Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • 2020'nin en iyi yürüyüş sırt çantaları: bir sonraki maceranız için geniş, özelliklerle dolu ve hafif sırt çantaları

2020'nin en iyi yürüyüş sırt çantaları: bir sonraki maceranız için geniş, özelliklerle dolu ve hafif sırt çantaları

Bir zamanlar, en iyi yürüyüş sırt çantaları kanvas ve çelikten yapılmış, tüfek ve palaların tutturulması için yararlı deri kayışlarla birlikte büyük, sağlam şeylerdi. Bu olumlu Viktorya dönemi durumu oldukça uzun sürdü ve sadece son birkaç on yılda günü kurtarmak için modern malzemeler geldi. Günümüzün en iyi yürüyüş sırt çantaları, bu eski canavarların bir kısmını ağırlaştırıyor ve bu dayanıklılıktan hiçbir ödün vermeden (aslında, muhtemelen daha uzun süre dayanacaklar).


Sırt çantanızı seçmenin sonradan düşünmesine izin vermeyin. Elinize almaya odaklanırkenen iyi çadırseyahatiniz için veya sahip olduğunuzdan emin olmak içinen iyi yürüyüş botlarımücadele ettiğiniz arazi için, sırt çantanız yanlışsa, titizlikle planlanmış başka bir keşif seferini mahvedebilir.

Anahtar numara, New Forest'ta bir günlük yürüyüş için mutfak lavabosunu yanınızda götürmenin o Viktorya dönemi tuzağına düşmemektir - ışık doğrudur ve küçük sırt çantaları büyük olanlardan daha hafif olma eğilimindedir. Bununla birlikte, ileriyi planlamak da önemlidir. Dolabınızı tıkayan, biraz farklı boyutlarda ve rahatsızlık düzeylerinde dört ucuz sırt çantasına sahip olmak yerine, tüm yıl boyunca size uyan en kaliteli bir sırt çantasına sahip olmak daha iyidir.

Son olarak ve gerçekten en önemlisi, büyük bir yolculuğa çıkmadan önce hangi sırt çantasının sırtınıza ve vücut şeklinize uyduğunu kontrol edin. Mağazada veya evde yükleyin, işe veya her ne olursa olsun giyin - birçok sırt çantasının ayarlanabilir sırt destekleri vardır ve çoğu farklı uzunluklardadır, bu nedenle size bir tişört için uygun bir tane olacaktır.

Bu kılavuzda, şu anda mevcut olan en sevdiğimiz yürüyüş sırt çantalarımızı sıraladık. Aceleniz varsa, aşağıda en iyi seçimimizi bulacaksınız (veyadoğrudan sıralamaya atla); değilse, bazı uzman satın alma tavsiyeleri için okumaya devam edin ve ardından seçimlerimize derinlemesine bir göz atın. Modern maceraperestler için en iyi yürüyüş sırt çantalarına hoş geldiniz.


En iyi yürüyüş sırt çantası: Uzman seçimimiz

  • Planladığınız yolculuk için en iyi sırt çantasını seçmenin en büyük sırrı, kurtulabileceğiniz en küçüğü seçmektir. Bu nadir bir sanattır - hayal edebileceğiniz en küçük sırt çantasına sahip deneyimli dağ rehberleri ve tüm gardıroplarını taşıyan bronz DoE stajyerleri göreceksiniz - ikincisi değil, eski olmak istersiniz. Bununla birlikte, sadece kabadayılık uğruna 'ultra hafif gitmeye' ve İskoç kışında bir alışveriş çantasıyla son bulmaya kalkmayın.
  • Şu anki en iyi çantamız Berghaus Fast Hike 32 olmalı, çünkü her şey kesinlikle bu ince dengeyle ilgili. Gerçekten çok hafif ve orta büyüklükte, bu nedenle uzun bir keşif gezisi veya çok sayıda donanım gerektiren bir kış macerası dışında hemen hemen her şey için mükemmel olacak. Diğer her şey için, bu süper hafif ve özelliklerle dolu.

en iyi yürüyüş sırt çantaları: Berghaus Fast Hike 32

(Resim kredisi: Berghaus)

En iyi yürüyüş sırt çantaları: ne aranmalı

Doğa yürüyüşü herkes için her şeydir, bu nedenle ağırlık, boyut ve sağlamlık arasında doğru dengeyi sağlamak, özellikle de toplamda günlerce sırtınızda takacağınız bir şey için anahtardır. Modern malzemeler, eğitimde değilseniz ve fazladan ağırlık taşımak istemediğiniz sürece, eski çelik çerçeveli sırt çantalarının büyük ölçüde gereksiz olduğu anlamına gelir. Sizin için en iyi yürüyüş sırt çantasını seçerken aramanız gereken bazı şeyler:


Ses
Muhtemelen en önemli başlangıç ​​noktası. Sen ne kadarGerçekten mitaşımanız mı gerekiyor? Kıyı boyunca yaz yürüyüşü, kışın vahşi kamp yapmak için farklı bir set gerektirir, ancak kendinizi kaptırmayın ve doldurulduktan sonra bir SAS ekibinin taşıması gereken bir şeyden dev bir rüzgar gülü satın alın.

Uygun
Sırt çantasının sırtınıza tam oturup oturmadığını kontrol edin ve tekrar kontrol edin. Çoğu markanın farklı sırt boyutları mevcuttur, bu nedenle hem hafif hem de ağır olan birkaç tane deneyin (çoğu mağazada bunun için ağırlık çantaları vardır). Bir kalça kemeri varsa, bu kalça kemiklerinizin üstüne dayanmalı ve rahat bir gerginliğe ayarlanmalıdır - bu, omuzlarınızdan kalçalarınıza çok fazla ağırlık aktarabilir, bu nedenle tam oturmanın önemini küçümsemeyin kalça kemeri.


Konfor
Etrafta dolaşın ve herhangi bir şeyin sürtünme veya garip hissettirme olup olmadığını görmek için doğal bir şekilde hareket edin. Elbette, terletmek için süper tekno askılı örgü çözümlerini deneyin, ancak uzun bir günün ardından ağır bir sırt çantasıyla terlemiş olacağından emin olabilirsiniz, bu yüzden onlara gerçekten iyi bir oturuş yerine öncelik vermeyin.

Ağırlık
Daha hafif, neredeyse her zaman daha iyidir ve bu, çoğu zaman, tümü ağırlık ekleyen minimum rastgele zil ve ıslık sesleri anlamına gelir. Asla kullanmayacağınızı bildiğiniz kayışları ve sabitlemeleri kesmekten korkmayın.

  • Aşağıdakilerden biri ile takipte kalın:en iyi yürüyüş GPSsistemleri
  • ... ya daen iyi açık hava saatleri
  • Şunlardan biri ile yolu aydınlatın:en iyi meşaleler

en iyi yürüyüş sırt çantaları: Berghaus Fast Hike 32

(Resim kredisi: Berghaus)

Hangi malzemeler en iyi performansı gösteriyor?

Modern yürüyüş sırt çantaları, dyneema ve kevlardan kanvas ve çeliğe kadar arzu ettiğiniz kumaştan yapılır. Sadece malzemelerde bir yerde bir uzlaşma olduğunu unutmayın, ancak aynı zamanda basit, denenmiş ve test edilmiş malzemelerin sizi hayal kırıklığına uğratması pek olası değildir, oysa bu deneysel yeni kevlar örgü güçlü güneş ışığında delaminasyona uğrayabilir.


DWR kaplamalar kumaşın ıslanmasını ve ağırlık eklemesini önlemeye yardımcı olsa da, örtüler ve özel 'su geçirmez' kapaklar gerçek dış hava koşullarında işe yaramaz, bu yüzden en iyisi göz ardı edilir.

Unutmayın, piyasadaki gerçek ultra hafif yürüyüş sırt çantaları oldukça hızlı aşınır, bu nedenle dayanıklı malzemelerle biraz daha sağlam bir model seçmek akıllıca olacaktır. Ancak, yine, planlı kullanımınız, dayanıklılığa karşı doğru ağırlık karışımını seçmenin anahtarıdır.

Şimdi satın almak için en iyi yürüyüş sırt çantaları

en iyi yürüyüş sırt çantası: Berghaus Fast Hike 32

(Resim kredisi: Berghaus)

1. Berghaus Hızlı Yürüyüş 32

Hafif günlük açık hava eğlencesi için en iyi yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 32L Su Geçirmez: Ağırlık Yok: 640g
Satın alma nedenleri
+ Muhteşem derecede hafif + Daha fazla hafiflik için çıkarılabilir + Tüm durumlar için basit tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-BÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 49 £ Go Outdoors'da Görüntüle 95 £ Wiggle'da Görüntüle 105,60 £ Amazon'da Görüntüle

Öncelikle yarasadan açık olalım - Berghaus Fast Hike 32 büyük bir yük taşıyıcı değildir. Wannabe Amundsens bundan kaçınmalı. Bununla birlikte, hemen hemen herkes ilgilenmelidir, çünkü bu biraz parçalayıcı - çok, çok hafif, ancak çoğu gezi için uygun bir boyut. Fazladan bir 100 gram gerçekten fark yaratırsa, aşırı hafiflik için bile soyulabilir (muhtemelen olmayacak, ancak seçeneğe sahip olmak güzel).

Esasen Berghaus'un burada yaptığı şey, bir ekstrem spor sırt çantasının üst düzey dağ özelliklerine sahip, ancak makul bir fiyat noktasında ve birkaç gram tasarruf etmek için kevlar veya grafen kullanmadan bir sırt çantası üretmektir. Kısacası, daha pahalı bir çanta satın alabilirsiniz, ancak bu iş için daha iyi olmayacaktır ve daha ucuz bir çanta alırsanız bir ton ağırlığında olacaktır - bu biraz tatlı bir nokta.

32 litrelik bir kapasite, yaz gezintileri, daha ciddi tek günlük yürüyüşler için yeterli ve Alplerdeki kulübeden kulübeye maceralar için mükemmel derecede iyi. İşe gidip gelme bisiklet kitinizi de içine alacaksınız ve şehir içinde yaygara çıkarmayacak kadar küçük, ayrıca gerekirse baş üstü dolabına sığacak.

Belli ki bir kalça kemeri, hidrasyon kılıfı, yan şişe cepleri ve önyükleme için yumuşak bir şişe ön koşum cebi var. Hem erkekler hem de kadınlar için de uygundur. Kısacası, neredeyse tüm durumlar için ideal olan bir yürüyüş sırt çantası.

en iyi yürüyüş sırt çantası: Arc

(Resim kredisi: Arc'teryx)

2. Arc'teryx Alpha AR 35

Dağ rahatsızları için en iyi yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 35L Su Geçirmez: Ağırlık Yok: 1.17kg
Satın alma nedenleri
+ Süper sağlam + İnce tasarım + Çok sayıda bağlantı noktası
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149,95 £ Alpinetrek İngiltere'de 149,95 £ Alpinetrek İngiltere'de görüntüle£ 150 Mr Porter İngiltere'de görüntüleyin

Arc'teryx Alpha AR, aslen adanmış dağcıların ihtiyaçlarından doğan klasik bir sırt çantası tasarımıdır, ancak sonuç birçok açıdan çok yönlüdür. Bu tırmanma mirası size, Petit Dru'nun Kuzey yüzünde District serisi kadar kullanışlı ve çok sayıda bağlantı noktası gibi çok ince bir profil sunar. Bunlar günlük yaşam için gereksiz görünebilir, ancak balta halkaları, teknik tasmasız buz aletleri için olduğu kadar yürüyüş direklerini tutmak için de kullanışlıdır.

Burada elde ettiğiniz en önemli şey birinci sınıf aşınma direncidir, bu da bu paketin on yıllarca dayanacağı anlamına gelir. Arc'teryx, sırt çantası gövdesini 'yüksek mukavemetli naylon kumaş' ile birleştirilen bir 'sıvı kristal polimer yırtılmaz ızgaradan' oluşturarak burada tüm teknik bilgiye sahip. Ağırlığı azaltmanız gerektiğinde çıkarılabilir bir üst kapak ve arka çerçeve sayfası ile neredeyse yok edilemez ancak uzun günlerde de rahat olan mükemmel bir kayış / kalça kemeri kombinasyonu vardır. Kullanmak için çok yaşlanana ve tehlikeli olana kadar sürecek güvenilir bir gün çantasına ihtiyacınız varsa, bu en iyi seçimdir.

en iyi yürüyüş sırt çantası: Snow Peak Aktif Sırt Çantası Tipi 01

(Resim kredisi: Snow Peak)

3. Snow Peak Aktif Sırt Çantası Tipi 01

Turne için en iyi yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 43L Su Geçirmez: Ağırlık: 1.84kg
Satın alma nedenleri
+ Çift saklama alanı + Kullanışlı papatya zincirleri + Suya dayanıklı malzeme
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha ağır tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSnow Peak'te Görüntüle

Daha geleneksel bir yürüyüş sırt çantası tasarımı olan Snow Peak Active Backpack Type 01 ONE, patikada birkaç gün, kulübeden kulübeye geziler ve kısa kamp gezileri için fazlasıyla yeterli olan 43 litre kapasiteye sahiptir. İki ayrı saklama alanı, içeriğin düzenli tutulmasına yardımcı olur; biri üstten, biri fermuarlı arka bölümden erişilebilir ve dış kısmı suya dayanıklı naylonla, en ağır sağanak yağışlar dışında hepsini silkeleyecektir.

Süper geniş kalça kemeri, yük taşıma işinin çoğunu emmeli ve ayrıca temel ihtiyaçlar için fermuarlı ceplere sahip - yumuşak bir şişe ve hareket halindeyken sizi beslemek için atıştırmalıklar için kullanışlıdır. Olumsuz tarafı, bu bizim istediğimizden daha ağır bir çanta (sadece çanta için 2 kg'ın altında) ve fiyat noktası yüksek tarafta. Ancak, zevkli, taktik siyah renkte geleneksel çift depolama alanı yürüyüş sırt çantasını arıyorsanız, bu incelemeye değer.

En iyi yürüyüş sırt çantası: Berghaus Alpine 45

(Resim kredisi: Osprey)

4. Berghaus Alp 45

Bütçeye uygun en iyi yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 50L Su Geçirmez: Evet Ağırlık: 955g
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Süper temiz çizgiler + Keskin fiyat noktası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Berghaus Alpine 45, işleri basit tutmanın yanı sıra maliyetleri düşürerek en iyi yürüyüş sırt çantası sıralamamızda güçlü bir rakip haline getiriyor. 45 litrelik kapasite ile her türlü macera için bolca yeriniz var, ancak mutfak lavabosunu yanınıza almaya cazip gelmek için yeterli değil. Düzgün yan sıkıştırma kayışları, direkler, kayaklar, çadırlar için çok sayıda ek bağlantı noktası ve yeni çıkardığınız ekstra katman için yansıtıcı bir bungee ile kullanım sırasında bile temiz hatları sağlam tutar.

Basit bir roll-top muhafaza, en kötü hava koşullarını uzak tutar ve eldiven giyerek kolayca idare edilirken, bu ekstra gramları tıraş etmek öncelikse sırt desteği çıkarılabilir. Düşük profilli kayışlar ve ince hatlı kalça kemeri, konforu azaltmadan zafiyeti minimuma indirir ve temel ihtiyaçlar için küçük bir fermuarlı cep bile vardır. Kısacası, dışarıda harika bir gün geçirmek için ihtiyacınız olan her şey var ve ihtiyacınız olmayan hiçbir şey yok. Bize iyi geliyor…

En iyi yürüyüş sırt çantası: Mountain Warehouse Ventura sırt çantası 40 litre

5. Dağ Deposu Ventura

En iyi bütçe yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 40L Su Geçirmez: Yağmur örtüsü ile birlikte gelir Ağırlık: 1.2kg
Satın alma nedenleri
+ Çok değerli + Yağmur örtüsü dahildir + Hava akışı geri ve sıkıştırma kayışları + Aralarından seçim yapabileceğiniz renk aralığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Bütçe seçeneği BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 34,99 Amazon'da Görüntüle £ 44,99 Amazon'da Görüntüle £ 59,99 Amazon'da görüntüle 112 Amazon müşteri incelemeleri

Mountain Warehouse Ventura, dar bir bütçeye sahip olanlar için en iyi yürüyüş sırt çantamızdır. Diyelim ki üniversiteden yeni çıktınız ve seyahate çıkmak istiyorsunuz; büyük olasılıkla, ayıracak tonlarca nakit paranız olmayacak. Kamp, seyahat ve festivaller için uygun olan bu, dış mekanı keşfetme zamanı geldiğinde güvenilir yardımcınız olacak çok değerli bir yürüyüş sırt çantasıdır. Eşyaları serin tutmak için bir hava akışı, bir hidrasyon paketi için bir bölme ve siz ilerlerken rahat kalmasını sağlamak için sıkıştırma kayışları içerir. Yürüyüşün ortasında gökler açılırsa bir yağmur örtüsü de var.

En iyi yürüyüş sırt çantası: Arc

6. Arc'teryx Bora 50

Bu sağlam, çok yönlü araç sizi hayal kırıklığına uğratmayacak

Teknik Özellikler
Kapasite: 50L Su Geçirmez: Evet Ağırlık: 2.18kg
Satın alma nedenleri
+ Tüm mod eksilerini rahat + Lüks + Üzerine araba asabileceğiniz Hipbelt
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI daha hafif seçenekler var400 £ Snow and Rock'ta GörüntüleAmazon'u kontrol edin

Arc'teryx Bora sırt çantası birkaç yineleme gördü ve dışarıda herhangi bir zaman geçirirseniz, birkaçının geçtiğini göreceksiniz. Bunun nedeni, takmanın rahat olmasıdır - bu büyük kalça kemeri, büyük yüklerin yükünü bile kaldırır ve 50 litrelik bu çok günlük çanta, ona atmak istediğiniz her şeyi kaldırabilir. Çoklu kapak cepleri, eşyaların düzenli tutulmasına yardımcı olur (örneğin, dışarıda gündüz eşyaları ve atıştırmalıklar, iç kısımda araba anahtarları ve fener) ve ayrıca kolay erişilebilen tam boy fermuar, arzulanan çok az şey bırakır. Tamam, yani ağırlık 2.18kg'da biraz tıknaz, ama üzülecek bir şey değil. Sonuçta, en iyi yürüyüş sırt çantaları alıcı kılavuzumuzdaki bu yakın saniye size yıllar sürecek.

En iyi yürüyüş sırt çantası: Vango F10 HUT 45

7. Vango F10 HUT 45

Kulübeden kulübeye dağ yürüyüşleri için en iyi yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 45L Su Geçirmez: Hayır, ancak kapakla birlikte gelir Ağırlık: 1.84kg
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Özellik Dolu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Vango'nun yürüyüş sırt çantası serisinde büyük bir geçmişi vardır ve bu bir istisna değildir. 45 litrelik F10 HUT 45, en iyi yürüyüş sırt çantalarının daha küçük ucundadır, ancak hafta sonları yürüyüş yapmak için mükemmel bir şekilde kullanılabilir - en büyük faydası, o ekstra jumper'ı veya yedek kamp ocağını almak istemeyeceğinizdir. Gerçekten de, 1,84 kg makul bir toplam ağırlıkla, tam fermuarlı erişim, papatya zinciri, su geçirmezlik uyumluluğu, yan cepler, balta / direk ekleri ve hatta evde bırakabileceğiniz bir yağmur örtüsü ile hepsini burada gerçekten aldınız. Kuru mevsimde ağırlıktan tasarruf edin. Genel olarak, Vango'nun teklifi, sağlam bir fiyata uygun bir yürüyüş sırt çantasıdır ve size yıllarca iyi hizmet edecek bir sırt çantasıdır.

En iyi yürüyüş sırt çantası: Mammut Lithium Crest

8. Mammut Lityum Crest

Çok yönlü bir tasarım ve paranızın tam karşılığı

Teknik Özellikler
Kapasite: 30L Su Geçirmez: Hayır, ancak kapakla birlikte gelir Ağırlık: 1.6kg
Satın alma nedenleri
+ Ayarlanabilir + Birden çok eklenti + Paranın karşılığını BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 91 TL Amazon'da görüntüleyin 16 Amazon müşteri yorumu

Mammut Lithium Crest, isteyebileceğiniz tüm özelliklerin yanı sıra birkaç yenisini de bir araya getiriyor, ancak sırtınızı veya cüzdanınızı kırmadan. Yalnızca 1,7 kg ağırlığındaki Lityum spor papatya zincirleri, paspas için halkalar, üç yan ve ön cepler ve balta ve direk ataşmanları. Aynı zamanda hidrasyon sistemi uyumludur ve bir yağmurluk içerir. Sırt uzunluğu kolayca ayarlanabilir; bu, kışın daha hacimli giysiler giyiyorsanız veya daha hızlı ilerleme sağlamak için karışık bir grup arasında ağır bir sırt çantasını paylaşıyorsanız yararlıdır. Burada günlerce eşyaya yetecek kadar yer var ve ayrı olarak erişilebilen alt bölme ile bir şeyleri kolayca bulma şansınız var.

En iyi yürüyüş sırt çantası: Berghaus Ridgeway sırt çantası 65 + 10 litre

9. Berghaus Ridgeway sırt çantası

Organize paketleyiciler için en iyi yürüyüş sırt çantası

Teknik Özellikler
Kapasite: 65L + 10 Su Geçirmez: Yağmur örtüsü ile birlikte gelir Ağırlık: 1.81kg
Satın alma nedenleri
+ Tüm öğelere kolay erişim için alt fermuar içerir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 74,19 Amazon'da 42 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Açık hava ekipmanı söz konusu olduğunda Berghaus oldukça güvenilirdir ve Berghaus Ridgeway Sırt Çantası hayal kırıklığına uğratmaz. Eşyalarınızı saklamak için bol miktarda alan ve ayrıca su şişeleri, atıştırmalıklar ve haritalar için bölmeler vardır. Ayarlanabilir BIOFIT sırt sistemi, bedeniniz veya şekliniz ne olursa olsun sırt çantanızın rahat bir şekilde takılmasına yardımcı olurken, yan cepleri kendinize ek 10L kapasite sağlamak için genişletebilirsiniz. Yağmur hoş olmayan bir görünüm verirse, gerektiğinde çıkarabileceğiniz katlanır bir örtü de vardır.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın BERGHAUS Fast Hike 32 ... Berghaus Fast Hike 32 Outdoors £ 49 ViewTüm fiyatları görünArc'teryx - Alpha AR 35 ... Arc'teryx Alpha AR 35 Alpinetrek TR £ 149.95 İnceleTüm fiyatları görün