Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi bahçe öğütücü 2020: bahçenizdeki dallardan, dallardan, yapraklardan ve Steve Buscemi'den kurtulun

En iyi bahçe öğütücü 2020: bahçenizdeki dallardan, dallardan, yapraklardan ve Steve Buscemi'den kurtulun

Bu yılki ölü parçaların kesilmesiyle, bahçeniz artık kesilmiş ve gelecek bahara hazır hale getirilmiştir. Ama tüm bu kesimlerle ne yapacaksın? Ya da belki atmanız gereken bir cesediniz var? Her iki durumda da, en iyi bahçe öğütücüler burada devreye giriyor.

•En iyi Siber Pazartesi fırsatları

Size yardımcı olmak için, iyi karşılanan yerli modelleri bir araya getirdik ve çeşitli budanmış bitki örtüsünü kullanarak onları adım adım uyguladık. Ve sorun değil; cesetlerin atılmasıyla ilgili şaka yapıyorduk. Bunlar yerli makineler ve yeterince güçlü değiller.

En iyi bahçe öğütücü nedir?

Test edilen modellerin yedisi de iyi makinelerdir, ancak en iyi seçim sessizdir ve inatla kararlıdır.Bosch AXT 25 TColdukça sessiz olduğu kadar verimli de.


Daha sıkı bir bütçeye sahipseniz, uygun fiyatlıEinhell GH-KS 2440banshee gibi çığlık atsa bile şaşırtıcı derecede etkilidir.

Benzinle çalışan Titan 15HP Benzinli Parçalayıcı Parçalayıcı Parçalayıcı, orta fiyatlı Bosch AXT RAPID 2200, uzun ömürlü Stihl GHE 355 ve kalın Makita UD2500'ün de kendine has cazibesi var.


Sizin için en iyi bahçe öğütücüyü nasıl satın alabilirsiniz

Aşırı büyümüş çitlerinizi, ağaçlarınızı ve çalılıklarınızı kesmek bir şeydir, ancak daha sonra bir şekilde bertaraf edilmesi gereken hantal bir dal, dal, yaprak ve diğer bahçe kırıntıları ile karşı karşıya kaldığınızda başka bir şeydir. Tüm dalları ve dalları yeşil çöp kutusuna veya yerel belediye çöplüğünüze atmak için yönetilebilir bir boyuta getirmek için yıllar harcayabilirsiniz. Veya en iyi bahçe öğütücüye yatırım yapabilirsiniz.

Uzatmadan konuya girelim. Bu ev tipi öğütücüler, belediyenin sokaktaki ağaçları budarken kullandığı makineler veya Peter Stormare'in Steve Buscemi'yi o unutulmaz sahnede beslediği makineler gibi değil.Fargo.


Buradaki modellerin çoğu, çapı 45 mm'den daha kalın hiçbir şeyi kaldırmaz, bu nedenle bir ağaç gövdesine doldurmayı unutabilirsiniz. Ayrıca sert dalları ve büyük kalın uçları kesmeniz gerekecektir, aksi takdirde dal, haznenin açılış yuvasına sığmayacaktır.

Öncelikle bir öğütücüye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını ve yeriniz olup olmadığını iyice düşünün. Birçok kişi muhtemelen yılda bir kez kullanacaktır ve geri kalan zamanlarda saklamak için bir yere ihtiyacınız olacaktır.

İki ana tür öğütücü vardır: darbeli ve tambur. Darbeli öğütücüler, bahçe atıklarını kesmek için keskin, hızlı dönen bıçaklar kullanır ve çoğu sert ağaç dalı ve taze, nemli kesimler ve yapraklar dahil olmak üzere çok çeşitli malzemeleri işleyebilir. Bununla birlikte, son derece gürültülüdürler ve aşırı kullanıldığında bıçakları sonunda körelir. Bir seferde çok fazla işlem yapmaları istenirse de sıkışabilirler.

Tamburlu (veya sessiz) öğütücüler, küçük parçalara kesmeden önce bitki maddesini katı bir plakaya hapseden yavaş dönen, bıçaklı bir tekerlek kullanarak malzemeyi ezme eğilimindedir. Tamburlu öğütücüler çok daha az gürültü çıkarır ancak yapraklı malzemelerle başa çıkmada etkili olarak kabul edilmez.


Çoğu parçalayıcı, sıkışmış bitkileri serbest bırakmak için bir ters anahtarla donatılmıştır (bu çok olur) ve bazıları disiplinsiz dalları ölüm portalına zorlamaya yardımcı olmak için kullanışlı bir kurcalama ile donatılmıştır.

Dallar yutulurken şiddetle sallanırken dalları nasıl yerleştirdiğinize dikkat edin. Dikenlerle kaplı bir dalsa ve onu tutuyorsanız, kesikler gerçek bir risktir. Eldiven ve gözlük veya güneş gözlüğü takmanız tavsiye edilir. Şık, hi-viz bir ceket isteğe bağlıdır.

En iyi bahçe öğütücü 2019: Bosch AXT 25 TCPingtwitter Best Buy logosu

Bosch AXT 25 TC

En iyi bahçe öğütücü, pound için pound

Teknik Özellikler
Ağırlık: 30,5 kg Güç kaynağı: Şebeke Kesme kapasitesi: 45 mm Toplama kutusu: 53 litre
Satın alma nedenleri
+ Son derece verimli + Çok sessiz + İyi tasarlanmış
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır ve kararsız BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 1 Amazon müşteri incelemesini kontrol edin

Bosch öğütücüler pazara hakim ve bunun iyi bir nedeni var. Çok iyi oluşturulmuşlar, verimli ve genel olarak güvenilirler. Muazzam, çiğneyen bir meyve sıkacağı gibi, bu sessiz, elektrikle çalışan 2.500 watt türbin modeli, sert bir plakaya karşı çapı 45 mm'ye kadar olan dalları kıstırarak, kırarak ve keserek, büyük tork altında nispeten yavaş dönen kanatlı bir tambur kullanır.

Bu model, ona yarım incir ağacı, yeşil meyve ve diğerlerini beslediğimde fazlasıyla gösterildiği gibi hem ahşap hem de yapraklı malzemeyi işler. Her şeyi küçük parçalara böldü ve ezdi ve bunları bahçe çöp kutusuna veya kompost yığınına kolayca atılmaya hazır olarak aşağıdaki kutuya koydu - bazı parçalama meraklıları besleyici kalıntıları çiçek tarhlarına bile yayacak.

Bosch'tan ziyade dikkate değer bir şekilde, bu ağır model, halihazırda takılı tekerleklerle hazır olarak gelir, bu nedenle yapmanız gereken tek şey üst hazneye klipslemek, 53 litrelik toplama kutusunun düzgün şekilde takıldığından emin olmak, onu açmak ve parçalamak. Kanalın üst kısmı, bu toplamada diğerlerinden daha geniş bir erişime sahiptir ve bu, daha hantal bir yapıya sahip dalları doldurmayı genellikle kolaylaştırırken, dahil edilen kurcalama isyancı bitki örtüsünün serbest bırakılmasına yardımcı olur.

Elbette, çok ağır ve bahçede dolaşmak oldukça zor - tekerlekler birbirinden yeterince geniş değil - ama en azından daha kolay saklama için ikiye bölünüyor.

Hem odunsu hem de yapraklı malzemelerin bir karışımına sahipseniz, bu Bosch en iyi seçeneğinizdir. Son derece etkili, kullanımı kolay ve komşuları rahatsız etmeyecek kadar sessiz olmasıyla biraz daha yüksek fiyatını haklı çıkarır.

En iyi bahçe öğütücü 2019: Einhell GH-KS 2440

(Resim kredisi: Einhell)

2. Einhell GH-KS 2440

Sezonluk kullanım için verimli, uygun fiyatlı bir seçenek

Teknik Özellikler
Ağırlık: 13,5 kg Güç kaynağı: Şebeke Kesme kapasitesi: 40 mm Toplama kutusu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ İyi fiyat + Şaşırtıcı derecede etkili + Manevra yapması kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçekten gürültülü-Sıkışmaya yatkın-Biraz montaj gerektirir

Bu fiyata Bosch benzeri yapı kalitesini elde edemezsiniz, ancak elde edeceğiniz şey, hem odunsu hem de yapraklı malzemeyi üç kez malçlayan son derece verimli, çok yetenekli bir öğütücüdür. Ağaç dallarını maksimum 45 mm çapın altında tuttuğunuzdan ve yabancı dalları kestiğinizden emin olun, aksi takdirde besleyici portalına sığmazlar.

2.000 watt'lık Einhell, bitki örtüsünü kesmek için bir çift hızlı dönen bıçak kullanır, ancak daha büyük sert ağaç parçaları ve çok fazla yaprak muhtemelen oluğu tıkar ve bu da dahil olan kurcalanmaya ulaşmak anlamına gelir. Bu oldukça ürkütücü bir makine, akıl çünkü kesikleri ve dalları tam anlamıyla şiddetli ve son derece gürültülü bir şekilde kestiğinden (Tanrıya şükür bıçaklar kolun önünden epey uzaktadır). Neyse ki, aşırı yüklenmeden korumak için bir motor devre kesici anahtarı devreye girer.

Einhell, uzun, kalın gül dalları yığınıyla beslendiğinde şaşırtıcı derecede iyi performans gösterdi ve tüm partiyi sadece ara sıra hıçkırıkla 5 mm'lik küçük parçalara böldü. Bir boşaltma hunisi ile donatılmış olmasına rağmen, tüm kırpıntıları yakalamak için oluğun altına bir muşamba tabakası veya büyük bir plastik çekmece (B&Q mükemmel bir aralıkta, btw) yerleştirmeniz gerekecektir.

Yalnızca ara sıra budama yapıyorsanız ve bir Bosch veya Titan'ın kaba kuvvetine ihtiyaç duymuyorsanız, bu, uygun fiyatlı iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bahçede kolayca dolaşacak kadar hafif, baraka depolamak için yeterince küçük ve daha pahalı olan bazı rakiplerden daha iyi performans gösterdi.

En iyi bahçe öğütücü 2019: Bosch AXT Rapid 2200

Bosch AXT Hızlı 2200

Başka, daha ucuz Bosch klasiği

Teknik Özellikler
Ağırlık: 12kgs Güç kaynağı: Şebeke Kesme kapasitesi: 40mm Toplama kutusu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Etkili doğrayıcı + Manevra yapması kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Koleksiyon kutusu yok Amazon'a bakın

Her şeyi fetheden Bosch AXT 25 TC'yi karşılayamıyorsanız, bu daha ucuz ama aynı derecede kullanışlı alternatifi bir fırtına verin. Başlangıç ​​için çok daha hareketlidir, ancak fırlatılan kırıntıları toplamak için altına bir kutu, branda veya bahçe arabasına (bahçe merkezlerinin sattığı kullanışlı yuvarlak yumuşak plastik topraklardan biri) ihtiyacınız olacaktır.

Rapid 2200, bitki örtüsünü (tercihen daha sert, daha kuru olanı) üç kez kesmek için sert lazer kesim bıçakları kullanır. Çapı 40 mm'ye kadar olan dalları mutlu bir şekilde yutacaktır, ancak daha hantal bir şekilde ikna olan bu dalları hazneye beslemek için birkaç sapı kesmeniz gerekebilir.

Bu model, yukarıdan çok etkilendiğimiz çok daha ucuz B&Q modelini oldukça andırıyor. Ancak, takılı 2200 watt'lık bir motora sahip bir Bosch olduğu için, (belki de tavsiye edilmeyerek) biraz daha uzun süreceğini varsayıyoruz. Ama bizim sözümüze güvenmeyin.

En iyi bahçe öğütücü 2019: Stihl GHE 355

(Resim kredisi: Stihl)

4. Stihl GHE 355

Tüm bahçe malzemeleri için harika çok işlevli model

Teknik Özellikler
Ağırlık: 30kgs Güç kaynağı: Şebeke Kesme kapasitesi: 35mm Toplama kutusu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hem odunsu hem de yapraklı şeylerin üstesinden gelir + Stihl verimliliği ve yapısı + Hareket etmesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Son derece uzun -Çips toplama kutusu yok-Oldukça raket yapar

Sert ağaçlı ağaçlar, köknarlar, çalılar ve lastik bitkilerden oluşan bir bahçeniz mi var? Bu şekilde adım atın çünkü bu uzun ömürlü, çok işlevli model, hem sert hem de yumuşak malzemelerle ilgilenen benzersiz bir 'bıçak dönüşü ters çevirme sistemi' sayesinde her şeyi yapar.

Yapraklar, ince dallar ve palmiye yaprakları için öndeki düğmeyi hafifçe vurun ve büyük açıklığa biraz yeşillik koyun. Bıçaklar yüksek hızda dönerek her şeyi parçalara ayırır. Aynı şekilde, daha sert şeyler söz konusu olduğunda, düğmeyi dal ayarına çevirin, çapı 35 mm'ye kadar olan herhangi bir şeyi besleyin ve kompost yığını, kenarlıklar veya yeşil tekerlekli çöp kutusu için hazır küçük ağaç parçaları yığını ortaya çıkar.

Bu model, en azından bir koruma başlığı içermesine rağmen bir toplama kutusu ile birlikte gelmez. Çıkış oluğunun altına bir bahçe brandası yerleştirmenizi tavsiye ederim, böylece yonga ve yaprakla dolu bir bahçeniz olmaz.

Stihl GHE 355, son derece verimli bir öğütücü ve parçalayıcıdır, ancak Bosch'tan 100 £ daha pahalı ve 1,41 metrede daha uzun ve çok daha gürültülü. Ancak, hey, bu bir Stihl olduğundan, inekler eve gelene kadar güvenle parçalanmasını bekleyebilirsiniz.

• Stihl GHE 355'i World of Power'dan satın alın

En iyi bahçe öğütücü 2019: Dirty Pro Tools Garden Shredder

5. Kirli Pro Araçları Bahçe Parçalayıcı

Çok az paraya çok fazla imha gücü

Teknik Özellikler
Ağırlık: 15kgs Güç kaynağı: Şebeke Kesme kapasitesi: 40mm Toplama kutusu: Var
Satın alma nedenleri
+ Ucuz ama etkili + Toplama kutusu var
Kaçınılması gereken nedenler
Bıçaklar hızla köreliyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Dirty Pro Tools muhtemelen isimlerini bulduktan sonra büyük bir kahkaha attı, ancak şimdi sonsuza dek ona bağlı kaldıklarını anlıyorlar.

Boşverin, onların 'kirli' bahçe öğütücüsü 'profesyonel' olabilir veya olmayabilir, ancak bir levye dışında çoğu şeyi parçalayabilen güçlü bir 2.500 watt motorla donatılmıştır.

Kullanıcılar, bu ucuz 'n' tıknaz saman çiğneme makinesinin çapı 40 cm'ye kadar olan dalları aşağıya yutup sonra onları küçük tahta talaşlar halinde 50 litrelik büyük bir kutuya osurarak alkışlamak için sıraya giriyor.

İronik bir şekilde, görünüşte daha hafif olan yapraklar, boğulmasına, sıçramasına ve durmasına neden olabilir, bu yüzden ağır şeylere sadık kalın. Bir düğmeyi söküp bıçaklara erişerek tıkanıklıkları yeterince kolayca giderebilirsiniz. Bunu makine kapalıyken yapmanızı tavsiye ederim, ancak burası özgür bir ülke.

Çoğu evrak imha makinesinde olduğu gibi, sadece eskileri alarak birçok güçlükten kurtaracaksınız.Yaprak temizleyicionları düzgün bir yığın halinde bir araya getirip, sonra da paketleyerek.

Bu fiyata en kaliteli bileşenleri alamayacaksınız ve elbette bu öğütücüyle ilgili yaygın bir çevrimiçi şikayet, bıçaklarının hızla körelmesidir. Öte yandan (neyse ki hala sahip olduğum), 100 sterlin üzerinde bir gölge için bunun yanı sıra parçalayan bir şey elde etmek oldukça nadir bir muamele.

En iyi bahçe öğütücü 2019: Makita UD2500

6. Makita UD2500

Toplama kutusu ile son derece uygun fiyatlı evrak imha makinesi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 27,6 kg Güç kaynağı: Şebeke Kesme kapasitesi: 45 mm Toplama kutusu: 67 litre
Satın alma nedenleri
+ Hoş bir sessizlik + Büyük toplama kutusu
Kaçınılması gereken nedenler
-Nemli malzemelerle mücadele-Oldukça ağır BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'u kontrol edin

Bu akıllı görünümlü elektrikli model, Bosch ile yaklaşık aynı boyut ve ağırlıkta ve aynı şekilde iyi inşa edilmiş, ancak tekerleklerin takılması da dahil olmak üzere bazı montajlar gerekiyor.

Ancak, Bosch kadar çok farklı malzemeyle uğraşmaz ve büyük yapraklar ve yumuşak yaylı dallar gibi yüksek nem içeriğine sahip her şeyle mücadele eder. Diğer bir deyişle, çok fazla yeşillik içermeyen sert ağaçlara ve daha büyük dallara en uygunudur.

Ucuz B&Q modelinin bu kadar hafif işlediği aynı tür gül dalları ile besledim ve birkaç kez sıkışarak yapraklı tıkanıklığın bir kısmını boşaltmak için ters düğmesine basmamı gerektirdi.

Ayrıca, bazı asi şeylerde ikna etmek için bir sopa kullanmaktan biraz daha güvenli hissettirecek bir kurcalama ile gelmiyor. Sonunda partiyi yuttu, ancak 67 litrelik dev toplama kutusu daha yakından incelendiğinde, dalları kesmek yerine basitçe ezdiği ortaya çıktı. Ve bu, kalıntıları çiçek tarhlarına yayamayacağım anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, bir çift 30 mm sert ağaç dalıyla uğraşmak için çok daha iyi bir yumruk yaptı - Bosch ve B&Q gibi, 45 mm'ye kadar çapları kabul ediyor - dalı küçük hazneden almak için birkaç saplı dalları kestikten sonra açılış.

Oldukça sessizdi, bu da komşuları memnun ediyor gibiydi.

Makita’nın fiyatı Bosch ve B&Q arasında bir yere düşüyor. Hangisi? Best Buy ama göreceli çok yönlülük eksikliği nedeniyle benim için biraz zemin kaybediyor.

• Makita UD2500'ü Amazon'dan satın alın

En iyi bahçe öğütücü 2019: Titan Pro 15HP Petrol Chipper Shredder Mulcher

7. Titan Pro 15HP Benzinli Öğütücü Parçalayıcı Parçalayıcı

Çok yetenekli, benzinle çalışan dev

Teknik Özellikler
Ağırlık: 103 kg Güç kaynağı: Petrol Kesme kapasitesi: 75 mm Toplama kutusu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Büyük dalları talaşlar + Çoğu bitki örtüsünün üstesinden gelir + Çok fazla güç
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Devasa ve son derece ağır-Kulağı paramparça edecek kadar gürültülü

Tamamen daha ciddi bir önerme olan bu maliyetli, benzinle çalışan hayvan 75 mm çapa kadar her şeyi yok eder. Burada uygun ağaç dallarından bahsediyoruz, diğer evcil öğütücülerin korktuğu türden şeyler.

Kendi ormanınız varsa veya en azından çok sayıda ağaç ve çalılık içeren çok büyük bir bahçeniz varsa, bu sizin için bir öğütücü olabilir.

Yeterince formda olduğunuzdan ve saklamak için yeterli büyüklükte bir dışkı veya kulübeye sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü tekerleklere sahip olmasına rağmen, makine 103 kg ağırlığındadır ve besleme hunisi kafa yüksekliğindedir. Ayrıca, her şeyi doğrudan yere tükürür, bu yüzden en iyi bahsiniz, tüm çipleri toplamak için bir branda kullanmaktır, yoksa çimleri eski bir karmaşa yaratırsınız.

Titan iki ana portal ile birlikte gelir. Üst kanal, 10 mm'ye kadar olan yaprakları ve dalları barındırır ve onları küçük parçalara ayırmak için bir 'döner kol' sistemi kullanır.

Yana bakın ve 75 mm çapa kadar dallar için dairesel bir portal var: sadece bir dalı itin ve dışarıya neredeyse talaş kıvamında bir yığın ağaç talaşı gelir. Ne yazık ki, yan kanal yalnızca düz dalları kabul eder, bu nedenle bazı kesimler kaçınılmaz olarak gerekli olacaktır.

Tüm bunların dezavantajı, Titan'ın devasa, ağır, çirkin ve gürültülü olması ve zaman zaman biraz TLC gerektiren 15hp'lik dört zamanlı bir elektrikli motor kullanmasıdır. Rakete dayanabilirseniz - ve en yakın komşularınız ya çok uzaktaysa ya da son derece sağırsa - o zaman parçalama topluluğunun bu kunduzu tam bahçe yolunuzdadır.

• Titan Pro 15HP Petrol Chipper'ı Amazon'dan satın alın