Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi oyun TV'leri: PlayStation 5 ve Xbox Series X için en iyi TV'ler (ve mevcut konsollar)

En iyi oyun TV'leri: PlayStation 5 ve Xbox Series X için en iyi TV'ler (ve mevcut konsollar)

Hızlı Linkler

Doğrudan atla…
En iyi oyun TV'si hangisi?
En iyi oyun TV'lerinde nelere bakmalı
En iyi oyun TV'leri: liste


en iyi televizyonlarDünyada hepsi Don Draper'ın gömleklerinden ve Scrooge McDuck'tan daha zengin olan HDR'den daha net ayrıntılar sunuyor, ancak bir seti en iyi oyun TV'lerinden biri yapan tek başına görüntü kalitesinden daha fazlası var - özellikle de PlayStation 5 veya Xbox için en iyi oyun TV'sini istiyorsanız X Serisi

PS5 ön siparişleri- onlar satmadan içeri girin!
Xbox Series X ve Series S ön siparişleri- sipariş başlatmak için hazır!

Konsol veya PC oyuncuları için en iyi TV'lerde sıkıntısı yoktur, ancak yanlış görüntü ön ayarını seçerseniz, deneyiminiz hemen bozulmaya başlayacaktır. Bunun nedeni, giriş gecikmesi söz konusu olduğunda görüntü ön ayarları arasında önemli bir boşluk olabilmesidir - bu, bir düğmeye basıp sonuçları ekranda görmeniz arasında geçen süredir.

Öyleyse neden özel bir Oyun modu seçmek bu kadar büyük bir fark yaratıyor? Basitçe söylemek gerekirse, Oyun modu, Disney + 'da Simpsonlar'ı çaldığınızda kullanılan resim işlemenin çoğunu atlar ve resim işleme, yanıt süresini gerçekten yavaşlatır. Devre dışı bırakarak değerli mikrosaniyeler kazanabilirsiniz, bu da hızlı hareket eden oyunlarda sizin avantajınız olur.


Çevrimiçi veya çevrimdışı savaşırken size avantaj sağlamaya yardımcı olmak için, en popüler ekranlardan bazılarını oyun hızlarına göre yerleştirdik, hangi modellerin zorlu oyuncuları ödüllendirdiğini ve hangilerinin oda retro arcade görevlerinden kaçınmak için muhtemelen en uygun olduğunu keşfetmek için giriş gecikmesini ölçüyoruz.

Elbette, düşük gecikmeli Oyun moduna geçilirken ödenmesi gereken bariz bir bedel vardır: görüntü kalitesi düşer. Görüntüler daha az keskin görünebilir, daha belirgin gürültü ve şeritlenme vardır, kontrast da darbe alabilir.


Bu nedenle, tüm oyunlarda Oyun modunu kullanmamanızı tavsiye ederiz - bazı TV markaları bir konsolu tanıdığında sizden oyun modunu seçmenizi isteyecektir, bu yüzden bunu dikkate almayın. Animal Crossing ne Oyun modundan ne de Minecraft'tan yararlanamıyor. En çok yüksek oktanlı atıcılar, yarış simülasyonları ve benzerleri için, kazanan kenarın milisaniye cinsinden ölçülebildiği durumlarda kullanışlıdır.

Elbette, bunları yine de TV olarak kullanacaksınız, bu yüzden film izlemek için ne kadar iyi oldukları hala büyük bir faktör.


En iyi oyun TV'si hangisi?

Genel olarak oyun oynamak için en iyi TV, özellikler açısından bir güç merkezi olan ve dudak uçuklatan görüntü kalitesi sunan LG'nin göz alıcı CX OLED serisidir. ALLM ve VRR desteği içerir (bunların ne anlama geldiğini birazdan açıklayacağız) ve dört HDMI bağlantı noktasının hepsinde saniyede 120 kare hızında 4K, böylece oyunculara gelecek nesil konsollara iyi hizmet edecek:Playstation 5veXbox Series Xher ikisi de bu teknolojilerin üçünü de destekleyecek şekilde ayarlanmış (Xbox zaten yapıyor, PS5, VRR ve ALLM'yi içerecek bir güncelleme bekliyor). CX serisi ayrıca PC oyunlarını artırmak için Nvidia G-Sync desteğine sahiptir ve yanıt sürelerinde oldukça düşük gecikme sunar.

Oyun için en iyi LED TV seçimimiz, size parlak ve canlı HDR resimler sunan ve yeni nesil oyunların tüm önemli özelliklerini destekleyen Sony X900H'dir (PS5 gibi, VRR ve ALLM için bir güncelleme bekliyor. ). LG CX'ten biraz daha ucuza geliyor.

OLED ve QLED: bunlar nedir ve hangisi sizin için doğru

CX ve XH900'ün her ikisi de kanınız için çok zenginse, fiyat yelpazesinin alt ucunda bazı gerçek rekabet vardır. En sevdiğimiz orta kademe modelimiz, harika bir görüntü sunan ve yeni nesil oyun konsolu özelliklerini destekleyen TCL 6-Serisidir ve 65 inçlik bir model için 1.000 dolardan daha düşük bir maliyete sahiptir.


Black Friday oyun TV fırsatları

Buradaki tüm yeni nesil oyun özellikleriyle donatılmış TV'lerden bazıları,Black Friday fırsatları- LG'ler, Sony'ler ve Samsung'ların birkaç yüzünün satıldığını görüyoruz. Otomatik fiyat bulma widget'ımız size listedeki tüm TV'ler için en düşük güncel fiyatı söyleyecektir!

En iyi oyun TV'lerinde nelere bakmalı

Doğrudan listeye mi gitmek istiyorsunuz? Buraya Tıkla.

Basit ve bariz olan şeyle başlayalım: TV'lerimizin mevcut konsollarda harika görünmesinin yanı sıra normal HD ve 4K HDR kaynaklarla iyi performans göstermesini istiyoruz.

HDR oyunlarında renk ve aydınlatmadan gerçekten en iyi şekilde yararlanan TV'ler istiyoruz - tam etkiyi elde edemezseniz inanılmaz manzaraların ve gösterişli mekanların anlamı nedir?

Ancak, elde etmek için genellikle çok fazla işlem gerektiren görüntü kalitesini yanıt süreleriyle dengelemeye de çalışıyoruz. Bir TV bir görüntüyü oluşturmak için ne kadar çok iş yaparsa, o kadar uzun sürer - konsol, çerçeveyi TV'ye gönderir, ancak işlem gerçekleşirken bir gecikme olur - bu, 'gecikme' veya 'gecikme' olarak bilinir.

Sorun şu ki, oyunda olan şeylere yalnızca ekranda gördüğünüzde yanıt verebiliyorsunuz ve TV gecikme ekliyorsa, biraz geç yanıt veriyorsunuz. Bu, bazı oyunlarda pek sorun değil, ancak hızlı tempolu aksiyon oyunlarında, kelimenin tam anlamıyla yavaş yanıt verdiğiniz anlamına gelir.

Çoğu TV, gecikmeyi en aza indirmek için işlemeyi azaltan bir 'Oyun' moduna sahiptir, bu nedenle gecikmeyi ortalama 1080p / 60 sinyalde gecikmeyi ölçen endüstri standardı Leo Bodnar video girişi gecikme sensörü gibi cihazları kullanarak ölçüyoruz. Bu, girişten ekrana geçen bir video sinyali arasındaki gecikmeyi hesaplar. Gecikme rakamı ne kadar düşükse o kadar iyidir. Genel bir kural olarak, 30 ms veya daha azı tüketici TV'leri için sağlam bir performans olarak kabul edilebilir, ancak setlerimiz bundan çok daha fazlasını yapıyor.

Yeni nesil konsollarda gereksiz yere gecikme yaşamamanıza yardımcı olacak bir özellik bulunuyor. AdıOtomatik Düşük Gecikme Modu(ALLM) ve fikir, konsolun TV'lerin alabileceği standart bir sinyal gönderebileceği ve gecikmeyi azaltan oyun dostu bir moda geçmeleri gerektiğini bilmesidir. Önemli olan, tüm platformdan bağımsız olmasıdır - hem konsolunuz hem de televizyonunuz desteklediği sürece, farklı üreticilerden olsalar bile her şey sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

Sonraki konsolların en heyecan verici yeni özelliklerinden biri, video çıkışı yapabilmeleridir.Saniyede 120 kareye kadar 4K- güncel nesil konsollar saniyede maksimum 60 kare sunar. Daha yüksek kare hızları iki anlama gelir: Birincisi, oyunların girdilerinize iki kat daha hızlı yanıt verdiğini görmenizdir (çünkü yarı zamanda yeni bir kare belirir); diğeri, ekrandaki her şeyin hareket halinde bile çok daha net görünmesidir, çünkü hareketinin daha küçük artışlarla gerçekleştiğini görüyorsunuz. Temel olarak, bunu destekleyen oyunlar için (hiçbir şekilde hepsi olmayacak), harekete daha hızlı ve doğru tepki verebileceksiniz ve hareket çok daha yumuşak ve daha gerçekçi görünecek.

İlgili bir başka önemli yeni nesil özellik:Değişken Yenileme Hızı(VRR), oyunların görsel kaliteyle dengede görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Buradaki fikir, konsolunuzun yeni bir çerçeveyi ne kadar hızlı oluşturduğunu, TV'nizin yeni bir çerçeve göstermeyi ne sıklıkla beklediğini senkronize etmektir - eğer ikisi kilitli değilse, 'ekran yırtılması' denen bir şeyle karşılaşabilirsiniz. yarı bitmiş bir çerçeve görün ve her şeyi gözden kaçırın.

İşleri senkronize tutmak için oyunlar genellikle çıktılarını saniyede 30 veya 60 kareye kilitlediler, çünkü bu bir TV ile güvenilir bir şekilde senkronize kalacak. Ancak bu, oyuna ne kadar grafik sihirbazlığının konulabileceği konusunda kısıtlamalara neden olur çünkü bu kare hızları esnek değildir. VRR ile, kare hızının (örneğin) 60 fps'nin biraz altına düşmesi gerekse bile konsol ve TV senkronize kalabilir, böylece özellikle grafiksel olarak etkileyici bir sahne gerçekleşebilir. Her şey yine de düzgün ve doğru görünecek, ancak oyunlar daha fazla esnekliğe sahip olabilir.

Sony'nin bazı TV'lerinin reklamını 'PlayStation 5 için hazır'. Hak kazanmak için, TV'lerin gerçekten düşük bir yanıt süresine (7,2 milisaniyenin altında) sahip olması ve HDMI üzerinden 120 fps'de 4K videoyu desteklemesi gerekir. TV'nin hak kazanmak için VRR'yi desteklemesi gerekmediğini, ancak erken PS5 oyunlarında gördüklerimize dayanarak VRR'nin kesinlikle tercih edildiğini unutmayın. Ayrıca, şu anda, TV'lerin Sony tarafından yapılması gerekiyor - Sony'nin başkalarının bu markayı almasına izin verip vermeyeceğini bilmiyoruz, ancak buna bahse girmeyeceğiz, bu yüzden bunun reklamını görmemek için şaşırmayın diğer setler.

En iyi oyun TV'leri

PlayStation 5 ve Xbox için en iyi oyun televizyonu: LG CX

(Resim kredisi: LG)

1. LG CX

PlayStation 5 ve Xbox Series X için en iyi TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutları: 48, 55, 65, 77 inç Ekran teknolojisi: OLED Oyun özellikleri: Oyun modu, 4K 120Hz, VRR, ALLM HDR desteği: Dolby Vision, HDR10, HLG Oyun modu yanıt süresi: 13,2 ms
Satın alma nedenleri
+ Çok düşük yanıt süresi + Tüm yeni nesil konsol özelliklerini destekler + Harika görüntü kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Bas ile yerleşik ses mücadeleleri-Küçük ekran yanması olasılığı Her boyutta LG CX'te bugünün en iyi fiyatları Düşük Stok LG OLED48CXPUB 48 inç CX 4K ... LG OLED48CX Amazon $ 1.599,99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG OLED55CXPUA Alexa Built-In ... LG OLED55CXPUA Amazon $ 1.999.99 $ 1.336.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG OLED65CXP 65 'OLED 4K UHD ... LG OLED65CXPUA World Wide Stereo $ 2,799.99 $ 1,896.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG OLED77CXPUA Alexa Built-In ... LG OLED77CX Amazon $ 3.696.99 $ 3.386.98 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Tamamı okuyunLG CX incelemesi

LG CX bir oyun hayalidir - o kadar ki bizimPingtwitter Ödülleri 2020En İyi Oyun TV ödülü. Kesinlikle PlayStation 5 ve Xbox Series X için hazır özelliklerle doludur: gecikmeyi düşük tutmak için otomatik düşük gecikme modu (ALLM) desteği vardır, gördüklerinizin kekemesiz kalmasını sağlamak için değişken yenileme oranı uyumluluğu vardır. ve saniyede 120 kare hızında 4K oyunları oynayabileceksiniz, bu da hızlı tepkiler isteyen ve çok fazla aksiyon içeren oyunlarda oyunun kurallarını değiştirecek (bizi affedin).

Bunun da ötesinde, Nvidia grafik kartlarıyla PC oyunlarının daha akıcı görünmesini sağlamak için Nvidia G-Sync desteği var ve LG, AMD FreeSync desteğinin 2020'nin ilerleyen günlerinde de geleceğini vaat ediyor, bu da Xbox One X oyunlarının ve AMD PC GPU'larının daha sorunsuz çalışmasını sağlayacak. üzerinde de.

Belki de en önemlisi, ondan son derece düşük giriş gecikmesi alıyoruz - oyun modunda çalışırken (ki bu hala görüntü için bir dizi işleme iyileştirmesi var, bu yüzden her şey daha iyi görünüyor), 13 ms'nin biraz üzerinde gecikme elde ediyorsunuz, bu koşullarda gördüğümüz en iyisi.

TV'nin kendisi, LG'nin bugüne kadarki en iyi OLED panelidir ve karanlık alanlardaki ayrıntıları işleme biçimindeki iyileştirmeler, onu sinematik aksiyon için şimdiye kadarki en etkileyici setlerden biri haline getirmektedir. Nüans ve gerçekçilik hiçbiri ikinci ve tüm kontrast aralığı boyunca ince farklılıkları mükemmel bir şekilde işleme şekli, çerçevede olan her şeyi görmek için harika.

Bir OLED ekran olarak, değişmeden inanılmaz derecede uzun bir süre ekranda kalan grafiklerin teorik olarak yanma potansiyeli vardır. Bu, ortalama bir oyuncunun endişelenmesi gereken bir şey değil - sadece hiç değişmeyen arayüz öğelerine sahip oyunlar için geçerli olacak ve yalnızca üzerinde başka hiçbir şey görünmeden çok uzun süre oynuyorsanız geçerli olacaktır. ekran. LG ayrıca bu OLED TV'lerde statik öğeleri arayan ve onları biraz daha koyulaştıran ve yanma riskini büyük ölçüde azaltan bir karartma teknolojisi kullanıyor.

Oyun için en iyi televizyon: Sony X900H

(Resim kredisi: Sony)

4. Sony X900H

En iyi değerde oyun TV'si - ve 'PS5'e Hazır'

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 55, 65, 75 inç Ekran teknolojisi: LCD LED Oyun özellikleri: Oyun modu, 4K 120Hz (VRR ve ALLM güncelleniyor) HDR desteği: Dolby Vision. HDR10, HLG Oyun modu yanıt süresi: 7 ms
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel, dinamik HDR görüntüler + Mükemmel hareket işleme ve yükseltme + 120 Hz'de 4K desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-VRR ve ALLM hala bir güncelleme ile geliyor-Karanlık alanlarda OLED kadar iyi değil-Hayır HDR10 + Sony XH90 / X900H'de bugünün en iyi fiyatları Sony X900H 55 İnç TV: 4K ... Sony KD-55XH9005 Amazon $ 998 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Sony X900H 65 İnç TV: 4K ... Sony XH 90 65 'Amazon $ 1.399.99 $ 998 İnceleTüm fiyatları görünSony X900H 75 'Sınıf HDR 4K ...Sony KD-75XH9005BHPhoto1.998 $ Görünüm Tüm fiyatları görünSony XBR-85X900H 85-İnç ...Sony KD-85XH9096Odak Kamerası2.598 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Tamamı okuyunSony X900H incelemesi

Bu Sony, Samsung Q80T'nin (daha aşağıda) doğrudan bir rakibi - en azından 55 inç ve 65 inç boyutlarında ve aynı fiyatta neredeyse aynı özellik setleriyle geliyor. 75 inç boyutunda, bu 2020'de piyasadaki en iyi paranın karşılığını veren TV, Samsung'u çok fazla düşürüyor, ancak gerçekten özel görüntü kalitesi sunuyor. PS5 ve Xbox Series X'in tam kalitesini BÜYÜK bir ekranda görmek istiyorsanız, bunu yapmanın yolu budur.

Bu, Sony tarafından 'PS5 için Hazır' olarak adlandırılan iki TV'den biridir; bu, bir TV'nin yeterince hızlı yanıt süresine sahip olması ve HDMI girişleri üzerinden 120 fps'de 4K'yı desteklemesi gerektiği anlamına gelir. Bu yüksek yenileme hızı özelliği bir güncelleme yoluyla eklendi, bu nedenle yeni bir TV satın alırsanız, en yeni özelliklere sahip olduğundan emin olmak için kendisini güncellemesine izin verdiğinizden emin olun!

Bu TV aynı zamanda ALLM ve VRR'yi de destekleyecek ve ona bir noktada sonraki konsollar için tam bir özellik paketi sunacak. Sony hala bu özellikler için tam desteği onaylamayı bekliyor ve yakında geleceklerine söz veriyor (ayrıca bir ses çubuğuna yüksek kaliteli ses çıkışı için eARC).

Dolby Vision ve Atmos desteğini içerir, Android TV size çok çeşitli akış uygulamaları ve Google Asistan desteği sunar ve ortalama orta sınıf TV'nizden daha iyi yerleşik hoparlörlere sahiptir.

Filmler, TV ve oyunlar için harikadır - tek hayal kırıklığı, 55 inçten daha küçük boyutlarda bulunmamasıdır.

PlayStation 5 ve Xbox için en iyi oyun televizyonu: Samsung Q80T

(Resim kredisi: Samsung)

3. Samsung Q80T

Büyük oyun optimizasyonları, parlak HDR dostu görüntü kalitesiyle buluşuyor

Teknik Özellikler
Ekran boyutları: 49, 55, 65, 75, 85 inç Ekran teknolojisi: QLED Oyun özellikleri: Oyun modu, 4K 120 Hz, VRR, ALLM HDR desteği: HDR10 +, HDR10, HGL Oyun modu yanıt süresi: 19,7 ms
Satın alma nedenleri
+ Düşük gecikme (ve daha da düşebilir) + Yeni nesil konsollar için hazır özellikler + Parlak ve renkli görüntüler
Kaçınılması gereken nedenler
-OlED kadar karanlık alanlarda iyi değil-Dolby Vision desteği yok Bugünün en iyi fiyatları Samsung Q80T'de tüm boyutlarda SAMSUNG QN55Q80TA 55 'Class ... Samsung QE55Q80T Amazon 1.147,94 $ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

• Tamamı okuyunSamsung Q80T incelemesi

Samsung'un 2020 Q80T TV'si temelde markanın şu anda sunduğu her türlü yazılım teknolojisine sahiptir, ancak şirketin en üst düzey 4K ekranındaki kadar yüksek kaliteli olmayan bir QLED paneliyle (Samsung Q95T) veya amiral gemisi 8K TV (Samsung Q950TS). Ve bunların hepsi bizim için iyi - oyun oynamak için harika bir denge sağlıyor.

Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM), Değişken Yenileme Hızı (VRR) ve 120 Hz oynatma dahil olmak üzere PS5 ve Xbox Series X'in birlikte çalışacağı birçok özellik için desteğe sahipsiniz. Bunlar, yeni konsol nesli için geleceğe hazır olmasını sağlar.

Ancak başarısının gerçek anahtarlarından biri, şaşırtıcı derecede düşük gecikme seviyeleridir - tamamen optimize edildiğinde, yalnızca 8,7 ms içinde yanıt verir, bu bir TV için inanılmazdır. Sadece TV'lerin otomatik Oyun modu açıkken bile (çoğu insanın kullanacağı şey budur), gecikme hala 19,7 ms'lik saygın bir değerdir ve bu hala birçok görüntü iyileştirmesini barındırır, bu nedenle anında yanıtın daha az önemli olduğu her şey için idealdir. Assassin's Creed Valhalla ve geniş kapsamlı manzaraları için harika görünecek.

Bu kısmen, QLED'in tüm standart güçlerine sahip bir QLED olmasından kaynaklanıyor: son derece renkli ve göz kamaştırıcı HDR üreten şekillerde parlak, arka ışığın yerel olarak kısılması karanlık sahneleri zenginleştirmeye yardımcı oluyor. Q90R kadar çok karartma bölgesine sahip değil (ve o kadar da parlak değil), bu nedenle yan yana aydınlık ve karanlık olduğunda biraz çiçek açıyor olabilir. Ve bu, karanlık oyunlarda bir OLED seti kadar nüans için iyi olmadığı anlamına geliyor.

55 inçten dev 85 inç oyun süper ekranına kadar çok çeşitli boyutlarda gelir. Daha fazla yatak odası / ofis dostu 49 inçlik bir model de var, ancak 120Hz veya VRR içermiyor, bu yüzden harika bir TV olsa da oyun oynamak için o kadar güçlü değil.

Bununla birlikte, Dolby Vision HDR'yi desteklemiyor, ancak Xbox Series X, farklı sahneler için ayarlanabilen daha dinamik HDR için Dolby Vision'ı destekleyen ilk konsol olarak onaylandığında hayal kırıklığı yaratıyor.

En iyi oyun televizyonu: Samsung Q800T

(Resim kredisi: Samsung)

4. Samsung Q800T

Tüm temel özelliklerle birlikte oyun için en iyi 8K TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65, 75, 82 inç Ekran teknolojisi: QLED Oyun özellikleri: Oyun modu, 4K 120 Hz, VRR, ALLM Oyun modu yanıt süresi: 7 ms
Satın alma nedenleri
+ Şaşırtıcı parlak HDR performansı + 8K, 120 Hz ve VRR hepsi bir arada + Mükemmel düşük gecikme süresi
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Vision-Kontrast yok OLED kadar güçlü değil

• Dolu doluSamsung Q800T incelemesi

Buradaki TV'lerin çoğu gerçekten önemli yeni konsol özelliklerini kapsar - özellikle 120Hz desteği ve Değişken Yenileme Hızı - ancak çok tartışmadığımız bir özellik var: 8K desteği. Bunun nedeni, konsol üreticilerinin hiçbirinin 8K desteğinin henüz ne olacağını söylememiş olması, sadece biraz olacağını söylemesidir.

Bunun için sizi geleceğe hazırlayan bir TV istiyorsanız (120 Hz, VRR ve ALLM'nin üstünde), o zaman Samsung Q800T seçilecek TV'dir. Gerçekçi olmayan 65 inç boyutundan, gerçekçi olmayan bir fiyata başlar - kesinlikle pazarın 'premium' ucunda olmasına rağmen.

Daha çözüme varmadan, çok güzel görünen bir TV. Samsung'un en parlak panellerinden biridir ve bu onu yapargerçekparlak - gerçekten göz kamaştıran HDR için Samsung'un yüksek kaliteli QLED setlerini yenmek çok zor. Parlaklık doğrudan bir arka ışıktan gelir ve bu aynı zamanda birçok yerel karartma bölgesine sahiptir, bu da siyah seviyelerinde gerçekten yardımcı olur - OLED kadar kesin değil, ancak neredeyse diğer tüm LCD setlerden daha yakın. Bir oyunun dramatik HDR manzaralarını gerçekten gösteren bir TV istiyorsanız, bu en iyiler arasında.

7680x4320 ekran şaşırtıcı derecede ayrıntılıdır ve filmler ve TV için, Samsung'un Quantum AI işlemcisi 4K'nın ötesinde harika bir yükseltme yapar - her şey, gerçek 8K içeriği olmasa bile, herhangi bir 4K TV'nin yönetebileceğinden daha ayrıntılı görünür (ki bunu kazandı) Olmaz, çünkü yoktur).

Bununla birlikte, 8K işleme oyunlar için geçerli değildir (çok fazla gecikme ekler), bu nedenle gerçekten oynarken hala 4K'ya bakıyorsunuz. Çok güzel görünümlü 4K, ama yine de. İşlerin 8K tarafı, gelecekte Sony ve Microsoft'tan harika bir şeylerin gelebileceğine dair bir vaat, bu yüzden bunun önüne geçmek isteyip istemediğiniz size kalmış. Bu TV her iki şekilde de hayal kırıklığına uğratmayacak.

LG BX

(Resim kredisi: LG)

5. LG BX

Tam yeni nesil özellik desteğiyle daha ucuz bir OLED oyun TV'si

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 55, 65 inç Ekran teknolojisi: OLED Oyun özellikleri: Oyun modu, 4K 120Hz, VRR, ALLM HDR desteği: Dolby Vision, HDR10, HLG Oyun modu yanıt süresi: TBC
Satın alma nedenleri
+ Güzel derin OLED kontrastı + Tüm HDMI bağlantı noktalarındaki tüm yeni nesil özellikler + Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + Yok -LCD TV seçenekleri kadar parlak değil-Potansiyel görüntü yanması riski LG BX LG OLED55BXPUA 55 'BX Smart'ta bugünün en iyi fiyatları ... LG OLED55BX Koltuk Değneği 1.196,99 $ GörüntüleTüm fiyatları görünLG OLED65BXPUA 65 'BX Smart ... LG OLED65BX Koltuk Değneği 1,796,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG'nin 2020'nin en ucuz OLED TV'si, oyun hayranları arasında büyük bir hit olacak ve haklı olarak. OLED ekranı ve LG C9'un tüm teknik özellikleri ve oyun becerileri sayesinde mükemmel görüntü kalitesi sunar, ancak yüzlerce daha düşük fiyata.

VRR desteği, ALLM ve 4K her HDMI bağlantı noktasından 120 Hz'de söz konusu olduğunda, LG BX tam olarak LG CX (yukarıda) kadar iyi donatılmıştır. Bu, harika akıllı TV platformu ve Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği için geçerli, yani Xbox oyunlarının sunabileceği daha gelişmiş HDR için hazır.

LG CX'ten daha ucuz olmasının nedeni, görüntü kalitesinin o kadar güçlü olmamasıdır. Başlangıç ​​için biraz daha az parlak - ışığı iyi kontrol ettiğiniz bir yere yerleştirirseniz sorun değil, ancak parlak güneş ışığında görmenin biraz daha zor olacağı ve daha çok solacağı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda HDR performansının pek de göz kamaştırıcı olmadığı anlamına geliyor.

Görüntü işleme de biraz daha az zekice ama yine de genel olarak gerçekten güçlü - bütçe TV kalitesine ani bir düşüş yerine LG'nin en gelişmiş, amiral gemisi işlemcisinden ikinci en iyisine doğru bir adımdan bahsediyoruz.

Rahatça 20 ms'nin altında olması gereken bir gecikmeyle (hala testlerimiz üzerinde çalışıyoruz), bu oyun için eksiksiz bir pakettir.

LG CX ve LG BX arasındaki fark, görüntü kalitesi meraklılarının yakaladığı türden bir şey, ancak çoğu insan için hiç önemli olmayacak. Dolayısıyla, bu TV'deki görüntülerin genel olarak ne kadar güçlü olduğu ve 55 inç veya 65 inç OLED TV için ne kadar harika bir fiyat olduğu düşünüldüğünde, PS5 ve Xbox alıcıları arasında büyük bir hit olacak ve haklı olarak öyle.

Unutulmaması gereken bir şey var, o da bir OLED olarak teknik olarak yanmaya yatkın olmasıdır. Ancak LG'nin karartma teknolojisi yine onu azaltmak için kullanıldı ve normal kullanıcılar için bir sorun olmamalı.

oyun için en iyi TV: TCL 65R635

(Resim kredisi: TCL)

6. TCL R635

1.000 doların altındaki en iyi TV

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 55, 65, 75 inç Ekran teknolojisi: QLED Oyun özellikleri: Oyun modu, VRR, ALLM HDR desteği: Dolby Vision, HDR10, HLG Oyun modu yanıt süresi: 21,5 ms
Satın alma nedenleri
+ Yeni nesil konsollar için hazır + Mini LED arkadan aydınlatma + Genel olarak mükemmel görüntü
Kaçınılması gereken nedenler
-Zayıf ses-4K 120Hz yok Bugünün en iyi fiyatları TCL R635'te tüm boyutlarda TCL - 55 'Sınıf 6 Serisi LED ... TCL 6-Serisi 55R635 (2020) En İyi Fiyat $ 579.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTCL - 65 & rdquo; Sınıf 6 Serisi LED ... TCL 6 Serisi 65R635 (2020) En Çok Satılan 899,99 $ İnceleTüm fiyatları görünTCL - 75 & rdquo; Sınıf 6 Serisi LED ... TCL 6-Serisi 75R635 (2020) En Çok Satanlar $ 1,399,99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Yeni nesil bir konsol için 500 $ harcadıktan sonra, PS5 veya Xbox Series X'in getireceği tüm özelliklerden yararlanabilecek daha büyük bir TV'ye harcayacak çok fazla paranız kalmayabilir. TCL 6-Serisini bu kadar çekici yapan şey de budur: 65 inçlik model için yaklaşık 900 $ 'a, genellikle sadece iki kat daha pahalı olan setlerde bulduğunuz teknolojiye sahip olursunuz.

6 Serisi, THX Sertifikalı Oyun Modunu alan ilk modeldir; bu, bir PS5 veya Xbox Series X'ten en iyi şekilde yararlanmanın temel bileşenleri olan ALLM ve VRR ile birlikte hızlı yanıt verme ve mükemmel genel renk sunduğu anlamına gelir. bu listedeki en düşük gecikme süresine sahipse, saygın 21.5ms çoğu oyuncu için yeterince hızlı olmalıdır.

Aynı zamanda şovları ve filmleri izlemek için harika bir TV. Bu QLED ekran, mükemmel kontrast oluşturmak için mini LED arka aydınlatma kullanır ve yüksek renk doğruluğuna sahiptir. Genel olarak gerçekten canlı bir ekran. Akıllı işletim sistemi olarak Roku'yu çalıştırır, böylece istediğiniz uygulamaların çoğuna erişebilirsiniz ve kullanımı çok kolaydır. Muhtemelen bu konudaki en kötü şey sestir, bu yüzden muhtemelen kendinize şunlardan birini almak isteyeceksiniz:en iyi ses çubuklarısesi resme göre canlı hale getirmek için (belki yine de bir kulaklık kullanıyor olacaksınız)

oyun için en iyi TV: Vizio P65QX-H1

(Resim kredisi: Vizio)

7. Vizio P Serisi QX-H1

Yüksek fiyat etiketi olmadan yüksek performans

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 65, 75, 85 inç Ekran teknolojisi: QLED Oyun özellikleri: Oyun modu, 4K 120Hz, VRR, ALLM HDR desteği: Dolby Vision, HDR10 +, HDR10, HLG Oyun modu yanıt süresi: ~ 15ms
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel renk ve kontrast + AMD Freesync + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Üstün işletim sistemi-Zayıf ses Vizio P Serisi QX'te her boyutta günümüzün en iyi fırsatları İndirimli Fiyat VIZIO - 75 'Sınıfı P Serisi ... Vizio P75QX-H1 Best Buy $ 1.999.99 $ 1.799.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Vizio'nun beğeni toplayan P Serisi Quantum serisinin 2020 sürümü, oyuncular için iyi tercüme sağlayan bazı mükemmel iyileştirmeler içeriyor. Birincisi, önceki nesilden daha iyi bir gecikme süresine sahiptir. Aynı zamanda geçen yılki modelden daha parlaktır - gün ışığında oyun oynamak için mükemmeldir - ve daha fazla yerel karartma bölgesine sahiptir, bu da kontrastın her zamankinden daha iyi olduğu anlamına gelir. Hepsinden iyisi, benzer özelliklere sahip TV'lerden çok daha ucuzdur.

P-Series Quantum ayrıca 120Hz'de 4K'yı destekler ve ekran yırtılmasını ve takılmayı ortadan kaldırmak için VRR ve AMD Freesync'e sahiptir - PS5 ve Xbox Series X'in yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanacaktır.

Dizi ve filmleri izlerken, ekran rengi ve HDR performansıyla sizi şaşırtacak. Yine, bir OLED'in sizi hayal kırıklığına uğratacağı bol ışıklı odalarda izlemek için gerçekten parlak ve harika.

Herhangi bir Vizio setiyle, çok sezgisel veya tam özellikli olmayan SmartCast işletim sistemi gibi, uygun fiyat karşılığında birkaç ödün vermek zorunda kalacaksınız. Ses de alt düzeydedir, ancak bu bir ses çubuğu ile düzeltilebilir.

oyun için en iyi TV: Hisense 55H8G

(Resim kredisi: Hisense)

7. Hisense H8G

Oyun oynamak için harika bir ekonomik TV seti

Teknik Özellikler
Ekran boyutu: 50, 55, 65, 75 inç Ekran teknolojisi: LCD LED Oyun özellikleri: Oyun modu HDR desteği: Dolby Vision, HDR10, HLG Oyun modu yanıt süresi: 13,8 ms
Satın alma nedenleri
+ Süper düşük gecikme süresi + Net HDR + Dolby Atmos ses
Kaçınılması gereken nedenler
-Yeni nesil konsol özelliklerini desteklemiyor-HDR10 yok + Hisense H8G'de bugünün en iyi fırsatları Hisense 50 İnç Sınıfı H8 ... Hisense H8G (50 inç) Amazon $ 523,99 GörüntüleTüm fiyatları görünHisense 55 İnç Sınıfı H8 ... Hisense H8G (55 inç) Amazon $ 529.99 GörüntüleTüm fiyatları görünHisense 65 İnç Sınıfı H8 ... Hisense H8G (65 inç) Amazon 1.169 $ GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Hisense H8G çok iyi bir TV ve 55 inçlik modeli sadece 500 $ 'a alabilirsiniz - biz buna büyük bir pazarlık diyoruz. Oyuncular için göze çarpan bir özelliği var: bu listedeki çoğu TV'den daha iyi bir gecikme süresi ve neredeyse en iyi seçimimiz olan LG CX kadar iyi. Net bir görüntü ve Dolby Atmos sesi gibi bunun için çok daha fazlası var.

Sahip olmadığı şey ALLM ve VRR gibi yeni nesil konsol özelliklerini desteklemektir ve yenileme hızı 60 Hz'de sınırlandırılmıştır. Ancak denenmiş ve gerçek PS4 veya Xbox One'ınıza bağlı kalırsanız, H8G mükemmel bir eşleşme olabilir.

Oyun yeteneklerinin ötesinde, bu set, bu fiyat aralığındaki diğer TV'lerin çoğundan farklı olarak mükemmel renkler ve derin siyahlar üretir. Dolby Vision ve HDR10'u destekler (HDR10 + olmasa da). Android TV çalıştırır, böylece istediğiniz hemen hemen her uygulamaya erişebilirsiniz ve ses kontrolü için Google Asistan ile birlikte gelir. Bu fiyata daha ne isteyebilirsiniz?