Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • En iyi 2020 bahçe aletleri (motorsuz): sonbahar ve kış boyunca kesmek, kesmek, kesmek, kesmek, çapalamak, kazmak ve tırmıklamak için manuel bahçe aletleri

En iyi 2020 bahçe aletleri (motorsuz): sonbahar ve kış boyunca kesmek, kesmek, kesmek, kesmek, çapalamak, kazmak ve tırmıklamak için manuel bahçe aletleri

Bahçıvanlık için gerekli olan bu çeşitli dilimler gibi, onsuz yaşayamayacağınız bazı manuel bahçe aletleri vardır.


Yıl boyunca, budama makası, budama makası, bıçak ve dal testerelerinden kürek, mala, tırmık, kenar düzleştirici, ot otları ve çeşitli mükemmellere kadar, favori bahçe yönetim araçlarımızın bu sürekli genişleyen listesine yeni ürünler ekleyeceğiz. el aletleri.

Bu olağanüstü kapsamlı kılavuzu sindirmeyi kolaylaştırmak için sayfadaki tüm ürünleri dört ana kategoriye ayırdık:Budama Aletleri,Kazma Araçları,Zemin Bakım AraçlarıveEl aletleri.

Kuşkusuz oldukça sıkıcı olmasına rağmen, bunların hepsiönemliBilmeniz gereken bahçe gereçleri - oh evet, bebeğim - biz böyle elde ederizaşağı. Bahçe işi ne kadar dikenli olursa olsun ve ne kadar yabani olursanız olun, bunlar işi halletmek için kullanılan bahçe aletleridir. Hatta bir tane bile alabilirsinEn iyi Siber Pazartesi fırsatları.

En iyi bahçe aletleri nereden alınır

İngiltere'de:


Amazon

B&Q


Waitrose Garden
Thompson Morgan
Çiğdem
Van Meuwen
Suttons
Dobies
Harrod Bahçıvanlık
Hazırlanmış

ABD'de:


Walmart

Sears
Home Depot
Lowe's

EN İYİ BUDAMA VE KESME ARAÇLARI

Başlamadan önce, hem budama makası hem de budama makası için geçerli olan en az bir bahçe jargonunu ele almalıyız: baypas ve örs.

Bypass budama makasları ve budama makasları, makas gibi keserken birbirlerini sorunsuzca geçecek şekilde tasarlanmış bıçaklara sahiptir. Keskin, temiz kesimler sağladıkları ve dalın zarar görmesini veya zedelenmesini önledikleri için yeşil ağaç ve narin gövdeler için mükemmeldirler.


Öte yandan örs makas ve budama makası, küçük bir doğrama tahtası gibi düz bir sert plastik veya kauçuk bloğu kesen keskin bir bıçağa sahiptir. Örs donanımlı budayıcılar, kesilmesi gereken ölü odun ve kuru, sert, eski büyüme için mükemmeldir. Çoğu amatör bahçıvan, her ikisi de aynı görevi yerine getirdikleri için her iki mekanizma ile mutlu bir şekilde idare edeceklerdir.

Artık örsünüzden atlayışınızı biliyorsunuz, şu anda piyasada bulunan en kaliteli manuel keskin nişancı ve kesicilerin düşüşünü öğrenmek için okumaya devam edin.

en iyi bahçe aletleri: Fiskars Quantum Bypass Budayıcı

(Resim kredisi: Fiskars)

Fiskars Quantum Bypass Budayıcı

Kavrayıcı mantar saplara sahip olağanüstü yüksek kaliteli budama makinesi

Satın alma nedenleri
+ Zahmetsiz kesme için şık budama makasları + Rahat mantar tutacaklar + Pürüzsüz hareket
Kaçınılması gereken nedenler
-Normdan daha ağır-Kulübede en ucuzu değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 59,49 Amazon'da görüntüle

Daha ağır, biraz daha büyük ve pahalı olmalarına rağmen, bu premium model, yüksek kaliteli alüminyum gövdeden ve ultra keskin TruEdge baypas bıçaklarından dokunsal, ergonomik tasarımlı mantar kaplı sapa kadar tüm yol boyunca kaliteyi haykırıyor. .

Quantum’un ağır hissi ve daha büyük boyutu, elleri daha büyük olan bahçıvanlar için daha uygun hale getirir, ancak bir çift almaya hazır olduğunuz günden asla pişman olmayacaksınız. Mantar tutacakları, özellikle elleriniz biraz terliyken maksimum tutuş sağlar ve eldivenlerle de gerçekten iyi çalışır. Bıçak, yeşil sapları keser ve 2,6 cm'ye (bir inç) kadar çapa sahiptir ve arkasından gerçekten temiz bir kesim bırakır. Yay da minimum çabayla bıçakları kapatmak ve serbest bırakmak için doğru miktarda gerilime ayarlanmıştır.

Bahçe aletleriniz konusunda özellikle seçici iseniz ve güvenilir bir şekilde sağlam olmakla birlikte övgüye değer şekilde iyi performans gösteren bir çift yüksek kaliteli baypas budama makası arıyorsanız, o zaman bunlar meyve bahçenizin hemen üzerinde olacaktır.

En iyi bahçe aletleri: Gardena Budama Makası SlimCut

Gardena Dal Kesme Makası SlimCut (12010-20)

En iyi uzun kollu dal kesme makinesi

Satın alma nedenleri
+ Zahmetsiz dal kesimi + Erişilemeyen yerlere ulaşır + Çift dişli sistemi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Oldukça pahalı £ 62,90 Amazon'da görüntüle 64,99 £ Amazon'da görüntüleyin 10 Amazon müşteri yorumu

Bu uzun kollu dal kesme makinesi bir nimettir. Hayır, gerçekten. Çok fazla uzatılmış kol hareketi içeren ortalama bir çift kollu budama makasının aksine - dahası bir uzatma modeliyse - bu, her iki kolu da aynı düzlemde tutan ustaca yay ve ok tarzı bir sistem kullanır.

Kullanmak için, bir elinizin avuç içini ayarlanabilir alt tutamağın etrafına yerleştirin ve diğer elinizle uçtaki tutacağı tutun. Şimdi bir yay ve ok kullanıyormuş gibi geri çekin - SNIP, rahatsız edici dal zahmetsizce üç kez kaldırılır. SlimCut'un iki dişlisi vardır: kısa çekişler için sağlam bir his - ince dallar için iyidir - ve kolların daha uzun esnemesini gerektiren ancak daha kalın dalları kesmek için mükemmel olan daha kolay giden bir dişli.

Bu sistemin bir diğer mükemmel yararı da, ister kalın yapraklarla çevrili bir dalı ele almak ister baş yüksekliğinin bir metre veya daha fazla üzerinde bir dala uzanmak olsun, kullanıcının ulaşılması zor alanlara erişmesini sağlamasıdır. Ve kollarınızı uzatmanıza gerek kalmadan.

Erişilemeyen alanlarda çok fazla kesim yaparsanız, kısa kollarınız varsa veya kas bölgesinde biraz zayıfsanız, bu model şiddetle tavsiye edilir. Kesilmiş hayatınızı değiştirecek.

En iyi bahçe aletleri: fiskars x pruner

FISKARS POWERGEAR X PRUNER PX93

Döner saplı Über havalı budayıcı

Satın alma nedenleri
+ Ergonomik kol + Temiz kesici
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha narin, yeşil gövdeler için ideal değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 27,95 £ Tooled Up'ta Görüntüle 29,45 £ İngiltere Araç Merkezinde Görüntüle 31,90 £ Amazon'da Görüntüle

Diğer birçok budama aletinin iki sabit tutma kolu ile geldiği yerlerde, bu modelde elinizi kapattığınızda 45˚ dönen bir parmak kolu vardır. Bunun el ve bilek kaslarında ne kadar büyük bir fark yarattığına inanamıyoruz. Fiskars, PowerGear mekanizmasının & lsquo; kesmeyi standart mekanizmalardan 3,5 kata kadar daha kolay hale getirdiğini 'belirtir ve biz de kanlı bir şekilde hemfikiriz.

Bu özel budama makinelerine bir örs mekanizması takılmıştır, bu nedenle genişliği 26 mm'ye kadar olan sert, kuru dallar için iyidirler. Elleri son derece rahattır ve nazikçe açılan kollar çok fazla açılmadığından kullanımı oldukça zahmetsizdir. Düzeltme ihtiyaçlarınız için sağlam bir eklenti.

En iyi bahçe aletleri: Niwaki Mini Makas

Niwaki Mini Makaslar

Küçük budama işleri için yüksek kaliteli hafif makaslar

Satın alma nedenleri
+ Hafif ve küçük + Keskin SK çelik bıçaklar + Grippy kauçuk saplar
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 44 TL'nin dışında bırakılmak çok değerli Amazon'da Görüntüle

• Niwaki Mini Makasları doğrudan Niwaki'den satın alın

Makaslar, hareket halindeyken çitleri kesmek, genel budama işleri görevleri ve sınırların etrafındaki çimleri kenara çekmek için harikadır. Bununla birlikte, bu yazar, bazı modellerin, özellikle kolları uzanmış haldeyken uzun süre kullanılamayacak kadar ağır ve büyük olduğunu keşfetti. Buna karşılık, bu ultra hafif Japon yapımı makaslar, düzenli kullanım için tam olarak doğru uzunlukta (14 cm) olan jilet keskinliğinde bıçaklarla donatılmıştır.

Beyaz meşe kulplar da nispeten kısadır ve elleri güven verici bir şekilde kavrayacak şekilde yumrulu kauçukla kaplanmıştır. Bıçakların kendisi, mutfak bıçağı üreticilerinin tercih ettiği malzeme olan SK çeliğinden (karbon ve manganezden oluşan sertleştirilmiş bir alaşım) yapılmıştır.

Ustura gibi kesen ve önkolları fazla etkilemeyen küçük bir çift ışık makasının peşindeyseniz, eldiveni bunlardan bir çiftine geçirmeyi düşünün.

En iyi bahçe aletleri: Gardena Garden Secateurs B / S-M

Gardena Bahçe Secateurs B / S-M

Genel kullanım için en iyi budama makası

Satın alma nedenleri
+ Satın almak için ucuz + Çift çene genişliği + Elinizde rahat GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 13,89 Amazon'da görüntüleyin 52 Amazon müşteri incelemeleri

Bu bütçe-fiyatlı bypass secateurs, aşağıda incelenen Spear & Jacksons'tan biraz daha büyüktür, bu yüzden belki de daha büyük elleriniz varsa onları düşünün.

Gardena'lar iki farklı çene genişliğine sahiptir ve elde ipeksi pürüzsüzlük ve olağanüstü rahatlık hissi veren yüksek kaliteli plastik bir tutuşla kaplanmış paslanmaz çelik bıçaklarla donatılmıştır.

Kaliteli bahçe teçhizatıyla tanınan bir şirketten bekleneceği gibi, yeşil sapları ve dalları son derece iyi kesiyorlar ve zorlu bir seanstan sonra kaçınılmaz olarak onları terk edeceğiniz sınırlarda öne çıkacak kadar parlak renkliler.

En İyi Bahçe Aletleri: Fiskars Pruner bypass P57

(Resim kredisi: Fiskars)

Fiskars Budayıcı baypas P57

Daha küçük eller için benzersiz baypas budama makası

Satın alma nedenleri
+ Küçük eller için tasarlandı + Sol elini kullananlar için de uygun + Güzel yaylı hareket + İyi fiyat
Kaçınılması gereken nedenler
- Bıçaklar biraz fazla geniş açıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 16.99 Amazon'da Görüntüleyin

Fiskars'ın bu harika yeni baypas budayıcıları, kesme eforunu oldukça dramatik bir şekilde azaltan benzersiz bir manivela mekanizması içerir ve bu da onları daha küçük eller ve artrit hastaları için uygun hale getirir. Standart bir makas hareketi yerine, P57’nin üstteki siyah bıçağı, zahmetsiz kesim için kasnak benzeri bir etki yaratarak, alt tutamağı ortada birleştirmek için normdan daha uzağa uzanır. Bununla birlikte, kesimler arasında oldukça geniş açılmasını önlemek için iki aşamalı bir anahtar görmeyi isterdik.

Hafif FiberComp malzemeden üretilen bu yumuşak dokunuşlu budama makasları, 2 cm'lik bir kesme genişliğine sahiptir ve bu da onları herhangi bir yeşil saplı budama görevi için uygun kılar. 26 sterlin altındaki bir kesmede, çok da pahalı değiller.

en iyi bahçe aletleri: Corona Deadheading Snip

(Resim kredisi: Corona)

Corona Deadheading Snip

Hassas kesme için ince keskin nişancılar

Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz derecede kavrayıcı + Rahat jel kaplama + İnce, keskin makas bıçakları + Dikiş için de kullanışlı

• Corona Deadheading Snip'i Burgon & Ball'dan satın alın

ABD'nin önde gelen bir bahçecilik markası olan Corona'nın geçmişi, meyveyi zarar vermeden sapından koparmak için ilk profesyonel makaslardan birini üreterek ABD narenciye endüstrisinde devrim yaratmasına yardımcı olduğu 1928 yılına kadar uzanmaktadır.

Bu sevimli küçük keskin nişancı çifti, kapalı yerlerde baş döndürme ve hassas gövde işleri için çok önemlidir. Corona elde hafiftir ve hassas kesimler için eğimli konik uçlara sahip keskin paslanmaz çelik bıçaklar ve zahmetsiz kullanım için hafif bir geri dönüş yayı ile donatılmıştır.

Bununla birlikte, bu keskin nişancı ile ilgili en iyi şey, yalnızca üstün rahatlık sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda ıslak ellerle veya kaygan kumaş eldivenler giyerken bile bol miktarda kavrama sağlayan kalamar ComfortGEL kaplamasıdır.

Corona, Birleşik Krallık'ta çok duyduğunuz bir marka değil, ancak şimdiye kadar incelediğimiz yüksek kaliteli el aletlerine göre, hardalı kesen bir markadır.

en iyi bahçe aletleri: Stihl PG20 budama makası

Stihl PG20 Evrensel Baypas Budama Makası

Kaliteli Alman yapımı budama makası

Satın alma nedenleri
+ Son derece rahat + Harika renkler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Stihl PG20 Universal Bypass Secateurs'u FR Jones & Son'dan satın alın

Elektrikli alet üreticisi Stihl'in bu havalı görünümlü baypas budama makasları, zahmetsiz budama için sadece bilettir. İnce turuncu renkli kulplar büyük bir ele tam oturur ve parmak şeklindeki girintiler daha kalın dalları keserken ekstra satın alma sağlar. Bununla birlikte, jüri, eldiven giyildiğinde çok kaygan olan düz plastik örtü üzerinde dışarı çıkar.

PG20'ler, çapı yaklaşık 15 mm'ye kadar olan sapları ve dalları kesmek için iki adet jilet keskinliğinde çelik bıçakla donatılmıştır. Standart manuel budayıcıların panteonunda, Stihl'ler elde harika hissediyor, son derece keskin ve verimli, ancak bu plastik kaplama, daha kavrayıcı bir malzeme ile değiştirilmeyi başarabilir.

En iyi bahçe aletleri: Spear & Jackson Razorsharp Advantage Ayarlanabilir Bypass Secateurs

Spear & Jackson Razorsharp Avantajı Ayarlanabilir Bypass Secateurs

Küçük eller için son derece uygun fiyatlı budayıcılar

Satın alma nedenleri
+ Küçük eller için küçük boyut + İki çene genişliği + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
- Büyük eller için en iyisi değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 13,69 £ Amazon'da 14,95 £ Tooled Up'ta 15,95 £ Tooled Up'ta Görüntüle 380 Amazon müşteri yorumu

Ellerinizin çoğu budama makası için çok küçük olduğunu fark ederseniz, işte bu işi 12 £ 'dan daha düşük bir fiyata hayranlık uyandıracak kadar iyi yapan harika bir 'bayan boyutu' baypas budama aleti. Elde son derece hafif ve küçük olan bu Spear & Jacksons, bahçe bitkilerinin en can sıkıcı olanı, can sıkıcı dikenli ninjayı (aka bramble) geri almak söz konusu olduğunda göreve fazlasıyla hazır.

Bu model, ince, tutması kolay sapların yanı sıra, iki aşamalı çene genişliğine sahiptir - küçük hassas gövdeler için 75 mm ve ince yeşil dallar için 114 mm. SK5 çelik bıçaklarının ve baypas kesme işleminin kombinasyonu, bu arada yeşil gövdelerin minimum morarma ile kesilmesini sağlar. Normal büyüklükteki bahçıvanlarla geçinemeyenler için en uygun fiyatlı satın alma.

En iyi bahçe aletleri: Wolf Garten Comfort Çim Makası

Wolf Garten Comfort Çim Makası

En iyi manuel çim biçme makineleri

Satın alma nedenleri
+ Çim bordürlerini bitirmek için harika + 180˚ bıçak muhafazası
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Yoğun çim manikürü için ideal değil £ 16,95 Tooled Up'ta Görüntüle 18 £ Amazon'da Görüntüle

• Tooled Up'tan Wolf Garten Comfort Çim Makası satın alın

Bu Cermen çim makası, küçük bir banliyö çiminin kenarlarını elektrikli düzelticiye ulaşmak zorunda kalmadan düzeltmek için bir nimettir. Unutmayın, tenis kortu büyüklüğünde bir çimleriniz olsa bile, bu çimlerin, sallamayı unuttuğunuz başıboş çim parçalarını toplamak için kullanışlıdır. Ve elbette, değerli Safran Çiğdem koleksiyonunuza tehlikeli derecede yakın olan bir çim bordürü düzeltirken kendi başlarına gelirler.

Wolfie'ler rahat ve pürüzsüz bir harekete sahiptir ve 180 ° döndürülebilen bir çift kavisli bıçakla donatılmıştır, böylece bunları bir çit veya asi bir çalı üzerinde hassas budama işleri yapmak için standart makaslar olarak da kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, güvenli saklama için bıçak kilidini hafifçe vurmanız yeterlidir. Kullanışlı.

En iyi bahçe aletleri: Spear & Jackson Razorsharp Ratchet Twist Anvil Secateur

Spear & Jackson Razorsharp Ratchet Twist Anvil Secateurs

Daha kalın dallar için harika bir seçim

Satın alma nedenleri
+ 20 mm çapa kadar dalları keser + Dönen parmak tutamağı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 16,80 £ Amazon'da 19,99 £ görüntüleyin Amazon'da 27 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Cırcırlı budama makası, çapı 20 mm'ye kadar olan sert dalları kesmek için mükemmeldir. Normal budama makasının aksine, Spear & Jackson'ın bu örs çifti gibi bir cırcır modeli, dört kısa adımda daha büyük dalların kesilmesini sağlayan açılı dişler kullanır. Karbon çelik bıçakları dalın etrafına yerleştirin ve normal bir budama makası ile uygulayacağınız aynı elle pompalama işlemini gerçekleştirin. Bıçak, sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü kesimler için kendini sıfırlamadan önce yalnızca birkaç milimetre kesecektir. Üstelik parmak kaslarına çok fazla baskı uygulamadan.

Bu model, biraz uğraşmadan olmasa da, 25 mm civarında daha kalın bir dalı başardı. Unutmayın, dönen parmak tutuşu (yukarıda incelenen Fiskars bahçe makaslarına çok benzer bir mekanizma) çok büyük bir yardımdı çünkü bu eylem elinizin uzatılmasını gerektiriyor.

Yanınızda büyük bir çift çift dallı budama makası taşımak istemiyorsanız, kendinize bir iyilik yapın ve alet kılıfınıza bunlardan bir çift koyun.

En iyi bahçe aletleri: Niwaki GR Pro Secateurs

Niwaki GR Pro Secateurs

En iyi yüksek kaliteli Japon yapımı budama makası

Satın alma nedenleri
+ Premium KA70 karbon çelik bıçaklar + Muazzam sap kesme
Kaçınılması gereken nedenler
-Pricy-Wide yay hareketi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 69 £ Amazon'da görüntüle 72 £ Amazon'da görüntüle 84 £ Amazon'da görüntüle

Niwaki'den GR Pro Secateurs satın alın

Bıçak üretimi söz konusu olduğunda - ister mutfak bıçakları ister bu durumda bahçe budama makası olsun - Japonlar sanatta eski ustalardır. Ve hepimizin bildiği gibi, aynı zamanda yaratıcı bahçecilik konusunda da uzmanlar. İkisini bir araya getirin ve sonuç budur - bir çift KA70 karbon çeliği baypas makası muhtemelen tıraş olmak için yeterince keskin.

Şimdi, bu birinci sınıf budama makaslarının eski moda türden olduğu söylenmelidir, bu da iki ince, plastik kollu çelik sap arasında basit bir yay anlamına gelir. Sonuç olarak, çenelerin tamamen açılmasını önlemek için biraz daha kaslı hareket gerektirirler (bazı modern budama makaları, maksimum açık açıklığı iki farklı pozisyonda (kısa ve uzun) ayarlayan bir anahtar içerir. Ayrıca, bunlar çiçek tarhında yatarken bırakılacak türden budama makası türleri değil çünkü o güzel metal işçiliği kirlenecek.

Bununla birlikte, hassas gövdeleri ve ince dalları kesmek söz konusu olduğunda, bu budama makasları, bitkilerinizin muhtemelen size teşekkür edeceği bir kesim ve morluk bırakmadan en yüksek hassasiyetle keser.

Kulübede yalnızca en keskin ve en kaliteli bahçe aletlerini kullanmakta ısrar eden, gerçekten zeki bir bahçıvan iseniz, bu budama makası ilk uğrak noktanızdan biri yapın.

En iyi bahçe aletleri: Gardena Garden Saw 135P

GARDENA BAHÇE TESTERE 135P

Zahmetsiz dal kesimi için süper kullanışlı katlanır testere

Satın alma nedenleri
+ Ultra keskin tırtıklı bıçak + Çoğu dalda testereler + Katlanabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-Kanat oldukça kısa BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 20.95 Tooled Up'ta 21.99 £ Amazon'da Görüntüle 53.33 £ Amazon'da Görüntüle

Budayıcılar veya budama makası için çok kalın birkaç ağaç dalı var mı? Bu 135 mm katlama testeresi göreve oldukça uygundur. Basitçe açın, üç kesme açısından birini seçin ve oraya girin ve canı cehenneme. Gardena’nın kötü görünümlü tırtıklı bıçağı üç tarafı keskinleştirilmiştir ve 50 mm kalınlığa ve muhtemelen daha fazlasına kadar dalları zahmetsizce kesmek için yeterince kısa ve serttir. İşiniz bittiğinde, sadece düğmeyi sıkın ve bıçağı dikkatlice kapatın, bıçak gibi hafifçe vurun.

135 mm bir bıçak çok kısa görünüyorsa ve bir dalı beş metreye kadar kesmeniz gerekiyorsa, o zaman belki de dalları aşağı koaksiyel yapmak için teleskopik Combisystem saplı ve eğimli uca sahip 300 mm CS modelini düşünün.

en iyi bahçe aletleri: Wilkinson Sword Elite Anvil Budama Aletleri

Wilkinson Sword Elit Örs Budayıcılar

Ölü ağaç kesme için harika örs budayıcılar

Satın alma nedenleri
+ Keskin kesici + Sert ahşap için ideal + Uzun ömürlü
Kaçınılması gereken nedenler
-Zayıf dönüş yayı

• Wilkinson Sword Elit Örs Budayıcıları doğrudan Wilkinson Sword'dan satın alın

Girişte bahsettiğimiz gibi, bu modelde yaklaşık iki santimetre çapa kadar olan ölü, sert dalları kesmek için en iyisidir. Wilkinson Sword, metal işçiliği ile tanınır, bu yüzden buraya takılan tek bıçağın en işbirliksiz dalları bile itirazsız budamak için yeterince keskin olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Çoğu örs modelindeki bıçakların düz bir sert kauçuk plakaya çarptığı yerde, bu modelin Japon SK3 bıçağı, maksimum verimlilik için küçük bir oluğa gömülerek, arkasında gerçekten temiz bir kesim bırakıyor. Plastik kaplı sap da elde rahattır. Bununla birlikte, bazen çeneyi en geniş diyafram açıklığına açamayan yapışkan, eski moda silindirik dönüş yayına bir damla WD40 yağlama öneriyoruz - Wilkinson Sword'un yakında düzelteceğini umduğumuz bir anormallik.

En iyi bahçe aletleri: Spear & Jackson Kew Long Reach Pruners

SPEAR & JACKSON KEW UZUN ERİŞEN BUDUCULAR

Gökyüzüne ulaşın… veya en azından çalıların tepesine

Satın alma nedenleri
+ Uzun erişim + Kesildikten sonra saplar
Kaçınılması gereken nedenler
-Tutuşma eylemi her zaman BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 43,56 £ Amazon'da görüntüleyin

Bu senaryoları hayal edin. Uzun boylu ve özellikle hantal, tırmanan bir gül fidanınız var ve acımasız diken yığınları tarafından parçalara ayrılmadan birkaç solmuş çiçeğin kafasını kesmeniz gerekiyor. Ya da belki de derin ve güzelce bakılmış bir çiçek tarhınız var ve arkadaki Wisteria'ya ulaşmak için değerli Şakayık çekimlerinizden geçmeyi tercih etmiyorsunuz. Ya da hareket kabiliyetiniz kısıtlı ve çiçek tarhlarınızın bazı bölgelerine ulaşamıyorsunuz.

İhtiyacınız olan şey, sadece solmuş ve / veya canlı çiçekleri kesmeyen, aynı zamanda yere düşmemesi için kesimin tabanını çenelerinde tutan bu kullanışlı, uzun mesafeli baypas budayıcılarından bir çiftidir. Kuşkusuz, kavrama eylemi biraz vurulabilir ve ıskalayabilir; en iyi 7,5 mm kalınlığa kadar nergis gibi özlü gövdelerde işe yarıyor gibi görünüyor.

S & J’nin Kew Gardens serisinin bir parçası olan bu uzun erişimli budama makineleri 60 cm uzunluğundadır ve sert karbon çelik bıçaklar, kilitlenebilir bir el tetiği, 180 ° dönen gövde ve garip kesimler için 20 ° 'ye kadar açı yapan bir kafa ile donatılmıştır. Onlar da çok kullanışlıdır.

En iyi bahçe aletleri: Wilkinson Sword Teleskopik Bypass Dal Makasları

WILKINSON KILIÇ TELESKOPİK BYPASS LOPPERLERİ

Zorlu dalları kesmek için uzun kollu budama makası

Satın alma nedenleri
+ Jilet gibi keskin bıçaklar + Teleskopik saplar
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI çalıştırmak için uzatılmış kollar gerektirir 29,95 £ Amazon'da 86 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Tıraş olacak kadar keskin bıçaklara sahip bir çift kollu budama makası arıyorsanız, bu ciddi bahçe setinden başkasına bakmayın. Burada öne çıkan sadece bıçakların keskinliği değil, aynı zamanda her bir tutamaktaki bir düğmeye basarak ve teleskopik kolları altı kilitli konumdan herhangi birinde hareket ettirerek 30 cm'den 80 cm'ye kadar uzanmaları gerçeğidir.

WS çift kollu budama makası bir baypas mekanizması kullanır; bu nedenle, değerli kiraz ağacınızın üst kademelerini veya kolun ulaşamayacağı herhangi bir yeşil tabanlı bitki örtüsünü budayacaksanız, bunları düşünün. Onları elma ağacında denedik ve bıçaklar, meşhur tereyağı gibi daha kalın dalların bazılarını bile kesti.

Bu çift kollu budama makasının oldukça ağır olduğunu ve mekanizmanın yeniyken oldukça sert olduğunu eklemeliyiz, ancak bu kullanımla biraz rahatlasa da, bu yüzden onları çok fazla dinlenmeden uzun süre kullanmayı beklemeyin. Ayrıca, tamamen uzatılmış modda, 30 mm'den daha kalın dalları kesiyorsanız kollarınızı geniş bir şekilde uzatmanız gerekecektir, bu nedenle gerçekten kısa kollarınız varsa onlardan kaçının ve bunun yerine Gardena Budama Makası SlimCut'u (yukarıda) tercih edin.

en iyi bahçe aletleri: Spear & Jackson Razorsharp Fiberglas Sap Kesme Baltası

Mızrak ve Jackson Kesme Baltası

Kıyıcıları doğramak için bir üst kıyıcı

Satın alma nedenleri
+ Sağlam naylon kılıf + Grippy tutacak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Screwfix'ten Spear & Jackson Cutting Ax'i satın alın

Mütevazı baltanın kullanışlılığını küçümsemeyin. Budama makası veya budama makası için çok kalın dalların ve gövdelerin kesilmesinin yanı sıra, ateş çukuru veya iç mekan ateşi için kütükleri daha küçük parçalara kesmek için elinizde bir balta olması harikadır.

Bu 400g, 26cm model, keskin bir tavlanmış karbon çelik bıçağa ve% 30 fiberglas ve% 70 naylondan yapılmış bir şafta sahiptir. Çoğu ahşap baltanın, zamanla gevşeyebilen dikey bir ahşap şafta oturan manşonlu bir kafaya sahip olduğu ve bu sırada bıçağı ayırdığı durumlarda, bu 15 inçlik modelin bıçağı, bıçağı önleyen, kafayı saran yatay bir naylon kalıp içine yerleştirilmiştir. uçmaktan ve kötü bir yaralanmaya neden olan bölüm.

Kavrayıcı, lastik kaplı sap, baltanın elden kaymasını ve ayağınızı kesmesini teorik olarak engellemesi gereken bir başka büyük güvenlik özelliğidir. Ayrıca güvenli saklama için plastik bir kutu ile birlikte gelir. Bu balta ayrıca 36 cm'den 81 cm'ye kadar üç büyük modelde mevcuttur.

EN İYİ KAZMA ARAÇLARI

En iyi bahçe aletleri: Gardena ErgoLine Fork

Gardena ErgoLine Çatal

Yoğun kazma için en iyi çatal

Satın alma nedenleri
+ Ergonomik tasarım + Geniş sap + Sert dişler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 36,95 £ Tooled Up'ta £ 42,95 Görüntüle Amazon'da Görüntüle 172 Amazon müşteri yorumu

Gardena, ergonomiyi bu mükemmel bahçe çatalıyla gerçekten çiviledi. Nispeten hafif ve daha iyi bir duruş için şekillendirilmiş olmasının yanı sıra, dört düzleştirilmiş çelik dişleri sert toprağa nüfuz edecek kadar sağlam ve tek seferde büyük toprak parçalarını kaldırmak için doğru mesafeye nazikçe kavisli ve aralıklı. Ve geniş şaftı sert ancak dokunsal bir plastik kaplama ile kaplandığı için, elde son derece rahat ve kavrayıcıdır ve korozyona karşı neredeyse hiç bağışıktır.

Ancak, bu mütevazı çatalı böylesine ezber bozan kılan, sapın tasarımıdır. Çoğu çatal andlesinin (geddit?) Bir seferde yalnızca bir el için yeterli alan sağladığı yerlerde, bu model, her iki elle de tutulabilen ve çok sayıda pozisyonda kullanılabilen gerçekten geniş D şeklinde bir tutacakla donatılmıştır. Bu basit tasarımın özellikle zorlu zeminlerle uğraşırken veya çimleri havalandırırken ne kadar büyük bir fark yarattığını yeterince vurgulayamayız.

Bahçe çatallarının panteonunda, bu tüm doğru kutuları işaretliyor - hafif, son derece rahat ve son derece verimli. Üstelik 25 yıl garantilidir.

En iyi bahçe aletleri: Burgon & Ball Ladies ’Groundbreaker Spade

Burgon & Ball Bayanlar Temel Atma Maçası

Bayanlar ve küçük beyler için sivri uçlu kürek

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel oranlı ve hafif + Sert toprakta keskin uç dilimleri + En kaliteli paslanmaz çelik bıçak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 49.99 Amazon'da görüntüleyin 14 Amazon müşteri incelemeleri

• Burgon & Ball Ladies 'Groundbreaker Spade'i Amazon'dan satın alın

Sadece 98 cm uzunluğundaki bu zarif, hafif paslanmaz çelik kazıcı, daha kısa boylu herkes için tam bir bilettir. Bu keskin sivri uç, sert toprağı minimum çabayla kazmak için kesinlikle mükemmelken, geniş Y şeklindeki FSC sertifikalı sert ağaç sapı, engebeli zeminde iyi bir konfor seviyesi sağlar. 90 kg'lık bir kırılma suşuna karşı test edilmiş, aynı zamanda bir bot kadar sağlam.

RHS onaylı Groundbreaker’ın ayna cilalı paslanmaz çelik bıçağı 23,5 cm uzunluğunda ve 18 cm genişliğindedir, bu nedenle bir seferde nispeten büyük miktarda toprağı kaydırmak için yeterli oranlara sahiptir. Aşağıda incelenen Kent & Stowe modelinden yalnızca birkaç santimetre daha uzun olduğu göz önüne alındığında, aynı zamanda dar alanlarda kullanım için eşit derecede mükemmel bir alternatiftir.

En iyi bahçe aletleri: Kent & Stowe Garden Life Stainless Steel Digging Spade

Kent & Stowe Garden Life Paslanmaz Çelik Kazma Kürek

Dar alanlar için en iyi kısa saplı kürek

Satın alma nedenleri
+ Dar alanlar için mükemmel + Paslanmaz çelik konstrüksiyon + Bölünmüş kül sapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 22,96 Amazon'da 28 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Dünyayı dönen veya ters çeviren küçük bir alanın üzerine eğildiğinizde, isteyeceğiniz son şey, kullanılamayacak kadar uzun bir kürek olacaktır. Bu kısa ölçekli, kavisli bıçak modeli yalnızca 91,5 cm'dir - dar alanlarda çalışmak veya daha kısa boylu herkes için ideal bir uzunluk.

Kent & Stowe, hem konfor hem de estetik için ayrık saplı tecrübeli bir dişbudak şaftıyla birlikte yüksek kaliteli paslanmaz çelik (bıçak küçük 20cm x 14cm ölçülerinde) kullanılarak muhteşem bir şekilde inşa edilmiştir. Sınırlı alanlarda engelsiz çalışmanıza olanak tanıyan, yetkin, yüksek fiyatlı bir toprak ekskavatör arıyorsanız, bu güzel toprak işçisini alışveriş listesine koyun.

en iyi bahçe aletleri: Burgon & Ball Sophie Conran Kazma Çatalı

(Resim kredisi: Burgon & Ball)

Burgon & Ball Sophie Conran Kazma Çatalı

Dar alanlar için yüksek kaliteli küçük formlu çatal

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel yapı kalitesi + Hafif ve kısa + Daha kısa boylu olanlar için mükemmel BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 45 Amazon'da görüntüleyin

Burgon & Ball Sophie Conran Kazma Çatalı Burgon & Ball'dan satın alın

Burgon & Ball'un şimdiye kadar bize gönderdiği her şeyden çok etkilendik ve bu şık, kısa saplı kazma çatalı, FSC Sertifikalı dişbudak ve yüksek kaliteli paslanmaz çelik kullanılarak mükemmel şekilde hazırlanmış bir başka harika bahçe ürünü.

Toplam uzunluğu yalnızca 94 cm olan ve çok rahat 1.3 kg ağırlığındaki bu zarif Sophie Conran tasarımı çatal, sınırları aşmak için idealdir ve özellikle kısa boylu insanlar ve çalışmak için daha kısa saplı bir alet tercih edenler için çok uygundur. dar alanlarda.

T şeklindeki kavrama ve geniş şaft elde harika bir his veriyor ve bu yazıcı, kusursuz bir şekilde işlenmiş 14 cm dört dişli kafaya tamamen hayran kaldı. Bunun iki yolu yok, bu, örtü altında saklandığı veya belki de oturma odası duvarına asıldığı sürece yıllarca güvenilir hizmet sunması gereken şık bir bahçe aracıdır.

en iyi bahçe aletleri: Fiskars Hafif Kazıcı Çatal

Fiskars Hafif Kazma Çatalı

Toprak tornalama ve çim havalandırma için en iyi seçim

Satın alma nedenleri
+ Elde fark edilir derecede hafif + Alüminyum yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır iş için uygun değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 29.95 Tooled Up'ta Görüntüle £ 34.99 Amazon'da Görüntüle

Bu ultra hafif dört dişli çatal, çoğu toprak döndürme görevi için mükemmeldir ve çim havalandırması için bir nimettir. Fiskars alüminyumdan yapılmıştır ve yuvarlak yerine düz dişlerle donatılmıştır. Sert toprağı bile gevşetme konusunda herhangi bir sorun yaşamamış olsak da, herhangi bir büyük kayayı veya eski beton çit direği montajlarını kaldırmak için kullanılmamasını tavsiye ederiz, çünkü bu çatallar uygun şekilde bükülebilir ve hatta kırılabilir.

Bununla birlikte, son derece uygun olduğu çim havalandırması da dahil olmak üzere, bahçe etrafındaki görevlerin büyük çoğunluğu için çok daha fazlasını geçer. Sadece 1.230 gr ağırlığındaki Fiskars, benzer fiyatlı bahçe çatallarından fark edilir derecede daha hafiftir ve lahana yamasında sadece 30 dakikalık sert greftin ardından bu tüy kadar hafif yapıya teşekkür edeceksiniz.

En iyi bahçe aletleri: Fiskars Ergonomik Bahçe Kürek

Fiskars Ergonomik Bahçe Küreği

Yoğun kazma için en iyi insan kürek

Satın alma nedenleri
+ Ergonomik tasarım + Endüstriyel güç yapısı
Kaçınılması gereken nedenler
-Uzun ve oldukça ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 40,67 £ Amazon'da görüntüleyin 46,99 £ Amazon'da görüntüleyin

Bu sadece herhangi bir eski kürek değil, ergonomik olarak 17˚'lik bir sap ve kepçe bölümünde 26˚'lik bir açı ile eski yay ve oka atarken zeminle toprak yük seviyesini korumaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, daha az omuz eklemi, daha az efor anlamına gelir ve bu nedenle daha sonra bir bardağı kaldırmak için daha fazla güç demektir.

Zemin beton kadar sağlam olursa korkmayın çünkü bunun derin ve sert nüfuz etmek için sivri ucu vardır ve şaftı daha fazla güç için endüstriyel kaynakla bor çeliğinden yapılmıştır.

Fiskars ortalama bir insan uzunluğuna (1.25 m) ve oldukça ağırdır, bu nedenle zayıflar veya daha kısa boylu olanlar için değildir. Ancak endişelenmeyin, çünkü bu sayfanın üst kısımlarında incelemeniz için daha kısa, hafif seçeneklerimiz var.

en iyi bahçe aletleri: Spear & Jackson Neverbend Professional Digging Fork

Spear & Jackson Neverbend Profesyonel Kazı Çatalı

Zemin bakımı için en iyi ağır hizmet tipi çatal

Satın alma nedenleri
+ Katı dövme karbon çelik kafa + Sert toprak için iyi
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 50,95 £ Tooled Up'ta Görüntüle 51,02 £ Amazon'da Görüntüleyin

Bu bahçe çatalı, işler gerçekten zorlaştığında ulaşılması gereken yerdir. Spear & Jackson’ın Neverbend sağlam bahçe aletleri serisinin bir parçası olan bu alet, ekstra güç için sağlam bir dövme karbon çelik kafaya ve perçinli yuvaya ve ek pas direnci için çekiçle kaplanmış, epoksi kaplamalı bir kafaya sahiptir. Sert ağaç şaftı da tipik İngiliz hava koşullarına karşı ekstra koruma sağlamak için hava koşullarına dayanıklıdır.

Yukarıda incelenen mükemmel Gardena ErgoLine modeli kadar elde rahat olmasa da, bu, zorlu arazilerde yoğun bahçecilik için daha uygun bir araçtır. S&J, bu çatalın 'BS3388 yük testini kolayca aştığını' söylüyor. Pekala, 'asla bükülme' iddiasını üç kez test ettik ve şimdiye kadar başarılı oldu. Ancak, Amazon'daki bazı kullanıcılar farklı olmak için yalvardı.

EN İYİ ZEMİN BAKIM ARAÇLARI

En iyi bahçe aletleri: Sneeboer Garden Rake - 8 Tines

Sneeboer Bahçe Tırmığı - 8 Ayak

Satın alabileceğiniz en iyi bahçe tırmığı

Satın alma nedenleri
+ Ultra keskin dişler + Yüksek kaliteli, elle dövülmüş paslanmaz çelik + Çekici, işlevsel tasarım + Mükemmel uzun vadeli değer BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Sneeboer Garden Rake'i doğrudan Sneeboer'dan satın alın

Sneeboer, manuel bahçe aletleri panteonunda, piyasadaki en çok arzu edilen uzun ve kısa saplı manuel aletlerin bazılarını üretmektedir. 1913'te Hollanda'da kurulan küçük ama başarılı şirket şu anda ailenin dördüncü neslinin yönetimi altındadır.

Öyleyse araçları hakkında bu kadar özel olan nedir? Eh, hepsi bir başlangıç ​​için el yapımı ve buna Bovenkarspel'deki tüm yüksek kaliteli paslanmaz çelik bahçe ürünlerinin elle dövülmesi de dahildir. Bu yazar sekiz dişli bahçe tırmığını aldı ve o kadar rustik bir manzara ki, tırmıklama görevleri arasında onu salon duvarına monte etmeyi düşünüyorum. Gerçekten, bunu elinize alın ve zamanda geri adım attığınıza inanacaksınız.

Otantik eski tarz işçiliğin yüksek standardının yanı sıra, bu 30 cm'lik tırmık, daha tipik olarak körelmiş bir modelde olduğu gibi, kolayca ve toprak üzerinde kaymadan sert bir şekilde dolu zemine kazan ciddi keskin elmas biçimli uçlarla donatılmıştır. Bu aynı zamanda, göreve geri dönmek zorunda olmadığınız anlamına da gelir - sadece ileriye doğru atın ve geri çekin. Bu arada 1,55 metrelik sap, en kaliteli dişbudaktan üretilmiştir ve avuç içi kabarcıklarını uzakta tutmak ve iyi bir tutuş sağlamak için ucunda bir düğme ile donatılmıştır.

Sneeboer sekiz dişli tırmık, sınırların ve tahsilerin hazırlanması ve idaresi ve toprağı çimlere hazır hale getirmek için tasarlanmıştır, bu nedenle onu çimleri kazımak için kullanmayın, aksi takdirde keskin sivri uçlar her kökü kapar ve kırar.

İş için yalnızca en iyi el aletlerinin yapacağı zarif bir bahçıvansanız, bu şekilde vals yapın çünkü bu, arının bahçe tırmıkları dizleridir. Sneeboer aletleri elle dövüldüğünden, siparişinizin ulaşması için kısa bir bekleme süresi olabilir. Bilmeniz için.

En iyi bahçe aletleri: Burgon & Ball Dutch Hoe

Burgon & Ball Dutch Çapa

Sıradaki en iyi çapa

Satın alma nedenleri
+ Yüksek kaliteli metal işçiliği + Uzun, hafif kül şaftı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 59.50 Amazon'da görüntüle

• Bu Hollanda Çapasını doğrudan Burgon & Ball'dan satın alın

İşte lüks bahçe malzemeleri satıcılarından Burgon & Ball'dan mütevazı bir Hollanda tarzı çapa. Kraliyet Bahçıvanlık Derneği tarafından onaylanan ve şaft için ustalıkla işlenmiş ve kaynaklanmış paslanmaz çelik ve kaliteli kül kullanılarak yapılmış olan bu alet, ekim ve ekim için sınırları veya tahsisi hazırlarken, genel toprak bakım görevleri ve sinir bozucu otları öldürürken yakalanacak bir araçtır. .

B & B'nin keskin ot kesen bıçağı, toprağın üst inç veya ikisinin döndürülmesi için bolca yer bırakan iki ekstra uzun braketle desteklenirken, uzun, hafif 1.61 metrelik kül şaftı, zor alanlara ulaşmak için yeterli uzunluktadır. fidanların her yerini çiğniyor. Deri asma kordonu paketi tamamlar.

Bu, yıllarca etkili çapalama ve yabani otların ayıklanmasını sağlayacak mükemmel bir çok yönlü bahçe kiti parçasıdır.

en iyi bahçe aletleri: Kent & Stowe Garden Life Paslanmaz Çelik Hollandalı Çapa

(Resim kredisi: Kent & Stowe)

Kent & Stowe Garden Life Paslanmaz Çelik Hollandalı Çapa

Lahana tarlasında hafif greft için konik Hollanda çapa

Satın alma nedenleri
+ Çok hafif + Konik şaft + Yaşlılar için iyi bir seçim BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 22,70 Amazon'da görüntüle

Bu, yukarıdaki Burgon & Ball'a göre farklı tasarlanmış bir çapadır ancak daha az verimli değildir. Sadece 0,83 kg ağırlığıyla, herhangi bir ateşli çapa uzmanının ifade edeceği gibi, çok iyi bir şey olan bir başlangıç ​​için gerçekten hafiftir. Kompakt 1.3 metrelik uzunluğu, manevra kabiliyeti için bir avantajdır ve üst tarafa yakın, ekstra konfor sağlayan ve kavramaya yardımcı olan hafifçe sivriltilmiş bölümü kesinlikle seviyoruz.

Kül ve paslanmaz çelikten üretilen bu çapa, dar alanlarda ve hassas bitkiler arasında kullanım için ideal bir çapadır. Kısıtlı hareketten muzdarip yaşlı insanlar için de uygundur.

en iyi bahçe aletleri: Wolf Garten Small Push-Pull Weeder

(Resim kredisi: Wolf Garten)

Wolf Garten Küçük İtmeli-Çekmeli Ot Makinesi

Sert Tötonik iki yönlü ot

Satın alma nedenleri
+ İtebilir ve çekebilirsiniz + Dalgalı bıçaklar yabani otların başını etkili bir şekilde keser + Çeşitli klipsli bahçe aletlerinin bir parçasıdır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kulübesindeki en güzel araç değil 12,95 £ Tooled Up'ta Görüntüle 15,13 £ Amazon'da Görüntüle

Yapmanız gereken ağır iş çapalarınız varsa, Wolf Garten’in Multi-Change alet serisinin bir parçasını oluşturan bu Alman yapımı, endüstriyel güçte iki yönlü Hollanda tarzı modeli düşünün. Ayrı tutacaklardan ve alet kafalarından oluşan Multi-Change serisi, hangarda sınırlı alana sahip olanlar için kullanışlıdır; sadece seçtiğiniz aleti alın ve tutamağa oturtun. Standart modellerden biraz daha ağır olmasına rağmen, teleskopik sap, farklı bahçe görevleri ve kullanıcı yükseklikleri için harika bir her şeyi kapsayan harika bir seçenektir.

Ortalama bir Hollanda çapasının aksine, bu 10cm modelin her iki tarafında dalgalı şekilli keskinleştirilmiş bir bıçak vardır, böylece itilebilirvetoprağın içinden çekilir, süreçteki tüm yabani otların başını keser. Wolf Garten aletleri, ahşap rakipleri kadar estetik olarak hoş görünmese de, korozyona dayanıklı plastik ve paslanmaz metal yapıları çok daha dayanıklıdır ve yağmurda ve karda bırakılmaya dayanabilir. Ve Alman menşeli olduğu için garantisinin sonuna kadar dayanmasını güvenle bekleyebilirsiniz - açıkçası olağanüstü bir 35 yıl.

En iyi bahçe aletleri: Kent & Stowe Paslanmaz Çelik Kenar Demiri

Kent & Stowe Paslanmaz Çelik Kenar Demiri

Sert çimleri budamak için en iyi seçenek

Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı çimenler için tırtıklı kenar + Rahat dişbudak sapı + 15 yıl garanti BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Kent & Stowe Paslanmaz Çelik Kenar Demiri'ni Primrose'dan satın alın

Çim kenarları genellikle iki çeşittir: düz kenar ve tırtıklı kenar. Bu tırtıklı 99cm versiyon, en sert kikuyu türü çimlerin bile kenarlarını ayırmadan ve çirkin bir yüzey bırakmadan keseceği için şiddetle tavsiye edilir.

Sneeboer ve Burgon & Ball ile birlikte Kent & Stowe, işledikleri kadar iyi görünen kaliteli bahçe aletleri söz konusu olduğunda bizi en çok etkiledi. Bu edger bir istisna değildir; maksimum konfor için rahat bir T-şekilli sap ile birleştirilmiş bir dişbudak şaftı ile tepesinde üst düzey paslanmaz çelikten yapılmıştır. Ayrıca 15 yıl garantilidir.

en iyi bahçe aracı: Wolf Garten Multi-Change Leaf Rake

(Resim kredisi: Wolf Garten)

Wolf Garten Multi-Change Yaprak Tırmığı

Yaprak süpürme için harika klipsli plastik tırmık

Satın alma nedenleri
+ Benzersiz klips yöntemi + 35 yıl garanti + Yapraklı çimler için mükemmel seçenek
Kaçınılması gereken nedenler
- Kulpun yanında ayrıca ihtiyacınız olacak

• Wolf Garten Multi-Change Leaf Rake'i Amazon'dan satın alın

Plastik tırmıklar, bu süreçte çimleri nazikçe kazıyarak çimlerdeki yaprakları temizlemek için mükemmeldir. Ayrıca verandalarda ve garaj yollarında yaprak toplamak için de iyidirler. Bu 42 cm genişliğindeki model, Wolf Garten’in Multi-Change ayrı alet başlıkları ve tutacakları serisinden gelmektedir. Bu nedenle, bu model bir tutamaçla birlikte gelmez, bu nedenle elinizde bir tutamaç yoksa bir tane sipariş ettiğinizden emin olun.

Wolf Garten’in tüm manuel aletlerinde olduğu gibi, inanılmaz bir 35 yıllık garantiye sahiptir; bu, bu plastik dişlerin kötü muamele görürse kopabileceği veya bükülebileceği düşünüldüğünde şaşırtıcıdır. Ancak Alman markası Wolf Garten'e böylesine uzun vadeli bir garanti sağladığı için en iyi not.

En iyi bahçe aletleri: Wilkinson Sword Paslanmaz Çelik Çim Tırmığı

Wilkinson Sword Paslanmaz Çelik Çim Tırmığı

Kazıma ve çim temizleme için en iyi seçim

Satın alma nedenleri
+ Uzun ve hafif + Geniş kapsama için on altı diş
Kaçınılması gereken nedenler
-Bununla tıraş olamazsınız BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 28 Amazon'da görüntüleyin 45,16 £ Amazon'da görüntüleyin 14 Amazon müşteri incelemeleri

En çok sonbaharda yaprak temizleme ile eşanlamlı olsa da, ilkbahar tırmığı, çimlerin kazıma, yosunların taranması ve kesimler ve diğer bahçe kalıntılarının dikkatli bir şekilde çıkarılması gerektiği ilkbahar ve yaz aylarında da çok kullanışlıdır.

Çelik konusunda uzmanlaşmış bir şirketten beklendiği gibi, bu 16 dişli paslanmaz çelik yaylı tırmık iyi inşa edilmiş ve elde hafiftir ve sadece yaz aylarında çimleri yosun ve genç otlardan uzak tutmak için bir bilettir. Ve sonbahar göründüğünde, gürültülü yaprak üfleyiciye geleneksel bir alternatif olarak kendi başına gelecektir.

en iyi bahçe aletleri: Wolf Garten Multi-Change Soil Rake 30cm

(Resim kredisi: Wolf Garten)

Wolf Garten Multi-Change Toprak Tırmığı

Wolf Garten'in benzersiz klipsli alet serisinin bir parçası

Satın alma nedenleri
+ Etkili performans + Hava koşullarına dayanıklı + İyi yapılmış
Kaçınılması gereken nedenler
- Kulpun yanında ayrıca ihtiyacınız olacak

• Wolf Garten Multi-Change Soil Rake'i Amazon'dan satın alın

Toprak tırmıklarının panteonunda, yukarıda incelenen Sneeboer, gelenekçilerin tercih ettiği silahtır, ancak ya tırmığınızın neye benzediğini umursamıyorsanız ve sadece bir servet harcamadan görevi yerine getiren bir tane istiyorsanız? Wolf Garten 30cm tırmık ihtiyacınız olan şeydir. Kabul edelim ki Sneeboer kadar zarif ve o kadar etkili değil (12 dişleri daha körelmiş) ama yine de çoğu yumuşak toprak tırmıklama görevini çok iyi bir şekilde yerine getiriyor.

Bu modelin güzelliği, sadece sapsız bir alet kafası olarak sunulmasıdır; fikir, bir seçim kolunu ayrı olarak satın almanız ve bunu Wolf Garten’in Multi-Change serisindeki diğer alet kafalarıyla kullanmanızdır. Bu şekilde paradan tasarruf edersiniz ve çok fazla depolama alanı da elde edersiniz.

En iyi bahçe aletleri: Draper Lawn Aerator

Draper DRA30565 İçi Boş Ayaklı Çim Havalandırıcı

Sıkıştırılmış çimler için iyi seçim

Satın alma nedenleri
+ Maksimum drenaj için toprak tıkaçlarını kaldırır + Çim sağlığını iyileştirir
Kaçınılması gereken nedenler
-Kuru toprağa nüfuz etmek çok zor

• Amazon'dan Draper Çim Havalandırıcı satın alın

Sadece hayranlık duymaktan ziyade düzenli olarak kullanılan bir çim alanınız varsa, altındaki toprak büyük olasılıkla drenajı kısıtlar ve çim köklerinin daha derin büyümesini engeller. Durum buysa, en iyi durumda kalmasına yardımcı olmak için zaman zaman havalandırmanız gerekecektir. Bunu kendiniz yapmanın üç yolu vardır: Yukarıda incelenen Fiskar'lar gibi hafif bir çatal kullanın (söylenmelidir), çivili bir makaralı tekerleğe yatırım yapın (yakında gözden geçirilecek) veya daha iyisi, oyuk bir diş seçeneğine gidin: Draper'ın bu modeli.

Bu havalandırıcı, toprağa doğru itilen ve küçük toprak fişlerini üstten dışarı zorlayan beş oyuk dişle donatılmıştır. Arkasında bıraktığı deliklerin çapı yaklaşık 10 mm olsa da, onları bir açıdan göremezsiniz. Bununla birlikte, bu delikler gerçekten suyun tahliye edilmesine ve toprağın nefes almasına yardımcı olur ve bu süreçte çok daha kuvvetli bir çimlenme üretir.

Ancak, toprağın yumuşamasına yardımcı olmak için önceki gece çimlerin iyice sulanması kesinlikle çok önemlidir, aksi takdirde iki ayağınız ayak çubuğunda dururken ve pogo dansı yaparken bile dişleri toprağa zorlamanın neredeyse imkansız olduğunu göreceksiniz.

EN İYİ EL ALETLERİ

En iyi bahçe aletleri: Japeto Hori Hori Knife Deluxe

Japeto Hori Hori Bıçak Deluxe ve Deri Kılıf

Muhtemelen kulübedeki en çok yönlü el aleti

Satın alma nedenleri
+ Ayıklamak, kazmak ve kesmek için ideal + Kaba gül ağacı sapı + İyi fiyat

• Japeto Hori Hori Bıçağını doğrudan Japeto'dan satın alın

Japonya menşeli Hori Hori, şaşırtıcı derecede çok yönlü bir bahçe bıçağıdır ve kökleri bozulmadan yabani otları yok edebilir, tohum ekmek için hendekler açabilir, yeni yatak bitkileri için delikler açabilir, daha kolay kesim ve kepçe için açıktaki köklerin etrafındaki sert toprağı temizleyebilir küçük miktarlarda toprak. Aynı zamanda teras kaldırım bıçağına harika bir alternatiftir.

Bu yüksek fiyatlı model, toplamda 12 inç boyutundadır ve fide ve kesimler dikmek için kazınmış ölçümlerle dolu yedi inçlik bir bıçakla donatılmıştır. Bıçağın kendisi toprağı küçük ölçülerde kaydırmak için içbükey bir şekle sahiptir ve bir tarafta pürüzsüz bir kenar ve diğer tarafta keskin bir tırtıklı kenara sahiptir. Bu arada sap, gül ağacından yapılmıştır ve elinde güven verici bir şekilde tıknazdır. Güvenlik ve kolay erişim için her şey akıllı kahverengi deri kemer kılıfına sığar. Bahçe cephaneliğinize son derece uyarlanabilir bir katkı arıyorsanız, o zaman bu arkadaşım olabilir.

en iyi bahçe aletleri: Corona ComfortGEL Transplanter

(Resim kredisi: Corona)

Corona ComfortGEL Ekim Makinesi

Konfor ve verimlilik için en iyi mala

Satın alma nedenleri
+ Çok rahat yumuşak jel tutacak + Üstün yapı kalitesi + Bıçak üzerinde ölçümler + Keskin, sivri uç

• Corona ComfortGEL Transplanter'ı Burgon & Ball'dan satın alın

Bir mala hakkında söyleyebileceğiniz pek bir şey yok, ancak bu yüksek fiyatlı model çoğundan daha iyi bir performans sergiliyor. Öncelikle, bölmede 20 dakika çömlek yaptıktan sonra takdir edeceğiniz dikkat çekici derecede hafif. İkincisi, keskin, sivri ve göze batmayan sağlam paslanmaz çelik kafası, küçük fidanların kolay ekimi için metale kazınmış bir inçlik ölçüler ve kökleri kesmek için tırtıklı bir kenar ile birlikte gelir. Üçüncüsü - ve belki de en iyisi - sektördeki en rahat ve kavrayıcı jel kaplı sapa sahiptir, koruma için bir işaret parmağı koruyucusu ve aşağı doğru artan itme ile doludur. Özel perdah makineleri için sağlam bir seçenek.

En iyi bahçe aletleri: Burgon & Ball Block Paving Knife

Burgon & Ball Blok Parke Bıçağı

Kaldırım taşları arasında ayıklamak için en iyi alet

Satın alma nedenleri
+ Keskin kancalı paslanmaz çelik bıçak + Kimyasallardan daha güvenli
Kaçınılması gereken nedenler
-Zaman yoğun BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

• Burgon & Ball Blok Parke Bıçağını doğrudan Burgon & Ball'dan satın alın

Bu, bahçecilik cephaneliğinizde sahip olabileceğiniz en kullanışlı el aletlerinden biridir. Görünüşte kaldırım taşları arasındaki dar boşluklardaki yabani otları ve çimleri temizlemek için tasarlanmış olan bu araç, aynı zamanda sınırdaki yabani otlarla baş etmede ve küçük kökleri kesmede de ustadır.

Burgon & Ball'un Kraliyet Bahçıvanlık Derneği onaylı paslanmaz çelik modeli, sorunun köklerine derinlemesine inen keskinleştirilmiş bir 90˚ kancaya sahiptir. Çoğu çimen ve yabani ot için, kancalı bıçağı kaldırım taşları arasında geriye doğru çekin veya kanca ucunu içeri itin ve en zorlu yabani otlardan ve çim köklerinden kurtulmak için parke sapını öne doğru döndürün.

Elbette, dizlerinizin üzerinde her seferinde bir boşluk bırakmak oldukça zaman alır, ancak bunun gibi bir yöntem, kimyasal bazlı ot öldürücü kullanmaya kıyasla çok daha evcil hayvan ve kuş dostu bir alternatiftir.

En iyi bahçe aletleri: Wolf Garten Geniş Mala

Wolf Garden Geniş Mala

Köpek pisliğini dikmek ve toplamak için en iyi araç

Satın alma nedenleri
+ Yarı keskin bıçak + Grippy tutacak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 7,49 £ Tooled Up'ta Görüntüleyin Amazon 159 Amazon müşteri incelemelerini inceleyin

Muhtemelen kulübedeki en az seksi alettir, ancak çiçek dikmek, oluklar kazmak, toprağı toplamak ve köpek pisliğini temizlemek söz konusu olduğunda hiçbir şey mütevazı maladan daha iyi olamaz. Alman üretici Wolf Garten'ın bu renkli, kolayca tespit edilebilen modeli, çürümeyen (kaçınılmaz bir şekilde çöp sahasına düşse bile) plastik bir sapa ve daha kolay kazı için keskin kenarlı 7 cm genişliğinde bir metal bıçakla donatılmıştır. . Bu arada sap, iki lastik tutma pedi ve avuç içi ile aşağı itmek için rahat bir düz üst kısım ile birlikte gelir.

Bıçak için hangi tür işlenmiş metal kullanıldığından emin değiliz, ancak her şey 10 yıllık bir garantiyle geliyor ve bu, bir onluktan daha düşük maliyetli bir şey için oldukça iyi. Mükemmel seçim.

En iyi bahçe aletleri: Kent & Stowe Carbon Steel Hand 3 Prong Kültivatör

Kent & Stowe Karbon Çelik El 3 Prong Kültivatör

Dar alanlar için en iyi küreme ve tırmıklama aleti

Satın alma nedenleri
+ Dar alanlarda elle yetiştirme + Yabani otları temizlemek için harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4,81 £ İngiltere Araç Merkezinde görüntüleyin Amazon 2 Amazon müşteri incelemelerini inceleyin

Yeni fideler için karık sürmeye çalışırken diz çöktüğünüzde, malayı kullanmayı unutun ve bunlardan birine uzanın. Bu el kültivatörü, en sert toprağa bile yaklaşık üç inç derinlikte oluklar kazan üç sivri karbon çelik çatallarla donatılmıştır. Aynı zamanda, özellikle gerçekten sınırlı alanlarda çalışırken genel tırmıklama ve yabancı ot kontrolü için harika bir araçtır. Kent & Stowe, rahat bir şekilde şekillendirilmiş dişbudak sapı ve saklama için deri bir tanga ile birlikte gelir. Cips kadar da ucuz.

En iyi bahçe aletleri: Spear & Jackson Elements Soil Scoop

Spear & Jackson Elements Toprak Kepçe

En iyi mini toprak taşıyıcı

Satın alma nedenleri
+ Kompost toplama için harika + Rahat ahşap sap + Çok ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI temel bir donanım değil Amazon'u kontrol edin

Evet, bu bir kepçe, basit bir el kepçe. Ancak, bir tane satın almadığınız güne, sınır bitkileri için büyük bir gübre torbası içinde göndermeyi seçtiğinizde, yalnızca mevcut malanızın bir kerede bir yüksükten daha fazlasını kepçe için çok ince olduğunu fark ettiğinizde pişman olacaksınız.

Çanak şeklindeki bu çekiçle işlenmiş karbon çeliği parçası, kompostu ve üst toprağı torba veya el arabasından sınırlara ve ölü çimen yamalarına doğru küreklerken en iyi kepçeleme sağlar. Bu arada, hava koşullarına dayanıklı kül sapı, bu tutamak tutucunun şimdiye kadar kullandığı en iyi şekilli tutamaçlardan biridir. Ayrıca 10 yıl garanti ve saklama için deri kayış ile birlikte gelir.

en iyi bahçe aletleri: Kent & Stowe Garden Life Paslanmaz Çelik El Çatalı

Kent & Stowe Garden Life Paslanmaz Çelik El Çatalı

Yataklarda ve bölmelerde kullanım için kullanışlı bir mini çatal

Satın alma nedenleri
+ Elinizdeki ışık + Dar alanlar için mükemmel BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 5,14 £ İngiltere Araç Merkezinde görüntüleyin Amazon 27 Amazon müşteri incelemesine bakın

Kapalı yataklarda ve bordürlerde çömelmiş zemin hazırlığı ve ekim için ihtiyacınız olan tek şey bir Hori Hori bıçağı, bir mala, üç uçlu bir kültivatör ve bunlardan biridir. Bu özel el çatalı elde hafiftir ve toprak yığınlarını hem kazmak hem de kaydırmak için üç düz paslanmaz çelik çatal ile donatılmıştır. Sapı ise pürüzsüzce zımparalanmış külden yapılmıştır ve rahatlık için şekillendirilmiştir. Dizleriniz üzerinde bahçeyle çok zaman geçirirseniz, bunlardan birine ihtiyacınız olacak.

EN İYİ GÜÇLENDİRİLMİŞ ARAÇLAR

Evet, bu sayfanın tamamen manuel bahçe aletlerine ayrılması gerektiğini biliyoruz, ancak zaman zaman bizi gerçekten etkileyen elektrikle çalışan bir sol tarla ürünü alıyoruz. Bu & lsquo; eureka 'araçları çok az ve çok uzaktır ve çoğunlukla manuel bir eşdeğeri kullanılarak yapılabilen garip işler için tasarlanmıştır. Ama sırtınızı, ellerinizi ve kollarınızı kurtarmak ve arkanıza yaslanıp bir G&T ile dinlenmek için çok fazla zaman kazanmak istiyorsanız, elektriğin gücünü kucaklamaya ve her şeyi yapmasına izin vermeye karar verdiğiniz güne gerçekten kızmayacaksınız. iş.

en iyi bahçe aletleri: Ryobi Patio Cleaner with Wire Brush

(Resim kredisi: Ryobi)

Ryobi Patio Temizleyici Tel Fırçalı

Kaldırım taşları arasındaki çim ve yabani otları anında temizleyen harika bir araç

Satın alma nedenleri
+ Gerçekten çalışan bir elektrikli kaldırım aralığı temizleyici + Kullanımı zahmetsiz
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha sonra biraz toparlanma gerektirir BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 109,99 Amazon'da görüntüle 109,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin £ 138,99 Littlewoods'ta görüntüleyin

Buluşlar gelir ve gider. Bazıları çikolata demliği kadar kullanışlıdır, ancak bazen birileri gerçekten çenenizi yerde bırakan bir ürün icat eder. Bu, böyle bir araçtır. İlk etapta pek iyi yerleştirilmemiş asfalt bir verandanız, terasınız veya araba yolunuz varsa, çatlaklar arasından yabani otları ve çimleri temizlemek için gereken güçlüğü ve ne kadar süre gerektiğini çok iyi bilirsiniz. İşte bu araç bunun için tasarlandı.

Eğirme bıçağı yerine, çatlakların arasından yabani otları ve çimleri tam anlamıyla koparan eğirme çelik fırçasına sahip olması dışında, açılı taşlama makinesi gibi çalışır. Bu yazar, onu eşimin pençelerinden çekmeyi başardıktan sonra küçük bir verandada test etti ve en dar boşluklarda bile şaşırtıcı derecede iyi performans gösterdi. Evet, arkasında birkaç engelli çim kökleri bıraktı ama Burgon & Ball avlu bıçağıyla (yukarıda incelendi) hızlı bir şekilde başa çıkamayacak hiçbir şey yoktu. Otlar ve yabani otlar kaçınılmaz olarak geri döndüğünde, onu kulübeden çıkarın ve başka bir seans yapın. İşini yaptığı gibi kaldırım taşlarının kenarlarını da derinlemesine temizlediğini eklemeliyiz, bu yüzden Mars'tan ithal edilen özel plakalarınız varsa bunun farkında olun.

Aldığımız küçük 2.0Ah 18volt ONE + pilin, tam da 5x5 metrelik küçük verandamızdaki görevi tamamladığım gibi bittiği göz önüne alındığında, daha büyük teraslar ve teraslar için 3, 4 veya 5Ah varyantına yatırım yapmanızı öneririm.

Ryobi'nin kullanımı gerçekten zahmetsizdir çünkü diğer tarafında onu dengede tutan normal bir tekerleği vardır. Teleskopik kola takılı olan ayarlanabilir tutamağı kavrayın, fırçayı boşluğa doğrultun ve ileri geri yuvarlayın. Ancak Tanrı aşkına, parmakla temas etmesi durumunda kullanırken parmak arası terlik takmayın. Ah!

en iyi bahçe aletleri: Bosch EasyPrune

Bosch EasyPrune Güçlendirilmiş Bahçe Makası

Daha kolay kesme için güç destekli budama makası

Satın alma nedenleri
+ Daha kalın dallar için motor yardımı + Artrit hastaları için iyi +
Kaçınılması gereken nedenler
-Manuel budayıcılardan daha ağır-Küçük eller için uygun değil

• Bosch EasyPrune Powered Secateurs'u Amazon'dan satın alın

Bu örnekte güçsüz trendi alt ediyoruz ve kesinlikle bilmeye değer bir çift pille çalışan baypas bahçe makası dahil ediyoruz. Pedallara ne kadar çok bastırırsanız, elektrikli bir bisiklet gibi, bu akıllı motorlu budama makası, yalnızca işler zorlaştığında motorlu yardım sağlar.

Teoriyi test etmek için, onları çeşitli dal genişlikleri üzerinde denedik ve ne kadar iyi çalıştıklarını açıkçası gobsmackledik. Normal şartlar altında, ince yeşil sapları ve çapı yaklaşık 8 mm'den küçük dalları düzeltirken, herhangi bir manuel budama makası gibi davranırlar. Ancak 8 mm ile 25 mm arasındaki bir dalı kesmeye çalışır çalışmaz, küçük bir motor devreye girerek görevi zahmetsiz bir şekilde tamamlar.

İşin tuhafı, herhangi bir yardım eklemeye dair hiçbir gerçek anlam vermemeleridir. Elbette, motorun vızıldayarak uzaklaştığını duyabilirsiniz, ancak etkisi aniden insanüstü güçler geliştirmişsiniz gibi. Siz farkına varmadan, rahatsız edici dal kesilir.

Bir batarya ve diğer dahili elektronik cihazların eklenmesine rağmen, EasyPrunes, daha küçük ellere göre daha büyük ellere çok daha uygun oldukları söylenmelidir. Kabul edelim ki, manuel budama makinelerinden (490 g) daha ağırdırlar, ancak yaptıkları sterlin işi göz önüne alındığında bu ekstra ağırlık gerçekten bir engel değildir.

Zayıf el kaslarınız varsa veya artrit veya karpal tünel sendromundan muzdaripseniz, bunlar sizi çiçek tarhına geri götürecek budayıcılar olabilir.

En iyi bahçe aletleri: Hozelock Green Power Thermal Weeder

Hozelock Green Power Termal Weeder

Bu sinir bozucu otları bir termal katille zaptedin

Satın alma nedenleri
+ Yabani otları termal enerji ile öldürür + Kimyasallardan çok daha güvenlidir + Kullanımı kolaydır + Evcil hayvanlar ve vahşi yaşam için iyidir
Kaçınılması gereken nedenler
-Zaman tüketen-Kablo, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 44,95 Amazon'da görüntüle 53,50 £ İngiltere Araç Merkezinde Görüntüle 78,01 £ Building Supplies Online'da Görüntüleyin 172 Amazon müşteri yorumu

Evcil hayvanlara zarar verebilecek ve kuşları, arıları ve diğer faydalı canlıları öldürebilecek kimyasal ot öldürücü kullanmak yerine, Hozelock'un bu yeni modeli gibi, küçük suçluların (yabani otların) hayatını termal bir suikastçı ile şok etmeyi düşünebilirsiniz.

Göreceli olarak kısa bir kablo kullanarak elektrikle çalışan Green Power Termal Weeder, Hozelock'a göre 'bitkinin hücrelerinin patlamasına ve saniyeler içinde otu yok etmesine' neden olan otlara bir termal şok vermek için 600˚C ısı üretir.

Kullanmak için, sadece açın ve bobinin yaklaşık 45 saniye ısınmasına izin verin, ardından gümüş bardağı otun üzerine yaklaşık beş saniye yerleştirin. Yüksek ısı, kelimenin tam anlamıyla otu pişirir ve barbeküdeki brokoli gibi kokmasını sağlar. İşlem teorik olarak, kökleri dahil tüm bitkiyi öldürmelidir.

Yabani ot yok etme testimizde kökleri başarıyla öldürdü ve bu süreçte evcil hayvanları ve vahşi yaşamı kurtardı. Bununla birlikte, görevi yerine getirmek oldukça uzun sürdü ve kablonun sürüklenmesi de bir acı oldu.

EN İYİ BAHÇE GİYİM

Eğer hevesli bir bahçıvan iseniz - ve bununla yüzleşelim, kim bu belirli anda değil - o zaman ellerinizi ve ayaklarınızı dikenlerden, keskin yapışkan şeylerden ve çamurdan korumak için bir takım donanıma ihtiyacınız olacak. şanlı çamur.

en iyi bahçe aletleri: Kobra Eldivenleri

(Resim kredisi: Cobra)

Kobra Eldiven

Ağır hizmet tipi bahçecilik saçmalıkları için maço eldiveni

Satın alma nedenleri
+ Rahat + Önyükleme kadar sağlam + GÜNÜMÜZÜN EN İYİ FIRSATLARI Çok sayıda boyut mevcut Amazon'u kontrol edin

• Cobra Eldivenleri doğrudan Cobra'dan satın alın

Bahçecilik, ellere hiçbir iyilik yapmaz. Dikenler, keskin dallar ve kaçınılmaz yaralanmalara neden olan sert kabuğun yanı sıra, en kötü suçlu topraktır, çünkü derideki tüm nemi tam anlamıyla Bonneville Tuz Daireleri kadar kuru ve çatlak bırakarak çeker.

Arkadaşıma ihtiyacın olan şey, Cobra'nın bu erkekçe ağır hizmet çifti gibi düzgün bir toprak ve genel bahçe eldivenleri. Ağır pişmiş toprak kaplar, elektrikli aletler ve uçurum tepeleri gibi şeyleri kavramak için güçlendirilmiş deri avuç içi ve silikon parmak uçlarıyla esnek nervürlü PVC'den yapılmış olan bu dağ bisikleti tarzı eldivenler, gül çalıları temizleme, toprak işleme ve taşıma gibi çoğu bahçe işi için yeterince sağlamdır. keskin kenarlı ağır şeyler.

Gördüğümüz diğerlerinden (Medium, Large, X-Large ve XXX-Large) daha geniş bir boyut yelpazesinde mevcuttur ve girip çıkması oldukça kolaydır. 9,99 sterlin de ucuzlar. Ancak, o kadar iyi nefes almazlar, bu yüzden onları sonbahar çalışması için düşünün ve daha sıcak yaz aylarında kendinize aşağıdaki süslü Burgon & Balls'dan bir çift alın.

en iyi bahçe aletleri: Burgon & Ball Dig The Glove - Denim

(Resim kredisi: Burgon & Ball)

Burgon & Ball Dig The Glove - Denim

Hafif bahçe işleri için modaya uygun yaz eldivenleri

Satın alma nedenleri
+ Hafif ve rahat + Şık tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikle dikenlere dayanıklı değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

• Burgon & Ball Dig The Glove'u doğrudan Burgon & Ball'dan satın alın

İki boyda (M / L ve L / XL) mevcut olan bu eldivenler, manşetleri oldukça dar olsalar da çok rahat bir şekilde otururlar, bu yüzden elleriniz tıknazsa bunu aklınızda bulundurun. Dig The Glove, yastıklı avuç içi, gerçek deri kaplama ve parmaklar arasında sıcaklığı ayarlayan esnek ağ ile nefes alabilen denimden yapılmıştır.

Eldivenlerin avuç içleri, parmakları ve parmak uçları delinmeye dayanıklı süet benzeri malzemeyle kaplı olsa da, sert gül dikenlerinin çoğu çok sert tutulursa içeri girecektir. Bununla birlikte, budama ve genel alet işi gibi daha hafif işler için takdire şayan derecede iyi performans gösterirler. Yaz bahçeciliği için hafif, nefes alabilen ve şık görünümlü bir eldiven arıyorsanız, bu taraftan adım atın.

en iyi bahçe aletleri: MUCKBOOTS MEN

(Resim kredisi: Muckboot)

MUCKBOOTS ERKEK RHS MUCKSTER II AYAKKABI

Özellikle çim üzerinde durmak için üretilmiş lastik ayakkabılar

Satın alma nedenleri
+ Kayma konforu + Yaptığınızda bükülür + Tamamen su geçirmez + Köpek gezdirmek için de harika
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugün King's Road'da giyilemez, BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 60 Amazon'da İncele

• Muckboots RHS Muckster'ı doğrudan Muckboots'tan satın alın

Bahçıvanlık kirli bir iştir, bu yüzden yapmak isteyeceğiniz son şey, uygun olmayan ayakkabılar giyerek sınırların veya tahsislerin etrafında dolaşmaktır. Bu mükemmel slip-on Muckboot ayakkabılar, sert tabana ve yumuşak, nefes alabilen hava ağlı astara sahip esnek kauçuktan yapılmıştır. Son derece rahat ve çömelmiş bir pozisyondayken ayak şekli ile bükülebilecek kadar esnektirler. Bu arada dış tabanlar, keskin dikenleri ve paslı tırnakları savuşturacak ve bir kürek veya çatal üzerinde dururken ayak kemerini koruyacak kadar derindir.

Tamamen kauçuktan yapıldıkları için, doğal olarak temizlenmesi gereken bir oyun - sadece bir hortumla püskürtün ve kurumaya bırakın - ve ayrıca çimleri biçmek ve sabahları ıslak veya nemli çimlerde köpekleri gezdirmek için de kullanışlıdır.

MuckBoot’un boyutlandırması oldukça doğrudur, bu nedenle normalde 8 iseniz, sipariş edilecek boyut budur. Üç nötr renkte gelirler ve ayrıca kadın ve çocuk stillerinde de mevcuttur.

en iyi bahçe aletleri: GARDENA BAHÇE VE TOPRAK ELDİVENLERİ

(Resim kredisi: Gardena)

GARDENA BAHÇE VE TOPRAK ELDİVENİ

Gardena'nın evinden ultra kavrayıcı bahçe eldivenleri

Satın alma nedenleri
+ Ekstra tutuş için kauçuklaştırılmıştır + Çoğu dikene karşı korur + Çok hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Boyutlar normalden daha küçük BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 7,95 £ Tooled Up'ta 7,95 £ Tooled Up'ta Görüntüle 14,43 £ Amazon'da 263 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Kalın ama esnek bir dokulu kauçuk katmanla kaplanmış olan bu eldivenler, ellerinizi bir dereceye kadar dikenli ninjalardan ve cildinizi kullanacağınız her şeyden korurken kusursuz bir tutuş sağlar. Çamaşır makineleri, buzdolapları, piyanolar, kasalar, örsler, uranyum gibi taşımanız gereken ağır eşyaları iyi bir şekilde kavramak için de gerçekten kullanışlıdırlar.

Bununla birlikte, bazı mağazaların yalnızca ortam satarken, diğerlerinin büyük ve küçük olması nedeniyle, çevrimiçi kullanılabilirliğin bir miktar düzensiz olduğu konusunda uyarın. Bu nedenle, etrafta alışveriş yapmanız gerekebilir. Ayrıca, en büyük (Büyük) boyutun normalden daha küçük olduğunu unutmayın, bu yüzden belki de ortalamanın üzerinde elleriniz varsa bundan kaçının.

GARDENA SlimCut Budama ... Gardena Budama Makası Slimcut (12010-20) Amazon £ 62,90 GörüntüleTüm fiyatları görünFiskars PX93 PowerGear X ... Fiskars Powergear X Pruner PX93 27,95 £ GösterildiTüm fiyatları görün