Close

En iyi dondurma makinesi 2020: sıcak havaya karşı mükemmel panzehir

Dondurma üreticileri, uzun zamandır satın aldığınız mutfak teknolojisi parçalarından biriydi, sonra bir dolabın arkasına, makarna yapıcı ile sandviç ekmek kızartma makinesi arasına sıkıştırılmış olarak gönderdiler. Ancak şimdi, küresel ısınmanın yükselişi ve iklime getirdiği birçok mükemmel faydayla birlikte, bunlar gerekli hale geliyor, ancak yine de en ucuz dondurma makinesini istiyorsunuz ve ucuz, berbat bir tane değil.


Dondurulmuş yoğurdun popülaritesinin artması da onlara bir destek verdi, çünkü herhangi bir dondurma üreticisi yoğurdu da dondurabilir, ayrıca gelato (biraz daha az sert dondurma) ve sorbe (buzlu meyve suyu / püre) yapabilir.

İstediğiniz zaman dondurma yiyebilirsiniz, ancak yaz sonunda buradaGerçekten miiçeri girme zamanı.

En iyi dondurma makinesi nedir?

Maalesef İtalyanlar: En iyi dondurma üreticisi, Avustralya'nın Sage'si ile yakın bir saniye içinde Amerika'nın Cuisinart'ından geliyor.

Her iki makine de bir ekmek makinesi gibi sıfırdan dondurma yapabilir, ancak dondurmayla. Sadece malzemeleri atarsınız, sonra hepsini karıştırırken bir saat kadar fırlarsınız, dondurur ve ardından hafif ve kabarık bir kıvama sahip olması için karıştırmaya devam eder.


Hayır İngilizler, dondurmanın kaya gibi sağlam olması AMAÇLANMAMIŞTIR.

Dondurma üreticileri: beyin donması yok

Bununla kastettiğim, 'Bu satın alma tavsiyesine uyun'.


Daha kaliteli bir cihaz için para harcamazsanız, yine de mükemmel dondurma yapabilirsiniz, ancak malzemeleri önceden karıştırmanız, kabı önceden dondurmanız ve daha sert bir hale getirmek istiyorsanız muhtemelen sonradan dondurmanız gerekecektir. tutarlılık.

Hangi makineyi satın alırsanız alın, içinde meyveli soğuk muhallebi karışımından daha lezzetli bir şey almadan önce en az 90-120 dakikaya ihtiyacınız olacak.


Bu makinelerin hepsi açıkça doldurulabilecekleri maksimum seviyeye sahipken, aynı zamanda gayri resmi olarak minimum seviyelere sahipler. Çoğunu eksik doldurursanız, kaya gibi katı ve daha az lezzetli (donan makinelerde) veya çok sıvı (olmayan makinelerde) elde edersiniz.

Dürüst olmak gerekirse, 'kötü' dondurma bile hala oldukça güzel ve çoğu sorun çözülmezse, cihazdan çıkan şeyi dondurarak veya çözerek hafifletilebilir.

Dondurma tarifi için en iyi ipucumuz? Lüks süpermarket muhallebi harika bir vanilya yapar ve aynı zamanda diğer tüm lezzetler için bir temel görevi görür. Ya da yoğurt kullanın, bunda tam anlamıyla yanlış gidemezsiniz.

Soğuk sırasına göre en iyi dondurma üreticileri


1. Cuisinart ICE100BCU

En iyi dondurma makinesi

Teknik Özellikler
Maksimum kapasite: 1.5L Boyutlar: H23 x W29 x D56cm Dahili dondurucu: Evet
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite + Sage'den biraz daha hızlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok büyük -Çok pahalı Bugünün en iyi Cuisinart ICE100BCU fiyatları 199 £ AO.com'da görüntüle 199,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin249,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Çok fazla dondurma yapmayı planlıyorsanız, tercih etmeniz gereken budur. O kadar iyi ki, muhtemelen sizi daha fazlasını yapmaya teşvik edecek.

Malzemelerinizi karıştırın, açın ve karışımın en yüksek kıvama ulaşmasını bekleyin. Cusinart daha sonra 10 dakika daha serin tutacaktır. İster verilen tarifleri kullanın ister kendi tariflerinizle deney yapın, sonuçlar uygun şekilde dudak şapırdatıyor.

Bununla Sage arasında söylenecek çok şey yok ve bu biraz daha ucuz. Ayrıca ortalama olarak 90 dakika kadar iyi bir süreye ihtiyacınız olsa da, dondurma ortalama olarak biraz daha hızlı sonuçlanır.

Metal parçalar bulaşık makinesinde yıkanamaz, ancak bunu elle yapmak çok da zor değildir.

2. Bilge - Heston Bumenthal The Smart Scoop

En iyi premium seçim

Teknik Özellikler
Maksimum kapasite: 1L Boyutlar: Y23 x G39 x D26cm Dahili dondurucu: Evet
Satın alma nedenleri
+ Her seferinde harika buzlu tatlılar + Her şeyi aptalca yapar
Kaçınılması gereken nedenler
-Kalite zaman alır-Ve maliyetlidir

Şık paslanmaz çelik kaplamalı, bu ağır, tezgahı yutan canavar sadece işe bakmakla kalmaz, aynı zamanda sıfır zahmetle çok çeşitli donmuş tatlılar üretir.

Diğer çoğu dondurma üreticisi, tatlının istenen kıvama ulaşıp ulaşmadığını düzenli olarak kontrol etmeyi gerektirir. Bu değil. Ön soğutma düğmesine basın (Cuisinart gibi kendi dahili dondurucusuna sahiptir) ve hazne optimum çalışma sıcaklığına ulaşana kadar on dakika bekleyin.

Şimdi tatlı türünü seçin. Her biri için farklı sertlik seviyelerine sahip şerbet, gelato, dondurulmuş yoğurt ve dondurma seçenekleri var - toplamda 12 ayar.

Ardından malzemeleri yükleyin ve otomatik düğmesine basın. Ön karıştırma tavsiye edilir, ancak dürüst olmak gerekirse, hiç uğraşmam, dostum.

Smart Scoop, karışımın sertliğini otomatik olarak algılar ve hazır olduğunda işlemi durdurur. Ayrıca marshmallow, fındık ve çikolata parçaları gibi ekstra malzemeler ekleme zamanı geldiğinde ortada bir alarm çalar.

Tüm sürecin sonunda bir dondurma vanası çalar ve önceden seçilmişse, içeriği üç saate kadar soğutmaya devam eder.

Kısacası, bu, alabileceğiniz en iyi dondurma makinesidir, ancak gerçekçi olarak, çoğu insan biraz daha ucuz Cusinart modeliyle iyi olacaktır.

Lütfen metal kasenin bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olmadığını unutmayın.

3. Cuisinart ICE30BCU

En iyi donmayan dondurma makinesi

Teknik Özellikler
Maksimum kapasite: 2L Boyutlar: H29 x W20.5 x D22.5cm Dahili dondurucu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Premium yapı + Düşük fiyat + Büyük kapasite
Kaçınılması gereken nedenler
-Dahili dondurucu yok Bugünün en iyi Cuisinart ICE30BCU fırsatları £ 80 Selfridges'da görüntüle Amazon'u kontrol et 99 Amazon müşteri incelemeleri

Sıradan şerbet yapma maceralarını düşünmeyenler için daha çekici bir çözüm, bu, aslında daha büyük, iki litrelik bir kapasiteye sahip olmasına rağmen, şampiyonlarımızdan daha kompakt ve daha ucuz.

Bunun nedeni, yerleşik bir dondurucu ile uğraşmamasıdır. Bunun yerine, kovayı 12 saat önceden dondurmanız gerekir. Bundan sonra, otomatik karıştırma ile iş yükünüzü azaltır ve daha hızlı sonuçlar verir (12 saatlik ön dondurmayı göz ardı ederseniz).

Dondurucu olmadığından, genellikle donmuş tatlılarınız için daha ince bir baz sıvıya yapışmanız daha iyidir, ancak çıkan şey hala biraz sıvı ise, her zaman yarım saat boyunca dondurucuda doldurabilirsiniz.

4. Andrew James Dondurma Makinesi

En iyi değerde dondurma makinesi

Teknik Özellikler
Maksimum kapasite: 1.5L Boyutlar: 17.8cm çap x 15cm yükseklik Dahili dondurucu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Çok ucuz + Çok etkili
Kaçınılması gereken nedenler
-Estetik açıdan meydan okur-Çanlar ve ıslıklar yok Bugünün en iyi Andrew James Dondurma Makinesi fiyatları 14,99 TL Amazon'da görüntüle 28,99 TL Amazon'da 29,99 TL Amazon'da 228 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

Hayır, seksi, metalik bir şey değil ama bu dondurma makinesi o kadar ucuz ve o kadar etkili ki geçmesine izin vereceğim.

Daha çekici Cuisinart'ta olduğu gibi, 1.45 litrelik kaseyi donduruyorsunuz (aslında bütün aileleri doyurmak ve gerçek dondurma meraklılarının sürekli yüzlerini doldurmasını sağlamak için iki kase ile birlikte geliyor), ardından önceden karıştırılmış malzemeleri ekleyip işini yapmaya bırakın onun thang.

Daha sonra bir mutfak dolabında saklanacak kadar küçüktür, bu nedenle kimsenin gizli 20 sterlinlik, plastik mutfak aletinizin utancını bilmesine gerek yoktur.

Oluşturduğu dondurma ICE30BCU kadar iyi, bu yüzden ona sahip olmak hiç utanılacak bir şey değil, gerçekten. Ayrıca kaseyi 12 saat yerine 'sadece' 8 saat önceden dondurmanız gerekir.

Açıkçası, bu beklenen sonuçları ve kullanım kolaylığını çok daha pahalı rakipleriyle eşleşecek şekilde satın alırsanız, korkunç bir şekilde hayal kırıklığına uğrayacaksınız, ancak para için gerçekten kremsi bir değer.

5. Kenwood IM200

Başka bir makul bütçe seçeneği

Teknik Özellikler
Maksimum kapasite: 1,1L Boyutlar: 17,8cm çap x 15cm yükseklik Dahili dondurucu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + İyi bir iş yapar
Kaçınılması gereken nedenler
-24 saat ön soğutma gerekiyor-Çirkin Bugünün en iyi Kenwood IM200 fiyatları Amazon 475 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Temel dondurma ve şerbet çalkalama için Kenwood'un bu ucuz ve neşeli baskısından çok daha kötüsünü yapabilirsiniz.

Çoğu ekonomik dondurma çırpma makinesinde olduğu gibi, 1.1 litrelik kasesi, kullanmadan önce - bu durumda, 24 saat boyunca - dondurma gerektirir.

Soğuduktan sonra, motoru ve karıştırma kolunu barındıran üst kısmı klipsleyin, açın ve malzemeleri dökün.

Andrew James kadar iyi değil, ancak ucuza giden birini bulursanız, Kenwood IM200 bir bahis değerinde.

6. KitchenAid 5KICA0WH

KitchenAid stand mikser sahipleri için en iyisi (ve başka kimse)

Teknik Özellikler
Maksimum kapasite: 1,9L Boyutlar: Standart stand mikser kase boyutu Dahili dondurucu: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel sonuçlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok özel hedef pazar Bugünün en iyi KitchenAid 5KICA0WH fırsatları 89,99 £ Currys PC World'de görüntüle 109,95 £ PRC Direct'te görüntüle Amazon 3 Amazon müşteri incelemelerini inceleyin

Halihazırda bir KitchenAid Artisan mikseriniz varsa - hem Classic hem de Pro modeller - o zaman bu kullanışlı kase eki, çok sayıda donmuş tatlı için ihtiyacınız olan tek şeydir.

Sıvıyla doldurulmuş 1,9 litrelik hazne, 15 saat boyunca ön dondurma gerektirir ve karışımın kendisinin 8 saatlik bir ön soğutmaya ihtiyacı vardır. Heath Robinson benzeri kürek ataşmanı, sonuçları hoş bir tutarlılıkla karıştırır.

Bunun KitchenAid'in en çok satanlarından biri olmadığı hissine kapılıyorum, ama bir iş çıkarıyor.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın