Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi bahçe sulama sistemi 2020: tahriş etmeden sulama

En iyi bahçe sulama sistemi 2020: tahriş etmeden sulama

Muhtemelen tatilde fazla uzağa gitmeyeceğiniz için en iyi sulama sistemi bu yaz daha az yararlı olabilir. Ancak, bu onların faydası olmadığı anlamına gelmez. Bahçenizde bir hortum veya sulama kabı ile dolaşırken yaşları çok iyi geçirebilirsiniz, ancak çimlerinizin ve çiçek tarlalarınızın olabildiğince az çabayla bereketli ve bereketli görünmesini gerçekten istiyorsanız, en iyi sulama sistemleri tahmin yürütmeyi ortadan kaldıracaktır. Siz çimlerinizi tazeleyecekler, siz bir yandan daBarbeküveyaPizza fırını.


• İhtiyaç duyacağınız ilk şeylerden biri, iyi bir hortum borusudur ki, bunu şansınız olsa da, bizim yazımızdaen iyi hortum özeti.

Doğru, şimdi geri döndünüz, bir sonraki şey otomatik bir su planlama kontrolörü veya hatta sınırları ve fideleri beslemek için su borularının birleştiği tam gelişmiş bir sulama sistemi.

Saksı bitkileri genellikle sıcak bir yaz gününde solan ilk şeylerdir, bu nedenle bir damla sulama sistemi takmak da çok iyi bir fikirdir. Veya belki kendi kendine sulayan veya suyu düzenleyen bir ekiciye yatırım yapın.

Piyasada birçok farklı türde otomatik sulama sistemi ve kendi kendine sulayan ekiciler vardır, ancak sizi kafa karıştırmaktan kurtarmak için, çözmekten rahatsız olamayacağınız en iyi otomatik sistemleri bulmak için web'i araştırdık. hortum.


Mağazalarda sulama sistemleri kuru çalışıyor mu?

Herkesin önümüzdeki yaz için plan yapması nedeniyle, en sevdiğimiz bahçe ürünlerimizden bazıları şaşırtıcı bir şekilde şu anda satılmaya devam ediyor. Önerdiğimiz bir ürünün sağlanan perakende bağlantısıyla bulunmadığını görürseniz, genellikle çok iyi alternatifler sunan bu perakendecileri deneyin.

İngiltere'de:

Amazon


B&Q

Waitrose Garden
Thompson Morgan
Çiğdem
Van Meuwen
Suttons
Dobies
Harrod Bahçıvanlık
Hazırlanmış

ABD'de:

Walmart


Sears
Home Depot
Lowe's

en iyi bahçe su sistemleri 2020: OMORC Otomatik Su ZamanlayıcısıPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: OMORC)

1. OMORC Otomatik Su Zamanlayıcısı

Fiyat ve işlev için en iyi otomatik zamanlayıcı

Satın alma nedenleri
+ Günlük su planlaması + Kullanımı kolay + Mükemmel fiyat

• OMORC Otomatik Su Zamanlayıcısını Amazon'dan satın alın

Aşağıda incelenen Gardena gibi basit bir çevirmeli zamanlayıcıdan daha sofistike bir şey arıyorsanız, o zaman Amazon oyuncusu OMORC'un tam otomatik pille çalışan bu müthiş girişini düşünün. Fiyat için (£ 25'in altında), günlük zamanlayıcılar (her günden tek günlere), sulama uzunluğu ve yağış ufukta ise manuel olarak dokunmanız gereken bir yağmur geciktirme düğmesi gibi birçok kullanışlı otomasyon sunar. Ayrıca küçüklerin işleri mahvetmemesi için çocuk kilidi vardır.

Büyük LCD ekran burada büyük bir artı çünkü çok dikkatli bir şekilde tasarlanmış ve kılavuza bir göz atmak bile gerekmeden anlaşılması kolay. Kalan pil simgesi de büyük bir ikramiye ve pillerden bahsetmişken, birkaç AA satın almanız gerekecek çünkü hiçbiriyle birlikte gelmiyor. Çoğu su zamanlayıcı gibi, OMORC de iki boyutta dış mekan musluk konektörü ve çeşitli farklı kauçuk rondelalar ile birlikte gelir.

Bu, bir süreliğine uzaklara giderken kullanmak için ideal bir sistemdir. Sadece fıskiyenize veya sulama sisteminize bağlı olduğundan emin olun ve kurak bir araziye dönmeyeceğinizi bilerek dinlenin. Hiçbir ücret karşılığında Amazon'un en çok satıcısı olmayan mükemmel bir zamanlayıcı.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Gardena Su Zamanlayıcı

(Resim kredisi: Gardena)

2. Gardena Su Zamanlayıcısı

Gardena'nın bu basit ama etkili manuel su zamanlayıcısı ile su tasarrufu yapın

Satın alma nedenleri
+ Zekice basit + Pil gerektirmez + Sığdırmak için bir serseri
Kaçınılması gereken nedenler
-Programlanmış sulama yapamaz

• Gardena Su Sayacını World of Watering'den satın alın

Bir fıskiye sisteminin en kötü yanlarından biri, lanet olası şeyi kapatmayı unutmanın çok kolay olmasıdır. Saat 18: 00'de kapatırsınız ve her zamanki gibi hayata devam edersiniz, sadece yatmadan önce fıskiyenin hala çalıştığını fark edersiniz. Bu sadece büyük bir değerli su israfı değil, aynı zamanda takılı bir su sayacınız varsa, dikkatsizliğiniz için su tedarikçisinden büyük bir fatura alacaksınız. Çiçekleriniz de pek mutlu olmayacak.

İhtiyacınız olan şey, Gardena'nın bu harika modeli gibi, basit, yaylı bir zamanlayıcıdır. Dış mekan musluğuna vidalayın (iki boyutta musluk konektörüyle birlikte gelir), hortumu itin ve ünitenin çıkışına klipsleyin ve kadranı (eski moda bir pişirme zamanlayıcı gibi) beş ila 120 dakika arasında herhangi bir yere çevirin. Boom, fıskiye canlanır ve ayarladığınız saatte yaklaşık olarak durur. Belirsiz bir süre hortum tabancası kullanıyorsanız, kadranı sürekli konuma çevirmeniz yeterlidir; parmağınız tetikte olduğu sürece su akacaktır.

Bu küçük bebekte pil yok, tek gereken basit bir bükme. Aslında, kedimin onu mahalledeki ciltleri korkutmak için kullanması çok kolay.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Bosch GardenPump 18

(Resim kredisi: Bosch)

3. Bosch GardenPump 18

Musluğu kullanmaya mükemmel bir su poposu alternatifi

Satın alma nedenleri
+ Kurulumu kolay + Rahatlık için kablosuz + Çok iyi basınç üretir + Su poposu kullanımı için idealdir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 81,95 £ Tooled Up'ta £ 149,99 Görüntüleyin very.co.uk adresinde £ 149,99 Currys PC World'de görüntüleyin

Bosch'un bu yeni ekolojik sulama pompası, topraklarında su birikintisi olanlar için mükemmel bir sulama çözümüdür. GardenPump 18, sulama tenekeleri ile uğraşmak yerine, hortum borunuzdan su tabancasına veya fıskiyeye su pompalamak için kablosuz teknolojiyi kullanır.

Pil kontrol ünitesini dipçik yanında bir duvara veya tahta bir direğe monte edin, pompa takılı olarak verilen emme hortumunu besleyin ve hortum kılavuzunu uç ağzına geçirin. Şimdi alet kulübenizden önceden şarj edilmiş bir Bosch 18v 2.5aH pil alın veya bir çevrimiçi satın alın ve kontrol ünitesine klipsleyin. Tüm mesele artık bir hortumu takmaya ve zaten aşırı su faturanızı artırmadan sulamaya hazır.

Her şeye rağmen, bu kablosuz pompa dakikada yaklaşık 10 litre su iter ve çok iyi bir erişim mesafesine sahip bir sprey üretir; beklediğiniz gibi bir damla değil. Bosch GardenPump 18, 25 m uzunluğa kadar hortumlarla verimli bir şekilde çalışır.

Tamamen çevre dostu rahatlık için bu verimli bahçe aracı biraz dayak ister. Çok da pahalı değil.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: HOZELOCK SENSOR CONTROLLER PLUS

(Resim kredisi: Hozelock)

4. HOZELOCK SENSOR CONTROLLER PLUS

Işık sensörlü, kullanımı kolay bir zamanlayıcı

Satın alma nedenleri
+ Otomatik sulama + Zamandan ve emekten tasarruf sağlar + Işık sensörüyle birlikte gelir
Kaçınılması gereken nedenler
- Pil gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 24,80 £ Amazon Low Stock'ta 39 £ B & Q'da Görüntüle 40,95 £ Tooled Up'ta Görüntüleyin

Bahçecilik görevlerinizi günde iki kez katı bir sulama rejimine bağlı kalacak kadar ciddiye alırsanız, Hozelock'un bu modeli gibi otomatik bir su planlama sistemi kurarak çok fazla zaman ve çaba tasarrufu sağlarsınız. Ayrıca tatilden dönmenin acısını, sadece yemyeşil Cennet Bahçenizin Karoo oranlarında bir çöl manzarasına dönüştüğünü görmek için de azaltacaktır.

Kullanmak için birkaç AA pili takın, üniteyi musluğunuza takın ve hortumu diğer tarafa takın. Kontrolör, gün ışığında ve alacakaranlıkta muslukları otomatik olarak açan, çimlerinizi, çiçek tarhlarınızı veya sera bitkilerinizi en iyi durumda tutan bir gün ışığı sensörüyle donatılmıştır. Gereken gün sayısını ve hatta sulama seansının ne kadar sürmesini istediğinizi iki ila 60 dakika arasında kolayca ayarlayabilirsiniz. Hortumu planlanan sürelerin dışında kullanmanız gerekirse, gri Şimdi Sula düğmesine dokunup fışkırtmanız yeterlidir.

Bu kullanışlı bahçe dadı, herhangi bir standart hortum borusu / fıskiye kombinasyonu ile iyi çalışır. Bununla birlikte, takılı bir ışık sensörüne sahip olmasına rağmen, yukarıda incelenen mükemmel OMORC tarafından belirlenen işaret tam olarak yukarıda değil.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Gardena AquaBloom

(Resim kredisi: Gardena)

5. Gardena AquaBloom güneş enerjili sulama

Verimli güneş enerjili saksı sulama sistemi

Satın alma nedenleri
+ Saksı bitkilerinin sulanmasını sağlar + Kurulumu kolaydır + Elektrik veya şebeke suyu gerekmez
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz çirkin tarafta

• Gardena AquaBloom'u Su Sulamasından satın alın

Yaz ortası güneşinde gözetimsiz bırakılırsa birkaç saat içinde kuruyabilen ortalama saksı bitkisinin iştahını doyurmak için tek başına yağmur nadiren yeterlidir. Sorun şu ki, çok azımız sulama kabını almayı hatırlıyoruz, bu hatayı ancak sardunyalar büyükannenin Dickens koleksiyonundan preslenmiş bir çiçeğin görüntüsünü almaya başladığında fark ediyoruz.

İşte Gardena, bir kova su, güneş enerjili bir pompa, bazı sulama tüpleri ve bir yığın basınç dengeleme damlatıcılarından oluşan yetkin ama biraz eksantrik bir mekanizma ile kurtarmaya geliyor. Nasıl çalıştığını hemen hemen tahmin edebilirsiniz. Kovayı suyla doldurun (buharlaşmayı yavaşlatmak için tercihen üstte bir kapak olacak şekilde), sağlanan tüpü bir seferde 20 adede kadar tencereye besleyin ve damlatıcıları takın. Şimdi hepsini güneş enerjisi pompasına bağlayın ve 14 önceden tanımlanmış sulama programından birini seçin.

Voila, su otomatik olarak kovadan çekilir ve siz bir parmağınızı bile kıpırdatmadan verandadaki her tencereye damlama verilir.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Lechuza Balconera Cottage 80

6. Lechuza Kır Evi Balconera

Eksik fikirliler için kullanışlı, kendi kendine sulayan ekici

Satın alma nedenleri
+ Su ve unut + Çiçekleri canlandırır + Görünür bir su göstergesi içerir
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha çok plastik

• Lechuza Cottage Balconera'yı Amazon'dan satın alın

Bu yazara geçen Ağustos ayında 79 cm uzunluğunda plastik rattan desenli dış mekan ekici gönderildi ve hemen içine beş tane hercai menekşe diktim. Bazı standart saksılara da on tane daha diktim. Üç ya da dört hafta sonra, Lechuza Balconera'daki çiçekler ilk boyutlarının beş katı kadar patlayarak, güzel taç yapraklarından oluşan bir fistoda saksı neredeyse karartıyordu. Buna karşılık, diğer saksılardaki aynı çiçekler, düzenli olarak sulanmalarına rağmen çok daha küçük ve çok daha az mutlu görünüyordu. Daha şaşırtıcı bir şekilde, Aralık ayı geldiğinde, Lechuza çiçekleri hala çiçek açarken, diğerleri solmuştu. Peki Lechuza bunu nasıl yapıyor?

Özetle, bitkileri her seferinde haftalarca kalıcı olarak nemli tutmak için alt sulama (temelde askıya alınmış bir toprak sepetinin altındaki su rezervuarı) kullanır. Ayrıca, kullanışlı yerleşik huniyi kullanarak tabana ne zaman daha fazla su koyacağınızı söyleyen görünür bir gösterge ile birlikte gelir. Balkon korkuluğuna monte etmek için bir çift braket dahildir.

Lechuza, çok sayıda boyut ve stilde, hem açık hem de kapalı çok sayıda ekici üretir. Saksı bitkilerinin (özellikle iç mekan bitkilerinin) çok sık unutulduğu göz önüne alındığında, böyle bir sistem gerçekten büyük bir fark yaratır. Şiddetle tavsiye edilir.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Kärcher SensoTimer ST6 Duo Ecologic

(Resim kredisi: Kärcher)

7. Kärcher SensoTimer ST6 Duo Ekolojik

Kapsamlı toprak algılamalı su zamanlayıcı

Satın alma nedenleri
+ Nemi izlemek için iki toprak sensörü kullanır + İki yönlü su konektörü + Kapsamlı programlama
Kaçınılması gereken nedenler
-Programla karmaşık-Zaman zaman pil değişimi gerektirir

• Kärcher SensoTimer ST6'yı Amazon'dan satın alın

Bahçıvanlık uzmanıysanız ve biraz teknoloji meraklısıysanız, Kärcher'in bu etkili su yönetim sistemini kurmayı düşünün.

SensoTimer paketi, toprak nemini ölçen iki sivri uçlu 9v pille çalışan sensör ve herhangi bir dış mekan musluğuna vidalanan 9v pille çalışan bir kontrol kutusundan oluşur. Otomatik zamanlayıcıların çoğunun aksine, bu, bahçenin iki farklı bölümünü farklı zamanlarda sulayabilen iki hortum çıkışıyla birlikte gelir. Tek yapmanız gereken bir sulama sistemi veya fıskiye kurmaktır (herhangi bir markanın yapacağı) ve sistem tüm sulama ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Kärcher çok önemli bir nokta olarak sensör ve temel ünite arasında wi-fi iletişimini önlemeyi seçti çünkü wi-fi'nin ne kadar güvenilmez olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun yerine, sistem toprak sensöründen üsse her 30 dakikada bir sinyal göndermek için kaya gibi sabit radyo dalgaları kullanıyor. Sensör toprak neminde bir düşüş tespit ederse, baz istasyonuna bir komut gönderir ve bu komut, nasıl programladığınıza bağlı olarak bir prizi veya ikisini birden açar. Programlanması kuşkusuz karmaşık olsa da - seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı parametre vardır - en azından baz istasyonunun ön kısmı daha kolay erişim için çıkarılabilir.

Siz arkanıza yaslanıp rahatlarken bahçenizi en iyi durumda tutacak kapsamlı bir sulama kontrolörü arayışındaysanız, bunu rakipler listenizin üst sıralarına koyun. Tek bir su çıkış versiyonu da mevcuttur.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Vegepod Yükseltilmiş Bahçe Yatağı

(Resim kredisi: Vegepod)

8. Vegepod Yükseltilmiş Bahçe Yatağı

Evde yetiştirilen meyve ve sebzeler için en iyi ekici

Satın alma nedenleri
+ İyi bir sebze dilimi için geniş alan + Hasır örtü, bitkileri zararlılardan korur + Yerleşik yağmurlama sistemi
Kaçınılması gereken nedenler
-Yapılacak bir faff-Özellikle cazip değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 189 £ Amazon'da görüntüleyin

Kendi meyvenizi ve sebzenizi yetiştirme fikrinden hoşlanıyorsanız, ancak arsayı sürdürmek ve bitkileri dış etkenlere karşı korumak için yeriniz veya sabrınız yoksa, Avustralya'dan gelen bu akıllı, kendi kendini sulayan mikro sera tam size göre olabilir. arıyoruz. Tüm paket büyük bir kutu içinde gelir ve oldukça zaman gerektiren ve hatta biraz zor olan montaj gerektirir (neyse ki, izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz epeyce çevrimiçi talimat videosu vardır).

Vegepod üç boyutta mevcuttur: küçük, orta ve büyük. Beklediğimizden daha büyük (39 x 20 inç) ve daha uzun (40 inç) - ve biraz daha çirkin - ama yine de küçük bir teras veya balkon için mükemmel boyutta olan küçük versiyonu aldık. Havuç bitkileri ve bazı marullar için kesinlikle yeterince büyük ve küçük domates bitkilerini barındıracak kadar uzun.

Vegepod, derinliği yaklaşık 10 inç olan derin bir plastik oluk, aşağıda bir drenaj bölümü, bahçe hortumunuza takılan entegre bir yağmurlama sistemi ve dışarıdayken sadece doğru miktarda güneş ışığının geçmesine izin veren öğretilmiş bir naylon ağ kapağından oluşur. aynı zamanda bitkileri zararlılardan korur. Bütçeyi 49 £ daha uzatabilirseniz, isteğe bağlı stant kesinlikle almaya değer.

En iyi sonuçlar için, üretici Vegepod'u dört adet 25 litrelik kaliteli saksı karışımı ve bir torba inek gübresi ile doldurmanızı önerir. Daha da iyi sonuçlar için, bir torba saksı karışımını bol miktarda nem tutarken toprağı hafifleten bir torba perlit ile değiştirin.

Vegepod, sihirli bir kendi kendine sürdürülebilirlik çözümü değildir - bunun için çok küçüktür - ama yine de terasınızda veya balkonunuzda kendi organik sebzelerinizden birkaçını yetiştirmenin ve ardından bununla övünebilmenin son derece yeni bir yoludur.

Bu arada, standart Vegepod ihtiyaçlarınız için çok büyükse, veranda dostu olanı düşününVegeBag (doğrudan Vegepod'dan temin edilebilir), açılır bir çadır gibi açılan basit bir dairesel ağ kabı. Zararlıları uzak tutmak için alt alanı toprakla doldurun, ekinlerinizi ekin ve üst kısmı fermuarlayın. İki boyutta (küçük 45x65cm ve geniş 60x76cm) mevcut olan bu koruyucu mini yetiştirme bölmeleri domatesler, otlar ve kök sebzeler için mükemmeldir. Ancak, bir sulama sistemi takmanız veya bitkileri kendiniz sulamanız gerekir.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Hozelock 15 Kap Sulama Kiti

9. Hozelock 15 Kap Sulama Kiti

Saksı bitkileri için en iyi sulama sistemi

Satın alma nedenleri
+ Düzenli aralıklarla damlama beslemesi + Mekanik bir zamanlayıcı içerir
Kaçınılması gereken nedenler
-Kurulması biraz kurnazca-Çirkin görünebilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI32,39 £ Keen Gardener'da görüntüle34,99 £ Amazon'da Görüntüleyin

Saksı sulamanızı yeni bir seviyeye taşımak istiyorsanız, Hozelock'tan bu zarif 15 saksı seti gibi bir damla sulama sistemi kurmayı düşünün. Saksı bitkileri düzenli sulamaya ihtiyaç duyar çünkü saksılardaki az miktardaki nem, sıcak günlerde çok hızlı bir şekilde buharlaşır. Genel sulama işlerini yaparken, özellikle de bazı saksılar mülkün ayrı bir alanında bulunuyorsa, bunları gözden kaçırmak da çok kolaydır.

Bu sulama kiti, en yakın dış mekan musluğuna taktığınız mekanik bir zamanlayıcı, bir basınç düşürücü, 15 metre 4 mm mikro boru, 14 T şekilli konektör ve 15 damlatıcıdan oluşur. Suyun tüm kaplar arasında eşit olarak bölünebilmesi için boruların delinmesini ve konektörlerin takılmasını gerektirse de kurulumu oldukça ağrısızdır. Tencere grubunuzun birbirine oldukça yakın olması en iyisidir, aksi takdirde boru çirkin görünecek ve muhtemelen takılma tehlikesi oluşturacaktır.

Zamanlayıcıyı ayarladıktan sonra, arkanıza yaslanıp her şeyin düzenli miktarda su ile damlatılarak besleneceğini bilerek rahatlayabilirsiniz. Bitkileriniz ve siz yokken en son onu sorumluya verdiğinizde saksıları sulamayı tamamen unutan komşunuz da bunun için size teşekkür edecek.

en iyi bahçe su sistemleri 2020: Orbit B-Hyve Akıllı Hortum Musluk Zamanlayıcısı

(Resim kredisi: yöntem iletişimi)

10. Yörünge B-Hyve

Otonom sulama için eksiksiz bir sistem

Satın alma nedenleri
+ Wi-fi ve Bluetooth bağlantısı + Çok sayıda sulama programı + Hava durumunu izler
Kaçınılması gereken nedenler
Günlük bahçıvanlar için çok kapsamlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 65,93 Amazon'da Görüntüleyin

ABD'nin bu kapsamlı wi-fi ve Bluetooth hortum musluğu zamanlayıcısı, çok çeşitli otomatik sulama programlarına sahiptir ve topraklarını kalıcı olarak sulamaya kararlı bahçıvanlar için sadece bir bilettir. Temel olarak, yukarıdaki Hozelock Sensör Kontrolör modelinin çan ve ıslıklı bir versiyonudur ve aşağıdaki çok daha pahalı Gardena Akıllı Sistemine işlev olarak çok benzemez.

Orbit B-Hyve paketi, pille çalışan Birleşik Krallık'a özgü bir musluk denetleyicisinden ve yönlendiricinize bir kabloyla bağlanması gerekmeyen bir eklenti wi-fi hub'ından oluşur. Hub'ı, musluk denetleyicisinin ve yönlendiricinin wi-fi menzilindeki bir elektrik prizine takın, son derece kapsamlı birlikte gelen uygulamayı (iOS ve Android) başlatın ve kurulum talimatlarını izleyin. Wi-fi bağlantınız çevrimdışıyken de Bluetooth ile kontrol edilebilir.

B-Hyve uygulaması, çok sayıda zamanlı sulama programına sahiptir ve ayrıca Smart WeatherSense hizmeti aracılığıyla canlı yerel hava durumu güncellemelerini içerir. Bu nedenle, fıskiyenin günün belirli bir saatinde açılması için zamana sahipseniz ve ufukta yağmur varsa, bahçeye çift doz verilmemesi için bu belirli programı geciktirecektir. Ayrıca, birkaç uzun saniye boyunca denetleyici üzerindeki düğmeye basarak musluğu manuel olarak da kullanabilirsiniz.

B-Hyve, nihayetinde bahçenin sağlığını etkilemeden su tüketimini azaltmaya yöneliktir. Bu açıdan gerçekten çok iyi çalışıyor. Bununla birlikte, toprak ve bitki türlerine ve diğer karmaşık bahçecilik istatistiklerine aşina olan tutkulu bir bahçıvan değilseniz, günlük olarak çalıştırılması daha kolay olan yukarıdaki daha basitleştirilmiş Gardena veya OMORC modellerini seçmenizi tavsiye ederiz. sıradan bahçıvan için daha uygun.