Close
  • Ana
  • /
  • Tımar
  • /
  • En İyi Saç Uzatma Şampuanı 2020: Bu büyüme uyarıcı şampuanlarla saçları kalınlaştırın

En İyi Saç Uzatma Şampuanı 2020: Bu büyüme uyarıcı şampuanlarla saçları kalınlaştırın

Erkekler için saç dökülmesi şampuanı almaya gelince, piyasada çok çeşitli ürünler var ve bunların çoğu oldukça cesur iddialarda bulunuyor. Ne yazık ki lekeli kremler gibi sivilce izli bir genç olarak denediniz, bu sözler her zaman gerçekle eşleşmiyor.


Bununla birlikte, en iyi saç dökülmesi şampuanları hala denemeye değer. Şaşkın? Açıklayalım.

Erkek saç dökülmesi hakkındaki gerçek

Önce kötü haber. Ne yazık ki, saç ekiminin ötesinde, erkek tipi kellik için garantili tedavi diye bir şey yoktur. Biri icat edildiğinde ve icat edildiğinde, sokakta yürüyen neşeli erkeklerin kendiliğinden yürüyen geçit töreni sizi daha erken uyarmadıkça, size ilk haber veren biz olacağız.

Şimdi, yine de iyi haber geliyor. Şu anda, Minoxidil ve Finasteride şeklinde, saç dökülmesini tedavi etmek için klinik olarak onaylanmış iki yöntem bulunmaktadır.

Minoxidil, Regaine (ABD'de Rogaine olarak bilinir) gibi topikal ilaçlarda kullanılırken, Finasteride aşağıdaki gibi tabletlerde mevcuttur tracker.tradedoubler.com/click. Bu tedaviler, klinik deneylerde bazı başarılar sağlamıştır; birinde, erkeklerin yüzde 39'u orta ila yoğun saç uzaması bildirdi. Bununla birlikte, bu rakamın da gösterdiği gibi, kesinlikle bir gümüş mermi değiller. Ve böylece, örneğin, 1988'de FDA Rogaine'i onayladığında, 'ürünün herkes için çalışmayacağını' açıkça ortaya koydu.


Saç dökülmesi şampuanlarının arkasında daha az araştırma vardır ve genellikle ilaçlı köpüklerden veya haplardan daha az etkili olduklarına inanılmaktadır; en açık olanı, şampuanın saç derisiyle sadece kısa bir süre teması sürdürmesidir.

Ancak, sadece çalışmadıkları içinherkes, için çalışmadıkları anlamına gelmezkimse. Aslında, ilaçlı ürünlerle kombinasyon halinde kullanıldığında, saç dökülme şampuanı erkeklerde saç dökülmesini yavaşlatmada veya durdurmada etkili olabilir.


Bunun nedeni, saç dökülmesinin beslenme yetersizlikleri veya zayıf saç derisi bakımı gibi diğer faktörlerden kaynaklandığı erkek tipi kelliğin kendisini (genetik olarak belirlenir) önlemek için hiçbir şey yapamasa da, doğru şampuan potansiyel olarak bir fark yaratabilir. (Ve hey, yine de saçınızı şampuanlayacağınız için, her iki şekilde de kaybedecek bir şeyiniz yok!)

Saç uzatma şampuanları nasıl çalışır?

Şampuanların saç dökülmesini yavaşlatmaya veya durdurmaya çalışmasının beş ana yolu vardır.


Birincisi, cayenne veya gingko biloba gibi maddeler kullanarak kafa derisine kan akışını artırmaktır. İkincisi, aloe vera gibi yatıştırıcı maddeler yoluyla kafa derisinin iltihaplanmasını önlemektir. Üçüncüsü, saç köklerinin büyümesini uyarmak için kafein kullanmaktır.

Dördüncüsü, saç uzamasında önemli olduğu düşünülen B7 ve çinko gibi vitaminlerin eklenmesi ile beslenme eksikliklerinin önlenmesidir. Beşincisi, esas olarak ketokonazolün dahil edilmesiyle ve aynı zamanda (daha tartışmalı olarak) kabak çekirdeği, testere palmetto ve yeşil çay gibi doğal bileşenler yoluyla saç dökülmesine neden olan bir hormon olan DHT'yi (dihidrotestosteron) bloke etmektir.

Ve hepsi bu değil. Saçta yetiştirilen şampuanlar, tek tek saçları güçlendirmeye yardımcı olan protein ve nem çeken B2 vitamini sağlayarak her saça daha dolgun bir görünüm kazandırarak hacim kazandıracak şekilde tasarlanmıştır. Böylece saç dökülmesini durdurmasalar veya yavaşlatmasalar bile mevcut saç tellerinizi kalınlaştırarak size daha dolgun bir saç başı görünümü verecektir. Yine de, bu etkinin ince saçlı erkeklerde daha belirgin olacağını ve zaten kalın saçları olan erkeklerde daha az belirgin olacağını unutmayın.

Genel olarak, bir problemi fark ettiğiniz anda bir saç dökülmesi şampuanı kullanmaya başlamanız önerilir. Piyasadaki en iyi saç büyütme şampuan ürünleri için seçtiklerimizi size sunduğumuz ve hangisinin sizin için doğru olabileceğini açıkladığımız için, tüm bunları aklımızda tutarak okuyun.


En iyi saç büyütme şampuanı: Ds Laboratories Revita - Hair Growth Stimulating Shampoo


(Resim kredisi: Revita)

1. Revita Saç Büyümesini Uyarıcı Şampuan

Genel olarak en iyi saç büyüme şampuanı

Teknik Özellikler
Üretici: DS Laboratories Anahtar bileşenler: Malik asit, kafein, aloe, ketokonazol
Satın alma nedenleri
+ Yüksek kaliteli malzemeler + SLS yok
Kaçınılması gereken nedenler
-En ucuzu değil-Pek çok dükkanda değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 23,91 Amazon'da görüntüle

Daha önce de belirttiğimiz gibi, saç dökülmesi şampuanlarına ilişkin iddialar yüksek olsa da, nadiren herhangi bir ikna edici araştırma tarafından desteklenirler. Bununla birlikte, ABD şirketi DS Laboratories, Revita Saç Büyümesini Uyaran Şampuanını desteklemek için bazı veriler sağlıyor.

18 ile 55 yaşları arasındaki 500 erkek ve kadın üzerinde yapılan bir çalışmada, kullanıcıların yüzde 90'ı saç dökülmesinde bir azalma ve genel görünümde yüzde 85'lik bir iyileşme bildirdi. Ve bu araştırma hiçbir şekilde kesin olmamakla birlikte (sonuçta şirketin kendisi tarafından yürütülmüştür), anekdot niteliğindeki kanıtlar bu ürünün birçok erkek için işe yaradığı fikrini desteklemektedir.

Bunu destekleyecek bazı açık gerçekler de var, özellikle çok sayıda yüksek kaliteli bileşen içeriyor ve şampuan ürünlerinde yaygın olarak kullanılan ve sıklıkla neden olabilen bir köpük maddesi olan sodyum lauret sülfat (SLS) gibi daha ucuz olanlardan yoksun. kuru cilt, tahriş ve alerjik reaksiyonlar.

Anahtar bileşenler arasında nemlendirmek için malik asit, uyarmak için kafein ve yatıştırmak için aloe bulunur. Revita'nın şampuanı ayrıca bir B7 formu olan biotin içerir; DHT'yi bloke etmek için ketokonazol; bir anti-enflamatuar olarak emu yağı; ve antioksidan olarak B2 vitamini.

Revita ayrıca, bileşenlerin daha etkili bir şekilde teslim edilmesini sağlayan tescilli bir nanoteknoloji sistemine sahiptir. Şişelerin yüzde 100 okso-biyobozunur plastikten yapılmasını da seviyoruz. Genel olarak, bu bugün piyasadaki en sevdiğimiz saç dökülmesi şampuanıdır.

En iyi saç büyütme şampuanı: Ultrax Labs Hair Surge şampuan


(Resim kredisi: Ultrax)

2. Ultrax Labs Saç Dalgası

En iyi saç uzatma şampuanı

Teknik Özellikler
Üretici: Ultrax Laboratories Anahtar bileşenler: Kafein, ketokonazol, testere palmetto, mentol, nane yağı
Satın alma nedenleri
+ Anekdot olarak etkili + Küçük miktar uzun bir yol kat ediyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-SLS BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI İçeriyor £ 128.99 Amazon'da Görüntüleyin

Para nesnesi yok mu? ABD'de üretilen Ultrax Labs Hair Surge şampuanı süper yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak birçok erkek bununla başarıya ulaşmış gibi görünüyor. Saç büyümesini teşvik etmek için kafein, DHT üretimini bloke etmek için ketokanazol ve - benzersiz olarak - bu ikisinin tescilli bir bileşiğidir.

Şampuan ayrıca, klinik deneylerin testosteronun DHT'ye dönüşmesini kolaylaştıran bir enzimi bloke edebileceğini öne sürdüğü testere palmetto içerir; iltihabı tedavi etmek için nane yağı; ve kafa derisine kan akışını uyarmak için mentol. Daha az etkileyici bir şekilde (aslında, bu kadar pahalı bir şampuanda şok edici bir şekilde), bazı insanlarda tahrişe neden olduğu bilinen ucuz bir bileşen olan SLS'yi de içerir.

Genel olarak bakıldığında, bu hoş bir nane kokusu ve serinletici bir tonla uygun lüks bir şampuan gibi hissettirse de, harika görünümlü bir şişe tasarımından bahsetmeye gerek yok. Bunların hiçbiri tek başına fiyatı haklı çıkarmak için yeterli değildir, ancak bu ürün saç dökülmesi sorunlarınızda önemli bir fark yaratırsa, muhtemelen paraya değer olacaktır. Ve iyi haber şu ki, bir şişeden epeyce yıkama yapabilirsiniz, bu yüzden en azından sonunda sizin için işe yarayıp yaramadığını bilmelisiniz.

En iyi saç büyütme şampuanı: Alpecin Kafein Şampuanı


(Resim kredisi: Alpecin)

3. Alpecin Kafein C1

Bütçeye sahip olanlar için en iyi saç uzatma şampuanı

Teknik Özellikler
Üretici: Alpecin Anahtar bileşenler: Kafein
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Yaygın olarak kullanılabilir
Kaçınılması gereken nedenler
-SLS İçerir-Ketokonazol içermez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4,42 £ Amazon'da Görüntüle 5,99 £ LOOKFANTASTIC UK'de Görüntüle 5,99 £ HQhair'de Görüntüle

1905 yılında kurulan Alman markası Alpecin, bir süredir saç dökülmesini hafifletmeyi hedefliyor ve bugün piyasadaki en popüler saç dökülme şampuanı markalarından biri olmaya devam ediyor. Bu kısmen geniş bulunabilirliğinden kaynaklanmaktadır (örneğin, tracker.tradedoubler.com/clickve Boots), ama aynı zamanda nesiller boyu kullanımından olumlu sonuçlar aldığı için.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu ürün kesinlikle kafeinin saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabileceği fikrine odaklanmıştır. Üreticiler, 2007'de yaptıkları ve kafeinin saç köklerinin bir laboratuvar tabağında yeniden büyümesini uyardığını gösteren bir araştırmaya işaret ediyorlar.

Ancak bu, bir insan kafası üzerinde çalışmakla aynı şey değil ve 2018'de İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu, ürünün 'saç dökülmesini azaltmaya gerçekten yardımcı olabileceği' iddiasına karşı, bilimsel olarak kanıtlanmadığı gerekçesiyle bir şikayeti onayladı.

Tüm söylenenlerle birlikte, Alpecin Kafein Şampuanı dünya çapında popüler olmaya devam ediyor ve kalabalığın bilgeliğine güveniyorsanız, özellikle uygun fiyat göz önüne alındığında, bir denemeye değer.

En iyi saç büyütme şampuanı: Sebamed


(Resim kredisi: Sebamed)

4. Sebamed Saç Dökülmesi Şampuanı

Hassas saç derileri için saç büyüme şampuanı

Teknik Özellikler
Üretici: Sebamed Anahtar bileşenler: Kafein, gingko biloba, çinko, mentol
Satın alma nedenleri
+ Hassas saç derileri için uygundur + Doğal içerikler içerir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI SLS-eksik ketokanazole içerir5,79 £ Feelunique'de görüntüleyin7.09 £ Amazon'da Görüntüleyin

Alman cilt bakım markası Sebamed'den, bu saç dökülme şampuanı, hassas saç derisine sahip olanları hedefliyor ve saç köklerine kan dolaşımını iyileştirerek saç dökülmesini azaltmayı hedefliyor.

Yüzde yüz sabun ve alkali içermeyen bu kepek önleyici şampuan, dolaşımı desteklemek ve kafa derisi tahrişinin nedenlerini ortadan kaldırmak için nemlendirici ve yumuşatıcı bileşenler içerir. Bunların arasında anahtar, B vitamini benzeri Niacin, kafein ve gingko biloba yaprağından türetilen bir NHE kompleksidir.

Bu şampuan ketokanazol içermez, bu nedenle DHT üretimini engellemeye yönelik doğrudan bir girişim yoktur. Ancak saç dökülmenizin öncelikle kötü saç derisi bakımından kaynaklandığından şüpheleniyorsanız veya diğer saç dökülme şampuanlarının saç derinizi tahriş ettiğini fark ederseniz, bu kesinlikle denemeye değer.

En iyi saç büyütme şampuanı: Grow Me by Waterman


(Resim kredisi: Waterman's)

5. Grow Me şampuanı

Düşük fiyata yüksek kaliteli saç büyüme şampuanı

Teknik Özellikler
Üretici: Waterman'ın Anahtar bileşenleri: Biotin, kafein, argan yağı, biberiye özü, allantoin, hidrolize acı bakla proteini
Satın alma nedenleri
+ Düşük fiyat + SLS yok
Kaçınılması gereken nedenler
-Ketokanazole sahip değil - Kesinlikle en ucuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI değil £ 12,95 Amazon'da görüntüle 13,95 £ Amazon'da görüntüle £ 13,95 Boots.com'da görüntüle 3 Amazon müşteri incelemeleri

Her ikisi de saç dökülmesinden muzdarip bir İngiliz karı koca tarafından 2014 yılında kurulan Waterman, güzellik endüstrisinde uluslararası bir isim haline geldi, bu yüzden açıkça bir şeyi doğru yapıyorlar.

Grow Me şampuanları, biyotin ve kafein yanı sıra argan yağı, biberiye özü, allantoin ve hidrolize acı bakla proteinine dayalı ticari markalı bir formül kullanır ve SLS ve diğer sülfatlardan arındırılmıştır.

Amaç, saç oluşum döngüsünün optimum şekilde çalışmasını sağlamak için mükemmel saç derisi koşullarının yaratılmasına yardımcı olmaktır. 'Sonuçlar kişiden kişiye değişebilir: herkes için işe yaramayacak, ancak işe yaradığında sonuçlar harika' diyorlar. Vahşi iddialar ve yılan yağı satıcısı ile dolu bir alanda canlandırıcı derecede dürüst bir yaklaşım. Ayrıca ürünü Avrupa, Afrika, Asya, Latin ve Orta Doğu saçları üzerinde salon testi yapmaya da değindiler.

Genel olarak, bu saç dökülme şampuanı devrim niteliğinde değildir, ancak çok daha pahalı olan benzer ürünlere daha ucuz bir alternatif sağlamakta büyük bir başarıdır.

En iyi saç büyütme şampuanı: Lipogaine Saç Dökülmesi Şampuanı


(Resim kredisi: Lipogaine)

6. Lipogaine Saç Dökülmesini Önleyici Premium Organik Şampuan

En iyi tamamen doğal saç büyütme şampuanı

Teknik Özellikler
Üretici: Lipogaine Anahtar bileşenler: Biotin, kafein argan yağı, hint yağı, testere palmetto
Satın alma nedenleri
+ Organik içerikler + SLS yok
Kaçınılması gereken nedenler
-Ketokanazol yok-Nispeten pahalı BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 35 £ Amazon'da görüntüle 39,95 £ Amazon'da görüntüle

Tamamen yapay kimyasallar içermeyen bir saç dökülmesi şampuanı mı arıyorsunuz? Amerikan Lipogaine marka bu yumuşak organik şampuan, sağlıklı ve güçlü saç büyümesini teşvik etmek için biyotin, kafein, argan yağı ve hint yağı dahil olmak üzere 17 tamamen doğal bileşenle zenginleştirilmiştir.

Bu, tabii ki, şampuanın doğal bir DHT engelleyici olduğuna inanılan testere palmetto içermesine rağmen, ketokanazol olmadığı anlamına gelir.

Renkli saçlar için uygun olan bu ürün hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir. Ve bu listedeki tüm şampuanlar gibi, herkes için işe yaramazken, kesinlikle bugün piyasadaki en etkili tamamen doğal saç dökülme şampuanı gibi görünüyor.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toparlayın DS LABORATUARLARI Revita High ... DS LABORATORIES Revita Yüksek Performanslı Saç Uyarıcı Şampuan 205 Mililitre Amazon £ 23,91 GörüntüleTüm fiyatları görünUltrax Labs Saç Dalgalanması | ... Ultrax Labs Saç Dalgası Kafein Saç Dökülmesi Saç Büyümesini Uyarıcı Şampuan Amazon £ 128.99 GörüntüleTüm fiyatları görün