Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi gazlı ocak 2020: klasik şekilde kontrol edilebilir ve hızlı ısıtma

En iyi gazlı ocak 2020: klasik şekilde kontrol edilebilir ve hızlı ısıtma

En iyi gazlı ocaklar (veya Amerikalıysanız gazlı ocaklar), şu anda tüm öfke olmasına ve bilim ve sihirle güçlendirilmesine rağmen, indüksiyonlu ocakları hala kullanabilir. Aslında, gaz hala bir şeyleri ısıtmanın en popüler yoludur, ancak muhtemelen son beş yılda satılan ocaklardan söz ediyorsak değil. Gazlı ocakların satın alınması ve çalıştırılması nispeten ucuzdur ve insanların bildiği ve sevdiği tüm pişirme teknikleri için kullanılabilir. 1800'lerin ortalarından beri fırtına pişirmelerine şaşmamalı!


Büyük bir gazlı ocak bulma şansınız var.En iyi Siber Pazartesi fırsatları. Ayrıca, bu ocakların her birindeki en iyi güncel fiyatları, en iyi ocak seçimlerimizin her birinin üzerindeki fiyat pencere öğelerinde görebilirsiniz.

En iyi gazlı ocak hangisidir?

Gerçekte elbette, tüm bu ocaklar yemekleri fevkalade iyi bir şekilde hazırlayacaktır. Çoğunu temizlemek zordur, akıl ama bu konuda fazla bir şey yapamayız.

Gazlı pişirme konusundaki kendi deneyimlerimizi aldık ve ardından size bu altı güçlü yerleşik gaz şampiyonu dilimini sunmak için sahiplerin ve profesyonel hakemlerin görüşlerini araştırdık.

İlk üç yerimiz yakışıklı siyahlara gidiyorNeff T26CS49S0, bütçe fiyatlıJohn Lewis ve Ortakları JLBIGH754ve zarif siyah kaplı, beş brülörBosch 6 serisi PPS9A6B90.


Gazlı ocak pazarlıklarına hazır mısınız? Gözlerini bizimAmazon Prime Günügüncellemeler için hub sayfası.

Sizin için en iyi gazlı ocak nasıl alınır

İndüksiyon kadar enerji verimli olmasa da, en iyi şefler yine de gaza yemin ediyor çünkü bir gaz brülörünün yaydığı ısı anında ve kolayca ayarlanabiliyor. Ayrıca sote ederken veya karıştırarak kızartırken tavayı karıştırmalarına da olanak tanır (indüksiyonlu ocaklar, tavanın manyetik plaka ile temasını kaybettiği anda ısıtmayı durdurur). Ayrıca bir gazlı ocakla çok daha sert olabilirsiniz. Evet, dökme demir tava tutucular tavanın tabanına zarar verebilir, ancak en azından bir tencereyi ocağa çarpabilir ve genellikle daha hassas bir indüksiyon alternatifi kullanmaktan daha az dikkatli olabilirsiniz.


Bir model tedarik etmeye gelince, önce kaç brülöre ihtiyacınız olduğunu düşünün. Çoğumuz standart dört brülör konfigürasyonu ile çok kolay idare ediyoruz. Bu üniteler değişmez olarak yaklaşık 60 cm genişliğindedir ve aynı boyutlara sahip ankastre fırınlarla uyumludur. Ancak hevesli bir aşçıysanız veya beslenecek geniş bir aileniz varsa, ante'yi yükseltmek ve bunun yerine beş, hatta altı brülör modeli tercih etmek isteyebilirsiniz.

Tüm bu ocakların bir marangoz ve kalifiye bir gaz teknisyeni tarafından kurulması gerektiğini unutmayın. Halihazırda aynı boyutlara sahip bir ankastre ocağınız varsa bu bir sorun olmamalıdır, ancak örneğin hepsi bir arada bir ocak veya fırın sisteminden geçiyorsanız kurmak oldukça maliyetli olabilir. Bu durumda, marangozun ocağı yerleştirmek için tezgahınız boyunca bir delik açması gerekecek ve tabii ki kurulum alanının yakınında bir gaz çıkışına ihtiyacınız olacaktır.


Bir gaz brülörünün esasen bir düğme yardımıyla açılan ve kapanan dairesel bir valf olduğu düşünüldüğünde, modeller arasında çok büyük bir fark yoktur; hepsi komutla ateşleme, tam güçte yanma veya hafif bir kaynatma gibi basit bir görevi yerine getirir.

Bununla birlikte, bazı brülörler diğerlerinden daha yüksek ısı çıkışına sahiptir ve bu nedenle suyu kaynama konusunda daha hızlıdır. İdeal olarak, daha önemli bir kilovat spesifikasyonuna sahip bir model seçin.

Gaz yakıcı sistemi çok basit olduğundan ve herhangi bir hareketli veya elektronik parçadan yoksun olduğundan, alev tutuşturucusu dışında, bir ömür boyu dayanma ve çok nadiren bozulma ihtimali vardır. Bir brülör ters gitse bile, emrinizde hala üç veya daha fazla vardır. Bu bir indüksiyon veya seramik ocakta gerçekleşirse, tüm ünite ölmüştür.

Öyleyse, halihazırda sahip olduğunuz gaz sistemine bağlı kalmak ve kendinizi daha yeni, daha iyi bir modelle şımartmak veya indüksiyon veya seramikten gemiye atlamak ve tartışmasız daha pratik gazlı yemek pişirme zevklerini kucaklamak için birçok neden var. British Gas'ın 1980'ler boyunca korkunç reklamlarında çok haklı olarak söylediği gibi, 'aşçı-pişir-pişir-pişirilebilirlik'aslında, 'gazın güzelliği'.


  • Hello Fresh incelemesi: Kutuda akşam yemeği hizmetini nasıl değerlendiririz?

Sırayla en iyi gazlı ocaklar

En iyi gazlı ocak: Neff T26CS49S0Pingtwitter Best Buy logosu

1. Neff T26CS49S0

En iyi gazlı ocak, pound için pound

Teknik Özellikler
Brülörler: 4 Maksimum güç: 3kW Genişlik: 59cm
Satın alma nedenleri
+ Harika görünümlü + Etkileyici çıktı + Dokunsal kontrol düğmeleri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Ağır dökülmelere dikkat edin338,21 £ Appliances Direct'te görüntüle 366 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 429 Amazon'da Görüntüleyin

Bu çarpıcı Neff gazlı ocak, son derece yoğun siyahlığı ve endüstriyel sağlamlığı ile sizi kendine çekiyor. Bu, dökme demir tava destekleri ve parlak siyah temperli cam sayesinde. Şık düğmeler bile eşleşiyor ve eşleşen bir ocak düğmesini kim sevmez?

Düğmelerden bahsetmişken, bunlar hem tutarlılık hem de doğruluk için bir seferde bir adım ayarlanabilen açıkça tanımlanmış sayılarla birlikte gelir. Onlar da otomatiktir: sadece kadranı çevirin ve ilgili brülör anında ateşlenir.

Pişirme alanı açısından, sağ arkada bir büyük 3kW yüksek hızlı brülör, sol arkada ve sol önde iki standart 1.75kW brülör ve ayrıca sağ ön tarafta küçük bir 1kW kaynatma veya ekonomik brülör elde edersiniz. Diğer bir deyişle, yemek pişirme olasılıklarının çoğu için çok sayıda seçenek.

Gazlı ocakların temizlenmesi genellikle zordur, ancak bu, çoğundan daha kolaydır: dört dökme demir tencere tutucuyu da kaldırıp camı silerek temizleyin. Bununla birlikte, cam tamamen düz olduğu için, bazı büyük dökülmelerin, yanlardan ve tezgah üstü ve zemine uygun şekilde damlayabileceği söylenmelidir. Bu nedenle, bunun sebzeleri ve makarnayı kaynatırken gözetimsiz bırakılmaması gereken en iyi ocak olduğunu söylemeye gerek yok.

Neff'in tencere arenasındaki mükemmel performans rekoru (fırınları ve ocakları üst düzey özelliklerin geliştiricileriyle mükemmeldir) göz önüne alındığında, bu akıllı bakıcının uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde kızartma, kaynatma, kaynatma ve soteleme sağlamasını güvenle bekleyebilirsiniz. makul fiyat.

En iyi gazlı ocak: Bosch Serie 6 PPS9A6B90

2. Bosch serisi 6 PPS9A6B90

En iyi beş brülörlü ocak

Teknik Özellikler
Brülörler: 5 Maksimum güç: 4kW Genişlik: 91.5cm
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel tasarım + Çekici görünüm + Olağanüstü wok brülörü
Kaçınılması gereken nedenler
Daha fazla alan kaplar, açıkça BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ £ 639 Currys PC World Check Amazon

Tezgahınızda 90 cm'den fazla alan varsa, bu mükemmel model gerçekten çok iyi olacaktır. Akla gelebilecek her konum için mükemmel bir brülör yelpazesi ile birlikte gelir.

700 sterlin altında günlük kullanım için iki adet 1.75kW brülör, kaynatma veya hafifçe kaynatma için 1kW brülör ve kızartma için 3kW yüksek hızlı brülör elde edersiniz.

Sanki bu yeterli değilmiş gibi, solda hızlı kızartma, soteleme ve harika bir wokery için devasa 4kW çift alevli bir ocak var.

Bu çekici, beş brülörlü ocak, yukarıdaki Neff'e oldukça benziyor ve pek de şaşırtıcı değil: her iki marka da Siemens ve Gaggenau'nun sahibi olan aynı mutfak mega holdinginin bir parçası.

Sonuç olarak, Bosch, Neff ile aynı, harika bir şekilde dokunsal 'FlameSelect' dokuz konumlu kontrol düğmelerine sahiptir.

Altındaki büyük siyah temperli cam levha, zaten son derece iyi donatılmış bir ocağa ekstra canlılık katar, bu sadece parçayı değil, aynı zamanda iyi performans gösterir.

En iyi gazlı ocak: Beko HIZG64120

3. Beko HIZG64120

En ucuz gazlı ocak

Teknik Özellikler
Brülörler: 4 Maksimum güç: 2.9kW Genişlik: 58cm
Satın alma nedenleri
+ En düşük fiyat + Makul güç derecesi
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI - Ucuz et ve etli görünümü hissediyor109 £ Appliances Direct'te görüntüle£ 129 Görüntüle AO.com'da £ 138,97 £ Amazon'da Görüntüle