Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • En iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020: oyun için en iyi dizüstü bilgisayarlar

En iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020: oyun için en iyi dizüstü bilgisayarlar

Pingtwitter'ün yetkili en iyi oyun dizüstü bilgisayarları kılavuzunda, dünya çapındaki oyuncuların kendileri için oyun oynamak için ideal dizüstü bilgisayarı bulmalarına yardımcı olabilecek bir kaynak oluşturduk. Bunun nedeni, her PC oyuncusunun aynı bütçeye veya ihtiyaçlara sahip olmadığını kabul etmemizdir.


Sonuç olarak, en iyi oyun dizüstü bilgisayarları kılavuzumuzda, bütçeden prime, farklı tasarımlara, form faktörlerine ve özellik setlerine kadar farklı fiyat noktalarında çok çeşitli sistemler bulacaksınız.

Bunlar, güçlü grafik kartları, net ve canlı ekranlar, hızlı RAM ve CPU'ların yanı sıra, PC oyunlarını olması gerektiği gibi oynayacak olan sürükleyici ses sistemlerine sahip oyun dizüstü bilgisayarlarıdır.

Öğrenciler, zorlu oyuncular, profesyoneller ve hatta çocuklar için ideal olan oyun dizüstü bilgisayarlarımız var, aynı zamanda hareket halindeyken yasal olarak kullanılabilen oyun dizüstü bilgisayarları ve güç kaynağı bağlantısı kesildiğinde eğlenceye güç veren güçlü dahili piller var.

Kılavuzumuzu oluştururken Pingtwitter, doğal olarak dünyanın en iyi dizüstü oyun bilgisayar üreticilerinin en çok tercih ettiği sistemleri de dahil etti. Dell, Razer, Asus, Acer, MSI ve HP gibi gerçek bir mirasa ve geçmişe sahip olan ve seçtiğiniz sistemin garanti süresi dolduktan hemen sonra ortaya çıkmamasını sağlayacak üreticiler.


Pingtwitter ekibinin yıllardır PC oluşturma, dizüstü bilgisayar testi ve oyun oynama deneyimi var ve hepsini sizden önce burada gördüğünüz en iyi dizüstü oyun rehberine döktük. İster gerçek zamanlı ışın izleme özelliğine sahip birinci sınıf, üst düzey bir model, ister daha uygun fiyatlı, çok yönlü bir model arıyor olun, Pingtwitter sizi İngiltere, ABD ve Avustralya'daki en iyi dizüstü oyun bilgisayarlarına yönlendirebilir.

Bugün mevcut olan en iyi oyun dizüstü bilgisayarları

Oyun dizüstü bilgisayarları Asus ROG Zephyrus G14Pingtwitter Ödülleri 2020


Asus ROG Zephyrus G14, çoğu oyuncu için bugün piyasadaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarıdır.

(Resim kredisi: Asus)

1. G14'te ASUS ROG

Çoğu insan için en iyi oyun dizüstü bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: AMD Ryzen 7 4800HS - 9 4900HS GPU: NVIDIA GeForce RTX 2060 RAM: 32GB Ekran: 14 inç, 120Hz Depolama: 1TB M.2 NVMe PCIe 3.0
Satın alma nedenleri
+ İnce ve hafif + Harika oyun performansı + ÇALIŞAN VE BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI çalıştıran pil2.149 $ Kogan.com'da görüntüle 2.199 $ Mwave'de görüntüle 2.199 $ Dick Smith'te Görüntüle

Asus ROG Zephyrus 14, kompakt ve hafif olmasına rağmen performans kovaları sunan, oyunun kurallarını değiştiren bir dizüstü oyun bilgisayarıdır. Bunu, AMD'nin yeni yeni Ryzen 4000 işlemcileri ve bol miktarda RAM ve kaliteli bir 120Hz 14 inç ekranla ortak olduğunda mükemmel, son derece taşınabilir oyun sonuçları sağlayan Nvidia'nın RTX 2060 GPU'su sayesinde yapıyor.


Düşmüş bir menteşe ekranı ve fütürist bir estetik yayan, CNC ile işlenmiş nokta vuruşlu kapak üzerindeki AniME Matrix LED ekranı ile tasarım da gerçekten akıllı. Dolby Atmos özellikli bir dörtlü hoparlör sistemi aynı zamanda bir dizüstü bilgisayar için yapabileceği ses seviyelerinin olağanüstü olduğu ve sistemdeki pil ömrünün de sadece çalışıp çalıştığı anlamına gelir (10.7 saatlik video oynatma). Windows 10 Pro'nun bir kopyası paketi tamamlar.

Asus Zephyrus 14'ün, onu gerçekten satan böylesine kompakt ve taşınabilir bir form faktöründe çok yönlü bir oyun paketi sunması, hem iş hem de oyun için kolayca kullanılabilen bir sistem haline gelmesi gerçeğidir. Sadece 1,60 kg (3,53 pound), bu yüzden onu bir sırt çantasında kaydırmak hiç sorun değil.

Fiyat da ucuz olmasa da bir oyun dizüstü bilgisayarına harcayabileceğiniz seviyelere yakın değil, bu da neden Asus ROG Zephyrus G14'ü çoğu insan için bugün piyasadaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarı olarak gördüğünü açıklıyor. Sadece hepsini yapar ve hepsini harika bir fiyat için yapar.

Oh, ve Asus ROG Zephyrus 14 o kadar çok insanı etkiledi ki, çok aranan En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı ödülünü aldı.Pingtwitter Ödülleri 2020.


en iyi oyun dizüstü bilgisayarları ASUS Zephyrus S GX701

Asus ROG Zephyrus S GX701, bugün mevcut olan en iyi premium dizüstü oyun bilgisayarıdır.

(Resim kredisi: ASUS)

2. Asus Zephyrus S GX701

En iyi premium oyun dizüstü bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i7-9750H Grafik: Nvidia GeForce RTX 2080 (8GB VRAM) RAM: 32GB Ekran: 17,3 inç'e kadar Full HD (1920 x 1080 piksel), 300Hz Depolama: 1TB SSD
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz oyun gücü + Hyper premium yapı + Maksimum 300 Hz yenileme hızı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI3799 ABD doları Ebay'de görüntüle 4.299 ABD doları Mwave'de görüntüle 4.299 ABD doları Mwave'de görüntüle

Yapabilirsinher zamanPiyasadaki en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından bazılarını sağlamak için Asus ROG oyun serisine güvenin ve maksimum özellikteki 2020 Zephyrus S GX701 bu noktayı kanıtlıyor: güçlü bileşenlerle dolu, parçası görünüyor ve orada herhangi bir oyunu oynamadan oynayacak ter dökmek.

Kuşkusuz bu dizüstü bilgisayar için çok para ödemeniz gerekecek, ancak paranız varsa, buna değer. Dizüstü bilgisayarı, güçlü RTX 2080 Max-Q da dahil olmak üzere şu anda mevcut olan en iyi Nvidia GeForce RTX GPU'lardan bazılarıyla paketleyebilir, geniş SSD sürücüsünde çok sayıda oyun depolayabilir ve hatta en zorlu VR deneyimlerini doğrudan bu dizüstü bilgisayardan çalıştırabilirsiniz. güçlü Intel CPU'su ve RAM yığınları.

Peki ya bu 17,3 inç ekran - her açıdan muhteşem görünüyor ve 300 Hz yenileme hızına kadar yükselebiliyor, bu da ekranın yırtılmasının ve bulanıklığının sadece uçup gittiği anlamına geliyor. Oyuncular için Asus ROG Zephyrus S GX701 üzerindeki dünya sadece bir rüya sistemidir ve çok maliyetli olsa da yıllar ve yıllarca sürecek.

Asus Zephyrus ROG S GX701 vs Acer Nitro 5: Hangi dizüstü oyun bilgisayarı sizin için uygun?

en iyi oyun dizüstü bilgisayarı Acer Nitro 5

Çok sıkı bir bütçeniz varsa, Acer Nitro 5 kesinlikle incelemeye değer.

(Resim kredisi: Acer)

3. Acer Nitro 5

En uygun bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i5-9300H İşlemci Grafikleri: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6 GB RAM: 8 GB Ekran: 15,6 inç IPS, LCD Full HD Depolama: 1 TB HDD ve 128 GB SSD
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü sağlam donanım özellikleri + Büyük depolama alanı + Düşük fiyat noktası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI409 ABD doları Mwave'de görüntüle 529 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle 529 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Acer Nitro 5, en iyi oyun dizüstü bilgisayarları listemizdeki en düşük özellikli sistemler arasındadır, ancak bu hiçbir şekilde iyi bir oyun deneyimi sunamayacağı anlamına gelmez ve mükemmel fiyat noktası sayesinde bunu çok tavsiye ediyoruz.

Dahili bir Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB, ışın izleme gibi gösterişli yeni özelliklere sahip olmasanız da, kare hızınızın tek rakamlara düştüğünü görmeden günümüzün en iyi PC oyunlarını düzgün ayarlarda çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. . Sistemin 128 GB SSD ve 1 TB HDD ile birlikte gelmesi, oyunlar, filmler, müzik, belgeler veya başka herhangi bir şey için bol miktarda alanınız olduğu anlamına gelir.

Yerleşik Intel Core i5 ve 8 GB RAM, sistemin herhangi bir hafif veya orta düzey bilgi işlem görevinin kolaylıkla üstesinden gelebilmesini sağlarken, tek bir şarjla 8 saatlik çalışma süresi sağlayabilen bir pil, gerçek taşınabilirliğe sahip olduğunuz anlamına gelir. yanı sıra. Bu açıkça basit ama iyi düşünülmüş bir oyun dizüstü bilgisayarıdır ve çok düşük bir fiyata satılmaktadır.

Gigabyte Aorus 17x en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020

(Resim kredisi: Gigabyte)

4. Gigabyte Aorus 17x

Ham güç ve çok sayıda özelleştirme seçeneği ile sızdırma

Teknik Özellikler
CPU: 10. nesil Intel Core i9-10980HK 2,4 GHz Grafik: Nvidia GeForce RTX 2080 Süper RAM: 32 GB Ekran: 17,3 inç FHD, 1920 x 1080, 240 Hz, IPS LCD Depolama: 3 TB HDD / SSD kombinasyonu
Satın alma nedenleri
+ 240Hz yenileme hızı ekranı + Üst düzey Nvidia grafikleri + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINA uygun gördüğünüz şekilde özelleştirin4.828,95 ABD doları Ebay'de görüntüle 6.599 ABD doları PCByte Avustralya'da görüntüle 7.390,88 $ Ebay'de görüntüle

Daha güçlü bileşenlerin bir oyun dizüstü bilgisayarına sığdığını hayal etmek zor, bu nedenle Gigabyte Aorus 17x çok büyük ve çok ağırdır ve çalışması için iki güç kablosuna ihtiyaç duyar (eğer bataryayla yaklaşık iki saat dayanır. sadece videoları izliyoruz). İçte ve dışta bir makine canavarı.

Güçlü Nvidia GeForce RTX 2080 Super grafik kartı ve sekiz çekirdekli 10. nesil Intel Core i9-10980HK işlemci, bu dizüstü bilgisayarın en zorlu oyunları bile tüketeceği ve 17,3 inç ekranda 240 Hz yenileme hızıyla birçok başlıkta saniyede 200 kareye yakın görüntülerin keyfini çıkarabilir.

Biraz gürültü çıkarır ve çok pahalıdır ve 4K ekranın olmaması bazılarını rahatsız edebilir. Genel olarak, bunun, özellikle yazılım tarafında oynanacak bir ton optimizasyon ve özelleştirmeyle, şu anın en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından biri olduğuna karşı çıkmak zor.

MSI GE66 Raider en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020


(Resim kredisi: MSI)

5. MSI GE66 Baskıncısı

Ağzı açık bırakan 240 Hz ekran ve güç yığınları

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i7-9750H 2,6 GHz Grafikler: Max-Q Tasarımlı Nvidia GeForce RTX 2060 (8 GB GDDR6); Intel UHD Graphics 630 RAM: 16GB DDR4 Ekran: 15.6 'FHD, 1920x1080, 240Hz, IPS-Level Storage: 1x M.2 SSD yuvası (SATA) 512GB
Satın alma nedenleri
+ Harika 240 Hz ekran + Üstün yapım kalitesi + Güçlü dahili özellikler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI2850 $ Ebay'de görüntüle 3.299 ABD doları Catch.com.au adresinde görüntüleyin 4.599 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

MSI, boyutu, hacmi veya aydınlatma sistemi açısından ezici olmayan bir dizüstü bilgisayar kasasına kayda değer miktarda oyun gücü yerleştiren bir sistem olan 15.6 inçlik GE66 Raider ile oyun dizüstü bilgisayar alanında mükemmel çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmıştır.

240Hz panel, oyunların harika göründüğü anlamına gelir - ekran yırtılması ve bulanıklaştırma yakında uzak bir anı haline gelecektir. Çalıştırmak istediğiniz oyun türleri ne olursa olsun, GE66 Raider, daha yüksek ayarlarda bile bunları işlemek için yeterli grafik gücüne sahiptir.

Bütçenize uyacak çeşitli yapılandırmalar ve en üst düzey seçenek - 10. nesil Intel Comet Lake i9-10980HK işlemci, 16 GB RAM, 1 TB SSD depolama ve Nvidia GeForce RTX 2080 Super Max-Q grafik kartı mevcuttur - buna devam etme ihtimali olan herhangi bir oyuncunun salya akıtması için yeterlidir.

Testlerimizde, oyunlar ilerledikçe herhangi bir kekemelik veya yavaşlama fark etmedik. SteelSeries klavyesi, kullanabileceğiniz çeşitli ışık efektleriyle mükemmeldir ve pil ömrü de iyidir.

Asus ROG Zephyrus Duo 15 en iyi oyun dizüstü bilgisayarı 2020

(Resim kredisi: Asus)

6. 15'te iki ASUS ROG

İkinci bir ekran istiyorsanız en iyi dizüstü oyun bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i9-10980HK 2,4 GHz Grafik: Nvidia GeForce RTX 2080 Super Max-Q RAM: 32GB Ekran: 15,6 inç 4K, 3840 x 2160, 60Hz, IPS LCD Depolama: 2TB SSD
Satın alma nedenleri
+ Yüksek çözünürlüklü 4K ana ekran + Grafik gücü ile dolu + Kullanışlı ikinci ekran BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI5.199 $ Mwave'de görüntüle 5.199 $ Dick Smith'te Görüntüle 5.199 $ Kogan.com'da görüntüle

Asus ROG Zephyrus Duo 15'in benzersiz satış noktasını kutusundan çıkarır çıkarmaz görebilirsiniz (veya yukarıdaki resme bakın): İkincil bir 11 inçlik ekranla birlikte gelir, bunu göstermek için kullanabilirsiniz sistem veya oyun istatistikleri veya oyun oynarken biraz YouTube izlemek veya gerçekten başka bir şey yapmak için.

Bu ikinci ekranın yanı sıra, Asus burada çok etkileyici bir paket oluşturdu - sekiz çekirdekli bir Intel Core i9-10980HK işlemci, bir Nvidia GeForce RTX 2080 Super Max-Q grafik kartı - ve en çok patlama yapmakta sorun yaşamazsınız. 2020'nin zorlu oyunları.

Modelimizin 60Hz yenileme hızında üstleri ile geldiği 4K ekran, bazı oyuncuları rahatsız edebilir, ancak 1920 x'e inmeye hazırsanız 300Hz yenileme hızına sahip bir ekranla değiştirebilirsiniz. 1080 çözünürlük. Pek çok potansiyel alıcı için bu tatlı nokta olabilir.

HP Omen 15 en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020

HP Omen 15, gerçek oyun gücüne sahip harika bir çok yönlü sistemdir.

(Resim kredisi: HP)

7. HP Omen 15

Gerçekten popüler bir oyun dizüstü bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: 10. nesil Intel Core i7-10750H Grafikler: Nvidia GeForce RTX 2070 GPU RAM: 16 GB Ekran: 15,6 inç, 1920 x 1080 piksel IPS LCD, 144Hz Depolama: 1TB SSD
Satın alma nedenleri
+ Temiz ve çarpıcı tasarım + Güçle dolu + Uygun fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.798 $ Ebay'de görüntüle 2622 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 2622 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

HP, oyun oynamaktan ziyade ofisler ve toplantı odalarıyla daha sık ilişkilendirilebilir, ancak markanın sizi Omen 15'ten uzaklaştırmasına izin vermeyin - bu, cilalı ve cesur tasarımıyla şu anda piyasadaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarlarından biri şüphesiz. kaputun altındaki güçlü özelliklere. Ayrıca, oyun dizüstü bilgisayarı kılavuzumuzdaki en popüler sistemlerden biridir.

İncelediğimiz Omen 15, güçlü bir RTX 2070 ve Intel i7 kombinasyonuyla gelirken, çeşitli farklı fiyat noktalarında çeşitli farklı konfigürasyonlar mevcuttur - etrafınıza bir göz atın ve size en uygun olanı görün. Birçok oyuncunun bu aralıkta uygun bir şey bulacağını düşünüyoruz.

HP Omen 15'in ham gücünün yanı sıra, etkileyici bir kasa soğutması, hızlı 144 Hz yenileme hızına sahip bir ekran ve özelleştirilebilir klavye arka aydınlatması ile birlikte gelir. Çok makul bir fiyatı ekleyin (karşılığında ne alacağınız için) ve bu serinin en son enkarnasyonunun en iyi oyun dizüstü bilgisayarları listemize nasıl girdiğini görmek zor değil.

en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020

Paranızın karşılığını alması açısından, Dell G7 17 satın alabileceğiniz en iyi dizüstü oyun bilgisayarı olarak Pingtwitter'ün en iyi seçimidir.

(Resim kredisi: Dell)

8. Dell G7 17

Orta düzey bir fiyat noktasında RTX gücü için en iyi dizüstü oyun bilgisayarlarından biri

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i7-8750H Grafik: Nvidia GeForce RTX 2060 (6GB GDDR6 VRAM) RAM: 8GB Ekran: 17,3 inç, FHD (1920 x 1080) Depolama: 256B
Satın alma nedenleri
+ Bütçe dostu fiyat + Gemide GeForce RTX 2060 + İnce, sade tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI2.248,99 $ Dell'de görüntüleyin 2.998,99 $ Dell'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Dell G7 17, bir bütçeyle alışveriş yapanlar ve hareket halindeyken de oyun dışı bilgi işlem görevleri için kullanabilecekleri bir sisteme ihtiyaç duyanlar için harika bir dizüstü oyun bilgisayarı seçimidir.

Fiyat etiketi size, günlük gereksinimlerinizin üstesinden gelmek için yeterli gücü barındıran şık, olgun bir kasa tasarımının yanı sıra bugün piyasadaki çoğu AAA oyununu ve RTX destekli ışın izleme ile rahatça çalıştırmanızı sağlar.

Gerçekten de, bu fiyat noktasında 9. nesil Core i7 CPU, Nvidia GeForce RTX 2060 ve 8GB RAM combo ile tartışamazsınız ve 256GB SSD ve büyük 17.3 inç FHD 1.920 x 1.080 çözünürlüklü ekran, spec de.

Dell, bu dizüstü bilgisayarı 'ince ama vahşi' sloganı altında pazarlıyor ve biz de bir kez olsun pazarlamanın çok doğru olduğunu düşünüyoruz. Yazma sırasında bu sistemdeki en iyi fiyat, doğrudan Dell'in resmi mağazasından alınır; burada yalnızca 100 £ daha fazlasını isterseniz sistemin RAM'ini 16 GB'a kadar ikiye katlayabilirsiniz.

Çok rekabetçi bir fiyat noktasında çok yönlü harika bir dizüstü oyun bilgisayarı.

oyun dizüstü bilgisayarları

Acer Predator Triton 500, dünyadaki en iyi üst-orta sınıf oyun dizüstü bilgisayarıdır.

9. Acer Predator Triton 500

Fiyata karşı taşınabilirlik ve performans için mükemmel bir nokta

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i7-8750H, 2.20GHz Grafikler: Nvidia GeForce RTX 2060 (6GB GDDR6) RAM: 16GB DDR4 Ekran: 15.6-inch 1.920 x 1.080, IPS, 144Hz Depolama: 512GB SSD
Satın alma nedenleri
+ Işın izleme özellikli RTX grafikler + Temiz, ince ve taşınabilir tasarım + 3 ms yanıt süresine sahip 144 Hz ekran BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI3.148 $ Kogan.com'da görüntüle 3.148 $ Dick Smith'te Görüntüle 3.599 ABD doları Mwave'de görüntüle

Doğrudan yukarıda listelenen Dell G7 17 ile birlikte, RTX ana vagonuna atlamak istiyorsanız, gerçek zamanlı ışın izleme olan iyiliğin tadını çıkarmak istiyorsanız, ancak harcayacak çok ciddi paranız yoksa, Acer Predator Triton 500 harika bir tatlı noktadır.

Pingtwitter tarafından test edilen model, güçlü bir Nvidia GeForce RTX 2060 GPU, 8. nesil Intel Core i7-8750H, 16GB DDR4 RAM ve 512GB SSD ile paketlenmiştir. Ve şu anda bu model Amazon'da çok uygun bir fiyat noktasında perakende satış yapıyor.

Bununla birlikte, CPU ve RAM bölümünde bir adım atmaya hazırsanız, Birleşik Krallık'ta hat aslında önemli ölçüde daha düşük bir fiyatla çalışan bir Core i5, 8GB RAM, 256GB SSD modeliyle başlar.

Triton 500'ün oyunculara göre kalibre edilmiş ekranı ile (panel 144Hz ve anti-gölgelenme onaylı 3ms yanıt süresi sağlar), AAA oyun ve çok daha fazlası olması gerektiği gibi sunulur. Üç taraflı ince çerçeveli tasarım, MSI GS75 Stealth'in dört taraflı güzelliği kadar kapsamlı olmasa da, yine de modern görünürken, sistemin genel olarak abartısız kaplaması onu gerçek bir çalışma ve oyun seçeneği haline getiriyor.

Kuşkusuz bugün piyasadaki en iyi üst-orta sınıf oyun dizüstü bilgisayarlarından biri.

Razer Blade 15 En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı 2020

Razer Blade 15 ile sergilenen güç ve stilin hatalı olması zor.

(Resim kredisi: Razer)

10. Razer Blade 15

Üstün kaliteli bir kasada üstün oyun dizüstü bilgisayarı gücü

Teknik Özellikler
CPU: Maksimum 8 çekirdekli 10. nesil Intel Core i7 Grafikler: Nvidia'ya kadar GeForce RTX 2080 Süper RAM: 16 GB'a kadar RAM Ekran: 15,6 inç (4K'ya kadar, 3840 x 2160 piksel) Depolama: 1 TB'a kadar SSD
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz derecede güçlü donanım + Kompakt, havalı tasarım + 300 Hz'e kadar yenileme hızları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.999 Mwave'de görüntüle 2.099 $ Scorptec Computers'da görüntüleyin2.979,29 $ Amazon'da Görüntüle

Her açıdan, Razer Blade 15 fantastik bir dizüstü oyun bilgisayarı ve sektörün deneyimli Razer'ından beklediğiniz gibi sektörün en iyilerinden biri - performans, yapı kalitesi, aydınlatma, ekran ... hepsi burada.

Razer Blade 15'i, standart Full HD yerine 4K ekranlı olanlar da dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlarda alabilirsiniz. İçindeki en yeni 10. nesil Intel yongaları ve 16 GB'a kadar RAM ile performans sorun olmamalı ve buna sektördeki en iyi Nvidia GPU'larından bazılarını ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir oyun yakında bu kurulumda sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir ve Razer her şeyi bir yönetim kurulu toplantısında yerinde görünmeyecek bir kasaya yerleştirmeyi başardı. Satın almadan önce mevcut tüm konfigürasyonları kontrol ettiğinizden emin olun.

En iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020

Lenovo Legion Y740, sağlam bir kasaya ve ek stil noktaları için çok çekici bir RBG klavyeye sahiptir.

(Resim kredisi: Lenovo)

11. Lenovo Legion Y740

Üst seviyeye hoş geldiniz. Etrafta dolaşmayan bir oyun santrali

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i7-8750H Grafik: Nvidia GeForce RTX 2070 (Max-Q 8GB) RAM: 16GB - 32GB Ekran: 15.6 inç FHD (1.920 x 1.080) Nvidia G-Sync 144 Hz Depolama: 256GB SSD - 256GB SSD + 1TB HDD
Satın alma nedenleri
+2070 RTX, Nvidia'dan harika bir GPU + Fantastik kasa + Etkileyici yapılandırma seçenekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.949 Lenovo AU'da görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Lenovo'nun en yeni dizüstü oyun bilgisayarı modeli Legion Y740, oldukça basit bir güç merkezidir. GPU departmanındaki etkileyici bir güçle (bir Nvidia GeForce RTX 2070 daha az değil), tüm favori PC oyunlarınızı ultra ayarlarda görünürde neredeyse bir hıçkırıkla çalıştırmaya hazır. Bu güzel 15,6 inç ekran Full HD'dir ve 144Hz Nvidia G-Sync ile birlikte gelir, böylece oyunlarınız nerede oynarsanız oynayın inanılmaz görünür.

Legion Y740'ın mücadele ettiği tek gerçek alan pil ömrü: Intel Core i7-8750H ve o güçlü GPU'yla dizüstü bilgisayar yeterince uzun süre devam etmek için mücadele ediyor. Hala taşınabilir bir oyun makinesi, evden uzakta oynuyorsanız bir güç kablosu hazırladığınızdan emin olun.

Son olarak, Y740'ın yapım kalitesinin kalitesinden bahsetmemek yanlış olur - şasi elde harika bir şekilde kaliteli ve yoğun hissediyor. Bu arada, RGB arkadan aydınlatmalı klavye, oyun oynarken veya sadece bir e-posta yazarken parmaklarınızın ucunda harika bir his veriyor.

Acer Predator Helios 300 En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı 2020


(Resim kredisi: Acer)

12. Acer Predator Helios 300

Fazla para için olmayan harika bir oyun dizüstü bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: 10. nesil Intel Core i7-10750H Grafik: Nvidia GeForce RTX 2060 RAM: 20GB Ekran: 15.6 inç, 1.920 x 1.080 piksel, 144Hz yenileme hızı Depolama: 256GB
Satın alma nedenleri
+ Fiyata iyi performans + Sharp 144Hz, 1.920 x 1.080 IPS ekran BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.888,49 $ Amazon'da 2.182,85 $ Amazon'da Görüntüle 5.185,32 $ Amazon'da Görüntüle

Modern çağda hareket halindeyken oyun oynamanın avantajlarından biri, güçlü bileşenlerin artık çok daha uygun fiyatlı olmasıdır - ve bu, Steam kitaplığınızdaki (ve ötesinde) hemen hemen her oyunu hala çalıştırabilen uygun fiyat etiketlerine sahip yeni modeller anlamına gelir.

Acer Predator Helios 300'ün en son sürümüyle, güçlü bir Nvidia GeForce RTX 2060 GPU ve PC'nizin oyun açlığını doyurmak için hoş bir 15,6 inç FHD ekrana sahip oluyorsunuz, ancak yine de bilgisayarınızda büyük bir delik açmayacak tasarruf. Spesifikasyonlar açısından en üstte değil, ancak birçok insan için yeterli güce sahip olacak.

Özellikle 144Hz yenileme hızı panelini, en sıradan hız aşırtmacılar için tek tuşla hız aşırtma modunu (ekstra fan gürültüsü karşılığında size daha fazla güç sağlar) ve RGB aydınlatma söz konusu olduğunda kapsamlı özelleştirme seçeneklerini seviyoruz. Kesinlikle dikkate almaya değer.

En iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2020

Kimse Alienware'i pek sevmez ve m15 bir istisna değildir.

(Resim kredisi: Alienware)

13. Alienware m15

İkonik markadan şimdiye kadarki en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından biri geliyor

Teknik Özellikler
CPU: 8. nesil Intel Core i7-8750H (6 çekirdekli) Grafik: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 RAM: 8GB Ekran: 15.6-inç IPS, Full HD Depolama: 256GB SSD
Satın alma nedenleri
+ Şık bir tasarımda çok fazla güç + Alienware soy ağacı + Çok sayıda donanım yapılandırması BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI3.699 ABD doları Dell'de görüntüleyinAmazon'u kontrol edin

Alienware'de oyun oynamayı söyleyen bir şey var; Makinenin gerçek amacının, çözünürlüğü olabildiğince yükseğe çıkarmak ve FPS'nin bir inç bile düşmediğini izlemek olduğunu biliyorsunuz.

Mevcut Alienware serisi - m13, m15 ve m17 - bu felsefeyi mükemmel bir şekilde sergiliyor. Bununla birlikte, tercihimiz orta seçenek olmalı, çünkü büyük bir ekrana sahip olmayı, aynı zamanda bir masaüstü olan bir dizüstü bilgisayara da sahip olmadan dengeliyor.

Ethernet'ten Thunderbolt'a ve HDMI'ya kadar çok çeşitli bağlantı noktalarından özelleştirilebilir klavye ve kontrollere kadar, bu dizüstü bilgisayar size ve daha fazlasına sahip. Soğutma sistemi, aynı zamanda en zorlu görevlerin üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmıştır ve ihtiyacınız olan her bir ons performansı elde etmenizi sağlar. Gerçekten bundan daha iyisi olamaz.

En iyi oyun dizüstü bilgisayarları Dell G3 15

Sade ve uygun fiyatlı Dell G3 15, profesyoneller için harika bir dizüstü oyun bilgisayarı seçimidir.

(Resim kredisi: Dell)

14. Dell G3 15

Uygun fiyatlı ve abartısız bir oyun dizüstü bilgisayarı

Teknik Özellikler
CPU: Intel Core i5-10300H GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4 G RAM: 8 GB SSD: 512 GB Ekran: 15,6 inç Full HD (1920 x 1080p) Ağırlık: 2,34 kg (5,18 lb) Boyutlar: 21,6 x 365,5 x 254 ( mm, HWD)
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı temel özellikler + Nvidia GeForce RTX 2060'a kadar GPU + Geniş SSD depolama BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.273,99 $ Dell'de görüntüleyin1.469,32 $ Amazon'da Görüntüleyin1.799,99 $ Catch.com.au adresinde görüntüleyin

Dell'in Alienware alt markası, ürettiği oyun dizüstü bilgisayarları söz konusu olduğunda tüm dikkatleri çekme eğilimindedir ve şüphesiz kaliteli olmalarına rağmen, Dell'in kendi G serisi oyun dizüstü bilgisayarları da oynamak için gerçekten harika makinelerdir.

Daha giriş seviyesi Dell G3 15, bunun harika bir örneğidir ve temel özelliklerde 1k'nin altında çalışan ancak Fortnite oyununu 150 fps'de çalıştırabilen donanımla birlikte gelen bir sistem sunar.

Donanım özellikleri temelde 9. Nesil Intel Core i5 CPU, Nvidia GeForce GTX 1650 GPU, 8 GB RAM ve 512 GB SSD ile başlar. Sistem, Windows 10 Home'un bir kopyasını çalıştırır ve ayrıca bir SD kart okuyucu dahil olmak üzere geniş bir bağlantı noktası yelpazesi sunar.

Pil ömrü 6 saat olarak derecelendirilmiştir, bu en güçlü değildir, ancak bu fiyat noktasında mükemmel derecede yeterlidir ve sistemin oyun dışı uygulamalar için de hareket halindeyken kullanılabilmesini sağlar.

Sistem aynı zamanda çok özelleştirilebilir ve grafik kartını ışın izleme özellikli Nvidia GeForce RTX 2060'a götüren çeşitli modellerde mevcuttur.

Bir HD web kamerası, yerleşik mikrofon ve Nahimic 3D Ses sistemi tarafından desteklenen çift hoparlör ekleyin ve bunun neden Dell'in en popüler sistemlerinden biri olduğunu anlamak kolaydır - gerçek oyun parçalarıvegüçlü çalışma ve eğlence özellikleri.

Sizin için en iyi dizüstü oyun bilgisayarı nasıl seçilir

MSI GT75 Titan en iyi oyun dizüstü bilgisayarları

Bir dizüstü oyun bilgisayarı seçerken çözünürlük dengesini görüntülemek için dahili bileşenler çok önemlidir.

2020'nin en iyi dizüstü oyun bilgisayarında aradığınız şey, günün en zorlu oyunlarını - grafiksel olarak yoğun oyunlar, ekranda her türlü gölgelendirme ve efektleri düzenleme - bir ton ayardan ödün vermek zorunda kalmadan çalıştırma yeteneğidir. yol boyunca.

Kötü oyun dizüstü bilgisayarları, oyun kimlik bilgilerinde kendilerini tanıtırlar, ancak daha sonra masaüstü muadillerine çok daha düşük bir performans sunarlar, bu nedenle bu yığınlardan kaçınmanız kesinlikle çok önemlidir.

Yüksek çözünürlüklü ekranlar, bir dizüstü oyun bilgisayarında da güzel bir avantajdır, ancak hareket halindeyken oyun oynarken yüksek kare hızlarının çok daha önemli olduğunu akılda tutmak önemlidir - bu nedenle, 4K ekranlı bir dizüstü bilgisayar için oldukça anlamsız bir dolgunluk söz konusudur. oyunlara güç verecek iç donanıma sahip değil.

Başka bir deyişle, çok yüksek kaliteli bir Full HD ekran, bazı durumlarda, özellikle de mükemmel bir taşınabilir oyun deneyimi için son derece hızlı dahili öğelerle birlikte kullanıldığında 4K ekranı geçebilir.

Bir dizüstü oyun bilgisayarı satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer şeyler arasında ağırlık ve taşınabilirlik (her şeyden önce bunu taşımak için satın alıyorsunuz), pil ömrü (oyun dizüstü bilgisayarlarında kalıcı bir sorun) ve fiyat bulunur.

Burada Pingtwitter'te, iyi bir performans seviyesi sağlamak için bir oyun dizüstü bilgisayarına en az 800 £ (yaklaşık 1.000 $, 1.560 AU $) harcamanız gerektiğini düşünüyoruz. 2.000 £ / 2.000 $ / AU $ 3.500 veya daha fazlasına uzatabilirseniz, bu size ölçeğin premium ucundan bir şeyler kazandırır. 3.000 £ / 3.000 $ / 4.5000 AU $ 'dan fazla perakende satış yapan bazı hiper-premium sistemler vardır veYapabilmeko parayı harcayın, o zaman bu, mutlak en iyi teknolojiyi ve geleceğe yönelik provizyonu alacağınız fiyat kademesidir.

Oyun dizüstü bilgisayarı haberleri

Razer Blade Stealth 13

(Resim kredisi: Razer)

11 Kasım, 2020- Razer, en son hibrit oyun dizüstü bilgisayar tasarımını şu şekilde ortaya çıkardı:Razer Blade Stealth 13. Bu yeni kompakt oyun ultrabook, Pingtwitter tarafından incelendiğinde iyi bir şekilde incelendi ve burada şık, ince tasarımı ve parlak FHD 120Hz veya 60Hz 4K paneli övüldü.

Pingtwitter'ün test ettiği birimdeki teknik özellikler arasında 10. nesil Intel Core i7 1065G7 işlemci, 16 GB RAM ve 512 GB SSD sürücüsü bulunuyordu. Doğal olarak, oyun oynama yeteneğinde de kendini geliştiren bir ultrabook için, Stealth 13 ayrıca bir Nvidia GeForce GTX 1650 Ti grafik kartı takılı olarak geliyor.

Şimdi, doğal olarak, bu, 2,913'lük 3DMark Time Spy skoru dünyayı neredeyse hiç alevlendirmeyen, güçlü oyun performansına eşit değil, ancak bu sistem modern oyunları çok iyi oynayabilir ve bizler saniyede 50-60 kare çok saygın bir şekilde elde ederiz. GTAV'da.

4K panel varyantı şüphesiz kreatiflere daha çok uyacak, FHD 120Hz ekran ise oyuncular için en önemli seçenek olacak.

Bu tür premium oyun melezlerini burada Pingtwitter'te gerçekten değerlendiriyoruz ve Stealth 13 maliyetlerinden şüphe duyulmasa da (Razer'in işlerinin her zaman yaptığı gibi), bunun boş zamanlarında biraz oyun oynamak isteyen çalışan profesyoneller için harika bir ses olduğunu düşünüyoruz. .

en iyi hafif dizüstü bilgisayarlar Lenovo Legion Slim 7i

(Resim kredisi: Lenovo)

2 Kasım, 2020- Lenovo'nun Legion Slim 7i'si için ilk incelemeler geliyor ve çok şükür olumlu. Deneyimsizler için Legion Slim 7i, 4K ekran, Intel 10. Nesil Core i9 CPU, 32 GB RAM ve Nvidia GeForce RTX 2060 Max Q grafik kartı ile yüklenmesine rağmen oldukça hafif bir ağırlığa sahip bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. 4 pound.

Legion Slim 7i'nin kasası da yalnızca 0,7 inç kalınlığındadır, bu da süper taşınabilir ve çanta dostu olduğu anlamına gelir. Kesinlikle şimdiye kadar yapılmış en hafif oyun dizüstü bilgisayarlarından biri gibi görünüyor ve bugün oyun taşınabilirlerinin bir miktar piksel itme gücüne sahip olmak için beton levhalar gibi olması gerekmediği gerçeğini güçlendiriyor.

Yakında Pingtwitter Towers'ta Legion Slim 7i ile çalışmaya başlamayı umuyoruz, bu nedenle, bu sistemin en iyi dizüstü oyun bilgisayarımızı ve en iyi hafif dizüstü bilgisayar satın alma rehberlerimizi yapması gerektiğine şimdiden bahis oynadığımızdan, yakında tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

En iyi oyun dizüstü bilgisayarları Razer Quartz

(Resim kredisi: Razer)

2 Ekim, 2020- Razer, Razer Blade 15 Quartz oyun dizüstü bilgisayarını içeren 2020 Quartz oyun donanımını açıkladı.

Blade 15 Quartz sınırlı üretimdir ve Intel Core i7 işlemci ve Nvidia GeForce GTX grafiklere sahiptir.

Serinin başka bir yerinde bir Quartz Razer Viper Ultimate, Razer Kraken Kitty, Razer Huntsman ve Razer Seirēn X bulabilirsiniz. Temel olarak, tüm PC oyun kurulumunuzu bu kuvars renk grubunda hazırlayabilirsiniz.

Razer oyun dizüstü bilgisayarı haberlerinde başka bir yerde yeni Razer Blade Stealth 13, 10. nesil Intel Core i7 CPU, 16GB RAM ve GeForce GTX 1650 Ti grafik kartları sunuyor. Razer, dizüstü bilgisayarı 'dünyanın ilk oyun ultrabook'u' olarak tanımlıyor.

Stealth 13'ün 13,3 inç ekranı, 120 Hz'lik etkileyici bir yenileme hızına sahipken, çerçevesi çok küçük ve sadece 4,9 mm'de ince. İsterseniz ekranı 4K çözünürlüğe de yükseltebilirsiniz, bu da 331 ÜFE'lik bir 'retinayı parçalayan netlik' elde edeceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, sesi dahili 4 hoparlörden dışarı pompalayan Dolby Atmos hoparlörlere de sahip oluyorsunuz.

Razer Blade Stealth 13'ün toplam boyutları: 15,3 x 304,6 x 210 mm (hwd) ve şimdi Razer mağazasından satın alınabilir.

en iyi oyun dizüstü bilgisayarları

(Resim kredisi: Acer)

21 Mayıs, 2020- Yeni raporlar, uygun fiyatlı bir AMD Ryzen 7 4800H dizüstü bilgisayar paketinin gelmekte olduğunu gösterdiğinden, bütçe ve orta sınıf oyun dizüstü bilgisayarları için gerçekten heyecan verici haberler burada.

Bu bütçe patlayıcıları,NotebookCheck'e göre, 2020'nin sonlarına doğru inecek ve ayrıca 91 Wh piller,% 100 sRGB ekranlar ve Nvidia'nın RTX 2060 grafik kartı ile donatılmış olarak gelecek.

Yeni bilgilere göre sistemler, üçüncü çeyrekte Walmart ve Schenker markalı dizüstü bilgisayarlar olarak gelebilir.

Neye benzeyecekleri açısından, bir Mechrevo makineleri desteği tespit edildi ve kaynaklar, şasinin Kod 01 ve S2 Air isimleri altında satılacak olan Tongfang birimleri olduğunu öne sürüyor.

Şu an itibariyle bu yeni bütçe sistemleri için onaylanmış bir fiyat yok, ancak mevcut Walmart Motile 14 inçlik aralığın içindeyse, bu sistemler yılın en iyi oyun dizüstü bilgisayar pazarlıkları arasında olabilir.

En iyi oyun dizüstü bilgisayarları Alienware

(Resim kredisi: Dell)

18 Mayıs, 2020- Dell, üreticinin resmi çevrimiçi mağazasında bir Alienware satışı başlattığından, harika bir yeni dizüstü oyun bilgisayarı arayan herkes için harika bir haber.

Bu, özel kodu kullanırkenAW14Ödeme sırasında şu anda Alienware masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda% 14 indirim yapabilirsiniz.

Ve anlaşma koduyla indirilebilecek tek bir dizüstü bilgisayar da değil. Alienware m15, m17 ve Area-51m dizüstü oyun bilgisayarları uygundur.

Bu arada, oyun masaüstü bilgisayarlarında Alienware Aurora, Aurora R8 ve Aurora Ryzen Edition'ın fiyatları da düşebilir.

Seçimimiz, şu anda en iyi oyun dizüstü bilgisayarları kılavuzumuza güvenli bir şekilde yerleştirilmiş sistem olan Alienware m15 olacaktır. Bu kötü çocuk, 9. nesil Intel Core i7 CPU, Nvidia GeForce RTX 2060 GPU ve 16GB DDR4 RAM ile donatılabilir ve ardından özel satış kodunu kullanarak, 286,86 £ 'luk bir maliyetten kesilebilir.

Bu tür indirimler, dünyanın en iyi oyun dizüstü bilgisayarları arasında yer aldığından Alienware ile pek sık karşılaşmaz; bu nedenle, şu anda piyasada bulunan herkese, şu anda satış gece yarısı sona ermeden önce bir yükseltme yapmalarını tavsiye ediyoruz. 20 Mayıs Çarşamba.

en iyi oyun dizüstü bilgisayarı Asus ROG Zephyrus Duo 15

(Resim kredisi: Asus)

3 Nisan, 2020- Şimdi bu kesinliklebiraz farklı bir şey. Asus, benzersiz bir özelliğe sahip ince bir oyun dizüstü bilgisayarı olan Asus ROG Zephyrus Duo 15'i, ana 15.6 inçlik ekranının altında 13 derecelik bir açıyla oturan ikinci bir 14.1 inçlik 3.840 x 1.100 piksel ekranı tanıttı. Kızgın geliyor, değil mi? Bu çılgınlıkta bir yöntem gibi görünüyor.

İkinci perde sadece açıkça çok kullanışlı olmakla kalmaz, aynı zamanda sistem kullanımdayken yükseltildiği için havalandırma delikleri için fazladan yer sağlar, böylece Duo 15'in ısıyı atmasına ve yüksek performansı korumasına yardımcı olur. Ve donanım açısından, benzersiz görünümünden yanılsamayın, bu güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Duo 15'in en üst düzey yapılandırması, dünya çapında bir Intel Core i9-10980HK CPU (bu 8 çekirdek, 16 iş parçacığı ve maksimum 5,3 GHz'lik tek çekirdekli Turbo hızı!), Masaüstü modeli Nvidia GeForce RTX 2080 Super, 32GB ile birlikte gelir RAM ve 4K, 60Hz ekran. Basitçe söylemek gerekirse, oyun meraklılarının hayallerinin dizüstü oyun bilgisayarıdır ve yalnızca bir değil iki ekranla birlikte gelir. Garantili bir baş döndürücü!

Yine de dikkatleri üzerine çekecek diğer şey, Asus ROG Zephyrus Duo'nun yukarıda listelenen maksimum spesifikasyonda cüzdanınızdan 3.699 $ ödüllendirecek fiyatıdır.

14

(Resim kredisi: Asus)

1 Nisan 2020- Asus'un yeni ROG Zephyrus G14 oyun dizüstü bilgisayarı,ilk incelemeler çıkıyoroyun değiştirici olmak. Ultra taşınabilir oyun sistemi, 8 çekirdekli bir AMD Ryzen 9 4900HS CPU, bir Nvidia GeForce RTX 2060 GPU, 32 GB DDR4 SDRAM ve 120Hz 14 inç ekran ile birlikte gelir.

Harici olarak da G14, hassas CNC frezeleme ile oluşturulan kapaktaki çarpıcı nokta vuruşlu tasarımıyla biraz özel görünüyor. Bu nokta matris kafesinin altında, makinenin AniMe Matrix ekranını oluşturan 1.215 mini LED bulunur (bu, kapakta harici aydınlatma, animasyon ve sesin görüntülenmesine olanak tanır).

G14'ün diğer yönleri, tek bir şarjla 10,7 saatlik video oynatma ve 9,5 saatlik web taraması için iyi olarak derecelendirilen pil ömrüdür. Sistemin ekranı ayrıca, çerçevelerden nefret edenler için harika olan% 85 ekran-gövde oranına sahiptir ve G14 ayrıca Microsoft Tek Dokunuşla oturum açma işlevi, N-Key rollover özellikli bir klavye ve hızlı çalıştırma anahtarları sunar.

Ses, sesi dört hoparlörlü bir diziyle dışarı veren bir Dolby Atmos sanal 5.1.2 kanallı surround ses sisteminden gelir. Son olarak, ROG Zephyrus G14 aynı zamanda WiFi 6 sertifikalıdır.

Bizim için Pingtwitter'te, mükemmel oyun donanımını süper taşınabilir ve profesyonel bir dizüstü bilgisayarla birleştiren G14'ün kesinlikle harika göründüğünü düşünüyoruz. Doğal olarak, kısa bir süre sonra G14'ü tam olarak inceleyeceğiz, bu nedenle tam kararımızı kısa süre içinde tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

  • En iyi oyun telefonları
  • Razer Blade vs Asus ROG Zephyrus M: nihai oyun dizüstü bilgisayarı hangisi?