Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • En iyi ücretsiz Mac uygulamaları: bedavaya sahip olabileceğiniz en iyi uygulamalar

En iyi ücretsiz Mac uygulamaları: bedavaya sahip olabileceğiniz en iyi uygulamalar

Ücretsiz uygulamalar var ve ücretsiz uygulamalar var. App Store, ücretsiz uygulamalara tamamen kötü bir isim verdi. Mağazadaki en iyi 10 ücretsiz uygulamaya bakın ve bu pek aydınlatıcı değil. Tabii ki, OS X Yosemite, orada en çok indirilen ücretsiz uygulama. Başkalarını arayın ve bir kez daha sonuçlar pek yardımcı olmuyor. Sanki Apple gerçekten iyi şeyleri bulmanızı istemiyormuş gibi.


İşte burada devreye giriyoruz. Bu sayfalardaki her uygulamaya Pingtwitter.com onay mührü verildi. Ve her durumda, uygulama, iyi bilinen bir uygulama için ödenen to uygulamasına sağlam bir alternatiftir ve bazı durumlarda size yüzlerce pound tasarruf ettirir.

Elbette, ücretsiz uygulamalar ticari meslektaşları kadar tam özellikli değil, ancak bu eksik özelliklerden kaç tanesine ihtiyacınız var? Burada gösterilen her örnekte, ücretsiz uygulama temel bilgileri ve bazen çok daha fazlasını çok iyi yapar.

Koleksiyonumuzda herhangi bir demo veya deneme sürümü bulamazsınız, ancak bazı seçeneklerimiz uygulama içi satın alımlar sunar. Uygulama içi satın alımların ek özellikler ve işlevler sağladığına dair hiçbir hata yapmayın, ancak temel işlemleri yapmak için gerekli değildir.

Wunderlist, ücretsiz uygulamaların ne kadar iyi olabileceğinin en iyi örneğidir. Ücretsiz sürümü o kadar iyi ki parası ödenen rakiplerinin hayatta kalmayı nasıl başardığını merak ediyoruz. Özgür yazılımı kullanmanın başka faydaları da vardır. Çoğu açık kaynaklıdır ve Adobe Photoshop gibi uygulamaların tercih ettiği tescilli formatlar yerine açık belge formatlarını kullanır. Bu, belgeleri uygulamalar arasında değiştirmeyi çok daha kolay hale getirir ve bir dereceye kadar geleceğe hazır olma imkanı da sunar.


Microsoft Office bile bunu gösteriyor; On yılın en iyi kısmı için, belgeli bir XML biçimi kullandı ve belgelerinizin LibreOffice gibi ücretsiz alternatiflerle açılmasını sağladı, ancak bazı içerikler farklı görünebilir.

Bu araçları profesyonel bir iş akışında kullanabilir misiniz? Kesinlikle. Birçoğu sadece bu şekilde kullanılıyor. Örneğin, Scribus'ta düzenlenmiş dergiler vardır ve Google Dokümanlar, büyük kuruluşlarda ortak çalışma için yaygın olarak kullanılmaktadır.


Elbette ücretsiz uygulamalarla ilgili en iyi şey, onları denemenin zamanınızdan başka bir maliyeti olmamasıdır. Onları indirin, bir deneyin. İhtiyaçlarınıza uygun oldukları ortaya çıkarsa, kendinize biraz para biriktirmişsinizdir.

Pixlr


Autodesk, ücretsiz uygulamalar üretme konusunda iyi bir geçmişe sahiptir. SketchBook Express ve Motion FX, en iyilerinden ikisidir ve Pixlr bir diğeridir. Görüntüleri kolayca düzenlemenizi, efektler ve filtreler eklemenizi ve bir görüntüyü diğeriyle harmanlamanızı sağlar. Görüntüleri kırpabilir, düzeltebilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Uygulamanın otomatik düzeltme özelliği, rengi ve ışığı tek bir tıklama ile ayarlar. Pixlr'ın bazı efektleri bizim zevkimize göre değil, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce efekt ile sevdiğiniz bazılarını bulmakta zorluk çekmemelisiniz.

Sayısız görsel efekte ek olarak, 340 kaplama ve 200 kenarlık vardır, böylece iki milyondan fazla kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Pixlr'ın araçları, üzerinde çalıştığınız görüntünün sol tarafına yerleştirilmiştir. Bir araca tıklamak, görüntünüzü nasıl etkileyeceğini göstermek için efektinin küçük bir önizlemesiyle birlikte seçeneklerini görüntülemek üzere bir panel açar. Ayrıca, efektleri uygulamadan önce yoğunluğunu da ayarlayabilirsiniz.


Ücretsiz bir pixlr.com hesabı oluşturmak, birkaç gelişmiş özelliğin kilidini açar). Pixlr'ın ücretsiz sürümlerinde seçim aracı yoktur, ancak Pro üyeliği için ayda 1,49 £ veya yılda 10,99 £ öderseniz, diğer şeylerin yanı sıra seçim ve maskeleme araçlarına erişim elde edersiniz.

Fotoğraf düzenleme uygulamalarını esas olarak görüntüleri düzenlemek ve paylaşmadan önce efektler eklemek için kullanırsanız, Pxlr idealdir, özelliklerle doludur ve size bir kuruşa mal olmaz.

Inkscape

Inkscapekendi türündeki bir uygulamadan bekleyebileceğiniz tüm temel araçları içeren bir vektör çizim uygulamasıdır. Böylece Beziér eğrileri çizmenize olanak tanıyan bir kalem aracı var, metin ekleyebilir ve seçim araçlarını kullanarak nesneleri değiştirebilirsiniz. Nesneleri klonlamak, kopyalayıp yapıştırmak ve bunları ayrı katmanlara yerleştirmek de kolaydır.

Adobe Illustrator'ı kullandıysanız, Inkscape'in alışmak için biraz zaman aldığını fark edebilirsiniz çünkü ortak olan birçok aracın farklı adları vardır ve beklediğiniz yerde değildir. Yine de çoğu mevcut. Örneğin Illustrator'ın Yol Bulucu paletini alın. Inkscape'de, nesneleri birleştirmek için aynı seçenekler Boole işlemleri olarak adlandırılır.

Bir çizimi veya bitmap görüntüsünü vektör sanatına dönüştürmeye yardımcı olan Illustrator'ın Canlı İzleme'ye benzer bir araç var. Yollarda düğümlerin kullanılması, bunların düzenlenmesini kolaylaştırır; Görünüşleri farklı özellikleri belirtmek için değişir ve klavye kısayolları kullanılarak seçilebilir, taşınabilir, döndürülebilir ve ölçeklenebilir - sürekli tıklamak ve bir işaretçi ile seçmek sizi duvarda yukarı çekerse bir nimettir.

En son sürümdeki (0.91) yeni özellikler, Bul / Değiştir aracında iyileştirmeler, yeni bir Ölçüm aracı ve seçili nesnelerin konumlarını veya yığın sıralarını değiştirmenize olanak tanıyan bir özelliği içerir.

Illustrator ile karşılaştırıldığında eksik araçlar var; hala degrade kafes aracı veya uygun renk yönetimi yoktur, ancak sürekli olarak yeni özellikler eklenmektedir.

Wunderlist

TanımlamaWunderlistbir liste oluşturma uygulaması olarak Photoshop'u fotoğrafları düzenlemek için bir araç olarak tanımlamaya benziyor. Bu bir liste yapma uygulaması, ama ah, ne listeler! Alışveriş listelerinden iş programlarına kadar her şeyi yapmak için kullanabilir ve görevleri gerçekleştirmenizi hatırlatacak uyarılar ayarlayabilirsiniz. Listeler iş arkadaşlarınızla paylaşılabilir ve görevler atanabilir ve hatta adresi gönderdiğinizde herkesin görmesi için bunları web'de yayınlayabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, Mac'teki Wunderlist, iOS'taki Wunderlist ile senkronize olur, böylece bir cihazda listeler oluşturabilir ve hemen - ve biz de hemen - başka bir cihazda kullanılabilir durumda olabilirsiniz. İPhone sürümü, tamamlamanız gereken görevler konusunda sizi uyaran bir Apple Watch uygulaması da içerir. Büyük görevleri alt görevlere ayırmak da mümkündür. Etkinlik Merkezi, başkalarıyla paylaştığınız listelerde (örneğin size bir görev devredildiğinde) olan şeyler olduğunda sizi uyarır.

Wunderlist'in kullanımı daha kolay olamazdı ve normalde çok fazla ödeme yapmanız gereken türden işbirliği özelliklerini ve senkronizasyon araçlarını kullanır - Örneğin şeyler, Mac ve iOS sürümleri için sizi ayrı olarak ücretlendirir. onları senkronize edin.

Wunderlist, özellikle Mac'te tam ekran olarak iyi çalışan çeşitli fotoğraf arka planlarıyla harika görünüyor. Uygulama oldukça sade bir şekilde harika. Anla.

Scribus

Basılı bir proje için ücretsiz bir araca ihtiyacınız varsa, bu denemeye değer.Scribusbaskıya hazır çıktı sunduğunu iddia eden açık kaynaklı bir sayfa düzeni uygulamasıdır. Birkaç küçük dergi bunu üretim iş akışlarında kullanıyor ve mevcut özelliklere baktığınızda nedenini anlamak zor değil. Renk ayrımları? Kontrol. CMYK ve spot renkler için destek? Kontrol? ICC renk profilleri? PDF çıktısı üzerinde bol miktarda kontrol var mı? Kaptın bu işi.

Scribus, en son sürüm 1.5'te güncellenen açık kaynaklı bir dosya biçimi kullanır ve uygulamanın eski sürümlerini desteklemez. Daha önce Scribus kullanmadıysanız bu sorun olmaz. Daha fazla sorun, InDesign ve QuarkXPress dosyaları için destek eksikliği olabilir. Ama bunun seni ertelemesine izin verme.

Scribus, ihtiyacınız olabilecek hemen hemen tüm görüntü dosyalarını açabilir ve en son sürüm, yalnızca bağlantı kurmak yerine bitmap görüntüleri depolayabilir.

Ana öğe değiştirildiğinde bir nesnenin örneklerini değiştiren Symbols adlı yeni bir özellik de vardır. Sürüm 1.5 ayrıca yeni tip özellikleri içerir. İlişkili lisans maliyetleri, Scribus'ta Pantone renk paleti olmadığı anlamına gelir, ancak büyük kuruluşların renk şemalarına sahip birkaç renk paleti dahil olmak üzere 100'den fazla başka renk paleti vardır.
Birçok açık kaynaklı araç gibi arayüze alışmak biraz zaman alır, ancak web sitesinde birçok yardım ve öğretici bulacaksınız.Scribus wiki.

Dashlane

Dashlane, parolaları ve diğer özel verileri güvenli bir şekilde depolamak için 256 bit AES şifreleme kullanan bir parola yöneticisidir. Safari, Firefox ve Chrome için tarayıcı eklentileri, güvenli parolalar oluşturmanıza ve bunları kaydetmenize, önceden kaydettiklerinizi otomatik olarak doldurmanıza ve formları otomatik olarak doldurmanıza olanak tanır. 1Password'ün aksine, Dashlane bir menü çubuğu simgesine sahip değildir, bu nedenle Dashlane'nin özelliklerine ve verilerine erişmek için uygulamayı veya tarayıcıyı açmanız gerekir.

Girişlere ek olarak, Dashlane ödeme verilerini (kredi kartı numaraları ve banka hesabı ayrıntıları), güvenli notları ve makbuzları saklayabilir.

Ek olarak, cesur, parlak gösterge paneli, verilerinizin bütünlüğü konusunda sizi hiç şüphe bırakmaz.

Mac'iniz ve iOS cihazlarınız arasında şifreleri senkronize etmek istiyorsanız, yılda 20.99 £ ödemeniz gerekecek. Değilse, Dashlane ücretsizdir ve 1Password ile eşleşir.

gündoğumu

gündoğumuyakın zamanda Microsoft tarafından satın alındı. Ama bunun sizi ertelemesine izin vermeyin, çünkü hala ücretsiz. Genellikle OS X'in Takvim uygulamasına alternatif olarak faturalandırılır, ancak bundan çok daha fazlasıdır.

Sunrise, beklediğiniz gibi Google Takvim, iCloud ve Microsoft Exchange'e bağlanabilir. Elbette mevcut takvimlerinizi de içe aktarabilir. Bunun ötesinde, Sunrise'ı FourSquare gibi sosyal medya hesaplarına da bağlayabilirsiniz. Bunu yaparak, işe veya spor salonuna her gittiğinizde FourSquare'i kontrol etmek için kullandığınızda, Sunrise ay boyunca o yere kaç kez gittiğinizin bir kaydını görüntüleyecektir.

Uygulama aynı zamanda Facebook etkinlik davetlerini de destekleyerek onlara web sitesine gitmek yerine uygulama içinde yanıt vermenizi sağlar. Ve en iyi takvim uygulamaları gibi Sunrise, etkinlikler oluşturmak için doğal dil girdisini destekler.

Cross DJ Ücretsiz

İyi uygulamalı ve hevesli DJ'ler bayılacakCross DJ Ücretsizçünkü parçaları MP3, AAC, AIFF, FLAC veya Apple Lossless dosyaları olduğu sürece iTunes Arşivinizden ve başka yerlerden içe aktarabilir. Üç bantlı ekolayzır, ses kısıcı, çapraz fader ve seviye ölçerler içeren bir miksere sahiptir. Doğal olarak, vuruş eşleştirmeyi de içerir.

Uygulama, Traktor Pro için özel olarak tasarlanmış olanlar haricinde, tüm büyük disk kaydedici ve kontrol cihazı markalarıyla çalışır. Traktor Pro'da bulunan dört deste yerine yalnızca iki deste kullanabilirsiniz. Parçalarda otomatik işaretleme veya çapraz geçiş yok ve otomatik anahtar algılama da yok.

Bununla birlikte, Cross DJ Free'nin yatak odası DJ'ine sunacak çok şeyi vardır ve daha ileri gitmek ve videoyu da karıştırmak istiyorsanız, Cross DJ'in tam sürümü sadece 22,99 £.

Darktable

DarktableFotoğraf makinenizin sensörü tarafından yakalanan Raw formatında fotoğraflar çeker ve bunlara zarar vermeden düzenlemeler yapar. Kayıtlar (fotoğraflar) üzerinde işlemler gerçekleştiren bir dizi modül ile bir veritabanı olarak çalışır. Örneğin, Collect modülü görüntüleri etikete, derecelendirmeye ve diğer meta verilere göre aramanızı sağlar.

Diğer modüller, görüntüleri kırpmanıza ve döndürmenize, bir resmin tonunu değiştirmek için eğri ayarlamaları yapmanıza ve patlayan parlak noktaları kurtarmanıza olanak tanır. Birkaç modül sanatsal efektler ekler: filigranlar, çerçeveler ve vinyetler ve görüntüleri yumuşatabilir, gren ekleyebilir ve insanların düşük ışıkta görmesini simüle edebilirsiniz.

Darktable'ın modüler, açık kaynaklı yapısı, sürekli geliştiği anlamına gelir. Aperture'ın işleme araçlarını özlüyorsanız ve Lightroom'a harcamak istemiyorsanız kontrol edin.

LibreOffice

Office 2016 çok pahalı görünüyorsa, hem web hem de Mac uygulamaları olarak birçok alternatif bulacaksınız. İkinci kategorinin en iyisiLibreOffice, içinde bulunan çok sayıda uygulama söz konusu olduğunda Mac için Microsoft Office'i geride bırakan tam özellikli bir ofis paketi.

Outlook'un bir eşdeğeri yok, ancak diğer açılardan LibreOffice, Office 2011 ile eşleşiyor. Kelime işleme, elektronik tablolar ve sunumlar için modüllerin yanı sıra, bir veritabanı, bir çizim programı, bir veritabanı aracı, bir formüller ve denklemler aracı ve bir uygulama var grafikler oluşturmak ve düzenlemek için. Ayrıca, büyük bir geliştirici topluluğu tarafından oluşturulan ve paketin açık kaynaklı yazılım olarak güçlü yönlerinden birini gösteren eklentiler de vardır.

Dahası, LibreOffice, Microsoft'un tescilli .doc ve .xls ve XML tabanlı .docx ve .xlsx uzantıları dahil çok sayıda dosya formatını destekler.

LibreOffice'in Microsoft'un devine hafif bir alternatif olabileceğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Örneğin Yazar, yorum eklemek, revizyonları izlemek ve değişiklikleri kabul etmek veya reddetmek için özellikler içerir. Yazım ve dilbilgisi denetleyicisi mükemmeldir ve geniş bir semboller, şekiller ve diğer grafikler galerisine sahiptir. Dizinler, bibliyografyalar ve içindekiler tablosu oluşturma desteği sayesinde uzun belge desteği de harika.

Bununla birlikte, Writer, hem Microsoft'un Word 2011 hem de Apple'ın Sayfalarında mevcut olan sayfa düzeni modundan yoksundur, bu da her şeyin satır içi yapılması gerektiği anlamına gelir. Örneğin, metin kutuları oluşturamaz ve görüntüler için tutucular yerleştirip bunları sayfanın etrafında sürükleyemezsiniz. Bunu yapmanın ücretsiz bir yolu için Scribus'u deneyin.

Özgürlüğün paha biçilemez değeri

Hesap tablosu aracı olan Calc, Visual Basic makrolarını desteklemez, ancak diğer pek çok övgüye değer özelliğe sahiptir.
Örneğin, koşullu biçimlendirme aracı mükemmeldir. Karmaşık 'Olursa ...' analizleri gerçekleştirmenize izin veren bir Senaryo Yöneticisi ve belirli bir hücrenin optimum değerinin diğer hücrelerde sağlanan kısıtlamalara bağlı olduğu optimizasyon problemlerini çözmenize izin veren bir çözücü bileşeni vardır.

LibreOffice'in sunum bileşeni Impress, Keynote ve PowerPoint'in bazı kullanıcı arayüzü iyileştirmelerinden yoksundur ve klavye kısayollarından yoksundur, ancak çoğumuz için yeterince güçlüdür. Çizim ve diyagram araçları, animasyon ve efektlere sahiptir ve Yazı Tipi Çalışması aracı, metinden 2B ve 3B görüntüler oluşturmanıza olanak sağlar. Sununuzu teslim etme zamanı geldiğinde, slayt gösterisi modu otomatik ve manuel modlar arasında seçim yapmanıza, slaytların gösterilme süresini ayarlamanıza ve işaretçinin görünür olup olmadığına karar vermenize olanak tanır. Impress, birden çok ekranı destekleyerek, izleyiciler sunumda geçerli slaydı görürken gelecek slaydı ve notlarınızı görmenizi sağlar.

Veritabanı aracı olan Base, MySQL ve Microsoft Access de dahil olmak üzere çeşitli motorlar için bir ön uç görevi görür. Bununla birlikte, basit, bağımsız bir veritabanı olarak da kullanılabilir. Bir veritabanı kurmanıza yardımcı olacak sihirbazlar vardır ve diğer LibreOffice uygulamalarıyla entegre olabilir. Bu nedenle, örneğin Base, Writer'da adres mektup birleştirme için kayıtları tutmak için kullanılabilir.

Çizim, hızlı çizimlerden 300x300 cm boyutuna kadar teknik çizimlere kadar her şeyi oluşturmak için kullanılabilir. Yine de gücü, bir diyagram oluşturma ve grafik aracı gibidir. Bir organizasyon şeması, akış şeması veya ağ şeması çizmeniz gerekip gerekmediğini, burada ihtiyacınız olan araçları bulacaksınız. Akıllı bağlayıcılar ve yapıştırma noktaları, grafikleri bir araya getirmeyi nispeten kolaylaştırır ve boyut çizgileri, siz çizerken doğrusal boyutları otomatik olarak hesaplar ve görüntüler.

Matematik, denklemler ve formül düzenleyici bağımsız bir araç olarak çalıştırılabilir veya hizmetlerini paketin diğer bileşenlerinden herhangi birinin içinden sağlayabilir. Formüller, kesirler, integraller, matematiksel fonksiyonlar ve matrisler gibi bir dizi öğe içerebilir. Math gibi, Grafikler herhangi bir LibreOffice bileşeninden çağrılabilir. Sunulacak verileri basitçe sağlayarak farklı tür ve stillerde grafik oluşturmanıza olanak tanır.

İçerikle dolu

LibreOffice'in en son sürümü olan 4.4.3 veya üzeri, PDF'leri dijital olarak imzalama ve bunları SharePoint, Microsoft'un OneDrive ve CMIS tabanlı içerik yönetim sistemlerinde paylaşma gibi birkaç yeni özellik içerir.

Bu sürüm aynı zamanda yeni menüler ve araç çubukları, yeniden tasarlanmış bir kenar çubuğu ve yeni bir renk yöneticisi ile kullanıcı arayüzünde bir revizyon görüyor. Sürüm izleme yetenekleri de güçlendirildi.

LibreOffice'in çekiciliğinin anahtarı, kendisi için mevcut olan çok çeşitli uzantı ve şablonlardır. Bunlar, geliştiriciler ve LibreOffice meraklılarından oluşan bir topluluk tarafından geliştirilmiştir ve çok çeşitli özellikleri kapsar. Diğerlerinin yanı sıra, küçük resim galerisi eklemek için uzantılar, Google Dokümanlar ve Zoho Office'e içe ve dışa aktarma desteği, İngilizce dışındaki dillerde sözlükler için destek ekleyen birkaç dil aracı vardır.

Mevcut şablonlar, Apple'ın Sayfaları, Numaraları ve Keynote uygulamalarında bulunanların cilasından yoksun olsa da, bu büyük miktarda oluşturuldu. Bir kelime işleme aracı veya elektronik tablo için görüntüleyebileceğiniz hemen her tür kullanımı kapsayan yüzlerce şablon vardır.

Geçmişte LibreOffice'i denediyseniz ve eksik bulduysanız, şimdi bir kez daha deneyin çünkü en son sürüm gerçekten mükemmel.

  • Daha fazla oku: İşte tüm yeni Android Wear saat yüzlerinin hepsi tek bir yerde

LibreOffice alternatifleri

Apache OpenOffice

Eğer kaçınmışsanAçık ofiseskiden yerel olmayan bir uygulama olduğu için, ona başka bir görünüm vermenin zamanı geldi çünkü en son sürüm diğer Mac uygulamalarıyla daha iyi oturuyor. Adres mektup birleştirme sihirbazı sayesinde şablon yazışmaları kişiselleştirmeniz gerekiyorsa akıllıca bir seçimdir. Yinelenen görevlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan makroları kaydetme ve oynatma yeteneği, onu benimsemek için başka bir nedendir.

Zoho Belgeleri

Zohobir dizi çevrimiçi kelime işlem, sunum ve elektronik tablo aracıdır. Ayrıca iOS için bir uygulama olarak da mevcuttur ve bununla web uygulaması arasında belgeleri senkronize edebilirsiniz. Ücretsiz sürüm sınırlıdır, ancak 1GB depolama alanı, sürüm izleme ve kullanıcı yönetimi dahil olmak üzere beğenilecek çok şey var. Belgeler, çalışmanızı Mac'inizle senkronize eden Zoho Docs for Desktop kullanılarak yönetilebilir.

Google Dokümanlar

Google Dokümanlarelektronik tablolar ve metin dosyaları gibi belgeler üzerinde paylaşım ve işbirliği yapmak için oldukça güçlü bir çevrimiçi araçlar kümesidir. Bir belgeyi oluşturan kişi, belgeleri kimin okuyup düzenleyebileceği konusunda her zaman denetime sahiptir ve belgelerde kimin tarafından yapılan değişiklikleri inceleyebilirsiniz. Ofis paketi temellerinin ötesinde Formlar özelliği, ayrıntılı anketler oluşturmayı ve insanların yanıtlarını analiz etmeyi kolaylaştırır.

GIMP

Gimp, açık kaynaklı bir bitmap görüntü düzenleyici, OS X'ten beri piyasadadır. Mac'iniz Mountain Lion veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa, onu yerel bir uygulama olarak yükleyebilirsiniz, aksi takdirde yapmanız gerekecekX11'i yükleilk.

Uygulamanın arayüzü Photoshop'tan çok farklı olsa da, Adobe'nin ağır görüntü düzenleyicisinde bulunan birçok araç da burada sağlanmıştır. Seçim için kement ve sihirli değnek, Bézier yollarını çizmek için bir kalem aracı, bir boya fırçası ve bir klon damgası var. Görüntülerinizi birden çok katman üzerinde de oluşturabilirsiniz.

Photoshop'a alışkınsanız bazı araçları bulmak zor olabilir - örneğin Düzeyler iletişim kutusu Renk menüsündedir. İyi haber şu ki arayüz özelleştirilebilir, böylece onu istediğiniz gibi kurabilir ve farklı görevler için farklı ortamlara sahip olabilirsiniz.

Uygulama, Fırça, Kalem, Pistole ve Klon dahil olmak üzere eksiksiz bir boyama araçları seti içerir. Güçlü bir degrade düzenleyiciye ve bir karışım aracına sahiptir ve özel fırçaları ve desenleri içe aktarabilirsiniz. Alfa kanalları dahil olmak üzere birden fazla katman ve kanal için tam destek vardır ve gerçekleştirebileceğiniz geri alma işlemlerinin sayısı yalnızca kullanılabilir disk alanı miktarıyla sınırlıdır.

Kişiye özel özellikler

Piksel seçmek için, tanıdık dikdörtgen, yuvarlak köşeli dikdörtgen ve kement araçlarının yanı sıra Bézier eğrisi ve çokgen seçimler oluşturmak için gelişmiş yol araçlarını da ele aldınız. Dönüştürme araçları arasında döndürme, ölçekleme, kesme ve çevirme bulunur ve mercek bozulmasını, namlu bozulmasını ve vinyet oluşturmayı düzeltmek için araçlar vardır.

Belki de Gimp'in en önemli özelliği genişletilebilir olmasıdır. Herkes onun için eklentiler oluşturabilir ve bunları paylaşabilir -100'den fazlası zaten mevcut. Eklentiler Scheme, Python ve Perl dilleri kullanılarak yazılabilir ve bu komut dosyası dili desteği Gimp'in de otomatikleştirilmesine izin verir.

Gimp elbette mükemmel değil. Metin aracının çok fazla iyileştirmeye ihtiyacı var ve burada Photoshop'ta bulunabilecek 3B araçların hiçbiri yok. Renk değişiklikleri ile kolay deneme için Photoshop'un tahribatsız Ayar Katmanları gibi hiçbir şeyi desteklemez. Diğer eksik özellikler, içinde bulunan CMYK renk alanı desteği gibi üçüncü taraf eklentileri tarafından halledilir.Ayrı +.

Gimp, Photoshop için tam bir alternatif değildir, ancak Adobe'nin saygıdeğer bitmap düzenleyicisinde bulunan o kadar çok özellik sağlar ki, çoğu amaç için mükemmel bir alternatiftir. Kapsamlı dokümantasyon ve öğreticiler, başlamayı nispeten kolaylaştırır ve geniş bir geliştirme topluluğu ve kullanıcı tabanı, Gimp'in sürekli geliştiği anlamına gelir.

PicMonkey

PicMonkeyMac'inizden veya bir Dropbox, Facebook veya Flickr hesabınızdan fotoğrafları içe aktarabilen ücretsiz bir çevrimiçi fotoğraf düzenleyicidir. Resimlerinizde tek tıklamayla iyileştirmeler yapmanızı sağlayan bir otomatik ayarlama özelliği içerir. Ayrıca, fotoğrafınızdaki renkleri kırpmanıza, keskinleştirmenize, yeniden boyutlandırmanıza ve ayarlamanıza olanak tanıyan araçlar içerir.

Uygulamanın portre araçları cildin rötuşlanmasına, lekelerin giderilmesine ve hatta birine sprey bronzluğunun verilmesine olanak tanır. Resimlerinizin görünümünü bir çapraz işlem efekti ile önemli ölçüde değiştirebilir, onlara alışılmadık kontrast ve renkler verebilir ve bunları metin, üst üste bindirilmiş bir doku veya bir çerçeve ile süsleyebilirsiniz.

Temel düzenleme araçları ücretsizdir, ancak banner reklamlara katlanmanız gerekir. Aylık 4,99 ABD Doları (yaklaşık 3 £) veya yılda 33 ABD Doları (yaklaşık 21 £) karşılığında, Royale sürümü reklamları kaldırır ve daha fazla filtre, yazı tipi ve temaya sahiptir.

Blender

Blenderaçık kaynaklı bir 3B animasyon ve modelleme aracıdır. Uygulama içinde 3 boyutlu bir oyun oluşturmanıza olanak tanıyan tam bir oyun motoru içerir. Açık Gölgelendirme Dili desteğiyle foto-gerçekçi gölgelendirmeye sahiptir ve cam ve yarı saydamlık için gölgelendiriciler sağlar. Kapsamlı bir donanım araçları seti, poz karakterlerini kolaylaştırır ve bir poz düzenleyici ve ses senkronizasyonu, karakterlerinize hayat vermenizi sağlar.

Işık İşleri

Final Cut Pro X'e geçin.Işık İşleriSD'den 4K'ya formatları destekler ve siz çalışmaya devam ederken arka planda içe aktarabilir, oluşturabilir ve dışa aktarabilir. Gerçek zamanlı efektlere, çoklu kamera düzenlemesine ve özelleştirilebilir bir arayüze sahiptir. Şeklinde bir çok yardım varöğreticilerBaşlamak için. Pro sürümü (249,99 £) Blackmagic, AJA ve Matrox'tan donanım için destek ekler.

TextWrangler

BBEdit, on yıldan fazla bir süredir Mac'te fiili metin editörüdür.TextWranglerücretsiz kardeşidir ve yine de sözdizimi renklendirmesi, kod bölümlerini gösterebileceğiniz ve gizleyebileceğiniz soğuk katlama ve FTP sunucularında depolanan dosyalara doğrudan erişim ile paketler.

BBEdit'te Scratchpad'in Zip arşivlerinden okuma ve yazma yeteneği gibi bazı araçlar eksiktir, ancak TextWrangler her Mac kullanıcısının cephaneliğinde olması gereken ücretsiz bir uygulamadır.

Stüdyo Bir

Stüdyo Birbir geçiş sürecinden geçiyor ve şimdi Studio One Prime olarak adlandırılan yeni ücretsiz sürüm, bu sayı baskıya gittiği için mevcut değildi. Bununla birlikte, sınırsız ses izi, sanal enstrümanlar, FX ve bus vaat ediyor. Aynı zamanda gerçek zamanlı ses zamanı uzatma, yeniden örnekleme ve normalleştirme sağlar. Dokuz yerel ses efektine tek bir sanal enstrüman eşlik edecek. Selefi Studio One 2'ye göre, Prime zaman ayırmaya değer olacak.

Cyberduck

CyberduckMac App Store'dan £ 16.99'a mal oluyor, ancak web sitesinden ücretsiz olarak (veya bağışla) edinilebilir. Dosyaları FTP, SFTP ve WebDAV sunucularına ve sunucularından Amazon CloudFront ve S3, Google Cloud Storage ve Rackspace Bulut Dosyalarına aktarmak için kullanılır. Hızlı erişim için sunucular yer imlerine eklenebilir ve Finder'a eklenebilir ve dosyalar doğrudan bir sunucudan düzenlenebilir. Yerel ve uzak dosyaların iki bölmeli görünümü yoktur, ancak uygulama başka türlü mükemmeldir.

Audacity

OS X için en uzun süredir kullanılan ücretsiz uygulamalardan biri,Audacityses dosyalarında hızlı düzenlemeler yapmak için mükemmel bir araçtır. En yeni sürüm 2.1, Audio Unit ve BST efektlerinin gerçek zamanlı önizlemelerini ekler. Ayrıca yeni bir gürültü giderme aracı içerir ve Spektral Seçim özelliği, işlenecek frekans aralıklarının yanı sıra zaman dönemlerini seçmek için tıklayıp sürüklemenize olanak tanır. Mac'te sesi düzenlemeniz gerekiyorsa, başlamak için en iyi yer burasıdır.

Ödemeye değer olduğunda

Bu özellikte özgür yazılımı övüyor olsak da, bu, ekli bir fiyat etiketi olan her uygulamayı görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu günlerde her türden son derece yetenekli uygulamaları uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz; Apple'ın uygulama mağazalarının fiyatları aşağı doğru eğmesine atfedilebilecek bir şey. Bu uygulamaların çoğu, fiyatlarından çok daha iddialı ve düşük maliyetli yazılımlarla ilgili önceki deneyiminizin önerebileceği gibi. Adobe Illustrator, Adobe Photoshop ve Evernote gibi büyük isimlere güçlü, yetenekli rakipler olan Affinity Designer, Pixelmator ve OneNote'un beğenilerinden bahsediyoruz. Nispeten küçük bir miktar harcamak, bu uygulamaların geliştiricilerini, bugünlerde genellikle sabit bir hızda gelen ve genellikle tamamen yeni bir sürüm için ödeme yapmak zorunda kalmadan yeni özelliklere yatırım yapmaya devam etmeye teşvik eder.

Affinity Designer(39,99 £, Mac App Store) en başından beri harika bir uygulamaydı, ancak sürüm 1.2'den beri eklenen özellikler çekiciliğine önemli ölçüde katkıda bulundu. Bu sürüm, bir yola metin yerleştirme, kesikli çizgiler, bir köşe aracı ve vektör dilimi dışa aktarma yeteneği getirdi. Geri alma geçmişinizin belgelerle kaydedilmesini sağlar ve kullanıcı arayüzüne ve web tasarımına yardımcı olmak için yeni bir piksel hizalama modu sunar. Sürüm 1.2.1, yeni MacBook ve MacBook Pro'da Apple'ın Force Touch trackpad'i için destek ekledi ve uzman donanım satın almadan basınca duyarlı resim yapmanıza olanak tanıdı.

Microsoft ücretsizdirBir notEvernote kadar popüler olmayabilir, ancak yine de sunabileceği çok şey var. Başlangıç ​​olarak, Evernote'un ücretsiz katmanının yaptığı gibi, yüklemelere 60MB aylık bir sınır koymuyor. En son sürümü, el yazısı notları arama ve sesli notları kaydedip çalma özelliğine sahiptir.

Djay1.1 sürümünde, yalnızca ses değil, video karışımları oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik kazandı. Ayrıca, geniş bir donanım denetleyicisi yelpazesini destekler ve medya kitaplığı, iTunes ve Spotify ile entegrasyon ve video içe aktarmayla güçlendirildi.

Pixelmator(22,99 £, Mac App Store), Mac'inizde ve iPad'inizde bir görüntüyü düzenleme arasında geçiş yapabilmeniz için Handoff için eklenen 3.3 sürümüyle giderek güçleniyor. Yosemite'nin Uzantılarını da destekler ve Onarım aracını diğer uygulamalarda kullanılabilir hale getirerek değerini artırır.

Görüntülere açıklama eklemek söz konusu olduğunda,Peçete(29,99 £, Mac App Store), Apple Önizleme'ye iyi bir alternatiftir. Sürüm 1.5, bilgiyi yeniden düzenlerken, yalnızca siyahla doldurmak yerine daha ince bir estetik için alanı bulanıklaştırma veya pikselleştirme seçeneği ile iki yeni görsel stil ekler. Ayrıca resimlerin uygulama içinde kırpılmasına da olanak tanır, böylece artık bunları yapmak için başka bir araçta açmanıza gerek kalmaz ve yapıştırdığınız her yerde çevreleyen metnin stiline uymanızı sağlayarak diğer birçok iyi Mac uygulamasının yol göstericiliğini izler. .

Son olarak, sürüm 5.31Şifre(25,99 £, Mac App Store), kimliğinizi çevrimiçi formlarda doldurma doğruluğunda iyileştirmeler ve anahtar zincirinizde daha çeşitli verileri depolamak için yeni alan türleri ile iCloud Anahtar Zinciri'nin yerini almak için her zamankinden daha cazip.

  • Daha fazla oku: Facebook'tan silinecek 10 arkadaş türü