Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • En iyi oyun faresi 2020: mevcut en iyi oyun fareleri

En iyi oyun faresi 2020: mevcut en iyi oyun fareleri

2020'de özel gereksinimleriniz için en iyi oyun faresini bulmak zor olsa da Pingtwitter'ün uzmanlaşmış en iyi oyun fareleri kılavuzu ile bunu çok daha basit hale getirmeyi amaçladık. Bugün piyasadaki en iyi kablolu ve kablosuz kemirgenler arasından en iyi seçimlerimizi yaptık.


Elbette, PC'de oyun oynamak pek çok farklı türde oyuncu, tür ve alışveriş bütçesini kapsadığından, bu kılavuzu da her bütçe, oyun türü ve hatta tutuş tarzı için en iyi önerileri sunacak şekilde hazırladık. Doğal olarak, oyun faresi ağırlıklarını ve stillerini de dikkate aldık.

Bu nedenle, ister birinci sınıf bir çok amaçlı oyun faresi, ister belirli bir oyun türünde (FPS veya MOBA gibi) uzmanlaşmış bir model veya bunların arasında herhangi bir şey istiyorsanız, bu kılavuzun uygun bir şeye sahip olacağından emin olabilirsiniz.

Ayrıca, en iyi kablosuz oyun faresi, en iyi kablolu oyun faresi ve hatta en iyi oyun faresi ve hatta en iyi oyun faresi ve klavye kombinasyonu.

Son olarak, Razer, Roccat, Logitech ve Corsair gibi büyük oyunculardan en iyi oyun faresi seçeneklerine ve Glorious PC Gaming Race ve HyperX gibi yeni gelenlerden ve kült favorilerden oyun farelerine sahibiz.


En iyi oyun fareleri: hızlı bakış

En iyi oyun fareleri:

1. Roccat Cain 120 Aimo
2. Logitech G502 Işık Hızı
3. Corsair Sabre RGB
4. Görkemli Model O
5. Asus ROG Spatha
6. Razer DeathAdder Elite
7. ASUS ROG çekirdek Kılıç 2
8. Logitech G502 Hero
9. Roccat Kone Pure Ultra
10. HyperX Pulsefire Dalgalanması
11-21. Daha da fazla harika oyun faresi


En iyi oyun faresi 2020: en iyi oyun fareleri

En iyi oyun faresi Roccat Kain 120 Aimo

Kain 120 AIMO'nun Titan Click teknolojisi son derece etkileyici ve en iyi oyun faresi tacını almasına yardımcı oluyor.


(Resim kredisi: Roccat)

1. Roccat Cain 120 AIMO

Çoğu insan için en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 16.000'e kadar Ağırlık: 89 gram Yoklama hızı: 1000Hz Hızlanma: 50G İşlemci: ARM Cortex-M0 48MHz Bellek: 512kB Sensör: Baykuş Gözü optik Düğme sayısı: 5
Satın alma nedenleri
+ Titan Click düğmeleri + Çarpıcı, olgun tasarım + AIMO aydınlatma motoru + Uygun fiyatlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 37,99 very.co.uk'de görüntüleyin 49,99 £ Littlewoods'ta görüntüleyin Amazon'u inceleyin 123 Amazon müşteri incelemeleri

Roccat Kain 120 AIMO, 'bir tık ileride' olarak ilan ediliyor ve bir tanesini burada Pingtwitter ofisinde birkaç hafta test ettikten sonra, bir kez olsun resmi yutturmaca ile hemfikir olmaya meyilliyiz.

Kalitesi, estetik tasarımı ve eldeki hissi ile başlar. Yapısal olarak Kain alçak, şık ve avuç içi kavrama kullanımına meyilli. Bununla birlikte, arkadan öne doğru oldukça dikdörtgen ve homojen akışı, pençe tutacaklarının da iyi karşılanması anlamına gelir.

Tüm şasi, Roccat'in kir ve nem birikmesine direnme konusunda uzmanlaşmış ve aynı zamanda yüksek düzeyde aşınma önleme sağlayan 'evrimsel bir performans kaplaması' olarak tanımladığı süper ince kauçuk kaplama ile kaplanmıştır. Bu şasi, şık siyah ve beyaz renk grupları ve sadece parlak fırçalanmış metal düğme ayırıcı ile birlikte, Kain'i göze inanılmaz derecede memnun ediyor - ve bu sıfır AIMO aydınlatma ile bile.

Elde, Kain 120 AIMO inanılmaz bir hızda, neredeyse kesinlikle 89 gramlık çok hafif ağırlığına kadar kaydırılabilir. Burada fareyi yavaşlatacak bir ağırlıklandırma sistemi yok ve basitçe söylemek gerekirse, orta ve hafif farelerin hayranları cennet olacak - ve özellikle de FPS gibi hızlı oyun türlerine meraklılarsa.


Yine de buradaki gösterinin gerçek yıldızı, Kain 120 AIMO'nun Titan Click buton mekaniği. Bu özel olarak tasarlanmış Omron mekanik anahtarlar, Kain'in aygıt yazılımındaki sinyal işleme hızını artıran akıllı bir algoritmanın yanı sıra, fare tıklamalarının 16 ms daha hızlı kaydedilmesine olanak tanıyan, çalıştırmanın daha hızlı olması için Kain'in kasasında daha yüksek bir noktaya monte edilmiştir. Testlerimizde, düğme tıklamaları çok net, keskin ve doğru geldi.

Daha sonra, Kain'in diğer AIMO uyumlu cihazlarla senkronize olabilen AIMO aydınlatma motorunu, işleri 16.000 DPI'a kadar yükseltmenizi sağlayan gelişmiş Owl-Eye optik sensörünü, ayarlanabilir kalkış mesafesini ve gerçekten iyi konumlandırılmış fiyat noktasını hesaba katın. (İngiltere'de 62,99 £) ve inceleme sırasında bu farenin bizi neden bu kadar etkilediğini anlamak kolay.

Evet, ağır bir fareyi seviyorsanız veya kablosuz işlevselliğe ihtiyacınız varsa, Kain 120 AIMO kesinlikle sizin için değildir, ancak hemen hemen herkes için bu, bir yükseltme sırasında tetiği çekmeden önce kontrol edilmesi gereken harika bir oyun faresidir.

Logitech G502 Lightspeed en iyi oyun faresiPingtwitter Ödülleri 2020 - Yüksek Övgü

Efsanevi G502, Lightspeed biçiminde geri döndü ve basitçe söylemek gerekirse, öldürücü oyun faresi performansı sunuyor.

(Resim kredisi: Logitech)

2. Logitech G502 Işık Hızı

En iyi premium oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 16.000'e kadar Rapor hızı: 1000 Hz (1ms) Özellikler: Powerplay uyumlu, yerleşik bellek, Lightsync RGB (2 bölge), Mekanik Düğme Gerdirme Sistemi Sensörü: Hero optik Düğme sayısı: 11
Satın alma nedenleri
+ Çok doğru ve duyarlı + Son derece rahat + Powerplay uyumlu BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 95,49 Amazon'da görüntüle 95,49 £ Currys PC World'de görüntüle 119,99 £ very.co.uk'de görüntüle 489 Amazon müşteri incelemeleri

Logitech'in G502 oyun faresi, oyun faresi pazarında ciddi bir geçmişe sahiptir ve burada, yeni bir G502 Lightspeed enkarnasyonunda, serinin bilindiği her şeyi ve çok daha fazlasını, üst kademelere yükselten bir dizi iyileştirme ile sunar. Pingtwitter'ün en iyi oyun faresi kılavuzu.

Örneğin, tipik G502 yüksek konfor seviyeleri ve yanıt verme hızının yanı sıra, G502 Lightspeed artık sadece bir kablosuz oyun faresi değil, aynı zamanda Logitech'in Powerplay sürekli şarj teknolojisini de destekleyen bir kablosuz oyun faresidir. Bu, farenin kablolu modda, şarj-kullanım-şarj kablosuz modunda veya uyumlu fare altlığı üzerinde sürekli şarj modunda kullanılabileceği anlamına gelir.

Şarj etmekten bahsetmişken, yeni G502'nin, önemli ölçüde iyileştirilmiş pil ömrü sayesinde, bir Powerplay matının kablosuz kullanımları arasında daha az şarj edilmesi gerekiyor. Örneğin, Logitech G703'ün aydınlatma etkinken 24 saatlik bir pil ömrü sunduğu durumlarda, G502 Lightspeed bu sayıyı iki katına çıkararak şarjlar arasında 48 saati artırabilir.

Lightspeed de oldukça hafiftir (sadece 114 gram), ancak biraz daha fazla yerleştirmek isterseniz dört adede kadar iki gram ağırlık ekleyebilir ve ayrıca Logitech'in mükemmel doğruluk sağlayan yeni nesil HERO 16K oyun sensörünü de paketleyebilirsiniz. .

Ödeyebileceğinizden ve kablosuz veya sürekli şarj kablosuz işlevsellik fikrinden hoşlanıyorsanız, şüphesiz 2020'nin en iyi seçeneklerinden biri olan çok yönlü bir üst düzey oyun faresi.

Nitekim, yargıçlar kurulu tarafından en iyi seçim olarak kabul edildi.Pingtwitter Ödülleri 2020, Logitech G502 Lightspeed'e prestijli En İyi Oyun Faresi ödülünü veren jüri üyeleriyle.

Corsair Saber RGB en iyi oyun faresi bilgisayarı

Corsair Sabre RGB hafif ve çok doğru, aynı zamanda çok uygun bir fiyat noktasında çalıyor.

3. Corsair Sabre RGB

En uygun bütçeli oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 10.000 Arayüz: Kablolu Düğme sayısı: 8 Sensör: Optik Anahtarlar: Omron Yoklama oranı: 125 ~ 1.000Hz
Satın alma nedenleri
+ Rahat tutuş + Doğru sensör + Çok cazip fiyat noktası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 34.99 Amazon 627'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Ortalama oyun faresi fiyatının çok altında çınlayan Corsair Sabre RGB, süper bütçe dostu performans sunar.

Sabre'nin 10.000 dpi optik sensörü, orta aralıkta, ancak şasisi süper rahat ve hafif bir tasarıma (sadece 100 gram) sahiptir ve 1000 Hz yenileme hızı ve 8 programlanabilir düğme de içerir.

Corsair, farenin etrafındaki birden fazla aydınlatma bölgesinin tonunu ve parlaklık seviyesini tanımlamanıza izin veren Corsair Utility Engine (CUE) ile aydınlatma seçeneklerinde de eksiklik yapmaz.

Genel olarak, çok cazip bir fiyata kaliteli bir oyun faresi ve en iyi 2020 oyun faresi listenizde yer almaya değer.

Glorious Model O en iyi oyun faresi

Hafif ve göze çarpan bir tasarıma sahip olan Glorious Model O, harika bir oyun faresi seçimidir.

(Resim kredisi: Glorious)

4. Görkemli Model O

Hafif doğruluk için en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 12.000'e kadar Ağırlık: 68 gram Yoklama hızı: 1000Hz Hızlanma: 67G Sensör: Pixart optik Düğme sayısı: 6 Anahtar: Omron Yoklama hızı: 1000hz (1ms)
Satın alma nedenleri
+ Hafif yapı + Harika bal peteği tasarımı + Mükemmel özelleştirme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 41,99 Overclocker'ları Görüntüleyin49,36 £ Ebuyer'de görüntüle£ 59 Amazon'da Görüntüle

Glorious Model O'nun eldeki rahat, ergonomik uyumundan hafif yapıya ve mükemmel hassasiyete kadar sunduğu her şeyden etkilendik. Teraziyi sadece 68 gramla devreden, aynı zamanda son zamanlarda yolumuza çıkan en hafif oyun farelerinden biri.

Farenin bu düşük ağırlığa ulaşmasına yardımcı olan bal peteği dış kabuğu herkesin zevkine göre olmayacak, ancak en azından çok özelleştirilebilir - farenin üstü, altı ve yanları için çok sayıda renkli aydınlatma seçeneği elde edersiniz ve kaydırma tekerleği bile kendi aydınlatmasını alır. Bu, karanlık bir oyun odasında bulmak için mücadele edeceğiniz bir cihaz değil.

Burada renk kodlu bir DPI göstergesi de vardır, böylece hangi ayarlarla çalıştığınızı her zaman bilirsiniz. Glorious, oyun çevre birimlerindeki en büyük isim olmayabilir, ancak Model O gibi cihazlarda uzun süre bu şekilde kalmayabilir. Beyaz görünümden hoşlanmıyorsanız, siyah versiyonu da mevcuttur.

oyun fareleri ve oyun faresi mmo

ROG Spatha, MMORPG oyuncuları için dünyadaki en iyi oyun faresidir.

5. Asus ROG Spatha

MMORPG hayranları için en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 8.200'e kadar Özellikler: MMO için optimize edilmiş programlanabilir 12 düğmeli tasarım, kolay değiştirilebilir, özelleştirilebilir tıklama direnci, RGB aydınlatma, magnezyum alaşımlı kasa, dahili flash bellek Sensör: Optik Düğme sayısı: 12 Ağırlık: 175 g Anahtarlar: Omron
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten rahat + Özellik dolu + Avuç içi tutuşu için harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI129,99 Ebuyer'de görüntüle134,99 £ Amazon'da Görüntüle 149,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin 220 Amazon müşteri yorumu

ROG Spatha mouse'un ciddi bir fiyat etiketi var, ancak o zaman Asus’un seçkin Republic of Gamers serisinden ciddi bir donanım ve en iyi 2020 oyun faresi listemiz için değerli bir seçim.

Magnezyum alaşımından yapılmış ve kablolu modda (kablosuz olarak 1000 Hz) 2000 Hz sorgulama, 16 milyon olasılıkla ışık rengi ve 12 programlanabilir düğme ile 8.200 dpi sensörü güçlendiren, MMORPG oyuncuları için özel olarak tasarlanmıştır.

Büyük ve ağırdır, 179 gram ağırlığındadır, ancak pençe tutuşu yerine avuç içi tutuşu kullanmanız şartıyla elde rahattır. Yan düğmeler, ROG logosu şeklinde yerleştirilmiş diğer farelere kıyasla tuhaf bir şekle sahiptir ve alışmaları biraz zaman alır, ancak garip şekli dokunarak kolayca tanımlanabilecekleri anlamına gelir. Bu arada ana sol ve sağ düğmeler, yumuşak dokunuşlu tıklamalar için kasadan bağımsızdır ve isterseniz bunları daha ağır anahtarlarla değiştirebilirsiniz.

Burada çok paradan bahsediyoruz, ama bu çok fazla fare. MMORPG'ler konusunda ciddiyseniz, Logitech G502 ile birlikte kesinlikle kısa listeniz için bir tane.

Razer Deathadder Elite 2020

Bol doğruluk, bol güç, bol stil ... Razer Deathadder Elite.

(Resim kredisi: Razer)

6. Razer Deathadder Elite

Gezegendeki en çok satan oyun farelerinden biri

Teknik Özellikler
DPI: 16.000 Anahtarlar: Razer Yoklama hızı: 1.000Hz Sensör: Optik Hızlanma: 50 g Düğme sayısı: 7 Ağırlık: 105 g
Satın alma nedenleri
+ Etkileyici 16.000 DPI + Milyonlarca vurgulu renk + Elde rahat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69,50 £ Amazon'da Görüntüleyin pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click£ 76,49 365games.co.uk'de görüntüleyin 128 Amazon müşteri yorumu

Razer Deathadder Elite, en iyi oyun faresini ararken sıralayabileceğiniz tüm kutuları işaretler ve onları şık bir şekilde işaretler - burada 16.000 DPI çözünürlüğün yanı sıra 450 IPS / 5G'ye kadar var. hızlanma ve Razer'ın mükemmel mekanik fare anahtarları.

Spesifikasyonun yanı sıra, stil de çok etkileyici, kullanımı zevkli tüm dokulu kauçuk ve dokunsal düğmeler. Razer Synapse desteklenir, bu nedenle biraz daha fazla aydınlatma için 16,8 milyon renk arasından seçim yapabilirsiniz.

Buradaki diğer modellerin bazıları kadar göz alıcı olmayabilir, ancak önemli olduğu yerde keskin, doğru ve güçlüdür. Razer Deathadder Elite ile oyun becerinizin bir üst seviyeye çıktığını görebilirsiniz.

Ve 10 milyondan fazla oyuncu yanılıyor olamaz, değil mi? Gezegendeki en çok satan farelerden biri ve çok yönlü harika bir kemirgen.

En İyi Oyun Fareleri 2020 ASUS ROG Core Sword 2

Asus ROG Gladius II Core, RGB fanatiği için mükemmel bir oyuncu faresidir.

(Resim kredisi: Asus)

7. ASUS ROG çekirdek Kılıç 2

Işıklandırın, aydınlatın ... oyun alanınızı

Teknik Özellikler
DPI: 6.200 Anahtarlar: Asus Sensör: Optik Düğme sayısı: 5 Ağırlık: 92,5 g
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda renk özelleştirmesi + Saygın uygun fiyat + Sağlam ve rahat yapı kalitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 39.99 JD Williams'ta görüntüleyin45,76 £ Ebuyer'de görüntüle49,99 £ Amazon'da Görüntüleyin

Asus ROG Gladius II Core, Asus'un bir başka birinci sınıf, ROG markalı oyun kitidir ve en iyi oyun fareleri listemizdeki diğer cihazlardan bazıları kadar gösterişli veya korkak görünmese de, kesinlikle tutar. RGB aydınlatma özelleştirmeleri açısından rekabete karşı kendi.

Fareyle birlikte gelen yazılım, renkleri statikten parıldamaya kadar her türlü şekilde ayarlamanıza olanak tanır ve isterseniz kaydırma tekerleğini ve ROG logosunu farklı şekilde renklendirebilirsiniz. MacOS desteği ve kablosuz seçeneği yok, ancak pek çok oyuncu için bu gerçekten önemli olmayacak.

Tasarım tarafında, Asus ROG Gladius II Core iyi inşa edilmiş, kompakt ve elde rahattır. İster çılgınca tıklıyor, ister yavaşça ileri itiyor, ister kaydırma tekerleğiyle ilerleme kaydetmeye çalışıyor olun, fareyi hoş bir şekilde duyarlı ve doğru bulacaksınız.

Logitech G502 Hero en iyi oyun faresi

Kablosuz işlevselliğe ihtiyacınız yoksa, G502 Hero çok yönlü mükemmel bir oyun faresidir.

(Resim kredisi: Logitech)

8. Logitech G502 Hero

Çok yönlü çok yönlülük için en iyi oyun farelerinden biri

Teknik Özellikler
DPI: 16.000'e kadar Ağırlık: 121 gram Hızlanma: 40 G Yoklama oranı: 1.000 Hz (1 MS) Sensör: Kahraman optik Düğme sayısı: 12
Satın alma nedenleri
+ Birinci sınıf özellikler + 11 programlanabilir düğme + Duyarlı, kullanımda rahat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 49,99 £ Amazon'da £ 49,99 Currys PC World'de Görüntüle £ 79,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin

Logitech G502 Hero'nun, gerçekten önemli olan tüm önemli alanlarda çok etkili olduğu için 2020'nin en iyi oyun faresi listemizde bir yer kazandığına şüphe yok. Bu, sizi en sevdiğiniz oyunlarda yönlendirmek için güvenebileceğiniz ve bunu aynı zamanda bu ticari marka G-serisi estetiğini sunarken yapabileceğiniz bir faredir.

Burada beş adet 3.6 gram yeniden konumlandırılabilir ağırlık, etkileyici bir maksimum 16.000 DPI hassasiyeti ve gerektiği gibi özelleştirilebilen 11 düğme vardır. Logitech 502 Hero'nun üzerindeki ince RGB aydınlatması da özelleştirilebilir, böylece elde çok yönlü, rahat ve sağlam bir oyun faresi elde edebilirsiniz.

Logitech G502 Hero ile kablosuz bir fare özgürlüğüne sahip değilsiniz, ancak aynı zamanda pilleri şarj etme veya değiştirme konusunda endişelenmenize de gerek yok. Aynı zamanda mükemmel Logitech G502'nin değerli bir halefi ve çok rekabetçi bir fiyatla da mevcut.

Roccat Kone Pure Ultra en iyi oyun faresi 2020

Muhteşem çizgileri ve üst düzey donanımıyla Roccat Kone Pure, mükemmel bir oyun faresi seçimidir.

(Resim kredisi: Roccat)

9. Roccat Kone Pure Ultra

Hafif kemirgen meraklıları için en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 16.000 Özellikler: 512 KB yerleşik bellek, 1,8 metre kablo, AIMO aydınlatma Yoklama oranı: 1.000 Hz Ağırlık: 66 g Sensör: Baykuş Gözü optik Düğme sayısı: 7 Hızlanma: 50 g
Satın alma nedenleri
+ 67 gramın altında + İyi inşa edilmiş ve sağlam his + 16k Baykuş Göz sensörü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 43,08 £ Amazon'da 43,23 £ Amazon'da görüntüleyin 28 Amazon müşteri yorumu

Roccat Kone Pure Ultra, tamamen hafif tasarımla ilgilidir: Bu fare, 67 gramın altında (birkaç onstan biraz fazla) gelir ve yine de Kone Pure serisinin klasik görünümünü ve hissini korur. Bling, flaş ve ağırlık olmadan bir oyun faresi istiyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok.

AIMO aydınlatma sistemi yine de burada destekleniyor ve makrolarınızı depolamak için 512 KB yerleşik bellek var. 16.000 dpi Baykuş Gözü sensörü ve 1.000 Hz yoklama oranı, Kone Pure Ultra'yı yerleştirmek istediğiniz her oyunda ultra hızlı yanıt süresi anlamına gelir.

Kullanım sırasında fare, Roccat'teki uzmanlar tarafından yapılan bir şeyden beklediğiniz kadar rahat, tıkır tıkır ve kavrayıcı bir his verir. Kaydırmak, kaydırmak veya seçmek, kullanmak bir zevktir ve bu farenin uygun olduğu fiyatlarda, şüphesiz 2020'nin en iyi oyun farelerinden biridir.

HyperX Pulsefire Surge en iyi oyun faresi fps

Pulsefire Surge, uygun bir fiyata çok yönlü harika bir oyun faresi paketi sunar.

10. HyperX Pulsefire Dalgalanması

Omron anahtarlar ve yemyeşil bir RGB aydınlatma tasarımı, bunu en iyi oyun faresi yapıyor

Teknik Özellikler
DPI: 16.000'e kadar Özellik: RGB Işık Halkası Anahtarları: Omron Hızlandırma: 50 g Düğme Sayısı: 6 Sensör: Pixart optik Yoklama hızı: 1.000Hz Ağırlık: 50g
Satın alma nedenleri
+ RGB aydınlatma klas görünüyor + Omron anahtarları BUGÜN EN İYİ SATIŞLAR Düşük Stok £ 43,99 Amazon'da Görüntüle 43,99 £ Currys PC World'de Görüntüle 56,98 £ Amazon'da görüntüle 1 Amazon müşteri incelemesini

HyperX, bu iyi özellikli, RGB aydınlatmalı oyun faresi ile üst düzey oyun çevre birimleri pazarına etkileyici girişini sürdürüyor.

HyperX Pulsefire Surge, 16.000 DPI sensör, 50 milyon tıklama dereceli Omron anahtarlarla desteklenen düğmeler, kullanıcı profillerini saklamak için yerleşik bellek ve 360 ​​derecelik RGB efektleri sağlayan bir 'Light Ring' aydınlatma sistemine sahiptir.

Tüm fare ayarları, HyperX'in NGenuity yazılımı aracılığıyla da kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Kesinlikle 2020'nin en iyi oyun farelerinden biri.

G.Skill Ripjaws MX780 kablolu en iyi oyun faresi

G.Skill Ripjaws MX780'in keskin, fütüristik tasarımı benzersizdir.

11. G.Skill Ripjaws MX780

Sıra dışı bir tasarım ve harika oyun performansı için mevcut en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 8.200 Özellikler: Değiştirilebilir yan tutamaklar, yüksekliği ayarlanabilir avuç içi dayanağı, yerleşik profil saklama, ayarlanabilir ağırlıklar, RGB aydınlatma ile çok yönlü tasarım Düğme sayısı: 8 Yoklama oranı: 1.000Hz Hızlanma: 30g Anahtarlar: Omron Sensör: Avago lazer
Satın alma nedenleri
+ Rahat + Özelleştirilebilir + Fütüristik, keskin tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 69,98 Amazon'da görüntüleyin 78 Amazon müşteri incelemeleri

Sırada, bu kemirgen toplamasındaki en özellikli ve özelleştirilebilir oyun farelerinden biri olan fütüristik görünümlü G.Skill Ripjaws MX780 var. Bu özelleştirilebilirlik, yüksekliği ayarlanabilir avuç içi dayanağı, çok yönlü ve değiştirilebilir yan tutamaklar ve doğal olarak ayarlanabilir ağırlıklar şeklinde gelir.

Dahili teknoloji açısından, MX780, anında DPI geçişini, 8 programlanabilir düğmeyi, profiller için yerleşik bellek depolamasını ve 1.000 Hz sorgulama oranını destekleyen 8.200 DPI lazer sensörüyle birlikte gelir.

Hepsinden öte, bu çekici oyun faresini de çok cazip bir fiyata alabilirsiniz. 2020'de piyasadaki en iyi oyun mouse'larından biri, özellikle de göze çarpan bir tasarım peşindeyseniz.

En iyi oyun faresi ASUS ROG Sword 2

ROG Gladius II, bugün piyasadaki en iyi görünümlü oyun mouse'larından biridir.

12. ASUS ROG Kılıç 2

Büyük renk isteyen oyuncular için en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 12.000'e kadar Özellikler: RGB aydınlatma, Omron anahtarları, çıkarılabilir düğmeler Yoklama hızı: 1 ms Hızlanma: 50G Düğme sayısı: 6 Sensör: Pixart optik
Satın alma nedenleri
+ En iyi dolar gibi görünüyor + Omron anahtarları + En iyi RGB aydınlatma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 54.99 Amazon'da Görüntüle£ 79,98 Ebuyer'de görüntüle79,99 £ very.co.uk adresinde görüntüleyin 359 Amazon müşteri yorumu

Kıvrımlı bir güzelliğe sahip olan Asus ROG Gladius II oyun faresi, cehennem gibi görünen bir oyuncu. Ayrıca, çok rekabetçi 12.000 DPI sensör, 50g hızlandırma ve karışımdaki çıkarılabilir sol ve sağ düğmelerle özelliklerden veya donanımlardan da ödün vermez.

Gladius II'de lüks değiştirilebilir bir ağırlık sistemi yoktur, ancak tıklanabilir bir kaydırma tekerleği, Omron anahtarları ve bir hassasiyet geçişi, bu fareyi bir dizi türe çok uygun hale getirir ve 2020 seçimler için en iyi oyun faremizden biridir.

Ah, ve eğer gülünç seviyelerde RGB aydınlatma sağlayabilen oyun fareleri kazarsanız, Gladius II kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacaktır, renkler ve desenler de diğer Asus çevre birimleri ile de senkronize edilebilir.

SteelSeries Sensei 310 en iyi oyun fareleri

Düşük bütçeli ancak kaliteli bir oyun faresi istiyorsanız, Sensei 310 bir göz atmaya değer.

13. SteelSeries Sensei 310

Mükemmel, iki elle kullanılabilen tasarıma sahip hafif, gösterişten uzak bir oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 12.000'e kadar Yoklama oranı: 1 ms Hızlanma: 50G Düğme sayısı: 8 Sensör: TrueMove3 optik Anahtarlar: Omron
Satın alma nedenleri
+ Hassas 12.000 DPI sensör + Her iki ele uygun tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 40,37 Amazon'da görüntüleyin81,99 Ebuyer'de görüntüle376 Amazon müşteri değerlendirmesi

SteelSeries Sensei 310'un ağırlık ayarı eksikliği ve hafif plastik kaplama gibi eksiklikleri olsa da, bu fedakarlıklar her yerde çıtayı yükseltmek için var. Ve muhteşem bir şekilde yükseltin!

Çok yönlü tasarımı (hem sol hem de sağ elini kullanan kullanıcılar için uygundur), süper hassas 12.000 DPI sensörü ve hafif yapısı (sadece 92 g ağırlığında) ile bizim için 2020'nin en iyi oyun farelerinden biridir - özellikle de hesaba katarsanız çok uygun fiyat noktası.

Işık hayranıysanız, gösterişten uzak ama yüksek performanslı kemirgen aksesuarları, bu sizin için en iyi oyun faresi olabilir.

Logitech G903 en iyi oyun faresi

Yeni Logitech G903, 100'den 16.000'e kadar DPI seviyeleri sunar.

14. Logitech G903

Zaten muhteşem olan G900 oyun faresi için ince bir makyaj

Teknik Özellikler
DPI: 16.000 Arayüz: Kablosuz Özellikler: 10 g çıkarılabilir ağırlık, pivot düğmesi, Lightsync RGB aydınlatma, özelleştirilebilir düğme düzeni Pil: 180 saate kadar (ışıksız) Düğme sayısı: 11 Sensör: Kahraman optik Ağırlık: 110 g
Satın alma nedenleri
+ Doğru kablosuz sinyal + Logitech PowerPlay mouse mat üzerinden kablosuz şarj BUGÜN EN İYİ FİYATLAR 112,42 £ Amazon'da £ 168,30 görüntüleyin Amazon 557'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Logitech, saygıdeğer G900 oyun faresi tasarımına biraz makyaj kattı ve bu değişiklikler ince olsa da, zaten etkileyici bir PC çevre birimini yükseltmeye hizmet ediyorlar.

Logitech G903, temelde rekabetçi bir şekilde oynarken gecikme olmaması anlamına gelen 'rekabet düzeyinde seğirme hedefleme için 1 ms'lik bir rapor hızı' özelliğine sahiptir. Ayrıca, çok önemli bir geri bildirim hissi için sayısız DPI seviyesi (100'den 16.000'e kadar) ve mekanik düğmelere sahiptir.

Pil ömrü açısından, bu oyun faresi, aydınlatma efektleri kapalıyken 180 saate kadar kullanım ve açıkken 140 saate kadar etkileyici bir şekilde derecelendirilmiştir.

Pahalı, evet, ancak 2020'nin en iyi oyun farelerinden birini istiyorsanız buna değer: Bazı Logitech donanımlarında yanlış gidemezsiniz.

En iyi oyun faresi SteelSeries Rival 600

SteelSeries, etkileyici oyun faresi sonuçlarıyla Rival'ı yükseltir.

15. SteelSeries Rival 600

Rival modeli bir yükseltme alıyor ve 2020'de mevcut olan en iyi oyun farelerinden birini yaratıyor

Teknik Özellikler
Düğme sayısı: 7 Anahtar: SteelSeries Ağırlık: 96 g Sensör: TrueMove3 optik Yoklama hızı: 1.000 Hz
Satın alma nedenleri
+ TrueMove3 12.000 CPI + Ayrı tetiklemeli mekanik anahtarlar + Tüm RGB'ler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 64,99 £ Amazon'da Görüntüle 64,99 £ Currys PC World'de Görüntüleyin94,98 £ Ebuyer'de görüntüle4 Amazon müşteri yorumu

SteelSeries, Rival serisine en son eklenen, güncellenmiş ve yenilenen SteelSeries Rival 600 ile oyun farelerinde lider üreticilerden biri olduğunu göstermeye devam ediyor.

Bu yeni model, biri normal hareketi algılamak için ve diğeri fareyi altlıktan / masadan kaldırdığınızda saat ölçümü için olmak üzere iki optik sensörle birlikte gelir. Ekstra kontrol ve rahatlık için lastik kaplı bir tutma yeri ve ekstra hassasiyete sahip bir dizi mekanik düğme içerir.

Oh, ve oyun farenizde isteyebileceğiniz tüm RGB aydınlatmasına sahiptir. Bunu kesin olarak kısa listenize alın.

Corsair Dark Core RGB SE en iyi oyun faresi

Corsair Dark Core RGB SE, şu anda dünyanın en iyi kablosuz oyun farelerinden biridir.

16. Corsair Koyu Çekirdekli RGB SE

Qi şarjlı kablosuz oyun için mevcut en iyi oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 16.000 Sensör: Optik Anahtarlar: Omron Ağırlık: 128g Yoklama oranı: 1.000Hz Pil ömrü: 24 saate kadar Düğme sayısı: 9
Satın alma nedenleri
+ Qi kablosuz şarj + Çok sayıda özelleştirme seçeneği BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 94,99 Amazon'da görüntüleyin 174,98 £ Amazon 394'te görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Corsair'in yeni oyun faresi modeli, kablosuz oyun faresini çevreleyen damgalamayı ortadan kaldırmayı hedefliyor: Qi şarjının kullanılması, kablolu olmayan kemirgenleri oyun çevrelerinde bu kadar popüler olmayan hale getiren uzun süreli gecikme ve yanıt sorunlarını gidermeye yardımcı oluyor.

Corsair Dark Core RGB SE, 1 ms gecikme süresine ve maksimum 16.000 dpi'ye sahiptir, böylece bu kablosuz güzelliğin sizi rekabetçi bir maçta yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz.

Tek uyarı, normal bir Qi şarj cihazında şarj olurken kullanamayacağınızdır, bu nedenle, fare gücü yeniden doldururken kullanmak için bir Corsair MM1000 Qi mouse pad'e yatırım yapmanız gerekir.

Corsair Glaive RGB en iyi oyun fareleri

Corsair'in Glaive RGB oyun faresi, ciddi düzeyde kişiselleştirme sunar.

17. Corsair Glaive RGB

Özelleştirme seçenekleri açısından en iyi oyun farelerinden biri

Teknik Özellikler
Sensör: Pixart optik DPI: 16.000 Düğme sayısı: 6 Ağırlık: 121 g Anahtarlar: Omron Yoklama hızı: 1000 Hz İşlemci: NXP Arm Cortex-M0 32-bit
Satın alma nedenleri
+ Değiştirilebilir parçalar + İpeksi pürüzsüz izleme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 63,73 £ Amazon'da görüntüleyin 70,65 £ Amazon'da görüntüleyin 84,74 £ Amazon'da görüntüleyin 1 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Corsair, oyun faresi pazarına gerçekten bağlılık gösteriyor ve en son eklemelerinden biri olan Glaive RGB, hem RGB aydınlatma hem de bir dizi değiştirilebilir başparmak tutamağı ile kendisini ayırmayı hedefliyor. Bu, onu piyasadaki en ergonomik tasarımlardan biri yapar, ancak neyse ki, gerçekten kaygan bir oyun faresi için de yapar.

İzleme sistemi 16.000 DPI sunar, böylece yanıt süreleri söz konusu olduğunda asla isteksiz kalmazsınız, Omron anahtarları ise model başına 50 milyon tıklama sunar. Biraz pahalı, ama paranın karşılığında çok şey alıyorsun.

En iyi oyuncu faresi 2020 Cooler Master MasterMouse MM520

Cooler Master MasterMouse MM520, pazarın bütçe ucuna bakmaya değer.

18. Cooler Master MasterMouse MM520

Düşük fiyat noktasında sağlam performans

Teknik Özellikler
Sensör: Pixart optik DPI: 12.000 Tutma türü: Pençe Düğme sayısı: 6 Ağırlık: 135g Yoklama hızı: 1000 Hz Hızlanma: 50g Anahtarlar: Omron
Satın alma nedenleri
+ Çok uygun + İyi Omron anahtarları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 41,49 £ 365games.co.uk adresinde görüntüleyin 48,66 £ Amazon'da görüntüleyin 73 Amazon müşteri yorumu

Oyun fareleri bazen biraz pahalı olabilir - özellikle ellerinizi eSpor'a hazır bir model veya en iyi markaların tüm özellikleriyle dolu bir model almak istiyorsanız - ancak bu, kaliteyi uygun fiyata satın alamayacağınız anlamına gelmez fiyat. Cooler Master MasterMouse MM520, bazı güvenilir Omron anahtarları ve kutudan çıktığı gibi bazı saygın özelliklerle tam da bunu yapar.

12.000 DPI çözünürlükle bu, en sevdiğiniz nişancı veya strateji başlığınızdaki her iki uzun oturumda sizi ya da evde / işte kullanım için günlük bir fare olarak ikiye katlamalıdır. Ve 40 £ 'dan daha düşük bir fiyatla, yapması da nispeten kolay bir yatırım.

En iyi oyun faresi

Tario RGB Oyun Faresi, büyük özelleştirme ve çok ergonomik bir tasarım sunan güçlü bir yeniliktir.

(Resim kredisi: Speedlink)

19. Tarios RGB Oyun Faresi

50 poundun altında hassas bir oyun faresi

Teknik Özellikler
Düğme sayısı: 12 DPI: 24.000 Yoklama oranı: 1.000 Hz Sensör: Tarios optik Ağırlık: 148 g Özellikler: Ek ağırlıklar, RGB aydınlatma
Satın alma nedenleri
+ Tamamen özelleştirilebilir + Fantastik ergonomik tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 54.99 Amazon'da görüntüleyin

Elinizi Speedlink'in Tarios RGB'sine koyduğunuzda aşık olacaksınız. Sağ elini düşünülerek tasarlanan ergonomik form faktörü, farklı el boyutları ve tutamakları barındırmak için genişletilmiş bir platforma sahiptir.

E-sporlar için tasarlanmış olan bu fare, 12 programlanabilir düğme (hızlı ateşleme dahil) ve etkileyici 24.000 DPI'dan 1.000Hz yoklama oranına kadar size bir avantaj sağlamakla ilgilidir.

Speedlink, maksimum kontrol için tekerlek üzerindeki lastik tutuşa kadar uzanan kauçuk kaplama ile maddeye küçük bir stil getiriyor; bu, beklenen fiyatın çok altında birinci sınıf bir faredir. Oyununuzu geliştirmek istiyorsanız, Tarios RGB size ihtiyacınız olan her şeyi verir ve £ 50'nin altında gelir.

Speedlink Sovos en iyi oyun faresi

Oyun kullanımına yönelik dikey bir fareye ihtiyacınız varsa, Speedlink Sovos en iyi seçenektir.

(Resim kredisi: Speedlink)

20. Speedlink Sovos Dikey

En iyi dikey oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 10.000'e kadar Ağırlık: 175 gram Yoklama hızı: 1000Hz Hızlanma: 20G Düğme sayısı: 7
Satın alma nedenleri
+ Dikey ergonomi + Özelleştirilebilir aydınlatma + Uygun fiyat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 37,76 Amazon'da Görüntüleyin

Dikey fareler ve oyun fareleri genellikle farklı insan gruplarına hitap ettikleri için yolları kesişmez, ancak Speedlink Sovos iki kategoriyi karıştırmak için çok iyi bir girişimdir - kesinlikle işaretlenmesini istediğiniz birçok kutuyu işaretler. Bu tür bir çevresel aygıt için alışveriş yapıyorsanız.

Ucuzdur, elde rahattır (ve elbette ergonomik açıdan hoştur) ve birlikte verilen yazılımla, istediğiniz RGB aydınlatma efektlerini elde etmek için yaklaşık 16,7 milyon renkle oynayabilirsiniz (seçim yapabileceğiniz 10 farklı efekt vardır. ). Yedi programlanabilir düğme ekleyin ve bu, her açıdan çekici bir şampiyon.

Teknik özellikler, piyasadaki en iyi oyun fareleri ile uyuşmuyor, ancak Speedlink Sovos için gidiyorsanız, o zaman tasarım için yapıyorsunuz. Yanıt sürelerinizde birkaç milisaniye daha yavaş olabilirsiniz ancak oyun eliniz, el sağlığını bir öncelik haline getiren bir fare kullandığınız için size teşekkür edecek.

Razer Viper en iyi oyun faresi

Hafif ve çok yönlü olan Razer Viper, bugün piyasadaki en iyi oyun farelerinden biridir.

(Resim kredisi: Razer)

21. Razer Engerek

Hem stil hem de sağlamlığa sahip hafif bir oyun faresi

Teknik Özellikler
DPI: 16.000 Sensör: 5G optik Düğme sayısı: 8 Ağırlık: 69g
Satın alma nedenleri
+ Çok hafif + Şık, çok yönlü tasarım + Kaliteli donanım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 37,56 £ Amazon'da Görüntüleyin44,98 £ Ebuyer'de görüntüleCurrys PC World'de £ 44,99 İncele

Razer, güçlü yönlerini Viper ile oynuyor ve tarzı damlayan bir oyun faresi sunuyor ve bazı üst sınıf dahili donanımlarla birlikte geliyor. Aynı zamanda süper hafiftir, yani espor alanına mükemmel bir şekilde oturur.

Spesifikasyonlar açısından, Viper, elbette 5 DPI aşamasının yanı sıra bir 5G Optik Sensör ve Fare Anahtarı ile yükseltilebilen veya azaltılabilen 16.000 DPI'ya sahiptir. Ayrıca, Razer'in şık Speedflex Kablosuyla birlikte gelir ve 1000 Hz Ultrapolling özelliğine sahiptir.

Daha az paraya bu tür donanım ve özellik setine sahip bir fare alabilir misiniz? Evet, evet yapabilirsin, ancak Razer'ın tasarım ve yapım kalitesi açısından soyağacı Viper'a avantaj sağlıyor. Kemirgenlerine hız verenler için harika bir oyun faresi seçeneği.

Sizin için en iyi oyun faresini nasıl seçersiniz?

En iyi oyun faresi ve en iyi oyun faresi kablosuz

Bazı mekanik kemirgenler belirli türlerde uzmanlaştığından, yeni bir oyun faresi almadan önce ne tür oyunlar oynamaya eğilimli olduğunuzu değerlendirdiğinizden emin olun.

Sizin için en iyi oyun faresini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör var. Spesifikasyonlar açısından en büyüğü DPI'daki çözünürlüktür (inç başına nokta sayısı) ve 8.000-16.000 DPI aralığında bir şey aramanız gerekir. Farenin mekanik olarak düğmeler değiştirip değiştirmediği gibi hızlanma ve izleme de önemlidir.

Açıkçası, düğme sayısı, artı tasarım ve kavrama tipi de dikkate değer. Unutmayın, bir fareyi tutmanın farklı yolları vardır - pençe, avuç içi, parmak ucu vb. - ve herhangi bir parayı öksürmeden önce tutmanın ne olduğunu belirlemelisiniz, çünkü belirli fareler öncelikle belirli kavramalar için tasarlanmıştır.

Ayrıca, bazıları yalnızca sağ veya sol el kullanıcıları için ve ayrıca farenin ağırlık değişikliğine izin verip vermeyeceği için tasarlandığından, farenin tasarım açısından çok yönlü olup olmadığını da hesaba katın. Bazı oyun fareleri birinci şahıs nişancı kullanımına ve diğer gerçek zamanlı strateji oyunlarına yönelik olduğundan, farede herhangi bir programlanabilir düğme olup olmadığını ve hangi türler için en iyisi olduğunu kontrol edin.

Son olarak, fiyat, 2020 için en iyi oyun faresini seçmede önemli bir faktör olmalıdır. Burada Pingtwitter'te, 80 £ 'dan daha düşük bir fiyata en üst düzey bir oyun faresi alabileceğinizi düşünüyoruz, bu nedenle esnemediğiniz sürece daha fazla ödeme yapmayın ek kablosuz yetenekler.

NedirGerçekten miBurada hatırlanması gereken önemli olan, doğruyu söylemek gerekirse, çok yönlü mükemmel performans sunan çok sayıda mükemmel bütçeli oyun faresi olduğudur. Sağlam, özelliklerle dolu bir kemirgen elde etmek için büyük paralar harcamanıza gerek yok, bu yüzden onlara yatırım yapmadan önce gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa etrafa göz attığınızdan ve gerçekten yukarı çıktığınızdan emin olun. Elbette, dokunmaya sahip olmak güzel, ancak herhangi bir oyuncunun en çok ödüllendirmesi gereken temel fare işlevi.

Profesyoneller neden 400 DPI kullanıyor?

Basit cevap, hem 400DPI'de hemen hemen tüm oyun farelerinde mevcut olan en düşük olan giriş gecikmesi hem de kontrol açısından tutarlılıktan kaynaklanıyor. Bir imleci hem X hem de Y ekseninde 400DPI'ye hedeflemek çok daha kolaydır.

Şimdi, elbette, oyunda fare ağırlığı ve hassasiyeti de dahil olmak üzere birçok başka faktör var, ancak profesyonellerin 400 DPI kullanmasının ana nedeni, farenin mümkün olan en düşük giriş gecikmesiyle doğru ve tutarlı performans sunmasıdır.

'Çoğu profesyonel oyuncu ne DPI kullanıyor?' Sorusunun cevabı bu nedenle bu. 400 DPI ve 800 DPI, profesyonel oyuncuların oyun mouse'ları ile kullandıkları en yaygın iki ayardır.

Profesyonel oyuncular hangi fareyi kullanır?

Göreprosettings.net1.519 profesyonel oyuncunun kurulumlarını analiz eden, en popüler 5 oyun faresi:

Logitech G Pro Kablosuz

Zowie EC Serisi

Razer DeathAdder Elite

Zowi FK Serisi

Logitech G703

Tabii ki, dünyanın dört bir yanındaki profesyonel oyuncular, belirli oyun türlerine (MOBA, FPS, RTS) daha uygun belirli kemirgenler ile çok sayıda farklı oyun faresi kullanıyor. Her oyuncu bir fare için aynı duyguya sahip olmayacaktır, bazıları ağır bir kemirgen, bazıları ise hafif olanı tercih eder.

Solak oyun faresi: en iyi seçenekler

Bugün piyasada çok sayıda kaliteli solak oyun faresi var ve aşağıdakiler Pingtwitter'ün en iyi seçimleridir:

Razer DeathAdder Solak Sürüm

Logitech G903

Razer Engerek

Corsair M55 RGB Pro

SteelSeries Sensei 310

Roccat Fight AIMO

Ayrıca, piyasada hem pençe hem de avuç içi tutuşlarında güçlü solak performans sunan çok sayıda çok yönlü oyun faresi olduğunu unutmayın.

Büyük eller için oyun fareleri

Büyük eller için en iyi oyun fareleri:

SteelSeries Rival 310

Logitech G502 Hero

Corsair Scimitar Pro RGB

Corsair M65 Pro RGB

Zowie EC1-A

Büyük elleriniz olduğunda, rekabetçi bir çevrimiçi ortamda isteyeceğiniz son şey, küçük bir kemirgene olan hakimiyetinizi kaybetmek veya el krampı olmaktır. Sizin için çok küçük olan bir fareyi kullanmak, kendinize RSI vermenin harika bir yoludur, bu nedenle bir satın alma sırasında tetiği çekmeden önce bir oyun faresini boyutlandırdığınızdan emin olun.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın