgiden övgüyle bahsettiğini söyledi.

2. Montblanc Le Grand 146 Dolma Kalem

Bu süper şık dolma kalemle daha üstün bir el yazısı çizgisi alın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Cömert bir el yazısı gösterisi Uç malzemesi: Rodyum kaplamalı 14 ayar altın Namlu malzemesi: Siyah reçine
Satın alma nedenleri
+ Üst düzey görünüm ve his + Mükemmel şekilde üretilmiş uç
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 435,74 £ Amazon'da görüntüleyin 476,10 £ Amazon'da görüntüleyin 816,69 £ Amazon'da görüntüleyin

Montblanc Le Grand 146 Dolma Kalem kesinlikle bir zevktir, ancak yüksek fiyatı sizi rüya gibi bir el yazısı yolculuğuyla ödüllendirir. Bunun çoğu, orta formatta kusursuz bir mürekkep-kağıt deneyimi sunan 14k altın ve Rodyum kombinasyonu olan uç etrafında dönüyor.

Benzer şekilde, gövde, daha geleneksel siyah reçineden yapılmış olsa da, hoş bir şekilde dengelenmiş hissediyor ve bunun kaliteli bir ürün olduğunu söyleyebilirsiniz. Montblanc'tan beklediğiniz gibi, Le Grand 146 Dolma Kalem bir hediye kutusunda cömertçe sunulurken, aynı zamanda onu tamamlayacak göz kamaştırıcı bir dizi farklı mürekkep rengi sunar.


Kingsman + Conway Stewart Churchill Dolma Kalem

3. Kingsman + Conway Stewart Churchill Dolma Kalem

Fan hizmeti, bu çarpıcı işbirliğinde gizli hizmetle buluşuyor

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Seçkin ayrıntılar Uç malzemesi: İridyum uçlu 18 ayar altın Namlu malzemesi: Akrilik
Satın alma nedenleri
+ İnce tasarım + İyi ağırlıklı
Kaçınılması gereken nedenler
- Detaylar Kingsman olmayan hayranlarda kaybolacak

Bu kalemin güzelliğini takdir etmek için Kingsman filmlerinin hayranı olmanıza bile gerek yok, tasarımı hakkında pek çok şey söylüyor, ancak cesurlar için bu kalemin küçük dokunuşları çok takdir edilecek.

Bay Porter'a özel olarak, kraliyet saraylarına ve 10 Numaralı yazı gereçlerine sahip olan Conway Stewart ile yapılan bu işbirliği, iridyum uçlu bir 18 ayar altın uç ve başka yerlerde 9 karat, Kingsman kodu & lsquo; Oxfords ile yazılmış bir başlık bandı da içeriyor. Brogues 'değil ve zahmetsiz ve rahat yazma için güzel bir şekilde ağırlıklandırıldığı iddia ediliyor.

4. Waterman Dolma Kalem

Bu ağır sıkletten klasik dolma kalem stilinin ve ustalıklı teslimatın keyfini çıkarın

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Daha büyük elleri olanlar Uç malzemesi: 23k altın kaplama paslanmaz çelik Namlu malzemesi: Vernikli pirinç
Satın alma nedenleri
+ Güçlü tasarım ama dengeli + Farklı stillerin iyi seçimi
Kaçınılması gereken nedenler
-Chunkier hissi her zevke uygun olmayabilir

Bu, dünya çapında çok popüler olan arketip puro şeklini bir araya getiren ve hemen hemen herkes için uygun kılan mükemmel bir şekilde servis edilebilir bir orta uçla birlikte gelen Fransız yapımı klasik bir dolma kalemdir. Bununla birlikte, evrak işlerinde daha küçük bir görünüm isteyen herkes için ince bir uç çeşidi mevcuttur.

Waterman'ın bu modeli bir dizi farklı varyantta tasarlamasını seviyoruz, böylece oldukça geleneksel bir siyah ve altın görünümden birini seçebilir veya daha çılgın tasarımlardan birini tercih edebilirsiniz. Örneğin Deluxe Blue Obsession harika bir alternatif gibi görünüyor. Çok güzel bir sunum kutusunda da geliyor.

Parker Duofold Altın Kaplama Dolma Kalem

5. Parker Duofold Altın Kaplama Dolma Kalem

Kusursuz bir ayrım ile harika ağırlıklı

Teknik Özellikler
En iyi kullanım alanı: El işi Uç malzemesi: 18 ayar altın ve rodyum Namlu malzemesi: Reçine
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz el yapımı detaylar + İyi ağırlıklı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Büyük kapak Amazon'a bakın

Parker'ın Duofold kalemini yapmak için 21 ayrı parça, gerçekten de çok güzel bir cep şekeri yapmak için her biri elle bir araya getirildi. Bu işçilik tasarımda parlıyor, elbette - altın süslemenin Art Deco titreşimlerini veya kısmen kaplı rodyum uçtaki zıt as tasarımını yanlış değil - aynı zamanda kullanım biçiminde de.

Eleştirmenler, kalın namlunun sağlam hissini sevdiler ve yazmak için iyi ağırlıklı buldular; düzgün, doğru düzeyde geri bildirimle.

Faber-Castell Armut Ağacı

6. Faber-Castell Armut Ağacı

Cebinizde biraz doğal güzellik için bu ahşap dolma kalemden başkasına bakmayın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Harika hissediyor Uç malzemesi: Paslanmaz çelik Namlu malzemesi: Armut ağacı
Satın alma nedenleri
+ Ayırt edici ahşap gövde + Yazmak için harika bir his
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Ucu sökmek biraz zor £ 68 Amazon'da 35 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Siyah ve altından sıkıldıysanız, bu ahşap kasalı dolmakalem her şeyi biraz sarsacak şekilde ayarlanmıştır. Ayna kaplamalı kapak, uç ve yakanın doğru miktarda bling nezaketiyle, kalemin büyük kısmı, gözden geçirenlerin yazmanın harika hissettirdiğini söylediği güzel bir doğal damarlı pürüzsüz armut ağacına verilir.

Bir kartuş / dönüştürücü sistemiyle birlikte gelince, daha kolay modern kartuşlar veya bir mürekkep kuyusu ile kullanım seçeneği sunar ve her iki durumda da gözden geçirenler, sorunsuz bir yazma deneyimi bildirmekten memnuniyet duydu.

7. Pilot Kapaksız

Hassas bir dokunuşa ve ince ayrıntılar için göze sahip olanlar için mükemmel bir dolma kalem

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Güzel bir yazı stili Uç malzemesi: Rodyum kaplama 18k altın Namlu malzemesi: Birchwood
Satın alma nedenleri
+ Tutması ve kullanması harika + Tasarımda yenilikçi yön
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için çok iyi olabilir 148,55 £ Amazon'da 163,15 £ Amazon'da Görüntüle 173,28 £ Amazon'da Görüntüle

Bu Pilot dolma kalemin en önemli özelliği, hem elinizde mükemmel bir his uyandıran hem de dengeli olan görkemli ahşap gövdesidir. Bu, rodyum kaplama ince bir 18 ayar altın uçla birlikte gelir. Sonuç olarak, tüy kadar hafif dokunuşa sahip olanlar için daha uygundur, ancak uç spektrumunun bu ucundaki bazılarının olma eğiliminde olduğu için kullanımı kaşıntılı değildir.

Japonya kökenli olması, dolma kalemin kurumasını önleyen bir mekanizma ile yenilikçi bir üstünlüğü olduğu anlamına da gelir. Pilot ayrıca özel bir hediye kutusu ile birlikte bir kartuş yedeği ile birlikte gelir, böylece kağıda konuşarak vurabilirsiniz.

Parker Sonnet

8. Parker Sonnet

Veya ode, haiku veya limerick - onunla ne yazacağınız ve nasıl görüneceği size kalmış

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Konfor ve özelleştirilebilirlik Uç malzemesi: Paslanmaz çelik veya 18 ayar som altın Namlu malzemesi: Paslanmaz çelik
Satın alma nedenleri
+ Bir sürü renk seçeneği; uç seçimi + Düzgün yazma eylemi
Kaçınılması gereken nedenler
-Parmak tutuşu, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI'nı paslanmaya eğilimli £ 59,99 Amazon'da görüntüle 62,34 £ Amazon'da görüntüle 64 £ Amazon'da görüntüle

Kırtasiye meraklıları olarak, her dolma kalemin kendine göre güzel olduğunu düşünüyoruz (gülmeyin), ancak bazen seçenekler biraz… iyi, güvenli görünebilir. Canlandırıcı bir şekilde, bu Parker kalemi, orta veya ince uç seçenekleri, üç uç malzemesi ve 15'ten fazla renk, baskı ve süsleme kombinasyonu dahil olmak üzere, görünüşte sonsuz özelleştirme seçenekleri sunan vahşi tarafta küçük bir yürüyüşe çıkıyor. En önemlisi, eylemi tereyağı kadar pürüzsüz - sevmeyecek ne var?

Ted Baker 24k Dolma Kalem

9. Ted Baker 24k Dolma Kalem

Güzelce parlak, bu pembe altın dolma kalem tüm fotoğraflara neşe getiriyor

Teknik Özellikler
En iyisi: Göz alıcı tasarım Uç malzemesi: Altın kaplama çelik Gövde malzemesi: Pembe altın kaplama çelik
Satın alma nedenleri
+ Harika görünüyor + Eşit mürekkep akışı
Kaçınılması gereken nedenler
-Sunu kutusu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI değil Amazon'a bakın

Önceki seçimimizden biraz farklı olan bu kalem utanmazca gösterişli ama bu kesinlikle kötü bir şey değil.

24 ayar altınla kaplanmış, ultra lüks görünümünü, eleştirmenlerin iyi dengelenmiş, hatta harika akışlı ve iridyum uçtan lekeli kabuslar olmayan yazma deneyimi olarak bildirdikleriyle desteklemektedir. Ancak kendimize karşı tamamen dürüst olursak, yazı sadece bir bonus: burada her şey görünümle ilgili ve ayna kaplamalı ultra modaya uygun pembe altın gerçekten çok güzel bir görünüm.

Cross Century II

10. Yüzyıllar Arası II

Hafif, sızdırmaz ve efsanevi

Teknik Özellikler
En iyisi: Hafif Uç malzemesi: Altın kaplama Namlu malzemesi: Krom ve altın plaka
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve ince + Ömür boyu mekanik garanti
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 39.98 Amazon'da görüntüle£ 42 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin £ 80 Ernest Jones'ta görüntüle53 Amazon müşteri değerlendirmesi

Orijinal Cross Century kaleminin başarısını temel alan Century II, profili güçlendiriyor ve yeni bir klasik yaratmak için kontrast gümüş ve altın rengi ekliyor.

Kullanıcıların orijinal hakkında sevdikleri şey yine de tam olarak burada. Sızdırmaz tasarımı övüyorlar, taşıma sırasında her türlü çarpma ve sarsıntıya karşı dayanıklıdırlar; Güzel bir şekilde pürüzsüz yazma eylemi ve yapının uzun ömürlülüğü, uzun süredir bir kullanıcı altın kaplamadaki etkileyici aşınma eksikliğine dikkat çekiyor.

11. Dryden Lüks Dolma Kalem

Bu şaşırtıcı derecede lüks ve ekonomik dolma kalemle güvenilir bir yazma deneyiminin keyfini çıkarın

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Bütçeye sahip olanlar Uç malzemesi: Çelik Namlu malzemesi: Plastik
Satın alma nedenleri
+ Kartuş veya sıvı mürekkep kullanarak iyi yazıyor + Fiyatına göre aldatıcı bir şekilde lüks görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları için çok hafif hissedebilir

Büyük paralar harcamadan bir stil ifadesi mi yapmak istiyorsunuz? Dryden Lüks Dolma Kalem, harika bir çok yönlü gerçek mürekkep deneyimi sunma söz konusu olduğunda tüm kutuları işaretler. Bununla birlikte, fiyatın bir kısmına geliyor, bu yüzden en çok satan haline geldi.

Tasarım klasik, işlevseldir ve orta boy bir ipucu vardır, bu nedenle bir hediye olarak veya belirli bir tercihi olmayan herkes için mükemmeldir. Bu dolma kalemin diğer avantajı, bir mürekkep dönüştürücüyle birlikte gelmesidir, bu da onu hem kartuş hem de sıvı mürekkeple kullanabileceğiniz anlamına gelir. Aslında, tam bir paket olarak bunu pazarın alt ucunda yenmek zor.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Montblanc Le Grand ... Montblanc Le Grand 146 Dolma Kalem Amazon £ 435,74 GörüntüleTüm fiyatları görünFaber-Castell Tutkusu ... Faber-Castell Armut Ağacı Amazon £ 68 İnceleTüm fiyatları görünPilot Kapaksız Orta ... Pilot Kapaksız Amazon £ 148,55 İnceleTüm fiyatları görün