Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi indüksiyonlu ocak 2020: uygun fiyatlıdan portatife ve lükse kadar en iyi indüksiyonlu ocaklar

En iyi indüksiyonlu ocak 2020: uygun fiyatlıdan portatife ve lükse kadar en iyi indüksiyonlu ocaklar

En iyi indüksiyonlu ocağı mı arıyorsunuz? Cesur ruh: indüksiyonlu ocaklar, doğrudan ısı yerine mıknatıslarla pişirildikleri için korkutucu bir konsepttir. Öyle bile olsa bu, insanların geride kaldığı bir kavram. İndüksiyonlu ocaklar, son 10 yılda evde yemek pişirmede devrim yaratarak eski tarz elektriğin ölüm çanını ve yemek yemenin gazın egemenliğine girdiğini gösteriyor. Gaz fiyatları yükseldikçe, en iyi indüksiyonlu ocakların enerji verimliliği ile rekabet etme konusunda giderek daha fazla mücadele edecektir. Temizlemesi de çok kolay.


Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok indüksiyonlu ocak modeli varken nereden başlayacaksınız? Kolay, tam buradan başlayın çünkü tüm ödevleri sizin için yaptık ve bir kol ve bir bacağa mal olmayan harika indüksiyon modellerinden oluşan bir yığın seçtik ...

Hatta bir veya iki tanesinin bizimEn iyi Siber Pazartesi fırsatlarışimdi…

İndüksiyon ocakları: bilmeniz gerekenler

İndüksiyonlu ocak artık sıradan hale geliyor, ancak yine de bilim kurgu işi gibi geliyor. Tüm plakayı ısıtan seramik veya gazlı ocakların aksine, indüksiyonlu ocaklar yalnızca tavanın tabanını ve içindekileri ısıtır. Dahası, o kadar verimlidirler ki suyu genellikle bir su ısıtıcısından daha hızlı kaynatabilirler ve gazdan% 50 daha hızlı oldukları söylenir.

Peki nasıl çalışıyorlar? Bu bizim eski, hafife alınmayan arkadaş çekiciliğimiz olacak.


Ocak açıkken bile dokunulamayacak kadar soğuk kalıyor, ancak üzerine bir tencere koyduğunuzda muazzam miktarda ısı üretiliyor ve siz farkına varmadan dört servisli bir ziyafet hazırlamış oluyorsunuz.

Ocak ile tava arasına bir kurulama bezi bile koyabilirsiniz ve alev almaz, bunu yapmanızı tavsiye ettiğimden değil. Ve tüm ocak tamamen pürüzsüz olduğu için, kaynamış süt ve yapışkan makarna suyu gibi her türlü dökülme, basit bir mutfak beziyle çok kolay bir şekilde temizlenir.

Bunun hafif bir dezavantajı var: Düğmelerin olmaması temizliği kolaylaştırır ancak sıcaklık ayarlarının kontrolünü biraz daha zorlaştırır. Bir düğme gerçekten en üst düzey sıcaklık değiştirme cihazıdır ve dokunulabilir bir şerit bunu ölçemez.


Bununla birlikte, indüksiyon çoğunluğuna atlamadan önce dikkate alınması gereken küçük ama oldukça önemli bir uyarı vardır: indüksiyon yalnızca çelik ve dökme demir gibi demirli metallerle çalışır ve muhtemelen mevcut pişirme gereçlerinizden en azından bazıları yanlış çeşitlidir.

Kontrol etmesi kolaydır: Her tencerenin ve tavanın tabanına bir mıknatıs yerleştirin. Eğer yapışırsa şanslısınız; değilse, yeni bir pişirme gereçleri almanız gerekecek.

İndüksiyonlu ocakların çoğu, güzel görünümlü bir seramik cam levha içinde sarılmıştır. Bu yüzeyin kaba tabanlı dökme demir tencere tarafından oldukça kolay çizilebileceğini unutmayın, bu nedenle Le Creuset güveç kabınızı dikkatlice yerleştirin veya düz tabanlı çelik tavalara yapıştırın.

  • Hello Fresh incelemesi: Bu 'kutudaki yemek' servisi buna değer mi?

Şimdi işte gerçekten önemli kısım

Bazı indüksiyon ocakları 7,4kw'a kadar güç çeker ve bu, mevcut kurulumunuz birçok eski mutfak gibi sadece standart bir 13 amperlik ocak fişi ise, ayrı bir halka ana takılı olduğu anlamına gelir.


Oğlum, bunu zor yoldan mı buldum?

Aynı halkada elektrikli bir fırınınız da varsa, aslında bir eşit fırına ihtiyacınız olabilir.daha yüksekanma kablosu.

Bunu aklınızda bulundurun, çünkü herhangi bir elektrikli pişirme cihazı satın alırken en önemli husus budur.

Büyük bir maliyetle (500 £ 'dan fazla) tamamen yeni bir ana halka takılması gereken bir ürün satın almayacağınızdan emin olmak için önceden bir elektrikçinin hizmetlerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Doğru, indüksiyonun artılarını ve eksilerini okudunuz. Öyleyse ne şeytanı bekliyorsun?

Sırayla en iyi indüksiyon ocakları

en iyi indüksiyon ocak: Bosch Serie 4 PWP631BF1BPingtwitter Best Buy logosu

1. Bosch Serie 4 PWP631BF1B

Verimlilik ve sorunsuz kurulum için en iyi indüksiyonlu ocak

Teknik Özellikler
Boyutlar: 56 x 50cm Bölgeler: Dört Elektrik yükü: 3kW
Satın alma nedenleri
+ Düşük vat miktarı + Son derece uygun fiyat + Kullanışlı köprü işlevi
Kaçınılması gereken nedenler
-En güzel değil Bugünün en iyi Bosch Serie 4 PWP631BF1B fırsatları Amazon'a göz atın

Cazip fiyat ve mükemmel özelliklerin yanı sıra, bu Alman indüksiyonlu ocak, özellikle bir nedenden dolayı 1 numaralı noktayı öne çıkarıyor: doğrudan standart bir İngiltere fişine takılabilen birkaç indüksiyon modelinden biri. Biraz eski mutfakları ve çevresinde yalnızca 13 Amp fişi olanlar için, bu kulaklara müziktir.

Bu sayfadaki diğer modeller için 4,7kw'ın aksine enerji tüketimi sadece 3 kilovattır ve bu da daha düşük elektrik faturalarına eşittir. Sevmemek için ne var? Bosch, oldukça çekici bir siyah seramik cam levhaya gömülü dört indüksiyon bölgesi ile birlikte gelir. Daha kullanışlı bir şekilde, soldaki iki pişirme bölgesi, uzun güveçler ve diğer büyük pişirme kapları için tek bir uzun bölgede birleştirilebilir.

Bunun gibi bir köprü işlevi her gün kullanılmaz, ancak ihtiyaç duyulması halinde seçeneğinizin olduğunu bilmek her zaman iyidir.

Bosch ayrıca, üç seferde% 50'ye kadar daha fazla güç sağlayan PowerBoost, her bölgede otomatik pan boyutu algılama sensörleri ve kullanımı çok kolay dokunmaya duyarlı bir kontrol paneline sahiptir. Pazarda makul fiyatlı, iyi belirlenmiş, doğrudan mevcut 13 amperlik soketinize takılacak Alman markalı bir model arıyorsanız, burada durun.

En iyi indüksiyonlu ocak: Miele KM7575FR

(Resim kredisi: Miele)

2. Bal KM7575FR

En iyi premium indüksiyon ocak

Teknik Özellikler
Boyutlar: 50 x 78cm Bölgeler: Altı Elektrik yükü: 11kW
Satın alma nedenleri
+ Olağanüstü güç + Çok sayıda köprülenebilir bölge
Kaçınılması gereken nedenler
- Büyük ve pahalı mı? Ama tabii ki BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Miele KM7575FR, sezgisel dokunmatik kontrolleri sayesinde inanılmaz gücünü - 11kW - ​​büyük sorumlulukla kullanır. Güç dört değil beş değil altı pişirme bölgesine yayılmıştır. Hepsi, iki bitişik bölgenin gücünü tek bir bölgeye yoğunlaştıran, göz korkutucu ses veren 'TwinBooster' ayarlarıyla birlikte.

Devasa ve kullanışlı pişirme alanı sayesinde, bu Miele özellikle daha büyük aileler için veya eğlendirmeyi ve / veya gösteriş yapmaktan hoşlanan doğru yemekler için idealdir. Kullanımı da kolaydır. Tavalarınızı yerleştirin, ocağı ve tavaların açık olduğu bölgeleri açın ve indüksiyon yoluyla güvenli ve verimli bir şekilde ısı uygulamak için tencerenin boyutunu otomatik olarak belirleyin.

Sıcak tutma ve 'Dur & Git' işlevleri, yiyecekleri pişirmeye devam etmeden ve aynı zamanda soğumadan bölgelerde bırakmanıza izin verir. Her bölge için ayrı zamanlayıcılar da vardır. Meraklı bir şefin ve tabii ki misafirlerinin tükürük salgılaması yeterlidir. Açıkçası, yukarıdaki Bosch ve aşağıdaki NEFF sadece biraz daha uygun fiyatlı, ancak su sıçratmaktan hoşlanıyorsanız, bu, indüksiyonlu pişirme için mevcut altın standarttır.

En iyi indüksiyon ocak: Lakeland Smart Touch

3. Lakeland Akıllı Dokunuş

En ucuz indüksiyonlu ocak ve en iyi tek bölgeli indüksiyonlu ocak

Teknik Özellikler
Boyutlar: 31 x 39cm Bölgeler: Bir Elektrik yüklemesi: 2kW
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir + Uygun fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Oldukça büyük Günümüzün en iyi Lakeland Akıllı Dokunmatik İndüksiyon Ocak fırsatları Amazon'a göz atın

Aşağıda incelenen Tefal Everyday gibi, bu da ister gaz ister indüksiyon olsun, mevcut bir ocağın yanında bulunan başka bir taşınabilir, tek bölgeli tezgah modelidir. Ayrıca, bu devlerin ürettiği devasa elektrik, gaz ve odun faturalarından tasarruf etmek için ocaklarını kapalı bırakma eğiliminde olan Rayburn ve Arga sahipleri için mükemmel bir çözümdür. Ve tabii ki, küçük bir stüdyo dairede ya da pansiyonda yaşıyorsanız, böyle bir şeye sahip olmak, artık kızarmış ekmek ve önceden paketlenmiş mikrodalgada lapa yerine bir kez uygun bir yemek hazırlayabileceğiniz anlamına gelir.

Smart Touch, mevcut en yakın prize takılır, 39cm x 31cm ölçülerindedir (ortalama bir mutfak tezgahının derinliğinin yaklaşık üçte ikisi) ve çapı 27 cm'ye kadar olan indüksiyona hazır tencere ve tavaları kolayca yerleştirebilir. Altı önceden ayarlanmış pişirme modu (yavaş pişirme, tavada kızartma, karıştırarak kızartma, kaynatma ve sıcak tutma), 70˚C ila 240˚C arasında on sıcaklık ayarı ve kullanışlı bir zamanlayıcı işlevi ile birlikte gelir. Bir modu değiştirmek için, ilgili simge yanana kadar düğmeye dokunmaya devam edin. Yavaş pişirme, tavada kızartma veya karıştırarak kızartma modlarını kullanıyorsanız, kullanışlı dairesel dokunmatik kadranı kullanarak gücü / sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.

Smart Touch, 500 ml suyu su ısıtıcısından daha hızlı ve gazlı ocağın iki katından daha hızlı kaynattı. Dokunmatik arayüz de el kitabını koklamadan ele almak için yeterince kolaydı. Elbette, benzer stile sahip Tefal kadar küçük veya taşınabilir değildir, ancak yalnızca 4 cm yüksekliğiyle kalıcı veya geçici yerleştirme için çok daha zarif bir seçenektir.

En iyi indüksiyonlu ocak: NEFF N 50 Pingtwitter6FB41X0G

4. NEFF N 50 Pingtwitter6FB41X0G

En iyi orta fiyatlı indüksiyonlu ocak

Teknik Özellikler
Boyutlar: 49 x 56cm Bölgeler: Dört Elektrik yükü: 3kW
Satın alma nedenleri
+ Hızlı kazan + 13amp fiş takılı + Kolay temizlenebilir yüzey
Kaçınılması gereken nedenler
-Zayıf çoklu bölge performansı-Köprü işlevi yok Bugünün en iyi NEFF N 50 Pingtwitter6FB41X0G fırsatları Amazon'a göz atın

Elinizde yalnızca 13 amperlik bir priziniz varsa ve fırına özgü özel halka ana şebekeniz yoksa, her üst düzey mülk geliştiricisinin en sevdiği pişirme cihazı üreticilerinden bu yüksek fiyatlı, dört bölgeli modeli kurmayı düşünün.

Neff’in seramik üst kısmı iki 180 mm bölgeden (3kW’a kadar), 145 mm orta büyüklükte bir bölgeden (2,2 kW’a kadar) ve küçük bir 210 mm bölgeden (ayrıca 3 kW’a kadar) oluşur. Bununla birlikte, dört ocağın tümü aynı anda çalışırken, bazı bölgeler, ünitenin nispeten düşük 3kW güç oranı nedeniyle eşit veya o kadar hızlı ısınmaz. Unutmayın, bu çoğu tak ve çalıştır modelinde normdur ve bunun en iyi yolu, ısıyı dağıtmak için yiyecekleri biraz daha karıştırmak veya aynı anda bu kadar çok bölgeyi kullanmamaktır. Ayrıca iki bölgeyi birbirine bağlayamayacağınız için bir köprü işlevi bulunmadığını da eklemeliyiz.

Neff’in TouchControl arayüzünün kullanımı çok kolaydır ve bir güçlendirme ayarı ve zorunlu zamanlayıcı içerir. Kullanıcılar bu ocağı son derece yüksek bir şekilde değerlendiriyorlar ve pişirme işini çok daha zevkli hale getirme görevini genellikle kaynatmadaki inanılmaz hızı için övüyorlar. Temizlemek bile neredeyse bir zevktir.

En iyi indüksiyon ocak: Tefal Everyday IH201840

5. Tefal Everyday IH201840

GERÇEKTEN en iyi ucuz tek bölgeli indüksiyon ocak

Teknik Özellikler
Boyutlar: 27 x 34cm Bölgeler: Bir Elektrik yüklemesi: 2,1kW
Satın alma nedenleri
+ Küçük ayak izi + Karavanlar ve tekneler için mükemmel + Cips kadar ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugün en iyi Tefal Everyday IH201840 fırsatları 117,99 $ Amazon'da görüntüle

Bu mükemmel portatif, tek bölgeli model, indüksiyonla pişirmeye mükemmel bir düşük maliyetli giriş, ideal bir ekstra ocak, yatak odaları ve stüdyolar için harika bir seçimdir ve karavanda alabilir veya güç varsa bir çadırda bile kullanabilirsiniz. yakın. En yakın 13 amperlik prize takın ve kızartın.

Tefal, sert bir seramik yüzeye sahiptir ve sadece 27 cm genişliğindedir, bu da onu 25 cm çapa kadar çelik tabanlı tencere ve tavalar için uygun kılar. Önceden ayarlanmış beş modu - suyu kaynatın, kızartın, derin kızartın, güveç yapın ve sütü ısıtın - kullanımı çok kolaydır ve sıcaklığı ayarlamanız gerekirse, artı veya eksi simgelerine dokunmanız yeterlidir. Aynı zamanda 450W ile 2.100W arasında dokuz güç seviyesine sahip bir manuel mod ile birlikte gelir.

Bu yazar açıkçası ne kadar iyi çalıştığını görünce şaşkına döndü - su kaynatma yarışmasında su ısıtıcısını alt etti ve kızartma malzemelerinde çok iyi çalıştı. Bu fiyata, hiç akıllıca değil.

en iyi indüksiyon ocak: Frigidaire Fgic3666t

(Resim kredisi: Frigidaire)

6. Frigidaire Fgic3666t

Daha büyük aileler için Amerika'ya özgü dev

Teknik Özellikler
Boyutlar: 36 x 21 inç Bölgeler: Beş Elektrik yüklemesi: 45,2 amper
Satın alma nedenleri
+ Büyük çalışma alanı + Otomatik bölge boyutlandırma + Hızlı kaynatma
Kaçınılması gereken nedenler
-Çoğu kullanıcı için çok büyük-Köprüleme işlevi yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Amerikalılar büyükleri sever ve işte bu indüksiyonlu ocak - BÜYÜK. BÜYÜK boyda 36 inç gibi. Veya Euro-lingo, 91cm BÜYÜK.

Frigidaire, büyük kızartma tavaları ve güveçler için 2.600 ve 3.200 watt'tan etkileyici 3.800 watt'a kadar beş 'otomatikleştirme' bölgesi ile donatılmıştır. Köprü işlevi yoktur (ekstra büyük mutfak gereçleri için birbirine bağlanmış iki veya daha fazla bölge), ancak geniş merkez bölgenin geniş boyutu göz önüne alındığında, bu bir sorun teşkil etmemelidir.

Pek çok indüksiyonlu ocakta olduğu gibi, dokunmatik kontrol paneli bir cam tabakanın altında bulunur ve sıcaklık seçimi için beş kaydırıcıdan ve çok basit bir zamanlayıcı işlevinden oluşur.

Walmart kullanıcıları, kaynayan sudaki roket gemisi hızını ('3 dakikada kaynayan iki litre su') ve çikolatayı ve diğer hassas malzemeleri fazla kaynatmadan nazikçe eriten True Temp Melt & Hold işlevinden bahsederek bu modelden övgüyle söz ediyor.

Büyük bir aileniz varsa ve daha da önemlisi, gerçekten kıçınızı çeken bir indüksiyonlu ocak için haykıran muazzam bir tezgah yığını varsa, en kısa sürede Walmart sitesine gidin.

en iyi indüksiyon ocak: Miele KM7201FR

(Resim kredisi: Miele)

7. Bal KM7201FR

Daha kompakt mutfaklar için en iyi indüksiyonlu ocak

Teknik Özellikler
Boyutlar: 58 x 52cm Bölgeler: Dört Elektrik yükü: 7.36kW
Satın alma nedenleri
+ Hızlı ve verimli + Düşük bakım + Geniş pişirme alanı
Kaçınılması gereken nedenler
- Her zamanki eşit ısıtma sorunları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Hepimiz bu oldukça büyük altı bölgeli indüksiyonlu ocaklar için yeterli alana sahip değiliz, bu nedenle bu Miele KM7201FR şeklinde kaya gibi sağlam bir uzlaşma geliyor. Daha düşük bölge durumuna rağmen Miele, beklediğiniz gibi, biraz daha rahat bir mutfak ortamında yemek pişirme ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitededir. Özellikle Twin Boost işlevi sayesinde işi halletmek için gerekli gücü var.

Akıllıca, Twin Boost, güç çıkışını iki bölgeden tek bir bölgeye birleştirir, bu da etkili bir şekilde kaynama noktasına kadar hiçbir zaman tam bir tava elde edebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, yoğun ısıya gerçekten ihtiyaç duyulan yerlerde daha büyük bir wok ile yemek yapıyorsanız harika olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte, aynı şekilde, söz konusu su kabını hızlı ve keskin bir şekilde kaynatmak için de kullanışlıdır.

Bu Miele'nin bir başka pratik avantajı da Dur ve Kalk işlevi. Mutfakta meşgulseniz, bir düğmeye basmak bölgeleri 1'e düşürür, bu da akşam yemeğinizi kavurmamanızı sağlamak için iyidir. Başlangıç ​​yemeğinizi hazırlarken o değerli ana yemeği sıcak tutacak pratik bir kaynatma için aynı derecede faydalıdır. Ek güç kontrolü, cömert 9 farklı seviye aracılığıyla sağlanır.

Miele KM7201FR ile bir diğer önemli nokta, çok az çaba ile bir kez daha verilebilen çok kolay temizlenebilir bir tasarıma sahip olmasıdır. Bu, zıt bir görünüm kazandıran paslanmaz çelik jantla birleştirilmiştir. Bu arada, cam pişirme alanının kendisi de zaman zaman bir mendile ihtiyaç duyar. Bir zamanlayıcı ve çocuk güvenlik kilidi her şeyi güzel bir şekilde tamamlarken, LED ekran gözler için iyidir ve her bölge için ayarladığınız ısı ayarlarını gösterir.

Çoğu durumda olduğu gibi, indüksiyonlu ocakların tümü olmasa da, tavalarınızın malzemelerini hareket ettirerek en iyi sonuçları aldığınızı göreceksiniz. Isı dağılımı biraz düzensiz olabilir ve kendi başına bir sıkıntı olmasa da, Miele zaman zaman bu indüksiyonun dezavantajına düşüyor. Bununla birlikte, bu dört bölgeli ocak, özellikle kullanım kolaylığı ve yapım kalitesi söz konusu olduğunda, kutuların çoğunu işaretlediği için bu küçük bir sıkıntıdır.

en iyi indüksiyon ocak: John Lewis JLBIIH806

(Resim kredisi: John Lewis)

8. John Lewis JLBIIH806

En iyi John Lewis & Partners indüksiyon ocağı

Teknik Özellikler
Boyutlar: 78 x 62cm Bölgeler: Beş Elektrik yüklemesi: 7.35kW
Satın alma nedenleri
+ Harika özellikler + Isıtması hızlı + Beş bölge
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece altı bölgeye ihtiyacınız varsa BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

John Lewis JLBIIH806 indüksiyonlu ocak, dört ısıtma bölgesinin yeterli olmadığı ve altısının çok fazla olduğu mükemmel orta zeminin üzerinde durur. Bu nedenle, tezgah alanı tüm tencere ve tavalarınız için olmasa da çoğu kişi için yeterince geniş olduğundan bu cihaz harika bir başlangıç ​​yapıyor. Ama o da bir dev değil. Aslında, tasarımcılar bu cihazı yaratma konusunda çok güzel bir iş çıkardılar, temiz yüzeyleri silerek ve gerçekten, kirin ev diyebileceği hiçbir yer yok.

JLBIIH806, kullanımı son derece kolay dokunmatik kontrollere sahip olduğundan, özellikler ve işlevsellik de yüksek puan alır. Sunulan pratik dokunuşlar var, ocağın ilk çalıştırdığınızda fasulyeleri gerçekten verme kabiliyetine sahip olması ve ardından bölge istenen ısıya ulaştığında ısının kolaylığı. Benzer şekilde, herhangi bir nedenle pişirmeyi durdurmanız gerektiğinde ocak duraklatılabilir, otomatik kapanma ise harika bir güvenlik özelliğidir.

Ayrıca yanık parmak uçlarıyla ilgili endişeleri ortadan kaldırmak için bir çocuk kilidi ve artık ısı göstergeleri olduğunu öğrenmekten de memnun olacaksınız. Bir bıçak veya başka bir rastgele çatal bıçak takımı gibi istenmeyen bir nesneyi ocağın üzerinde yanlışlıkla bırakıp bırakmadığınızı algılayabilen sensör gibi başka akıllı dokunuşlar da vardır.

Sonuçta bu, bizi birçok düzeyde etkileyen hızlı, kullanımı kolay ve çok iyi yapılmış bir ocaktır.

En iyi indüksiyon ocak: Bosch PUE611BF1B

9. Bosch PUE611BF1B

Hızlı, verimli ve sağlam bir geçmişe sahip başka bir Bosch

Teknik Özellikler
Boyutlar: 60 x 52.5cm Bölgeler: Dört Elektrik yükü: 3kW
Satın alma nedenleri
+ Hızlı ve verimli + Harika görünüyor + Temizlemesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
- Biraz dengesiz ısınmaya neden olabilecek indüksiyon özelliği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bosch PUE611BF1B indüksiyon cihazı, bir süredir yeni modeller tarafından parçalanma tehdidi olmaksızın piyasadaki en dayanıklı ocaklardan biridir. Şekillendirme kesinlikle hala çok havalı görünüyor, ancak ocak aynı zamanda tencere ve tavalarınızı çok hızlı ısıtmak gibi, elinizdeki işe başlama konusunda da harika.

Bosch PUE611BF1B, TouchSelect kontrollerine sahiptir, bu da pişirme görevinize uygun doğru modu seçmenin basit olduğu anlamına gelir. İndüksiyon ocakları da sık sık hızları ve enerji verimlilikleri nedeniyle övülür ve bu modelin gerçekten üstün olduğu yer burasıdır.

Ancak, indüksiyonlu ocaklar bunu etkili bir şekilde yapmakta zorlanabileceğinden, yiyeceklerin tamamen ısıtılmış olduğunu kontrol etmeniz gerekecektir. Bosch PUE611BF1B bir istisna değildir. Normal bir duvar prizine takılabilmesine rağmen, bu cihazla makul bir değiş tokuş vardır, bu nedenle kurulum söz konusu olduğunda etrafta zahmete girmez. Bu kesin bir bonus.

Bosch her zaman bazı düzgün numaralar da sunar ve PUE611BF1B ocak bu nedenle bir dizi pratik kontrolle oldukça güzel bir şekilde düzenlenmiştir. PowerBoost işlevi, belki de en sevdiğimiz alandır, çünkü işleri biraz daha hızlı kaynatmanıza izin verir. Yemek zamanları stresli olduğunda, bunun gibi özellikler, yorucu bir spagbol veya benzerinin iğnesini gidermeye yardımcı olabilir.

Diğer yerlerde, geniş ayar yelpazesi 17 ısıtma seçeneği içerir, bir çocuk kilidi vardır ve süper pürüzsüz, silinebilir bir yüzeye sahip olduğu için her şey yiyecek dökülmelerinin saklanabileceği hiçbir yere sahip değildir. Dört ısıtma alanı, büyük olasılıkla 60 cm genişliğindeki pişirme yüzeyinin makul bir şekilde orantılı olması nedeniyle, aynı anda hareket halindeki her şeyle başa çıkabilir.

En iyi indüksiyon ocak: AEG IKE64471FB

10. AEG IKE64471FB

İyi bir 'profesyonel' indüksiyon ocağı, artık yaş nedeniyle daha uygun fiyatlı

Teknik Özellikler
Boyutlar: 59 x 52cm Bölgeler: Çoklu Elektrik yüklemesi: 7.35kW
Satın alma nedenleri
+ Harika PowerSlide özelliği + Bağlantılı bölgeler + Akıllı görünümler
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça pahalı ve güce aç BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Pişirme gücü miktarı (7.35Kw) ve sunduğu faydalı teknoloji göz önüne alındığında, bu amiral gemisi AEG olağanüstü bir değerdir ve daha çok yönlü bir şeye ihtiyacınız varsa dikkate alınmaya değer. Aynı zamanda harika bir görünüm.

Bazı profesyonel aşçılar indüksiyonlu ocakları sevmezler ve çoğu kez gaz alevinin özgürlüğünü tercih ederler. En büyük kavrayışlarından biri, indüksiyonlu ocakta ısının hemen üzerindeki malzemeleri sote edememeleri (yani sallayamamaları) çünkü indüksiyon bölgesi, tava temasını kaybettiğinde anında kapanıyor.

AEG bu sorunu bir dereceye kadar çözmüş olabilir çünkü bu üst düzey modelde PowerSlide adında bir şey var. Sol tarafta, üç farklı sıcaklıkta çalışacak şekilde programlanabilen temelde uzun dikdörtgen bir bölgedir. Bu, kullanıcının teorik olarak gaz sote etme tekniğini taklit ederek tavayı bir bölgeden diğerine hızlı bir şekilde kaydırmasını sağlar. Aynı zamanda, malzemelerin sıcaklığını hızlı ve verimli bir şekilde düşürmek veya yükseltmek istiyorsanız, son derece kullanışlı bir özelliktir.

Bu modeldeki pişirme bölgeleri zaten çoğu büyük tavayı barındıracak kadar büyük değilmiş gibi, ayrıca AEG’in FlexiBridge sisteminden faydalanabilir ve dev yahni veya belki bir paella yapmak için bir mega bölge oluşturmak için dört bölümü bir araya getirebilirsiniz.

Bu arada AEG’nin Direktouch kontrolü, herhangi bir bağımsız bölge için hassas ve sorunsuz sıcaklık ayarlamaları sağlar.

Bugünün en iyi fırsatlarını toparlayın Tefal Ih201840 Her gün ... Tefal Everyday IH2