Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi oyun TV'leri 2020: PlayStation 5 ve Xbox Series X (ve mevcut konsollar) için en iyi TV'ler

En iyi oyun TV'leri 2020: PlayStation 5 ve Xbox Series X (ve mevcut konsollar) için en iyi TV'ler

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
En iyi oyun TV'si hangisi?
En iyi oyun TV'lerinde nelere bakmalı
En iyi oyun TV'leri: liste


en iyi televizyonlarDünyada hepsi Don Draper'ın gömleklerinden ve Scrooge McDuck'tan daha zengin olan HDR'den daha net ayrıntılar sunuyor, ancak bir seti en iyi oyun TV'lerinden biri yapan tek başına görüntü kalitesinden daha fazlası var - özellikle de PlayStation 5 veya Xbox için en iyi oyun TV'sini istiyorsanız X Serisi

PS5 ön siparişleri- onlar satmadan içeri girin!
Xbox Series X ve Series S ön siparişleri- sipariş başlatmak için hazır!

Bütçe aralığında konsol veya PC oyuncularına uyacak pek çok TV vardır, ancak bu TV'leri kullanırken yanlış görüntü ön ayarını seçin ve deneyiminiz hemen hissedilmeye başlayacaktır. Bunun nedeni, giriş gecikmesi söz konusu olduğunda görüntü ön ayarlarının devasa bir fark yaratmasıdır - bu, denetleyicinizdeki bir düğmeye bastığınız zaman ile sonuçları ekranda gördüğünüz zaman arasındaki süredir.

İhtiyacınız olan şey, TV'nizin mükemmel bir Oyun moduna sahip olduğundan emin olmaktır. Basitçe söylemek gerekirse, bir Oyun modu (veya markaya bağlı olarak Oyun modu) film veya TV izlerken kullanılan resim işlemenin çoğunu devre dışı bırakır çünkü bu özellikler tepki süresini gerçekten yavaşlatır. Bunları devre dışı bırakarak değerli mikrosaniyeler kazanabilirsiniz, bu da hızlı hareket eden oyunlarda sizin avantajınız olur.


Aradaki fark pek bir şey gibi görünmüyor, ama öyle - oyunların durgun görünmesine neden oluyor ve gerçekten hızlı hareket eden veya hassasiyet gerektiren şeylerde bir sorundur. TV'leri test ettiğimizde, hangi modellerin sert oyuncuları hızlı yanıtla ödüllendirdiğini ve hangilerinin zorlu oyun oynama için gerekli pürüzleri olmadığını keşfetmek için girdi gecikmesini ölçüyoruz.

Düşük gecikmeli Oyun moduna geçtiğinizde muhtemelen ödeyeceğiniz fiyatı önceden hesaplamışsınızdır: bazı resim işlemeyi kapatmak, görüntü kalitesinin düşmesi anlamına gelir. Potansiyel olarak, nesneler daha az keskin görünebilir, daha belirgin gürültü ve şeritlenme olabilir ve kontrast da darbe alabilir. Bu nedenle, hala harika görünen resimler sunan, düşük gecikmeyi hala biraz işlemeyle (ve harika panel kalitesiyle) dengeleyen TV'ler arıyoruz.


İsterseniz bazı durumlarda Oyun modunu kapatabilirsiniz: Hayvan Geçişi, örneğin Oyun modundan gerçekten faydalanmaz. Yüksek oktanlı atıcılar, yarış simülasyonları ve benzerleri için en önemlisi, kazanan kenarın milisaniye cinsinden ölçülebildiği yerlerdir.

Ve elbette, bunları çoğu zaman TV olarak da kullanacağız, bu yüzden filmlerin ve şovların da en iyi şekilde görünmesini bekliyoruz. Bizim listemizdeen iyi OLED TV'lerörneğin, film performansı en büyük faktördür ve oyunlar ikincildir, burada önce oyunlar ve filmler ikinci sırada.


En iyi oyun TV'si hangisi?

Genel olarak oyun oynamak için en iyi TV, özellikler açısından bir güç merkezi olan ve dudak uçuklatan görüntü kalitesi sunan LG'nin göz alıcı CX OLED serisidir. ALLM ve VRR desteği içerir (bunların ne anlama geldiğini birazdan açıklayacağız) ve dört HDMI bağlantı noktasının hepsinde saniyede 120 kare hızında 4K, böylece oyunculara gelecek nesil konsollara iyi hizmet edecek:Playstation 5veXbox Series Xher ikisi de bu teknolojilerin üçünü de destekleyecek şekilde ayarlanmıştır. CX serisi ayrıca, üzerinde PC oyunlarını artırmak için Nvidia G-Sync desteğine sahiptir ve yanıt sürelerinde oldukça düşük gecikme sunar.

Oyun için en iyi LED TV seçimimiz, size parlak ve canlı QLED HDR resimler sunan ve yeni nesil oyunların tüm temel özelliklerini destekleyen Samsung Q80T'dir. LG CX'ten biraz daha ucuza geliyor ve aslında bazı durumlarda bu sete tercih edilebilir - hepsini TV'lere detaylı bakışımızda açıklayacağız.

OLED ve QLED: bunlar nedir ve hangisi sizin için doğru

CX ve Q80T'nin her ikisi de kanınız için çok zenginse, fiyat yelpazesinin alt ucunda gerçek bir rekabet vardır. En sevdiğimiz orta korucumuz Panasonic HX800. Bu sadece kendi başına muhteşem bir 4K ekran değil, aynı zamanda yanıt verme konusunda gerçekten kendine özgü bir özellik olsa da, yeni nesil oyun özellikleri için güçlü bir destek alamayacaksınız.


En iyi oyun TV'lerinde nelere bakmalı

Doğrudan listeye atlamak ister misiniz? Buraya Tıkla.

Basit ve bariz bir şeyle başlayalım: TV'lerimizin mevcut konsollarda harika görünmesinin yanı sıra normal HD ve 4K HDR kaynaklarla nasıl performans gösterdiğini görmesini istiyoruz.

HDR oyunlarında renk ve aydınlatmadan gerçekten en iyi şekilde yararlanan TV'ler istiyoruz - tam etkiyi elde edemezseniz inanılmaz manzaraların ve gösterişli mekanların anlamı nedir?

Ancak, elde etmek için genellikle çok fazla işlem gerektiren görüntü kalitesini yanıt süreleriyle dengelemeye de çalışıyoruz. Bir TV bir görüntüyü oluşturmak için ne kadar çok iş yaparsa, o kadar uzun sürer - konsol, çerçeveyi TV'ye gönderir, ancak işlem gerçekleşirken bir gecikme olur - bu, 'gecikme' veya 'gecikme' olarak bilinir.

Sorun şu ki, oyunda olan şeylere yalnızca ekranda gördüğünüzde yanıt verebilirsiniz ve TV gecikme ekliyorsa, biraz geç yanıt veriyorsunuzdur. Bu, bazı oyunlarda pek sorun değil, ancak hızlı tempolu aksiyon oyunlarında, kelimenin tam anlamıyla yavaş yanıt verdiğiniz anlamına gelir.

Çoğu TV, gecikmeyi en aza indirmek için işlemeyi azaltan bir 'Oyun' moduna sahiptir, bu nedenle gecikmeyi ortalama 1080p / 60 sinyalde gecikmeyi ölçen endüstri standardı Leo Bodnar video girişi gecikme sensörü gibi cihazları kullanarak ölçüyoruz.

Bu, girişten ekrana geçen bir video sinyali arasındaki gecikmeyi hesaplar. Gecikme rakamı ne kadar düşükse o kadar iyidir. Genel bir kural olarak, 30 ms veya daha azı tüketici TV'leri için sağlam bir performans olarak kabul edilebilir, ancak setlerimiz bundan çok daha fazlasını yapıyor (bir istisna dışında, ancak değeri bunu telafi ediyor).

Yeni nesil konsollarda gereksiz yere gecikme yaşamamanıza yardımcı olacak bir özellik bulunuyor. AdıOtomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM)ve fikir, konsolun TV'lerin alabileceği ve gecikmeyi azaltan oyun dostu bir moda geçmeleri gerektiğini bildiği standartlaştırılmış bir sinyal olmasıdır. Önemli olan, tamamen platformdan bağımsız olmasıdır - konsolunuz ve televizyonunuz desteklediği sürece, farklı üreticilerden olsalar bile her şey sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

Sonraki konsolların en heyecan verici yeni özelliklerinden biri, video çıkışı yapabilmeleridir.Saniyede 120 kareye kadar 4K- güncel nesil konsollar saniyede maksimum 60 kare sunar. Daha yüksek kare hızları iki anlama gelir: Birincisi, oyunların girdilerinize iki kat daha hızlı yanıt verdiğini görmenizdir (çünkü yarı zamanda yeni bir kare belirir); diğeri, ekrandaki her şeyin hareket halinde bile çok daha net görünmesidir, çünkü hareketinin daha küçük artışlarla gerçekleştiğini görüyorsunuz. Temel olarak, bunu destekleyen oyunlar için (hiçbir şekilde hepsi olmayacak), harekete daha hızlı ve doğru tepki verebileceksiniz ve hareket çok daha yumuşak ve daha gerçekçi görünecek.

İlgili bir başka önemli yeni nesil özellik:Değişken Yenileme Hızı (VRR), oyunların görsel kalite ile dengede görünmesine yardımcı olmak için tasarlanmış. Buradaki fikir, konsolunuzun yeni bir çerçeveyi ne kadar hızlı oluşturduğunu, TV'nizin yeni bir çerçeve göstermeyi ne sıklıkla beklediğini senkronize etmektir - eğer ikisi kilitli değilse, 'ekran yırtılması' denen bir şeyle karşılaşabilirsiniz. yarı bitmiş bir çerçeve görün ve her şeyi gözden kaçırın. İşleri senkronize tutmak için oyunlar genellikle çıktılarını saniyede 30 veya 60 kareye kilitlediler, çünkü bu bir TV ile güvenilir bir şekilde senkronize kalacak. Ancak bu, oyuna ne kadar grafik sihirbazlığının konulabileceği konusunda kısıtlamalara neden olur çünkü bu kare hızları esnek değildir. VRR ile, kare hızının (örneğin) 60 fps'nin biraz altına düşmesi gerekse bile konsol ve TV senkronize kalabilir, böylece özellikle grafiksel olarak etkileyici bir sahne gerçekleşebilir. Her şey yine de düzgün ve doğru görünecek, ancak oyunlar daha fazla esnekliğe sahip olabilir.

Sony'nin bazı TV'lerinin reklamını şu şekilde yaptığını da görmüş olabilirsiniz:'PlayStation 5 için Hazır'. Hak kazanmak için, TV'lerin gerçekten düşük bir yanıt süresine (7,2 milisaniyenin altında) sahip olması ve HDMI üzerinden 120 fps'de 4K videoyu desteklemesi gerekir. TV'nin VRR'yi kaliteyi desteklemesi gerekmediğini unutmayın. Ayrıca, şu anda, TV'lerin Sony tarafından yapılması gerekiyor - Sony'nin başkalarının bu markayı almasına izin verip vermeyeceğini bilmiyoruz, ancak buna bahse girmeyeceğiz, bu yüzden bunun reklamını görmemek için şaşırmayın diğer setler.

En iyi oyun TV'leri

PlayStation 5 ve Xbox için en iyi oyun televizyonu: LG CX

(Resim kredisi: LG)

1. LG CX

PlayStation 5 ve Xbox Series X için en iyi TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutları :: 48, 55, 65, 77 inç Ekran teknolojisi :: OLED Oyun modu yanıt süresi :: 13,2 ms
Satın alma nedenleri
+ Çok düşük yanıt süresi + Tüm yeni nesil konsol özelliklerini destekler + Harika görüntü kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Bas ile yerleşik ses mücadeleleri-Küçük ekran yanma olasılığı Her boyutta LG CX'te bugünün en iyi fiyatları OLED55CXPTA LG 55 INCH 4K ...LG OLED55CXPUACihaz Merkezi2860 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünOLED65CXPTA LG 65 İNÇ 4K ...LG OLED65CXPUACihaz Merkezi3920 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünLG 77 'OLED 4K Akıllı TV -...LG OLED77CXBilly Guyatts7.366 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Tamamı okuyunLG CX incelemesi

LG CX bir oyun hayalidir - o kadar ki bizimPingtwitter Ödülleri 2020En İyi Oyun TV ödülü. Kesinlikle PlayStation 5 ve Xbox Series X için hazır özelliklerle doludur: gecikmeyi düşük tutmak için otomatik düşük gecikme modu (ALLM) desteği vardır, gördüklerinizin kekemesiz kalmasını sağlamak için değişken yenileme oranı uyumluluğu vardır. ve saniyede 120 kare hızında 4K oyunları oynayabileceksiniz, bu da hızlı tepkiler isteyen ve çok fazla aksiyon içeren oyunlarda oyunun kurallarını değiştirecek (bizi affedin).

Bunun da ötesinde, Nvidia grafik kartlarıyla PC oyunlarının daha akıcı görünmesini sağlamak için Nvidia G-Sync desteği var ve LG, AMD FreeSync desteğinin 2020'nin ilerleyen günlerinde de geleceğini vaat ediyor, bu da Xbox One X oyunları ve AMD PC GPU'ları yapacak. üzerinde de daha düzgün çalışın.

Belki de en önemlisi, ondan son derece düşük giriş gecikmesi alıyoruz - oyun modunda çalışırken (ki bu hala görüntü için bir dizi işleme iyileştirmesi var, bu yüzden her şey daha iyi görünüyor), 13 ms'nin biraz üzerinde gecikme elde ediyorsunuz, bu koşullarda gördüğümüz en iyisi.

TV'nin kendisi, LG'nin bugüne kadarki en iyi OLED panelidir ve karanlık alanlardaki ayrıntıları işleme biçimindeki iyileştirmeler, onu sinematik aksiyon için şimdiye kadarki en etkileyici setlerden biri haline getirmektedir. Nüans ve gerçekçilik hiçbiri ikinci ve tüm kontrast aralığı boyunca ince farklılıkları mükemmel bir şekilde işleme şekli, çerçevede olan her şeyi görmek için harika.

Bir OLED ekran olarak, değişmeden inanılmaz derecede uzun bir süre ekranda kalan grafiklerin teorik olarak yanma potansiyeli vardır. Bu, ortalama bir oyuncunun endişelenmesi gereken bir şey değil - sadece hiç değişmeyen arayüz öğelerine sahip oyunlar için geçerli olacak ve yalnızca üzerinde başka hiçbir şey görünmeden çok uzun süre oynuyorsanız geçerli olacaktır. ekran. LG ayrıca bu OLED TV'lerde statik öğeleri arayan ve onları biraz daha koyulaştıran ve yanma riskini büyük ölçüde azaltan bir karartma teknolojisi kullanıyor.

Oyun için en iyi televizyon: Sony XH90

(Resim kredisi: Sony)

2. Sony XH90

Fantastik değere sahip bir 'PS5'e Hazır' TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu :: 55, 65, 75 inç Ekran teknolojisi :: LCD LED Oyun modu yanıt süresi :: 17ms
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel, dinamik HDR görüntüler + Mükemmel hareket işleme ve geliştirme + 120 Hz desteği (VRR ile birlikte)
Kaçınılması gereken nedenler
- Karanlık alanlarda OLED kadar iyi değil - HDR10 Yok + Sony XH90 / X900H Sony KD55X9000H 4K Ultra HD'de bugünün en iyi fiyatları ...Sony KD-55XH9005Ebay1.795 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony - KD-65X9000H - 65 'Dolu ...Sony XH 90 65 'Ebay2.495 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony - KD-75X9000H - 75 'Dolu ...Sony KD-75XH9005Bing Lee3.495 $ Görünüm Tüm fiyatları görünSony - KD-85X9000H - 85 'Dolu ...Sony KD-85XH9096Bing Lee4.995 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Tamamı okuyunSony XH90 incelemesi

Bu Sony zaten fiyatına göre en iyi görünen TV'lerden biriydi, ancak son kesintiler onu 55 inç ve 65 inç ile daha da çekici hale getirdi. 75 inç boyutuyla, 2020'de piyasadaki en iyi paranın karşılığını veren TV oldu ve rakiplerinden çok daha ucuza gerçekten özel görüntü kalitesi sağladı. PS5 ve Xbox Series X'in tam kalitesini BÜYÜK bir ekranda görmek istiyorsanız, bunu yapmanın yolu budur.

Bu, Sony tarafından 'PS5 için Hazır' olarak adlandırılan iki TV'den biridir; bu, bir TV'nin yeterince hızlı yanıt süresine sahip olması ve HDMI girişleri üzerinden 120 fps'de 4K'yı desteklemesi gerektiği anlamına gelir. Bu yüksek yenileme hızı özelliği bir güncelleme yoluyla eklendi, bu nedenle yeni bir TV satın alırsanız, en yeni özelliklere sahip olduğundan emin olmak için kendisini güncellemesine izin verdiğinizden emin olun!

Bu TV aynı zamanda ALLM ve VRR'yi de destekleyecek ve ona bir noktada sonraki konsollar için tam bir özellik paketi sunacak. Sony hala bu özellikler için tam desteği onaylamayı bekliyor ve yakında geleceklerine söz veriyor (ayrıca bir ses çubuğuna yüksek kaliteli ses çıkışı için eARC).

Dolby Vision ve Atmos desteğini içerir, Android TV size çok çeşitli akış uygulamaları ve Google Asistan desteği sunar ve ortalama orta sınıf TV'nizden daha iyi yerleşik hoparlörlere sahiptir.

Filmler, TV ve oyunlar için harikadır - tek hayal kırıklığı, 55 inçten daha küçük boyutlarda bulunmamasıdır.

PlayStation 5 ve Xbox için en iyi oyun televizyonu: Samsung Q80T

(Resim kredisi: Samsung)

3. Samsung Q80T

Büyük oyun optimizasyonları, parlak HDR dostu görüntü kalitesiyle buluşuyor

Teknik Özellikler
Ekran boyutları :: 55, 65, 75, 85 inç Ekran teknolojisi :: QLED Oyun modu yanıt süresi :: 19.7ms
Satın alma nedenleri
+ Düşük gecikme (ve daha da düşebilir) + Yeni nesil konsollar için hazır özellikler + Parlak ve renkli görüntüler
Kaçınılması gereken nedenler
-OlED kadar karanlık alanlarda iyi değil-Dolby Vision desteği yok Bugünün en iyi fiyatları Samsung Q80T'de tüm boyutlarda YENİ Samsung 55 Inch Q80T 4K ...Samsung QE55Q80TEbay1.891 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Samsung 65 Inch Q80T 4K UHD ...Samsung QE65Q80TCihazlar Çevrimiçi3.499 $ 2622 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung 75 'Q80T QLED Akıllı ...Samsung QE75Q80TBilly Guyatts3.940 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Samsung 85 Inch Q80T 4K UHD ...Samsung QE85Q80TCihazlar Çevrimiçi7.549 $ 5.372 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Tamamı okuyunSamsung Q80T incelemesi

Samsung'un 2020 Q80T TV'si, temelde markanın şu anda sunduğu her süslü yazılım teknolojisine sahiptir, ancak şirketin en üst düzey 4K ekranındakiler kadar süslü olmayan bir QLED paneliyle (Samsung Q95T) veya amiral gemisi 8K TV (Samsung Q950TS). Ve bunların hepsi bizim için iyi - oyun oynamak için harika bir denge sağlıyor.

Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM), Değişken Yenileme Hızı (VRR) ve 120 Hz oynatma dahil olmak üzere PS5 ve Xbox Series X'in birlikte çalışacağı birçok özellik için desteğe sahipsiniz. Bunlar, yeni konsol nesli için geleceğe hazır olmasını sağlar.

Ancak başarısının gerçek anahtarlarından biri, şaşırtıcı derecede düşük gecikme seviyeleridir - tamamen optimize edildiğinde, yalnızca 8,7 ms içinde yanıt verir, bu bir TV için inanılmazdır. Sadece TV'lerin otomatik oyun modu açıkken bile (çoğu insanın kullanacağı şey budur), gecikme hala 19,7 ms'lik saygın bir değerdir ve bu hala birçok görüntü iyileştirmesini barındırır, bu nedenle anında yanıtın daha az önemli olduğu her şey için idealdir. Assassin's Creed Valhalla ve geniş kapsamlı manzaraları için harika görünecek.

Bu, QLED'in tüm standart güçlerine sahip bir QLED olması sayesinde parti: son derece renkli ve karanlık sahneleri zenginleştirmeye yardımcı olan arka ışığın yerel olarak kısılmasıyla göz kamaştırıcı HDR üreten şekillerde parlak. Yukarıdaki Q90R kadar çok karartma bölgesine sahip değil (ve o kadar da parlak değil), bu yüzden yan yana aydınlık ve karanlık olduğunda biraz çiçek açıyor olabilir. Ve bu, karanlık oyunlarda bir OLED seti kadar nüans için iyi olmadığı anlamına geliyor.

55 inçten dev 85 inç oyun süper ekranına kadar çok çeşitli boyutlarda gelir. Daha fazla yatak odası / ofis dostu 49 inçlik bir model de var, ancak 120Hz veya VRR içermiyor, bu yüzden harika bir TV olsa da oyun oynamak için o kadar güçlü değil.

Dolby Vision HDR'yi desteklemiyor, ancak Xbox Series X'in, farklı sahneler için ayarlanabilen daha dinamik HDR için Dolby Vision'ı destekleyen ilk konsol olarak yeni onaylanması hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu Noel'de Pingtwitter dergisine abonelik hediyesini verin ve sadece 2,70 £ ödeyin! Hayatınızdaki teknoloji tutkunu için harika bir Noel hediyesi almak ister misiniz? Öyleyse neden kendinize bir Pingtwitter aboneliği için bir pazarlık yapmayasınız: Kapak fiyatından% 46 tasarruf edin ve sevdiğiniz kişi Pingtwitter dergisinin her sayısını doğrudan kapısına teslim edecek. Özel teklifimizi kaçırmayın -bugün sadece 2,70 £ bir sayı için!Anlaşmayı Görüntüle

Samsung Q800T

(Resim kredisi: Samsung)

4. Samsung Q800T

Tüm temel özelliklerle birlikte oyun için en iyi 8K TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu :: 65, 75, 82 inç Ekran teknolojisi :: QLED Oyun modu yanıt süresi :: 7ms
Satın alma nedenleri
+ Şaşırtıcı parlak HDR performansı + 8K, 120 Hz ve VRR hepsi bir arada + Mükemmel düşük gecikme süresi
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Vision-Kontrast yok OLED kadar güçlü değil Bugünün en iyi Samsung Q800T fiyatları QA65Q800TAWXXY Samsung 65 ...Samsung QE65Q800TCihaz Merkezi3.990 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Samsung 75 Inch Q800 8K QLED ...Samsung QE75Q800TCihazlar Çevrimiçi8.699 $ 5.409 $ Görünüm Tüm fiyatları görünQA82Q800TAWXXY Samsung 82 ...Samsung QE82Q800TCihaz Merkezi7.350 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Dolu doluSamsung Q800T incelemesi

Buradaki TV'lerin çoğu, yeni konsol özelliklerinin çoğunu kapsıyor - özellikle 120Hz desteği ve Değişken Yenileme Hızı - ancak çok tartışmadığımız bir özellik var: 8K desteği. Bunun nedeni, konsol üreticilerinin hiçbirinin 8K desteğinin ne olacağını söylememiş olması, sadece biraz olacağını söylemesidir.

Bunun için sizi geleceğe hazırlayan bir TV istiyorsanız (120 Hz, VRR ve ALLM'nin üstünde), o zaman Samsung Q800T seçilecek TV'dir. Gerçekçi olmayan 65 inç boyutundan, gerçekçi olmayan bir fiyata başlar - kesinlikle pazarın 'çok premium' ucunda olmasına rağmen.

Daha çözüme varmadan, çok güzel görünen bir TV. Samsung'un en parlak panellerinden biridir ve bu onu yapargerçekparlak - gerçekten göz kamaştıran HDR için Samsung'un yüksek kaliteli QLED setlerini yenmek çok zor. Parlaklık doğrudan bir arka ışıktan gelir ve bu aynı zamanda birçok yerel karartma bölgesine sahiptir, bu da siyah seviyelerinde gerçekten yardımcı olur - OLED kadar kesin değil, ancak neredeyse diğer tüm LCD setlerden daha yakın. Bir oyunun dramatik HDR manzaralarını gerçekten gösteren bir TV istiyorsanız, bu en iyiler arasında.

7680x4320 ekran şaşırtıcı derecede ayrıntılıdır ve filmler ve TV için, Samsung'un Quantum AI işlemcisi 4K'nın ötesinde harika bir yükseltme yapar - her şey, gerçek 8K içeriği olmasa bile herhangi bir 4K TV'nin yönetebileceğinden daha ayrıntılı görünür (ki, hadi unutmayın, olmayacak çünkü hiç yok).

Bununla birlikte, 8K işleme oyunlar için geçerli değildir (çok fazla gecikme ekler), bu nedenle gerçekten oynarken hala 4K'ya bakıyorsunuz. Çok güzel görünümlü 4K, ama yine de. İşlerin 8K tarafı, gelecekte Sony ve Microsoft'tan harika bir şeylerin gelebileceğine dair bir vaat, bu yüzden bunun önüne geçmek isteyip istemediğiniz size kalmış. Bu TV her iki şekilde de hayal kırıklığına uğratmayacak.

LG BX

(Resim kredisi: LG)

5. LG BX

Tam yeni nesil özellik desteğiyle daha ucuz bir OLED oyun TV'si

Teknik Özellikler
Ekran boyutu :: 55, 65 inç Ekran teknolojisi :: OLED Oyun modu yanıt süresi :: TBC
Satın alma nedenleri
+ Güzel derin OLED kontrastı + Tüm HDMI bağlantı noktalarındaki tüm yeni nesil özellikler + Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + yok ​​-LCD TV seçenekleri kadar parlak değil-Potansiyel görüntü yanması riski 4K Smart ile LG BX LG BX 55 inç'te bugünün en iyi fiyatları ...LG OLED55BXCatch.com.au2.545 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünLG OLED65BXPTA - BX 65 '4K ...LG OLED65BXBing Lee3.995 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG'nin 2020'nin en ucuz OLED TV'si, oyun hayranları arasında büyük bir hit olacak ve haklı olarak. OLED ekranı ve LG C9'un tüm teknik özellikleri ve oyun becerileri sayesinde mükemmel görüntü kalitesi sunar, ancak yüzlerce daha düşük fiyata.

Her HDMI bağlantı noktasından VRR desteği, ALLM ve 120 Hz'de 4K söz konusu olduğunda, LG BX tam olarak LG CX kadar donanımlıdır. Bu, harika akıllı TV platformu ve Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği için geçerli, yani Xbox oyunlarının sunabileceği daha gelişmiş HDR için hazır.

LG CX'ten daha ucuz olmasının nedeni, görüntü kalitesinin o kadar güçlü olmamasıdır. Başlangıç ​​için biraz daha az parlak - ışığı iyi kontrol ettiğiniz bir yere yerleştirirseniz sorun değil, ancak parlak güneş ışığında görmenin biraz daha zor olacağı ve daha çok solacağı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda HDR performansının pek de göz kamaştırıcı olmadığı anlamına geliyor.

Görüntü işleme de biraz daha az zekice, ancak yine de genel olarak gerçekten güçlü - bütçe TV kalitesine veya herhangi bir şeye ani bir düşüş yerine, LG'nin en gelişmiş, amiral gemisi işlemcisinden ikinci en iyisine bir adımdan bahsediyoruz.

Rahatça 20 ms'nin altında olması gereken bir gecikmeyle (hala testlerimiz üzerinde çalışıyoruz), bu oyun için eksiksiz bir pakettir.

LG CX ve LG BX arasındaki fark, görüntü kalitesi meraklılarının yakaladığı türden bir şey, ancak çoğu insan için hiç önemli olmayacak, bu nedenle bu TV'deki görüntülerin genel olarak ne kadar güçlü olduğu ve ne kadar harika bir fiyat olduğu göz önüne alındığında 55 inç veya 65 inç OLED TV için, PS5 ve Xbox alıcıları arasında büyük bir hit olacak ve haklı olarak öyle.

Unutulmaması gereken bir şey var, o da bir OLED olarak teknik olarak yanmaya yatkın olmasıdır. Ancak LG'nin karartma teknolojisi yine onu azaltmak için kullanıldı ve normal kullanıcılar için bir sorun olmalı.

PS5 ve Xbox için en iyi oyun televizyonu: Panasonic HX800

(Resim kredisi: Panasonic)

6. Panasonic HX800

En iyi orta sınıf oyun TV'si

Teknik Özellikler
Ekran boyutu :: 50, 58, 65 inç Ekran teknolojisi :: LED Oyun modu yanıt süresi :: 10,2 ms
Satın alma nedenleri
+ Tam HDR desteği + Olağanüstü düşük giriş gecikmesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha az etkili HDR performansı-Geleceğe yönelik oyun özellikleri yok

Evrensel HDR (HDR10, HLG, Dolby Vision ve HDR10 +) desteğinin yanı sıra baş parmaklarınız ağrırken izlemek isteyebileceğiniz tüm bağlı uygulamalar ve en önemlisi inanılmaz derecede hızlı bir oyun performansı sunan Panasonic'in HX800 LED LCD'si, 120 Hz desteğinde VRR ve 4K'dan vazgeçmediğiniz sürece oyuncular için en iyi fiyatlı TV'ler.

Panasonic, uzun zamandır sinematik kimlik bilgilerinin çoğunu yarattı, ünlü Hollywood renkçisi Stefan Sonnenfeld'in yardımını alarak, HCX görüntü işlemcisini Hollywood Stüdyolarının performansını çoğaltmak için mükemmelleştirdi (bir bütçeyle mümkün olduğu kadar). Ancak bu ekranda da bazı ciddi oyun pirzolaları olduğu ortaya çıktı.

Büyük ekran bir TV için müthiş bir performans olan özel Oyun modunda 10,2 ms'lik bir tepki süresi ölçtük. İyi haber şu ki, HDR oyunları da gerçekten iyi görünüyor, ancak şaşırtıcı olmayan bir şekilde daha pahalı TV'ler bundan daha iyi performans gösteriyor.

Bununla birlikte, meraklısı TV'lerin fiyatı için 58 inç HX800 ve PS5'i birlikte satın alabilir ve yine de paket servisi için biraz bozukluğunuz olabilir.

PS5 ve Xbox için en iyi oyun televizyonu: Hisense A7500

(Resim kredisi: Hisense)

7. Hisense A7500

En uygun bütçeli oyun TV'si

Teknik Özellikler
Ekran boyutu :: 43, 50 inç Ekran teknolojisi :: LED LCD Oyun modu yanıt süresi :: 20ms altında
Satın alma nedenleri
+ Dolby Vision desteği + Harika giriş gecikmesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Buradaki diğer ekranlar kadar parlak değil-Geleceğe dönük oyun özellikleri yok

Dolby Vision desteğine sahip bir 4K TV, geniş renk yelpazesi ve Amazon Alexa desteği ile iyi stoklanmış akıllı platform, çılgın değişimden biraz daha fazlası için mi? Elbette bu Hisense gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor?

Pekala, şok edici haber şu ki, bu bütçe bozucu, oyuncular için de bir pazarlık ekranı olabilir ...

Bunun nedeni, bu setin fiyat etiketinin gösterdiğinden daha fazla premium olmasıdır. Üçlü 4K HDMI girişi sunar ve kısmen Dolby Vision desteği sayesinde, onu kullanan Xbox'taki oyunlara hazır olan yerel 4K HDR kaynakları ile harika görünür.

Parlaklık buradaki diğer setler kadar güçlü değil, bu fiyat için sürpriz değil - buradaki diğer her TV, kontrast kontrolü ve zengin HDR için büyük bir yükseltme sunuyor. Ancak fiyat için, bu sette bulmamız gereken çok az hatamız var.

Ama biz sadece televizyon izlemek istemiyoruz - bu Hisense de oyun işine kalmış. Düşük giriş gecikmesi, hemen hemen tüm oyun türleri için harika olduğu anlamına gelir, ancak yeni nesil özellikler desteklenmez. Yine, fiyat göz önüne alındığında bu bir sürpriz değil ve bizim için önemli değil - sadece farkında olduğunuzdan emin olmak istiyoruz.