Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • En iyi yürüyüş çorapları 2020: Yürüyüş ve sırt çantasıyla seyahat ederken ayaklarınızı koruyun

En iyi yürüyüş çorapları 2020: Yürüyüş ve sırt çantasıyla seyahat ederken ayaklarınızı koruyun

Soğuk havalarda ayaklarınızı sıcak tutan ve patikaya her vurduğunuzda su toplaması ve sürtünmeden uzak nefes alabilen çoraplar gerçek bir nimettir ve aşağıdaki en iyi yürüyüş çorapları listemizden de göreceğiniz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Bu kılavuzda, yürüyüş çoraplarının ana türlerini, yapıldıkları malzemeleri ve bu malzemelerin uzun yürüyüşlerde ayaklarınızı mutlu etmede ne gibi bir rol oynadığını ve türünüz için doğru stili ve uyumu nasıl seçeceğinizi keşfedeceksiniz.yürüyüş ayakkabısı.

Tıpkı bir çift gibien iyi yürüyüş botları, bazı özel yürüyüş çoraplarına biraz daha fazla harcamak, açık havada maceranızın her adımında rahat hissetmek isteyenler için kazanç sağlayacaktır. Terli ayaklara boyun eğmemenizi sağlamak için nefes alabilen ayakkabılarınızla birlikte çalışırlar ve burada yer alan ana faktörlerden biri yürüyüş çoraplarınızın yapıldığı malzemedir.

Yaygın malzeme seçenekleri, yalıtımı, nemi emmesi ve hafifliği ile bilinen polyester, naylon ve ipliği içerir. Yürüyüş çorapları çoğunlukla kumaş karışımından yapılır.


Aşağıda göreceğiniz gibi, en iyi yürüyüş çorapları, nefes alabilen, antibakteriyel ve çabuk kuruyan Merinos yünü temel malzeme olarak bulunur. Merinos genellikle destek, dayanıklılık ve tamponlama sağlamak için elastan, likra, spandeks veya diğer sentetik elyaflarla karıştırılır.

Şimdi de yürüyüş için hangi çorapların size yakışacağını nasıl keşfedeceğinize bakalım ...


Sizin için en iyi yürüyüş çoraplarını seçmek

Kulağa basit gelebilir, ancak yürüyüş çorapları için alışveriş yaparken önce fit ve çorap yüksekliğini dikkate almak önemlidir. Herhangi bir sürtünmeden kaçınmak için çorabın en azından ayakkabılarınızın veya botlarınızın üst kenarının üzerine oturmasını istersiniz, bu da ağrıya ve su toplamasına neden olabilir.

Aşağıdaki en iyi yürüyüş çorapları listemizden de göreceğiniz gibi, popüler bir yükseklik, genellikle 'mürettebat' stili olarak bilinen baldır ortasıdır. Hafif bir yaz çorabına ihtiyacı olan yürüyüşçüler, ayak bileği çorapları için daha uygun olacaktır.


Uyum açısından, sıkı ama daraltıcı olmayan çorapları seçin. Ayaklarınızı yerel açık hava mağazanızda ölçmeniz ve ardından çoraplarınızı gerçek bedeninize uydurmanız önerilir. Bu, genellikle bir sonraki beden satın alınan yürüyüş botlarınızla aynı boyutu seçmekten daha iyidir.

En iyi yürüyüş çorapları, sundukları yastıklama seviyesine göre de belirlenir. Ağır yastıklama, sırtınızda büyük bir paket varken engebeli arazide yürümenin etkisini absorbe etmede daha iyidir. Daha ağır yastıklama da daha sıcaktır ve kış yürüyüşleri için idealdir, ancak bu çorapların yürüyüş botlarınızı sıkı hissettirebileceğini belirtmek gerekir.

Orta yastıklama çok yönlü bir sıcaklık ve konfor dengesi sağlarken hafif yastıklama, sıcaklıkların daha yüksek olduğu yaz yürüyüşleri için ayrılmalıdır.

En iyi yürüyüş çorapları: yürüyüş ayakkabılarının ve yürüyüş çoraplarının yakından görünümü


En iyi yürüyüş çorapları: uzman seçimimiz

  • Bir yürüyüş planlarken, mesafeyi kat edebilecek çoraplara ihtiyacınız vardır. Giyeceğiniz botlar veya ayakkabılar için doğru yükseklikte olmaları ve yürüyeceğiniz arazi için yeterli yastıklama sağlamaları gerekir. Malzeme seçimi de önemlidir, ancak yumuşak bir Merinos Yünü karışımıyla yanlış gidemezsiniz.
  • Bu nedenle, en iyi yürüyüş çorapları arasında ilk seçimimiz Smartwool PHD Medium Outdoor Crew'dur. Anti-bakteriyel Merinos Yünü karışımı, tüm doğru yerlerde esnekliği teşvik eden 4 derecelik Elite Fit Sistemi ile iz üzerinde rahatlık ve nefes alabilirlik sağlar. Baldırın ortası yüksekliği çoğu yürüyüş senaryosu için idealdir ve dikişsiz parmak, su toplamasını minimumda tutmaya yardımcı olur.

Şimdi satın almak için en iyi yürüyüş çorapları

En iyi yürüyüş çorapları: Smartwool Phd Medium Outdoor Crew

1. Smartwool Phd Orta Açık Hava Ekibi

Yıl boyunca yürüyüş konforu ve nefes alabilirlik için en iyi yürüyüş çorapları

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Rahatlık ve dayanıklılık Bedenler: M, L Malzeme: Yün, Poliamid, Elastan Yastıklama: Orta Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ File havalandırma bölgeleri + Orta yastıklama + Dikişsiz burun kısmı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 14,99 Amazon'da görüntüleyin23,99 Ellis Brigham'da görüntüle270 Amazon müşteri değerlendirmesi

Smartwool, bu yürüyüş çoraplarının en çok satanlar olduğunu iddia ediyor ve hem Smartwool hem de Amazon'daki övgü dolu yorumlar kesinlikle bunu destekliyor.

Neredeyse Kesintisiz ayak parmağı, file havalandırma ve orta yastıklama özelliğine sahip olan bu çoraplar, tüm gün iz kesmek için rahat ve nefes alabilirken 4 derecelik Elite Fit Sistemi tüm doğru yerlerde esnektir ve çorapların yürüyüş botlarınızın içinde yerinde kalmasına yardımcı olur .

Merinos Yünü bileşimi ve SmartWool'un patentli ReliaWool teknolojisi sayesinde, bu çoraplar yüksek etkili alanlarda stratejik olarak yastıklanır ve doğal olarak anti bakteriyeldir, böylece ayaklarınız veya yürüyüş botlarınız yolda geçen uzun bir günün ardından kokmaz . Bizim için tam bir kazanan.

Yeni yürüyüş çoraplarınızı botlarla veya ayakkabılarla bir araya getirmek isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? Rehberimize bir göz atınyürüyüş botları vs yürüyüş ayakkabılarıve açık havada yürürken aldığınız keyfi nasıl artırabileceklerini ve temel farklılıkları keşfedin.

En iyi yürüyüş çorapları: Icebreaker Hike + Mid Crew Çorapları

2. Icebreaker Hike + Mid Crew Çorapları

Bu ilkbahar ve yaz parkurlarında yürüyüş yapmak için ideal çoraplar

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Daha hafif mevsimlik yürüyüş Boyutları: S, M, L, XL Malzeme: Merinos Yünü, Naylon, Likra Tamponlama: Tam Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Uzun yürüyüş dayanıklılığı + Ekstra yastıklama + Dikişsiz ayak parmakları BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 15 £ Amazon'da görüntüle 16,42 £ Amazon'da görüntüle 20,60 £ Amazon'da görüntüleyin 78 Amazon müşteri yorumu

Daha sıcak aylarda yürüyüş yapmak, bol miktarda nefes alabilirlik sağlayan bir çorap gerektirirken, ayaklarınızın bu çok kilometreli veya uzun mesafeli yürüyüşlere dayanmasına yardımcı olmak için yeterli yastıklama sunmaya devam eder.

Konfor açısından, Icebreaker Hike + Mid Crew, ayaklarınızın topukları ve topları dahil olmak üzere yüksek etkili alanların etrafında çift yastıklama ile tamamen yastıklıdır.

Bu yürüyüş çorapları, yumuşak ve nefes alabilen merinos yünü ile esnek Lycra'yı birleştirerek mükemmel uyum sağlar, sabit durur ve işler zorlaştığında ayaklarınızı serin tutar.

Diğer bir harika özellik ise, çorabın ucundaki gereksiz materyallerin toplanmasını azaltan ve dolayısıyla kabarcıkların önlenmesine yardımcı olan dikişsiz ayak parmağıdır. Ne kadar uzağa yürüyorsanız, muhtemelen bu çoraplar gitmeden pes edeceksiniz.

En iyi yürüyüş çorapları: Smartwool PhD Light Margarita Mash-Up Yürüyüş Çorapları

3. Smartwool PhD Light Margarita Mash-Up Yürüyüş Çorapları

Yaz yürüyüşlerinde serin kalmak için en iyi yürüyüş çorapları

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Rahatlık ve stil Beden: M, L, XL Malzeme: Merinos Yünü, Naylon, Elastan, Polyester Yastıklama: Hafif Yükseklik: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarımlar mevcut + Rahat ve hafif + Sıcak günlerde serin his BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 27,56 Amazon'da görüntüleyin 12 Amazon müşteri yorumu

Dikkatinizi bir dakikalığına fantastik tasarımdan uzaklaştırın - bu arada, Smartwool’un 360 derece baskı teknolojisi sayesinde harika görünüyor - ve yolda geçen sıcak günler için ideal olan hafif bir çorap bulacaksınız.

Smartwool’un Indestructawool teknolojisi uzun süreli dayanıklılık sağlarken, file havalandırma ve hafif yastıklama bir araya gelerek ayak sıcaklığının gün boyu konfor için düzenlenmesini sağlar.

Ana endişeniz formdaysa, 4 Derece elit fit sistemi, önemli bölgelere yerleşik ekstra esneklikle ayağınızı rahatça sarar. Neredeyse Kesintisiz parmak bölmesi için de minnettar olacaksınız.

En iyi yürüyüş çorapları: 1000 Mile Heat Walk Sock

4. 1000 Mil Isı Yürüyüşü Çorabı

Soğuk ayaklar? Bu yürüyüş çorapları ayak parmaklarınızı kızartacak

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Yolda sıcaklık Boyutlar: S, M, L, XL Malzeme: Naylon, Polyester, Merinos Yünü, Tayt, Pamuk Yastıklama: Tam Boy: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Ayaklarınızın donmasını önleyin + Çift katman uzun süreli rahatlık sağlar + Yumuşak Merinos Yünü karışımı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 17,99 £ Amazon'da 19,99 £ Amazon'da Görüntüle 20,99 £ Amazon'da görüntüleyin 4 Amazon müşteri incelemeleri

Adından da anlaşılacağı gibi bu çoraplar, sıcaklık düştüğünde ayaklarınızı sıcak ve işlevsel tutmak için tasarlanmıştır. Nilit Heat ipliğin iç katmanı ayakları etkili bir şekilde ısıtır ve ana kamptan yola çıktığınız andan itibaren rahatlık sağlar.

Terleme konusunda endişeliyseniz, endişelenmenize gerek yok. Daha fazla nefes alabilen malzeme katmanı, ayaklarınızın kuru kalması ve sıcaklığınızın düzenlenmesi için terin atılmasına yardımcı olur. Dış katman malzemesi kombinasyonunun doğal anti bakteriyel özellikleri, kötü kokuları uzak tutar ve çoraplarınızın ve botlarınızın ömrünü uzatır.

Ayaklarınız da bu çoraplarda çok iyi korunacaktır. Tamamı kaplayan dolgu, çekirdek ısısının kaçmasına yardımcı olurken, aynı zamanda yüksek darbelerden ve sürtünmeden bol miktarda yastıklama sağlar.

En iyi yürüyüş çorapları: Darn Tough Hiker Boot Sock

5. Darn Tough Hiker Çizme Çorabı

Bir yürüyüşte ciddi mesafeler kat ediyorsanız ideal bir seçim

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Gün boyu rahatlık Bedenler: M, L, XL Malzeme: Merinos Yünü, Naylon, Likra Tamponlama: Orta Boy: Orta buzağı
Satın alma nedenleri
+ Rahat uyum performansı artırır + Sıcak veya soğuk havada harika + Orta boy baldır uzunluğu çoğu durumda harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 22,46 £ Wiggle'da görüntüle 23,68 £ Amazon'da görüntüle 24 £ Leisure'da Görüntüle Lakes Bikes 650 Amazon müşteri yorumu

En iyi yürüyüş çorapları, giydiğinizi bilmediğiniz çoraplardır. Ayağınız, botlarınız ve patika arasında, engel olmadan mükemmel sinerjiyi yaratırlar.

Darn Tough Hiker Boot çorapları, uzun mesafeleri katederken son derece dayanıklı ve aynı zamanda 'otur ve unut' hissi uyandırmak için tasarlanmış ince ölçülü örgülere sahiptir. Performans uyumu aynı zamanda botlarınızda toplanmayacakları veya kaymayacakları anlamına gelir - bu da klasik bir kabarcık nedenidir.

Merinos Yünü ve naylon karışımı, teri uzaklaştırmak ve istenmeyen pongları savuşturmak için idealdir; tüm hava koşullarına dayanıklı özellikleri ayaklarınızın yazın serin ve kışın sıcak kalacağı anlamına gelir. Doğa yürüyüşü için yıl boyunca mükemmel çoraplar.

En iyi yürüyüş çorapları: SealSkinz Yürüyen İnce Ayak Bileği Çorapları

6. SealSkinz Yürüyen İnce Ayak Bileği Çorapları

Islak hava ve nemli koşullar için en iyi yürüyüş çorapları

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Su geçirmezlik Boyutları: S, M, L, XL Malzeme: Polikolon, Naylon, Elastan, Merinos Yünü, Akrilik, Polyester Yastıklama: Orta Yükseklik: Ayak Bileği
Satın alma nedenleri
+ Üstün su geçirmezlik teknolojisi + Sıcak, yağışlı günler için ideal + Önemli alanlarda ek destek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 19,99 £ Winfields Outdoors'da İncele Düşük Stok 21 £ Millets'te görüntüle 29,99 £ Amazon'da görüntüleyin 188 Amazon müşteri yorumu

Soğuk ayaklardan daha kötü olan tek şey ıslak ayaklardır. Şimdi, soğuk ayaklara sahip olduğunuzu hayal edinveıslak? SealSkinz ürünleri, harika dış mekanlarda daha uzun ve daha konforlu günler sağlamak için her ikisiyle de mücadele etmek için tasarlanmıştır.

SealSkinz’in Strechdry teknolojisine sahip bir dış katman, su girişini önlemek için nefes alabilen iç merinos yünü ile birleşerek ayaklarınızı sıcak tutar ve teri uzaklaştırır.

Elastik ayak bileği ve ayak bileği panelleri ek destek sağlar ve çorapları yerinde tutar. Ön tarafta, sürtünmeyi ve kabarcıkları önlemeye yardımcı olmak için düz bir dikiş oluşturan, elle bağlantılı bir ayak parmağı kapatma mekanizmasıdır.

Bu çorapların ayak bileği yüksekliği, onları yürüyüş ayakkabısı veya kısa yürüyüş botlarıyla giymek için en iyi hale getirir. Ancak bunlar sadece yürüyüş için değil. SealSkinz çorapları, dağ bisikletinden kaya tırmanışına kadar açık hava aktivitelerinden hoşlananlar tarafından tercih edilmektedir.

En iyi yürüyüş çorapları: Injinji 2.0 Outdoor Midweight Crew Socks

7. Injinji 2.0 Outdoor Midweight Crew Çoraplar

Garip görünüyorlar ama şaşırtıcı derecede rahatlar

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Çevikliği artırma Boyutlar: S, M, L, XL Malzeme: NuWool, Akrilik, Naylon, Likra Yastıklama: Orta Yükseklik: Orta boy buzağı
Satın alma nedenleri
+ Yürürken tüm ayağınızı kullanma + Teri uzaklaştıran malzeme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 19,71 £ Amazon'da 19,99 £ Amazon'da görüntüle 21,48 £ Amazon 608'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Ayak çorapları geçmişten bir patlama gibi görünebilir, ancak dış mekandaki boffinler bir araya geldiklerinde ve canavarı gecelerden icat ettiklerinde aslında bir şeyin üzerindeydiler.

Biraz incelikle (ve Merinos Yünü'nden bazı büyük yardımlarla), artık ayak kemeri desteği, terli ayakları önlemek için nem yönetimi ve koruyucu yastıklamanın yanı sıra parkurda ekstra el becerisi sunan üst düzey bir yürüyüş çorabı haline geldi.

Tutkulu maceracılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan ve üretilen bu çorap, gerçekten harika dış mekanlarda konforu artırmakla ilgilidir.

En iyi yürüyüş çorapları: Coolmax ve Merino ile Sockmine Tread Light

8. Coolmax ve Merino ile Sockmine Sırt Işığı

Dar bir bütçeye sahip olanlar için en iyi yürüyüş çorapları

Teknik Özellikler
İçin en iyisi: Pub yürüyüşleri Boyutlar: 6-7.5, 8-9.5, 10-11.5, 12-13.5 Malzeme: Merinos Yünü, Naylon, Likra, Polyester, Elastan Yastıklama: Hafif Yükseklik: Ayak Bileği
Satın alma nedenleri
+ Temel basınç bölgelerinde dolgu + Güçlendirilmiş topuk ve ayak parmağı

'Pub yürüyüşleri için en iyisi' diyoruz ama bunlar aslında bizim değil, Sockmine'nin sözleri, bu da onları kitabımızda oldukça havalı bir marka yapıyor.

Hafif ve daha fazla nefes alabilirlik için şık file ağa sahip bu çok değerli çoraplar, orta ağırlıkta yaz yürüyüşleri için (bara ve ötesine) mükemmel bir arkadaştır.

Hafif olmasına rağmen, Sırt Işıkları, ek ayak konforu için önemli basınç bölgelerinde dolgu ve ayak bileği desteği ile bol miktarda destek sağlarken, ayak bileği yüksekliği, ılık yaz akşamlarında asla aşırı ısınmayacağınız anlamına gelir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın