Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • 2020'nin en iyi çakıl bisikleti: Bu ultra çok yönlü, çok kötü bisikletlerle gerçek gücü gösterin

2020'nin en iyi çakıl bisikleti: Bu ultra çok yönlü, çok kötü bisikletlerle gerçek gücü gösterin

Son birkaç yıldır bir kayanın altında yaşamıyorsanız - veya büyük bir çakıl yığını, belki de - çakıl bisikletlerinin 'bir sonraki büyük şey' olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Aslında, bunlar 'günümüzün en büyük şeyi' - gezegendeki neredeyse her marka bir çakıl bisikleti piyasaya sürdü ve bisikletçilerin ya neyle ilgili olduklarını merak etmelerine ya da cüzdanlarına öfkeyle ulaşmalarına neden oldu. Ancak cevaplanması gereken ilk soru, elbette, en iyi çakıl bisikleti hangisidir?


İster çukurları aşmak için yağ lastikleri olan zorlu ve hazır bir bisiklet ister dünya çapında bir gezi için bisiklet paketleme çantalarıyla yüklenmeye hazır bir makine isteyin, çakıl bisikletler neredeyse her şeyin üstesinden gelmek için üretilmiştir ve bizde Burada sizin için en iyi çakıl bisikletlerinin en iyisi…

Bu listedeki bazı çakıl bisikletleri, ölçeğin biraz pahalı olmasına rağmen,en iyi Black Friday fırsatlarıveSiber Pazartesi fırsatlarıkesinlikle bazı mükemmel çakıl bisiklet fırsatları içerecektir. AyrıcaWiggle Black Friday indirimi: Wiggle'da zaten olan anlaşmalar var, bugün bir göz atın!

Çakıl bisikleti satın almak: bilmeniz gerekenler

'Çakıl bisikleti' terimi, bir yol bisikletinden daha sert bir şeye ihtiyaç duyan ancak bir dağ bisikleti kadar agresif olmayan geniş bir çakıl yol ağının olduğu ABD'den geldi. Gerçekten, her şeyi kapsayan bir terim - bu bisikletler nihayetinde maksimum çok yönlülük sunmak için tasarlandı.

Ancak aşağıya doğru açılan gidonu ve yumrulu lastiklerle, çakıllı bir bisiklet sadece yeniden markalanmış bir bisiklet kros motosikleti değil mi? Hayır: çakıl bisikletleri, CX kardeşlerinden çok daha çok yönlüdür ve aynı zamanda ince lastikli geleneksel bir yol bisikletine kıyasla yepyeni bir sürüş dünyasının kapılarını açar. Tek bir bisiklete sahip olsaydınız (bu düşünceyi yok edin!), Muhtemelen bu bir çakıl bisikleti olurdu.


Ama bu kadar yeter. Çakıl bisikleti alırken nelere dikkat etmelisiniz? Ve paranın satın alabileceği en iyi çakıl bisikletleri hangileridir? Okumaya devam etmek.

Çakıl bisiklet şasileri normalde alüminyum, çelik veya karbon fiberden yapılır, ancak titanyumdan yapılmış makineleri de bulabilirsiniz. Alüminyum en uygun fiyatlı şasi malzemesi ve engebeli arazide sürüş taleplerine çok uygunken, karbon fiber bisikletler en hafif ve çoğu durumda en pahalı olacak.


Bir yol bisikleti veya bisikletli bisikletten ayrı bir çakıl bisikleti ayarlamak için bir araya gelen tipik dört özellik vardır: geometri, disk frenler, lastik açıklığı ve dişli. Bisikleti ne için kullanmak istediğinize bağlı olarak, raf veya çamurluk bağlantıları gibi çok yönlülüğünü daha da artırabilecek ek özelliklere de dikkat etmelisiniz, bazı üreticiler ayrıca konforu artırmak için mini süspansiyon sistemleri geliştirmiştir.

Geometri ile başlayalım - başka bir deyişle, çerçevenin tüplerinin düzeni (uzunluklar ve açılar). İzlenecek tek bir plan yoktur, ancak çakıl bisikletler çok yönlülük ile tasarlanır, bu nedenle çoğu kadro, yarışa hazır hız ve aerodinamik yerine uzun mesafe konforu ve arazi stabilitesini destekleyen bir geometriye sahip olacaktır. Sonuç olarak, engebeli arazide daha yumuşak yol tutuşu sağlamak için bir yol bisikletinden daha uzun bir dingil mesafesi görmeyi bekleyebilirsiniz.


Cyclo-cross parkurlarında normalde çok sayıda sıkı dönüş vardır ve bu CX yarış bisikletlerinin agresif geometrisine yansır, ancak çakıl bisikletleri yine daha öngörülebilir yol tutuşu sağlamak için daha gevşek headtube açılarına sahip olacaktır. Çerçeve ayrıca sürücüyü bir kiropraktör görmeye gerek kalmadan büyük kilometrelerce yol alması için daha dik bir konuma getirecek.

Disk frenler artık siklo-çapraz bisikletlerde standarttır ve bu aynı zamanda yol bisikletlerinde giderek artan bir durumdur, ancak tüm çakıl makinelerinde diskler olacaktır. Yeni başlayanlar için her türlü hava koşulunda ve her arazide size daha öngörülebilir fren performansı sağlarlar, ancak disk kaliperleri ve rotorlar ayrıca lastik açıklığı için çok daha fazla yer açar.

Ve bu, bir çakıl bisikletinin öne çıkan en önemli özelliklerinden biridir: dolgun lastikler. Kullanıma hazır bisikletlerin çoğu, 30 mm ile 40 mm arasında bir yere düşen lastiklerle belirtilmişken, en az 40 mm açıklık aramalısınız. Nihayetinde, lastikleri, yapmak istediğiniz sürüş türüne uyacak şekilde değiştirebilir, uygun şekilde genişliği ve sırt aralığını değiştirebilirsiniz.

Çakıl bisikletinizi, tuhaf çekme yolu, köprü veya orman yolu atılmış şekilde çoğunlukla yol kullanımı için mi kullanmak istiyorsunuz? 30 mm'lik bir lastik, iyi bir hız ve çok yönlülük dengesi sağlayacaktır. Arazide veya vahşi doğada mı gitmeyi planlıyorsunuz? Daha agresif sırt desenine sahip daha kalın bir lastik size daha fazla konfor ve kavrama sağlayacaktır. Çoğu çakıl bisiklet, lastik açıklığını daha da artıran daha küçük çaplı 650b tekerlekleri de barındıracaktır.


Arazide bulacağınız daha dik ve zorlu arazinin yanı sıra bisiklet poşetleri tarafından ağırlaştırılabileceğiniz gerçeğini hesaba katmak için bir çakıl bisikletindeki vites, bir yol veya bisikletli bisikletten daha bağışlayıcı olmalıdır. Birçok çakıl bisiklet, tek bir aynakol dişlisi ve geniş aralıklı arka kasetle 1X (okunan, 'tek tek') grup setiyle belirlenirken, diğerleri kompakt (50-34t) veya alt kompakt (48-32t) kullanır. ) iki aynakol dişli çift zincir seti.

En iyi çakıl bisikleti hangisidir?

Geçtiğimiz on yılda Canyon, cüzdan dostu fiyatlarla kaliteli yol ve dağ bisikletleriyle ün kazandı ve bu, Alman şirketinin ilk özel çakıl bisikleti olan Grail ile devam ediyor.

Grail serisi, hem alüminyum hem de karbon fiberden yapılmış ondan fazla bisiklet içerir, ancak alüminyumKase AL 7.0 SLrekabetçi fiyatı ve kalite özellikleri sayesinde bizim seçimimiz.

Sırayla en iyi çakıl bisikletleri

En iyi çakıl bisikleti: Canyon Grail AL 7.0

(Resim kredisi: Kanyon)

1. Kanyon Kase AL 7.0 SL

En iyi çakıl bisikleti, pound için pound

Teknik Özellikler
Çerçeve: Canyon Grail AL Grup Kümesi: SRAM Rival 1 Tekerlekler: DT Swiss C 1850 Spline db Finishing Kit: Kanyon
Satın alma nedenleri
+ Son derece çok yönlü + Sağlam alüminyum çerçeve + Paranızın tam karşılığı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Şaşkınlıkla kaynak yapıyor Amazon'u kontrol edin

• Doğrudan Kanyon'dan Kase satın alın

Canyon, yolda hızlı ve yolda rahat olacak şekilde tasarlanmış bir makine olan ilk çakıl bisikleti olarak Grail'i 2018'de piyasaya sürdü. Kase, başlangıçta yalnızca, Canyon’un radikal çift katlı gidonu ile tamamlanmış bir karbon fiber çerçeve olarak mevcuttu, ancak artık geleneksel bir gidonu olan bir alüminyum şasi de var.

Zorlu ve yuvarlanan çakıl sürüşüne karşı dayanıklılığı ve tamamen uygun fiyatı sayesinde burada alüminyum seçeneğini seçtik. Bu, meraklı beyinler için tasarlanmış bir bisiklettir ve iki tekerlekli bir macera planlamak istiyorsanız, Canyon ayrıca bir dizi bisiklet paketleme çantası da sunar, ancak çamurluk takozları, işe gidip gelirken evde eşit derecede çok yönlü bir bisiklet olmasını sağlar.

Bu özel model, Grail AL 7.0 SL, alüminyum serisinin en üstünde yer alır ve bir SRAM Rival 1 grup setine sahiptir, bu nedenle öndeki tek bir aynakol dişlisi, arkada büyük, tırmanmayı kıran bir kasetle eşleştirilir. Bu size, tek yollu inişleri çivilemek ve arazi tırmanışlarını ölçeklendirmek için ihtiyacınız olan tüm vites aralığını sağlar.

Diğer kaliteli bileşenler arasında, bisiklete binen temizlikçilerin salya akıtmasını sağlayacak ten rengi bir tasarıma sahip 40 mm Schwalbe G-One Bite lastikleri yer alıyor. Kanyon'un doğrudan satış modeli - doğrudan Alman markasının web sitesinden satın alırsınız, aracı olarak hareket eden bir bisiklet dükkanı yoktur - bunu bir pazarlık haline getirir.

En iyi çakıl bisikleti: Specialized Diverge Comp

2. İhtisas Diverge Comp

En iyi premium çakıl bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve: Özel FACT 9r Karbon Grup Seti: Shimano Ultegra Tekerlekler: DT Swiss R470 Disk Kaplama Kiti: Özelleştirilmiş
Satın alma nedenleri
+ Hafif karbon fiber çerçeve + Geleceğin Şok süspansiyonu + Shimano Ultegra vites değiştirme ve frenleme
Kaçınılması gereken nedenler
-Herkes zevkine göre askıya alma BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

Specialized’ın Diverge gravel bisikleti, ön mikro süspansiyonu sayesinde kalabalıktan sıyrılıyor. Specialized'deki boffinler, kulaklığın içinde konfor artırıcı bir yaya sahip olan ve onu off-road kullanım için uyarlayan Roubaix dayanıklılık yol bisikletinde bulunan Future Shock tasarımını aldı.

Diverge’in Future Shock tasarımı, daha ilerici süspansiyon sunmak için daha sert bir yaya sahiptir, bu nedenle, tasarlandığı zorlu araziye gönderirken motosikletin ön tarafı Cadılar Bayramı'nda cadı gibi sallanmamalıdır. Daha fazla konfor ve daha iyi kontrol? Bu bir kazan-kazan.

Diverge serisinde hem karbon fiber hem de alüminyum modeller bulunur ve burada ilkini kurduk. 42 mm lastikler için boşluğunuz var - Diverge, çok yönlü kullanım için makul bir boyut olan 38 mm'lik kullanıma hazır kauçukla donatılmıştır - ve 650b tekerleklerle daha da genişleme seçeneği vardır (lastik boşluğunu artırarak 47 mm).

Shimano’nun ikinci kademe Ultegra grup setinden beklediğimiz kaygan vites değiştirmeyi ve birinci sınıf frenlemeyi deneyin ve elinizde gerçekten yetenekli bir makineniz var.

En iyi çakıl bisikleti: Cannondale Topstone Apex 1

3. Cannondale Topstone Apex 1

Bu çakıl ve dağ melezi doğal olarak kayadır.

Teknik Özellikler
Çerçeve: Topstone SmartForm C2 Alaşım Grup Seti: SRAM Apex 1 Tekerlekler: WTB ST i23 Hafif TCS Son İşlem Kiti: Cannondale
Satın alma nedenleri
+ Hafif alüminyum çerçeve + Ciddi arazi sürüşü için damlalıklı koltuk direği
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI benzer fiyatlı rakiplerinden daha zayıf

Cannondale Topstone Apex 1, bir damlalıklı koltuk direği ekleyerek çakıl ve dağ bisikleti arasındaki çizgiyi bulanıklaştırır. Bir çakıl bisiklette bir damlalık direğinin gerekli olmadığına dair bir tartışma olsa da, Topstone'u, diğer gidon kamçılarını alamayacağınız türden bir araziye açar.

40 mm genişliğindeki lastikler de yardımcı olur ve bunun üzerine ek açıklık, daha da büyütülecek yer olduğu anlamına gelir. Ayrıca, kasabanın her yerindeki günlük pratiklik için hala raf ve çamurluk yuvaları bulacaksınız. Bu arada, bir damla direği istemiyorsanız, Cannondale, Topstone serisinde iki farklı bisiklet daha sunuyor (ve bunlar da daha ucuz).

Cannondale, kaliteli alüminyum bisikletler için hak edilmiş bir üne sahiptir ve Topstone, önde karbon fiber çatal bulunan metal bir şasiye dayanmaktadır. Uzun mesafelerde rahat etmenizi sağlamak ve engebeli yollarda güven uyandırmak için geometri, şirketin yol yarışı bisikletlerinden daha rahattır.

En iyi çakıl bisikleti: Trek Checkpoint SL 5

4. Trek Kontrol Noktası SL 5

Akıllı özellikler, Kontrol Noktasını diğerlerinden ayırır

Teknik Özellikler
Şasi: Trek 500 Serisi OCLV Karbon Grup Seti: Shimano 105 Tekerlekler: Bontrager Tubeless Hazır Son İşlem Kiti: Bontrager
Satın alma nedenleri
+ IsoSpeed ​​dekuplör konforu artırır + Uyarlanabilir geometri
Kaçınılması gereken nedenler
-Kompakt zincir seti, GÜNÜMÜZÜN EN İYİ FIRSATLARI Arazi ekipman yelpazesinden yoksun

Specialized Diverge, Future Shock ön süspansiyonu ile zorlu araziden darbeyi kaldırmayı hedeflerken, Trek Checkpoint tam tersi yaklaşımı benimsiyor ve arkaya odaklanıyor. Trek’in IsoSpeed ​​dekuplörü, sürüşü yumuşatmak için koltuk hortumunu üst tüpten ayırarak işlem sırasında arka ucunuzu korur.

Bu, aynı zamanda bir karbon fiber çerçeve (alt borunun üzerinde çakıllara karşı koruma sağlayan bir koruma plakasına sahip), Blendr uyumlu bir sapa (ışıklarınızı doğrudan gövdeye klipsleyerek yerden tasarruf sağlayan) Checkpoint'teki akıllı özelliklerden sadece biridir. gidon) ve Trek'in Stranglehold çıkışları, geometriyi sürüş tarzınıza uyacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır. 15 mm'ye kadar ayarlanabilirlik vardır, böylece kullanımı istediğiniz gibi hızlandırabilir veya gevşetebilirsiniz.

Çamurluk ve raf bağlantılarının yanı sıra çatal, üst boru ve ekstra şişeler veya bagaj için alt borunun alt tarafındaki ek çıkıntılar, bunu çok yönlülüğe sahip bir motosiklet haline getirir. Bir dizi çamurluk takın ve Kontrol Noktasını iri yarı, şişko bir banliyö olarak kullanın veya bisiklet paketleme çantalarıyla çıldırın ve vahşi doğaya gidin.

En iyi çakıl bisikleti: Pinarello Grevil + Force Disc

5. Pinarello Grevil + Kuvvet Diski

En iyi yüksek kaliteli çakıl bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve: Torayca T1100 1K Dream Carbon, Nanoalloy Grup Seti: SRAM Force 1 Tekerlekler: FSA K-Force 650B Son İşlem Kiti: Pinarello
Satın alma nedenleri
+ Aero için optimize edilmiş karbon çerçeve + Üst düzey teknik özellikler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Pinarello'daki İtalyan ustalar en çok yarış bisikletleriyle tanınırlar - Sir Bradley Wiggins, Chris Froome ve Geraint Thomas, şirketin bisikletlerini Tour de France'da zafere taşıdılar - ama bu normdan bir sapma: Pinarello çakıl bisikleti . Ve çakıl eğiliminin kalıcı olduğuna dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, işte budur. Pinarello gibi ünlü bir marka devreye girdiğinde, bunun kesin bir şey olduğunu bilirsiniz.

Pinarello'dan beklediğimiz gibi, Grevil + gravel bisiklet uygun bir şekilde üst düzeydir. Şasinin boru profilleri aerodinamik düşünülerek tasarlandı (evet, bir aero gravel bisiklet) ve karbon fiberin kalitesi 'günümüzün en iyisi' olarak tanımlandı. Bu yapı, 47 mm genişliğinde dolgun lastiklere sarılmış daha küçük çaplı 650b tekerleklerle birlikte gelirken, SRAM’ın hafif Force 1 grup seti vites değiştirme ve frenleme sağlar. Tabii ki, tüm bunlar, bunu karşılayabilmek için bir böbrek satmanız gerekebileceği anlamına gelir.

En iyi çakıl bisikleti: Kinesis Tripster AT

6. Kinesis Tripster AT

Çok yönlü bir çakıl bisikleti

Teknik Özellikler
Çerçeve: 7046 Çift Uçlu Kinezyum Grup Seti: SRAM Apex 1 ve Rival 1 Tekerlekler: Kinesis Crosslight V5 Tubeless Son İşlem Kiti: Ritchey
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü alüminyum çerçeve + Kaliteli bileşenler
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 763,49 $ Pro Bisiklet Kitinde Görüntüle $ 763,49 Pro Bike Kit'te Görüntüle 763,49 $ Pro Bisiklet Kitinde Görüntüle

İngiliz markası Kinesis, çok yönlü ve güvenilir bisikletler konusunda haklı bir üne sahip ve Tripster AT bunu yalnızca destekliyor. Alüminyum çerçeve ve kaliteli bileşenlerle süslenmiş karbon fiber çatal ile bu, neredeyse her şeyi adım adım atabilecek bir makinedir.

Columbus Futura Cross çatal, çatalın eğimini 47 mm ve 52 mm arasında değiştirmek için bir 'çevirme çipi' içerdiğinden duraklamaya değer. Tripster AT'yi, yüzünüze bir sırıtışla, yoldan dizgin yollarına atlayıp tekrar geri dönerek etrafta patlatmak için kullanmak ister misiniz? 47 mm seçeneğini kullanın. Bilinmeyen bir araziye mi gidiyorsunuz veya şasiyi bisiklet paketleme çantalarıyla mı yüklüyorsunuz? Ek denge için dingil mesafesini uzatın. Bu eksiksiz bisiklet, Kinesis jantlar, Schwalbe lastikler ve Ritchey sonlandırma kiti ile birlikte SRAM Apex ve Rival 1 bileşenlerinin bir karışımını içerir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın