Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi el blenderi: çorbalar, soslar, smoothie'ler ve daha fazlası için daldırma ve çubuk karıştırıcılar

En iyi el blenderi: çorbalar, soslar, smoothie'ler ve daha fazlası için daldırma ve çubuk karıştırıcılar

Hazır yemek hazırlığı söz konusu olduğunda veya hızlı bir solo smoothie veya çorba hazırlamaya gelince, büyük bir masa üstü blenderi dışarı sürüklemek istemezsiniz. Bunun yerine, bir el blenderi alın. EN İYİ el blenderi veya Amerikalıysanız daldırma blenderi. Bunlara genellikle çubuk karıştırıcılar da denir.


•En iyi Siber Pazartesi fırsatları- burada birkaç blender bulacaksınız. Ayrıca, aşağıdaki ilk 10'umuza yerleştirilmiş fiyatlandırma gereçlerindeki anlaşmalara da bakın…

Bir el (veya çubuk) blender, bir el tutamağından ve özellikle eşyaları ezmek için tasarlanmış hızlı dönen bir yıldız bıçağı barındıran çıkarılabilir bir bulaşık makinesinde yıkanabilir şafttan oluşur. Parmaklarınızı bunlardan birinin etrafına koyun ve inekler eve gelene kadar kırbaçlayacak, doğrayacak ve doğrayacaksınız. Ve sonra onları da karıştırabilirsiniz.

En iyi el blenderi nasıl alınır

El blenderlerinin temel kullanım alanları, tuhaf tek servislik smoothie'yi çırpmak ve haşlanmış balık sebzesini ve eti çorbaya indirgemek.

El blenderleri, küçük miktarlarda bileşenlerin hazırlanmasında da son derece kullanışlıdır. İster humus, guacamole, salsa, soslar, mayonez, krem ​​şanti, yumurta akı veya krep karışımları yapıyor veya fındık doğrama ve buz ezmesi olsun, bu elde taşınan cihazlar bir şefin en iyi arkadaşıdır.


Tezgah üstü muadillerinin aksine, ocak üzerindeyken bir tencerede malzemeleri karıştırmak ve karıştırmak için kullanılabilirler.

Çoğu cihazda olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız, ancak en ucuz el blenderi bile işlerin çoğunun üstesinden gelebilir.


Bununla birlikte, avokado ve yer fıstığı gibi yoğun malzemeleri ezmeyi veya buzu ezmeyi planlıyorsanız, o zaman iyi bir watt değerine sahip bir model seçin. En pahalı modeller 700-800 watt motorlarla donatılmıştır ve hemen hemen her tür bileşenle ilgilenir.

Ancak sadece yumuşak macunlar, soslar ve beze yapmayı planlıyorsanız, belki daha ucuz bir şey seçin.


Tüm bunlar küçük, kendi kendine yeten mini karıştırıcılar ve dünya çapında ticari mutfaklarda kullanılan daha geleneksel çubuk karıştırıcılarla birlikte gelir. Çoğunun ayrıca krema çırpmak ve beze yapmak için paha biçilemez bir çırpma teli vardır ve bileğinizin normalde olduğundan daha uzun yıllar hayatta kalmasına yardımcı olur.

Son bir ipucu: El blenderlerinin zor bir ömrü vardır ve bu nedenle aniden yanma eğilimi vardır. Faturanızı daha ucuz modellerle elinizin altında tutun ve daha pahalı olanlar için uzatılmış bir garanti düşünün.

En sevdiğimiz, göreceğiniz gibi, ödün vermeden takılan Bosch MSM88160GB, ancak bu beşinin tümü gerçekten mükemmel çabalar. Kenwood’un kMix HDX754 ürünü daha şık bir görünüm sunarken, prosumer seçeneği her zamanki gibi KitchenAid'den geliyor.

Sırayla en iyi el blenderleri


1. Bosch MSM88160GB

Pound için en iyi el blender poundu

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel inşa + 800 watt güç + Çoğu görevi yerine getirir
Kaçınılması gereken nedenler
-Whisk biraz cılız Bugünün en iyi Bosch MSM88160GB fırsatları Amazon'u kontrol edin

10 yıldan uzun süren bir Bosch blender'ım vardı ve bu süre zarfında bir el blenderinin makul olarak yapmasını bekleyebileceği her şeyi yaptım.

Bu ikinci gün değiştirme, güçlü, 12 vitesli, 800 watt'lık bir motora sahiptir ve benzer şekilde mükemmel bir şekilde tasarlanmış küçük bir iş gücüdür.

Oldukça iyi inşa edilmiş hissediyor ve kullanımı bir çocuk oyuncağı. Aslında, çok fazla humus, guacamole ve salsa yapmak, krema çırpmak, fındık, ot ve buz kesmek, smoothie ve blitz yapmak gibi çok çeşitli görevleri yerine getirebildiği için ihtiyacınız olan tek yiyecek hazırlama aracı olabilir. doğrudan ocakta çorbalar ve soslar.

Bu özel model, Bosch’un yenilikçi QuattroBlade Pro'suna sahiptir. İlk bakışta, diğer birçok blender bıçağına çok benziyor, ancak daha yakından incelendiğinde, yükseltilmiş bölmeleri olan oyuk golf topu benzeri bir yüzeyi vurguluyor. Bu bölmelerin, çok fazla aşağı doğru emme olmaksızın eşit tutarlılık sağlamak için malzemeleri bıçağın yoluna yönlendirdiği söylenir (el karıştırıcılarında yaygın bir anormallik).

QuattroBlade Pro'nun tek başına üstesinden gelemeyeceği işler, dahili bıçaklı doğrama kabı, bir ölçüm kabı - hızlı tek porsiyonlu bir smoothie'yi hışırdatmak için iyi - ve acil krema ve beze için küçük bir çırpma teli ile kaplıdır. - bir stand mikserin kurulması çok zor olduğunda köpürme durumları.

Eğer elinizde yeterince ince doğranmış malzemeleriniz varsa, bu çorbalı böceklerden biri yeni en iyi mutfak arkadaşınız olacaktır.

2. Dualit 700W El Blenderi

Çok değerli el blenderi

Satın alma nedenleri
+ Harika fiyat + Güçlü motor + Elde rahatlık
Kaçınılması gereken nedenler
-Dayanıklılık bir sorun olabilir Günümüzün en iyi Dualit 700W El Blender'ı 80 £ 'luk satış yapıyor Amazon'da Görüntüleyin

Bu el blenderi bize birkaç yıl önce Monica Galetti'den daha az bir uzman tarafından gösterildi.Masterchef. Ve Dualit ona bunun için bir sürü dosh ödüyor olsa bile, oldukça talepkar bir bayan.

Bu 700 watt'lık gümüş mermi elinde oldukça ağır gelse de, son derece güçlü, süper dengeli ve iki basması kolay hız düğmesi ve ağdan başparmağınızla işaret parmağı arasında yavaşça dönen biraz çıkıntıyla düşünceli bir şekilde tasarlanmıştır.

Tavaları korumak için plastik bir tabanı olan bir yıldız bıçaktan oluşur ve iyi bir ataşman yelpazesiyle birlikte gelir - krema çırpmak için bir balon çırpma teli, fındık doğramak için entegre bıçağı olan kullanışlı bir hazırlık kasesi, humus ve salsa yapma vb. Ve bir tane- litre ölçüm kabı.

Ana güç ünitesinin patentli emiş önleme sistemi, bıçak muhafazasının tava veya çanağın tabanını kavramasını önleyerek kolaylıkla hareket etmesini sağladığından kullanışlı bir tasarımdır.

Ancak gösterinin gerçek yıldızı doğrama kasesi. Saniyeler içinde tatlı, pürüzsüz bir humusu hışırdatıyor ve bu benim için yeterince iyi.

3. KitchenAid Artisan Kablosuz El Blenderi

Profesyonel sınıf, pille çalışan blender

Satın alma nedenleri
+ Kablo yok + Müthiş karıştırma gücü
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük boyut-Yüksek fiyat Bugünün en iyi KitchenAid Artisan Kablosuz El Blender fırsatları Amazon'a göz atın

Şarj edilebilir bir pili çalıştırmanın bir işlevi olarak, bu yalnızca 180 Watt olarak derecelendirilmiştir, ancak bu profesyonel tarz el blenderinin karıştırılabilirlik istemediğinden emin olabilirsiniz.

Kablosuz olması, çekmeceden çıkarabileceğiniz ve istediğiniz her yerde harmanlayabileceğiniz anlamına gelir. Elbette, önce onu şarj ettirmeniz gerekecek, yoksa tüm kablosuz kavramı yüzüne yaslanacaktır. Neyse ki bu beş hızlı model, tam şarjla 10 saate kadar çalışır ve kalan şarj seviyesini gösteren net bir LED göstergeye sahiptir. Aylarca dolabın arkasında bırakıldığında da şarjını çok iyi tutar.

Bununla birlikte, bu modelle ilgili dikkat edilmesi gereken bir uyarı var - bu bir blenderin büyük ve eski bir at dongu, Donald Trump büyüklüğünde elleri olanlar için değil. İki blender kolu ile birlikte gelir, ancak daha kısa olanla bile, genel olarak ciddi şekilde uzun bir tekliftir.

KitchenAid, üç bıçak eki olan şeffaf bir plastik saklama kutusunda gelir - harmanlamak için bir S bıçak, kıyma için bir yıldız bıçak ve hamurlar, emülsiyonlar vb. İçin bir çırpma teli.

Ayrıca, humus ve guacamole gibi lapa gibi yiyecekler hazırlamak için sıçrama korumalı bir litrelik sürahi ve entegre bıçaklı bir doğrama kabı içerir.

Bu, premium tarafta bir dokunuş olsa bile harika, kablosuz bir seçimdir.

4. Russell Hobbs Desire 3'ü 1 arada

En ucuz blender

Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Ara sıra kullanım için mükemmel
Kaçınılması gereken nedenler
-Metal taban tavaları çizebilir-Çok güçlü değil Bugünün en iyi Russell Hobbs Desire 3'ü 1 arada fırsatları Amazon 1 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Bu uygun fiyatlı, 400 W model, çeşitli hafif hazırlık görevleri için donatılmıştır ve standart bir yıldız bıçaklı çırpıcı, bir balon çırpma teli, otlar ve kuruyemişler için küçük bir doğrama kabı ve solo shot yüzlü beher içerir.

Bu kadar ucuz bir şey için, bu el bombası o kadar da perişan değil. Elde rahat, kullanımı kolay ve en yoğun görevler dışında her şey için yeterince güçlü.

Ancak, yıldız bıçak ünitesinin keskin metal tabanına dikkat edin çünkü çok fazla özen gösterilmeden kullanılırsa Teflon kaplı tencerelerinizi neredeyse kesinlikle çizecektir.

Bosch MSM6S90BGB El Blenderi

5. Bosch MSM6S90BGB

Etli harmanlama sağlayan bir Bosch

Satın alma nedenleri
+ Kutudan çıkar çıkmaz harika çözüm + Güçlü motor ve turbo güçlendirme + Bulaşık makinesi dostu
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için sürahi kapasitesi yeterli olmayabilir £ 104,99 Sonic Direct'te Görüntüle 124,99 £ Currys PC World'de Görüntüleyin Amazon 2 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

'Sadece' bir el blenderi olabilir, ancak Bosch MSM6S90BGB, 750 watt'lık güçlü bir güç çıkışına sahip, yetenekli olandan daha fazlasıdır. Ve bir Bosch olmak, aynı zamanda sağlam bir yapı bütünlüğü, bazı harika tasarım eğrileri ve harmanlamanızı yapmak için çok pratik bir araç ve aksesuar seçimi elde edeceğiniz anlamına gelir.

QuattroBlade teknolojisi ve 12 hız ayarından oluşan oldukça büyük bir kotayla daha fazlası da var. Ünite serbest biçimli tarzda kullanılabilir veya küçük Bosch'u bir mutfak robotuna dönüştüren dahili sürahiyle eşleştirebilirsiniz. Bunu yapmak, mutfakta biraz soytarı iseniz gerçek bir artı olan kapalı kapak sayesinde karışıklığı sınırlar.

Bununla birlikte, ünite, serbestçe hareket etseniz bile, hem sıvıların hem de katıların kontrolünü tutabilecek gibi görünüyor. Karıştırılmayı inatla reddeden her şeyin üstesinden gelebilen Turbo seçeneğinin büyük hayranlarıyız.

Bosch MSM6S90BGB El Blenderi, her türlü mutfak işinin üstesinden gelebilecek çok kullanışlı aksesuarları sayesinde yere koşmanızı sağlar. 1.25 litrelik sürahi pratik bir boyuttadır ve her şey bulaşık makinesinde yıkanabilir, bu nedenle temelde gitmekte fayda var ve değerli yeni cihazınızın da güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kenwood HDP406WH Triblade El Blenderi

6. Kenwood HDP406WH Triblade

Görkemli Triblade karıştırma görevleri için en iyisi

Satın alma nedenleri
+ Bol miktarda güç + Verimli Triblade sistemi + Mükemmel aksesuarlar
Kaçınılması gereken nedenler
- Bulaşık makinesinde çok kolay değil

Kenwood HDP406WH El Blenderı, güçlü 800-watt motor ve Triblade teknolojisinin kombinasyonu sayesinde bir dizi karıştırma seçeneği almaya hazır.

İlki, güç departmanında bol miktarda sığır eti sunar, ancak bu özel Kenwood'u bu kadar çekici kılan, malzemelerinize yapılan üç kanatlı saldırıdır. Bahsedilen bıçaklar, mükemmel doğrama ve dilimleme yetenekleriyle sonuçlanan üçlü bir yolda geçişler yapar.

Neyse ki, Triblade teknolojisinin güçlü kenarına ve tıknaz motora rağmen, dökülmelerden ve genel mutfak katliamından iyi korunuyorsunuz çünkü ünite çok iyi tasarlanmış görünüyor. Kutudan çıkar çıkmaz 0,75 litre kapasiteli beher, plastik ezici, çırpma teli ve 0,5 litrelik doğrayıcı vardır.

Kenwood'un ezme ve püre haline getirme potansiyeline çok meraklıyız. Kapasite çok büyük bir zihin değil, ancak buradaki uzlaşma güç ve verimlilik seviyesidir. Ünitenin temizlenmesi iyileştirilebilir, ancak bununla yaşayabiliriz.

Tüm gücü ve potansiyeli ile Kenwood'un HDP406WH Triblade El Blenderi'ni Supergrip malzemesi olarak adlandırdığı şeyden ürettiği için mutlu olacaksınız. Kısacası, bu, cihazınızdan gerçekten iyi bir satın alma alabileceğiniz anlamına gelir; bu, meyve, sebze ve diğer lezzetli ikramları ezerken bilmeniz iyi olur.

Dualit El Blender Seti | ... Dualit 700W El Blenderi Amazon £ 80 GörüntüleTüm fiyatları görün