Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi bahçe fıskiyesi 2020: en iyi çim fıskiyeleri ile evinizin çimini sorunsuz sulayın

En iyi bahçe fıskiyesi 2020: en iyi çim fıskiyeleri ile evinizin çimini sorunsuz sulayın

En iyi bahçe fıskiyesi ve / veya çim fıskiyesi, yazlar ısındıkça vazgeçilmez hale geliyor - en azından hortum borusu yasağı olmadığı sürece. Çoğu insan bitkilerini sulayacak, peki ya sizin çimleriniz? Özellikle kurak bir ay geçirdiyseniz, çimleriniz kolayca kavrulur. Burada ilkbahar tatilleri ve yaz mevsimi boyunca, bahçenizi sağlıklı hale getirmeye başlamak için şimdi mükemmel bir zaman. Bahçenizi yeni bitirdiyseniz, en iyi bahçe fıskiyeleri ile düzenli olarak ona hak ettiği TLC'yi vermeyi düşünmenin tam zamanı.

  • En iyi çim biçme makineleriher türden
  • En iyi bahçe sulama sistemleri
  • En iyi bahçe hortumu

En iyi çim sprinkler satın alma rehberi

Çimlerinizi elle sulamak çok da zor değildir, ancak geniş bir bahçeniz varsa, bu çok zamanınızı almaya başlayabilir. Burası çim fıskiyesinin devreye girdiği yerdir.

Alabileceğiniz birkaç tür sprinkler vardır ve seçtiğiniz sprinkler, bahçenizin şekline ve boyutuna ve örtülmesini istediğiniz belirli alanlar olup olmadığına bağlı olacaktır. Sabit bir sprinkler, seçilen bir bölgeyi basitçe sulayacaktır, ancak ulaşılması zor alanlara ulaşmak için genellikle iyidirler.

Dönen ve salınan çim fıskiyeleri, bahçenizin farklı alanlarının eşit şekilde sulanmasını sağlar ve çiçek tarhlarında daha yumuşak olma eğilimindedir. Bununla birlikte, özellikle geniş bir bahçeniz varsa, hareketli fıskiyeler, eşit bir kapsama sağlamak için çimlerinizi yukarı ve aşağı hareket ettirerek çalışır.


En verimli ve etkili sulama için, birelektronik zamanlayıcıtutarlı bakım sağlayacaktır ve çeşitli nozullara ve akış ayarlarına sahip bir sprinkler tercih etmek, daha fazla dikkat gerektiren belirli alanları hedefleyebileceğiniz anlamına gelir.

Yer bazlı fıskiye için en iyi seçeneklerimiz arasında çok yönlüKarcher Salınımlı Yağmurlama Sistemisağlam ve geniş kapsamlıSpear & Jackson BWF22 Salınımlı Yağmurlama Sistemi, yeniGardena Salınımlı Yağmurlama Sistemi AquaZoom M ve klasikHozelock Dikdörtgen Fıskiyeveya Lawnqueen bir zamanlar katlanmış olarak biliniyordu.


Sırayla en iyi bahçe fıskiyeleri

En iyi bahçe fıskiyesi 2020: Gardena Premium Pulse SprinklerPingtwitter Best Buy logosu

1. Gardena Premium Darbeli Yağmurlama Sistemi

Hala kolayca satın alabileceğiniz en iyi çim fıskiyesi

Teknik Özellikler
Tip: Darbe Kapsamı: 490 Metrekare Nozullar: 1
Satın alma nedenleri
+ Büyük bahçeler için harika + Yazın sesini yaratır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 31,33 £ Amazon'da 39,15 £ Amazon'da Görüntüle 2 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

490 m2'ye kadar olan geniş çimler için özellikle uygun olmasının yanı sıra, darbeli veya darbeli fıskiyeleri sevmemizin ana nedeni, yazın ve özellikle kırsal alanın sesini simgelemesidir. Ne de olsa, sıcak bir yaz akşamında bir Pimms'i yudumlarken veya bir dizgin yolunda yürüyüşe çıkarken bir çiftçinin veya görkemli evin sulama sisteminin huzurlu sesini kim sevmez ki? Pekala, bu modeli bahçenize koyun ve kendinizi her zaman köyündeymiş gibi hissedeceksiniz.


Kuşkusuz, darbeli fıskiyeler, metal ve plastik parçalardan oluşan bir karmaşa bulan ve hepsini bir adam barakasına koyan birinin sonucuna benziyor. Ayrıca oldukça hassastırlar ve ayaklar altına alınmaktan hoşlanmazlar. Ancak uzun menzilli sulama için en iyi seçenekler arasındadırlar.

Bu Gardena Premium Pulse Sprinkler, yapısında makul miktarda sağlam metal kullanır ve her gün güvenilir fışkırtma fusillade üretmesi gereken yüksek hassasiyetli pirinç nozul ile donatılmıştır. 10 ila 25 metre aralığı, yan taraftaki büyük düğme kullanılarak kolayca ayarlanabilir ve sektörü 25˚ ile 360˚ arasında ayarlamak için ayrı bir döner ayarlayıcı vardır. Ve bir geçiş konektörüne sahip olduğu için, bir grup fışkırtma senfonisi için bir demetini birbirine bağlayabilirsiniz.

En iyi bahçe fıskiyesi 2020: Hozelock Dikdörtgen Fıskiye

2. Hozelock Dikdörtgen Fıskiye

En ucuz çim fıskiye

Teknik Özellikler
Tip: Döner Kapsama: 180 Metrekare Nozullar: 15
Satın alma nedenleri
+ Sağlam tasarım + Eşit kapsama alanı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİNİ ayarlarken ıslanmayı bekleyin Amazon Low Stock'ta 20 £ görüntüle B & Q'da 22,31 £ İngiltere Araç Merkezinde Görüntüleyin

Güvenilir bir işin yapılması gereken daha küçük bahçeler, bu yandan yana fıskiyeden iyi şeyler bekleyebilir. Aslında, piyasadaki tartışmasız en popüler sprinkler ve aynı zamanda çok güvenilir. Aşağıda incelenen Kärcher ve Gardena'dan farklı olarak, 15 su jeti üzerinde herhangi bir ayarlama yapamazsınız, ancak her iki tarafta da menzili ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, anında erişim ayarlamaları yapmak iyi bir ıslanmanın reçetesidir, bu nedenle salınımlar arasında Ethan Hunt tarzını kurcaladığınızdan emin olun.


Hozelock’un geniş kızak tarzı tasarımı, dik yokuşlarda bile sağlam bir şekilde yerinde kalmasını sağlar, bu nedenle çimleriniz South Downs kadar tepelik ve tercihen dikdörtgen şeklindeyse bunu göz önünde bulundurun.

en iyi bahçe yağmurlama sistemi 2020: KARCHER OSCILLATING SPRINKLER OS 5.320SV

(Resim kredisi: Kärcher)

3. Karcher Premium Salınımlı Sprinkler OS 5.320SV

Genel olarak en iyi çim yağmurlama sistemi - ne yazık ki bunun sonucunda elde etmek zor olabilir

Teknik Özellikler
Tip: Salınan Kapsama: 320 Sq. M Memeler: 20
Satın alma nedenleri
+ Etkileyici tasarım + Olağanüstü çok yönlülük
Kaçınılması gereken nedenler
- Yeterli su basıncı gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 39,49 Amazon'da Görüntüleyin

• Kärcher Premium Salınımlı Sprinkleri Amazon'dan satın alın

Kärcher en çok basınçlı yıkayıcıları ile tanınır, ancak aynı zamanda büyük bir şekilde bahçecilik ve bunu iyi yapıyor. Örneğin, bu sağlam salınımlı fıskiyeyi ele alalım. Ortalama ortak veya bahçe osilatörünüzün aksine, bu, tam bir çan ve ıslıklarla birlikte gelir. Başlangıç ​​için gemide yirmi jet var ve bu her yönden mükemmel kapsama anlamına geliyor. Daha da iyisi, daha dar bir bölge oluşturmak için her iki taraftaki bazı nozulları kapatarak kapsama alanını özelleştirebilirsiniz.

Kärcher Salınımlı Yağmurlama Sistemi ayrıca su basıncını ayarlamak için bir düğme ile birlikte gelir, böylece en uygun püskürtme mesafesini seçerken bir muslukta durmanıza gerek kalmaz. Ve ufak bir dahice hareketle, siz ekstra ayarlamalar yaparken yüzünüze en yakın jetleri kapatmak için dönen ünitenin altında plastik bir SplashGuard vardır.

Kuşkusuz, tüm nozullar açıkken - ve tipik Londra su basıncını kullanarak - Kärcher, Spear & Jackson veya Hozelock Dikdörtgen Fıskiye kadar geniş değildir (her iki tarafta da yaklaşık 4 m ıslaklık elde edersiniz), ancak her iki taraftaki birkaç jeti kapatır. ve daha dar bir dizilişle de olsa atış her iki tarafta yaklaşık 8 metreye çıkar. Bu ayar, tüm arsayı tek bir hamlede kaplayacağından, ortalama uzun ve ince kentsel Londra çimi için idealdir. Ve bu, yüzünüzü doldurmak ve sıçan kundaklamak gibi daha önemli eğlencelerle uğraşırken işini yapması için bırakabileceğiniz anlamına gelir.

En iyi bahçe sprinkleri 2020: Spear & Jackson BWF22 Salınımlı Yağmurlama Sistemi

(Resim kredisi: Spear & Jackson)

4. Spear & Jackson BWF22 Salınımlı Yağmurlama Sistemi

Erişim ve yapı kalitesi için en iyi fıskiye

Teknik Özellikler
Tip: Salınımlı Kapsama: 340 Metrekare Nozul: 18
Satın alma nedenleri
+ Üstün tamamen metal yapı + Pirinç nozullar + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 33,30 Amazon'da görüntüle

Bu model sıklıkla satılmaktadır, bu nedenle bunun yerine Spear & Jackson Kew Collection fıskiyesini düşünün-daha ucuzdur ve belki de daha da önemlisi satın alınabilir

18 pirinç nozul ve pirinç hortum konektörüyle tamamen metalden yapılmış olan bu salınımlı sprinkler, özellikle Londra'nın şebeke basıncı bazen çok düşük olabileceğinden, kapsama alanıyla bizi şaşırttı.

Onu ateşledik ve tek seferde bahçenin tüm uzunluğunu ve genişliğini (10 x 7 m) kapladığı için saklanmak zorunda kaldık. Yukarıdaki mükemmel Karcher bile bu kapsama seviyesine ulaşmadı. Ayarlanabilir akış açısı ve erişimini kontrol eden küçük bir basınç kadranının yanı sıra, herhangi bir süslü zil ve ıslık çalmaz. Tüm alanlarda daha fazla ayarlanabilirlik istiyorsanız, Kärcher hala en sevdiğimiz seçimdir, ancak tek seferde gerçekten geniş bir alanı kaplayan inanılmaz derecede iyi yapılmış, pro-spec salınımlı bir sprinkler istiyorsanız, o zaman bu tam aradığınız şeydir.

En iyi bahçe sprinkleri 2020: Gardena Salınımlı Yağmurlama Sistemi AquaZoom M

(Resim kredisi: Gardena)

5. Gardena AquaZoom M

Daha küçük çimler için daha büyük su damlalarına sahip ayarlanabilir fıskiye

Teknik Özellikler
Tip: Salınan Kapsama: 250 Sq. M Memeler: 16
Satın alma nedenleri
+ Ayarlanabilir nozullar + Daha büyük su damlaları üretir
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok iyi yanal aralık değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 32,26 Amazon'da görüntüle 34,95 £ Tooled Up'ta Görüntüle

• Gardena Salınımlı Yağmurlama Sistemi AquaZoom M'yi Tooled Up'tan satın alın

Yukarıda incelenen mükemmel Kärcher gibi, bu yeni Gardena modelinin 16 su jeti, bahçenin boyutuna ve şekline bağlı olarak geniş veya dar erişim için ayarlanabilir. Bununla birlikte, Kärcher'in açıp kapatabileceğiniz 20 nozulundan farklı olarak, Gardena'nın sistemi, dar veya geniş bir bölge sağlamak için yan yana hedeflenebilen veya hatta bir jet kümesi oluşturacak şekilde ayarlanabilen iki kalıcı nozul bankası kullanır. düz bir çizgi, diyelim bir patikanın kenarından aşağı, diğer banka ise çimin geri kalanını ve belki de yan tarafta bir çiçek yatağını sular.

Gardena’nın nozulları normdan daha geniştir ve bu, erişimin en yüksek Spear & Jackson veya iki jet bankası kapalı olan Kärcher kadar yakın olmadığı anlamına gelir. Artı tarafta, her bir jetten çıkan artan su miktarı yağmur damlalarınınkine çok benzer, bu nedenle bu sprinkler, her bir fıskiye salınımı başına daha fazla su sağlar.

Sonuç olarak, 10m x 5m den daha büyük bir yüzey alanına sahip bir bahçeniz varsa veya su basıncınız genellikle Londra'da olduğu gibi düşükse, o zaman belki bu modelden vazgeçin ve hatta devasa menzile sahip Spear & Jackson'ı seçin. düşük basınçlı bölgelerde. Öte yandan, çimleriniz nispeten küçükse - ve garip bir şekle sahipse - ve çimleri ve yatakları geçiş başına daha fazla suyla ıslatmak istiyorsanız, o zaman tercih etmeniz gereken fıskiye budur.

En iyi bahçe sprinkleri 2020: Hozelock Round Sprinkler Pro

6. Hozelock Yuvarlak Sprinkler Pro

Olağandışı düşük veya yüksek su basıncı alanları için en iyi bahçe sprinkleri

Teknik Özellikler
Tip: Döner Kapsama: 314 Metrekare Nozul: 5
Satın alma nedenleri
+ Geniş alan kapsamı + Güvenli oturma
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazen hortum borusu gevşiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 15 Amazon'da görüntüle£ 20 Keen Gardener'da görüntüle£ 49,29 Amazon 713 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Hozelock, kullanıcıların su basıncınız ne olursa olsun inanılmaz derecede iyi işler buldukları Round Sprinkler Pro ile listemize bir başka harika giriş daha ekledi. Çivi tasarımı, çimlere ve en dik yokuşlara bile güvenli bir şekilde yerleştirilebileceği anlamına gelir veya bunun yerine aynı modeli bir kızak tabanıyla satın alabilirsiniz.

Beş nozul seçimi ile bu sprinkler, sadece kırmızı ayar halkasını ayarlayarak tam bir kapsama çemberini (20 m çapa kadar) veya geniş bir arkı tamamlayacak şekilde ayarlanabilir. Ayrıca, tüm bahçe boyunca sprey kapsamı sağlamak veya belirli alanları daha güçlü bir akışla hedeflemek için mükemmel olduğu söyleniyor. Daha küçük çimler için mükemmel bir seçim.

En iyi bahçe sprinkleri 2020: Gardena Turbo-tahrikli Pop-up Sprinkler T 100

(Resim kredisi: Gardena)

7. Gardena Turbo-tahrikli Pop-up Sprinkler T 100

En iyi açılır çim fıskiyesi

Teknik Özellikler
Tip: Salınımlı Kapsama: 100 Metrekare Nozul: 16
Satın alma nedenleri
+ Yerden çıkar + İyi kapsama alanı
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI yüklemek için doğru bir acı £ 17.95 Tooled Up'ta £ 21.95 Görüntüle Amazon'da Görüntüle

• Gardena Popup T100'ü Amazon'dan satın alın

Bir fıskiyenin çimlerinizde yer kaplaması fikrinden hoşlanmıyorsanız, bu entegre fıskiye sorunun üstesinden gelmenin ideal yoludur. Gizli olduğu için, bu çim fıskiyesi kurulum gerektirir - hortum için bir hendekle birlikte 10 inçlik bir delik de kazılması gerekecektir.

Popup, eşit su dağıtımını sağlamak için 16 esnek nozulla birlikte gelir ve özellikle dikdörtgen biçimli çimlerde etkilidir (ünitenin çeşitli düğmeleri ve tekerlekleriyle oynayarak püskürtme genişliğini, aralığını ve yönünü ayarlayabilirsiniz). Kullanmak için musluğu açmanız veya sizin için bir zamanlayıcı yapmasını sağlamanız yeterlidir ve su basıncı, musluğun yerden fırlamasına neden olur. Bittiğinde, yuvasına geri döner.

Popup, sayfadaki estetik açıdan en hoş modeldir, ancak bazı kullanıcıların tüm alanlara ulaşması için yeterince yüksek su basıncına sahip olmadıkları konusunda uyarılmalıdır. Genel erişimi test etmek için önce sıradan bir fıskiyeyi denemenizi öneririz, çünkü ihtiyacınız olan son şey, bahçenin yarısını kazdıktan sonra kederli bir kapsama alanına sahip olduğunu keşfetmektir. Ayrıca, sistemi profesyonel bir peyzajcı tarafından kurmanız tavsiye edilir, çünkü yetersiz talimatlar, açıkça söylemek gerekirse, berbattır.

GARDENA Premium Tam veya Kısmi ... GARDENA Premium Tam veya Kısmi Dairesel Darbeli Yağmurlama Sistemi Amazon £ 31,33 GörüntüleTüm fiyatları görün