Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • En iyi golf topları 2020: en iyi golf topuyla daha iyi golf oynayabilirsiniz (umarım)

En iyi golf topları 2020: en iyi golf topuyla daha iyi golf oynayabilirsiniz (umarım)

En iyi golf topu, oyununuzu her atışta doğru gibi görünen heyecan verici bir acele haline getirebilir. Tamam, biraz beceri kullanmanız ve iyi sopalara sahip olmanız gerekebilir, ancak en iyi golf toplarına sahip olmak kesinlikle bir engel değildir - özellikle de yapıları oyun tarzınıza uygunsa (kurallar dahilinde). Golf topu markaları, her yıl golf toplarını geliştirmek için bilimde çok çalışarak binlerce saat ve dolar harcıyor. Tabii ki çok karlı bir iş.


En iyi golf topu: Hızlı bağlantılar

En iyi golf topu nasıl seçilir
Katmanlar ve gamzeler bir fark yaratır mı?
En iyi golf topu 2020 sıralaması

Harika bir golf topu sizi hemen profesyonel bir golfçü yapmaz - ancak bu, ortalama bir şut ile harika bir şut arasındaki fark olabilir. Her şeyin önemli olduğu bir oyunda, mevcut en iyi golf toplarından bazılarını almak, oyununuzu geliştirmek için nispeten uygun bir yoldur.

Dışarıda aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda golf topu var, ama neyse ki sizin için, grubun en iyisini bulmak için onlardan geçmek için tüm çalışmayı yaptık. Bu, yeni başlayanlar için topların yanı sıra, handikaplarını yepyeni bir seviyeye taşımak isteyen deneyimli oyuncular için golf topları anlamına gelir.

Farklı toplar farklı durumlar için tasarlandığından, raundunuz için birden fazla tür bile isteyebilirsiniz. Oyununuzu daha iyi hale getirmek için en iyi golf topunu seçme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.


  • En iyi golf ayakkabıları
  • En iyi golf su geçirmez malzemeleri

Dışarıda aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda golf topu var, ama neyse ki sizin için, grubun en iyisini bulmak için onlardan geçmek için tüm çalışmayı yaptık. Bu, yeni başlayanlar için topların yanı sıra, handikaplarını yepyeni bir seviyeye taşımak isteyen deneyimli oyuncular için golf topları anlamına gelir.

Farklı toplar farklı durumlar için tasarlandığından, turunuz için birden fazla tür bile isteyebilirsiniz. Oyununuzu daha iyi hale getirmek için en iyi golf topunu seçmeyle ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.


Şu anda en iyi golf topu nedir?

Golf sahasından golf sahasına kadar, Titleist AVX en iyi golf topu için mevcut seçimimizdir. Optimum atış doğruluğunu sağlamak için yumuşak bir çekirdek ve daha düşük bir dönüşle, hızda daha uzun mesafeleri kat etmek için bol miktarda aerodinamik teknoloji ile donatılmıştır. Buna ve en iyi seçimlerimizin geri kalanına derinlemesine bir bakış için okumaya devam edin.

En iyi golf topları: yeşil bir golf topunun yakından çekilmiş görüntüsü


Sizin için en iyi golf topunu seçmek

Golf toplarının nasıl değiştiğini anlamak önemlidir, böylece hangilerinin bütçenize yatırım yapmaya değer olduğuna dair bir fikriniz olur.

Golf topu satın almak söz konusu olduğunda düşünmeniz gereken en önemli şey 'squidge'dir. Kulağa çok teknik gelmiyor, ancak sadece yumuşak ve sert golf topları arasındaki farktan bahsediyoruz.

Daha sert bir top, darbenize karşı en iyi direnci sunar, yani tüm gücün daha uzun sürücüler için muhafaza edilmesi anlamına gelir. Takas, bu, koyduğunuz gücü artırırken, herhangi bir hatanın daha belirgin olacağıdır.

Daha yumuşak bir top, kulübünüz için daha yumuşaktır. Bu, yapabileceğiniz küçük hataları emmesine yardımcı olur ve daha fazla doğruluk sağlar, ancak biraz güç pahasına.


Bu farklılıklara yüksek spin (sert) veya düşük spin (yumuşak) denir. Neyse ki, oyununuz ve tarzınız için en iyi golf topunu seçmenize izin veren birçok sınıf olduğu için, bir aşırılıkla gitmenize gerek yok.

Katmanlar ve gamzeler bir fark yaratır mı?

Tek katmanı olan tek parça golf topu saf güç için kullanılır. Bu, onu bir menzil topu olarak ideal kılar. Ancak profesyonel değilseniz, tam bir oyun için daha az dönüşlü daha yumuşak bir şey isteyeceksiniz. İki katmanlı bir top daha bağışlayıcıdır ve yeni başlayan golfçüler için başlamak için iyi bir yer olabilir.

Gerçekten iyi bir golfçü iseniz, maksimum sürüş gücü için yüksek spinli bir golf topundan yararlanabileceksiniz. Yeni başlayanlar, atışların düz olmasını sağlamak için düşük dönüşe bağlı kalmalıdır. Bu ikisi arasında kalan herkese en iyi şekilde, atışlardan uzaklaşırken aynı zamanda onları hedefte tutmaya yardımcı olan orta spin topuyla servis edilir.

Toplar arasında çukur varyasyonlarını da fark edebilirsiniz. Bu aynı zamanda varyansı kontrol etme gücünün bir parçasıdır. Daha fazla çukurlu bir top, daha az çukurlu bir topa göre daha az sürüklenme yaratacak ve daha uzağa gidecektir, bu nedenle sürüşünüzü geliştirmek için iyi bir yol olabilir.

Titleist, Taylormade, Callaway ve diğerleri ile tarzınıza ve cüzdanınıza özel bir şeyler sunan markalar arasında bazı farklılıklar bekleyin. Şimdi bu markaların sunduğu en iyi golf toplarına bir göz atalım.

Şimdi satın alınabilecek en iyi golf topları

En iyi golf topları: Titleist AVX


1. Başlıkçı AVX

Yüksek teknoloji performansa sahip en iyi golf topu

Teknik Özellikler
Miktar: 12 Gamzeli: 352 Handikap: Herkes Renk: Beyaz
Satın alma nedenleri
+ Tutarlı top uçuşu + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI tüm çekimlerde harika yumuşak his £ 32,99 Amazon'da görüntüle 36,95 £ Golf Destek'te Görüntüle36,99 American Golf'te görüntüle